buchač
05.09.11,11:52
Co je to vlastne 13-ta komnata ? vzdy pride cas ked sa ta komnata otvori a kazdemu...
...možno otvorí ....

...každému ???.....v mojom prípade teda nie ...
ivantt
05.09.11,10:01
...možno otvorí ....

...každému ???.....v mojom prípade teda nie ...

Zivo je zlozity... ale ja ho mam rad. Mozno aj preto ze neviem kedy skonci ale nech je to hoci aj zajtra, dnes sa budem z neho tesit. Kazdy co sem piseme mame odzite velmi tazke chvile a este vela tazkych si odzijeme ale poviem ti, ze ta 13 komnata u mna nie je. Ja som stastny clovek aj napriek tomu co som prezil a prezivam. Som stastne rozvedeny, mam priatelku s ktorou som stastny, dokonca mi nevadi ani cukrovka s inzulinom a doprajem si aj sladke a cuduj sa svete, mam cukor v poriadku. Chodim na ryby a je mi tam dobre, chodim do lesa, na tury a tiez mi je dobre. Masirujem ludi a ludia su spokojny a tym padom som spokojny aj ja. Nikdy sa mi nechcelo verit ze budem aj ja stastny a prislo to, som stasny. Ziadna trinastka... a ak ano, tak je stastna a nie je tabu.
Tweety
05.09.11,10:09
Zivo je zlozity... ale ja ho mam rad. Mozno aj preto ze neviem kedy skonci ale nech je to hoci aj zajtra, dnes sa budem z neho tesit. Kazdy co sem piseme mame odzite velmi tazke chvile a este vela tazkych si odzijeme ale poviem ti, ze ta 13 komnata u mna nie je. Ja som stastny clovek aj napriek tomu co som prezil a prezivam. Som stastne rozvedeny, mam priatelku s ktorou som stastny, dokonca mi nevadi ani cukrovka s inzulinom a doprajem si aj sladke a cuduj sa svete, mam cukor v poriadku. Chodim na ryby a je mi tam dobre, chodim do lesa, na tury a tiez mi je dobre. Masirujem ludi a ludia su spokojny a tym padom som spokojny aj ja. Nikdy sa mi nechcelo verit ze budem aj ja stastny a prislo to, som stasny. Ziadna trinastka... a ak ano, tak je stastna a nie je tabu.
Slová klasika: co je to štestí? muška jenom zlatá. Presne tak, nie je to o tom, kto má, alebo nemá, koľko statkov, bohatstva, koľko práce, ale je to duševný pocit z pekne prežitého života. :)
ivantt
05.09.11,10:23
Slová klasika: co je to štestí? muška jenom zlatá. Presne tak, nie je to o tom, kto má, alebo nemá, koľko statkov, bohatstva, koľko práce, ale je to duševný pocit z pekne prežitého života. :)

a pekne prezity zivot zalezi aj od toho, ako sa k nemu clovek postavi. ;)
VieraPopluharova
05.09.11,18:05
Prajem pekný včer,

súhlasím so všetkými príspevkami čo tu odzneli, ale i napriek tomu by sme asi klamali, keby sme si nepriznali, že predsa len keď máme svoje najťažšie obdobie, nie vždy a všetci sa k tomu priznáme a sú veci, predsa, ktoré si len pre seba necháme. Napriek tomu, že som tu odhalila väčšinu svojho života, predsa mám len svoju 13-tu komnatu, ona vždy časom príde.Skôr či neskôr. No napriek tomu sa snažím žiť a byť spokojná so svojim životom, i keď to nie je vždy ľahké.
ivantt
05.09.11,18:19
Prajem pekný včer,

súhlasím so všetkými príspevkami čo tu odzneli, ale i napriek tomu by sme asi klamali, keby sme si nepriznali, že predsa len keď máme svoje najťažšie obdobie, nie vždy a všetci sa k tomu priznáme a sú veci, predsa, ktoré si len pre seba necháme. Napriek tomu, že som tu odhalila väčšinu svojho života, predsa mám len svoju 13-tu komnatu, ona vždy časom príde.Skôr či neskôr. No napriek tomu sa snažím žiť a byť spokojná so svojim životom, i keď to nie je vždy ľahké.

Vsetko je to pekne napisane a hlavne pravdive. Ale co sa tyka tej 13-tej komnaty, nechcem v nu verit, nechcem ju. Je to ako mat svoju celu a to cloveka tazi, nie je slobodny, stale ma zviazane ruky. nie, ziadna trinasta komnata... ziadne tabu, iadne tajnosti ani strach. ziadne skryvanie sa. Je dobre mat svoju butlavu vrbu ale taku, co nesklame. Takze necakam na ziadnu komnatu, vymenil som ju za zivot. zivot so vsetkym co k nemu patri.
Tweety
05.09.11,18:20
Prajem pekný včer,

súhlasím so všetkými príspevkami čo tu odzneli, ale i napriek tomu by sme asi klamali, keby sme si nepriznali, že predsa len keď máme svoje najťažšie obdobie, nie vždy a všetci sa k tomu priznáme a sú veci, predsa, ktoré si len pre seba necháme. Napriek tomu, že som tu odhalila väčšinu svojho života, predsa mám len svoju 13-tu komnatu, ona vždy časom príde.Skôr či neskôr. No napriek tomu sa snažím žiť a byť spokojná so svojim životom, i keď to nie je vždy ľahké.
Veru, máš pravdu Vierka, život je dar Boží, tak by sme s ním mali ako s darom aj zaobchádzať.:)
buchač
06.09.11,17:04
....čítam , čítam ...už dva dni rozmýšľam ...

Aj som už niečo ( he , že možno aj múdre ...;) ) mal napísané , no zakaždým som daný príspevok vymazal...

Netvrdím opak a ani neoponujem či jednému alebo druhému v tých ostatných príspevkoch ...

Predsa len ...hm , ako to povedať ?????...
Ťažko je niekoho ( mňa) odsudzovať ? , ak nepoznáme pozadie ( to moje ) okolností , ktoré sú v spojení s tým ( mojim ) , nazvem , tajomnom ......

Myslím, že som sa už niekde bol vyjadril v tom zmysle , že net nie je práve to miesto , kde by som si mal srdce ,dušu otvárať ...
...hádam stačí snáď už len to , že sa so skúsenosťami delím ,rozumy dávam ...mozog otváram ...;):---:D


P.S.:
Slová berte s rezervou ...;)
ivantt
06.09.11,17:13
....čítam , čítam ...už dva dni rozmýšľam ...

Aj som už niečo ( he , že možno aj múdre ...;) ) mal napísané , no zakaždým som daný príspevok vymazal...

Netvrdím opak a ani neoponujem či jednému alebo druhému v tých ostatných príspevkoch ...

Predsa len ...hm , ako to povedať ?????...
Ťažko je niekoho ( mňa) odsudzovať ? , ak nepoznáme pozadie ( to moje ) okolností , ktoré sú v spojení s tým ( mojim ) , nazvem , tajomnom ......

Myslím, že som sa už niekde bol vyjadril v tom zmysle , že net nie je práve to miesto , kde by som si mal srdce ,dušu otvárať ...
...hádam stačí snáď už len to , že sa so skúsenosťami delím ,rozumy dávam ...mozog otváram ...;):---:D


P.S.:
Slová berte s rezervou ...;)

Preco s rezervou ? tvoje slova su vzdy poucne a vzdy niekomu nieco daju. Kazdy clovek je iny a kazdy clovek preziv a iny osud. Kazdy clovek sa postavi k problemu inym sposobom. Ty sa stavias k probleSu to problemy inych ludi a vies ich povzbudit, vies poradit. Niekde si musis utiahnut aby si inde mohol pridat. Klobuk dolu, rozumies ludom a to nie kazdy dokaze. Dokazes s nimi citit a to tiez nie kazdy dokate.
lienocka001
09.09.11,05:34
ahojte poradaci....
aj ked nepatrim do kategorie onko pacientov chcela som sa popytat ako to funguje na klenovej ked tam idete na vybratie hrcky z prsnika... kolko tam budem je to ze jednoduchy zakrok ... mam len lipom ze ale ze velky a rychlo rastie ... ci co no moc mi nepovedali nic.. o 9 rano som sla na sono a o 10 tej som uz mala papiere na hospitalizaciu koncom septembra...
nieco som niekde zachytila ze sa to da aj tou jednodnovou chirurgiou ze vas pustia dajme tomu do 24 hod. po narkoze.... funguje to tam tak...

aby ste chapali nechcem byt niekde mimo domu dlhsiu dobu /aj tri dni je vela/ kvoli detom a tak..
diky moc za info..
VieraPopluharova
09.09.11,05:42
ahojte poradaci....
aj ked nepatrim do kategorie onko pacientov chcela som sa popytat ako to funguje na klenovej ked tam idete na vybratie hrcky z prsnika... kolko tam budem je to ze jednoduchy zakrok ... mam len lipom ze ale ze velky a rychlo rastie ... ci co no moc mi nepovedali nic.. o 9 rano som sla na sono a o 10 tej som uz mala papiere na hospitalizaciu koncom septembra...
nieco som niekde zachytila ze sa to da aj tou jednodnovou chirurgiou ze vas pustia dajme tomu do 24 hod. po narkoze.... funguje to tam tak...

aby ste chapali nechcem byt niekde mimo domu dlhsiu dobu /aj tri dni je vela/ kvoli detom a tak..
diky moc za info..

Pokial mám presné informácie z Klenovej, čo sa týka o vybranie lipomu, tak by si tam teoreticky nemala byť dlhšie ako 48 hodín, ale to len v tom prípade ak tam prídeš v deň operácie a nebudú žiadne komplikácie, je lepšie sa radšej pripraviť na cca 5 dňovú hospitalizáciu pre istotu, v prípade komplikácii, predsa len je to zákrok v plnej narkoze. Inak Ti môžem povedať, že dnes nikoho nikde nedržia , len nevyhnutnú dobu a z vlastnej skúsenosti viem, že ich treba počúvnuť.
Pokiaľ si vieš zohnať konkretneho operatora a dohodnuť sa s ním na termíne operácie v deň nástupu, a nebudu problemy teoreticky by si mohla byť doma naozaj za tých 48 hodín včítane nástupu i operačného zákroku.

V.
lienocka001
09.09.11,06:01
Pokial mám presné informácie z Klenovej, čo sa týka o vybranie lipomu, tak by si tam teoreticky nemala byť dlhšie ako 48 hodín, ale to len v tom prípade ak tam prídeš v deň operácie a nebudú žiadne komplikácie, je lepšie sa radšej pripraviť na cca 5 dňovú hospitalizáciu pre istotu, v prípade komplikácii, predsa len je to zákrok v plnej narkoze. Inak Ti môžem povedať, že dnes nikoho nikde nedržia , len nevyhnutnú dobu a z vlastnej skúsenosti viem, že ich treba počúvnuť.
Pokiaľ si vieš zohnať konkretneho operatora a dohodnuť sa s ním na termíne operácie v deň nástupu, a nebudu problemy teoreticky by si mohla byť doma naozaj za tých 48 hodín včítane nástupu i operačného zákroku.

V.
pani Viera dakujem velmi pekne za odpoved... no dufam ze to bude ok a budem do tych dvoch dni doma... vsetko dobre a vela zdravia vam prajem
VieraPopluharova
09.09.11,07:06
Nie je začo, som rada ak tu môžeme niekomu pomôcť, to bol i je, cieľ založenia tejto témy.
Držím palce, verím, že všetko dobre dopadne a budem rada ak sa nám ozvete ako sa máte. Tešíme sa na dobré správy, ale hlavne na Vás.

Vaša V.
VieraPopluharova
12.09.11,08:22
Pekný sobotný deň všetkým,

takže najskôr krv pre našu JarkuL sa podarilo zohnať.Darovať pôjdu z poraďákov títo členovia:

Katy a R
Lucia Červenková
Brčo
willma - november
mzdarka renca - rodinní príslušníci
tictac7 - 02.09.2011
GabiZ - upozornila svoje okolie
Pepsi - skoro som zabudla , tá vyzvala všetky TV

a nezisková organizácia združujúca darcov všetkých skupín "MOJA KRVNÁ SKUPINA" zabezpečila výzvu od
darcov B -
0-
a na svoje netovej stránke uverejnila výzvu darovania krvi pre NOU Bratislava

všetkým veľmi pekne ďakujem touto cestou.

V.

Dovolila som si doplniť dátumy ľudí , ktorí darovali krv JarkeL, postupne budem doplňať, prípadne ak by som na niekoho zabudla, prosím napíšte sa sem:

Katy a R - 09.09.2011
Lucia Červenková - 29.08.2011
Brčo
willma - november
mzdarka renca - rodinní príslušníci
tictac7 - 02.09.2011
Jarka 1 - zabezpečila dnes t.j. 14.09.2011
GabiZ - upozornila svoje okolie
[COLOR="DarkGreen"]Pepsi - skoro som zabudla , tá vyzvala všetky TV

Všetkým srdečne ďakujeme.

Viera
JarkaL
12.09.11,08:46
Lucka, nepoznám Tvoj nick, chcela som Ti napísať ss, tak aspoň takto veľmi pekne Ti ďakujem za to, že si mi darovala krv. Ďakujem aj ostatným darcom, ste úžasní. JarkaL
A.Helenka
12.09.11,09:06
Držím palce z celej sily všetkým Vám, ktorí bojujete s onkologickými ochoreniami, modlím sa za Vás a strašne ma mrzí, že nemôžem darovať krv, ktorá by určite niekomu pomohla. Prekonala som totiž pred osemnástimi rokmi žltačku, takže už to nie je možné. A je mi to tak ľúto, pretože veľmi by som chcela takto niekomu pomôcť.
VieraPopluharova
12.09.11,09:06
Lucka, nepoznám Tvoj nick, chcela som Ti napísať ss, tak aspoň takto veľmi pekne Ti ďakujem za to, že si mi darovala krv. Ďakujem aj ostatným darcom, ste úžasní. JarkaL

Ahojky Jarka,

Luckin nick je Lucia Červenkova a je veľmi zlatá.

Pa,V.
VieraPopluharova
12.09.11,09:07
Držím palce z celej sily všetkým Vám, ktorí bojujete s onkologickými ochoreniami, modlím sa za Vás a strašne ma mrzí, že nemôžem darovať krv, ktorá by určite niekomu pomohla. Prekonala som totiž pred osemnástimi rokmi žltačku, takže už to nie je možné. A je mi to tak ľúto, pretože veľmi by som chcela takto niekomu pomôcť.

Pekný deň,

nevadí, i tak veľmi pekne ďakujem v mene nás všetkých za ochotu a povzbudivé slová.

V.
janamirka2
13.09.11,14:56
Ahojte, moja dcéra /23r./ bola si dať vyrezať znamienko a zistili jej zhubný nádor. Bola potom ešte na vyšetrení kde jej brali vzorky z okolia, či je to len to znamienko, alebo aj ďalej. Cca o 2 týždne má zavolať ohľadne výsledkov. Ja pevne verím, že to bolo iba to, či???
Ak máte niekto skúsenosti s tým alebo vedomosti ako by to malo byť ďalej poraďte prosím, má dve maličké deti a ja neviem ako by som jej pomohla, ďakujem
ivantt
13.09.11,15:11
Ahojte, moja dcéra /23r./ bola si dať vyrezať znamienko a zistili jej zhubný nádor. Bola potom ešte na vyšetrení kde jej brali vzorky z okolia, či je to len to znamienko, alebo aj ďalej. Cca o 2 týždne má zavolať ohľadne výsledkov. Ja pevne verím, že to bolo iba to, či???
Ak máte niekto skúsenosti s tým alebo vedomosti ako by to malo byť ďalej poraďte prosím, má dve maličké deti a ja neviem ako by som jej pomohla, ďakujem

tak, a cela moja slohova praca sa stratila a mozem odznova. Ale v kratkosti, pokial nie je choroba potvrdena, dovtedy ziadna nie je. Netreba hned oplakavat cloveka, treba stat na pevnych nohach a cloveka podrzat. Slzy a lutost by mohli ublizit, treba davat nadej, treba aby namiesto lutosti citila lasku. Tie dva tyzdne treba jednoducho vydrzat, aj ked sa budu zdat ako keby to boli dva roky. To uz poznam, tiez nemam rad cakanie. Budem silne drzat palce aby vsetko dobre dopadlo. Vlastne verim ze vsetko dobre dopadne.
buchač
13.09.11,15:20
Ahojte, moja dcéra /23r./ bola si dať vyrezať znamienko a zistili jej zhubný nádor. Bola potom ešte na vyšetrení kde jej brali vzorky z okolia, či je to len to znamienko, alebo aj ďalej. Cca o 2 týždne má zavolať ohľadne výsledkov. Ja pevne verím, že to bolo iba to, či???
Ak máte niekto skúsenosti s tým alebo vedomosti ako by to malo byť ďalej poraďte prosím, má dve maličké deti a ja neviem ako by som jej pomohla, ďakujem
Otázka ...kde bolo to znamienko , presnejšie miesto ...?
Lebo takto je to dosť všeobecná otázka a nedá sa na ňu odpovedať , reagovať , kto by vedel...

V dešnej dobe pri každej operácii sa berie vzorka tkaniva z danej oblasti ...je jedno , či ide o nohu alebo hlavu ...
Táto vzorka končí na histológii , kde sa náležite podrobí rôznym procesom v labáku ...potom už len výsledok dôjde a na základe toho sa určuje postup ďalšej liečby ...
Do úvahy pripadá viacero alternatív terapie :
- chemo
- rádio
- chemo a rádio na striedačku
- ambulantne alebo hospitalizácia na vyššie uvedené
- niekedy sa dáva aj po úspešnej operácia preventívka ...keby niečo ...
- reoperácia

Pomoc ???...holt , tu je každá rada drahá ...
V prvom rade sa musí dcéra , Ty ....proste celé okolie vyrovnať s danou skutočnosťou ...kto bude ale za toho silného , to je ťažko povedať .....veľmi ťažké ...
Momentálne budú najťažšie tieto nasledujúce 2 týždne ...neistota ,blúdenie myšlienok , možno depka ...
Matky to majú vždy ale najťažšie ( kua , neodpustím si ....nie všetky !!!! ) , tak to bude asi len a len na Tebe .
Či v tej morálnej podpore , či pomôcť s vnúčencami...........či .....


ALE toto všetko je len a len krízová situácia , katastrofický scénar ...takže len rýchlo prečítaj a zabudni , čo som písal ...;)
janamirka2
13.09.11,17:29
Otázka ...kde bolo to znamienko , presnejšie miesto ...?
Lebo takto je to dosť všeobecná otázka a nedá sa na ňu odpovedať , reagovať , kto by vedel...

V dešnej dobe pri každej operácii sa berie vzorka tkaniva z danej oblasti ...je jedno , či ide o nohu alebo hlavu ...
Táto vzorka končí na histológii , kde sa náležite podrobí rôznym procesom v labáku ...potom už len výsledok dôjde a na základe toho sa určuje postup ďalšej liečby ...
Do úvahy pripadá viacero alternatív terapie :
- chemo
- rádio
- chemo a rádio na striedačku
- ambulantne alebo hospitalizácia na vyššie uvedené
- niekedy sa dáva aj po úspešnej operácia preventívka ...keby niečo ...
- reoperácia

Pomoc ???...holt , tu je každá rada drahá ...
V prvom rade sa musí dcéra , Ty ....proste celé okolie vyrovnať s danou skutočnosťou ...kto bude ale za toho silného , to je ťažko povedať .....veľmi ťažké ...
Momentálne budú najťažšie tieto nasledujúce 2 týždne ...neistota ,blúdenie myšlienok , možno depka ...
Matky to majú vždy ale najťažšie ( kua , neodpustím si ....nie všetky !!!! ) , tak to bude asi len a len na Tebe .
Či v tej morálnej podpore , či pomôcť s vnúčencami...........či .....


