Aankaa
07.03.13,10:39
Všetko sú reklamné značky.Aj tie čo sa tvária že nie sú.Môj názor je ten,že je dosť dôležité,aby bolo liekov čo najmenej,nakoľko balastné látky lieku je potrebné tiež netabolizovať a pri 10 jednotlivých liekoch je podstatne väčšia pravdepodobnosť zlej či alergickej reakcie ako pri jednom lieku.Taktiež pri metabolizovaní je to menšia záťaž pre pečeň.Toľko odôvodnenie mojej rady.

Pacient prešiel úpravou stravy, takmer celkom vylúčil mäso,cukor, mliečne výrobky ale nie.Má denný prísun ovocných a zeleninových štiav. Avšak to doplnenie vitamínov, ktoré som uviedla je nutné, preto tá moja otázka...
buchač
07.03.13,10:39
Že práve Ty musíš odpovedať! Nemám záujem o Tvoju odpoveď, Všadebol-Všetkovie-Všetkozažil. Skús sa občas zdržať komentárov o ničom. Potrebujem túto radu pre niekoho, koho nechcem ovplyvňovať svojimi názormi - pre onkologického pacienta, preto píšem tu.

Ľudia s touto diagnózou skúšajú všetko možné aj nemožné, a som na Porade, nie na diskusnom fóre o mútení vodou..
...že prečo práve ja ....???
Nuž nie som ten Chrobák Truhlík , to rozhodne nie ....ale ako onkologický pacient v dispenzári ( chvalabožku len kontrola 1 x ročne ) snáď sa môžem vyjadriť , alebo snáď nie ???

Porada nie je iba o rade , ale aj o tej diskusii ... ibaže poniektorí neznesú oponentúru , prípadne iný názor...
Občas síce aj ja mám problém s tým " iným " názorom , ibaže takéto názory dávajú takí , čo sú za Nevedkov ...

Raz darmo , svätá pravda je ....." raz prežiť , ako sto krát počuť "... či pozitívnu alebo negatívnu stránku tej reality ...
buchač
07.03.13,11:08
Všetko sú reklamné značky.Aj tie čo sa tvária že nie sú.Môj názor je ten,že je dosť dôležité,aby bolo liekov čo najmenej,nakoľko balastné látky lieku je potrebné tiež netabolizovať a pri 10 jednotlivých liekoch je podstatne väčšia pravdepodobnosť zlej či alergickej reakcie ako pri jednom lieku.Taktiež pri metabolizovaní je to menšia záťaž pre pečeň.Toľko odôvodnenie mojej rady.
Všetko ani nie .....
Názor je ale perfiš ...;) ...

Tie prípravky , čo si v podstate reklamu nerobia , tak tie zvyknú byť najlepšie ....
Tie dokonca sú doporučované odbornou spoločnosťou - výzkumom .... štatistikou .....

Takže názor , postreh , rada od Všadebola -Všetkovedela -Všetkozažila je asi nasledovný ....

Poznám lepšie prípravky ,ako sú tie iné , poväčšinou drahé , od tých " renomovaných " dodávateľov ...
Príkladne ???.....

Nuž napríklad .... http://www.vyzivavchorobe.sk/vyziva-dospelych/vyziva-pri-nadorovych-ochoreniach/
gilda
07.03.13,11:08
....> Konkrétne potrebujem vitamín C, vápnik a horčík a vitamíny sk. B.
Ďakujem.
Výživové doplnky ponúkajú plnými hrsťami lekárne aj dealeri a všetko v "najvyššej kvalite". Preto keď už musia byť, môžu byť od fy Jamieson, ktorej produkty sú rokmi overené, u nás sú s nimi dobré skúsenosti a sú bežne dostupné v sieti lekární.
http://www.jamieson.sk/produkty/vitaminy-a-vyzivove-doplnky/vitamin-c-1000-mg-120-tbl/
Spomínané vitamíny sa však snaž získať predovšetkým zo stravy (bohato zastúpené).
gilda
07.03.13,11:36
.................

Nuž napríklad .... http://www.vyzivavchorobe.sk/vyziva-dospelych/vyziva-pri-nadorovych-ochoreniach/

Nuž až na to zloženie:
ZLOŽENIE


Voda, glukózový sirup, mliečne bielkoviny, rastlinné oleje, mliečnan draselný, príchuť banánová**, príchuť (mocca)****, hydrogénfosforečnan horečnatý, príchuť vanilková*****, príchuť jahodová*, cholín chlorid, citran draselný, farbivo (kyselina karmínová)*, citran sodný, chlorid sodný, L-askorban sodný, chlorid draselný***, farbivo (E 150d)****, mliečnan železnatý, síran zinočnatý, nikotínamid, farbivo (kurkumín)******, DL-α-tokoferylacetát, retinylacetát, glukonát meďnatý, seleničitan sodný, síran mangánatý, chlorid chromitý, D-pantotenát vápenatý, D-biotín, cholekalciferol, tiamínhydrochlorid, kyselina pteroylmonoglutámová (kys. listová), pyridoxínhydrochlorid, molybdénan sodný, fluorid sodný, riboflavín, jodid draselný, fytomenadión, kyanokobalamín. Obsahuje laktózu.

*obsahuje len Nutridrink Compact s jahodovou príchuťou, **obsahuje len Nutridrink Compact s banánovou príchuťou, ***neobsahuje Nutridrink Compact s banánovou príchuťou, ****obsahuje len Nutridrink Compact s mocca príchuťou, ***** obsahuje len Nutridrink Compact s vanilkovou príchuťou, ****** obsahuje len Nutridrink Compact s vanilkovou príchuťou a Nutridrink Compact s banánovou príchuťou............

- príchute = umelina
- hydrogénfosforečnan horečnatý = http://www.sportujeme.sk/ecka-E343




Charakteristika


E343
Fosforečnany horečnaté
okyslujúci prostriedok. Okem toho sú zdrojom horčíka. Používajú sa pri výrobe predovšetkým nealkoholických nápojov.
Patrí medzi základné minerálne látky. V súčasnosti sa zvažuje jej vyradenie zo skupiny okysľujúci prostriedok a jej zaradenie medzi "rôzne". Je potenciálnych karcinogénom, vo viacerých krajinách je jej použitie zakázané!



............ o cene sa taktne mlčí .......
Aankaa
07.03.13,12:14
Nuž až na to zloženie:
ZLOŽENIE


Voda, glukózový sirup, mliečne bielkoviny, rastlinné oleje, mliečnan draselný, príchuť banánová**, príchuť (mocca)****, hydrogénfosforečnan horečnatý, príchuť vanilková*****, príchuť jahodová*, cholín chlorid, citran draselný, farbivo (kyselina karmínová)*, citran sodný, chlorid sodný, L-askorban sodný, chlorid draselný***, farbivo (E 150d)****, mliečnan železnatý, síran zinočnatý, nikotínamid, farbivo (kurkumín)******, DL-α-tokoferylacetát, retinylacetát, glukonát meďnatý, seleničitan sodný, síran mangánatý, chlorid chromitý, D-pantotenát vápenatý, D-biotín, cholekalciferol, tiamínhydrochlorid, kyselina pteroylmonoglutámová (kys. listová), pyridoxínhydrochlorid, molybdénan sodný, fluorid sodný, riboflavín, jodid draselný, fytomenadión, kyanokobalamín. Obsahuje laktózu.

*obsahuje len Nutridrink Compact s jahodovou príchuťou, **obsahuje len Nutridrink Compact s banánovou príchuťou, ***neobsahuje Nutridrink Compact s banánovou príchuťou, ****obsahuje len Nutridrink Compact s mocca príchuťou, ***** obsahuje len Nutridrink Compact s vanilkovou príchuťou, ****** obsahuje len Nutridrink Compact s vanilkovou príchuťou a Nutridrink Compact s banánovou príchuťou............

- príchute = umelina
- hydrogénfosforečnan horečnatý = http://www.sportujeme.sk/ecka-E343




Charakteristika


E343
Fosforečnany horečnaté
okyslujúci prostriedok. Okem toho sú zdrojom horčíka. Používajú sa pri výrobe predovšetkým nealkoholických nápojov.
Patrí medzi základné minerálne látky. V súčasnosti sa zvažuje jej vyradenie zo skupiny okysľujúci prostriedok a jej zaradenie medzi "rôzne". Je potenciálnych karcinogénom, vo viacerých krajinách je jej použitie zakázané!



............ o cene sa taktne mlčí .......

áno, to je pravda gilda, práve toto nechceme a preto som už zmätená a nevieme sa pohnúť ďalej... V strave sa už viac nedá, preto chceme doplnky.
buchač
07.03.13,15:18
Nuž až na to zloženie:
ZLOŽENIE


- príchute = umelina
- hydrogénfosforečnan horečnatý = http://www.sportujeme.sk/ecka-E343




Charakteristika


E343
Fosforečnany horečnaté
okyslujúci prostriedok. Okem toho sú zdrojom horčíka. Používajú sa pri výrobe predovšetkým nealkoholických nápojov.
Patrí medzi základné minerálne látky. V súčasnosti sa zvažuje jej vyradenie zo skupiny okysľujúci prostriedok a jej zaradenie medzi "rôzne". Je potenciálnych karcinogénom, vo viacerých krajinách je jej použitie zakázané!
KTORÉ KRAJINY ????



............ o cene sa taktne mlčí .......

Cena je na iných linkoch ....kto vie , taktne si aj nájde ....
Cena je tu a tam rozdielna ....povedzme , že ten zlatý stred si šmaríme 2 € ....
Lenže ten , kto hľadí na love , tak si to aj zaplatí .....
Ten , kto má aj to info , ten vie , že doplatok v lekárni je 0,030 EUR....( medzi týchto znalých sa radím aj ja ) ...

Potencionálny je predsa aj každý jedinec ... povedzme , že niekto je potencionálny vrah ,zlodej , lupič ....atď...
Tú poznámku o potencionalite zadrel ale asi potencionálny nevedomec , lebo si všetko z citovanej stránky nevzal ...
Sportujeme.sk je stránka o športe a nie o onkológii , takže je pre mňa irelevantná ...

Umelina ???....a čo dnes nie je umelé ???
Okysľujúci prostriedok ???
Nuž ten , čo ledva niečo zje , tak asi mu je aj jedno , či sa okyslí a či a nie ....

E 343 ????....

Patrí medzi základné minerálne látky. V súčasnosti sa zvažuje jej vyradenie zo skupiny okysľujúci prostriedok a jej zaradenie medzi "rôzne". Je potenciálnych karcinogénom, vo viacerých krajinách je jej použitie zakázané


Nuž link naväzujúci z toho Tvojho ...V spolupráci s www.emulgatory.cz (http://www.emulgatory.cz)

E343 - Fosforečnany hořečnatéSkóre škodlivosti: 2
Látka patří do skupin: Protispékavé látky
Kyseliny a regulátory kyselosti

Popis:

Charakteristika
Fosforečnan hořečnatý je hořečnatá sůl kyseliny fosforečné. Jeho využití nalezneme jako regulátor kyselosti, protispékavá látka nebo jako stabilizátor.

Výroba
Průmyslově se vyrábí přidáváním oxidu hořečnatého do kyseliny fosforečné

Použití
Fosforečnan vápenatý se používá jako látka upravující pH nebo stabilizátor a má protispékavé vlastnosti. Používá se při výrobě sýrů, masa nebo do kvasnic. Obsahující hořčík se používá jako zdroj hořčíku.

Nežádoucí účinky
Nejsou známy nežádoucí účinky, ovšem při zvýšeném příjmu fosforečnanů může dojít k nedostatku vápníku v těle.
Doplňující informace
Maximální přípustné množství: 70 mg/kg tělesné hmotnosti. V ČR nebylo používání fosforečnanu hořečnatého jako přídatné látky v potravinách povoleno, nyní je v ČR i v EU povolen. V USA je používání povoleno (GRAS látka).


Potraviny, které toto "éčko" obsahují:
Hami 4 (Nutricia a.s.)
Pokud víte o další potravině, která toto éčko obsahuje, můžete ji přidat do seznamu.

http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E343



...k ďaľšiemu sa radšej nevyjadrujem , taktne pomlčím ......
Tweety
08.03.13,06:34
bea
09.03.13,09:20
Hľadala som v príspevkoch, či náhodou nenájdem odpoveď na svoj "možno" problém. Nechcem totiž hneď bežať za lekárkou, nikdy som nerada tam chodila :)
Som po operácii karcinómu prsníka a chodím na rádioterapiu. Mám vybrať 25 ožiarov a ostáva mi ešte 6. Začala veľmi hrubnúť jazva pod pazuchou a v prsníku v mieste karcinómu mám stále tvrdú "hrču". Zatiaľ som k tomuto nenašla nikde príspevok (možno som len zle hľadala). A pravda, prsník je pri dotyku stále trochu bolestivý. Prosím, mal niekto podobnú skúsenosť? Môže to byť dôsledok ožarovania? Mám s tým ísť k lekárke mimo plánovanej kontroly? Vopred Vám ďakujem za názory.
buchač
09.03.13,10:55
Hľadala som v príspevkoch, či náhodou nenájdem odpoveď na svoj "možno" problém. Nechcem totiž hneď bežať za lekárkou, nikdy som nerada tam chodila :)
Som po operácii karcinómu prsníka a chodím na rádioterapiu. Mám vybrať 25 ožiarov a ostáva mi ešte 6. Začala veľmi hrubnúť jazva pod pazuchou a v prsníku v mieste karcinómu mám stále tvrdú "hrču". Zatiaľ som k tomuto nenašla nikde príspevok (možno som len zle hľadala). A pravda, prsník je pri dotyku stále trochu bolestivý. Prosím, mal niekto podobnú skúsenosť? Môže to byť dôsledok ožarovania? Mám s tým ísť k lekárke mimo plánovanej kontroly? Vopred Vám ďakujem za názory.
Ja sa len k tej jazve vyjadrím ...

Mám viacero , nie iba jednu ... hore -dole po tele ...
Tá najväčšia je po operácii hrubého čreva...
No všetky postupom času takpovediac zhrubli ...
Na jazvy sú rôzne mastičky a iné prípravky , ktoré danú oblasť zjemňujú a zvláčňujú ...
Pozri si poniektoré diskusie , ja zo zásady nedoporučujem nič , nakoľko každý jedinec je iný ...
http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=o%C5%A1etrovanie+jaziev+po+oper%C3%A1cii&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest


P.S.:
...keď tak dumem nad tými " vlastnosťami " jaziev , možno začnem uvažovať ešte o jednej operácii ...;) :--- :D :D
Tweety
09.03.13,11:00
P.S.:
...keď tak dumem nad tými " vlastnosťami " jaziev , možno začnem uvažovať ešte o jednej operácii ...;) :--- :D :D

Keď len to, tak pozri prísp. 98
http://www.porada.sk/t209990-p10-srandicky-ii.html#post2271341
buchač
09.03.13,11:09
....hm.....
bea
09.03.13,11:30
Ja sa len k tej jazve vyjadrím ...

Mám viacero , nie iba jednu ... hore -dole po tele ...
Tá najväčšia je po operácii hrubého čreva...
No všetky postupom času takpovediac zhrubli ...
Na jazvy sú rôzne mastičky a iné prípravky , ktoré danú oblasť zjemňujú a zvláčňujú ...
Pozri si poniektoré diskusie , ja zo zásady nedoporučujem nič , nakoľko každý jedinec je iný ...
http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=o%C5%A1etrovanie+jaziev+po+oper%C3%A1cii&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest


P.S.:
...keď tak dumem nad tými " vlastnosťami " jaziev , možno začnem uvažovať ešte o jednej operácii ...;) :--- :D :D

Ďakujem za vyjadrenie :)

Mňa netrápi tá jazva, lebo v mojom veku, keby som ich mala aj oveľa viac, tak ma to už netrápi.... Len som chcela vedieť, či je to obvyklé, že po operácii v januári som mala úplne krásnu, skoro neviditeľnú jazvu, a teraz mi počas ožarovania tak zhrubla. Ale keď je to normálne, tak ma to vôbec netrápi :) Keď budem po ožiaroch, tak sa asi budem musieť starať trochu o pokožku a tak sa možno budem starať aj o tú jazvu ;). Len keby neboli už iné problémy ...

Vo vyhľadávači som našla tiež všeličo, čo treba robiť s jazvami. Ja som sa ale skôr zľakla, či mi tam niečo zbytočné odrazu nevzniká a v tom prsníku či mi zase nejaký nový nádor nerastie... Len o to mi išlo. Ale snáď som len trochu "hypochonder".
buchač
09.03.13,11:53
Ďakujem za vyjadrenie :)
Len som chcela vedieť, či je to obvyklé, že po operácii v januári som mala úplne krásnu, skoro neviditeľnú jazvu, a teraz mi počas ožarovania tak zhrubla. Ale keď je to normálne, tak ma to vôbec netrápi :)

...osobne som ožiare neabsolvoval , takže by to bolo z mojej strany zavádzanie ...

Máš tie dve spomínané možnosti ....buď skočíš za lekárom mimo termínu alebo si počkáš až na kontrolu ...

Ale skús si prečítať toto , hlavne tie pasáže , ktoré sa týkajú Teba ....
http://www.lpr.sk/subory/publikacie/rakovina-prsnika/rakovina-prsnika-nahlad-2011-12.vydanie.pdf
betka631
09.03.13,15:15
Ďakujem za vyjadrenie :)

Mňa netrápi tá jazva, lebo v mojom veku, keby som ich mala aj oveľa viac, tak ma to už netrápi.... Len som chcela vedieť, či je to obvyklé, že po operácii v januári som mala úplne krásnu, skoro neviditeľnú jazvu, a teraz mi počas ožarovania tak zhrubla. Ale keď je to normálne, tak ma to vôbec netrápi :) Keď budem po ožiaroch, tak sa asi budem musieť starať trochu o pokožku a tak sa možno budem starať aj o tú jazvu ;). Len keby neboli už iné problémy ...

Vo vyhľadávači som našla tiež všeličo, čo treba robiť s jazvami. Ja som sa ale skôr zľakla, či mi tam niečo zbytočné odrazu nevzniká a v tom prsníku či mi zase nejaký nový nádor nerastie... Len o to mi išlo. Ale snáď som len trochu "hypochonder".