ALE toto všetko je len a len krízová situácia , katastrofický scénar ...takže len rýchlo prečítaj a zabudni , čo som písal ...;)
Znamienko mala na ľavej ruke.
Jarka 1
14.09.11,05:47
janamirka2, krásne a pravdivo Ti to naši chlapci napísali. Takže, snažte sa s dcérou žiť úplne normálne, nehysterčiť a nevystresovať hneď celé okolie. Treba sa snažiť ovládnuť svoj strach, do určitej miery sa to dá zvládnuť. Potom daj vedieť ako ste dopadli. Nájdeš nás tu vždy, keď to budete potrebovať. Držím palce a myslite pozitívne.
Zita5
14.09.11,06:09
Ahojte, moja dcéra /23r./ bola si dať vyrezať znamienko a zistili jej zhubný nádor. Bola potom ešte na vyšetrení kde jej brali vzorky z okolia, či je to len to znamienko, alebo aj ďalej. Cca o 2 týždne má zavolať ohľadne výsledkov. Ja pevne verím, že to bolo iba to, či???
Ak máte niekto skúsenosti s tým alebo vedomosti ako by to malo byť ďalej poraďte prosím, má dve maličké deti a ja neviem ako by som jej pomohla, ďakujem

Buďte kľudná , pokiaľ nemáte v ruke výsledky . Mňa osobne tiež položilo skoro k zemi to , že pri výbere kožného výrastku v kútiku(bolo to ako karfiol) oka mi doktor povedal, že to je rakovina. Dokonca som sa s ním aj pochytila, že ako mi to takto môže pri chirurgickom zákroku povedať.Moje myšlienky neboli veľmi dobré a celé dni som bola v psychickom napätí .Čakala som na výsledky ...skôr ako výsledky prišlo predvolanie na Onkológiu .Histológia znela "kožný karcinóm" .Až na Onkológii ma ukľudnili, keď mi pani doktorka povedala, že teraz budem pod dohľadom a budem chodiť na pravidelné kontroly .Aj chodím a toho času už len 1x za rok .
Že som bola nešťastná o tom svedčí aj táto téma http://www.porada.sk/t18746-myslite-trosku-aj-na-seba.html
Odvtedy čo koľvek zbadám, všetko dám odstrániť . Aj teraz 3 týždne nazad som bola na jednom takom chirurgickom zákroku , výsledky boli dobré, čo ma veľmi potešilo .Ale tej pliagy(kožných výrastkov) sa nemôžem zbaviť a tuším sa mi robia čím ďalej tým viac .Ale už v zárodku to dám zlikvidovať .Je to nebezpečné, áno ......ale nie vždy to musí skončiť tak , ako nám to myšlienky vnucujú. Ja som toho príkladom.Doposiaľ som bez akéhokoľvek liečenia a dá sa povedať, že som onkologický pacient, ktorý chodí na kontrolu .
Tak želám Vám pevné nervy a nepripúšťať si nič zle.Teraz sa mi to ľahko píše, viem..... v podstate som aj ja spanikárila a začala som sa lúčiť so všetkým , ale nakoniec to ako tak dobre dopadlo.

P.S. U mňa sa zo začiatku ani nejednalo o znamienko, najskôr to bol taký nevinný na oko vyzerajúci tukový púčik, ktorý za čas prerástol do takého tvaru aký bol, raz som si to poškriabala a odvtedy sa mi neustále tam vytvárala malá chrastička ...lenže som bola nezodpovedná , vždy všetko bolo prednejšie (ako práca) ...až potom ja .
Tweety
22.09.11,11:05
...hm , ja len tak ...mimochodom ...

Pozastavil som sa nad úrovňou nášho zdravotníctva ...no povedzte , je toto normálne ?????

Bol som tu , aj tam ...že vraj :

USG - negatívne
RTG - negatívne
Onko markery - negatívne
Kolono - negatívne
Onko MUDr. - vraj až o rok ma chce vidieť ...

...no čo už , nezabijem sa do vody ...a ani 102240 si nepoložím ...

...dáko prežijem ...:rolleyes::cool:
A to sa chlape sťažuješ? Teš sa, vytešuj. :o
plavčík
22.09.11,11:59
Búchač tak Ti gratulujem! Kiež by sme aj my mali všetko OK!
Tweety
22.09.11,12:02
Búchač tak Ti gratulujem! Kiež by sme aj my mali všetko OK!
Neboj, príde aj na vás ostatných, len treba dúfať a nevzdávať sa. Držím prsty, nech je to čoskoro. Maja
ivantt
22.09.11,12:46
...hm , ja len tak ...mimochodom ...

Pozastavil som sa nad úrovňou nášho zdravotníctva ...no povedzte , je toto normálne ?????

Bol som tu , aj tam ...že vraj :

USG - negatívne
RTG - negatívne
Onko markery - negatívne
Kolono - negatívne
Onko MUDr. - vraj až o rok ma chce vidieť ...

...no čo už , nezabijem sa do vody ...a ani 102240 si nepoložím ...

...dáko prežijem ...:rolleyes::cool:

Hi, gratulka... potom pridu kontroly raz za dva roky a potom sa na to uplne vykasles lebo bude vsetko OK :-)
janamirka2
22.09.11,13:09
Ahojte tak dnes som sa dozvedela výsledky a sú dobré. Ďakujem Vám za podporu a rady. A všetkým držím palce, aby sa z toho dostali.
Zita5
22.09.11,14:22
Ahojte tak dnes som sa dozvedela výsledky a sú dobré. Ďakujem Vám za podporu a rady. A všetkým držím palce, aby sa z toho dostali.

Tak to som veľmi veľmi rada :) Držte sa celá rodinka .
Jarka 1
26.09.11,14:20
Už hodinu váham, či to sem napísať, ale rozhodla som sa, že áno. Táto téma nemá byť len o nešťastí a utrpení, ale aj povzbudením, že vždy je nádej na šťastný koniec, že sa netreba hneď z toho všetkého zblázniť, že to netreba hneď vzdávať.
Takže dnešná kontrola v NOÚ:
RTG - negatívne
Onko markery - negatívne
Gynda - negatívna
Onko MUDr. - vraj o štyri mesiace ma chce vidieť

Buchač, prepáč, dovolila som si použiť Tvoj štýl, ale lepšie ako Ty to neviem napísať.
rodina1
26.09.11,14:45
Jarka, držím palce, nech ti to čo najdlhšie vydrží !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rodina1
26.09.11,14:46
Chcem sa spýtať, neviete čo je s Vierkou?
uct2007
26.09.11,15:23
Už hodinu váham, či to sem napísať, ale rozhodla som sa, že áno. Táto téma nemá byť len o nešťastí a utrpení, ale aj povzbudením, že vždy je nádej na šťastný koniec, že sa netreba hneď z toho všetkého zblázniť, že to netreba hneď vzdávať.
Takže dnešná kontrola v NOÚ:
RTG - negatívne
Onko markery - negatívne
Gynda - negatívna
Onko MUDr. - vraj o štyri mesiace ma chce vidieť

Buchač, prepáč, dovolila som si použiť Tvoj štýl, ale lepšie ako Ty to neviem napísať.

Jarka, to som sa naozaj veľmi potešila !!!!!!! z celého srdiečka Ti to prajem.
Jarka 1
26.09.11,16:13
Veruže vieme čo je s Vierkou. No predsa užíva si kdesi dovolenku. Len tak narýchlo sa vychytili, dobre urobili, šak slnko svieti ako v lete. Keby išla v júli, hádam by mala aj dovolenku po toto. Takto sa vráti vyhriata a bude sa vytešovať dobrým správam v téme.


Opravujem, slovo dovolenka je trošku prehnané, ale žije a potrebuje sa zregenerovať.
buchač
26.09.11,17:02
Už hodinu váham, či to sem napísať, ale rozhodla som sa, že áno. Táto téma nemá byť len o nešťastí a utrpení, ale aj povzbudením, že vždy je nádej na šťastný koniec, že sa netreba hneď z toho všetkého zblázniť, že to netreba hneď vzdávať.
Takže dnešná kontrola v NOÚ:
RTG - negatívne
Onko markery - negatívne
Gynda - negatívna
Onko MUDr. - vraj o štyri mesiace ma chce vidieť

Buchač, prepáč, dovolila som si použiť Tvoj štýl, ale lepšie ako Ty to neviem napísať.

...he ...nikto nie je dokonalý ...:rolleyes::---
ivantt
27.09.11,06:51
Už hodinu váham, či to sem napísať, ale rozhodla som sa, že áno. Táto téma nemá byť len o nešťastí a utrpení, ale aj povzbudením, že vždy je nádej na šťastný koniec, že sa netreba hneď z toho všetkého zblázniť, že to netreba hneď vzdávať.
Takže dnešná kontrola v NOÚ:
RTG - negatívne
Onko markery - negatívne
Gynda - negatívna
Onko MUDr. - vraj o štyri mesiace ma chce vidieť

Buchač, prepáč, dovolila som si použiť Tvoj štýl, ale lepšie ako Ty to neviem napísať.

Super, tesim a s tebou... a poviem ti, napisala si to ako buchac :-) Povedal by som ze tato jesen je radostna :)
Jarka 1
28.09.11,13:19
Ďakujem Vám všetkým, že sa tešíte so mnou. A prosím vás, napíšte aj ostatní, ako sa máte. Veď je jasné, že všetci nebudú vždy písať, len samé dobré správy. Aj tie neradostné patria do tejto témy. Ako už raz napísala Vierka, ak sa dlho neozývate, máme o vás strach.
lienocka001
28.09.11,13:53
ja zajtra nastupujem na klenovu na vybratie tej hrcky .... uz mam za sebou aj interne predoperacne... nastastie vsetko ok... aj ked som mala vysoky tlak a mam tam aj hypertenziu v tej sprave uvedenu... dufam ze to tu doma bezo mna muz nejako prezije aj s detmi aj s nasim zverincom a nebudu straty na zivotoch...:) a zaroven neodpadnem od toho bordelu ked sa vratim...
normalne sa tesim ze si tam oddychnem mam novu knizku pozicala som si...
nejake negativne spravy neocakavam tak na mna myslite nech zvladam najma tu narkozu a nech to doma zvladnu bezo mna.... dufam ze ma coskoro prepustia...
Katarina
28.09.11,15:06
Lienocka drž sa, všetko bude v poriadku aj s tebou aj doma. Zo skúsenosti viem, že rodinní príslušníci sa trápia viac ako sám pacient. Určite sa boja o teba, nedaj vedieť ani vidieť, že máš strach /pokiaľ to ide/, bolelo by ich to ešte viac. Privítajú ťa ako sa patrí, veď sama uvidíš. Daj potom vedieť, ako všetko dopadlo.
ivantt
28.09.11,20:25
ja zajtra nastupujem na klenovu na vybratie tej hrcky .... uz mam za sebou aj interne predoperacne... nastastie vsetko ok... aj ked som mala vysoky tlak a mam tam aj hypertenziu v tej sprave uvedenu... dufam ze to tu doma bezo mna muz nejako prezije aj s detmi aj s nasim zverincom a nebudu straty na zivotoch...:) a zaroven neodpadnem od toho bordelu ked sa vratim...
normalne sa tesim ze si tam oddychnem mam novu knizku pozicala som si...
nejake negativne spravy neocakavam tak na mna myslite nech zvladam najma tu narkozu a nech to doma zvladnu bezo mna.... dufam ze ma coskoro prepustia...

Ja som si so sebou zobral knizku na cele tri dni ( TAJPAN) no a na druhy den som nemal co citat... :-) mozno aj preto ma putili kôr ako som ocakaval :-D Drzim ti palce a vsetko dobre dopadne. Narkozy sa neboj, ona bude stat na tvojej strane...
Jarka 1
29.09.11,14:01
Ja som si so sebou zobral knizku na cele tri dni ( TAJPAN) no a na druhy den som nemal co citat... :-) mozno aj preto ma putili kôr ako som ocakaval :-D Drzim ti palce a vsetko dobre dopadne. Narkozy sa neboj, ona bude stat na tvojej strane...

Ja som si tiež zobrala knižku, ale veľa som z nej neprečítala. To viete, tri baby na izbe ... to sa trkotalo jedna radosť:)
lienocka001
04.10.11,18:34
ivantt ja som tajpana uz citala mala som dve knizky .... precitat som stihla... nakroza a operacia v pohode.... deti nejako bezo mna prezili.... snazila som sa cim skor dat dokopy takze uz som doma... a cakam na vysledky histologie... teda nejako nestiham na to ani mysliet medzi prac. povinnostami a vecami okolo domacnosti a deti.... sitie zatial v pohode... akurat nemozem mat tie klasicke prelepy co davaju lebo reagujem na ne teda pokozka tak len gaza a take prelepy ine... nakoniec som sa az z prepustacej spravy dozvedela ze moja diagnoza bola C 50 a cosi ale doktor ked chodili po vizite hovoril ze ok ze to vyzeralo benigne nemam sa stresovat /co ani nestiham/ tento tyzden budu vysledky z histologie... mozno uz zajtra...chcela som vam teda dat aj takto vediet ze som ok.. vsetko som zvladla aj tu obavanu narkozu....
Gemini2106
04.10.11,19:12
Ahojky lienocka001, šikovné dievčatko:).. držím všetky palčeky, ver tomu, že všetko dobre dopadne..dobrú nocku:)
ivantt
05.10.11,04:41
ivantt ja som tajpana uz citala mala som dve knizky .... precitat som stihla... .. mozno uz zajtra...chcela som vam teda dat aj takto vediet ze som ok.. vsetko som zvladla aj tu obavanu narkozu....

zelam krasny prijemny dnik :) som rad ze vsetko je v pohodicke a co sa tyka prelepov, predavaju nejake antialergicke leukoplasty. neviem, nemam skusennosti, ja ich vzdy obidem a poviem ze nemam zaujem ( predavaju ich v tescu nejake dievcata ), mozno by bolo dobre vyskusat ich. Verim ze tie vysledky budu skoro, pteto ze aj ked hovoris ze sa nestresujes, aj tak to cloveku neprida. CIm skôr pokoj na dusi tym skôr sa clovek uzdraví. Drzim ti palce a z celeho srdca zelam, aby si to mala vsetko v poriadku a cim skôr za sebou :)
plavčík
05.10.11,11:08
lienocka001

držím palčeky nech je to všetko OK! Som prekvapená, že tak rýchlo budeš mať výsledky ja som čakala cca 3 týždne kým mi prišli komplet, ale ja som to mala zhubné takže mi museli robiť viacero testov z histológie a Ty kedže to máš benígne tak to asi bude rýchlejšie lebo nebudú zisťovať hormonálne veci či HER...
Lienočka ešte raz držím palčeky a čakám na dobré správy od Teba. Drž sa!
plavčík
10.10.11,07:47
Lienočka001 - tak ako? Netrpezlivo čakáme na výsledky!
lienocka001
10.10.11,15:17
prepacte ze som to natahovla vysledky boli nakoniec az dnes takze zaver je tumor bez zrejmych malignych zmien.... takze super.... je to....
Jarka 1
10.10.11,15:27
Výborná správa, teším sa s Tebou. Jupíííííí
Katarina
10.10.11,17:06
prepacte ze som to natahovla vysledky boli nakoniec az dnes takze zaver je tumor bez zrejmych malignych zmien.... takze super.... je to....


Lienočka, takýto výsledok sme čakali a sme radi, že sa aj dostavil. Som veľmi rada, že to máš za sebou, a hlavne, že je to v poriadku.:)
VieraPopluharova
10.10.11,18:43
Ahojky všetci,

najskôr gratulujem lienočke001 k super výsledkom, iné som ani nečakala, zároveň sa ospravedlňujem všetkým, že som si urobila trošku dlhšiu pauzu, ale moji kolegovia ako som čítala príspevky sú super a ja si už len tak čítam.
Mala som tiež problémy, len ich musím trošku ešte stráviť a napíšem. Teraz som už OK a budem tu častejšie.
Nesmierne som rada, že táto stránka pomáha nielen nám, ale i ostatným, cieľom je dôležitá prevencia a pravidelné lekárske prehliadky i keď neviem kto nás bude ošetrovať ak to pôjde takto ďalej....
Mám Vás všetkých rada a prajem Vám krásny pondelkový večer, moja krátka rada - najskôr Ste vy ako osoby a až potom sú všetci ostatní, treba sa o seba starať.

Vaša V.
plavčík
11.10.11,06:00
Jupííí Lienočka- teším sa s Tebou! Vierka dúfam, že si OK, čakáme na správy. Držte sa...teda držme sa:D
Tweety
11.10.11,06:05
Ahojky všetci,

najskôr gratulujem lienočke001 k super výsledkom, iné som ani nečakala, zároveň sa ospravedlňujem všetkým, že som si urobila trošku dlhšiu pauzu, ale moji kolegovia ako som čítala príspevky sú super a ja si už len tak čítam.
Mala som tiež problémy, len ich musím trošku ešte stráviť a napíšem. Teraz som už OK a budem tu častejšie.
Nesmierne som rada, že táto stránka pomáha nielen nám, ale i ostatným, cieľom je dôležitá prevencia a pravidelné lekárske prehliadky i keď neviem kto nás bude ošetrovať ak to pôjde takto ďalej....
Mám Vás všetkých rada a prajem Vám krásny pondelkový večer, moja krátka rada - najskôr Ste vy ako osoby a až potom sú všetci ostatní, treba sa o seba starať.

Vaša V.
Vierka, neboj, postupne bude všetko v poriadku, len treba pozitívne myslieť, mať veselú myseľ a tešiť sa z každého dníka. Prajem skoré uzdravenie.
uct2007
11.10.11,18:04
Skúsim aj ja opísať, ako pokračuje môj ďalší boj s rakovinou: chodila som na chemoterapiu, mala som vybrať 12 dávok, vybrala som však iba 6, pretože pri šiestej som dostala silnú alergickú reakciu na chemo - na Oxaliplatinu. To bolo ešte 31.8., skončila som vtedy na JIS-ke, dusilo ma. Po tomto mi už pán primár chemoterapiu nenasadil, do toho som ochorela a brala ATB, zobrali mi krv na onkomarkery a výsledky pred 2 týždňami boli dobré, aj ostatné výsledky boli v norme. Zajtra idem na sono pečene a znovu na kontrolu na onkologiu, znovu na krv, dúfam, že to bude OK, verím, že sa vyliečim, myslím pozitívne, robím všetko preto, aby to tak bolo. Neberiem síce CHT, ale aj tak verím, veľmi dúfam, že to pôjde, vyliečim sa a vrátim sa do práce k mojim mzdám, ktoré sú nielen mojou prácou,ale aj mojim koníčkom !!! Na PN som 5 mesiac.
Mala som teraz pekné 2 týždne, bola som v pohode, tešila som sa z každého jedného dňa, čo som prežila....uvidím ako to pôjde ďalej, aké budú výsledky.
Liečili ste sa niekto aj inak ako chemoterapiou ??
Valcake
11.10.11,18:32
...milý uct2007, dobre myslíš a rob tak aj naďalej. Sestra mojej najlepšej kamošky mala? má? ..nemá. Poteším ťa, jej stav nebol najlepší, vybrala najprv chemo, lebo ju nevedeli ani operovať. Zjednoduším to: operovali, odobrali pr...ale ona vôbec nepripustila myšlienku, žeby sa malo niečo zlé stať. Ešte nič nemala za sebou, keď sa pýtala, kedy už môže ísť do roboty. Každý sa chytal za hlavu....neprešli ani 3 roky+- a ona je v robote, cíti sa dobre...sme tomu veľmi radi. Aj ty to zvládneš ...Držím silnooo palce!!!!!!
uct2007
11.10.11,18:51
...milý uct2007, dobre myslíš a rob tak aj naďalej. Sestra mojej najlepšej kamošky mala? má? ..nemá. Poteším ťa, jej stav nebol najlepší, vybrala najprv chemo, lebo ju nevedeli ani operovať. Zjednoduším to: operovali, odobrali pr...ale ona vôbec nepripustila myšlienku, žeby sa malo niečo zlé stať. Ešte nič nemala za sebou, keď sa pýtala, kedy už môže ísť do roboty. Každý sa chytal za hlavu....neprešli ani 3 roky+- a ona je v robote, cíti sa dobre...sme tomu veľmi radi. Aj ty to zvládneš ...Držím silnooo palce!!!!!!


Ďakujem, budem sa snažiť aj naďalej :)
plavčík
12.10.11,07:11
Ahoj uct2007! Ja som tiež nemala chemo, ale biologickú liečbu. Skús sa opýtať či by nebola aj v Tvojom prípade možná, ale myslím si, že ak by bola asi by Ti ju lekár navrhol, ale predsa skús sa opýtať. Inak aj ja poznám pani ktorá je už 16 rokov po a nemala chemo, lebo ju neznášala- ale to bol prsník.

Vieš ono je to ťažké povedať ako to bude. Niekto má aj radikálnu operáciu, aj chemo pred a po a choroba ho dostane a niekto nemá chemo a žije dlhé a dlhé roky.
Takže asi je najlepšie nateraz to, že máš dobré výsledky ! Ja zas mám takmer stále vyššie markery a nevie sa s čoho- tak sa len modlím aby nestúpali, veď iné aj tak nemôžem. Som rada že žijem a môžem sa občas tešiť z maličkostí života. No veď nik nevie kedy príde koniec ani teraz zdraví človek nevie či sa večer dostane domov alebo ho netrafí šľak či zrazí auto. Prajem Ti aj ostatným samé dobré správy!!!