Bea, každý kto sa stretne s týmto ochorením a prežíva ho na vlastnej koži, stáva sa tak troška „hypochonder“, či si to už pripúšťa alebo nie. V tom podvedomí to máme už akosi zabudované, že čo ak...
Ak podstupuješ rádioterapiu, tak nechodíš na pravidelne týždenne kontroly? Máš naplánovanú kontrolu až po skončení ožarovania? U mňa to fungovalo tak, že prvá otázka od pracovníčky na rádioterapii v pondelok bola taká, či som bola v piatok na kontrole...inak by ani nezačali. Takže každý piatok som povinne naklusala na kontrolu k onkológovi. Tie kontroly sú presne na to, aby si povedala každý problém, aj ten najmenší, ktorý sa počas ožarovania vyskytol.
Jazvy...mám jazvu, po tom ako mi vyberali obličku, je dlhá 26 cm, a keď poviem u lekára, že nemám obličku, tak mi skoro neverí, taká je tá jazva tenučká a takmer ju nevidno.
Jazvy na prsníkoch sú už iné. Najmä tá pri podpazuší, kde mi vyberali lymfatické uzliny. Tá je oveľa hrubšia a bolestivá aj po 9 –tich rokoch. Pár rokov po operácii sa mi aj na mamografe ukazovali hrčky v operovanom mieste, najmä v jazvách...vždy to bolo vyhodnotené ako primerané môjmu stavu, t.z. zmenám, ktoré sa po operáciách v tých jazvách udiali. Ja som prestala nosiť podprsenky s kosticami, pretože kostice mi vždy tlačili do tej jazvy po lymfatických uzlinách a zbytočne ju dráždili. Pokiaľ som podstupovala ožarovanie, tak som si nakúpila lambady so širokými ramienkami, aby ma nikde nič netlačilo, vždy po skončení ožarovania som si naniesla na gázu chladivý gél s aloe vera, vložila do lambady a bolo. Nikde ma nič netlačilo, pretože mesiac, dva a veru aj oveľa dlhšie sú tie operované miesta bolestivé a chce to čas, kým sa celkom zahoja. A doma aj teraz nenosím podprsenky, ale len lambady.
Neviem či som ti v niečom pomohla, ale napísala som ti moju skúsenosť. Každý organizmus je iný a na rovnakú liečbu môže reagovať inak...takže asi tak ako ti poradil buchač...buď skočíš za lekárom mimo kontrolu alebo počkáš....
bea
09.03.13,16:21
Betka veľmi Ti ďakujem za informácie. Jasné, že mi Tvoje skúsenosti pomohli.
Asi je to rôzne podľa miesta a aj podľa výsledkov. Ja som bola na kontrole po 2 týždňoch (a to u radiologičky) a potom mi povedala, že stačí, keď prídem zas až o 2 týdne, pravda, keby niečo bolo, tak sa mám prísť ukázať. A preto sa pýtam, či je toto taká vec, kôli ktorej by som si mala "vyčakať" neplánovanú kontrolu. Ale aj po Tvojom príspevku som sa rozhodla, že keď sa nič iné nestane, tak nikam nejdem a pôjdem až keď mám termín.
buchač
09.03.13,16:22
...a práve tie pasáže o problematike lymfatických uzlín v spojení s prsiami som mal viac - menej na mysli ...
majka 62
09.03.13,18:39
Presne tak ako píše Betka, taktiež som bola sledovaná lekárom keď som podstupovala ožarovanie a s ním som konzultovala všetko čo sa mi nepozdávalo. Tiež som mala 25 ožiarov a vždy som sa tešila na piatok, že budem mať pauzu 2 dni cez víkend. Vtedy si pokožka oddýchla. Prsník bol citlivý, ešte aj bolestivý a samozrejme keď boli vyoperované aj lymfatické uzliny - tie zmeny sú na dlho. Ja som mala akurát ten problém, že som mala pokožku po ožarovaní mierne ružovú a pociťovala som pálenie ožarovaného miesta, na to mi lekár odporučil používať detský púder - zásyp. Vždy keď som došla po ožarovaní domov tak som si posýpala prsník detským púdrom - pomáhalo to. Po skončení ožarovania som používala imunoglukánovú masť na odporúčanie onkológa, taktiež mi to prinášalo úľavu. Samozrejme pokožka po ožarovaní sa zotavuje dlhšie, takže používa sa podľa potreby. Čo sa jazvy týka nespomínam si na nejaké výrazné zmeny, až na to, že pokožka bola taká drsnejšia, iná. Toľko moje skúsenosti pri ožarovaní a po ožarovaní prsníka.
pepsikova
09.03.13,19:13
...dnes som sem vošla po dlhom čase, prečítala som nové i staré príspevky, poplakala si fest aj nahlas a zároveň som si tak sýtejšie uvedomila moje šťastie...a keby som mohla , rozdám z neho každej bojujúcej žene,aby mala silu , odvahu , vieru a dokázala bojovať s tou hnusobou...a dožila sa takého šťastia- v podobe môjho prekrásneho vnúčika-ako ja...
...ja som mala šťastie, chemo ma obišlo, nemusela som,preto vám, moje silné, vytrvalé bojovníčky posielam všetkých mojich dobrých anjelov, ktorí nado mnou držali svoje ruky a pomáhali mi, nech pomôžu aj vám...verím v dobrých ľudí aj v dobrých anjelov,tak nech vás chránia...
buchač
09.03.13,19:24
...dnes som sem vošla po dlhom čase, prečítala som nové i staré príspevky, poplakala si fest aj nahlas a zároveň som si tak sýtejšie uvedomila moje šťastie...a keby som mohla , rozdám z neho každej bojujúcej žene,aby mala silu , odvahu , vieru a dokázala bojovať s tou hnusobou...a dožila sa takého šťastia- v podobe môjho prekrásneho vnúčika-ako ja...
...ja som mala šťastie, chemo ma obišlo, nemusela som,preto vám, moje silné, vytrvalé bojovníčky posielam všetkých mojich dobrých anjelov, ktorí nado mnou držali svoje ruky a pomáhali mi, nech pomôžu aj vám...verím v dobrých ľudí aj v dobrých anjelov,tak nech vás chránia...
...hm .................................................. ...................???
ludmilla
09.03.13,20:09
určite myslela aj na teba Juraj:)
buchač
09.03.13,21:46
určite myslela aj na teba Juraj:)
ludmilla ...zle si ma ( vybodkované ) pochopila .......:rolleyes:

Neberiem absolútne ( ale ABSOLÚTNE ) na seba ...
Nie som na svete jediný chlap , ktorý obsolvoval/je peklo onkológie .....

Na druhej strane som ale na určité ( nedomyslené ) vety , myšlienky strašne alergický .....:mad:
pepsikova
09.03.13,22:13
ludmilla ...zle si ma ( vybodkované ) pochopila .......:rolleyes:

Neberiem absolútne ( ale ABSOLÚTNE ) na seba ...
Nie som na svete jediný chlap , ktorý obsolvoval/je peklo onkológie .....

Na druhej strane som ale na určité ( nedomyslené ) vety , myšlienky strašne alergický .....:mad:..

..ty si alergický na mňa...ale nevadí, ja som v príspevku myslela na všetky ženy v mojom veku,aj mladšie a mladé, ktoré tu píšu svoju bolesť...a ktovie, ktorá z nich prejde peklom rakoviny tak ľahko, ako ja a ktorá bude mať to šťastie a počuje smiech svojho vnúčatka...o tom to je, moj milý obuch,aj moje slzy tu sú o tom,ale to ty nepochopíš, lebo chlapi inak cítia,nerodia a tak len trpezlivo čakajú, kým sa im dodá do ruky...ale naozaj, myslela som na ženy...asi toľko k tebe...
buchač
09.03.13,22:20
..

..ty si alergický na mňa...ale nevadí, ja som v príspevku myslela na všetky ženy v mojom veku,aj mladšie a mladé, ktoré tu píšu svoju bolesť...a ktovie, ktorá z nich prejde peklom rakoviny tak ľahko, ako ja a ktorá bude mať to šťastie a počuje smiech svojho vnúčatka...o tom to je, moj milý obuch,aj moje slzy tu sú o tom,ale to ty nepochopíš, lebo chlapi inak cítia,nerodia a tak len trpezlivo čakajú, kým sa im dodá do ruky...ale naozaj, myslela som na ženy...asi toľko k tebe...
mimotemy

Ty nemáš rada moje pitvanie , tak nechci radšej , aby som to urobil ..............

Už len s ohľadom na všetky tie ženy , ktoré si svoje vytrpeli , trpia a aj budú naďalej trpieť .....tak iba preto tak s úcty k nim tak nekonám .....

Dokonca si odpustím aj tie poznámky , čo sa mi v teraz okamžite rodia v hlave ......

Smutno je mi pri čítaní takýchto myšlienkových ( nedomyslených ) pochodov .....veru smutno .........
pepsikova
12.03.13,22:01
...a tu čo je tak ticho!..nebodaj nebo dalo a nikto nemá žiadny problém!..chápem, že vás mohlo odradiť, že sa tu prevalila závisť, alebo niečo iné, ale za to ja nemôžem...tak ideme ďalej bojovať proti tej pliage, či nie?...aj pár slov môže pomôcť,tak sa s nami podelíte.....prosím..:mee:
delonka
13.03.13,07:01
Milí všetci,, reagujem na výzvu - narušiť ticho - chcem sa so všetkými s vami podeliť o dobrú správu, minulú jeseň som sa delila s vami o tú horšiu, o rakovine hrubého čreva u môjho brata., má za sebou ako prvé operáciu a následnú chemoteraiu, schudol na 48 kg po 6 dávkach chema., ja osobne som bola s ním v duchu každučky deň, je medzi nami 250 km, prežívala som s ním každú jednu chemoterapiu, delila som sa s ním aspoň "virtuálne" o jeho bolesti a od pondelka sme všetci šťastní, CT vyšetrenie je negatívne a aj onkomarkeri sú ok., kontrola o mesiac a zotavovať sa., ostali mu ešte bolesti nohy /ischias/ podľa lekára sa to má snažiť rozchodiť., pre mňa je dôležité už najmä to, že už mu chutí jesť, čítať a že už môžeme myslieť už len na to dobré., zo 6 súrodencov sme ostali 4, tri sestry a on., všetko sme prežívali spolu s ním a ... však to poznáte.,

ďakujem vám všetkým, ktorí sem prispievate, našla som tu veľmi veľa dobrých rád, ktoré som sprostredkovávalabratovi.,
v pondelok som teda ešte plakala, ale už len z veľkej radosti, želám vám to všetkým z úprimné srdca,

pekný deň a veľa, veľa zdravia
majka 62
13.03.13,07:07
Kiežby takýchto dobrých správ sme tu čítali aspoň každý deň jednu. Teším sa, že to brat zvládol a že ste boli v jeho ťažkostiach pri ňom.
Všetko dobré a veľa zdravíčka celej rodine prajem.
pepsikova
13.03.13,07:15
Milí všetci,, reagujem na výzvu - narušiť ticho - chcem sa so všetkými s vami podeliť o dobrú správu, minulú jeseň som sa delila s vami o tú horšiu, o rakovine hrubého čreva u môjho brata., má za sebou ako prvé operáciu a následnú chemoteraiu, schudol na 48 kg po 6 dávkach chema., ja osobne som bola s ním v duchu každučky deň, je medzi nami 250 km, prežívala som s ním každú jednu chemoterapiu, delila som sa s ním aspoň "virtuálne" o jeho bolesti a od pondelka sme všetci šťastní, CT vyšetrenie je negatívne a aj onkomarkeri sú ok., kontrola o mesiac a zotavovať sa., ostali mu ešte bolesti nohy /ischias/ podľa lekára sa to má snažiť rozchodiť., pre mňa je dôležité už najmä to, že už mu chutí jesť, čítať a že už môžeme myslieť už len na to dobré., zo 6 súrodencov sme ostali 4, tri sestry a on., všetko sme prežívali spolu s ním a ... však to poznáte.,

ďakujem vám všetkým, ktorí sem prispievate, našla som tu veľmi veľa dobrých rád, ktoré som sprostredkovávalabratovi.,
v pondelok som teda ešte plakala, ale už len z veľkej radosti, želám vám to všetkým z úprimné srdca,

pekný deň a veľa, veľa zdravia..

..no teda!..úžasná správa!..také víťazstvo je hodné všetkej obety!..držím palčoky, delon,už bude len lepšie!..
uct2007
13.03.13,18:34
Úprimne sa teším s Tebou, želám všetko dobré !!!!!
gilda
15.03.13,05:16
pre msa: do stravy zaraď kurkumu:
http://www.nutraceutica.sk/sk/nutaceutika_vo_vyzive/kurkuma/kukuma_v_liecbe_rakoviny_prostaty.aspx
.......... 4. Pri už prebiehajúcom rakovinovom procese kurkuminoidy blokovaním tkanivových rastových faktorov (VGEF) zabraňujú tvorbe metastáz, regulujú invazivitu nádoru. .........
msa
15.03.13,06:22
ďakujem za radu
bea
19.03.13,06:32
Betka veľmi Ti ďakujem za informácie. Jasné, že mi Tvoje skúsenosti pomohli.
Asi je to rôzne podľa miesta a aj podľa výsledkov. Ja som bola na kontrole po 2 týždňoch (a to u radiologičky) a potom mi povedala, že stačí, keď prídem zas až o 2 týdne, pravda, keby niečo bolo, tak sa mám prísť ukázať. A preto sa pýtam, či je toto taká vec, kôli ktorej by som si mala "vyčakať" neplánovanú kontrolu. Ale aj po Tvojom príspevku som sa rozhodla, že keď sa nič iné nestane, tak nikam nejdem a pôjdem až keď mám termín.
Takže už som po ožarovaní :) Na kontrole mi povedala lekárka, že tie jazvy sú "v poriadku", že postupne by sa mali strácať, tak ako aj opuchy a bolesti v miestach operácie. Teraz už pôjdem len k onkologičke a predpokladám, že tak, ako mi na začiatku povedala, dostanem už len hormonálnu terapiu....

Ale mám zase otázku na "skúsenejších". Po ožarovaní mám miesto ožiaru intenzívne premasťovať. Od lekárky som dostala odporučenie na Radiocare krém. V najbližšej mojej lekárni o ňom zatiaľ nič nepočuli, ale môžu mi ho objednať. Dá sa kúpiť aj cez internet. Len ja by som skôr chcela vedieť Vaše skúsenosti, s čím ste Vy boli spokojné/í. Nerada by som experimentovala, keď sa môžem poučiť z Vašich skúseností.

Ďakujem.
delonka
19.03.13,08:31
Ďakujem všetkým za "súhlas" a "užitočné", vrelá vďaka ešte raz., v tej veľkej radosti z dobrej správy som aj zabudla, že môj brat bude mať narodeniny a k tomu "guľaté" ako ja rada hovorím, výročie., tak som zmenežovala aj sestry, ktoré súhlasia a už sa aj tešíme, že mu pôjdeme osobne zagratulovať., dúfam, že to bude aj pre neho tak potešujúce, ako sa už my na to a na neho tešíme., ako som už spomínala, ja som od brata vzdialená 250 km, sestry síce len cca 40 km, viete však aká je dnes doba., vzhľadom na naše roky sa stretávame už skoro len pri "odprevádzaní" niekoho z rodiny a tak teraz to bude konečne iné.,
všetkých pozdravujem, držím palce, veľa, veľa síl a samé dobré správy nám želám.
betka631
19.03.13,08:49
Takže už som po ožarovaní :) Na kontrole mi povedala lekárka, že tie jazvy sú "v poriadku", že postupne by sa mali strácať, tak ako aj opuchy a bolesti v miestach operácie. Teraz už pôjdem len k onkologičke a predpokladám, že tak, ako mi na začiatku povedala, dostanem už len hormonálnu terapiu....

Ale mám zase otázku na "skúsenejších". Po ožarovaní mám miesto ožiaru intenzívne premasťovať. Od lekárky som dostala odporučenie na Radiocare krém. V najbližšej mojej lekárni o ňom zatiaľ nič nepočuli, ale môžu mi ho objednať. Dá sa kúpiť aj cez internet. Len ja by som skôr chcela vedieť Vaše skúsenosti, s čím ste Vy boli spokojné/í. Nerada by som experimentovala, keď sa môžem poučiť z Vašich skúseností.

Ďakujem.

Bea, ja som na odporúčanie lekárky z mammárnej poradne používala na pokožku po ožarovaní Nechtíkovú masť a nemal k tomu výhrady ani onkológ. S tým krémom Radiocaré nemám žiadnu skúsenosť a pozerám, že to ani nie je veľmi lacný špás.
Skús si prečítať aj tu: http://www.nou.sk/media/a542/file/item/sk/0000/ibwdaZmJ.pdf
bea
19.03.13,09:55
Betka, ďakujem za info. Ten link som čítala. Mne tento krém odporúčala práve lekárka z NOU a letáčiky naň sa tam povaľujú v čakárni na radiológii všade. Asi ide o nejaký novší výrobok, preto o ňom v lekárni nevedeli. A presne - nie je lacný a asi bude treba pokožku dosť dlho natierať, takže by to nebol lacný špás. Skúsim začať teda nechtíkovou alebo calciovou masťou.
buchač
19.03.13,10:01
Betka, ďakujem za info. Ten link som čítala. Mne tento krém odporúčala práve lekárka z NOU a letáčiky naň sa tam povaľujú v čakárni na radiológii všade. Asi ide o nejaký novší výrobok, preto o ňom v lekárni nevedeli. A presne - nie je lacný a asi bude treba pokožku dosť dlho natierať, takže by to nebol lacný špás. Skúsim začať teda nechtíkovou alebo calciovou masťou.
Čítaj ...


Akútna rádiodermatitída

Podrobne rozvedené klinické štúdie a citácie k nim možete nájsť v Product monografy výrobcu krému.

Klinická efektivita Radiocare v prevencii a zmiernení následkov akútnej rádiodermatitídy (RD) Santos M, Deldago JM a kolektív autorov. Išlo o otvorenú kontrolovanú multicentrickú štúdiu. Bolo hodnotených 96 žien s karcinómom prsníka, ktoré boli rozdelené do troch ramien:
• Kontrolné rameno 22 pacientiek - žiadna toxicita -žiadna liečba, toxicita G1- harmanček, toxicita G2 - topické kortikosteroidy
• Preventívne Radiocare rameno 33 pacientiek, aplikovaný bol Radiocare 1x denne od začiatku rádioterapie
• Kuratívne rameno 41 pacientiek - Radiocare bol aplikovaný u RD G1 aj G2, odo dňa objavenia sa lézií až po ich vymiznutie.

V klinickej štúdii bolo hodnotených 100 pacientov, 50 pacientov malo aplikovaných Radiocare, 50 jeho masťový základ počas obdobia 3 mesiacov. Lokálny nález bol hodnotený po týždni, mesiaci, dvoch, troch a šiestich mesiacoch. Na hodnotenie bola použitá 5 stupňová škála. Pacienti boli rozdelení do 5-ich skupín podľa dávky žiarenia, prídavným evaluačným faktorom bola aj chemoterapia. Bolo dokázané štatisticky signifikantné zlepšenie erytému, svrbenia, spálenia v skupine s Radiocare. Zmiernenie erytému bolo vyššie u pacientov s vyššou dávkou žiarenia na 5000 cGY, svrbenie a spálenie nebolo závislé na dávke žiarenia. Nebol pozorovaný signifikantný efekt chemoterapie na klinické symptómy rádioterapie alebo na efekt liečby prípravkom Radiocare. Neboli pozorované žiadne nežiadúce účinky.

Výsledky
V kuratívnom Radiocare ramene dostali pacientky priemernú dávku rádioterapie (RT) 32 Gy u 80% sa vyvinula toxicita G1 a u 20% G2. Čo sa týka prerušenia liečby nenašiel sa žiadny signifikantný rozdiel vo výskyte a dĺžke prerušenia RT. Všeobecné hodnotenie stupňa RD v troch ramenách - medián času do objavenia sa rádiodermatitídy bol podobný v preventívnom Radiocare ramene a štandardnom ramene. Žiadne signifikantné rozdiely vo vývoji stupňa RD sa nenašli, obidve ramena dosiahli G1 vo 4.týždeň. Od tohto týždňa v štandardnom ramena nastal rozvoj RD G2 akútnejšie a závažnejšie ako v preventívnom ramene s Radiocare až do 6. týždňa. Keď sa RT prerušila RD sa zlepšila. Tieto dáta potvrdzujú, že preventívne použitie krému Radiocare umožňuje rýchlejšie zhojenie sa rán po rádioterapii. Kuratívny Radiocare a štandardné rameno malo podobný vývoj. Po liečebný vývoj bol podobný v kuratívnom aj preventívnom ramene Radiocare.

Záver
Radiocare je terapeutickou alternatívou pre veľkú skupinu pacientov s malígnymi tumormi, ktorí potrebujú rádioterapiu a ukazuje signifikantne dobré výsledky pri liečbe rádiodermatitídy v krčnej oblasti a prsníka.

http://www.radiocare.sk/
bea
20.03.13,06:16
Čítala :) a aj tak si rada vypočujem skúsenosti ... Ja, chvála Pánu Bohu, nemám po rádioterapii zvláštne zmeny na koži. Takže idem skúšať už skôr odskúšané.... Začala som calcium pantothenicum a uvidím, aké bude mať účinky. Pokiaľ viem, tak používanie krému bude dlhodobá záležitosť.... a teda keď bude treba, tak odskúšam aj iné.
Zimama
22.03.13,17:51
Ľudkovia moji milí:), prajem Vám všetkým z celého srdca, aby ste si aj Vy na svojich lekárskych správach mohli prečítať slová, ako ja dnes na výsledkoch zo sona prsníkov - t.č. nález benígny...! Boli to pre mňa najkrajšie slová na svete, aj keď je tam to "t.č.", ale pevne verím, že mi to "t.č." vydrží ešte véééľa rokov...! :)

Vo februári som totiž bola v rámci prevencie na mamo(no)grafii:--- a nestihla som si hneď vyzdvihnúť výsledky, a keď som si po ne po týždni dovolenky bola, povedali mi, že musím prísť ešte na sono - takže som sa bála, že zrejme niečo nebolo v poriadku, lebo doteraz mi výsledky vždy dali. Ešte šťastie, že som mala veľa roboty, a tak som nemala čas sa tým až tak trápiť, lebo termín sona mi dali až na dnes, a dnes mi milý staručký ujo doktor povedal, že síce tam mám nejakú cystu, ale zatiaľ OK, a že kvôli rodinnej anamnéze (mama mala rakovinu prsníka a jej mladšia sestra na to umrela napriek obojstrannej amputácii...:mee:) budem na sono chodiť každý rok a na mamografiu raz za 2 roky - doteraz som chodila striedavo 1 rok na mamo a druhý rok na sono.