A držím palčeky nám všetkým aby sme mali výsledky čo najlepšie a čo najdlhšie!
uct2007
12.10.11,15:53
Ahoj uct2007! Ja som tiež nemala chemo, ale biologickú liečbu. Skús sa opýtať či by nebola aj v Tvojom prípade možná, ale myslím si, že ak by bola asi by Ti ju lekár navrhol, ale predsa skús sa opýtať. Inak aj ja poznám pani ktorá je už 16 rokov po a nemala chemo, lebo ju neznášala- ale to bol prsník.

Vieš ono je to ťažké povedať ako to bude. Niekto má aj radikálnu operáciu, aj chemo pred a po a choroba ho dostane a niekto nemá chemo a žije dlhé a dlhé roky.
Takže asi je najlepšie nateraz to, že máš dobré výsledky ! Ja zas mám takmer stále vyššie markery a nevie sa s čoho- tak sa len modlím aby nestúpali, veď iné aj tak nemôžem. Som rada že žijem a môžem sa občas tešiť z maličkostí života. No veď nik nevie kedy príde koniec ani teraz zdraví človek nevie či sa večer dostane domov alebo ho netrafí šľak či zrazí auto. Prajem Ti aj ostatným samé dobré správy!!!

A držím palčeky nám všetkým aby sme mali výsledky čo najlepšie a čo najdlhšie!


Ahoj, a prosím Ťa nemohla by si mi niečo bližšie napísať o tej biologickej liečbe ??? ako si sa liečila ?

No jasné, je ťažké povedať ako to bude, u každého je to individuálne, niekto znesie chemoterapiu celkom v pohode, iný nie, a ďalší vôbec. Sme rôzni.
Samozrejme som rada, že teraz mám výsledky OK, aj dnešné sono je v poriadku, tiež sa teším z každého dňa a teším sa na nasledujúce dni.

Všetkým nám prajem to isté čo Ty.
plavčík
13.10.11,08:08
Takže k tej biologickej liečbe by som napísala asi toľko.
Niektoré nádory majú v sebe viac rastových faktorov/ má ich každý, ale u niekoho je toho veľa/ a biologická látka ja som dostávala rok Herceptin-infúzne/ obsadí tieto receptory, takže už do nich nemôže zapadnúť „kľúč“, ktorý dá rakovinovej bunke signály na množenie. Protilátka je cielená terapia a bezpečne rozpozná zdravé bunky od nádorových. Toto platí pre rakovinu prsníka/ ale žiaľ tiež to nie je všeliek- poznám baby čo napriek chemo + biologická liečba majú znova problém- žiaľ/
inak skús si pozrieť toto: http://www.pluska.sk/zdravie/vyskusal-bioliecbu.html


Snáď som Ti pomohla .
uct2007
15.10.11,09:06
Takže k tej biologickej liečbe by som napísala asi toľko.
Niektoré nádory majú v sebe viac rastových faktorov/ má ich každý, ale u niekoho je toho veľa/ a biologická látka ja som dostávala rok Herceptin-infúzne/ obsadí tieto receptory, takže už do nich nemôže zapadnúť „kľúč“, ktorý dá rakovinovej bunke signály na množenie. Protilátka je cielená terapia a bezpečne rozpozná zdravé bunky od nádorových. Toto platí pre rakovinu prsníka/ ale žiaľ tiež to nie je všeliek- poznám baby čo napriek chemo + biologická liečba majú znova problém- žiaľ/
inak skús si pozrieť toto: http://www.pluska.sk/zdravie/vyskusal-bioliecbu.html


Snáď som Ti pomohla .


Pomohla, určite pomohla, zbieram informácie, ako sa dá liečiť bez chemoterapie, keď ju už nemôžem brať. Snáď sa mi to podarí, aj bez nej. Veľký pozor si dávam na to čo zjem, niektoré potraviny som úplne vysadila, iné čiastočne, jem veľa zeleniny a ovocia, pijem tie protirakovinové šťavy, z cvikle, mrkvy a zeleru, jablkové šťavy, paradajkové, pijem 3 litre vody a čajov denne, užívam liek- je to doplnková liečba, ktorému veľmi verím a berú ho viacerí v mojom okolí, je uznávaný, ale asi názov nemôžem povedať, aby som nerobila reklamu :-), začala som cvičiť, chodiť viac do prírody, verím liečivej sile stromov a pomáha mi viera. A samozrejme pomáhajú mi ľudia, ktorých mám okolo seba: rodina, priatelia...
Každý deň si naplánujem, čo budem robiť, kde pôjdeme, teším sa z každého dňa, čo prežijem so svojou rodinou. Lebo človek naozaj nikdy nevie, ktorý deň bude jeho posledný.
Napriek tomu že sa snažím pozitívne myslieť, je to ťažké, - som ako na hojdačke, raz hore, raz dole.
Dnes som akosi "dole" :-(
Tweety
15.10.11,10:09
Pomohla, určite pomohla, zbieram informácie, ako sa dá liečiť bez chemoterapie, keď ju už nemôžem brať. Snáď sa mi to podarí, aj bez nej. Veľký pozor si dávam na to čo zjem, niektoré potraviny som úplne vysadila, iné čiastočne, jem veľa zeleniny a ovocia, pijem tie protirakovinové šťavy, z cvikle, mrkvy a zeleru, jablkové šťavy, paradajkové, pijem 3 litre vody a čajov denne, užívam liek- je to doplnková liečba, ktorému veľmi verím a berú ho viacerí v mojom okolí, je uznávaný, ale asi názov nemôžem povedať, aby som nerobila reklamu :-), začala som cvičiť, chodiť viac do prírody, verím liečivej sile stromov a pomáha mi viera. A samozrejme pomáhajú mi ľudia, ktorých mám okolo seba: rodina, priatelia...
Každý deň si naplánujem, čo budem robiť, kde pôjdeme, teším sa z každého dňa, čo prežijem so svojou rodinou. Lebo človek naozaj nikdy nevie, ktorý deň bude jeho posledný.
Napriek tomu že sa snažím pozitívne myslieť, je to ťažké, - som ako na hojdačke, raz hore, raz dole.
Dnes som akosi "dole" :-(
Ahoj poraďáčka, nezúfaj si, to, že si dnes akosi dole, ešte neznamená, že tam budeš dlho, alebo stále. Veď ak chceme byť hore, vyššie, musíme parkrát ísťaj nižšie. Ale tak to už v živote býva. Prajem Ti, aby tá hojdačka bola čoskoro vyššie a vyššie, aby si sa mala lepšie a lepšie, a nakoniec najlepšie. Aby prešli všetky chmáry v Tvojom živote raz dva, aby bol každý dník slnečný, v zdraví a šťastí v kruhu najbližších. Zo srdca Majahttp://img1.obrazkyanimace.com/oa/v1/03/006.gif
uct2007
15.10.11,14:28
Ahoj poraďáčka, nezúfaj si, to, že si dnes akosi dole, ešte neznamená, že tam budeš dlho, alebo stále. Veď ak chceme byť hore, vyššie, musíme parkrát ísťaj nižšie. Ale tak to už v živote býva. Prajem Ti, aby tá hojdačka bola čoskoro vyššie a vyššie, aby si sa mala lepšie a lepšie, a nakoniec najlepšie. Aby prešli všetky chmáry v Tvojom živote raz dva, aby bol každý dník slnečný, v zdraví a šťastí v kruhu najbližších. Zo srdca Majahttp://img1.obrazkyanimace.com/oa/v1/03/006.gif


Ďakujem !!!!
plavčík
17.10.11,10:24
plavčík
18.10.11,06:25
všetci asi vieme o brokolici, ale tu pridávajú aj napr. vasbi..http://diva.aktuality.sk/clanok/31246/brokolicou-proti-rakovine-treba-si-ju-okorenit/
VieraPopluharova
20.10.11,12:17
Ahojte mojí milí,

ospravedlňujem sa všetkým, že som sem nenakukla dlhší čas, no ako všetci iste viete nemala som veľmi dobré obdobie, no už som to ako sa vraví rozchodila, 30.10.2011 idem na liečenie - trošku si oddýchnem a potom opäť začínam boj...., ale to už je asi normálka.
Som veľmi rada, že sem prispievate a prikladáte užitočné poznatky. Všetkým držím palce a bola by som rada keby sa mi mohla ozvať Jarka1 a JarkaL.

Vaša V.
JarkaL
20.10.11,18:38
Ahojte, no, nemám teraz šťastné obdobie. Prvý krát za tých 5 rokov som poriadne ochorela a brala atb na kašeľ, oslabilo ma to a neviem sa z toho spamätať. Okrem toho mi klesá hemoglobín, takže miesto cht mi zatiaľ dali len krv. Zajtra idem na Klenovú, uvidíme, čo vymyslia, lebo sa mi zhoršili aj bolesti a zmenili mi tabletky, takže ak si dám tbl od bolesti, som ako opitá ( sú to opiáty) a nie som k ničomu, neviem sa sústrediť na prácu a bojím sa, že narobím chyby. A keď si nedám lieky, mám bolesti a to tiež nie je veľká výhra. Okrem toho sa stali dve smutné udalosti - v priebehu jedného mesiaca mi zomreli dve kamošky (obidve mladšie ako ja) a nemám z toho dobrý pocit. Viem, že sa s tým musím zmieriť čo najrýchlejšie, odosobniť sa a neporovnávať sa s nimi, len je to ťažké, keďže som citlivá duša. V jednu chvíľu si hovorím, že mne sa to nestane a zvládnem to, ale vzápätí cítim strašnú slabosť a cítim, že by bolo veľmi ľahké poddať sa, zaľahnúť a odísť - samorejme to nechcem, nechcem byť zbabelá, preto musím vydržať a byť silná. Vy mi v tom veľmi pomáhate svojimi príspevkami a niektorí ste mi darovali aj krv, veľmi si to vážim a veľa to pre mňa znamená. Aj kôli Vám sa nesmiem poddať a chcem byť vzorom pre tých slabších. Doteraz som ja bola tá, ktorá utešuje a posilňuje kamarátky a teraz nemám koho... Ostali ste mi však vy všetci a som šťastná, že Vás mám.

P.S. Spomenula som si, že mám nový problém- nefunguje mi lymfatický systém a začali mi opúchať nohy, to som zatiaľ nikdy nemala. Máte s tým niekto skúsenosti? Poraďte, čo mám očakávať a čo robiť , aby sa to zlepšilo. Ďakujem.
jozka56
20.10.11,19:04
JarkaL prosím, drž sa:):):)
Mila123
20.10.11,19:09
Jarka držím ti palce......Jarmila
buchač
20.10.11,19:32
Ahojte, no, nemám teraz šťastné obdobie. Prvý krát za tých 5 rokov som poriadne ochorela a brala atb na kašeľ, oslabilo ma to a neviem sa z toho spamätať. Okrem toho mi klesá hemoglobín, takže miesto cht mi zatiaľ dali len krv. Zajtra idem na Klenovú, uvidíme, čo vymyslia, lebo sa mi zhoršili aj bolesti a zmenili mi tabletky, takže ak si dám tbl od bolesti, som ako opitá ( sú to opiáty) a nie som k ničomu, neviem sa sústrediť na prácu a bojím sa, že narobím chyby. A keď si nedám lieky, mám bolesti a to tiež nie je veľká výhra. Okrem toho sa stali dve smutné udalosti - v priebehu jedného mesiaca mi zomreli dve kamošky (obidve mladšie ako ja) a nemám z toho dobrý pocit. Viem, že sa s tým musím zmieriť čo najrýchlejšie, odosobniť sa a neporovnávať sa s nimi, len je to ťažké, keďže som citlivá duša. V jednu chvíľu si hovorím, že mne sa to nestane a zvládnem to, ale vzápätí cítim strašnú slabosť a cítim, že by bolo veľmi ľahké poddať sa, zaľahnúť a odísť - samorejme to nechcem, nechcem byť zbabelá, preto musím vydržať a byť silná. Vy mi v tom veľmi pomáhate svojimi príspevkami a niektorí ste mi darovali aj krv, veľmi si to vážim a veľa to pre mňa znamená. Aj kôli Vám sa nesmiem poddať a chcem byť vzorom pre tých slabších. Doteraz som ja bola tá, ktorá utešuje a posilňuje kamarátky a teraz nemám koho... Ostali ste mi však vy všetci a som šťastná, že Vás mám.P.S. Spomenula som si, že mám nový problém- nefunguje mi lymfatický systém a začali mi opúchať nohy, to som zatiaľ nikdy nemala. Máte s tým niekto skúsenosti? Poraďte, čo mám očakávať a čo robiť , aby sa to zlepšilo. Ďakujem.Citlivá duša ...hm , čo Ti k tomu povedať ???Kto nemá v sebe ten správny cit , nie je pomaly ani ľudským stvorením .Ja svoje cit schovávam ( snažím sa o to ) , no aj tvrdí chlapi plačú ...to mi ver ...

http://www.youtube.com/watch?v=RbtUReGImMg

Lymfatický systém reaguje v postate vždy po vážnejších operáciách ...zasahuje hlavne končatiny .Keďže mne operovali hrubé črevo , tak mám lymfedém ( už je to ale podchytené ...) pravej nohy , oblasť kotníka a nártu .Zbehni na angio a hematologiu , dostaneš lentilky - uľaví sa Ti ...
JarkaL
20.10.11,19:39
Ďakujem, Juraj. Ja som to spomenula onkológovi, ale ten len kývol rukou, ani sa na nohu nepozrel a povedal, že to nič... Lenže mňa to aj bolí aj zle chodím, akoby som nemala nohy, ale nejaké náhradné palice.
VieraPopluharova
20.10.11,20:05
Ahoj Jarka,

najskôr Ťa pozdravím, ďalej ja idem zajtra na onkologiu tiež tak verím, že sa stretneme, budem pobehovať niekde na druhom poschodí, čo sa týka Tvojho problému Juraj má pravdu, nedaj sa odbiť a povedz, že potrebuješ , aby s Tebou niečo urobil, že chceš fungovať ďalej, i ja som si musela niektore veci vydupať u lekára. Držím Ti palčeky, myslím na Teba a teším sa, že sa uvidíme.

V.
JarkaL
20.10.11,20:12
To je super, teším sa na Teba, ráno o 9 idem na krv, potom do algez. poradne k MUDr,Križanovej a Škripekovej, potom plánujem otočku domov porobiť trochu DPH a okolo 12.30 späť do čakárne k Šálekovi. Ráno Ti zavolám, keď tam budem.
VieraPopluharova
20.10.11,20:20
Jarka,

ja tam budem už od rána, nájdem si Ťa o 9,00 na odberoch,som rada, že budeme spolu, neboj, nejako to zdoláme .

Pekné sny.
Valcake
20.10.11,21:07
...držte sa dievčatá, hlavu hore!
buchač
21.10.11,06:43
Ahoj Jarka,

najskôr Ťa pozdravím, ďalej ja idem zajtra na onkologiu tiež tak verím, že sa stretneme, budem pobehovať niekde na druhom poschodí, čo sa týka Tvojho problému Juraj má pravdu, nedaj sa odbiť a povedz, že potrebuješ , aby s Tebou niečo urobil, že chceš fungovať ďalej, i ja som si musela niektore veci vydupať u lekára. Držím Ti palčeky, myslím na Teba a teším sa, že sa uvidíme.

V.

....ja len na doplnenie , nakoľko Jarka spomenula onkológa , ktorý sa neangažuje nejak ...

Už som bol spomenul niekde ,že ja mám tých svojich lekárov - veľmi som spokojný ...no ani onkologička nejak nerieši , no záujem má , aspoň radu - usmernenie mi dala svojho času ...
Všetko riešim cez svojho bývalého ( útvarového ) lekára , ktorý je teraz normálny obvoďák ...
Takže najlepšie bude asi len od piky začať ...t.j. obvoďák na základe lekárskej zprávy odošle na ďalšie odborné vyšetrenia... samozrejme musí jedinec vysvetliť tie svoje problémy ...ak tak nečiní - neučiní , je to blb ...
Niektoré veci sú síce na dlhé lakte , no vybehanie si tých svojich vecí potom stojí za to ...
plavčík
21.10.11,06:45
/Dievčatá moje - držte sa nám. Jarka je mi veľmi ľúto že si prišla o priateľky. Poznám ten pocit až veľmi dobre, možno preto nie som taká hrdinka a bojovníčka, lebo viem že všetko sa môže zvrtnúť / chvála Bohu niekedy aj k dobrému a niekedy nie... /a tak sa aspoň snažím nevzdať to skôr kým neprehrám. Ja mám po obojstrannej totálnej mastektómi a už asi 3/4 rok mám tiež problém s lymfou - hlavne puchne mi pravá ruka- to, že je to nepekné ani tak neriešim , ale mám ju ťažkú a slabú. Začala som chodiť na lymfo- masáže- strojové a zdá sa mi, že je akási ľahšia, nosím na nej elastický-rukávnik a keď žehlím, tak si ju aj riadne stiahnem obväzom.
Počula som, že je dobré pri týchto problémoch užívať vysoké dávky enzýmov, ja si ho kupujem, tak uvidím časom ako bude, vraj ho však môžu predpísať aj lekári- tak sa opýtaj.
Držím Vám palčeky aby sa Vám polepšilo.
Obímam Vás - držte sa a píšte !
http://www.youtube.com/watch?v=cl21CEa8KFc




Jarka pozri aj:

http://www.wobenzym.sk/verejnost/lymfaticky-otok/tabid/131/Default.aspx

http://www.prevenzym.sk/

http://www.meditacia.sk/1291-Diety-poradna/1523-Tuk-a-lymfaticke-uzliny/
BXLmiami
21.10.11,08:45
Neviem či strojové lymfomasáže sú najlepší nápad,potrebuje to ručičky sestričky,ktorá LU pootvára.Nenechala by som to veľmi na stroje.No ale závisí od pracoviska.
terezamaria
21.10.11,08:55
Neviem či strojové lymfomasáže sú najlepší nápad,potrebuje to ručičky sestričky,ktorá LU pootvára.Nenechala by som to veľmi na stroje.No ale závisí od pracoviska.

Práve som chcela reagovať, že strojové lymfatické masáže nie sú pri týchto ochoreniach vhodné. Jednoznačne treba voliť ručné lymfatické masáže u dobrého odborníka /odborníčky/.
plavčík
21.10.11,09:01
Dievčatá - viem, že ručné lymfomasáže sú lepšie ale na Heydúkovej/ kam chodím na rehabilitáciu/ robia iba tieto. Nie je to také ako v salónoch na chudnutie. Je to špeciálne prispôsobené na onkologické pacientky.
BXLmiami
21.10.11,10:17
No,povedala by som,že je to skôr špeciálne prisposobené nášmi zdravotníctvu.:confused:Držím,prsty.
VieraPopluharova
21.10.11,12:46
Ahojky všetci,

s Jarkou sme sa stretli, je to super baba-bojovníčka, viem, že začala dnes už riešiť tento svoj problém, to len, aby Ste vedeli. Veľmi jej držím palce.
V.
Tweety
21.10.11,12:52
Ahojky všetci,

s Jarkou sme sa stretli, je to super baba-bojovníčka, viem, že začala dnes už riešiť tento svoj problém, to len, aby Ste vedeli. Veľmi jej držím palce.
V.Vierka, vďaka za info, tak sa držte obidve, len sa nevzdávajte tejto pliage ľudstva, nedovoľte, aby nad Vami zvítazila. Držím všetkých 20 prstov.
VieraPopluharova
22.10.11,09:58
Založila som túto tému, aby so sa pokúsila s Vami podeliť o moje skúsenosti s touto chorobou, ale i ako prevenciu, vopred som nečakala , že sem bude toľko ľudí prispievať so svojimi radamy, ale bohužial i s skúsenosťami a bojom.
Včera som bola na kontrolu a sľubila som, že napíšem ako som dopadla. Čakala som lepšie výsledky, ale čo už, takže nový boj začína, od decembra.Prečo od decembra? Všetci viete, že som si vybavila liečenie a veľmi naň chcem ísť, no včera som musela veľmi pekne p. doktora prosiť, aby ma pustil, musela som som sľubiť, že budem dávať na seba pozor a tak ďalej. Keď sa vrátim začína kolotoč "príjemných" vyšetrení ako kolono, atď. No ako sa vraví čo už zabijem sa, že som taká pekná a keď niečo robím tak to robím poriadne, alebo nie:D;):D

Takže moja rada pre ostatných, robte v živote všetko čo Vás baví a čo Vám okolnosti dovolia.