Tak aj Vám všetkým držím palce, aby aj Vaše správy a Vašich blízkych boli krok za krokom vždy aspoň o niečo lepšie a lepšie!!! :):):)
Valcake
22.03.13,17:59
Ľubka, som rada a veeeeľmi. Drž sa!!!
Tweety
22.03.13,18:13
teším sa s Tebou.
pepsikova
22.03.13,18:52
...dnes z face:

Obec Komjatice (https://www.facebook.com/komjatice/posts/602784306417205)
...PROSBA...
Kto vie nech prosím pomôže dobrej veci, ďakujeme.
Prosíme o darovanie krvi skupiny A rh negatív pre nášho syna Šimona Štepanaya (narodený 13.05.2010), ktorému dnes diagnostikovali leukémiu a momentálne leží v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave na klinike detskej hematológie a onkológie. Darovať krv je možné na hociktorej transfúznej stanici, pričom je potrebné uviesť údaj pre koho je krv určená: Šimon Štepanay DFNsP Bratislava - klinika detskej hematológie a onkológie Nakoľko môže byť krv skladovaná max. 3 mesiace, je potrebné aby sa odbery uskutočňovali postupne (Šimonko bude potrebovať dve transfúzie týždenne). Preto by bolo najvhodnejšie, ak by ma darcovia najskôr kontaktovali na tel: 0907752399 alebo mailom na stepo.marek@gmail.com. Prosíme Vas, aby ste tento mail a informáciu odovzdali čo najväčšiemu počtu známych a priateľov (darcov skupiny krvi A rh negatív je málo). Ďakujeme. Marek a Soňa Štepanayoví
asedma
22.03.13,19:02
dakujem pepsi, si pohotova, rychlejsia
uct2007
23.03.13,10:47
Teším sa s tebou a prajem aby to tak bolo stále a verím, že aj bude. Držím palčeky :)
majka 62
28.03.13,07:49
Čítala :) a aj tak si rada vypočujem skúsenosti ... Ja, chvála Pánu Bohu, nemám po rádioterapii zvláštne zmeny na koži. Takže idem skúšať už skôr odskúšané.... Začala som calcium pantothenicum a uvidím, aké bude mať účinky. Pokiaľ viem, tak používanie krému bude dlhodobá záležitosť.... a teda keď bude treba, tak odskúšam aj iné.

Bea, keby Ti nezaberala calciová masť, prípadne by si mala nejaké nežiadúce prejavy na koži pri používaní, pridávam link na imunoglukánovú masť
http://www.imunoglukan.com/sk/produkty/imunoglukan-p4h-krem.html/, spomínala som ju aj v mojom predošlom príspevku, mne veľmi pomohla po ožarovaní a je určená práve na to. Nemala som po nej žiadne nežiadúce účinky.
buchač
29.03.13,06:40
Tak veru ...pomocná ruka priateľa je určite lepšia ako nejaké kyvadlo ...každý musí sám ale chcieť....
majka 62
31.03.13,05:25
Všetkým prajem požehnané veľkonočné sviatky, veľa zdravia a radosti zo života. Tým, čo to teraz najviac potrebujú, prajem aby to zvládli a nikdy to nevzdávali.
savelia
02.04.13,15:19
Dobry den,
chcela by som vas poprosit o radu alebo vlastne skusenosti s pliagou zvanou LIPOSARKOM. Moj otecko ma vzadu na stehne obrovsky nador o rozmeroch 22x22x9 cm a bol na magnetickej rezonancii, kde mu napisali, ze je to podozrenie na liposarkom. Zatial nevieme nic blizsie, lebo az 08.04.2013 je objednany na ortopedicku kliniku na onkoporadnu do Ruzinova, kde rozhodnu, co bude s tym dalej. Velmi sa bojim, ze sa to potvrdi, lebo inak mu nic nie je, ma 79 rokov, je v dobrej kondicii. Preto nas to velmi prekvapilo, mysleli sme si, ze je to len nejaky tukovy nador...Ja stale verim, ze aj bude, no to hrozne slovo mi neda spavat.
Prosim, keby mi niekto napisal, ak ma skusenosti s liposarkomom, s jeho naslednou liecbou a tak...lebo aj co som citala, tak vraj tam nie je velmi dobra prognoza aj z dovodu, ze liposarkom rychlo rastie (aj toto mu narastlo za 5-6 mesiacov, len nemoholô to skor riesit, lebo v januari mu vyoperovali 11 kamenov z mechura) a aj preto, ze sa velmi rychlo siri cez lymfaticky system.
Vopred vam dakujem a pekny den:)
Jarka 1
07.04.13,08:57
savelia, vidím, že si nedostala odpoveď. Vyzerá to tak, že medzi nami nie je nik, kto má osobné skúsenosti s liposarkomom. Budeš sa musieť spoľahnúť na uja googla, alebo skúsiť ešte iné fóra. Držím palce,aby ste všetko dobre zvládli a hlavne výsledky, aby boli dobré.
buchač
07.04.13,09:34
savelia, vidím, že si nedostala odpoveď. Vyzerá to tak, že medzi nami nie je nik, kto má osobné skúsenosti s liposarkomom. Budeš sa musieť spoľahnúť na uja googla, alebo skúsiť ešte iné fóra. Držím palce,aby ste všetko dobre zvládli a hlavne výsledky, aby boli dobré.
Jarka ...ale hej , má ...
Dokonca ja som mal ...tri ...:(

Lenže ja som už toho popísal habadej ...niekde na začiatku témy ...
Aj som dumal nad nejakou odpoveďou , lenže nejak sa mi nechce do spomienok načierať ...
Jarka 1
07.04.13,09:56
Buchy, úplne chápem... a keby som bola savelia, tak ma táto Tvoja odpoveď nesmierne poteší.
savelia
07.04.13,14:59
Jarka1 ano, chodila som sem kazdy den niekolkokrat a nic, nevadi...a takisto chapem aj buchaca...
dakujem za povzbidive slova, zajtra ideme s nim do onkoporadne 1.krat, tak uvidime, co vlastne povedia, lebo este nema stanovenu ziadnu diagnozu, mozno mu z toho zoberu vzorku alebo neviem...co bude
Pekny zvysok vikendu :o
majka 62
17.04.13,05:07
Ahojte, ako sa máte všetci? Dajte o sebe vedieť. Dúfam, že ste všetci v poriadku iba nemáte čas ;), možno niekedy aj chuť sem napísať po niektorých príspevkoch. Krásny, slnečný a pohodový deň prajem všetkým.
VieraPopluharova
17.04.13,06:01
Ahojky všetci,

poslušne hlásim návrat stratenej....ťažká zima, ale už som tu a idem čítať príspevky, čo sa tu dialo, no verím, že tí so zdravým rozumom ma určite zastúpili.....všetkým ďakujem za podporu.
VieraPopluharova
17.04.13,06:42
Takže moji, ako vidím naša téma sa mierne opäť "zvrhla" kvôli niektorým "odborníkom", opätovne vyzývam je to onkologická téma, tak sa držme témy, samozrejme privítam sem každý jeden príspevok či už otázku, alebo vlastnú skúsenosť s touto chorobou, prípadne ak potrebuje niekto poradiť ohľadom rodinných príslušníkov postihnutých týmto ochorením, ak budeme vedieť poradiť poradíme, no bez akéjkoľvek diskusie všetky reklamy odtiaľto dám vymazať, ktoré nie sú odskúšané osobne na onkologickom pacientovi a nemá s ňou osobnú skúsenosť.A samozrejme všetky urážlivé texty.
K Buchymu - ak by náhodou niekomu uniklo má osobnú skúsenosť a rozhodne patrí sem, i keď nie vždy sa mu chce reagovať a ak si tu niekto poriadne prečíta jeho príspevky, nájde v nich veľa užitočného ....to pre tých neznámych.....ostatní ho poznáme.....

Samozrejme všetkým patrí moja vďaka, ktorí Ste sa tu starali o riadny chod tejto stránky.
VieraPopluharova
17.04.13,06:43
Neviem čo je s Ivkou,

ak niekto vie prosím o informáciu, prípadne Ivy ak sem chodíš ozvi sa.
VieraPopluharova
17.04.13,06:56
MMS:

odznela tu táto téma a bola požiadavka na osobnú skúsenosť, dlho som váhala či to sem napísať, alebo nie, no keďže som získlala osobný súhla rodiny, ktorej sa to týka tak v krátkosti napíšem a každý nech sa zariadi podľa vlastného uváženia:
- podávanie mms je viazané na kyselinu citronovú , ktorá je aktivátorom
- mali by sa podávať postupne a v malých množstvách ak sa neprejavia nežiaduce účinky zvyšovať dávky
- má to byť na odkyslenie organizmu
- moja osobná skúsenosť s priateľkou, ktorá vďaka mms odišla skôr ako bol jej čas
- účinok kyseliny citrónovej vo väčších dávkach leptá sliznicu žalúdka a ostatného tráviaceho ústrojenstva
- po dvojtýždňovom podávaní sa stalo to čo mi povedala lekárka, keď som to s ňou konzultovala
- rodina bola tvrdohlavá za každú cenu chcela skúsiť čokoľvek (čo z jednej strany chápem)
- záver po dvoch týždňoch podávania prišlo k vnútornému rozpadu , rozleptanie slizníc a vykrvácaniu, keďže sa to stalo v tichosti a v noci, tak sa tomu nedalo zabrániť, i keď musela mať neskutočné bolesti, no bola to bojovníčka, ktorá nevydala jeden ston
- bohužiaľ sa to nedá ani napadnúť - predajcu - nakoľko prišlo k spopolneniu
- takže nechám na Vás, aby Ste si urobili svoj názor

MMS v rozumnom dávkovaní môže slúžiť na detoxikáciu tela relatívne zdravého človeka, len bohužiaľ málo ľudí venuje pozornosť celému letáku a aký to má dopad na organizmus, stretla som sa i z jednou webovou stránkou, kde to odporúčajú i gravidným ženám. Predajca od , ktorého mali mms bol športovec, ktorý si z toho urobil biznis.
Tweety
17.04.13,07:02
smutný príbeh Vierka
Zimama
17.04.13,16:24
Vierka - naše slniečko,
aká som len rada, že si (konečne;):)) vykukla spolu s tým naozajstne jarným na oblohe!!! :):---
http://summerleague.wbl.sk/slnko.jpg
uct2007
17.04.13,16:40
Neviem čo je s Ivkou,

ak niekto vie prosím o informáciu, prípadne Ivy ak sem chodíš ozvi sa.

Som v pohode Vierka, je mi fajn,:) ešte stále beriem chemoterapiu, takže sa vlastne nič nové neudialo odvtedy čo som sem naposledy písala. Som rada, že si sa ozvala, už som si robila starosť čo je s tebou.
buchač
17.04.13,17:03
Ahojte, ako sa máte všetci? Dajte o sebe vedieť. Dúfam, že ste všetci v poriadku iba nemáte čas ;), možno niekedy aj chuť sem napísať po niektorých príspevkoch. Krásny, slnečný a pohodový deň prajem všetkým.
Ráno som čítal tento príspevok , trochu dumal nad nejakou tou " múdrosťou "....

Poviem asi takto , že svojsky ( za seba vravím )..... samozrejme , že berte s rezervou , lebo niekedy ani tie úvodzovky nestačia ...

Dať o sebe je niekedy aj " zbytočné " - veď keď sa nič nedeje , tak je takpovediac všetko v poriadku ( teda dúfam )...
S chuťou je to obdobne ...ale ako vravíš , niekedy to je fakt bezvýznamné - hlavne po tých niektorých " múdrostiach " a aj reklamných ťahákoch ...
Dať o sebe vedieť ...hm , niekedy ťažká otázka a či dilema ...

Vieroč niečo spomenula , nuž ja to len potvrdím ...nie som z tých , čo sa netu spovedajú so súkromím ...
To si radšej urobím výlet do jedného malého mestečka vedľa Blavy ... Vier mi urobí káveju ( že akúúúú fasa vie :--- ) ...pokecáme a hajde zasa po svojej línii...
Tweety
17.04.13,17:04
Som v pohode Vierka, je mi fajn,:) ešte stále beriem chemoterapiu, takže sa vlastne nič nové neudialo odvtedy čo som sem naposledy písala. Som rada, že si sa ozvala, už som si robila starosť čo je s tebou.
Príspevkom si ma veľmi potešila. Tiež som na Teba myslela, že čo a ako. Ale som rada, že si v pohode a verím, že v pohode budeš stále až do úplného vyliečenia. Prajem Ti veľa šťastia na ceste za zdravím.
VieraPopluharova
17.04.13,17:56
Ty potvora, som zvedavá kedy zasa, kvôli Tebe som sa naučila obsluhovať kávovar....:)
Gabhus
18.04.13,02:18
Nuž tak veru Vierka, tu sme a je nám dobre - teda ako nám môže byť - najlepšie, ale je dobre, aj slniečko si priniesla, takže pohoda. &kvitnú narcisy, za chvíľu tulipány. Ak mám pravdu povedať, mne osobne veľmi vadia tie reklamno-propagačné akcie na všelieky. Presne ako si písala o MMS - mám skúsenosť s iným podobným "liečivom" keď moja príbuzná tomuto uverila, takmer prestala jesť a jedla len tie šmejdy, ktoré údajne vyliečili polovicu planéty, len ju nie.... Už je to pár rokov čo tu naša Milka nie je a neuveriteľne chýba. Vďaka tomu, že sa spoliehala na zázračné lieky. No dúfam že sa aj táto téma "vyčistí". Držme sa teda, dobre bude aj Vierka je späť tak čo sa nám chce...:)
uct2007
18.04.13,04:47
ďakujem :)
Tweety
18.04.13,05:26
rado sa stalo, vďaka, že si statočná
Zdenka175
18.04.13,05:32
Moja babka má 89r. V roku 2008 jej na čele a na ruke ožarovali kožný basaliom. Odstránené v poriadku. Dostala RAT 18x 3 Gy. Mojej mame vtedy povedali, že už nedostane ožar, lebo toto bolo silné...No teraz má 2 nálezy. Na spodnej pere a na pravej ruke. Pera sa jej rozpadá, krváca/nepríjemný pohľad/ a na ruke má basaliom 6x7cm. Začala jej ruka okolo tej rany puchnúť, tak nás kožná odoslala sa informovať na kožné onko.. Práve sme jej dali z ruky odstrániť na chirurgii taký kožný zrast a teraz musí najprv toto vyliečiť potom až riešiť to horšie. Myslíte, že ju ešte môže ožiariť? No a keď chirurg videl tie ústa, mi dal otázku, že prečo jej to nechceme dať zošiť, že ožiarenie je horšia voľba.. Ostala som zaskočená, volala som kožnej. Tá mi povedala, že načo šiť peru,keď sa to isto rozpadne, že lepšie je ožiariť... Myslím si, že názor kožnej je múdrejší , čo by ste vy povedali . Ďakujem za info...
Mirica-LV
18.04.13,07:41
Milí onkoporaďáci,
ododnes sa pripajám k Vašej téme i ja.
Som po hystologizácii zväčšej uzliny v podpazuší a výsledok je Hodgkinov lymfóm. Včera mi robili na NOU CT a odber kostnej drene a nabudúci štvrtok mám prvú chemo. Snažím sa postupne čítať celé toto fórum, ale je to hrozne ťažké čítanie.
Vie mi prosím niekto poradiť s čím mám počítať pri chemoterapii a čo Vám pomáhalo (fyzicky aj psychicky)?
Jarka 1
18.04.13,08:13
Miricka, to, s čím môžeš počítať pri chemo sa dočítaš v predošlých príspevkoch. Je to celá škála, nie práve príjemných stavov. Najdôležitejšie je vedieť , že s tým môžeš počítať, ale vôbec to tak nemusí byť. Možno budeš patriť medzi onkáčov, ktorí nemajú pri chemo väčšie problémy. Ak sa však nejaké vyskytnú, nebudeš z nich šokovaná a budeš vedieť, čo sa s tebou deje. Ak nebudeš, jednoducho sa nás spýtaš.

Psychicky ti najviac pomôže, ak budeš veriť v svoje uzdravenie a v to, že aj tá chemoška-kámoška raz skončí. Ak budeš v pohode, tak aj fyzicky to všetko lepšie zvládneš.

Budem ti držať palce, nebojkaj sa, určite to zvládneš:), tak ako všetci, čo sme tu.
Tweety
18.04.13,08:14
Držím prsty,
plavčík
18.04.13,11:03
POzdravujem Vás všetkých - tiež sa často neozývam/ ale žijem -zatiaľ/...., ale dočítala som si mnou zameškané príspevky...plne súhlasím s tým, že toto nie je "reklamná" stránka na ktorú píšu ľudia, ktorí niečo počuli, čítali na Googli ALE NEPREŽILI!
My "onkáči" sme si prežili svoje a vieme asi najlepšie akú túžbu po živote a zdraví máme a, že keby niečo na 100% fungovalo tak by neumreli takí významní ľudia ako S.Jobs, manželka Gorbačova..... NIe- nechcem odsudzovať alternatívne postupy - sama sa niektorými riadim, ale tvrdiť, že to či ono je dokonalé je nazmysel, tak ako tvrdiť, že všetci lekári sú len skorumpovaní a, že chemo zabíja a... ,že keď budete súhlasiť s liečbou v nemocnici tak určite tento boj prehráte. Neodsudzujem ani jedných ani druhých - nech si sám každý rozhodne ktorou cestou má ísť. Takto si každý z nás ponesie dôsledky sám.

Nedávno som si pozrela dokument http://www.youtube.com/watch?v=A_Q81zT7YhY o spisovateľke Hane Androlíkovej ktorá ochorela na rakovinu - odmietla klasickú medicínu, odišla do Peru za šamanmi...napísala úspešnú knihu Nebo nemá dno. Keď sa vrátila z Peru bola plná síl, odhodlania ....nádeje...viery... . no výsledky boli zlé - podstúpila chemo - a bola si istá, že je zdravá.......... umrela behom roku ...mala iba 44 rokov.

Viem čo si povie odporca klasickej medicíny, že umierajú aj pacienti ktorí sa liečia chemo-ožiarmi, operáciami.... ALE veď práve o tom to je, niekto umrie po operácii, niekto po chemo, niekto po bylinkách či MMS....... je to proste lotéria a som si istá, že NIKTO na tomto svete nemôže povedať - robte toto a toto a vyliečite sa. Rakovina je chronické ochorenie a otázka neznie či sa vráti, ale kedy!
buchač
18.04.13,14:20
Moja babka má 89r. V roku 2008 jej na čele a na ruke ožarovali kožný basaliom. Odstránené v poriadku. Dostala RAT 18x 3 Gy. Mojej mame vtedy povedali, že už nedostane ožar, lebo toto bolo silné...No teraz má 2 nálezy. Na spodnej pere a na pravej ruke. Pera sa jej rozpadá, krváca/nepríjemný pohľad/ a na ruke má basaliom 6x7cm. Začala jej ruka okolo tej rany puchnúť, tak nás kožná odoslala sa informovať na kožné onko.. Práve sme jej dali z ruky odstrániť na chirurgii taký kožný zrast a teraz musí najprv toto vyliečiť potom až riešiť to horšie. Myslíte, že ju ešte môže ožiariť? No a keď chirurg videl tie ústa, mi dal otázku, že prečo jej to nechceme dať zošiť, že ožiarenie je horšia voľba.. Ostala som zaskočená, volala som kožnej. Tá mi povedala, že načo šiť peru,keď sa to isto rozpadne, že lepšie je ožiariť... Myslím si, že názor kožnej je múdrejší , čo by ste vy povedali . Ďakujem za info...
Zdeni ...krásny vek , vskutku ...

Poviem len toľko , že najlepšia voľba je tá , kde bude starká čo najmenej trpieť ...
Jarka 1
18.04.13,14:51
Zdenka, moja babka tiež mala nádor na pere. Mala ho viditeľný celé roky a nikto nikdy neriešil, čo to je. Keď si to konečne všimol jeden z lekárov, tak to bolo v konečnom štádiu. Takže žiadna liečba nebola.