Mám Vás rada , V.
Tweety
22.10.11,10:13
Založila som túto tému, aby so sa pokúsila s Vami podeliť o moje skúsenosti s touto chorobou, ale i ako prevenciu, vopred som nečakala , že sem bude toľko ľudí prispievať so svojimi radamy, ale bohužial i s skúsenosťami a bojom.
Včera som bola na kontrolu a sľubila som, že napíšem ako som dopadla. Čakala som lepšie výsledky, ale čo už, takže nový boj začína, od decembra.Prečo od decembra? Všetci viete, že som si vybavila liečenie a veľmi naň chcem ísť, no včera som musela veľmi pekne p. doktora prosiť, aby ma pustil, musela som som sľubiť, že budem dávať na seba pozor a tak ďalej. Keď sa vrátim začína kolotoč "príjemných" vyšetrení ako kolono, atď. No ako sa vraví čo už zabijem sa, že som taká pekná a keď niečo robím tak to robím poriadne, alebo nie:D;):D

Takže moja rada pre ostatných, robte v živote všetko čo Vás baví a čo Vám okolnosti dovolia.

Mám Vás rada , V.
Ahoj milá Vieruš, už vo svojom mene máš vieru, tak sa toho drž a neboj, všetko zvládneš, ako sa hovorí, ľavou zadnou a tou aj kopneš tú ohavu, veď vieš kam. Držím silno prstíky, nech si stále v takej nálade ako teraz, keď nám tu píšeš. Rýchlo sa nám vylieč, nech si úplne zdravučká. Posielam objatie. Maja
buchač
22.10.11,10:14
Založila som túto tému, aby so sa pokúsila s Vami podeliť o moje skúsenosti s touto chorobou, ale i ako prevenciu, vopred som nečakala , že sem bude toľko ľudí prispievať so svojimi radamy, ale bohužial i s skúsenosťami a bojom.
Včera som bola na kontrolu a sľubila som, že napíšem ako som dopadla. Čakala som lepšie výsledky, ale čo už, takže nový boj začína, od decembra.Prečo od decembra? Všetci viete, že som si vybavila liečenie a veľmi naň chcem ísť, no včera som musela veľmi pekne p. doktora prosiť, aby ma pustil, musela som som sľubiť, že budem dávať na seba pozor a tak ďalej. Keď sa vrátim začína kolotoč "príjemných" vyšetrení ako kolono, atď. No ako sa vraví čo už zabijem sa, že som taká pekná a keď niečo robím tak to robím poriadne, alebo nie:D;):D

Takže moja rada pre ostatných, robte v živote všetko čo Vás baví a čo Vám okolnosti dovolia.

Mám Vás rada , V.

.....ach jo ..:confused:.......

Detto.................žeby ;):---:D
lienocka001
22.10.11,19:57
Vierka drzte sa .... sme s vami...aspon v myslienkach :)
Jarka 1
23.10.11,17:43
Všetky moje drahé onkáčky - bojovníčky, z celej sily Vám držím palce. Zo srdca si želám, aby stav, keď musíte stále, alebo zase bojovať, trval čo najkratšie. Nech čo najskôr prídu dobré výsledky, nech liečba rýchlo zaberie a lekár môže povedať, že už netreba žiadne CHT, lebo ste zdravé. Príspevky z posledných dní mi pripomenuli, že veci, ktoré som už zase začala brať v živote ako samozrejmosť, si mám oveľa viac vážiť, lebo ... Chvejú sa mi prsty, preto radšej skončím. Myslím, že si musím vstúpiť do svedomia.

Držte sa moje, bojujte, každé ráno bude moja prvá myšlienka patriť Vám.
JarkaL
24.10.11,23:55
No, bola som ukázať tie nohy MUDr.Škripekovej na algeoz.poradni a ona prišla na to, že to nebude lymfa, ale nedostatok bielkovín, hneď mi na to dala nejakú injekciu a vo štvrtok idem na infúziu + podaju mi albumín či čo. Ona je zlatá a mám z nej veľmi dobrý pocit, nič nechce zanedbať, vyšetrovala ma hodinu. Je to naozaj Pani Doktorka. Takí by mali byť všetci lekári, bezvýhradne jej dôverujem.
VieraPopluharova
25.10.11,07:27
Jarka,

teším sa s Tebou, konečne... i keď je smutné v dnešnej dobe , že sa musíme domáhať svojich vyšetrení cez niekoľko lekárov, ale úprimne som rada, že Ti pomôžu.

V.
VieraPopluharova
25.10.11,07:30
Ak sa nenahneváte,

zapálila by som i na tejto téme za našu Dášku, jednu sviečočku, vždy nás podporovala a držala nám palce, viem o 2 dni neskôr, ale dozvedela som sa to len včera večer a úprimne nenašla som silu viac otvoriť poradu,



http://nd05.jxs.cz/511/508/0dc508a408_80711056_o2.gif
Tweety
25.10.11,07:32
No, bola som ukázať tie nohy MUDr.Škripekovej na algeoz.poradni a ona prišla na to, že to nebude lymfa, ale nedostatok bielkovín, hneď mi na to dala nejakú injekciu a vo štvrtok idem na infúziu + podaju mi albumín či čo. Ona je zlatá a mám z nej veľmi dobrý pocit, nič nechce zanedbať, vyšetrovala ma hodinu. Je to naozaj Pani Doktorka. Takí by mali byť všetci lekári, bezvýhradne jej dôverujem. Veľmi dôležité je aj mať šťastie na skvelých lekárov, preto sa okrem zdravia praje aj šťastie, mať jedno aj druhé je idelálne.Tak vám všetky onkáčkam, či ako sa to s nadsádzkou nazývate, prajem veľa šťastia.
VieraPopluharova
25.10.11,07:59
Dovoľujem si aktualizovať zoznam darcov pre JarkuL:

Katy a R - 09.09.2011 + dcerka 24.10.2011
Lucia Červenková - 29.08.2011
Brčo
willma - november
mzdarka renca - rodinní príslušníci
tictac7 - 02.09.2011
Jarka 1 - zabezpečila dňa 14.09.2011
GabiZ - upozornila svoje okolie
Pepsi - skoro som zabudla , tá vyzvala všetky TV
Jozef Popluhár 25.10.2011

Srdečne ďakujeme a ak ešte niekto bol darovať a nie je v tomto zozname uvedený prosím , aby sa mi prihlásil, mali by tu byť, je to také malé poďakovanie všetkým, ktorí sú ochotní túto drahocennú tekutinu poskytnúť nezištne iným, ktorí ju potrebujú.

Viera
JarkaL
27.10.11,19:00
Katy a R - 09.09.2011 + dcerka 24.10.2011
Lucia Červenková - 29.08.2011
Brčo
willma - november
mzdarka renca - rodinní príslušníci
tictac7 - 02.09.2011
Jarka 1 - zabezpečila dňa 14.09.2011
GabiZ - upozornila svoje okolie
Pepsi - skoro som zabudla , tá vyzvala všetky TV
Jozef Popluhár 25.10.2011


Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem, veľmi si to vážim.
Jarka
VieraPopluharova
29.10.11,09:26
Jarka,

Ty nemusíš ďakovať, je to samozrejmá vec, treba si pomáhať, ak si nepomôžeme sami tak nepomôže nik a myslím, že tu máme samých skvelých poraďákov, ktorí nás podporujú psychicky i inak.
Tvoje poslanie je teraz oddychovať, oddychovať a ešte raz oddychovať.
Máme Ťa radi.

V.
Jarka 1
29.10.11,10:06
Jarka, suhlasim s Vierkou. Sama si 21 krat darovala krv, ak sa nemylim. Tu krv si zasluzis plnym pravom. Hlavne, aby co najskor pomohla k zlepseniu Tvojho stavu. Pekne krasne si oddychni a mysli viac na seba. To oddychovanie plati aj pre Vierku.
uct2007
29.10.11,19:26
"Taký je život → povedal Klaun so slzami v očiach, a na tvár si namaľoval úsmev."
- takto sa presne cítim.
Je to parádne ťažké bojovať s rakovinou, ale každý večer si poviem, že "Tak tento deň stál za to žiť"
Darina1234
29.10.11,19:43
"Taký je život → povedal Klaun so slzami v očiach, a na tvár si namaľoval úsmev."
- takto sa presne cítim.
Je to parádne ťažké bojovať s rakovinou, ale každý večer si poviem, že "Tak tento deň stál za to žiť"
Velke ANO
Jarka 1
30.10.11,14:45
uct2007 drž sa nám. Viem o čom píšeš, ako Ti je. Naozaj je veľmi ťažké bojovať, keď sa človek cíti ako živá mŕtvola. No keď si dokážeš povedať, že ten deň stál za to, že to nevzdávaš, veríš, snažíš sa myslieť pozitívne, máš v rukách silné zbrane. Bohužiaľ, naša bitka sa nedá vyhrať jediným útokom.
VieraPopluharova
13.11.11,19:42
Prajem pekný večer všetkým,

ospravedlňujem sa všetkým za dlhšiu neprítomnosť v tejto téme, trošku sa venujem aj inej, no napriek tomu by som rada vedela o Vás ako sa máte, keby Ste sem napísali, prípadne i do ss-ky.
Všetkým držím palce a verím, že sa držíte.

Vaša V.
buchač
13.11.11,19:51
Prajem pekný večer všetkým,

ospravedlňujem sa všetkým za dlhšiu neprítomnosť v tejto téme, trošku sa venujem aj inej, no napriek tomu by som rada vedela o Vás ako sa máte, keby Ste sem napísali
...a just NIE...:---....
, prípadne i do ss-ky.
...málo som Ti napísal ....?????? ;)Všetkým držím palce a verím, že sa držíte.

Vaša V.
:D
plavčík
15.11.11,06:10
Snáď je to dobre keď sa nik neozve..., asi sa každý venuje inému- lepšiemu.
Mňa čakajú za 2 týždne odbery moje markery sa stále mocú nad normu tak som zvedavá- určite sa potom ozvem.

Držte sa!
Jarka 1
17.11.11,10:00
Držím palce a dúfajme, že v tejto téme platí: Žiadne správy, dobré správy.
uct2007
17.11.11,12:36
Mňa čakajú o týždeň onkomarkery, CHT neberiem od augusta, cítim sa dobre, chutí mi jesť, hm....až príliš, za chvíľu budem mať toľko kíl ako pred chorobou, keď si nedám pozor :-)), skrátka.....dúfam, že budem mať také dobré aj výsledky. Pevne VERíM, že hej !!!!!!!!!! Majte sa všetci fajn a DRŽME SA !!!
VieraPopluharova
21.11.11,11:17
Pekný deň všetkým,

som rada, že dávate o sebe vedieť, či už napísaním, alebo nie. Verím, že tí, ktorí sa neozývajú sa majú dobre a majú už iné starosti.
Ja som sa neozvala dlhšie preto, že som bola na liečení, pekne som si to v rámci zdravotného stavu užila, oddýchla si a už pracujem.
V najbližšej dobe ma čaká kolonoskopia, CT brucha a odbery, nakoľko tesne pred odchodom na liečenie som nemala dobré krvné výsledky.
Takže sa mi všetci držte a priebežne sa budem ozývať a sledovať ako sa mi máte.

Vaša V.
Tweety
21.11.11,11:25
Pekný deň všetkým,

som rada, že dávate o sebe vedieť, či už napísaním, alebo nie. Verím, že tí, ktorí sa neozývajú sa majú dobre a majú už iné starosti.
Ja som sa neozvala dlhšie preto, že som bola na liečení, pekne som si to v rámci zdravotného stavu užila, oddýchla si a už pracujem.
V najbližšej dobe ma čaká kolonoskopia, CT brucha a odbery, nakoľko tesne pred odchodom na liečenie som nemala dobré krvné výsledky.
Takže sa mi všetci držte a priebežne sa budem ozývať a sledovať ako sa mi máte.

Vaša V.
Vierka, teším ma, že si si pekne oddýchla. Duševný oddych je prepotrebný, držím Ti prsty aj naďalej, nech sú výsledky vyšetrení viac, ako v poriadku. Terazky s tou prácou nepreháňaj a drž sa a ozývaj, verím, že to budú samé pozitívne správy. Cmuk Maja
VieraPopluharova
21.11.11,14:59
Majka,

veľmi pekne ďakujem.

V.
buchač
21.11.11,18:19
Pekný deň všetkým,
...šak aj Tebe ....
som rada, že dávate o sebe vedieť, či už napísaním, alebo nie. Verím, že tí, ktorí sa neozývajú sa majú dobre a majú už iné starosti.
...hm ...:(
Ja som sa neozvala dlhšie preto, že som bola na liečení, pekne som si to v rámci zdravotného stavu užila,
...no pekne ....pekne .......máš sa čím chváliť ....:---
oddýchla si a už pracujem.
...načase .....
V najbližšej dobe ma čaká kolonoskopia, CT brucha a odbery,
...že aj pošantiť trošička je potrebné ....
nakoľko tesne pred odchodom na liečenie som nemala dobré krvné výsledky.
Takže sa mi všetci držte
...držím....vydržím .......
a priebežne sa budem ozývať a sledovať ako sa mi máte.
...to určite ...:rolleyes:

Vaša V.
...
VieraPopluharova
22.11.11,13:37
...

Ako vždy si poklad:):D:)

Vďaka:)
plavčík
29.11.11,09:32
Tak mám výsledky...zlé... to, že mám marker CA 15-3 takmer vždy vyšší/31,2 norma je 28/ - na to som si už zvykla, ale pridal sa nový TPS marker, ktorý som naposledy mala 30 a teraz 81,9...vo štvrtok idem k lekárke tak uvidím čo bude...asi ma čakajú "pekné"sviatky.

Dúfam, že aspoň Vy sa máte OK.
evuš
29.11.11,10:00
Tak mám výsledky...zlé... to, že mám marker CA 15-3 takmer vždy vyšší/31,2 norma je 28/ - na to som si už zvykla, ale pridal sa nový TPS marker, ktorý som naposledy mala 30 a teraz 81,9...vo štvrtok idem k lekárke tak uvidím čo bude...asi ma čakajú "pekné"sviatky.

Dúfam, že aspoň Vy sa máte OK.


...mrzí ma, že sa Vám pohoršilo... Držím päste, aby všetko dopadlo OK.
uct2007
30.11.11,05:07
Tak mám výsledky...zlé... to, že mám marker CA 15-3 takmer vždy vyšší/31,2 norma je 28/ - na to som si už zvykla, ale pridal sa nový TPS marker, ktorý som naposledy mala 30 a teraz 81,9...vo štvrtok idem k lekárke tak uvidím čo bude...asi ma čakajú "pekné"sviatky.

Dúfam, že aspoň Vy sa máte OK.


Držím Ti palčeky plavčík !!!! mrzí ma, že sa ti pohoršilo.
VieraPopluharova
30.11.11,10:44
Tak mám výsledky...zlé... to, že mám marker CA 15-3 takmer vždy vyšší/31,2 norma je 28/ - na to som si už zvykla, ale pridal sa nový TPS marker, ktorý som naposledy mala 30 a teraz 81,9...vo štvrtok idem k lekárke tak uvidím čo bude...asi ma čakajú "pekné"sviatky.

Dúfam, že aspoň Vy sa máte OK.

Držím palce, snáď pôjde len o nejaký zápal, aspoň dúfam, mne tieto markery tiež behajú raz hore raz dolu, dolu málokedy:(, ale neboj zvládneme to.
Hneď napíš ako si dopadla, ak aj niečo budeme bojovať ďalej.
Myslím na Teba a drž sa.
V.
VieraPopluharova
30.11.11,10:48
A ja ešte k dnešnému dňu, mala som kolono prvý krát bez narkózy a na NOU, úžasny zážitok ;), no vážne teraz, ďakujem p. doktorovi, že štrajkoval prácou a bol taký milý, že som skoro absolútne nič necítila. Výsledok ? Viem, že budem teraz vyzerať ako , že sa vyťahujem, ale dievčence a chlapci bez nálezu:):):).Aspoň raz sa môžem tento rok niečim pochváliť, ešte sa neteším veľmi, čaká ma ešte CT, ale snáď aj to bude ....:confused:

V.
Valcake
30.11.11,19:44
Vierka, si statočná, klobúk dolu;)Ja sa na to neodhodlám asi nikdy a bez narkózy už vôbec. V pondelok mi dr. povedal, že by som mala, lebo je veľká predispozícia...:eek: Som rada, že som teraz každý druhý mesiac za sebou zvládla gastro..noooo ..:---nesmejte sa..bojko teda nie som v žiadnom prípade. To žalúdok mám taký citlivý, nervózny... Každému z vás, vám držím palce....držte sa!!
VieraPopluharova
30.11.11,20:27
Vierka, si statočná, klobúk dolu;)Ja sa na to neodhodlám asi nikdy a bez narkózy už vôbec. V pondelok mi dr. povedal, že by som mala, lebo je veľká predispozícia...:eek: Som rada, že som teraz každý druhý mesiac za sebou zvládla gastro..noooo ..:---nesmejte sa..bojko teda nie som v žiadnom prípade. To žalúdok mám taký citlivý, nervózny... Každému z vás, vám držím palce....držte sa!!

Moja neboj,

pri gastro idú i mne oči ako slimákovi:--- , kolono mi doteraz robili vždy v narkoze, bo som sa vždy bála, no klobúk dolu na NOU BA p. doktor do slova a do písmena štrikoval a háčkoval :D po mojom fajnovom črievku:) a krásne sa mu to vydarilo, ešte sme stihli popritom prebrať politickú situáciu a štrajk lekárov, tiež je jedným zo štrajkujúcich, ale svoje povolanie berie ako povolanie, nie ako povinnosť.

V.
buchač
30.11.11,21:21
A ja ešte k dnešnému dňu, mala som kolono prvý krát bez narkózy a na NOU, úžasny zážitok ;),
...hm , teraz neviem ....či si na budúci rok nechám šľahnúť Dolsinček a Dormicum , alebo nie ...
Keď je to , ako vravíš , také fasa ....
no vážne teraz, ďakujem p. doktorovi, že štrajkoval prácou a bol taký milý, že som skoro absolútne nič necítila.
...kua ...ja hej ...aj napriek oblbovákom ................ale aspoň viem ,že prečo sa do basy nechcem dostať a fasovať Indulonu ...;):---:D
Výsledok ? Viem, že budem teraz vyzerať ako , že sa vyťahujem, ale dievčence a chlapci bez nálezu:):):).Aspoň raz sa môžem tento rok niečim pochváliť, ešte sa neteším veľmi, čaká ma ešte CT, ale snáď aj to bude ....:confused:

V.

...CT .....he ....dajú Ti šlahu rádioaktívnu do žily ...budeš jak ten vianočný stromček vysvietená na monitore ........a no a ...????
...a teplúúúúčko bude okolo toho oného otvoru ....teplúčko....he ,myslel som v prvej chvíly , že do prádla niečo púšťam ...:---:D


...ale vytrimeš ...Boh Ťa skúša ...ja nie ...;)........ja len podoné.....a dobrú náladu sa snažím ....:)
buchač
01.12.11,08:53
Milí moji,

neviem ako by som začala, skrátka poprosím Vás všetkých , aby ste mysleli na našu JarkuL, ktorej sa bohužial zdravotný stav zhoršil :mee::mee::mee:.
....hm ..........................v takýchto chvíľach ma zvykne humor obchádzať ....
VieraPopluharova
01.12.11,14:49
Pekný a pokojný večer všetkým,

dovoľte mi poprosiť Vás, aby Ste sa mnou pomodlili za našu Jarku L, ktorej zdrav. stav sa veľmi zhoršil ...:mee:
nech sme spolu s ňou v jej najťažších chvíľach....

Ďakujem
hnedoočka
02.12.11,06:55
Pekný a pokojný večer všetkým,

dovoľte mi poprosiť Vás, aby Ste sa mnou pomodlili za našu Jarku L, ktorej zdrav. stav sa veľmi zhoršil ...:mee:
nech sme spolu s ňou v jej najťažších chvíľach....

Ďakujem


myšlienkami a motlitbou som stále pri nej...ani neviem, čo k tomu dodať, pretože taký stav si asi nik z nás nepripúšťal.....:mee:
Tweety
02.12.11,07:24
Pekný a pokojný večer všetkým,

dovoľte mi poprosiť Vás, aby Ste sa mnou pomodlili za našu Jarku L, ktorej zdrav. stav sa veľmi zhoršil ...:mee:
nech sme spolu s ňou v jej najťažších chvíľach....

Ďakujem
Prosím, odkáž jej, že som v myšlienkach a modlitbách pri nej, a silno verím, že to všetko prekoná v zdraví a duševnej pohode, nedovolíme aby ju choroba premohla. Posielam Jarka milá, nevzdávaj to. http://img1.obrazkyanimace.com/oa/v1/pr/pr006.jpg
Dav
03.12.11,14:47
cica 22
03.12.11,15:14
Ahojte, čítala som veľa vašich článkov, všetky sú zaujímavé, bolestivé a povzbudzujúce. píšem preto, lebo sa to týka aj mňa, nie konktrétne ale moja 8 ročná dcéra mala pred 4 rokmi nádor na vaječníku - choriokarcinóm, takže viem čím všetkým si ľudia s takouto chorobou musia prejsť. Nie je to jednoduché aj keď teraz s odstupom čase, keďže sme "vyliečené" /píšem v uvodzovkách, lebo neviem kedy sa môže vrátiť recidíva/ sa pozerám na život úplne inak a hovorím si, že keď už som v mojom mladom veku zvládla s dcérou TOTO, tak zvládnem úplne všetko.A či veríte, alebo nie môj pohľad na život je úúplneee iný ako niekedy predtým. Všetkým držím palce a posielam silu zvládnuť všetko :-)
buchač
03.12.11,15:16
Zdravím Vás všetkých. Náhodou som si prečítala niekoľko riadkov z témy onkologické ochorenia. Skúste stránku, dajte si do vyhľadaváča "MMS forum u pramene" a to skúsenosti užívateľov I a II. Nájdete tam veľa podnetov ako sa vyliečiť z rakoviny pomocou MMS1 a MMS2 a HCL. Nemám rakovinu, ale stránku forum u paramene som študovala pol roka pokiaľ som sa odhodlala brať MMS1. Teraz ju beriem v sobotu, v nedeľu pomaly od jednej kvapky každé 2 hod. až po 5 kvapiek do večera. MMS1 a MMS2 HCL, to všetko máme v tele. Vyliečila som si s MMS1 rôzne neduhy tela. Pritom beriem vysoké dávky C vitamínu, 4 g denne. Aj liečenie megadávkami vit. C naštudujte. Alebo skúste naštudovať stránky www.zdravi-a.z.cz (http://www.zdravi-a.z.cz) od p. Zajíčka. Priateľka vyliečila otca z rakoviny za dva mesiace alternatívnou liečbou, chemo odmietli. Rakovina žalúdka a hrubého čreva, metastázy na pečeni. Bral MMS1, HCL. Ďalej od p. Zajíčka rôzne očisty tela, hlavne zásadité Ph tela, vit. B 17, mlela mu mandle, mrková šťava s cviklovou, javorový sirup so sódou bikarbónou, vit. C 8 g denne / v DM majú v práškovej forme/, B komplex forte, E vitamín 600 mg denne, minerály a vitamíny v jednej tablete, rutín. Vitamíny rozpustné v tukoch zapíjal jednou lyžicou rybacieho oleja. Pravdaže všetko uvedené bral postupne cez deň. Držím Vám všetkým palce.

...evka , sorry ...

...no ak si prečítala tých niekoľko riadkov ....IBA ............tak TU si prečítaj tvrdú realitu života ...veľa podnetov nájdeš ...

SKÚS celú tému ........potom sa zahĺb , zamysli sa , naštuduj aj z iných prameňov.........vyspi sa na to .........
...a ak to vôbec všetko stihneš , tak potom zajtra znova napíš niečo ......alebo radšej http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-27-lipssealed.gif


...no múdrosti o MMS a spol nechaj niekde v šuflíku ......OKI ????.....
...v tomto prípade považujem výraz " múdrosti " = http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-81-fubar.gif


...ozaj ......to o tej priateľke som už niekde čítal ...dokonca tu na Porade ...nemienim však hľadať ...nemá pre mňa význam .......
...že si o tom myslím svoje ????........veď je to predsa jasné ...či ...???



...nechcel som , ale dám ...........teraz zadrieš v podstate reklamu na MMS ????......teraz , keď jedna členka je po smrti ????....
...možno dobrý zámysel si mala ......no mám dojem , že skôr opak sa teraz deje ...
Jarka 1
03.12.11,18:45
Nechcel si, ale dobre, že si dal. Včera som celý deň preplakala, ale keď som tu uvidela ten príspevok, neverila som vlastným očiam.
lienocka001
03.12.11,20:27
dnes som po dlhom case otvorila poradu a och ani to neviem ci nechcem pochopit ze JarkaL


:mee:


ja chodim poctivo na klenovu caka ma este nejake to vysetrenie bud. tyzden... ale pri mojich detiskach aspon nestiham vela mysliet... tolko odo mna no idem to spracovavat .... ach jaj
buchač
04.12.11,18:35
Celý život sa liečim iba alternatívnou liečbou. Nikdy som nebrala intibiotiká. Neverím liečeniu rakoviny chemoterapiou. Ničí v tele všetko. Len ten, kto má silný organizmus liečbu týmto svinstvom prežije. Nechápete, že to je len obrovský biznis farmaceutických firiem. Tí nám už od kolísky prepisujú také silné jedy, že si dopredu pripravujú pacientov na celoživotnú liečbu. Nejde mi o žiadnu reklamu o MMS, len som ozaj chcela pomôcť Len ľutujem všetkých, ktorí sa dali na boj s rakovinou za pomoci chemoterapie. Ja okrem iného, čo som spomínala v predchádzajúcom príspevku pijem bylinkové čaje od kedy sa pamätám. Už babička, neskôr moja mamka zaviedla do denného rituálu pitie bylinkových čajov. Babka mi vždy vravievala. Panenka Mária nám dala na každú chorobu bylinku. Pitie bylinkových čajov mi zostalo dodnes. A robia to aj moje deti, ktoré majú už svoje. rodiny. Bylinkové čaje pijem tak, že jeden týždeň pijem celé doobedie 1 liter čaju vždy z inej bylinky. Byliniek mám 14 druhov. A neprečítala som si len niekoľko riadkov z problematiky rakovina. Zaujímam sa o túto tému skoro celý život, pretože z manželovej strany bolo 7 členov rodiny, ktorí zomreli na rakovinu po neúspešnej chemoterapii. Alternatívnu liečbu odmietli. Snažím sa preto stravovať nielen zdravo, ale stále sa zaujímam čo rakovinu spôsobuje. Môj názor je taký, že rakovinu spôsobuje nielen vírusové ochorenia, ale aj všelijaké "príšerky", ktoré sa dostali do nášho tela nielen nečistými rukami, ale aj zle spracovaných jedlom, prenosom od domácich zvierat, zle umytým, kontaminovaným ovocím a zeleninou maštalým hnojom. Tieto "príšerky" v našom tele vytvárajú splodiny látkovej výmeny, ktoré "živia rakovinu". Je veľa spôsobov ako sa ich zbaviť. Napr. ako prevencia po vyčistení tela je dať si pomleté klinčeky /nie klince, ale klinčeky na preváranie vína/ raz týždenne na štipku noža. Viem, že to nie je len o čistení tela, pitie bylinkových čajov, vitamínov, minerálnych látok. Sú ľudia, ktorým je rakovina bohužiaľ daná do vienka v DNK, ale mojim príspevkom som sa snažila, aby ste Vy mladší, ktorí ste na porade, začali s prevenciou, ale nie v podobe chémie, ktorú budete "ordinovať" svojim potomkom od narodenia, ale alternatívnou liečbou a hlavne byť celý deň v pohode a to sa bohužiaľ nám účtovníkom málo darí.
...evka ...

...nechcem mať za každú cenu pravdu ...podumem , dám zdôvodnenie ....šak diskutujeme ...či ..????

Pre všetky strany len pozitívum bude ...:)
eva.toth
04.12.11,18:47
Zmazala som svoje príspevky na tejto téme. Prepáčte všetci. Chcela som len pomôcť.
pepsikova
04.12.11,19:14
...zmazala som aj ja odpoveď...a poprosím aj Juraja, nech to svoje zmaže, ak uzná za vhodné...
..potom vymažem aj tento príspevok...
buchač
04.12.11,19:27
...upravené ...

Nemám nič proti diskusii ...len prínos môže nastať ...pre zúčastnených ...veď o tom to je ....:)
ondrejvla
04.12.11,20:00
Bože, prečo je na svete toľko bolesti a sĺz?! Či vari preto, aby sme si viac vážili život, vážili človeka vedľa nás?
JarkaL, priateľka moja, moje modlitby smerujú pre Teba, dvíham oči na oblohu, s vrúcnou prosbou k Pánu Bohu, aby...
Jarka 1
05.12.11,07:29
Evka, ešte šťastie, že nám Juraj zachránil odpoveď s vysvetlením, ako si to myslela. Nepochybujem o Tvojom úmysle úprimne pomôcť. V záplave smútku a sĺz však ... prvotné podanie, zdalo sa mi nepatričné ... možno, len trošku nešťastne načasované ...

Na vysvetlenie pre tých, ktorí toto budú čítať neskôr.
Evkin príspevok sa ocitol v tom čase, medzi všetkými rozlúčkovými s JarkouL. Tieto boli potom neskôr, presunuté z tejto témy do samostatnej témy Zbohom Jarka.
buchač
05.12.11,08:08
...o MMS sa tu už trochu začalo , no dotyčný bol až príliš neobjektívny...


Pôvodca textu príspevku: eva.toth
Celý život sa liečim iba alternatívnou liečbou. Nikdy som nebrala intibiotiká. Neverím liečeniu rakoviny chemoterapiou. Ničí v tele všetko. Len ten, kto má silný organizmus liečbu týmto svinstvom prežije.


Pôvodca textu príspevku: Habbs
Vedeli ste, že úspešnosť liečby rakoviny pomocou RaT a CheT neboli nikdy preukázané?
JA , JA som ten vzorový príklad ...
Kto z nás si kedy uvedomil otrasný fakt, že iluzionisti v bielych plášťoch "liečia" rakovinu rakovinotvorným ožarovaním? To predsa nemá logiku. Prečo to teda robia?
Aby zničili tým rádioaktívnym / nie rakovinotvorným / ožarovaním ....preto môj , preto ...vieš ???
Prečo lekári podávajúci chemoterapiu sú oblečení v ochrannom "skafandri" ,keď to má práve človeka vyliečiť?
Prečo ?
A vieš prečo na rentgene nejde s tebou laborant k prístroju ? Lebo 100 x nič aj vola zabije ...
Čoho sa boja?
Oni sa neboja ničoho ...
Skôr sa boja , aby zbytočne nekontaminovali práve tú látku , ktorú pacient dostáva ...
Tej hnusnej chémie ani nie , tej , ktorá Ti do žily steká ...pomaly , ale iste .
Mne napríklad v kuse tiekla 36 hodín ....36 hodín ...bez prestávky ...jedna fľaška za druhou ...
Nechápete, že to je len obrovský biznis farmaceutických firiem. Tí nám už od kolísky prepisujú také silné jedy, že si dopredu pripravujú pacientov na celoživotnú liečbu. Nejde mi o žiadnu reklamu o MMS, len som ozaj chcela pomôcť Len ľutujem všetkých, ktorí sa dali na boj s rakovinou za pomoci chemoterapie. Ja okrem iného, čo som spomínala v predchádzajúcom príspevku pijem bylinkové čaje od kedy sa pamätám. Už babička, neskôr moja mamka zaviedla do denného rituálu pitie bylinkových čajov. Babka mi vždy vravievala. Panenka Mária nám dala na každú chorobu bylinku. Pitie bylinkových čajov mi zostalo dodnes. A robia to aj moje deti, ktoré majú už svoje. rodiny. Bylinkové čaje pijem tak, že jeden týždeň pijem celé doobedie 1 liter čaju vždy z inej bylinky. Byliniek mám 14 druhov. A neprečítala som si len niekoľko riadkov z problematiky rakovina. Zaujímam sa o túto tému skoro celý život, pretože z manželovej strany bolo 7 členov rodiny, ktorí zomreli na rakovinu po neúspešnej chemoterapii. Alternatívnu liečbu odmietli. Snažím sa preto stravovať nielen zdravo, ale stále sa zaujímam čo rakovinu spôsobuje. Môj názor je taký, že rakovinu spôsobuje nielen vírusové ochorenia, ale aj všelijaké "príšerky", ktoré sa dostali do nášho tela nielen nečistými rukami, ale aj zle spracovaných jedlom, prenosom od domácich zvierat, zle umytým, kontaminovaným ovocím a zeleninou maštalým hnojom.
K tomuto snáď len toľko ...
Sú rodiny ,kde je výskyt rakoviny nulový ...a aj , žiaľ , naopak ...
No ako sa dá potom vysvetliť to , že v tej nulovej rodine príde na svet bábo , u ktorého sa vyskytla táto diagnóza ???...a absolvuje jednu liečbu za druhou a pomoci niet , len pár rôčkov ostáva ...
Tieto "príšerky" v našom tele vytvárajú splodiny látkovej výmeny, ktoré "živia rakovinu". Je veľa spôsobov ako sa ich zbaviť. Napr. ako prevencia po vyčistení tela je dať si pomleté klinčeky /nie klince, ale klinčeky na preváranie vína/ raz týždenne na štipku noža. Viem, že to nie je len o čistení tela, pitie bylinkových čajov, vitamínov, minerálnych látok. Sú ľudia, ktorým je rakovina bohužiaľ daná do vienka v DNK, ale mojim príspevkom som sa snažila, aby ste Vy mladší, ktorí ste na porade, začali s prevenciou, ale nie v podobe chémie, ktorú budete "ordinovať" svojim potomkom od narodenia, ale alternatívnou liečbou a hlavne byť celý deň v pohode a to sa bohužiaľ nám účtovníkom málo darí.


eva.toth
Zdravím Vás všetkých. Náhodou som si prečítala niekoľko riadkov z témy onkologické ochorenia. Skúste stránku, dajte si do vyhľadaváča "MMS forum u pramene" a to skúsenosti užívateľov I a II. Nájdete tam veľa podnetov ako sa vyliečiť z rakoviny pomocou MMS1 a MMS2 a HCL. Nemám rakovinu
...teš sa , raduj sa...užívaj života s úsmevom ...:)
, ale stránku forum u paramene som študovala pol roka pokiaľ som sa odhodlala brať MMS1. Teraz ju beriem v sobotu, v nedeľu pomaly od jednej kvapky každé 2 hod. až po 5 kvapiek do večera. MMS1 a MMS2 HCL, to všetko máme v tele. Vyliečila som si s MMS1 rôzne neduhy tela. Pritom beriem vysoké dávky C vitamínu, 4 g denne. Aj liečenie megadávkami vit. C naštudujte. Alebo skúste naštudovať stránky www.zdravi-a.z.cz (http://www.zdravi-a.z.cz) od p. Zajíčka. Priateľka vyliečila otca z rakoviny za dva mesiace alternatívnou liečbou, chemo odmietli. Rakovina žalúdka a hrubého čreva, metastázy na pečeni. Bral MMS1, HCL. Ďalej od p. Zajíčka rôzne očisty tela, hlavne zásadité Ph tela, vit. B 17, mlela mu mandle, mrková šťava s cviklovou, javorový sirup so sódou bikarbónou, vit. C 8 g denne / v DM majú v práškovej forme/, B komplex forte, E vitamín 600 mg denne, minerály a vitamíny v jednej tablete, rutín. Vitamíny rozpustné v tukoch zapíjal jednou lyžicou rybacieho oleja. Pravdaže všetko uvedené bral postupne cez deň. Držím Vám všetkým palce.

...vitamíny neriešim ...pokiaľ sú aplikované v primeranom množstve , ublížiť nemôžu ...ale aj opak je pravdou ...

Priateľka vyliečila otca ....hm , pekne ...veď ja netvrdím ale ani opak
ALE
je to skôr na neuverenie , prisámfakt , hlavne tie metastázy mi nejdú do hlavy ...nakoľko to v podstate zabíja ...
Nádory sa totiž dajú odstrániť pomerne rýchlo a okamžite , no záleží ale od umiestnenia , aj od veľkosti a podobne ( ten jeden môj šiel okamžite von ...zvyšné dva si na chemo počkali a až následne sa dalo rezať )
MMS ........hm ....k tomuto v podstate nemám ,nazvem , výhrady ....skôr je to taká nedôvera v jeho zázračnosť a neskutočná aplikácia na široké spektrum neduhov ...

Spomínaš biznis farmaceutologických firiem ...šak hej , tým ide samozrejme len o love ...no nemyslím si , že poisťovne len tak halabala preplácajú tie finančne náročné terapie ( jeden cyklus chema sa v pohode vyšplhá aj do tých 30.000 € ...) ...o štátnom rozpočte ani nevravím...
Veď spojme prístroj DIACOM a kvapky MMS a je po ptákach ...
...do každej rodiny jeden prístroj ,následne MMS-ky a lekárske povolanie má utrum ...ani štrajk by im nepomohol ...;):rolleyes:

Vrátim sa aj k tým bylinkám , či plodom ...jedno je isté ...príroda je všemocná ...dokázané stáročiami a skúsenosťami našich predkov ...
Ak sa spojí všetko dohromady...liečba samotná , príroda ...do toho pozitívne myslenie a v neposlednom rade aj tá viera v uzdravenie , poprípade aj TÁ viera , mám za to , že percento úspešnosti je trochu vyššie ....a ja som sa snažil spojiť jedno s druhým...


Pôvodca textu príspevku: Habbs
Desatoro onkologických prikázaní

1 - Odpustiš, budeš milovať svojích blížnych a zbavíš sa stresu a hnevu!
Odpustíš každému ...milovať budeš aj nepriateľov ...na hnev a stres Ti sily neostanú...
2 - Doplníš si stravu o vitamín B17 (marhuľové, jablkové, slivkové jadrá)!
Povedzme ...
3 - Vylúčiš mäso, mlieko, vajcia a iné živočíšne výrobky (aspoň dočasne)!
Nie je potrebné ...z každého rožka troška ...
4 - Vylúčiš cukor, sladkosti a sladené nápoje! (rakovina miluje cukor)
Detto ako bod vyššie ...
5 - Zbavíš sa iných karcinogénov! (fajčenie, alkohol, fast food, vyprážanie, atď)
Komu niet rady , tomu niet pomoci ...
6 - Budeš jesť zeleninu, ovocie, strukoviny a iné plody zeme a BUDEŠ PIŤ VELA VODY (min. 2 a pol litra denne) a zelených čajov!
Vždy som to dodržiaval a aj tak sa na mňa nalepila ...
7 - Každé ráno vypiješ doma vyrobený zeleninový džús (lepšie rozmixovaný ako odšťavený)! (cvikla, zeler, mrkva, polovica zemiaku, petržlen) aspoň 4dl.
Neskúšal som , nekomentujem ...iné som si dával ...
8 - Budeš jest veľa cesnaku, škorice a iných protipliesňových jedál!
Smrdel som jak starý mexičan ...
9 - Maximálne zvýšiš príjem vitamínov a antioxidantov!
Za prvé neviem , čo to je ...a za druhé ma to uráža ...;):rolleyes::---
10 – Budeš sa viac pohybovať (okysličovanie chorých buniek)!
Ak budeš vládať ...teda ak ...

Z Tvojej hlavy ???
Lebo z tej mojej hej ...



....neodpustím si poznámku ...k tým účtovníkom ...iba oni nie sú v pohode ???.....či ...??? ;)

P.S.:
...sú to len a len moje myšlienky , žiaden net - kopírovanie ........a ja nezvyknem svoj názor meniť , na to je potrebná dosť silná argumentácia a to sa málokomu podarí ......ale už aj to bolo ...:---
Zimama
05.12.11,21:44
.................
...vitamíny neriešim ...pokiaľ sú aplikované v primeranom množstve , ublížiť nemôžu ...ale aj opak je pravdou ...
.................


A na takéto nemáš chuť? ;):---

http://ukrizovananekonecnalaskamilujemta.sk/wordpress/wp-content/uploads/Srdce-citrón.jpg

Ponúknite sa všetci, kto potrebujete... :)
Jarka 1
06.12.11,07:26
Jéééééééj, to ma matka príroda potešila. Nakrájať, vysušiť a šups na vianočný stromček.
uct2007
07.12.11,15:03
Tak....podobne ako Plavčík, aj ja mám výsledky zlé - pýtala som sa doktora na výsledky, CA-19-9 som minule mala v norme, teraz vyše 50 - pred operáciou hrubého čreva som tento výsledok mala v hodnote 37.
Objednaná som na kolono, po výsledku pravdepodobne znovu nastúpim na liečbu CHT- hm...lenže tu je problém, ja som ju minule nedobrala kvôli tomu,že som sa dusila a museli s tým prestať, poležala som si vtedy na JIS-ke 2 dni na pozorovaní.
Takže som zvedavá, reakciu som mala na Oxalyplatinu, čiže tento liek už nebudem môcť brať.
Nechápem...pribrala som 3 kilá, chutí mi jesť, dávam si však pozor na stravu, užívam jeden nemenovaný liek,s ktorým iní dosiahli vynikajúce výsledky, pijem protirakovinové šťavy, pozitívne myslím, teším sa zo života a napriek tomu takéto výsledky ??