Na otázku: Čo by ste vy povedali, môžem už len súhlasiť s buchačom. Podľa toho, čo si popísala, je to tá najlepšia rada.
Gabhus
19.04.13,02:55
Mirici: Chemo nie je prechádzka ružovou záhradou, s tým nepočítaj. Všeličo príde, aj bolesti, aj nechutenstvo, aj s prepáčením možno zvaracie...Musíš do brať tak že je to všetko preto, aby potom bolo dobre. Ak Ti sami na onkológii nedajú podporné lieky - napr. proti zvracaniu - pýtaj si. Ale hlavne: Ak Ti na začiatku povedia že budeš mať trebárs 30 dávok chemo, tak si optimizmus rozdeľ na 30 častí a po každej si musíš nahovoriť, že je Ti o tridsiatinu lepšie. No a postupne sa dopracuješ k tomu, že po poslednej trdisiatine (dávke), budeš celkom O.K. Hlavne nezabúdaj jesť aj keď nechutí, ľudovo povedané - aby bolo z čoho spustiť. A čítaj - ja som vtedy prečítala pár takých kníh ako Malý princ - to som prečítala hádam 15x. Aj iné, čo máš rada.A teš sa, že je jar a aj leto bude, aj jeseň... Pozeraj len na to, čo je pekné, čo nie je, na to kašli. A keď bude horšie, napíš trebárs tu - nejakú tu energiu pošleme, šak máme nazvyš. Vééééééľmi držím palce:);)
uct2007
19.04.13,05:32
Držím ti palce !!!! Mne pomáha nemyslieť na tú chorobu,nejako sa od nej odstrihnúť, nedá sa to vždy, ale keď na mňa prídu ťažké myšlienky poviem si (tak po slovensky): "Seriem sa na to, čo sa budem zožierať už dopredu, čo bude a ako bude" to ma nakopne
uct2007
19.04.13,05:35
Miricka, to, s čím môžeš počítať pri chemo sa dočítaš v predošlých príspevkoch. Je to celá škála, nie práve príjemných stavov. Najdôležitejšie je vedieť , že s tým môžeš počítať, ale vôbec to tak nemusí byť. Možno budeš patriť medzi onkáčov, ktorí nemajú pri chemo väčšie problémy. Ak sa však nejaké vyskytnú, nebudeš z nich šokovaná a budeš vedieť, čo sa s tebou deje. Ak nebudeš, jednoducho sa nás spýtaš.

Psychicky ti najviac pomôže, ak budeš veriť v svoje uzdravenie a v to, že aj tá chemoška-kámoška raz skončí. Ak budeš v pohode, tak aj fyzicky to všetko lepšie zvládneš.

Budem ti držať palce, nebojkaj sa, určite to zvládneš:), tak ako všetci, čo sme tu.


Áno, presne tak, súhlasím s Jarkou, musíš veriť v uzdravenie, to ti dá silu bojovať a ty ten boj vyhráš o tom nepochybuj !!!!! A presne ako píše Jarka, keď budeš v psychickej pohode všetko lepšie zvládneš aj fyzicky.
Nie je to ľahký boj, ale ty to určite zvládneš, všetci ti tu budeme držať palce !!!!
pepsikova
19.04.13,05:46
Milí onkoporaďáci,
ododnes sa pripajám k Vašej téme i ja.
Som po hystologizácii zväčšej uzliny v podpazuší a výsledok je Hodgkinov lymfóm. Včera mi robili na NOU CT a odber kostnej drene a nabudúci štvrtok mám prvú chemo. Snažím sa postupne čítať celé toto fórum, ale je to hrozne ťažké čítanie.
Vie mi prosím niekto poradiť s čím mám počítať pri chemoterapii a čo Vám pomáhalo (fyzicky aj psychicky)?..

..miri, ono sa to ťažko číta aj človeku, ktorý nikdy neprešiel týmto ochorením...ale -musíš čítať "s rezervou"..hlavne si nepripúšťať to zlé a boľavé,lebo ťa to položí..musíš myslieť pozitívne, máš dosť vnútornej sily,ak máš okolo seba rodinu, tak nech ťa povzbudzujú, nie ľutujú...každá choroba je svynajennahnusná, ale -ak svojou vlastnou silou prejdeš peklom, život potom je oveľa úžasnejší, krajší,slnko svieti jasnejšie a táto téma je tu furt, vždy máš kde ísť a aj si poplakať, aj sa vytešiť...neboj, zvládneš to, všetci tu budeme na teba myslieť, len píš častejšie, čo a ako, je dobré nabrať povzbudenie a energiu...držím ti silno palčoky, zvládneš to!!!a bude dobre!..
Jarka 1
19.04.13,06:25
Nielen pre Miricku sem dám moju poslednú čerstvú skúsenosť.

Čerstvý onkáč chcel presne vedieť, čo všetko mu bude a ako zle mu bude po chemoške, keďže som povedala, že prechádzka ružovou záhradou to nebude.
Odmietla som mu do podrobna vyrozprávať čo všetko, s tým, že rovnakú chybu už neurobím. Raz som to urobila a doteraz to veľmi ľutujem. Mladé dievča som riadne vystrašila a ona nakoniec ani chemo nemala.

No a tento už má za sebou prvú riadnu šupu a ďalšiu ambulatne a behá si po záhrade, nič mu nie je a dokonca sa mi takmer posťažoval, že mu chutí jesť.
Mirica-LV
19.04.13,08:38
ďakujem Vám všetkým za povzbudivé slová.:)
Pevne verím, že bude dobre, musí, mám dve malé deti 7 a 3 r.
Na chemo by som mala chodiť ambulatne každý 15 deň na Klenovú, hádam to nejako zvládneme.
evuš
19.04.13,08:43
ďakujem Vám všetkým za povzbudivé slová.:)
Pevne verím, že bude dobre, musí, mám dve malé deti 7 a 3 r.
Na chemo by som mala chodiť ambulatne každý 15 deň na Klenovú, hádam to nejako zvládneme.

Mirica, určite to zvládneš !!! Držím silno päste !!!
Tweety
19.04.13,09:39
Tiež som minulý týždeň absolvovala mamografiu a dnes sono. Tak si viete predstaviť s akou malou dušičkou a stiahnutým hrdlom, žalúdkom... som dnes preberala výsledok z mamo. Ale už sa usmievam, pán doktor ma potešil, žiaden nádor chválabohu ani taký ani makový nie je, len malé cystičky potvory potvorské. Želám aj vám ostatným len samé dobré správy.
bea
19.04.13,09:56
Teším sa s Tebou :) Len keby takých správ bolo čím viac...
Tweety
19.04.13,17:00
vďaka
ludmilla
20.04.13,07:31
aj ja som bola temto týždeň, výsledok ešte nemám, ale ja viem, že tam nič nie je:)
Tweety
20.04.13,16:33
Ľudka, super tiež,teším sa
Zdenka175
20.04.13,16:51
Zdeni ...krásny vek , vskutku ...

Poviem len toľko , že najlepšia voľba je tá , kde bude starká čo najmenej trpieť ...


Vek pekný, len mi je jej ľúto, stále hovorí, bolí ma to, poďme ku doktorke... Ide to na psychiku
Zitulda
21.04.13,08:04
Prosím Vás má niekto skúsenosti s nápojmi nahradzujúcimi čiastočne stravu, ak ju niekto dlhodobo neprijíma. Sú to: "nutridrink","presure" a "osmeral".
buchač
21.04.13,11:12
Prosím Vás má niekto skúsenosti s nápojmi nahradzujúcimi čiastočne stravu, ak ju niekto dlhodobo neprijíma. Sú to: "nutridrink","presure" a "osmeral".
...áno , popíjal som jeden čas ...

...a ???...čo Ťa zaujíma ???

Nebudem sa rozpisovať ( na nete je toho neúrekom ) , no je to povedzme vitaminozno - kalorická bomba plná energie ...
Dáva sa práve v takýchto prípadoch , čo spomínaš ...samozrejme , že aj iné DG ...

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=nutridrink&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Dá sa zaobstarať dvoma spôsobmi :
- na voľno
- na recept
Výhoda receptu je v tom menšom doplatku ...( teda aspoň bola )...
VieraPopluharova
21.04.13,18:10
Ahojky všetci,

najskôr vitam medzi nami mirci, nie v zlom, radšej by som ju tu nevítala, no všetko čo Ti tu poradili majú skúsenosti a poradili dobre. Možno niektorí viete, že som si urobila opäť voľný predlžený víkend, no tentokrát nedopadol dobre, v včera som sa dozvedela, že moja sestra má Ca prsníka a napriek tomu, že mám skúsenosti onkologickou chorobou, odmietla všetko, uzatvorila sa do seba a som bezmocná, nechce,aby som jej pomohla, vlastne nechce to od nikoho a keďže je to tvrdá povaha, viem, že zo svojeho stanoviska neustúpi, no.....stále verím, že áno....
betka631
21.04.13,18:53
Vierka, ťažko sa mi hľadajú slová, je mi ľúto, že máš takéto správy a asi ťažko tu v niečom radiť, pretože ak niekto odmieta našu pomoc, nasilu mu ju nenanútime. Mne keď povedali, že mám Ca prsníka, tiež som sa uzatvorila do seba, som taktiež dosť tvrdohlavá a odmietala som pomoc sestry a dokonca aj manžela a došlo to až tak ďaleko, že sa rodina radšej ani nepýtala ako sa mám, pretože hneď som začínala byť podráždená. Ale zaťala som sa a zvládla som liečbu a v tom jedinom asi bola moja tvrdohlavosť dobrá. V podstate som si ani neuvedomovala ako svojim postojom svojim blízkym ubližujem...
Vlastne prvý krát som o svojom ochorení začala otvorene rozprávať až vďaka tejto tvojej téme.
Teraz sa mi rakovina vrátila a rovno som vhupla do 4 štádia s metastázami kostí a musím povedať, že som tu správu zvládla ľahšie ako vtedy pred 9 rokmi.
Ja si myslím, že sestra to všetko potrebuje v sebe spracovať a vyrovnať sa s tým a snažiť sa jej pomáhať nasilu, nemá cenu, skôr by to mohlo mať asi opačný efekt...ja dúfam a verím, že sama dospeje k tomu, že s pomocou blízkych sa toto ochorenie zvláda oveľa ľahšie.
majka 62
21.04.13,19:41
Vierka, je mi to ľúto, že nemáš lepšie správy. Čo sa toho správania sestry týka, chce to čas, je to veľmi čerstvé. Každého táto správa najprv riadne prefacká, z každej strany niekoľkokrát. Všetci, ktorí sme tým prešli vieme aké ťažké je spracovať takúto nepríjemnú správu. A komunikácia viazne....je to ťažké pre obe strany. Držte sa!
majka 62
21.04.13,19:52
Betka, čo to tu čítam? po deviatich rokoch znova? Človek by si povedal, že už je za vodou a ....Drž sa, prajem veľa síl na zvládanie tejto zase novej situácie. Silno Ťa objímam.
Gabhus
22.04.13,02:52
Vierka ja si myslím, že sestru to odmietanie prejde. Ja som tiež keď mi povedali o chemo a ako dlho to potrvá atď., tak som doktorku znenávidela, plakala som, bola som úplne mimo, nikoho som nechcela ani vidieť. A ono to prešlo, sú to už roky, s tou doktorkou sme pomaly kamarátky, aj s tou hnusnou chorobou. Držím palce...:)
kvietok 22
22.04.13,03:55
Dobrý deň, som tu nová a dosť ťažko sa mi aj píše. Chcem Vás poprosiť o radu. Mám prekyslený žalúdok a reflux a bolieva ma pažerák hlavne v noci už sa na to budím aj tri 3x cez noc. Poprosím o radu.? Ako ste odstránili prekyslenie organizmu ? Ďakujem za odpoveď a radu.
pepsikova
22.04.13,04:03
...dám sem, čo som dostala dnes emailom...stojí minimálne za prečítanie...a úvahy...
pepsikova
22.04.13,04:14
Ahojky všetci,

najskôr vitam medzi nami mirci, nie v zlom, radšej by som ju tu nevítala, no všetko čo Ti tu poradili majú skúsenosti a poradili dobre. Možno niektorí viete, že som si urobila opäť voľný predlžený víkend, no tentokrát nedopadol dobre, v včera som sa dozvedela, že moja sestra má Ca prsníka a napriek tomu, že mám skúsenosti onkologickou chorobou, odmietla všetko, uzatvorila sa do seba a som bezmocná, nechce,aby som jej pomohla, vlastne nechce to od nikoho a keďže je to tvrdá povaha, viem, že zo svojeho stanoviska neustúpi, no.....stále verím, že áno......

..Vieroč, tvoja sestra mala pred očami tvoj boj,priamo naživo a tak možno svojím správaním a odmietaním demonštruje, že ona to tak nechce!..chce, aby ju okolie prijalo s jej názorom a aby to rešpektovalo...možno vy si myslíte, že sa uzavrela a nekomunuikuje o chorobe, ale pre ňu je to tak asi výhodnejšie, jednak sa nejatria staré rany- už prežité a potom,ona je predsa iný človek, aj keď je sestra,inak cíti,rieši, vníma a rozhoduje sa....neboj, ak bude potrebovať rozprávať, tak bude,len potrebuje ten správny moment..hlavne nijaké bolestné oči na ňu a ľútostivé slová...ak je taká silná, ako ty, neboj sa o ňu!...
VieraPopluharova
22.04.13,04:33
Kvietok,

najskôr ako všetkých čo sem prídu Ťa tu vítam, môj osobný názor skôr než začneš so samoliečením s prekyslením organizmu, zašla by som za lekárom a podstúpila by som vyšetrenie - gastrofibroskopia, nie je to bolestné len trošku nepríjemné, ak sa vylúčia všetky možné ochorenia ako je zápal žalúdka, helikobakter, vrodený alebo získaný reflux a pod. potom by som začala s odkyslovaním organizmu no i to až po porade s lekárom.
VieraPopluharova
22.04.13,04:46
Pespi,

prečítala som, prečítala som i odkazy , ktoré tam boli, v podstate súhlasím s tým čo je tam napísané len dam do pozornosti jedno i v tomto článku je napísané nič z toho nenahrádza vyšetrenie u lekára a to je potrebné, sama autorka toho príspevku to píše, považujem to za dobrý článok a ďakujem.
majka 62
22.04.13,05:10
Vek pekný, len mi je jej ľúto, stále hovorí, bolí ma to, poďme ku doktorke... Ide to na psychiku

Zdenka, zoberte babku k algeziológovi aby jej vhodným výberom liekov pomohol zmierniť bolesť. Je to veľmi dôležité, nemusí toľko trpieť. Každá bolesť sa dá v dnešnej dobe zmierniť. Kontakt na vynikajúceho algeziológa mám. Môžem poslať v súkromnej správe.
betka631
22.04.13,05:47
ďakujem Majka
ludmilla
22.04.13,09:32
Vierka, dievčence majú pravdu, sestra už má predstavu, čo tento boj obnáša a jednoducho sa hnevá na seba, na všetkých okolo, odmieta toto ochorenie prijať.
Každý reaguje na túto diagnózu inak, niekto sa podá osudu, iní sa postavia proti, prejavia bojovného ducha, pretože sú zvyknutí prekážky zdolávať, iní zasa inak.
Všetkých však asi spája jediné - strach.
Možno jej skús napísať ako sa cítiš, že budeš rada ak budeš môcť stáť pri nej. Ale nestiahni sa, ak ti sestra hneď nedá odpoveď. Ona teraz potrebuje veľa času, aby sa vyrovnala s touto situáciou, aby najprv spracovala prvotný šok, hnev a strach.
Vierka pri všetkých starostiach o ňu nezabúdaj, že netreba "tlačiť na pílu".
Nechaj jej priestor a čas, ale zároveň jej zdôrazni, že si tu pre ňu, keď ťa bude potrebovať. nemysli teraz na to, kedy bude vhodný čas na rozhovor a a ký bude váš rozhovor, sestra ti sama napovie o čom chce hovoriť.
Vieri, želám ti a tvojej sestre, aby ste našli tú rovnováhu a všetko dobré, veľa zdravia .
ludmilla
22.04.13,09:42
mimotemy ... pripomína mi to jednu, ale trošku inú situáciu, mali sme na oddelení 102 - ročnú babičku, ktorá odmietala jesť, rozprávať, myslím si, že si postavila hlavu a rozhodla sa všetkých negovať. Snažili sme sa z každej strany ju niečim zaujať, ale nedala sa zlomiť. Pred týždňom som mala dve denné a boli tak veľmi náročné, že ani ja som už nevládala rozprávať:) Vždy, keď som okolo babičky išla, len som ju chytila za ruku a zahľadela som sa jej do očí, len tak bez slov.
Najprv na to chytenie za ruku reagovala pohladením mojej ruky - to už bol pokrok:) Ďalší deň, som postála dlhšie a držala som ju za ruku a zrazu z nej vyšlo: "Sestrička ja chcem tak strašne zomrieť". No a potom nasledoval celý jej životopis ... Chcela som tým povedať, že každý potrebuje čas, priestor, pochopenie.
ludmilla
22.04.13,09:45
Betka silno držím palce ...
Tweety
22.04.13,09:46
Vierka, Betka a aj ostatní skvelí bojovníci, podstatné je na vás to, že sa máte o koho oprieť a to je polovička úspechu. Želám vám viac ako 100% úspech, viem, že to nie je ľahké ale oplatí sa bojovať. Keď nie pre seba, tak pre ostatnú milujúcu rodinu, ktorá stojí v týchto neľahkých časoch pri vás. Nedajte aby sa tá pliaga chechtala priamo do očí. Ona len skúša osobnosť človeka, či nepodľahne, ale ukážte jej dlhý nos. Držím silno prsty, prajem veľa duševnej rovnováhy a pohody, šťastie a lásku každučký Boží deň.http://img1.obrazkyanimace.com/oa/v1/03/006.gif
Tweety
22.04.13,09:56
Je ťažké prijať takúto správu ale svoj názor určite zmeni, treba dúfať
VieraPopluharova
22.04.13,10:42
Dievčatá,

ďakujem za podporu, všetko čo píšete máte pravdu a tak sa i riadim, len dúfam, že to nevzdá .... my sme dosť odlišné povahy....mám ju veľmi rada....no celý život bola od nás odtiahnutá....nikdy nechcela našu pomoc a práve to je moja najväčšia obava.....samozrejme, že toto všetko som jej veľmi jemne a šetrne povedala....no to by bolo na dlho....som rada,že Vás mám....ďakujem....
uct2007
22.04.13,12:40
Ach, Betka, ani som o tom netušila, držím ti palčeky moja zlatá !!!!
uct2007
22.04.13,12:51
Vierka, tiež si myslím, že sestra to musí jednoducho "stráviť".
Hm....ja teraz "trávim" výsledok dnešného CT-čka : okrem iného ....progresia implantačnej MTS na tenkom čreve ...
síce beriem ešte len 3,5 mesiaca chemoterapiu ale myslela som si, že rast nádoru sa aspoň zastaví a nebude šíriť ďalej a ajhľa ako som sa mýlila, že? Jeden myslel a vymyslel fúrik....asi tak :) Takže pokračujem v chemoterapii a tentokrát to určite už bude OK.
Držme sa a nesmieme sa dať !!! Tá sviňucha rakovina nás nesmie poraziť.

Betka ako som ti už napísala, tak to ma úprimne mrzí táto tvoja správa.... ale bude to dobré, držím palčeky !!!!
Zitulda
22.04.13,13:30
S Vierkiním komentárom (2289) plne súhlasím, preto kvietok neotálaj s návštevou gastroenterológa a radšej nerob žiadne odkysličovacie kúry. S tým refluxom, bodavým pálením žáhy ale aj s následným vracaním a bolesťami žalúdka som sa trápila roky a užívala všelijaké "odporúčané lieky (aj v TV!), zaručujúce úľavu na ich odstránenie. Predoperačné vyšetrenia na úplne iné záležitosti si vyžiadali návštevu gastroenterológie, kde som absolvovala aj kolonoskópiu. Zistili sa mnohé neduhy, po operácii mi nasadili lieky na reflux, žalúdočný vred, Helikobakter a chvála pánu problémy teraz nemám. Iba ľutujem, že som skôr tieto vyšetrenia neabsolvavala skôr.
Jarka 1
22.04.13,14:23
Vierka, veľmi dobre viem, ako sa cítiš a čo prežívaš. Tvoja sestra je z úplne iného cesta. Ste úplne odlišné a pravdupovediac, ani ma nijako neprekvapila jej reakcia. Keďže som mala tú česť aj osobne, tak si myslím, že to všetko chce naozaj len čas. V tomto štádiu Tvoju pomoc nepríjme, skôr má pocit krivdy a určite hľadá v sebe silu, ako by to všetko zvládla sama, bez Tvojej pomoci. Keď si to všetko zrovná v hlave, tak príde štádium, že sa bude potrebovať o tom rozprávať. Vtedy prídeš na rad. Dovtedy sa zbytočne netráp, sama potrebuješ silu a energiu. Nikomu sa nedá pomáhať na silu. To by sme ublížili iba sami sebe a ešte viac prehĺbili priepasť.