Tiež to vidím na "pekné" sviatky....
VieraPopluharova
07.12.11,18:50
Tak....podobne ako Plavčík, aj ja mám výsledky zlé - pýtala som sa doktora na výsledky, CA-19-9 som minule mala v norme, teraz vyše 50 - pred operáciou hrubého čreva som tento výsledok mala v hodnote 37.
Objednaná som na kolono, po výsledku pravdepodobne znovu nastúpim na liečbu CHT- hm...lenže tu je problém, ja som ju minule nedobrala kvôli tomu,že som sa dusila a museli s tým prestať, poležala som si vtedy na JIS-ke 2 dni na pozorovaní.
Takže som zvedavá, reakciu som mala na Oxalyplatinu, čiže tento liek už nebudem môcť brať.
Nechápem...pribrala som 3 kilá, chutí mi jesť, dávam si však pozor na stravu, užívam jeden nemenovaný liek,s ktorým iní dosiahli vynikajúce výsledky, pijem protirakovinové šťavy, pozitívne myslím, teším sa zo života a napriek tomu takéto výsledky ??

Tiež to vidím na "pekné" sviatky....

Nepremýšlaj o tom čo bude, tie výsledky ešte nie sú vždy znamením, že ide o ....., môže ísť o nejaký zápal, pekne si počkaj na kolono, mne tiež vyskočili, no kolono dopadlo dobre, a pokračuje sa v dalších vysetreniach, skús byť v pohode a ešte by som poradila, skus vysadit ten nemenovaný liek ak ho nemás od lekára a nasadila si si ho sama, niekedy aj podporné lieky môzu skresliť vysledky, skus len tie šťavy.
Pekný večer.
V.
katarina.j
08.12.11,05:52
Prosím Vás nekazte si prichádzajuce sviatky výsledkami....su to len čísla a písmená...viem, dost dôležité...ale ako písala Vierka, výsledky môžu byt skreslené srkz tých tabliet-vedel vás lekár pred vysetrením že užívate tieto lieky? ak ste ho neinformovali o tom, tak to treba napravit-povedat to lekarovi, vylučit lieky a opakovane sa zučastnit testov asi po 2týždnoch od vylučenia liekov-to by mala stačit doba na to, aby sa vylúčili vsetky zložky z tela(ktoré obsahovali tie lieky)...mysliet pozitívne a tešiť sa z každého dna-ktorý príde-to je moje krédo-odporučam sa držať toho a uvidite, že život vie byt krásny aj bez čísel a písmen...
plavčík
08.12.11,06:29
Pre UCT007 - viem ako sa cítiš... ľahko sa povie, že markery sú len čísla...ale keď pre tieto "čísla" Vás posielájú od jedného vyšetrenia k ďalšiemu a ďalšiemu a čakáte na výsledky tak nech sa snažíte ako koľvek myslieť pozitívne - nejde to.

Nezostáva nám nič iné ako dúfať...

Prajem Vám všetkým len samé dobré správy!!!
uct2007
08.12.11,08:13
Prosím Vás nekazte si prichádzajuce sviatky výsledkami....su to len čísla a písmená...viem, dost dôležité...ale ako písala Vierka, výsledky môžu byt skreslené srkz tých tabliet-vedel vás lekár pred vysetrením že užívate tieto lieky? ak ste ho neinformovali o tom, tak to treba napravit-povedat to lekarovi, vylučit lieky a opakovane sa zučastnit testov asi po 2týždnoch od vylučenia liekov-to by mala stačit doba na to, aby sa vylúčili vsetky zložky z tela(ktoré obsahovali tie lieky)...mysliet pozitívne a tešiť sa z každého dna-ktorý príde-to je moje krédo-odporučam sa držať toho a uvidite, že život vie byt krásny aj bez čísel a písmen...

Je to síce pekné, čo si napísala, ale "Kto nezažije, nepochopí"...že výsledky sú len čísla a písmená ...hm, zaujímavé, od tých čísiel sa totiž odvíja ďalšia liečba...
Veru, myslím len a len pozitívne, na negatívne myšlienky nemám čas a ani si ich nepripúšťam.
Život je krásny...či už s číslami a písmenami alebo bez tých čisel a písmen.:)
uct2007
08.12.11,08:16
[QUOTE=plavčík;1913014]Pre UCT007 - viem ako sa cítiš... ľahko sa povie, že markery sú len čísla...ale keď pre tieto "čísla" Vás posielájú od jedného vyšetrenia k ďalšiemu a ďalšiemu a čakáte na výsledky tak nech sa snažíte ako koľvek myslieť pozitívne - nejde to.

Nezostáva nám nič iné ako dúfať...

Úplne s tebou súhlasím, ľahko sa to hovorí tomu, kto tým neprechádza, a ľahko sa hovorí aj o pozitívnom myslení, aj keď naozaj myslím len pozitívne...určite to bude dobré, aj u Teba, straaašne ti držím palce, a určite aj u mňa a u nás všetkých, čo bojujeme s touto hnusnou zákeráčkou.

Držme sa !!! :)
katarina.j
08.12.11,11:45
Ja som sa nechcela nikoho dotknúť...viem, čo je to za pliaga, čím človek prechádza, más pravdu, kto nezažije, nepochopí, ale nie vsetci su nechápaví...ja velmi dobe viem o čom píšem...presli sme si tým....až do konca :-(

Je to síce pekné, čo si napísala, ale "Kto nezažije, nepochopí"...že výsledky sú len čísla a písmená ...hm, zaujímavé, od tých čísiel sa totiž odvíja ďalšia liečba...
Veru, myslím len a len pozitívne, na negatívne myšlienky nemám čas a ani si ich nepripúšťam.
Život je krásny...či už s číslami a písmenami alebo bez tých čisel a písmen.:)
Zimama
08.12.11,12:05
Pre UCT007 - viem ako sa cítiš... ľahko sa povie, že markery sú len čísla...ale keď pre tieto "čísla" Vás posielájú od jedného vyšetrenia k ďalšiemu a ďalšiemu a čakáte na výsledky tak nech sa snažíte ako koľvek myslieť pozitívne - nejde to.

Nezostáva nám nič iné ako dúfať...

Prajem Vám všetkým len samé dobré správy!!!

... ale veď DÚFAŤ, to je veľmi pozitívne :) (aj keď niekedy je to možno jediné, čoho sa ešte môžme držať...)

Držím všetkým palce!, a aj čo najmenej "predvianočného stresu" želám...
Jarka 1
08.12.11,12:06
Je naozaj ťažké, pozitívne myslieť. Nestačí len chcieť, snažiť sa, ale treba pomôcť sebe samému, aby to človek aj dokázal. I keď sa to občas nebude dariť, ale vo veľkej miere áno. Každý si musí intuitívne nájsť sám to, čo mu pomôže k pozitívnemu mysleniu.
Ja som sa našla v cvičení Tai Chi - nie vonkajšieho štýlu /bojového/, ale vnútorného štýlu, zameraného na zdravotnú stránku. Aj keď Ivan, nebude so mnou súhlasiť, lebo je to stále Tai Chi. Psychicky aj fyzicky mi to veľmi pomáha a len to je pre mňa dôležité.
VieraPopluharova
08.12.11,12:16
Dievčatá,

som na tom podobne, nemám dobre markery nie len Ca 19-9, ale i Ca15-3 a CA 74-9, no zo svojej vlastnej skúsenosti viem (11 rokov), že tieto čísla nie v každej situácii sú hneď onkologického charakteru, niekedy stačí malý zápal o ktorom nevieme a zvýšia sa nám.
No nie to som chcela napísať, ale to: čo už urobíme ak sa zvýšia, nič, naozaj viem, že zbytočne sa budem trápiť či mám rakovinu, alebo nie, čakať na výsledky, trápením absolútne nič nezmením, musím s tým žiť.
Ak sa naučíte s tým žiť, že je Vašou súčasťou toto ochorenie, ako keby od narodenia, máte skoro polovičku úspechu v boji.
Najväčším pomocníkom rakoviny je stres a strach, preto ja žijem každý deň tak ako keby som sa s tým narodila. Viem, že skôr či neskôr ten boj prehrám, ale prečo by som ho mala vzdať, alebo ulahčiť rakovine zvíťaziť nado mnou.
Nehnevajte sa, že takto otvorene to píšem, ale ja tak žijem. Niekedy sú obdobia lepšie , inokedy horšie, no snažím sa žiť naplno a robiť to čo ma baví.
Idú sviatky - vianoce, úprimne? Teším sa na ne, chystám výzdobu, pomaly upratujem, zháňam drobnosti pod stromček a neuvažujem nad tým čo bude, teším sa z toho čo je dnes.
Včera sme sa rozlúčili s Jarkou, bolo to neskutočne smutné, ale trápením sa nepomôžeme nikomu, hlavne nie sebe.

Snažte sa žiť, tak nie ako keby sa Vás to ochorenie netýkalo, ale tak, že Vás sa netýka.
Prežite vianoce v kruhu svojich blízkych s úsmevom na tvári a tešte sa z každého dňa.

Ja ak príde čas, odídem s úsmevom, nedám rakovine ten pocit , že nado mnou zvíťazila, tak nedovoľte to ani Vy.
Jarka 1
08.12.11,12:23
Vierka, ďakujem, tak tento Tvoj príspevok si vytlačím a dám zarámovať, aby som ho mala každý deň na očiach.
evuš
08.12.11,12:30
Dievčatá,

som na tom podobne, nemám dobre markery nie len Ca 19-9, ale i Ca15-3 a CA 74-9, no zo svojej vlastnej skúsenosti viem (11 rokov), že tieto čísla nie v každej situácii sú hneď onkologického charakteru, niekedy stačí malý zápal o ktorom nevieme a zvýšia sa nám.
No nie to som chcela napísať, ale to: čo už urobíme ak sa zvýšia, nič, naozaj viem, že zbytočne sa budem trápiť či mám rakovinu, alebo nie, čakať na výsledky, trápením absolútne nič nezmením, musím s tým žiť.
Ak sa naučíte s tým žiť, že je Vašou súčasťou toto ochorenie, ako keby od narodenia, máte skoro polovičku úspechu v boji.
Najväčším pomocníkom rakoviny je stres a strach, preto ja žijem každý deň tak ako keby som sa s tým narodila. Viem, že skôr či neskôr ten boj prehrám, ale prečo by som ho mala vzdať, alebo ulahčiť rakovine zvíťaziť nado mnou.
Nehnevajte sa, že takto otvorene to píšem, ale ja tak žijem. Niekedy sú obdobia lepšie , inokedy horšie, no snažím sa žiť naplno a robiť to čo ma baví.
Idú sviatky - vianoce, úprimne? Teším sa na ne, chystám výzdobu, pomaly upratujem, zháňam drobnosti pod stromček a neuvažujem nad tým čo bude, teším sa z toho čo je dnes.
Včera sme sa rozlúčili s Jarkou, bolo to neskutočne smutné, ale trápením sa nepomôžeme nikomu, hlavne nie sebe.

Snažte sa žiť, tak nie ako keby sa Vás to ochorenie netýkalo, ale tak, že Vás sa netýka.
Prežite vianoce v kruhu svojich blízkych s úsmevom na tvári a tešte sa z každého dňa.

Ja ak príde čas, odídem s úsmevom, nedám rakovine ten pocit , že nado mnou zvíťazila, tak nedovoľte to ani Vy.


...Vierka, už som to viackrát napísala, ale pri každom Tvojom príspevku, či dobrom skutku to musím vravieť a písať zas a zas..... si obdivuhodná ŽENA!!!!!! Držím päste Tebe i ostatným, ktorí stále rozdávate KO tej potvore... Krásny deň i celý predvianočný čas !
plavčík
08.12.11,12:36
Vierka - nik by to krajšie nenapísal. Si žena, ktorá vie o čom píše a píše to jemne a so srdca, hlboko sa pred Tebou a Tvojím správnym postojom skláňam.http://www.liber.sk/data/stastie1.jpg
uct2007
08.12.11,13:45
Ja som sa nechcela nikoho dotknúť...viem, čo je to za pliaga, čím človek prechádza, más pravdu, kto nezažije, nepochopí, ale nie vsetci su nechápaví...ja velmi dobe viem o čom píšem...presli sme si tým....až do konca :-(

Ved si sa ani nikoho nedotkla, povedala si svoj názor a ja svoj, všetko je v pohode. Ved o tom to je, keby sme mali všetci rovnaký názor, tak by sme si ani "nepokecali", maj sa fajn :)
uct2007
08.12.11,13:53
Dievčatá,

som na tom podobne, nemám dobre markery nie len Ca 19-9, ale i Ca15-3 a CA 74-9, no zo svojej vlastnej skúsenosti viem (11 rokov), že tieto čísla nie v každej situácii sú hneď onkologického charakteru, niekedy stačí malý zápal o ktorom nevieme a zvýšia sa nám.
No nie to som chcela napísať, ale to: čo už urobíme ak sa zvýšia, nič, naozaj viem, že zbytočne sa budem trápiť či mám rakovinu, alebo nie, čakať na výsledky, trápením absolútne nič nezmením, musím s tým žiť.
Ak sa naučíte s tým žiť, že je Vašou súčasťou toto ochorenie, ako keby od narodenia, máte skoro polovičku úspechu v boji.
Najväčším pomocníkom rakoviny je stres a strach, preto ja žijem každý deň tak ako keby som sa s tým narodila. Viem, že skôr či neskôr ten boj prehrám, ale prečo by som ho mala vzdať, alebo ulahčiť rakovine zvíťaziť nado mnou.
Nehnevajte sa, že takto otvorene to píšem, ale ja tak žijem. Niekedy sú obdobia lepšie , inokedy horšie, no snažím sa žiť naplno a robiť to čo ma baví.
Idú sviatky - vianoce, úprimne? Teším sa na ne, chystám výzdobu, pomaly upratujem, zháňam drobnosti pod stromček a neuvažujem nad tým čo bude, teším sa z toho čo je dnes.
Včera sme sa rozlúčili s Jarkou, bolo to neskutočne smutné, ale trápením sa nepomôžeme nikomu, hlavne nie sebe.

Snažte sa žiť, tak nie ako keby sa Vás to ochorenie netýkalo, ale tak, že Vás sa netýka.
Prežite vianoce v kruhu svojich blízkych s úsmevom na tvári a tešte sa z každého dňa.

Ja ak príde čas, odídem s úsmevom, nedám rakovine ten pocit , že nado mnou zvíťazila, tak nedovoľte to ani Vy.


Krásne si to napísala !!
Presne o to sa snažím prijať tú chorobu ako by som ju mala roky....ide to pomaly ale ide, operovali ma v júni, ešte na sebe popracujem, aby som to takto vnímala ako ty Vierka. Aj ja sa teším na Vianoce, vyzdobujem byt, pečiem, a venujem sa 7-ročnej prváčke nielen v učení, ale aj inak....naučila som ju včera štrikovať :) :) tak štrikuje so mnou, ja svetrík a ona šál bábe. Trochu ma to včera zaskočilo tie zvýšene markery, lebo sa naozaj cítim výborne...ale už som to predýchala.
buchač
08.12.11,14:30
...ženská jedna ...pesimizmu sa Ti zachcelo ????....doma mám na rozdávanie , taká malá manufaktúra sa občas zjaví vo dverách po návrate z práce ... ;)


Dievčatá,

som na tom podobne, nemám dobre markery nie len Ca 19-9, ale i Ca15-3 a CA 74-9, no zo svojej vlastnej skúsenosti viem (11 rokov), že tieto čísla nie v každej situácii sú hneď onkologického charakteru, niekedy stačí malý zápal o ktorom nevieme a zvýšia sa nám.
No nie to som chcela napísať, ale to: čo už urobíme ak sa zvýšia, nič, naozaj viem, že zbytočne sa budem trápiť či mám rakovinu, alebo nie, čakať na výsledky, trápením absolútne nič nezmením, musím s tým žiť.
Ak sa naučíte s tým žiť, že je Vašou súčasťou toto ochorenie, ako keby od narodenia, máte skoro polovičku úspechu v boji.
Najväčším pomocníkom rakoviny je stres a strach, preto ja žijem každý deň tak ako keby som sa s tým narodila. Viem, že skôr či neskôr ten boj prehrám, ale prečo by som ho mala vzdať, alebo ulahčiť rakovine zvíťaziť nado mnou.
...Tak potom prečo tie pochmúrne myšlienky ...???
Nehnevajte sa, že takto otvorene to píšem, ale ja tak žijem.
...otvorene píšeš ???...a čo potom JA...hej , viem , som takpovediac " utajený " - každý máme tú svoju komnatu , ale ako vravím ..." čo na srdci ,to na jazyku "....
...žijem -užívam si ten svoj život ...pijem z jeho náruče plnými dúškami
Niekedy sú obdobia lepšie , inokedy horšie, no snažím sa žiť naplno a robiť LEN a IBA ( poväčšinou...;) ...) to čo ma baví.
Idú sviatky - vianoce, úprimne? Teším sa na ne, chystám výzdobu, pomaly upratujem, zháňam drobnosti pod stromček a neuvažujem nad tým čo bude, teším sa z toho čo je dnes.
...Vianoce ???...trochu iná káva...nejak veľmô nemusím ...no zároveň musím uvažovať aj dopredu , nič sa nedá robiť
Včera sme sa rozlúčili s Jarkou, bolo to neskutočne smutné, ale trápením sa nepomôžeme nikomu, hlavne nie sebe.

Snažte sa žiť, tak nie ako keby sa Vás to ochorenie netýkalo,
...o čom je reč ...??? :confused:
ale tak, že Vás sa netýka.
Prežite vianoce v kruhu svojich blízkych s úsmevom na tvári a tešte sa z každého dňa.
...každý deň budúúúú raz Vianoce ....:)

Ja ak príde čas, odídem s úsmevom, nedám rakovine ten pocit , že nado mnou zvíťazila, tak nedovoľte to ani Vy.
...to sa radšej picnem ...s úsmevom ...:cool:
Manual
08.12.11,15:15
.
....
Ja ak príde čas, odídem s úsmevom, nedám rakovine ten pocit , že nado mnou zvíťazila, tak nedovoľte to ani Vy.
Ono to nie je tak ľahko s úsmevom odchádzať. Posledné dni sú také, aké sú. Zvyčajne je človek napojený na "hadičky" cez ktoré do tela prichádzajú oblbováky na utíšenie bolesti, čo samozrejme narušuje racionálne myslenie, správanie a uvažovanie a človek pomaly ani nevie ako sa volá.
Ano dá sa odchádzať s úsmevom na tvári a dá sa odchádzať aj s úsmevom v duši, hoci je tvár skrivená od bolesti. Ale tento úsmev treba mať hlboko vpečatený vo svojom vnútri a nie každý to dokáže. Ale samozrejme veľmi každému prajem, až príde tá jeho hodina H, aby sa s "úsmevom" dokázal vysporiadať s momentom že TU navždy končí.....
A viem o čom píšem.
buchač
08.12.11,15:46
Ono to nie je tak ľahko s úsmevom odchádzať. Posledné dni sú také, aké sú. Zvyčajne je človek napojený na "hadičky" cez ktoré do tela prichádzajú oblbováky na utíšenie bolesti, čo samozrejme narušuje racionálne myslenie, správanie a uvažovanie a človek pomaly ani nevie ako sa volá.
Ano dá sa odchádzať s úsmevom na tvári a dá sa odchádzať aj s úsmevom v duši, hoci je tvár skrivená od bolesti. Ale tento úsmev treba mať hlboko vpečatený vo svojom vnútri a nie každý to dokáže. Ale samozrejme veľmi každému prajem, až príde tá jeho hodina H, aby sa s "úsmevom" dokázal vysporiadať s momentom že TU navždy končí.....
A viem o čom píšem.