Betka, prosím, môžeš mi napísať ako sa stane, že od jednej kontroly k druhej je choroba späť a v štvrtom štádiu? Ja sa spolieham, že kontrola raz za 4 mesiace odhalí vrátenie choroby ešte v začiatkoch. No zdá sa, že to tak nie je. Držím všetkým palce.
betka631
22.04.13,18:20
ďakujem Ľudmilka a Ivka, my si budeme držať palčeky navzájom :)
betka631
22.04.13,18:44
Jarka, ja som chodila na onko kontroly raz za rok a na bolestí v pravom boku som sa sťažovala veľmi dlho - zopár rokov. Robili mi kvôli tomu aj kolonoskopiu a USG vnútorných orgánov a keďže všetko bolo v norme, tak sa to zhodnotilo ako bolestí od chrbtice a nikoho ani len nenapadlo, aby ma poslal na nejaké vyšetrenie aj napriek tomu, že som hovorila, že ja mám pocit, že ma bolia na dotyk rebrá... až to začiatkom septembra minulého roku vyvrcholilo takými bolesťami, že som sa sotva pozberala z postele. Takže ten návrat choroby nebol u mňa od kontroly ku kontrole...skôr by som to zjednodušila a povedala, že čo u niekoho ide rovno, tak u mňa poväčšine vždy krivoľako...a že mám ťažké srdce aj na moju neurologičku a aj na moju onkologičku, tak o tom ani nebudem písať...
Zimama
22.04.13,19:50
Ach, dievčence, len Vám silno držím palce a želám veľa sily a aj veľa pohody napriek (a natruc!) všetkým ťažkostiam a prekážkam, ktoré musíte prekonávať...!!! :)
Lebo strach a nepohoda sú najväčší záškodníci...
Všetci sme na jednej lodi - čoraz intenzívnejšie si (aj pri čítaní Vašich príspevkov) uvedomujem, že nikto z nás naozaj nevie dňa ani hodiny... a to sa ani nemôžeme spoľahnúť na naše zdravotníctvo - Betka, škoda mlčať... A to do slova a do písmena - asi si vziať ponaučenie a nedať sa odbiť a "otravovať" a otravovať, keď cítime, že niečo nie je v poriadku! A ak nevyhovie jeden lekár, hľadať ďalšieho... Ach, jaj! :o
Zimama
22.04.13,19:53
Zdenka, zoberte babku k algeziológovi aby jej vhodným výberom liekov pomohol zmierniť bolesť. Je to veľmi dôležité, nemusí toľko trpieť. Každá bolesť sa dá v dnešnej dobe zmierniť. Kontakt na vynikajúceho algeziológa mám. Môžem poslať v súkromnej správe.

Vrelo súhlasím - algeziológ svojho času veľmi pomohol aj mojej mame, dokonca ako jediný lekár si dôkladne preštudoval jej (bohatý) chorobopis a snažil sa hľadať súvislosti a vidieť celého človeka, nie len jednotlivé choré orgány...
Jarka 1
23.04.13,05:42
Betka, ďakujem. Čítam Tvoju odpoveď a už sa ničomu ani nečudujem. Moja kontrola v podstate prebieha tak, že prídem ráno na krv, posedím pol dňa, kým ma zavolá do ambulancie. Pozrie do PC s tým, že krvný obraz dobrý a onkomarkery nech si zavolám o týždeň sestričke. Poviem, že ma bolieva často v oblasti sleziny a on, že vraj to sú zrasty. Ďalšia kontrola o 4 mesiace a potom veľmi váhavo, že tak teda dáme USG. Objednali ma za 8 mesiacov. Idem teraz v piatok. Som presvedčená, že je v všetko v poriadku, ale keby mi niečo naozaj bolo a čakala by som tak dlho... no neviem aké štádium...
plavčík
23.04.13,07:14
Milé moje! Nečítam tu dobré správy, ale život je taký...až sa bojím ísť na kontrolu, že či niečo....všade okolo sa to vracia a umierajú mi...preto som si už sto krát povedala, že nebudem čítať diskusie - napríklad na HER KLUBE či inde, kde som spoznala super ľudí a získala pocit priateľstva s nimi / s niektorými aj osobne - s inými aspoň cez net/dokonca aj v skupine tvorivých žien na ARTMAME som zistila, že sú tam zo 4 onkáčky a tiež nám teraz jedna zomrela- bola také slniečko milené.... Vždy keď si niečo také prečítam plačem a plačem ...s pocitom bezmocnosti. Preto ani nepozerám relácie typu "modré z neba", nie , že by som bola naivná a myslela si, že ak o tom nebudem hovoriť ,či čítať tak sa to nebude diať - nie taká naivná nie som, len ma to hrozne zráža na kolená - viete ja nie som taká silná ako ste Vy , som bojko a zbabelec - urevaný . A práve preto Vás obdivujem, že napriek tomu čím si prechádzate máte ohromnú silu dávať ľuďom ako som ja nádej! A za to Vám ĎAJUJEM!!!
K tým "štádiám" podám vysvetlenie... keď máte na základe histológie napríklad 1 šťádium...čiže bez postihnutia uzlín, bez metastáz / pri CA prsníka je to napr. T1N0M0/ tak ak sa Vám v priebehu času vytvorí niekde hoc len "maličká jedna metastáza" považuje sa to za 4 štádium. Takto mi to bolo vysvetlené.

http://www.vedietviac.sk/popisy-nadorov

Prajem Vám samé dobré správy!!!
Deganova
23.04.13,07:40
... Betka myslím na Teba, drž sa dievča...
VieraPopluharova
23.04.13,07:51
Milé moje! Nečítam tu dobré správy, ale život je taký...až sa bojím ísť na kontrolu, že či niečo....všade okolo sa to vracia a umierajú mi...preto som si už sto krát povedala, že nebudem čítať diskusie - napríklad na HER KLUBE či inde, kde som spoznala super ľudí a získala pocit priateľstva s nimi / s niektorými aj osobne - s inými aspoň cez net/dokonca aj v skupine tvorivých žien na ARTMAME som zistila, že sú tam zo 4 onkáčky a tiež nám teraz jedna zomrela- bola také slniečko milené.... Vždy keď si niečo také prečítam plačem a plačem ...s pocitom bezmocnosti. Preto ani nepozerám relácie typu "modré z neba", nie , že by som bola naivná a myslela si, že ak o tom nebudem hovoriť ,či čítať tak sa to nebude diať - nie taká naivná nie som, len ma to hrozne zráža na kolená - viete ja nie som taká silná ako ste Vy , som bojko a zbabelec - urevaný . A práve preto Vás obdivujem, že napriek tomu čím si prechádzate máte ohromnú silu dávať ľuďom ako som ja nádej! A za to Vám ĎAJUJEM!!!
K tým "štádiám" podám vysvetlenie... keď máte na základe histológie napríklad 1 šťádium...čiže bez postihnutia uzlín, bez metastáz / pri CA prsníka je to napr. T1N0M0/ tak ak sa Vám v priebehu času vytvorí niekde hoc len "maličká jedna metastáza" považuje sa to za 4 štádium. Takto mi to bolo vysvetlené.

http://www.vedietviac.sk/popisy-nadorov

Prajem Vám samé dobré správy!!!

Moja,

​nie si ani bojko ani zbabelec, už len to že si dokázala sem prísť medzi nás a napísať o sebe , na to treba veľa vnútornej sily, a tú nádej dávaš i Ty nám, každý sa bojíme no dúfame, že keď budeme bojovať dostaneme sa z toho, alebo aspoň tu budeme najdlhšie ako sa dá....a občas nám napíš, chýbaš nám.
Jarka 1
23.04.13,09:39
Jááj, no konečne niekto prelomil poriadne ľady a napísal otvorene, že sa bojí. Neviem či to je tou dlhou zimou. ale skôr si myslím, že je to normálny vývoj, len o tom nikto nepíše. V decembri boli dva roky od poslednej chemo. V januári som mala mať kontrolu, ale nešla som kvôli iným zdravotným problémom. To som bola ešte v poho. Až teraz, ku konci zimy mi začalo vyšívať a ja som po prvý raz začala premýšľať, že už je to dosť dlho a čo keď už ... no začala som trochu panikáriť. Poznáte to ... blbý stav ... pri každom prde, alebo aj neprde začnete pochybovať. Do toho ma chcú najbližší ukľudniť s tým, že sa moc pozorujem a to ma nase... ešte viac. Potom hodnotím, či sa mi bude, alebo nebude chcieť ešte bojovať za pomoci chemošky. A nakoniec si poviem, kašli na to, lebo však nikdy, nehovor nikdy.

No, ale však sa snažím udržať v normále a už zase nadobúdam presvedčenie, že naozaj len zbytočne blbnem. Potom sem hodím, ako dobre všetko dopadlo, nech máme aj dobré správy.
buchač
23.04.13,10:52
Jááj, no konečne niekto prelomil poriadne ľady a napísal otvorene, že sa bojí. Neviem či to je tou dlhou zimou. ale skôr si myslím, že je to normálny vývoj, len o tom nikto nepíše. V decembri boli dva roky od poslednej chemo. V januári som mala mať kontrolu, ale nešla som kvôli iným zdravotným problémom. To som bola ešte v poho. Až teraz, ku konci zimy mi začalo vyšívať a ja som po prvý raz začala premýšľať, že už je to dosť dlho a čo keď už ... no začala som trochu panikáriť. Poznáte to ... blbý stav ... pri každom prde, alebo aj neprde začnete pochybovať. Do toho ma chcú najbližší ukľudniť s tým, že sa moc pozorujem a to ma nase... ešte viac. Potom hodnotím, či sa mi bude, alebo nebude chcieť ešte bojovať za pomoci chemošky. A nakoniec si poviem, kašli na to, lebo však nikdy, nehovor nikdy.

No, ale však sa snažím udržať v normále a už zase nadobúdam presvedčenie, že naozaj len zbytočne blbnem. Potom sem hodím, ako dobre všetko dopadlo, nech máme aj dobré správy.
Jaroušku ....

Ja som už dávno onehdá napísal , že kto sa nebojí , tak ten dotyčný jedinec nie je normálny ...:rolleyes:
Niekto ukáže ( vidno to ) na vonok , aj sa vykecá z problémov ...niekto robí opak - dusí to v sebe ...
Mne pomohol ten prvý spôsob , mal som ( mám ) okolo seba správnych ľudí ...vraví sa im priateľ ( nie kamarát - tých mám jak nadrbaných )...
Poznámka :...ja som síce strach a peniaze nikdy nemal , lenže ja nie som normálny ...:---

K tomu prdkaniu snáď len jedno porekadlo ...." kto grgá a prdí , zdravie si tvrdí "....;)
Takže vážení ...grgajte a prdkajte o 106 ....šak si nenecháme ten bok vyvaliť...:D
brezňanka
23.04.13,10:53
Dievčatá už som tu dávno nebola, resp. odvtedy ako mi tú pliagu diagnostikovali. Vtedy som od Vás počula veľa povzbudivých slov. Pomohli, lebo viem, že boli od osôb, ktoré si mnoho prežili. A ja som z Vás čerpala silu. Moje onkomarkery sú v poriadku. Pre mňa krásna aprílová správa. Na budúci mesiac by som mala absolvovať poslednú chemo, kontrolné CT a verím, že bude všetko OK. Takže všetci, ktorým studená a dlhá zima nahlodala vieru, slnko už vyšlo - hlavy hore.
Jarka 1
23.04.13,11:05
No sláva, už sa to tu začalo uberať tým správnym smerom...
Zimama
23.04.13,17:25
Tohto roku som akosi prispala (veru naozaj dlhá zima vo viacerých oblastiach...:rolleyes:) (veď len od včera mám letné gumy:cool:) - ale ešte stíham poslať 2% organizácii stomikov v našom meste, mrzelo by ma, keby som na to bola zabudla, posielam im už zo 3 či 4 roky, otec frajera mojej mladšej dcéry je tam tuším predseda...:)
Mirica-LV
25.04.13,17:06
Dnes mam za sebou prvu chemo na Klenovej. Dufam ze to prezijem v poriadku . Ocakavam rusnu noc. Zatial som relativne v "pohode".
majka 62
25.04.13,17:29
Mirica, zvládneš to, nič sa neboj. Nič nemusíš očakávať, ono keď to má prísť - tak to príde. Možno Ti bude relatívne celkom dobre, možno horšie. Možno si povieš, že po tej prvej Ti nebolo až tak zle a možno nebude ani pri ďalších. Záleží od mnoho faktorov. Drž sa! Myslíme tu na Teba, nezabúdaj.
Jarka 1
25.04.13,18:56
Miricka, nestresuj sa popredu. Presne ako píše Majka, keď to má prísť ... Daj vedieť cez víkend, ako sa telo drží.
Mirica-LV
26.04.13,02:06
Taaakze noc prebehla dobre. Akurat od 3.33 nemozem spat, ale to asi od Emegaru co mi dala doktorka pred chemo. Ozvem sa po vikende. Dakujem za podporu. Aj ked vas osobne nepoznam pomaha. Opatrujte sa. :) Pa
tuta
26.04.13,05:43
Mirička, ani ja som nemohla v noci spať a pravidelne okolo 02.00 03.00 som už bola vyspatá. Keď som sa lekára pýtala, čo to môže spôsobovať, odporúčal dať si večer pohár čierneho piva. Výslovne povedal, pohár, nie celé pivo. Ale mohla som ja zato, že som mala pohár do ktorého sa mi zmestilo celé pivo? ;)
Tweety
26.04.13,06:00
Dnes mam za sebou prvu chemo na Klenovej. Dufam ze to prezijem v poriadku . Ocakavam rusnu noc. Zatial som relativne v "pohode".
Neboj sa, zvládneš to, začala si bojovať s chorobou, ona sa bude štorcovať ale ukáž jej, že si silnejšia ako ona, že len tak nad Tebou nezvíťazí. Prajem Ti veľa síl do boja, veľa duševnej pohody, šťastie a silnú podporu blízkych. Držím všetkých dvadsať.
msa
26.04.13,06:02
Aj ja sa ozývam po dlhšej dobe, otcovi klesol PSA z cca 67 na 4, aj ked by to malo byť pod 1, ale beriem to ako dobré znamenie. cíti sa relatívne dobre, až na bolesti v rukách, na ktoré sa často v noci budí. Inak život beží normálne ďalej.
betka631
26.04.13,06:07
Aj ja sa ozývam po dlhšej dobe, otcovi klesol PSA z cca 67 na 4, aj ked by to malo byť pod 1, ale beriem to ako dobré znamenie. cíti sa relatívne dobre, až na bolesti v rukách, na ktoré sa často v noci budí. Inak život beží normálne ďalej.

msa, môžem sa opýtať, akú liečbu ocko podstupuje okrem hormonálnej?
msa
26.04.13,07:02
Lucrin 1x za pol roka, a raz do mesiaca nejaká injekcia na liečbu kostí (názov neviem, musela by som pozrieť do karty) a teraz mu predpísal Caltrate tuším (Calcium 600mg). Inak nič.
betka631
26.04.13,09:02
Lucrin 1x za pol roka, a raz do mesiaca nejaká injekcia na liečbu kostí (názov neviem, musela by som pozrieť do karty) a teraz mu predpísal Caltrate tuším (Calcium 600mg). Inak nič.

pýtala som sa preto, že tiež podstupujem hormonálnu liečbu Letrozolom a raz za 4 týždne dostávam injekciu denosumabu Xgeva + Caltrate...je to dosť náročná liečba, tiež ma bolia kĺby, ruky a teraz ma začali pobolievať aj nohy. Sú to vedľajšie účinky liečby denosumabom.
msa
26.04.13,09:51
áno tuším je to tak tá Xgeva, čo je prosím ťa denosumab? mám tomu rozumieť tak, že zloženie tej inj., ktoré je určené na liečenie kostných met. spôsobuje tú bolesť? aha, ja som to chápala tak, že to liečenie pôsobí, tak aby sa znižovala aj bolesť napr. a že bolia tie ložiská.ďakujem za objasnenie.
zuzana.ciefova
26.04.13,10:07
​Dobry den chcela by som vam pomoct aponuknut vam velmi dobre prirodne produkty ktore pouzivaju pacienti pri vaznych diagnozach aj po porade s lekarom ,ktore zlepsuju stav a krvny obraz a pomahaju sa dostat z rakoviny,poznam vela ludi ktori to od nas brali,a beru to aj sami lekari pre pacientov na zaciatok aspon 4 produkty ForeverLiving a uvidite po mesiaci ako vam bude..ak matez uajem napiste mi,viem vam presne napisat co a ako uzivat na dudka72@gmail.com, s
pozdravom Zuzka
zuzana.ciefova
26.04.13,10:07
Dobry den chcela by som vam pomoct a ponuknut vam velmi dobre prirodne produkty ktore pouzivaju pacienti pri vaznych diagnozach aj po porade s lekarom ,ktore zlepsuju stav a krvny obraz a pomahaju sa dostat z rakoviny,poznam vela ludi ktori to od nas bral
Stanislav 1975
26.04.13,10:40
Prajem Vám všekým veľa síl a dúfam,že sa vyliečite- ja som si toto prežil s mojím otcom ( 50 ročným ) , toto všetko o čom sa tu píše poznám- a najhoršie na tom všetkom bolo,že jeden deň bolo dobre a už na druhý zle, tretí veľmi zle a na štvrtý zas dobre- a človek nikdy nevedel ,čo a ako bude zajtra- takže myslím na Vás a držte sa...
Onkologické ochorenie je kurva vec a nikto si nemože byť istý , či sa aj jeho toto už zajtra nedotkne, a je jedno, či je človek mlady, či starý, či bohatý, či chudobný...
betka631
26.04.13,10:49
áno tuším je to tak tá Xgeva, čo je prosím ťa denosumab? mám tomu rozumieť tak, že zloženie tej inj., ktoré je určené na liečenie kostných met. spôsobuje tú bolesť? aha, ja som to chápala tak, že to liečenie pôsobí, tak aby sa znižovala aj bolesť napr. a že bolia tie ložiská.ďakujem za objasnenie.

tak laicky ako tomu rozumiem ja...denosumab cielene zasahuje do tvorby metastáz kostí, zabraňuje odbúravaniu kostí spôsobeného metastázami, viaže na kostí vápnik a preto je ho potrebne denne užívať vo forme doplnkov...mal by aj uľaviť pacientom od bolestí a v miestach kde sú ložiská metastáz.
Mňa onkologička upozornila na to, že ma budú bolieť kĺby a na tie ostatné bolestí mi bolo povedané, že je to znak toho, že injekcia pracuje, určite tu aj hormonálna liečba zohráva svoju úlohu...tiež zle spávam a budím sa na bolestí a potom som ráno veľmi unavená, tak mi doporučila užívať Persen, je to na prírodnej báze, tak uvidím či to trocha pomôže.
buchač
26.04.13,11:04
tak laicky ako tomu rozumiem ja...denosumab ...

Dievky moje ...a na čo je pre nás - laikov google ??? :rolleyes:
Šak i ja som z neho za múdreho ...a nie iba raz ...;)


Denosumab je látka je bielkovina (monoklonálna protilátka), ktorá pôsobí tak, že spomaľuje odbúravanie kostí spôsobené rozširovaním rakoviny do kosti (kostné metastázy)...

http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/ucinna-latka/denosumab-humanna-monoklonalna-protilatka-igg2-7490.html

Denosumab [1] je plne ľudská monoklonálna protilátka na liečbu osteoporózy , vyvolané liečbou straty kostnej hmoty, kostnými metastázami, reumatoidnej artritídy , mnohopočetný myelóm , a obrie nádor kostí . [2] [3] bol vyvinutý biotechnológie spoločnosť Amgen . [4]

Denosumab je navrhnutý tak, že inhibujú RANKL ( RANK ligand), čo je proteín, ktorý sa chová ako primárny signál pre odstránenie kosti. V mnohých podmienkach úbytku kostnej hmoty, RANKL premôže prirodzenú obranu proti kostnej deštrukcii.

V júni 2010 bola denosumab schválený US Food and Drug Administration (FDA) pre použitie u žien po menopauze s rizikom osteoporózy pod obchodným názvom Prolia, [5] a v novembri 2010, ako Xgeva, pre prevenciu kostra súvisiace príhod u pacientov s kostnými metastázami solídnych nádorov. [6] Denosumab je prvý inhibítor RANKL byť schválený FDA. [7] V lete 2011 klinických štúdiách bolo vyšetrovanie denosumab v obrích tumorov , mnohopočetný myelóm s kostnými metastázami, a hyperkalcémie malignity, a ďalej skúmanie jeho dávkovanie a bezpečnosti.

http://en.wikipedia.org/wiki/Denosumab

Túto obsahuje , napríklad , aj tá Xgeva http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/xgeva-120-mg-injekcny-roztok-82451.html
betka631
26.04.13,11:09
Juraj, toto ja už mám naštudované...a len som to chcela napísať tak, ako tomu ja rozumiem...
Jarka 1
26.04.13,12:09
Tak hlásim príchod z NOÚ a že som naozaj len blbla. Všetky výsledky sú ok... že skoro, ako rybička. Môžem sa ísť zapriahnuť do záhrady.

Čo sa týka tej nespavosti, tak počas liečby dostáva riadne zabrať pečeň. Podľa orgánových hodín je aktívna medzi 1 - 3 hodinou. Aj to je jedna z príčin, že som sa v tomto čase budila ako hodinky ešte niekoľko mesiacov po chemo. Telo sa detoxikovalo pomocou pečene.
buchač
26.04.13,13:44
...ja a či Ty možno aj hej ...niekomu inému snáď pomôže to info ...
Tweety
26.04.13,13:56
Tak hlásim príchod z NOÚ a že som naozaj len blbla. Všetky výsledky sú ok... že skoro, ako rybička. Môžem sa ísť zapriahnuť do záhrady.