...snažím sa , snažím ...:rolleyes:

...a posledné dni ???......chcel by som mať taký krásny koniec ako môj foter a aj starý otec ...
Neboli nikomu na obtiaž a ani sebe ...do posledných dní , do tej hodiny H žili si ten svoj život ...v spánku sa porúčali .....:)




....kua ....a prestaňme na takúto nôtu .....
Lenka1979
08.12.11,15:54
Ahojte,chcela by som sa opýtať, či má niekto už skúsenosť alebo počul niečo viac o rakovine lymfatických uzlín- konkrétne Non-Hodkingov lymfóm. Internet už mám preštudovaný, chcela by som niekoho vlastný príbeh-skúsenosť, ako sa znáša liečba, symptómy.... vďaka.
lenkak
08.12.11,20:26
veľa je tu popísané,
veľa bolesti, smútku,
či nádeje, ťažké sú slová,
posielam aspoň niečo
... na zamyslenie

Život
Si príliš krátky, na to čo chceme prežiť,
utekáš, naháňaš čas, o nič sa nestaráš,
a ľudia si hľadájú voľnú chvíľu,
na oddych, pokoj či relax.
Ale na preteky s Tebou sa nedá súťažiť,
nik nemá šancu nad Tebou zvíťaziť,
veď ty plynieš, nevšímaš si žiadnu slzu,
bolesť, obavy či strach.
Ty len bežíš, nevnímaš, bezhlavo sa rútiš,
pomedzi prsty preskočíš ako nič,
nezastavíš ani keď je radosť v oku,
ani keď počuť smiech či plač.
Si v každom z nás, musíme sa učiť,
ako s Tebou vychádzať a ako si Ťa deliť,
nedáš si pokoja, smelo pokúšaš každú dušu,
ale tvojim súperom je len čas.
Ideš, pokiaľ sa dá, dá sa odolávať,
musíme byť zdraví a všetko si vážiť,
len každý z nás má inú tvoju mieru
ako aj možnosť všetko ovládať.
Ty rozhodneš kedy pri kom už chceš zastaviť,
zadávaš tempo, kedy z vlaku koho vysadiť,
vtedy už nie je čas na sny či vidinu,
to už je neskoro, žiaľ.
Preto kým bežíš, či rýchlo utekáš,
ja si často spomeniem na srdcu blízkych,
podám im ruku, usmejem sa, poviem novinu,
mám šťastie, že si mi tú možnosť dal.
VieraPopluharova
09.12.11,07:34
Ahojte,chcela by som sa opýtať, či má niekto už skúsenosť alebo počul niečo viac o rakovine lymfatických uzlín- konkrétne Non-Hodkingov lymfóm. Internet už mám preštudovaný, chcela by som niekoho vlastný príbeh-skúsenosť, ako sa znáša liečba, symptómy.... vďaka.

Lenka,

neviem či sa to týka priamo Teba, alebo niekoho blízkeho, no počas existovania tejto témy, sa nám tu nič také nevyskytlo,Ludmilka sa nám dávno neozvala , vedela nám tu vždy poradiť.
V prípade ak by si potrebovala niečo konkretne, môžeš mi napísať ss-ku a na NOU sa môžem u p. Prof. Kozu informovať.

Viera
terezamaria
09.12.11,10:38
Toto som dostala teraz emailom, prečítajte a zvážte, či je špargľa naozaj taká zdravá a lieči aj rakovinu:
220870
09.12.11,15:08
Toto som sa teraz dovedel.
(neviem presné názvy tak ma za to nekarhajte napíšem ako viem)
Dcéra mojej sestranice pracuje ,ako výskumný pracovník v nejakom laboratóriu(mikrobiológia alebo niečo podobné) v Brne.Skúmajú skúšajú liečiť civilizačné choroby ,ako cukrovka, rakovina pomocou základných buniek , ktoré dokážu vypestovať z každého organizmu.Tvrdí ,že dokážu vyliečiť akýkoľvek organizmus z rakoviny ,alebo cukrovky pomocou novovypestovaných buniek.(je to dobré dievča nemám sebemenší dôvodik jej neveriť)Jej otec má cukrovku tvrdí ,že jedna injekcia niekam pod žalúdok a je zdravý.Má to háčik na. Slovensku vďaka Kresťansko demokratickému hnutiu je takýto výskum a liečba zakázaná je to trestné a trestné vykonávať skúšať aj na myšiach.V Čechách tento výskum robia na myšiach tam je to ešte dovolené ,ale na základe najnovších nariadení a európskych noriem s týmto ,už takmer ukončeným výskumom musia okamžite prestať!Takže.Celý výskum s laboratóriami aj zamestnancami kúpila nejaká firma z USA.Takže sa sťhuje do USA.:mee::mee::mee:Tam je to povolené a dovolené, budeme sa chodiť liečiť do USA k Slovenským lekárom a biológom za obrovské prachy aj keď to vymysleli a vyrobili Česi a Slováci doma v Čechách.:mad::mad::mad:
Preto sa pýtam čo tej špinavej KDH-áckej čvarge urobili deti ,ktoré je možné vyliečiť jediným vpichom injekcie???a prečo musia zomrieť len preto ,že nejaký zvrátený kresťanský hlupáci majú svoju vieru.
Som z tohto nenormálne vytočený ,radšej mi to nemala hovoriť.:mad::mad::mad:
Lenka1979
09.12.11,15:38
Lenka,

neviem či sa to týka priamo Teba, alebo niekoho blízkeho, no počas existovania tejto témy, sa nám tu nič také nevyskytlo,Ludmilka sa nám dávno neozvala , vedela nám tu vždy poradiť.
V prípade ak by si potrebovala niečo konkretne, môžeš mi napísať ss-ku a na NOU sa môžem u p. Prof. Kozu informovať.

Viera

Vierka, ďakujem,že si reagovala. Týka sa to môjho ocina. Buď taká dobrá, a ak môžeš tak sa poinformuj u p. prof. KOzu. Vďaka.
Valcake
09.12.11,15:41
...220870... jasné, veď ide o kmeňové bunky...z pupočnej krvi. Ja som mala tiež kmeňové bunky, ale vygenerovali z mojej panvy v labáku. Robili to jedine v KE, ale už dávno nerobia..pardón asi je tomimotemy
buchač
13.12.11,16:10
Toto som sa teraz dovedel.
(neviem presné názvy tak ma za to nekarhajte napíšem ako viem)
Dcéra mojej sestranice pracuje ,ako výskumný pracovník v nejakom laboratóriu(mikrobiológia alebo niečo podobné) v Brne.Skúmajú skúšajú liečiť civilizačné choroby ,ako cukrovka, rakovina pomocou základných buniek , ktoré dokážu vypestovať z každého organizmu.Tvrdí ,že dokážu vyliečiť akýkoľvek organizmus z rakoviny ,alebo cukrovky pomocou novovypestovaných buniek.(je to dobré dievča nemám sebemenší dôvodik jej neveriť)Jej otec má cukrovku tvrdí ,že jedna injekcia niekam pod žalúdok a je zdravý.Má to háčik na. Slovensku vďaka Kresťansko demokratickému hnutiu je takýto výskum a liečba zakázaná je to trestné a trestné vykonávať skúšať aj na myšiach.V Čechách tento výskum robia na myšiach tam je to ešte dovolené ,ale na základe najnovších nariadení a európskych noriem s týmto ,už takmer ukončeným výskumom musia okamžite prestať!Takže.Celý výskum s laboratóriami aj zamestnancami kúpila nejaká firma z USA.Takže sa sťhuje do USA.:mee::mee::mee:Tam je to povolené a dovolené, budeme sa chodiť liečiť do USA k Slovenským lekárom a biológom za obrovské prachy aj keď to vymysleli a vyrobili Česi a Slováci doma v Čechách.:mad::mad::mad:
Preto sa pýtam čo tej špinavej KDH-áckej čvarge urobili deti ,ktoré je možné vyliečiť jediným vpichom injekcie???a prečo musia zomrieť len preto ,že nejaký zvrátený kresťanský hlupáci majú svoju vieru.
Som z tohto nenormálne vytočený ,radšej mi to nemala hovoriť.:mad::mad::mad:

...skúsim ...

Dobrému dievčaťu verím ...asi myslelo toto :

Kmeňové bunky sú prísľubom pri liečbe cukrovky

http://vat.pravda.sk/clovek/clanok/14742-kmenove-bunky-su-prislubom-pri-liecbe-cukrovky/

Pokiaľ viem , tak zatiaľ najlepšie výsledky dosahuje preparát Exenatid , no cena lieku Byetta je dosť vysoká ...len jedna injekcia cca 55 €...:(
http://www.mojelekarna.cz/leky/ucinne-latky/exenatid.html

Tento liek sa vyrába z jaštera - Kôrnatec jedovatý ...

http://www.zdravie.sk/images/library_big/zvierata/kornatec-jedovaty.jpg

http://www.zdravie.sk/sz/content/673-40309/zdroj-novej-liecby-diabetu-kornatec-jedovaty.html

Na prípravok z jaštera som sa informoval aj u mojej diabetky , no nebol som z toho veľmô múdry ...:confused:

...no je ale úplne jedno , či hentá alebo onaká injekcia ...každý jedinec je iný , nedá sa aplikovať hocičo ...:rolleyes:...nevraviac už o tom , že IBA jedno aplikovanie prípravku zázraky prinesie .....to sa proste v dnešnej dobe nedá - NEMOŽNÉ zatiaľ ...
buchač
13.12.11,16:56
...220870... jasné, veď ide o kmeňové bunky...z pupočnej krvi. Ja som mala tiež kmeňové bunky, ale vygenerovali z mojej panvy v labáku. Robili to jedine v KE, ale už dávno nerobia..pardón asi je tomimotemy

Čas : 18,15..................určite si si istá ??????????
Mám sa opýtať na správnom mieste...:rolleyes:

Čas : 18,30.................zlé info.....
...opýtal , veru opýtal a za horúca....;)...žeby kompetentných ...:---
...niektoré vyšetrenia robia na .......( nemenujem ) ...
...a iné zasa na experimentálnych pracoviskách jednotlivých fakultách medicíny...
...o KE , samozrejme vravím...:cool:
buchač
13.12.11,19:02
Teraz som si všimol ...:rolleyes:

2 - hlasuj ak je téma vyriešená vyriešené :confused:

" adeptky " na najbližšie ocenenie ...za :

Nobelova cena je ocenenie každoročne udeľované za zásadný vedecký výskum, technické objavy či za prínos pre ľudstvo. Všeobecne je považovaná za najhodnotnejšie ocenenie, ktoré sa dnes udeľuje. Nobelove ceny sa udeľujú za činnosť v piatich kategóriách: fyzika, chémia, medicína, literatúra a za prínos pre mier....

" Srdečne gratulujem "

Karla41
zuzanaveselá
Dav
14.12.11,10:35
Odomknuté
Jarka 1
14.12.11,10:39
Dav, zo srdca ďakujem. Neviem si ani predstaviť sviatky s vedomím, že naša téma už nie je.
Zdenka 0705
14.12.11,11:34
... včera večer som neverila svojim očiam, že niekto dokázal zamknúť svojim tretím hlasom.... ďakujem aj ja za znovuotvorenie
Eulalia
14.12.11,11:35
Teraz som si všimol ...:rolleyes:

2 - hlasuj ak je téma vyriešená vyriešené :confused:

" adeptky " na najbližšie ocenenie ...za :

Nobelova cena je ocenenie každoročne udeľované za zásadný vedecký výskum, technické objavy či za prínos pre ľudstvo. Všeobecne je považovaná za najhodnotnejšie ocenenie, ktoré sa dnes udeľuje. Nobelove ceny sa udeľujú za činnosť v piatich kategóriách: fyzika, chémia, medicína, literatúra a za prínos pre mier....

" Srdečne gratulujem "

Karla41
zuzanaveselá


...kua.... Juraj, Ty si lepší ako veštica. Tvoj príspevok bol posledný pred zamknutím. Tým trom, čo to "vyriešili", by som s chuti capla po prstoch. Kadejaké hádavé a primitívne témy tu bežia veselo, ale táto zmysluplná téma zrazu niekomu vadí.:eek::confused:
osky
14.12.11,11:36
aj ja dakujem,hoci do tejto temy nechodim.

prechadzam tazkym obdobim ktore sa vsak s rakovinou neda ani v najmensom porovnavat,viem vsak len tolko,ze vykecat sa POMAHA!!!
takze temu urcite netreba zatvarat,ludia sa tu navzajom povzbudzuju a nam,ktori este nie sme chori,urcite poskytne vela dolezitych infosiek.

SKLANAM SA PRED VAMI VSETKYMI;KTORI ODVAZNE S TOUTO PLIAGOU BOJUJETE;KAZDY JEDEN Z VAS BY SI ZASLUZIL NOBELOVU CENU!!!!!!!!!!!
ZELAM VAM;NECH MATE CO NAJLEPSIE VYSLEDKY A CO NAJMENSIE BOLESTI !!!!!!!!!!!
DRZTE SA:STE SUPER!!!!!!!!!!!!
Zdenka 0705
14.12.11,11:42
...kua.... Juraj, Ty si lepší ako veštica. Tvoj príspevok bol posledný pred zamknutím. Tým trom, čo to "vyriešili", by som s chuti capla po prstoch. Kadejaké hádavé a primitívne témy tu bežia veselo, ale táto zmysluplná téma zrazu niekomu vadí.:eek::confused:
....len či to nebola niečia škodoradostná reakcia práve na ten jeho príspevok... hm
buchač
14.12.11,12:14
...jednoznačná ...jednoznačne...


...a keby mi úcta a slušné vychovanie nebránili v reakcii , tak by som si dovolil tvrdiť že .......debo , KtK , PtP.....:rolleyes:



...ale ako vravím ...mám z domu výchovu k slušnosti a aj nejakú tú úctu viem zachovať ....že dekoráciu ...;):---
VieraPopluharova
14.12.11,19:35
Ďakujem ešte raz Olinke-Dav, že nám pomohla okamžite ako som ju poprosila, skrátka ochotná ako vždy,ostatným prispievajúcim tiež veľmi pekne ďakujem za podporu a tiež pomoc.

"Buchi" Tebe za ako vždy výstižné , vtipné a hlavne slušné komentáre,ktorými okamžite reaguješ....

pekný večer všetkým....
Pikoška
15.12.11,09:44
Táto téma dlho nebude vyriešená. Každý, kto príde do tejto témy a nie je práve onkologický pacient v nej naberie nový dych. Aj ja. Tá diagnóza je pre mnohých nočnou morou. A každý, kto sem príde si povie: mne vlastne skoro nič nie je. Nie zamykať tému, ale poďakovať všetkým, ktorí na základe osobných skúseností vedia poradiť a vedia pochopiť. Témou dýcha empatia, tak klikať na vyriešené je ad absurdum.
Zimama
23.12.11,11:04
Najkrajšie darčeky, tie nie sú v krabičkách, sú ukryté tam, niekde v hĺbke, v nás.
Skúsme si ich na Vianoce priať, možno ich prinesie ten, kto nás má rád.

http://i45.tinypic.com/u5hv.jpg

Želám krásne Vianoce všetkým priaznivcom tejto témy! :) Ľuba
kopretinka
23.12.11,11:45
po niekoľkých rokov kľudu mame našli nový nádor,pred týždňom bola na punkcii......čakáme na výsledky,bojím sa toho...užite si Vianoce v pohode...
Marína
23.12.11,11:49
Moji milí, prišla som tak vám, ako aj vašim blízkym, popriať krásne vianočné sviatky. Nech sú naplnené lepším zdravím, láskou a pohodou. Želám vám veľa nielen telesnej ale aj duševnej sily.:)

Nestrácajte nádej, býva často posledným kľúčom z celého zväzku a zámka sa ním otvorí.
(Helen Rowlandová)

http://imgupload.sk/images/95937709873255764602.jpg
Tweety
23.12.11,12:44
Prajem Vám onkáčkam a onkáčom, ako vás tu už dávnejšie bola označila Vierka, krásne vianočné sviatky v kruhu najbližších, mnoho fyzických a duševných síl, hlavne veľa veľa zdravíčka, štestíčka a ľudskej lásky. Nech sú pre Vás podľa možností krajšie a štastnejšie ako tie minulé a horšie ako tie nasledujúce. Nech máte stále chuť bojovať a žiť. A ešte jedno vám prajem, nech vás so starým rokom opustí aj tá pliaga. Objímam vás všetkých. Maja http://img1.obrazkyanimace.com/oa/005/001.gif
Jarka 1
23.12.11,13:07
Želám "nám", bojovníkom a Vám, ktorí nám v tejto téme neustále a pevne veríte, tie najkrajšie vianočné sviatky. Nech sú naplnené radosťou, pohodou, láskou Vašich blízkych a nádejou na krajšie dni úplne pre všetkých.
buchač
23.12.11,13:35
... nech je vypočuté ...
VieraPopluharova
23.12.11,21:31
kukuportal
29.12.11,15:05
Dobrý deň, prosím o pomoc. Máme v rodine takto vážne chorú mamičku (38) dvoch detičiek (mladšie má rôčik a pol), je po hysterektómii (júl), ale nádor bol taký rozsiahly, že sa nedalo vybrať všetko. Práve doberá tretiu dávku chemoterapie, ale prognóza je zlá (bolesti ruky, chrbtice, problémy s trávením....) Prosím o kontakt na nejakého pána liečiteľa alebo pani liečiteľku, ktorí by vedeli v tejto situácii ešte akokoľvek pomôcť. Vďaka všetkým za rýchle odpovede a ospravedlňujem sa, ak je tento problém už na porade riešený - v takom prípade prosím link. Katka

No ja len toľko, prosím ak môžete skúste si zabezpečiť od najbližšieho, ale zato poctivého chovateľa kozie mlieko. Kozie mlieko chované od drobnochovateľa má predpoklad, že v ňom bude všetko to čo Vaše telo potrebuje. Z fariem a obchodov toto mlieko nedoporučujem, nakoľko zvieratá bývajú kŕmené granulátmi - pozostávajúcich so sušenej ďateliny. Koza sama o sebe je bylinožravec, rada obžiera to čoho by sa iné zvieratá ani nedotkli. Z obľubou obžiera stromy, rôzne kríčky, alebo listy agátu, ktoré sú jed. Agát je strom ktorý okrem kvetov (bielok) má všetky časti jedovaté. Dávky, ktoré toto zviera zožerie, by pre iné zvieratá dozaista spôsobili smrť. Je samozrejmé, že ak koza zožerie veľa horkých bylín tak aj mlieko bude mať horkú chuť. Všetko záleží od stravy ako jú chovateľ kŕmi. To, že má mlieko horkú chuť však ešte nemusí znamenať, že má menej liečivé účinky. Veľa krát horšie na chuť môže mať blahodarne účinky na telo. Koza akoby zázračné zviera, vo vemene pri tvorbe mlieka prepúšta časť látok rôznych bylín, kríkov, lístia stromov a kôry, samozrejme aj malú časť jedov, ktoré za pomoci tukových guličiek, enzýmov, nasýtených mastných kyselín a iných oveľa skôr prenikajú cez stenu žalúdka do organizmu človeka na miesta kde je to najviac potrebné. Malé množstvá účinných látok, trieslovín a jedov napomáhajú ako keby reštartovať Váš imunitný systém, ktorý v boji s rakovinou tvorí nevyčísliteľnú hodnotu. To že Vám lekári z tela karcinóm vyberú neznamená, že ste vyhrali, ak máte i naďalej oslabený imunitný systém po operácii, dochádza, že karcinogénne bunky naďalej úspešne napádajú a dobývajú tie zvyšné zdravé, ktoré tam ešte ostali. Preto ako náhle sa pacient dozvie o tejto zákernej chorobe, by mal okamžite nastoliť ozdravovací proces, v miere akej mu to stav dovoľuje, čiže začať pravidelne viac krát do dňa pravidelne cvičiť, behať na zdravom čerstvom vzduch a hlavne sa otužovať. Otužovanie ako postupné znižovanie teploty vody v sprche v priebehu pár mesiacov až po teplotu 3-4 stupňov celzia sa Vám postará o znovunadobudnutie imunitného systému vo Vašom tele. Dbajte pri tom aby ste si pri sprchovaní studenou vodou nenamáčali hlavu, nevystavovali sa sprchovaniu dlhšie ako do doby než Vám začne byť zima a neotužujte sa v dobe keď ste prechladnutá. Samozrejme neoddeliteľnou súčasťou je zdravá vyvážená strava, plná zeleniny (červená repa, ktorá je nesmierne dôležitá v liečbe proti rakovine) , ovocia, z času na čas diétne mäso, králičie, kuracie a úplne obmedziť cukor a sladkosti, preto bo cukrovinky dodávajú množiacim sa rakovinotvorným bunkám energiu na ich boj a množenie sa. Navyše pri všetkých ozdravných kôrach je nesmierne dôležité pri ich vykonávaní, si hovoriť hoci aj nahlas a presviedčať sa, že tým čo robíte zabíjate každú, sekundu minútu, hodinu a deň niekoľko státisíc rakovinových buniek. Keď Vám do hlavy udrie otázka prečo práve Vy, tak je potrebné si položiť aj otázku, resp. podrobne rozanalyzovať dôvod prečo to a najmä čo bola príčina, že tento novotvar v tele vznikol. Po odstránení novotvaru z tela pacienta obyčajne nasleduje ožarovanie, ktoré spolu zo zákernými zabíja aj tie zdravé, čim následne dochádza k oslabeniu tela, nechutenstvu, poklesu na váhe a tým sa už takto oslabený organizmus, stáva ešte slabším a potom sa svojim blízkym takmer stráca pred očami a od žiarenia k žiareniu telo ešte slabšie až do doby kedy jedného dňa pacient nie je samostatne schopný už vstať ani z postele a neskôr je koniec. Preto prosím ak môžete v čo najväčšej miere nastoľte ozdravovací systém ešte pred samostatným ožarovaním a pokiaľ Vám to zdravotný stav dovoľuje tak aj počas liečby ožarovaním, tak aby vo vašom tele tých málo zdravých buniek zdorovalo a žiarenie zabíjalo len ten veľký, ale už zato hladujúci zlomok rakovinových buniek. A nezabudnite každý deň v pravidelných intervaloch aspoň 3 dcl 3 x denne vypiť toho zdravého kozieho mliečka. Na záver Vám prajem aby Vás aj Vašu rodinu tá prekliata choroba raz a navždy opustila a nedá mi napísať, čo mi vždy ako malému decku hovorila moja starenka: Človeče pomáhaj si aj pán Boh ti pomôže! preto nič nenechávajte na náhodu, ide predsa o život! Všetko dobré Vám prajem, ale aj tým, ktorých rovnako ako Vás sužuje a spája rovnaký problém. držím palce!
S pozdravom Peter
Jarka 1
29.12.11,15:44
Mne onkológ nepotvrdil, že sladké má vplyv na rakovinové bunky. Keď som chodila na chemoterapie, predávali dolu v bufete kozie mlieko. Na to sa objavil oznam pre pacientov, že počas chemoterapie sa neodporúča kozie mlieko. Nezisťovala som prečo, ale všimla som si, že ho prestali predávať.
buchač
29.12.11,16:45
Dobrý deň, prosím o pomoc. Máme v rodine takto vážne chorú mamičku (38) dvoch detičiek (mladšie má rôčik a pol), je po hysterektómii (júl), ale nádor bol taký rozsiahly, že sa nedalo vybrať všetko. Práve doberá tretiu dávku chemoterapie, ale prognóza je zlá (bolesti ruky, chrbtice, problémy s trávením....) Prosím o kontakt na nejakého pána liečiteľa alebo pani liečiteľku, ktorí by vedeli v tejto situácii ešte akokoľvek pomôcť. Vďaka všetkým za rýchle odpovede a ospravedlňujem sa, ak je tento problém už na porade riešený - v takom prípade prosím link. Katka