Skvelá správna, teším sa s Tebou. Len s tou prácou v záhrade opatrne.
VieraPopluharova
26.04.13,14:00
Jaruš,

​teším sa s Tebou a Majka míá pravdu s tou záhradou nepreháňaj, Juri by Ti vedel napísať ako sa "šetrí"......
betka631
26.04.13,14:07
súhlas :)
Jarka 1
26.04.13,15:36
To poznáme, Juri šetrí pečienku, ale nie svaly. Ja to radšej nejako podelím, aby som nedostala svalovicu.:---

A ďakujem, že sa tešíte spolu so mnou, že sa tu spolu držíme v dobrom i zlom.
buchač
26.04.13,15:41
Tak hlásim príchod z NOÚ a že som naozaj len blbla. Všetky výsledky sú ok... že skoro, ako rybička. Môžem sa ísť zapriahnuť do záhrady.

Čo sa týka tej nespavosti, tak počas liečby dostáva riadne zabrať pečeň. Podľa orgánových hodín je aktívna medzi 1 - 3 hodinou. Aj to je jedna z príčin, že som sa v tomto čase budila ako hodinky ešte niekoľko mesiacov po chemo. Telo sa detoxikovalo pomocou pečene.

Jaruš,

​teším sa s Tebou a Majka míá pravdu s tou záhradou nepreháňaj, Juri by Ti vedel napísať ako sa "šetrí"......
...hehehe......jak ten drak som ...
Ale len do času ... rozum by aj chcel , že poháňa do roboty , ibaže svaly a či kosti mu zvyknú odkázať , že to majú v paži .:rolleyes:
Ja som poriadne mohol máknuť asi tak o 1/2 roka - rok ...podľa okolností ..
Teraz ale makám jak čierny .

Jaruš má dobré výsledky ( fasa , no nie ...) , len organizmus asi na takú záťaž v tej záhradke ešte nie je pripravený .
Šak sem tam ísť do drepu a vytrhnúť nejakú burinku ešte nikoho nezabil , ale všetko s mierou ...
Či v robote a či inde .

Šak , ako sme my na vojne vravievali :

Keď robiť , tak robiť .
Keď piť , tak piť .
A keď sexovať , tak poriadne ......:--- :D
Jarka 1
26.04.13,15:46
Kurňa, váham čo z toho robím najporiadnejšie.
Deganova
27.04.13,05:19
Jarka neviem či mi prislúcha radiť, ale podľa Buchyho rady by si to mala vziať od konca...
msa
27.04.13,10:06
ďakujem pomohlo, teraz už nemám toľko času ako v zime surfovať po nete, chodím len sem, prečítať si čo má kto nové, diky moc...
lavanda
28.04.13,16:59
Dobrý večer, chcela by som vás poprosiť o radu. Kamarátka je onkopacientka, vybrali jej nádor z prsníka, vybrala chemoterapiu, teraz chodí na ožarovanie a práve mi volala, že už nevie, čo robiť. Ožarovaním sa jej úplne spálila koža, má to vyžraté až do mäsa a na onkológii jej na to dali len hypermangán a kázali jej prikladať si na to sterilné bavlnené vreckovky, aby sa jej to zasušilo. Lenže rana je akurát v ohybe pod prsníkom, takže sa jej tam vždy šúcha koža o tú ranu a vôbec sa jej to nehojí, len to mokvá a všetko sa na ranu lepí, aj tričko, aj tie vreckovky. A bolí to. Sestrička jej akurát povedala, že nie je prvá ani posledná, ktorej sa to stalo, tak sa chcem opýtať, či s tým nemá niekto skúsenosti a či sa nedá zohnať nejaký iný prostriedok, čo by pomohol. Ďakujem za akúkoľvek radu.
VieraPopluharova
29.04.13,04:21
Dobrý večer, chcela by som vás poprosiť o radu. Kamarátka je onkopacientka, vybrali jej nádor z prsníka, vybrala chemoterapiu, teraz chodí na ožarovanie a práve mi volala, že už nevie, čo robiť. Ožarovaním sa jej úplne spálila koža, má to vyžraté až do mäsa a na onkológii jej na to dali len hypermangán a kázali jej prikladať si na to sterilné bavlnené vreckovky, aby sa jej to zasušilo. Lenže rana je akurát v ohybe pod prsníkom, takže sa jej tam vždy šúcha koža o tú ranu a vôbec sa jej to nehojí, len to mokvá a všetko sa na ranu lepí, aj tričko, aj tie vreckovky. A bolí to. Sestrička jej akurát povedala, že nie je prvá ani posledná, ktorej sa to stalo, tak sa chcem opýtať, či s tým nemá niekto skúsenosti a či sa nedá zohnať nejaký iný prostriedok, čo by pomohol. Ďakujem za akúkoľvek radu.

Ahoj Lavanda,

pred ožarovaním jej to nekázali natierať detským púdrom , bežne to kážu takto ošetrovať, aby sa predišlo týmto ranám....poradila by som sa s jej ošetrujúcou onkologičkou či nie je možnosť to ošetrovať - okolie betadinom, alebo krémom myslím, že sa volá sudoku, alebo tak nejako....už keď sú rany je to trošku horšie liečenie, potom myslím existuje niečo ako "druhá koža" to sú také náplaste, ktoré sa prikladajú práve preto, aby nemokvali rany a rýchlejšie sa zatvorili, používa sa to i pri dekubitoch, kočky čo boli ožarované Ti tu určite poradia, ja len na základe pacientok , ktoré boli ožarované, vlastnú skúsenosť s týmto nemám.
Mirica-LV
29.04.13,06:04
Hlasim sa po vikende. Vsetko je v poriadku, nie je mi zle, akurat som jak "mechom prastena".
Pred chemo ma svrbievalo cele telo a teraz dva dni uz nie. Moze to byt uz ucinkom chemo?
buchač
29.04.13,06:13
Ahoj Lavanda,

pred ožarovaním jej to nekázali natierať detským púdrom , bežne to kážu takto ošetrovať, aby sa predišlo týmto ranám....poradila by som sa s jej ošetrujúcou onkologičkou či nie je možnosť to ošetrovať - okolie betadinom, alebo krémom myslím, že sa volá sudoku, alebo tak nejako....už keď sú rany je to trošku horšie liečenie, potom myslím existuje niečo ako "druhá koža" to sú také náplaste, ktoré sa prikladajú práve preto, aby nemokvali rany a rýchlejšie sa zatvorili, používa sa to i pri dekubitoch, kočky čo boli ožarované Ti tu určite poradia, ja len na základe pacientok , ktoré boli ožarované, vlastnú skúsenosť s týmto nemám.
SUDOCREM
http://www.mojalekaren.sk/sudocrem-250g-krem-na-zapareniny/

Náplasť , tzv. Druhá koža
http://www.adcc.sk/web/zdravotnicke-pomocky/detail/sanitan-naplast-druha-ludska-koza-pu-42828.html
Jarka 1
29.04.13,06:56
Miricka, je to možné. Chemo môže potlačiť nejaké problémy a naopak, nejaké nové priniesť. U každého individuálne.
bea
29.04.13,09:35
Lavanda, ja som na šťastie nemala také problémy ako Tvoja priateľka. Ale minulý týždeň som bola na kontrole a jedna spolupacientka mi hovorila, že ona mala podobné problémy. Jej potom pri každom ožarovaní prikladali práve také nejaké náplaste, alebo niečo podobné. Potom už nemala problémy žiadne. Nech sa na to skúsi opýtať aj Tvoja priateľka.
A asi teraz je už neskoro, ale treba pudrovať detským púdrom viackrát za deň.....
lavanda
29.04.13,18:38
Ahoj Lavanda,

pred ožarovaním jej to nekázali natierať detským púdrom , bežne to kážu takto ošetrovať, aby sa predišlo týmto ranám....poradila by som sa s jej ošetrujúcou onkologičkou či nie je možnosť to ošetrovať - okolie betadinom, alebo krémom myslím, že sa volá sudoku, alebo tak nejako....už keď sú rany je to trošku horšie liečenie, potom myslím existuje niečo ako "druhá koža" to sú také náplaste, ktoré sa prikladajú práve preto, aby nemokvali rany a rýchlejšie sa zatvorili, používa sa to i pri dekubitoch, kočky čo boli ožarované Ti tu určite poradia, ja len na základe pacientok , ktoré boli ožarované, vlastnú skúsenosť s týmto nemám.


SUDOCREM
http://www.mojalekaren.sk/sudocrem-250g-krem-na-zapareniny/

Náplasť , tzv. Druhá koža
http://www.adcc.sk/web/zdravotnicke-pomocky/detail/sanitan-naplast-druha-ludska-koza-pu-42828.html


Lavanda, ja som na šťastie nemala také problémy ako Tvoja priateľka. Ale minulý týždeň som bola na kontrole a jedna spolupacientka mi hovorila, že ona mala podobné problémy. Jej potom pri každom ožarovaní prikladali práve také nejaké náplaste, alebo niečo podobné. Potom už nemala problémy žiadne. Nech sa na to skúsi opýtať aj Tvoja priateľka.
A asi teraz je už neskoro, ale treba pudrovať detským púdrom viackrát za deň.....


​Áno, púdrovala si to, ale zrejme jej to nepomohlo. Ďakujem za rady, odovzdám jej ich.
ka.ja
30.04.13,08:38
Ahojte, ĎAKUJEM vám za túto tému, veľmi mi pomohla v časoch mojej liečby a aj teraz ju pravidelne čítam. Pred tým, ako sa ma rakovina začala osobne týkať som toto miesto len s pátosom obchádzala, keď sa objavilo medzi témami na hlavnej stránke.
V októbri 2011 mi povedali, že mám lymfóm, najskôr Hodgkinov, potom to preklasifikovali na non-Hodgkinov. K chorobe som najskôr pristupovala pasívne, v podstate som to nejako moc neriešila, veď mi povedali, že je to vyliečiteľné, tak som to brala tak, že budem ich poslúchať a vyliečim sa aj keď kdesi vo mne hlodala obava, že čo ak nie... Potom, asi po dvoch mesiacoch som sa spamätala zo stavu dobrovoľnej izolácie od informácií a začala som k tomu pristupovať aktívnejšie. Vtedy som si spomenula aj na Poradu. Do mája 2012 som chodila na chemo a v júni 2012 mi povedali, že je všetko čistučké. Viem, že to nemusí byť definitívne, ale verím, že je.
Prajem všetkým veľa sily a energie.
ka.ja
30.04.13,08:59
Hlasim sa po vikende. Vsetko je v poriadku, nie je mi zle, akurat som jak "mechom prastena".
Pred chemo ma svrbievalo cele telo a teraz dva dni uz nie. Moze to byt uz ucinkom chemo?

Ahoj Mirica, svrbenie je jedným z príznakov lymfómu, niekto tento príznak má, niekto nie.
U mňa to bol jeden z prvých príznakov choroby ešte dávno pred tým ako som začala mať vážnejšie problémy a ako som začala chodiť „po doktoroch“. Svrbenie sa so stále častejším kašľom, zhoršeným dýchaním a rastúcou únavou začalo zintenzívňovať. Vo finále to bolo pre mňa horšie ako stavy po chemo - nič na to nezaberalo. Celé nohy aj ruky, som mala doškriabané. Prešlo mi to až po 4. chemo.
Drž sa :)
Mirica-LV
30.04.13,12:54
Ahoj ka.ja, ja som nemala ine priznaky iba to svrbenie, keby som si nenahmatala velku uzlinu v podpazusi ani neviem ze mi nieco je. Diagnoza prisla ako blesk z jasneho neba. Cakaju ma min.4 cykly chemo a ozar lebo mam dost velke uzliny.
Zitulda
05.05.13,15:38
Dnes som natrafila na zaujímavú stránku a v nej túto tému:
http://www.medicc.eu/sk/clanky-od-pouzivatelov/item/131-da-sa-rakovina-uspesne-liecit?
Zitulda
05.05.13,15:51
Moja polovička nastupuje zajtra na onkológiu, kde mu idú pod narkózou zisťovať ca v ústnej dutine ...panendoskópiou. Zbytočné je opisovať, aký máme všetci strach, ale pevne verím, že to zvládneme. Je tu niekto kto podstúpil panendoskópiu? - o aké vyšetrenie sa to jedná? môj sb má najväčší strach z toho, aby mu niečo pri vyšetrení nepokazili. Jeho mladšiemu bratovi pri ožarovaní prepálili prepážku medzi hrtanom a hltanom, čo nie je možné operatívne napraviť. Podľa vyjadrenia lekárov, bola u neho rakovina zažehnaná, ale to, že už do práce nemohol nikdy viac a nadôvažok problém s požívaním stravy cez trubičku, psychycky to nezvládol a vo veku 48 rokov skonal.
Aj keď si človek vsugerováva, že všetko sa zdarí a bude dobre, obavy sú veľké, hlavne po neblahých skúsenostiach v rodine. Takže ideme do boja s obrovskou nádejou zdolania tej pliagy..
buchač
05.05.13,16:06
...ach jo ......
Gabhus
06.05.13,03:30
Zituš neboj, dobre bude aj keď to teraz nevyzerá, chce to čas, naučiť sa s tým žiť, všetko sa utrasie. Držíme palce všetci
Mária Mojžišová
06.05.13,06:55
Chris (36) porazil rakovinu aj bez chemoterapie: Toto ho zachránilo!

Chris sa vyliečil vďaka zdravej strave
pred 13 hodinami
BRATISLAVA - Hoci liečba rakoviny v ostatných rokoch zaznamenala výrazný pokrok, ešte stále je bohužiaľ mnoho prípadov ľudí, ktorým sa nedá pomôcť. Na pomoc klasickej medicíny sa rozhodol nespoliehať mladý Američan, ktorému diagnostikovali nádorové ochorenie hrubého čreva. A vyliečil sa!

Keď Chrisovi Warkovi pred niekoľkými rokmi, dva týždne pred Vianocami, onkológ oznámil, že trpí tretím štádiom rakoviny hrubého čreva, ktorá zachvátila aj lymfatické uzliny, bol zdrvený. V čreve mu navyše narástol nádor veľký ako golfová loptička, píše portál tn.cz.

Lekár mladíkovi povedal, že ak podstúpi chemoterapiu, má približne 60-percentnú šancu, že bude žiť ďalších päť rokov. Wark si ale povedal, že nechce čakať na smrť a zákernú chorobu sa pokúsi poraziť. Po absolvovaní operácie vymenil klasické medicínske postupy za alternatívnu medicínu, pretože veril, že nevhodná strava je základom akejkoľvek choroby.

Odborníci Chrisa varovali, že hazarduje s vlastným zdravím a životom. Aj po desiatich rokoch je však nažive, dokonca bez recidívy, za čo podľa vlastných slov vďačí zdravému životnému štýlu. Zachránili ho výhradne prírodné a surové produkty, ktoré jeho organizmus nijako nezaťažovali.

"Ľudské telo je nastavené tak, aby sa samo liečilo, avšak pod podmienkou, že dostáva správne živiny a starostlivosť. Aj keď vám lekári tvrdia, že bez ich metód nemáte šancu, vždy máte možnosť voľby," vyjadril sa otec dvoch detí.
Mirica-LV
06.05.13,09:36
Leukocity mi klesli na hodnotu 2.0. Viem nejako o plyvnit ich zvysenie? Zatial pijem iba cviklovomrkvovu stavu.
buchač
06.05.13,10:27
Leukocity mi klesli na hodnotu 2.0. Viem nejako o plyvnit ich zvysenie? Zatial pijem iba cviklovomrkvovu stavu.
Vieš ...dá sa ...

Lenže to je na dlhšiu info ...
Takže si kľudne daj do googľa tie výrazy :
...anémia , chudokrvnosť , leukocity ....
Ono je to v podstate o jednom a tom istom , poniektoré linky sa budú dupľovať ...
Ale nájdeš určite , čo potrebuješ...

Sú prostriedky na zvýšenie buď prírodného alebo chemického pôvodu ...
Kombinácia oboch určite pomôže ...
Výsledky sa zvyknú dostaviť po určitom čase...
VieraPopluharova
07.05.13,13:13
Ahojte moji milí,

prosila by som všetkých , ktorí majú skúsenosti s onkologickou chorobou, či už osobne, alebo u blízkych v rodine o informáciu ako zachádzajú s Vami lekári pri posudzovaní invalidity.....robíme prieskum pre skvalitnenie života onkologických pacientov po ukončení liečby, vieme , že ak sa i pacient vylieči má veľa iných pridružených ochorení popri ktorých nie je možné zaradiť sa normálneho pracovného procesu....dávam to sem do tejto témy, pretože sa nás to týka všetkých, ak môžete napíšte i svoje meno a mesto, prípadne stačí mi do ss-ky ak Ste ochotní zapojiť sa ....už len v štatistikách anonymných táto téma pomohla veľa, keď budú spracované dám sem výsledky a a ak sa podarí tak konkrétne situácie prečo je dobré sa podeliť a rozprávať o tomto ochorení.....
Všetkým držím palce v pokračovaní liečby, v živote .....
kope
07.05.13,19:38
Pridam sa - pred siedmimi rokmi pri sprchovani nahmatana tvrda hrca pod kozou. Nevahal som, rano k doktorke o tri dni na kramare pod noz, potom 2x trojtyzdnove preventivne ozary na klenovej. Presnu diagnozu neuvediem, ale bol to vraj velmi agresivny tumor, onkolog povedal, ze zacinal roztahovat cievy a mne tikali hodiny ... Zaver je jednoduchy, nezavahal som, nebagatelizoval a mozno preto som (aj so stastim) stale tu. Mam sice "dieru" v tele, ale mozem dalej iba s minimalnymi nasledkami :)
Nebudem hrat sekaca, pri stanoveni diagnozy som sa ledva udrzal na nohach a stacilo ozaj malo, aby som sa poskladal na zem. Ale na kramaroch som si povedal, ze par zaprdenych zmutovanych buniek v mojom tele ma nezlozi a nezastavi a k celej chorobe som sa postavil ako k malej neprijemnosti, ktorou musim prejst ako napr. ked musite vystat radu na urade. A potom supsup do prace, ktora ma bavila, za vsetkym, co som musel na chvilu nechat tak, neskor kupa bytu, svadba a buduci rok snad mrnava "kopia" mna a mojej manzelky :)) Mimochodom, do tej firmy ma mesiac pred tym vsetkym prijali a nastupit som mal v case, ked som lezal na kramaroch. Miesto mi podrzali a po siedmich rokoch sa mi podarilo postupne prepracovat na poziciu, o ktorej by som si pred par rokmi myslel, ze je tam nemozne pre mna sa dostat. Abych toho nemal malo, dal som sa na externe studium VS.
Tymto chcem vsetkym povedat, nikdy to nevzdavajte, nikdy neklesajte na duchu, aj ked je to niekedy velmi velmi tazke. Pevna vola, chut a jasne dane pevne ciele a tuzby, za ktorymi pojdete vam velmi pomozu. Musite si neustale hovorit "Nie, takto nechcem aby to skoncilo, este musim dosiahnut to a to ... a raz sa mi to urcite podari." Skutocne je pravda, ze ked psychika chradne, chradne aj telo. Nedovolte preto aby vas zlozilo nieco, co nieze nestoji za povsimnutie, ale skutocne to ani nevidite :)
Gabhus
08.05.13,03:03
Vierka, k invalidite. Osobne som nemala nejaké problémy, aj keď obvodná lekárka mi dosť pomohla - asi podebatila s posudkovou - mám ten dojem. S priznaním som problém nemala, horšie to bolo pri posudzovaní o dva roky - tam mi posudkár povedal, že veď už som vyliečená, takže.... Aj keď nezvyknem byť drzá, povedala som mu, že ho navrhnem na Nobelovu cenu ak vie ako vyliečiť rakovinu. Podľa mňa sa dá na chvíľu zastaviť, potom udrie znovu, potom zas chvíľu pokoj a tak dokola. Vtedy na mňa pozrel ako na zjavenie a nakoniec ostalo po starom. O 6 mesiacov boli metastázy na pľúcach.... Zas operácia, zas chemoterapia a zas kľud. Pri následnom prehodnocovaní u toho istého posudkára už problém nebol a ani ma už nevolali na prehodnocovanie stavu. To bolo pred cca 8 rokmi, teraz už pôjdem do normálneho starobného dôchodku a dúfam, že toho posudkového doktora v živote nestretnem. Suma sumárum nemôžem sa sťažovať, inak s lekármi mám len a len dobré skúsenosti. Možno aj ten posudkár len nemal deň, ja to beriem tak. Bolo to v PO, pokiaľ viem, ten lekár už je tiež na dôchodku a čo viem od iných, pri tejto diagnóze u ná problémy nie sú.
Jarka 1
08.05.13,09:41
Vierka, k tomu posúdeniu. Tiež si myslím, že tam zasiahol obvodný lekár. Inak som pri posúdení nemala žiadne problémy, ale neviem, ako by to bolo, keby som prišla ako úplne "cudzia". Teraz bude znovuposúdenie, tak uvidím.
VieraPopluharova
09.05.13,07:10
Dievčatá,

čo Ste sa moju ozvali na otázku ako je to s onkologickým pacientom a invalidným dôchodkom, ďakujem Vám za reakciu a upresním, že ide hlavne o neskoršie posúdenie napr. po 2 rokoch bez recidívy, alebo 5 rokoch a pacientov, ktorí majú pridružené choroby.
Máme bežné reakcie pacientov, ktorí idú po 2-och rokoch na posúdenie a posudkoví lekári ich automaticky posielajú do práce ako 100 % zdravých ľudí, napriek tomu, že nevládzu.
Samozrejme ak vládzu som šťastná, že sú medzi nami i takí.
Zaujíma nás ako k onkologickým pacientom bez recidívy pristupujú posudkoví lekári a osobný stav pacienta, ak vládze a lekár ho uzná za práceschopného, sme radi, no sú i takí, ktorí naozaj objektívne nevládzu vykonávať svoje povolanie a napriek tomu sú vyradený z ID.
Ďakujem za každý názor.
pepsikova
09.05.13,08:00
Dievčatá,

čo Ste sa moju ozvali na otázku ako je to s onkologickým pacientom a invalidným dôchodkom, ďakujem Vám za reakciu a upresním, že ide hlavne o neskoršie posúdenie napr. po 2 rokoch bez recidívy, alebo 5 rokoch a pacientov, ktorí majú pridružené choroby.
Máme bežné reakcie pacientov, ktorí idú po 2-och rokoch na posúdenie a posudkoví lekári ich automaticky posielajú do práce ako 100 % zdravých ľudí, napriek tomu, že nevládzu.
Samozrejme ak vládzu som šťastná, že sú medzi nami i takí.
Zaujíma nás ako k onkologickým pacientom bez recidívy pristupujú posudkoví lekári a osobný stav pacienta, ak vládze a lekár ho uzná za práceschopného, sme radi, no sú i takí, ktorí naozaj objektívne nevládzu vykonávať svoje povolanie a napriek tomu sú vyradený z ID.
Ďakujem za každý názor...

..onkologickým pacientom bez recidívy sa zvyčajne prejavia iné symptómy, rakovina totiž nepoznačí len miesto, ktoré sa dá vyoperovať tak, že následky nie sú a nebudú...býva to aj bolesť dlhých kostí, drobných kĺbov,bedrových kĺbov...moja posudková lekárka kedysi povedala, že stav po rakovine bez následkov je posed na časovanej bombe...neviem v skutočnosti,či je to tak, môj stav je ako-tak,až na tie bolesti, ktoré liečim na algheziologickom oddelení...onkokontroly sú v poriadku,aj po 6 rokoch...algheziologovia skonštatovali, že je to chronický následok po rakovine...
...a chronická bolesť,ak da pridruží k diagnóze onko, je už dôvodom na ČID,mávame aj iné, menšie diagnózy, lekári posudzujú všetko z posledného roka...
...ale , ako to už na slovensku chodí, všetko závidí od Boha-a tým Bohom je posudkový lekár,ktorý často nerozhodne správne,pacient síce vyzerá dobre, ale necíti sa dobre!..preto sa treba proti rozhodnutiu posudkovej komisie odvolať a dať svoj zdravotný stav ešte raz preskúmať, chce to pravidelné kontroly u špecialistov a im treba povedať všetko, čo sa odohráva -aj za múrom dobrého výzoru!..
..ja asi toľko...
VieraPopluharova
09.05.13,10:33
Ďakujem mojenko,

práve preto sa na toto pýtam, nakoľko sa nám začínajú kopiť skúsenosti, že posudkoví lekári dávaju onko pacientov bez recidívy do práceschopného stavu, napriek iným pridruženým chorobám a potrebujeme čo najviac prípadov, aby sme dosiahli posudzovanie stavu pacienta podľa jeho skutočných ťažkostí a nie len podľa tabuliek.
Aankaa
11.05.13,04:45
pepsikova
11.05.13,05:19
Ďakujem mojenko,

práve preto sa na toto pýtam, nakoľko sa nám začínajú kopiť skúsenosti, že posudkoví lekári dávaju onko pacientov bez recidívy do práceschopného stavu, napriek iným pridruženým chorobám a potrebujeme čo najviac prípadov, aby sme dosiahli posudzovanie stavu pacienta podľa jeho skutočných ťažkostí a nie len podľa tabuliek.
..

..no to by asi chcelo posadiť sa na chvíľku do čakárne algheziologa..tam, kde ja chodím je takmer 80%-len čo poznám za tie roky a rozprávam sa s nimi,ľudí po onkologickej operácii...dokonca sú prípady, že ani preukaz TZP týmto osobám nedajú...v čakárni SP u posudkára tiež ľudia radi rozprávajú,tiež je možnosť získať informácie...
..no a s priznaním dôchodku je to u nás ako so všetkým, čo má dať štát, myslím, že aj keď si pacient na dôchodok zarobil odvádzaním daní, štát si povie "si nepotrebný" ...
Mirica-LV
11.05.13,15:21
Mate, prosim niekto skusenosti s injekciami zarzio? Vo stvrtok som bola na chemo ale kvoli nizkym krvinkam mi dali iba polovicnu davku. A od nedele si mam pichat zarzio na ich stimulaciu, ale ma to dost popisanych vedlajsich ucinkov.
pepsikova
13.05.13,19:18
...dám sem, z face...nie je tu veľa slov, ale obrázky hovoria za všetko...rakovina nekričí, neupozorňuje,je dôležité, aby sme si uvedomili, že prevencia a lekárske prehliadky sú dôležité...

http://aktualne.atlas.sk/obrazom-muz-zverejnil-boj-svojej-lasky-v-rakovinou/showbizz/svetove/foto/42
pepsikova
13.05.13,19:21
..a dám osobnú skúsenosť z dnešného dňa...ako tu písala Vierka Popluhárová, že sociálna poiusťovňa-teda posudkoví lekári, radi uznávajú pcientov po rakovine, v remisii, za zdravých ľudí a posielajú ich do práce, prípadne na úrad práce, tak ja som toto dnes dostala na tanieri!..zdravá a 6 rokov po rakovine-vyliečená...avšak, lekárka zohľadnila následky, ktoré som si nevymyslela, ktoré sú a zostanú, aj keď tu budem ešte 30 rokov, budú stále!..a horšie...
VieraPopluharova
14.05.13,12:07
Pepsi,

ďakujem, že si to sem dala, presne o toto nám ide, ak je posudkový lekár trošku i človekom (nechcem nikomu ublížiť) tak zohľadní i ostatné pridružené ochorenia, ktoré onkologickému pacientovi v remisii i tak nedovoľujú zaradiť sa do pracovného procesu, lenže dnešná legislatíva to ani posudkovým lekárom nedovoľuje a ak na to prihliadnu musia si to riadne zdôvodniť čo im nezávidím, dnešná ochranná doba je 2 roky a potom šup do práce a to je presne to čo by sme chceli dosiahnuť, aby sa ochranná doba vrátila na 5 rokov s väčšou právomocou posudkového lekára zohľadniť celkový stav pacienta, preto moje otázky, zbierame informácie a radi by sme to predložili ako návrh zmeny,takže ak má niekto vedomosť a rád by sa pridal k tejto zmene, každého názor privítam.

Ďakujem
ka.ja
15.05.13,07:56
Mate, prosim niekto skusenosti s injekciami zarzio? Vo stvrtok som bola na chemo ale kvoli nizkym krvinkam mi dali iba polovicnu davku. A od nedele si mam pichat zarzio na ich stimulaciu, ale ma to dost popisanych vedlajsich ucinkov.
Ahoj, mne to istý čas pichali. Čo sa týka tých vedľajších účinkov, to som nejako neriešila. Veď nič z toho, čo do seba počas liečby (akejkoľvek) dostávame, nemá len priaznivé účinky. Brala som to tak, že mať to celé čo najskôr za sebou a potom dať telu šancu, aby sa dalo ako-tak dokopy.
Mirica-LV
15.05.13,10:21
Mate, prosim niekto skusenosti s injekciami zarzio? Vo stvrtok som bola na chemo ale kvoli nizkym krvinkam mi dali iba polovicnu davku. A od nedele si mam pichat zarzio na ich stimulaciu, ale ma to dost popisanych vedlajsich ucinkov.
Ahoj, mne to istý čas pichali. Čo sa týka tých vedľajších účinkov, to som nejako neriešila. Veď nič z toho, čo do seba počas liečby (akejkoľvek) dostávame, nemá len priaznivé účinky. Brala som to tak, že mať to celé čo najskôr za sebou a potom dať telu šancu, aby sa dalo ako-tak dokopy.

Taakze dnes mi robili kontrolny ko a leukocitov mam po troch injekciach zarzia podla doktorky aj na rozdavanie. Inac ma z neho boleli klby ako pri prechladnuti.
ludmilla
15.05.13,19:08
Snažila som sa niečo prečítať o tejto injekcii Zarzia. Je to zvláštne nikto nevie prečo, ale pri lymfómoch spôsobujú injekcie Filgrastimu - čo je vlastne Zarzio, bolesti kostí a kĺbov. Zrejme ani sami lekári si tento fenomén nevedia vysvetliť. Možno ide o aktivitu v kostnej dreni, ktorá vznikne po podaní injekcie.
maja
18.05.13,13:34
je to hrozné, ale prachy vládnu aj nad chorobou a "vysokokvalifikovaní žurnalisti" sú im nápomocní......
http://omediach.blog.sme.sk/c/328533/Media-pomahali-sirit-platenu-spravu-o-skodlivosti-chemoterapie.html?utm_source=sme-title&utm_medium=web&utm_campaign=blog
buchač
18.05.13,14:41
je to hrozné, ale prachy vládnu aj nad chorobou a "vysokokvalifikovaní žurnalisti" sú im nápomocní......
http://omediach.blog.sme.sk/c/328533/Media-pomahali-sirit-platenu-spravu-o-skodlivosti-chemoterapie.html?utm_source=sme-title&utm_medium=web&utm_campaign=blog

Preto beriem z obrovskou rezervou tie všeliaké netové stránky ...
Môže tam byť názor aj neviem akej celejvriti ...no pokiaľ nepozná onkológiu z vnútornej strany objektu , tak mi môže akurát ( prepytujem ) kolonoskopiu orálne robiť ...
gilda
19.05.13,18:10
...dám sem, z face...nie je tu veľa slov, ale obrázky hovoria za všetko...rakovina nekričí, neupozorňuje,je dôležité, aby sme si uvedomili, že prevencia a lekárske prehliadky sú dôležité...

http://aktualne.atlas.sk/obrazom-muz-zverejnil-boj-svojej-lasky-v-rakovinou/showbizz/svetove/foto/42

.........krásna tvár zmenená nielen bolesťou ....
......... z komentárov pod foto:


Ľubica Hamzová-Mazúchová · Ekonomická Košice
Prave pred rokom a pol som tuto chorobu zvladala aj ja, trvalo mi to cely rok a este teraz sa z toho dostavam a riesim telo, nastastie som nepodstupila ziadnu chemicku liecbu ani radio liecbu, lekarom som sa vyhla ako sa dalo, lebo viem, ze to by bol moj koniec. Na umretie som bola aj ja minuly rok a su to strasne pocity, ked neviete co bude...Teraz som uz zdrava a mam to potvrdene! Je strasne, ze klasicka liecba je preferovana ako jedina pritom nefungujuca a rakovinu podporujuca! Je mi velmi luto manzela a rodiny Jeniffer, takych pripadov je bohuzial velmi vela.Krasne fotky, z ktorych idu velmi silne emocie a slova netreba...Posielam im vela energie lasky aj ostatnym. Ked sa clovek rozhodne to zvladnut, vie si najst lekara a liecbu, ktora ho vylieci ale treba po tom trocha patrat a nie hned podlahnut vplyvu lekarom...Pred par rokmi mi zomrel na rakovinu otec, no vlastne nezomrel na rakovinu, ale na otravu krvi, bol otraveny chemoterapiou!Prajem vsetkym vela zdravia a lasky v zivote, je velmi kratky na to, aby sa premrhal co len jeden den... .................................
buchač
19.05.13,18:29
Ľubica Hamzová-Mazúchová · Ekonomická Košice

Prave pred rokom a pol som tuto chorobu zvladala aj ja, trvalo mi to cely rok a este teraz sa z toho dostavam a riesim telo, nastastie som nepodstupila ziadnu chemicku liecbu ani radio liecbu, lekarom som sa vyhla ako sa dalo, lebo viem, ze to by bol moj koniec. Na umretie som bola aj ja minuly rok a su to strasne pocity, ked neviete co bude...Teraz som uz zdrava a mam to potvrdene! Je strasne, ze klasicka liecba je preferovana ako jedina pritom nefungujuca a rakovinu podporujuca! Je mi velmi luto manzela a rodiny Jeniffer, takych pripadov je bohuzial velmi vela.Krasne fotky, z ktorych idu velmi silne emocie a slova netreba...Posielam im vela energie lasky aj ostatnym. Ked sa clovek rozhodne to zvladnut, vie si najst lekara a liecbu, ktora ho vylieci ale treba po tom trocha patrat a nie hned podlahnut vplyvu lekarom...Pred par rokmi mi zomrel na rakovinu otec, no vlastne nezomrel na rakovinu, ale na otravu krvi, bol otraveny chemoterapiou!Prajem vsetkym vela zdravia a lasky v zivote, je velmi kratky na to, aby sa premrhal co len jeden den...[/SIZE][/B] .................................
[/SIZE]
.......hm...........
...žeby " odborníčka " ...
gilda
19.05.13,21:48
"buchač"
.......hm...........
...žeby " odborníčka " ...

Nech už je komentár akokoľvek "neodborne" napísaný, tvár Jeniffer zmenila choroba a dlhodobá klasická liečba, tu bez úspechu. ........... povedal mi lekár: chemoterapiu nemôžeme dávať donekonečna, pacienta by sme zabili. .............................. vyliečenie tou či onou liečbou žiaľ bez záruky.
buchač
20.05.13,05:24
"buchač"
.......hm...........
...žeby " odborníčka " ...

Nech už je komentár akokoľvek "neodborne" napísaný, tvár Jeniffer zmenila choroba a dlhodobá klasická liečba, tu bez úspechu. ........... povedal mi lekár: chemoterapiu nemôžeme dávať donekonečna, pacienta by sme zabili. .............................. vyliečenie tou či onou liečbou žiaľ bez záruky.
...vidis ....!

Toto je komentar , tento beriem....
Hlavne tu poslednu vetu.........
Bez zaruky , nakolko ziaden lekar takuto nedava , respektive neda...

Aj moja onkologicka do kazdej spravy napise .... prognoza neista , ale vylieceny som ...
NIkdy nevies , kedy a ktora bunka sa jednoducho zblazni...
bea
20.05.13,07:46
"buchač"
.......hm...........
...žeby " odborníčka " ...

Nech už je komentár akokoľvek "neodborne" napísaný, tvár Jeniffer zmenila choroba a dlhodobá klasická liečba, tu bez úspechu. ........... povedal mi lekár: chemoterapiu nemôžeme dávať donekonečna, pacienta by sme zabili. .............................. vyliečenie tou či onou liečbou žiaľ bez záruky.
...vidis ....!

Toto je komentar , tento beriem....
Hlavne tu poslednu vetu.........
Bez zaruky , nakolko ziaden lekar takuto nedava , respektive neda...

Aj moja onkologicka do kazdej spravy napise .... prognoza neista , ale vylieceny som ...
NIkdy nevies , kedy a ktora bunka sa jednoducho zblazni...
Presne, aj ja som vraj zdravá :) Ale teší ma to....
gilda
20.05.13,09:44
Z toho mám radosť aj ja. Nech je takto natrvalo:).
uct2007
21.05.13,19:01
je to hrozné, ale prachy vládnu aj nad chorobou a "vysokokvalifikovaní žurnalisti" sú im nápomocní......
http://omediach.blog.sme.sk/c/328533/Media-pomahali-sirit-platenu-spravu-o-skodlivosti-chemoterapie.html?utm_source=sme-title&utm_medium=web&utm_campaign=blog

A úplne "najlepšie" je si to prečítať, ako som si to ja prečítala na Facebooku od niektorých priateľov, ktorí to dávali do pozornosti a práve teraz, keď beriem 6.cyklus chemoterapie a ešte asi 5.cyklov budem brať. Ja ale môjmu onkologovi a chemoterapii verím a verím, že práve tá mi pomôže. Také články naozaj môžu písať len slabí "písalkovia", ktorí tomu prd rozumejú a prahnú po senzácii. A k tej firme- proste no comment....
"Kto nezažije, nepochopí" a to je fakt pravda.
Jarka 1
22.05.13,06:48
Práve preto, čo ste už popísali onkáči moji, ja tento blog neotvorím, nečítam a mám pokoj. Ak sa niekto podrobuje liečbe, zbytočne bude čítať takéto veci. Načo zasievať zrnko pochybností.
maja
22.05.13,06:56
Jarka, v tom blogu to tá pani napísala "na plnú hubu" ako to celé bolo o tom článku. Ak sa na základe toho článku, čo i len jeden človek rozhodol nespolupracovať s onko lekárom, je to smutné, lebo išlo o reklamu.
Jarka 1
22.05.13,07:07
Nedá mi ešte napísať. Už som tu asi pred mesiacom písala o čerstvom onkáčovi, ktorého bolo treba "postaviť na nohy", aby bojoval. Tak už má za sebou 20 kokteilov a furt žiadne problémy. Ja som bola po prvej dávke ko.

Naznačila som, že už to s telom môže aj seknúť, aby potom nebol vyšokovaný. Vyletel na mňa, že to mu ani nemám hovoriť, lebo ak mu bude zle, tak on končí. Vždy mi pri spomienke na to, preletí úsmev po tvári.
uct2007
22.05.13,13:01
Práve preto, čo ste už popísali onkáči moji, ja tento blog neotvorím, nečítam a mám pokoj. Ak sa niekto podrobuje liečbe, zbytočne bude čítať takéto veci. Načo zasievať zrnko pochybností.


Pre mňa za mňa si môže niekto písať čo chce, ja si moje presvedčenie o tom, že chemoterapia mi pomôže aj tak nedám vziať. Len som chcela poukázať na to, ako niektorí "odborníci" zavádzajú ľudí, pochybujem, že sa niekto dá ovplyvniť netom, každý by mal skôr veriť svojmu onkologovi, ako ja tomu môjmu.
evuš
04.06.13,07:05
Akosi dlhšie ste tu ticho...dúfam a pevne verím, že len z jediného dôvodu...darí sa Vám, i vašim blízkym, a tak sa venujete iba príjemným stránkam, čo život dáva... Želám veľa zdravia a elánu všetkým vám.....
majka 62
04.06.13,07:14
Pozdravujem všetkých :) . Za seba môžem povedať, že po zdravotnej stránke v poriadku -výsledky vyšetrení v mesiaci apríl a máj v norme. Najbližšie mám onko kontrolu koncom tohto mesiaca a taktiež mamografiu. Tak ako píše Evuš, dúfam, že ste všetci v poriadku a iba nemáte čas.
Tweety
04.06.13,07:16
Dobrá správa, verím, že aj ostatní majú len samé dobré. Tak sa držte v pohode a veľa šťastia.
bea
04.06.13,07:30
som rada, majka 62, že sa máš dobré správy :)
Ja sa cítim tiež dobre, ale na onko kontrolu idem až v júli, tak verím, že aj výsledky budem mať dobré...
A všetkým Vám prajem len dobré správy :)
maja
04.06.13,08:28
Dievčatá som veľmi rad, že sa máte dobre, držím Vám palce.
Už som na Vás myslela, odkedy je táto nová porada málo sa tu píše a Vierku som to ani nevidela, dúfam že je u nej všetko OK.
Veľa dobrej pohody v tomto upršanom počasí Vám prajem;).
majka 62
04.06.13,09:07
Snáď sa ozvú postupne všetci a dajú o sebe vedieť. Zatiaľ môžme iba dúfať, že všetci sú v poriadku. Bea, teším sa s Tebou a v júli nech ti to dobre dopadne ;)
uct2007
04.06.13,10:34
Ja ešte stále beriem chemoterapiu, teraz to bol 7.cyklus, neviem ešte koľko ich budem musieť vybrať, nakoľko výsledky sú.... nič moc. Ale inak som v pohode :)
Tweety
04.06.13,10:44
Ja ešte stále beriem chemoterapiu, teraz to bol 7.cyklus, neviem ešte koľko ich budem musieť vybrať, nakoľko výsledky sú.... nič moc. Ale inak som v pohode :)
Drž sa dievča, určite to bude lepšie a potom úplne dobré. Prajem veľa síl a šťastia.
majka 62
04.06.13,10:45
Ivka, si statočná a vytrvalá bojovníčka, bolo to tu už niekoľkokrát spomenuté, drž sa aj naďalej! Nech Ti to všetko dobre dopadne.
Jarka 1
04.06.13,11:34
Som rada, že ste aspoň v rámci možností v pohode. Za seba môžem priznať, že celkovo chodím na túto novú Poradu oveľa menej. To mi však nebráni, aby som na Vás všetkých myslela a držala palce. Iste je nás takých viac, ale to do tejto témy nepatrí.
emilia18
05.06.13,03:33
uct2007 držím ti palčeky-zvládneš to...
uct2007
05.06.13,16:50
Ďakujem Vám za povzbudzujúce slová a taktiež Vám držím palčeky !!!! ako naj-sam-naj-lepšie viem.
Gabhus
07.06.13,03:06
Ivka drž sa, keď si vydržala už toľko, tak ešte trošku a potom bude lepšejšie
Mirica-LV
07.06.13,08:16
Ahojte, ja som vcera absolvovala stvrtu davku a zatial som v pohode. Uz som objednana na 23.7. na kontrolne vysetrenia tak verim ze to bude ok. Drzte sa vsetci
Tweety
07.06.13,08:18
Drž sa tiež, nech liečenie prebieha v pohode. Veľa šťastia a síl.
VieraPopluharova
12.06.13,07:34
Ahoj dievčatá a chlap,

prepáčte moju dlhšiu neprítomnosť, no po očku som Vás sledovala, len som nemala silu písať, mám sa dobre, no bolo veľa práce s onkopacientami, takže som potrebovala trošku oddych...a taktiež viem, že Vás je tu už veľa skúsených a viete poradiť....v mysli som však stále s Vami a som rada, že to zvládate a držíte sa hlavne Ivka, Mirica LV,Majka, Bea a ak som na niektorú zabudla tu spomenúť, neznamená to, že na ňu nemyslím.
Držte sa mi a už snáď budem chodiť častejšie......mám Vás rada všetkých....
Jarka 1
12.06.13,08:24
Vierka, to sa teším, že si nezabudla aj na nášho jediného poriadneho chlapa. Nemala by si ho toľko zanedbávať, ale častejšie potešiť dobrou správou. My sa tomu všetky budeme vytešovať.
uct2007
27.06.13,17:20
Idem sa vám trochen požalovať. Ako som už písala, stále beriem chemoterapiu - dve chemo do žily a tabletkovú, mám za sebou 7 cyklov chemo do žily obidvoch chemo, a práve teraz beriem 8.cyklus tabletkovej chemo.
Zajtra som mala ísť na 8.cyklus chemoterapie do žily. Mali mi podať liek, ktorý schvaľuje zdravotná poisťovňa - a tam je ten zádrhel, poisťovňa mi schválila 7 cyklov a hoci onkolog požiadal o 11 cyklov, zostávajúce 4 cykly mi poisťovňa zatiaľ neschválila, hoci ešte stále nemám dobré výsledky, mts nádor v brušnej dutine vpravo progreduje. Tento liek, čo je podmienený schválením zdravotnou poisťovňou je práve liek, čo je určený na metastazujúce nádory - no holt mám smolu. No šak to nie je ich problém, keby sa jednalo o ich rodinného príslušníka, to by sa k tomuto schvaľovaniu určite inak postavili.

Poradíte čo by som mohla v tejto veci spraviť? neviem, kde a na koho sa obrátiť už, kde to popohnať . (hm....môžem sa asi len obrátiť doma na posteli) :-)
Môj onkológ opakovane už urgoval schválenie tohto lieku, no bez úspechu.

Tak sa všetci majte, držte sa !! Držím palčeky !!
buchač
27.06.13,17:59
Idem sa vám trochen požalovať. Ako som už písala, stále beriem chemoterapiu - dve chemo do žily a tabletkovú, mám za sebou 7 cyklov chemo do žily obidvoch chemo, a práve teraz beriem 8.cyklus tabletkovej chemo.
Zajtra som mala ísť na 8.cyklus chemoterapie do žily. Mali mi podať liek, ktorý schvaľuje zdravotná poisťovňa - a tam je ten zádrhel, poisťovňa mi schválila 7 cyklov a hoci onkolog požiadal o 11 cyklov, zostávajúce 4 cykly mi poisťovňa zatiaľ neschválila, hoci ešte stále nemám dobré výsledky, mts nádor v brušnej dutine vpravo progreduje. Tento liek, čo je podmienený schválením zdravotnou poisťovňou je práve liek, čo je určený na metastazujúce nádory - no holt mám smolu. No šak to nie je ich problém, keby sa jednalo o ich rodinného príslušníka, to by sa k tomuto schvaľovaniu určite inak postavili.

Poradíte čo by som mohla v tejto veci spraviť? neviem, kde a na koho sa obrátiť už, kde to popohnať . (hm....môžem sa asi len obrátiť doma na posteli) :-)
Môj onkológ opakovane už urgoval schválenie tohto lieku, no bez úspechu.

Tak sa všetci majte, držte sa !! Držím palčeky !!
Nuž ....v tejto súvislosti ...

Nepožaluj - nadávaj ...
Poisťovňa - sú to kurvy...
Spraviť - každá rada drahá ...

Držať sa ???...hlavne Ty sa ...
Tweety
27.06.13,18:00
Mrzuté, nevie lekár podať bez toho, že to poisťovňa zatiaľ neschválila? Veď ide o zdravie, záchranu života, a schváliť sa dá aj dodatočne? Či je už u nás všetko na hlavu postavené?Štát , zdravotníctvo mrhajú peniazmi len sa tak práši, a keď ide o prioritu tak nemôže minúť naviac ani cent? Choré to je, choré.
Dievča držím Ti všetky prsty, nech sa to dá do poriadku, veď neide o fazuľky.
BXLmiami
27.06.13,18:17
Ak to lekár podá bez schválenia,zaplatí to v plnej výške.
BXLmiami
27.06.13,18:19
Ale inak držím prsty.Onkologovia sú z toho už na psychiatra.,,Výborne" sa im pracuje.
Tweety
27.06.13,18:20
To je jasné, ale dodatočne môžu schváliť, či? Ja si myslím, že je stále lepšie aj keď ju nakoniec pacient sám zaplatí, ako by ju nemal dostať, či? Lekár rozhodol o liečbe, ktorá má pomôcť, tak prečo poisťovňa s tým nesúhlasí? Lebo by prerobila? Úbohé. Veď sa môže proti rozhodnutiu poisťovne odvolať, či nie? Zdravie/ choroba je asi najlepší biznis, neskutočné.
buchač
27.06.13,18:29
To je jasné, ale dodatočne môžu schváliť, či? Ja si myslím, že je stále lepšie aj keď ju nakoniec pacient sám zaplatí, ako by ju nemal dostať, či? Lekár rozhodol o liečbe, ktorá má pomôcť, tak prečo poisťovňa s tým nesúhlasí? Lebo by prerobila? Úbohé. Veď sa môže proti rozhodnutiu poisťovne odvolať, či nie? Zdravie/ choroba je asi najlepší biznis,
Tweety .....neslovíčkarim a tobôž nie v tejto téme , ale BXLmiami spomína spoplatnenie lekárovi .
Ale aj iné chcem , nevieme o akú chemo ide . Jedná sa aj o to , že tieto látky sa šplhajú do závratných výšok za iba jednu dávku ...
Nie každý smrteľník si to môže dovoliť , ani predaj nehnuteľnosti by nestačil na tú liečbu ...
majka 62
27.06.13,18:35
Ivka, posielam Ti kontakt do ss, v prípade, že máš všeobecnú zdravotnú poisťovňu myslím, že by sa dalo pomôcť. Drž sa!
Tweety
27.06.13,18:49
To je jasné, ale dodatočne môžu schváliť, či? Ja si myslím, že je stále lepšie aj keď ju nakoniec pacient sám zaplatí, ako by ju nemal dostať, či? Lekár rozhodol o liečbe, ktorá má pomôcť, tak prečo poisťovňa s tým nesúhlasí? Lebo by prerobila? Úbohé. Veď sa môže proti rozhodnutiu poisťovne odvolať, či nie? Zdravie/ choroba je asi najlepší biznis,
Tweety .....neslovíčkarim a tobôž nie v tejto téme , ale BXLmiami spomína spoplatnenie lekárovi .
Ale aj iné chcem , nevieme o akú chemo ide . Jedná sa aj o to , že tieto látky sa šplhajú do závratných výšok za iba jednu dávku ...
Nie každý smrteľník si to môže dovoliť , ani predaj nehnuteľnosti by nestačil na tú liečbu ...
Ja viem, že to je drahá liečba, ale predsa ľudský život tiež má nejakú cenu, nie?
AKo sa má na to z psychickej stránky pozerať pacient, keď vieš, že by ho zachránili ešte tie zvyšné dávky ale niekto rozhodol, že už dosť, stačilo. Zdravotné poisťovne na druhej strane platia lieky pacientom, ktorí do zdravotníctva nedali ani cent, a tu robia obštrukcie, tak niekde je asi chyba nie?
uct2007
28.06.13,05:33
Liek sa volá Avastin, áno je drahý, ale celý život som robila a platila som si zdravotné poistenie a bola som asi raz chorá, čo som marodila. A teraz človek vážne ochorie a rozhoduje o jeho živote poisťovňa. Keď raz ten liek by mohol pomôcť a zachrániť život človeku, tak na čo sú dobré také naťahovačky ?!?!?! niekto v bielom plášti od stola sa naťahuje s pacientom a onkologom o schválenie. Veď aj lekárom už lezie takáto byrokracia na nervy.
BXLmiami
28.06.13,05:56
Liek sa volá Avastin, áno je drahý, ale celý život som robila a platila som si zdravotné poistenie a bola som asi raz chorá, čo som marodila. A teraz človek vážne ochorie a rozhoduje o jeho živote poisťovňa. Keď raz ten liek by mohol pomôcť a zachrániť život človeku, tak na čo sú dobré také naťahovačky ?!?!?! niekto v bielom plášti od stola sa naťahuje s pacientom a onkologom o schválenie. Veď aj lekárom už lezie takáto byrokracia na nervy.
Lekárom už dlho,ved ja som sem začala písať poriadne namíchnutá v roku 2008.Pozerali ste na mna ako na vadnú,čo to tu píšem.
Drž sa je to svinstvo.
maja
28.06.13,06:54
Nemám slov.....Držím veľmi silno palce, aby to čo najrýchlejšie schválili a liečba bola úspešná.
majka 62
28.06.13,07:25
Liek sa volá Avastin, áno je drahý, ale celý život som robila a platila som si zdravotné poistenie a bola som asi raz chorá, čo som marodila. A teraz človek vážne ochorie a rozhoduje o jeho živote poisťovňa. Keď raz ten liek by mohol pomôcť a zachrániť život človeku, tak na čo sú dobré také naťahovačky ?!?!?! niekto v bielom plášti od stola sa naťahuje s pacientom a onkologom o schválenie. Veď aj lekárom už lezie takáto byrokracia na nervy.

Presne tak Ivka, právom sa rožčuľuješ. Všetko je to o ľuďoch, načo by sa poniektorí kompetentní zaoberali tým, čo sa ich zatiaľ netýka. Je smutné, že SR zatiaľ nemá schválený Národný onkologický program, čaká na schválenie už niekoľko rokov. Pokiaľ bude trčať iba v šuflíku, zas sa nepohneme ďalej. Keď sa konalo tretie Fórum onkologických pacientov v decembri minulého roku, spísala sa rezolúcia, kde sa poukazuje na problémy onkologických pacientov a vyzýva na riešenie kompetentné orgány. Nejdem sa tu rozpisovať, pridávam link aby ste si mohli prečítať čo sa tam všetko rieši, čo požadujeme. Jednou z požiadaviek je aj zabezpečiť kvalitnú liečbu vo všetkých štádiách choroby.

http://www.lpr.sk/subory/aktuality/96/rezolucia.pdf
betka631
28.06.13,07:41
Onkologický pacient je ťažko skúšaný už len samotnou liečbou, tým čo prežíva, psychikou a všetkým dokopy...a ešte aby toho nebolo málo, tak musí byť stresovaný ešte aj poisťovňami a ich limitmi a neviem čím všetkým....som taká znechutená a naštvaná, že ani neviem poriadne čo chcem povedať...hnus, a keď by som sa aspoň troška nekontrolovala tak napíšem rovno ako Juraj...
Moja onkologička pri každej mesačnej dávke tiež vyjadruje obavy, že len čaká, kedy na ňu nabehne revízny lekár z poisťovne, aby zdôvodnila moju dráhu liečbu...ľudský život nemá v dnešnej dobe žiadnu cenu, vládne mamon....

Ivka, drž sa moja, ja verím, že sa to utrasie...
Gabhus
30.06.13,02:26
Ja neviem, ja problémy nemám, ale je pravda, že moja doktorka sa uškrnie, pokrčí plecami a povie že šak čo, že vydržíme aj nejakú buzeráciu. No zas ja tých špeciálnych liekov nejako veľa neberiem, chvalabohu, netreba... Nepochopím, prečo si niekto myslí, že to pacienti tie svinstvá berú len tak z plezíru, veď keby sme nemuseli, tak nám ich isto nepredpisujú. Všetci sa držme a tí, ktorí momentálne niečo berú, tak stonásobne. Ivka, Betka, určite sa to utrasie, len ešte trošku vydržte.
VieraPopluharova
30.06.13,18:16
Ahojky všetci,

všetkým držím palce a Ivka Ty mi napíš v ss-ke svoje údaje, vieme s tým niečo urobiť, už aj idem písať.....

Viera
Jarka 1
01.07.13,05:43
Držím palce, nech to všetko skončí k spokojnosti pacienta. Dajte potom vedieť, či sa to podarilo vyriešiť.
Keď to tu všetko čítam, tak som z toho zhnusená. Skúste nezaplatiť jeden mesiac do poisťovne, hneď každého naháňajú, posielajú exekúcie. Skúste si dovoliť ochorieť na vážnu diagnózu, hneď zabudnú, že Vás majú v databáze.
uct2007
01.07.13,11:53
Ahojky všetci,

všetkým držím palce a Ivka Ty mi napíš v ss-ke svoje údaje, vieme s tým niečo urobiť, už aj idem písať.....

Viera


napísala som ti ss. Ďakujem Vierka..... všetkým Vám ďakujem za podporu!!!!!
bea
01.07.13,13:51
Drž sa Ivka, verím, že sa to podarí a liek Ti zaberie.... Je mi veľmi smutno z toho, že so zdravím sa robia takéto "kšefty" :(
VieraPopluharova
04.07.13,04:01
Ahojky všetci vospolok,

pekne Vás pozdravujem v tomto letnom počasí, verím, že Ste všetci v rámci možností v poriadku, prepáčte, že som sem tak málo chodila, no potrebovala som i ja trošku oddychu, málo už teraz prispievam sem na poradu, no túto rubriku sledujem a určite budem do nej naďalej prispievať.
Takže sa mi zatiaľ držte.
Objímam Vás Viera
Zdenka175
06.07.13,05:23
Tak ja sa hlásim, moja bakba/89r/ bola objednaná na ožare na 9.7. jej stav sa tak zhoršil, že už skoro nevníma. Nepôjdeme už.:mee:. Máme ju doma na posteli.. Už len pije vodu, asi dožíva posledné dni...Dostala už aj pomazania od farára, Bože jaká je tá staroba hrozná
majka 62
06.07.13,06:35
Zdenka, je mi to ľúto. Zrejme to tak malo byť, že už nestíhate ožiare, aby sa už ďalej netrápila. Dobre, že ste zabezpezpečili aj pomazanie od farára. Aj napriek všetkému sa babka dožila krásneho veku. Dôležité je, že nie je teraz sama a je doma pri svojich.
Gabhus
07.07.13,02:40
Zdenka, viem že je to ťažké, ale babka sa dožila aj tak krásneho veku, v posledných chvíľach (možno) nie je sama a tak to má byť. Nebyť sám a babka to má, určite ju to svojim spôsobom uspokojuje. Ozaj ste urobili perfektnú vec a možno pre babku poslednú, že ste ju nestrčili do nemocnice alebo hospicu. Klobúk dolu a staroba nie je taká hrozná aspoň pre Vašu babku nie, veď prežila asi dobre ten čas čo mala a aj potomstvo vychovala dobre a ona si to iste uvedomuje a aj keď možno fyzicky trpí, s ostatným je zmierená. Veľa síl najmä rodine a v rámci možnosti aj babke.
Zdenka175
07.07.13,09:00
Ďakujem za podporu, tak babka včera večer zomrela doma.. Kôli rodine/je v zahraničí teraz/ máme pohreb až v piatok...
majka 62
07.07.13,11:29
Zdenka, úprimnú sústrasť.
Zdenka175
07.07.13,12:25
Zdenka, úprimnú sústrasť.


Ďakujem
RenataK
07.07.13,19:21
Zdenka, úprimnú sústrasť.
Valcake
08.07.13,00:51
Zdenka, úprimnú sústrasť celej rodine..
VieraPopluharova
08.07.13,05:19
Zdenka,

úprimnú sústrasť, je to pre Teba ťažké, ale zober to tak, že babičku už nič nebolí a hlavne ona sa netrápi, uchovaj si ju v srdiečku a čas zmierni Tvoju bolesť i žiaľ......moja objímam Ťa a drž sa...
evuš
08.07.13,06:51
Zdenka, i ja sa pripájam..Úprimnú sústrasť !!!
No, nebuďte dlho smutní, určite by si to nepriala....Ľudia odchádzajú z toho sveta, aby na nás dávali pozor už odtiaľ zhora.....Nech odpočíva v pokoji....
maja
08.07.13,07:31
Zdenka, úprimnú sústrasť...
akeber
08.07.13,07:36
Zdenka. pripájam sa ...úprimnú sústrasť celej rodine :-(
Jarka 1
08.07.13,09:04
Zdenka, myslím na Teba. Úprimnú sústrasť a nech čas všetko zahojí.
Gabhus
09.07.13,03:25
Úprimnú sústrasť, nech odpočíva v pokoji...
Zdenka175
09.07.13,09:51
Ďakujem všetkým za podporu,, no je to ťažké , keďže som s ňou bola stále..Stále ma to ťahá k nej do izby zo zvyku. No dúfam, že časom sa všetko zahojí:mee:
Tweety
09.07.13,09:54
Zmieriť sa so smrťou blízkeho je veru ťažké, hlavne vtedy, keď ten blízky bol stále s nami. Viem, o čom hovorím, ale neboj sa ísť do jej izby, je to prirodzené. Príjmi moju úprimnú sústrasť. Prajem všetkým doma veľa duševnej opory.
Zdenka175
09.07.13,10:11
Zmieriť sa so smrťou blízkeho je veru ťažké, hlavne vtedy, keď ten blízky bol stále s nami. Viem, o čom hovorím, ale neboj sa ísť do jej izby, je to prirodzené. Príjmi moju úprimnú sústrasť. Prajem všetkým doma veľa duševnej opory.


Majka ja sa nebojím ísť do tej izby, ja som ju našla prvá , mňa to tam ťahá stále zo zvyku myslím./či čo nepotrebuje.../

Hlavne , že tak dlho netrpela od stredy už nevládala vstať z postele.. Štvrtok bola biedna mala teplotu 38, v piatok ožila teplotu nemala,jedla, odpovedala, keď nerozumela spýtala sa ma PROSIM?Aj svoje meno povedala.. Aj sa pýtala kakať na záchod sme museli ísť..Sme sa čudovali a na jedno oko nevidela a nato čo videla si nás tak obzerala,/ ona už vedela že naposledy/.. To viečko sme ani nevideli, čo mala oko také roztvorené.. V sobotu už oči neotvorila, len dýchala a večer zomrela.

Toto je moja prvá skúsenosť so smrťou tak blízkej osoby,, dedovia mi zomreli, keď som bola malá..

Česť jej pamiatke
VieraPopluharova
11.07.13,09:06
Ahoj dievčatá a chlapec,

dúfam, že všetci ostatní Ste v poriadku, teda tak ako sa dá, občas sa ozvite, i keď veľa nepíšem, vždy sem nakuknem.....mám Vás rada....