No ja len toľko, prosím ak môžete skúste si zabezpečiť od najbližšieho, ale zato poctivého chovateľa kozie mlieko. Kozie mlieko chované od drobnochovateľa má predpoklad, že v ňom bude všetko to čo Vaše telo potrebuje. Z fariem a obchodov toto mlieko nedoporučujem, nakoľko zvieratá bývajú kŕmené granulátmi - pozostávajúcich so sušenej ďateliny. Koza sama o sebe je bylinožravec, rada obžiera to čoho by sa iné zvieratá ani nedotkli. Z obľubou obžiera stromy, rôzne kríčky, alebo listy agátu, ktoré sú jed. Agát je strom ktorý okrem kvetov (bielok) má všetky časti jedovaté. Dávky, ktoré toto zviera zožerie, by pre iné zvieratá dozaista spôsobili smrť. Je samozrejmé, že ak koza zožerie veľa horkých bylín tak aj mlieko bude mať horkú chuť. Všetko záleží od stravy ako jú chovateľ kŕmi. To, že má mlieko horkú chuť však ešte nemusí znamenať, že má menej liečivé účinky. Veľa krát horšie na chuť môže mať blahodarne účinky na telo. Koza akoby zázračné zviera, vo vemene pri tvorbe mlieka prepúšta časť látok rôznych bylín, kríkov, lístia stromov a kôry, samozrejme aj malú časť jedov, ktoré za pomoci tukových guličiek, enzýmov, nasýtených mastných kyselín a iných oveľa skôr prenikajú cez stenu žalúdka do organizmu človeka na miesta kde je to najviac potrebné. Malé množstvá účinných látok, trieslovín a jedov napomáhajú ako keby reštartovať Váš imunitný systém, ktorý v boji s rakovinou tvorí nevyčísliteľnú hodnotu. To že Vám lekári z tela karcinóm vyberú neznamená, že ste vyhrali, ak máte i naďalej oslabený imunitný systém po operácii, dochádza, že karcinogénne bunky naďalej úspešne napádajú a dobývajú tie zvyšné zdravé, ktoré tam ešte ostali. Preto ako náhle sa pacient dozvie o tejto zákernej chorobe, by mal okamžite nastoliť ozdravovací proces, v miere akej mu to stav dovoľuje, čiže začať pravidelne viac krát do dňa pravidelne cvičiť, behať na zdravom čerstvom vzduch a hlavne sa otužovať. Otužovanie ako postupné znižovanie teploty vody v sprche v priebehu pár mesiacov až po teplotu 3-4 stupňov celzia sa Vám postará o znovunadobudnutie imunitného systému vo Vašom tele. Dbajte pri tom aby ste si pri sprchovaní studenou vodou nenamáčali hlavu, nevystavovali sa sprchovaniu dlhšie ako do doby než Vám začne byť zima a neotužujte sa v dobe keď ste prechladnutá. Samozrejme neoddeliteľnou súčasťou je zdravá vyvážená strava, plná zeleniny (červená repa, ktorá je nesmierne dôležitá v liečbe proti rakovine) , ovocia, z času na čas diétne mäso, králičie, kuracie a úplne obmedziť cukor a sladkosti, preto bo cukrovinky dodávajú množiacim sa rakovinotvorným bunkám energiu na ich boj a množenie sa. Navyše pri všetkých ozdravných kôrach je nesmierne dôležité pri ich vykonávaní, si hovoriť hoci aj nahlas a presviedčať sa, že tým čo robíte zabíjate každú, sekundu minútu, hodinu a deň niekoľko státisíc rakovinových buniek. Keď Vám do hlavy udrie otázka prečo práve Vy, tak je potrebné si položiť aj otázku, resp. podrobne rozanalyzovať dôvod prečo to a najmä čo bola príčina, že tento novotvar v tele vznikol. Po odstránení novotvaru z tela pacienta obyčajne nasleduje ožarovanie, ktoré spolu zo zákernými zabíja aj tie zdravé, čim následne dochádza k oslabeniu tela, nechutenstvu, poklesu na váhe a tým sa už takto oslabený organizmus, stáva ešte slabším a potom sa svojim blízkym takmer stráca pred očami a od žiarenia k žiareniu telo ešte slabšie až do doby kedy jedného dňa pacient nie je samostatne schopný už vstať ani z postele a neskôr je koniec. Preto prosím ak môžete v čo najväčšej miere nastoľte ozdravovací systém ešte pred samostatným ožarovaním a pokiaľ Vám to zdravotný stav dovoľuje tak aj počas liečby ožarovaním, tak aby vo vašom tele tých málo zdravých buniek zdorovalo a žiarenie zabíjalo len ten veľký, ale už zato hladujúci zlomok rakovinových buniek. A nezabudnite každý deň v pravidelných intervaloch aspoň 3 dcl 3 x denne vypiť toho zdravého kozieho mliečka. Na záver Vám prajem aby Vás aj Vašu rodinu tá prekliata choroba raz a navždy opustila a nedá mi napísať, čo mi vždy ako malému decku hovorila moja starenka: Človeče pomáhaj si aj pán Boh ti pomôže! preto nič nenechávajte na náhodu, ide predsa o život! Všetko dobré Vám prajem, ale aj tým, ktorých rovnako ako Vás sužuje a spája rovnaký problém. držím palce!
S pozdravom Peter


...Peťulo ...a pozrel si sa aj na onô ???

veronikasad Dnes, 14:55
kukoportál, čítal si tento príspevok ?
http://www.porada.sk/t178875-p6-rakovina-vo-vysokom-stadiu-hladam-liecitela.html#post1926013

...a ak nie , tak Ti rovno citáciu smutného príbehu dám ...


Katka4040
Re: Rakovina vo vysokom štádiu - hľadám liečiteľa
Všetkým ďakujem. Dnes nám odišla.


...a ak máš čo i len trochu sebareflexie , tak ten svoj príspevok odstrániš - vymažeš ...





...a ozaj , k poniektorým Tvojim myšlienkám ( fakt sú Tvoje , alebo skúsenosti dokonca ...??? ) by som sa radšej nevyjadroval ...
Mám totiž iné postrehy ,skúsenosti ....aj keď netvrdím , že niečo z uvedeného nie je pravdou , dokonca opak je skutočnosťou ...
kukuportal
29.12.11,17:15
Mne onkológ nepotvrdil, že sladké má vplyv na rakovinové bunky. Keď som chodila na chemoterapie, predávali dolu v bufete kozie mlieko. Na to sa objavil oznam pre pacientov, že počas chemoterapie sa neodporúča kozie mlieko. Nezisťovala som prečo, ale všimla som si, že ho prestali predávať.

No to by ma teda zaujimalo, aky mal dovod tento pan doktor lekar taketo nieco vyhlasit. Bo vacsina lekarov, ktorych poznam tak kozie mlieko doporucovali ako dopnkovu vyzivu alternativnej mediciny vhodnu popri liecbe rakoviny. Ak taketo nieco lekar vyhlasi je jasne ze mlieko predavane v bufete ostane na pospas. Mozno tym loboval pre mega-giganticky farmaceuticky priemysel, od ktorych v sucasnej dobe dostavaju nemale vecne a financne odmeny. No nebudem tu, ale nikoho obvinovat, no nech si urobi usudok kazdy sam! :-)
kukuportal
29.12.11,17:31
...Peťulo ...a pozrel si sa aj na onô ???


...a ak nie , tak Ti rovno citáciu smutného príbehu dám ...



...a ak máš čo i len trochu sebareflexie , tak ten svoj príspevok odstrániš - vymažeš ...





...a ozaj , k poniektorým Tvojim myšlienkám ( fakt sú Tvoje , alebo skúsenosti dokonca ...??? ) by som sa radšej nevyjadroval ...
Mám totiž iné postrehy ,skúsenosti ....aj keď netvrdím , že niečo z uvedeného nie je pravdou , dokonca opak je skutočnosťou ...

dnes po dlhom case ked som vstupil na poradu tak som vidiel odkaz citatelky pod nazvom Rakovina vo vysokom stadiu - hladam liecitela, po precitani odkazu citatelky som necital dalsie prispevky a ihned som reagoval odpovedou a ako som moj prispevok odoslal tak sa mi zobrazila stranka s predchadzajucimi prispevkami, kde dotycna pise, ze uz niet pomoci, ze uz mamicka odisla. Je mi to strasne luto, ze som tym mojim prispevkom jej nedokazal pomoct, ale mozno, ze niekomu predsa len pomoze. Nech si kazdy z toho vyberie co sa mu paci, to necham na nom, no dolezite je ze uz nech pre svoje zdravie robi cokolvek nech je zdravy! Ak ma niekto ine postrehy, alebo skusenosti, nech ich sem v klude napise, rad sa poucim aj ja a urcite aj ostatni, bo cloviek nikdy nevie kedy bude onu radu nad zlato potrebovat! Peter
buchač
29.12.11,17:38
...a ozaj , k poniektorým Tvojim myšlienkám ( fakt sú Tvoje , alebo skúsenosti dokonca ...??? ) by som sa radšej nevyjadroval ...
Mám totiž iné postrehy ,skúsenosti ....aj keď netvrdím , že niečo z uvedeného nie je pravdou , dokonca opak je skutočnosťou ...

dnes po dlhom case ked som vstupil na poradu tak som vidiel odkaz citatelky pod nazvom Rakovina vo vysokom stadiu - hladam liecitela, po precitani odkazu citatelky som necital dalsie prispevky a ihned som reagoval odpovedou a ako som moj prispevok odoslal tak sa mi zobrazila stranka s predchadzajucimi prispevkami, kde dotycna pise, ze uz niet pomoci, ze uz mamicka odisla. Je mi to strasne luto, ze som tym mojim prispevkom jej nedokazal pomoct, ale mozno, ze niekomu predsa len pomoze. Nech si kazdy z toho vyberie co sa mu paci, to necham na nom, no dolezite je ze uz nech pre svoje zdravie robi cokolvek nech je zdravy! Ak ma niekto ine postrehy, alebo skusenosti, nech ich sem v klude napise, rad sa poucim aj ja a urcite aj ostatni, bo cloviek nikdy nevie kedy bude onu radu nad zlato potrebovat! Peter
...šak OKI , nič sa nedeje ...

...najskôr sa ešte raz opýtam ...viď červené ......potom sa budeme učiť ...
kukuportal
29.12.11,19:23
...šak OKI , nič sa nedeje ...

...najskôr sa ešte raz opýtam ...viď červené ......potom sa budeme učiť ...

no to je tvoj nazor. Nie to cervene, nie su moje, myslienky, je to len zaver resp. vycuc z toho mnozstva odbornych knih, ktore som v minulosti precital, respektive po ktorych som patral v minulosti, ked moja mama a dalsi clenovia nasej rakoviny na nu v minulosti ochoreli, nastastie ta rakovina bola diagnostikovana v rannom stadiu. V tom case sme my ani doktori nevedeli o aky druh rakoviny sa jedna, do akej miery bol danny druh rakoviny agresivny. Dost veci sme v priebehu liecby i odskusali, no do akej miery sa ich uspesnost osvedcila sa neda povedat, ale vdaka Bohu dnes sme tu vsetci a vsetci zdravy. Mama i ostatni clenovia rodiny este i po rokoch chodia po pravidelnych kontrolach s negativnymi vysledkami, vdaka Bohu!
buchač
29.12.11,20:30
Dobrý deň, prosím o pomoc. Máme v rodine takto vážne chorú mamičku (38) dvoch detičiek (mladšie má rôčik a pol), je po hysterektómii (júl), ale nádor bol taký rozsiahly, že sa nedalo vybrať všetko. Práve doberá tretiu dávku chemoterapie, ale prognóza je zlá (bolesti ruky, chrbtice, problémy s trávením....) Prosím o kontakt na nejakého pána liečiteľa alebo pani liečiteľku, ktorí by vedeli v tejto situácii ešte akokoľvek pomôcť. Vďaka všetkým za rýchle odpovede a ospravedlňujem sa, ak je tento problém už na porade riešený - v takom prípade prosím link. Katka

No ja len toľko, prosím ak môžete skúste si zabezpečiť od najbližšieho, ale zato poctivého chovateľa kozie mlieko. Kozie mlieko chované od drobnochovateľa má predpoklad, že v ňom bude všetko to čo Vaše telo potrebuje. Z fariem a obchodov toto mlieko nedoporučujem, nakoľko zvieratá bývajú kŕmené granulátmi - pozostávajúcich so sušenej ďateliny. Koza sama o sebe je bylinožravec, rada obžiera to čoho by sa iné zvieratá ani nedotkli. Z obľubou obžiera stromy, rôzne kríčky, alebo listy agátu, ktoré sú jed. Agát je strom ktorý okrem kvetov (bielok) má všetky časti jedovaté. Dávky, ktoré toto zviera zožerie, by pre iné zvieratá dozaista spôsobili smrť. Je samozrejmé, že ak koza zožerie veľa horkých bylín tak aj mlieko bude mať horkú chuť. Všetko záleží od stravy ako jú chovateľ kŕmi. To, že má mlieko horkú chuť však ešte nemusí znamenať, že má menej liečivé účinky. Veľa krát horšie na chuť môže mať blahodarne účinky na telo. Koza akoby zázračné zviera, vo vemene pri tvorbe mlieka prepúšta časť látok rôznych bylín, kríkov, lístia stromov a kôry, samozrejme aj malú časť jedov, ktoré za pomoci tukových guličiek, enzýmov, nasýtených mastných kyselín a iných oveľa skôr prenikajú cez stenu žalúdka do organizmu človeka na miesta kde je to najviac potrebné. Malé množstvá účinných látok, trieslovín a jedov napomáhajú ako keby reštartovať Váš imunitný systém, ktorý v boji s rakovinou tvorí nevyčísliteľnú hodnotu. To že Vám lekári z tela karcinóm vyberú neznamená, že ste vyhrali, ak máte i naďalej oslabený imunitný systém po operácii, dochádza, že karcinogénne bunky naďalej úspešne napádajú a dobývajú tie zvyšné zdravé, ktoré tam ešte ostali.
...ako vieš ,že nevybrali ...???
Preto ako náhle sa pacient dozvie o tejto zákernej chorobe, by mal okamžite nastoliť ozdravovací proces, v miere akej mu to stav dovoľuje, čiže začať pravidelne viac krát do dňa pravidelne cvičiť, behať na zdravom čerstvom vzduchu...
...kristepane na nebesiach ....odpusť mu , bo nevie čo činí - rozpráva ....http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-79-headbang.gif
a hlavne sa otužovať. Otužovanie ako postupné znižovanie teploty vody v sprche v priebehu pár mesiacov až po teplotu 3-4 stupňov celzia sa Vám postará o znovunadobudnutie imunitného systému vo Vašom tele. Dbajte pri tom aby ste si pri sprchovaní studenou vodou nenamáčali hlavu, nevystavovali sa sprchovaniu dlhšie ako do doby než Vám začne byť zima a neotužujte sa v dobe keď ste prechladnutá. Samozrejme neoddeliteľnou súčasťou je zdravá vyvážená strava, plná zeleniny (červená repa, ktorá je nesmierne dôležitá v liečbe proti rakovine) , ovocia, z času na čas diétne mäso, králičie, kuracie a úplne obmedziť cukor a sladkosti, preto bo cukrovinky dodávajú množiacim sa rakovinotvorným bunkám energiu na ich boj a množenie sa. Navyše pri všetkých ozdravných kôrach je nesmierne dôležité pri ich vykonávaní, si hovoriť hoci aj nahlas a presviedčať sa, že tým čo robíte zabíjate každú, sekundu minútu, hodinu a deň niekoľko státisíc rakovinových buniek. Keď Vám do hlavy udrie otázka prečo práve Vy, tak je potrebné si položiť aj otázku, resp. podrobne rozanalyzovať dôvod prečo to a najmä čo bola príčina, že tento novotvar v tele vznikol.
...skús sa opýtať dojčaťa , čo Ti odpovie ...
Po odstránení novotvaru z tela pacienta obyčajne nasleduje ožarovanie, ktoré spolu zo zákernými zabíja aj tie zdravé, čim následne dochádza k oslabeniu tela, nechutenstvu, poklesu na váhe a tým sa už takto oslabený organizmus, stáva ešte slabším a potom sa svojim blízkym takmer stráca pred očami a od žiarenia k žiareniu telo ešte slabšie až do doby kedy jedného dňa pacient nie je samostatne schopný už vstať ani z postele a neskôr je koniec.
...vždy ???
Preto prosím ak môžete v čo najväčšej miere nastoľte ozdravovací systém ešte pred samostatným ožarovaním a pokiaľ Vám to zdravotný stav dovoľuje tak aj počas liečby ožarovaním, tak aby vo vašom tele tých málo zdravých buniek zdorovalo a žiarenie zabíjalo len ten veľký, ale už zato hladujúci zlomok rakovinových buniek. A nezabudnite každý deň v pravidelných intervaloch aspoň 3 dcl 3 x denne vypiť toho zdravého kozieho mliečka. Na záver Vám prajem aby Vás aj Vašu rodinu tá prekliata choroba raz a navždy opustila a nedá mi napísať, čo mi vždy ako malému decku hovorila moja starenka: Človeče pomáhaj si aj pán Boh ti pomôže! preto nič nenechávajte na náhodu, ide predsa o život! Všetko dobré Vám prajem, ale aj tým, ktorých rovnako ako Vás sužuje a spája rovnaký problém. držím palce!
S pozdravom Peter



no to je tvoj nazor.
...nie názor ...skúsenosti , kua ...
Nie to cervene, nie su moje, myslienky, je to len zaver resp. vycuc z toho mnozstva odbornych knih, ktore som v minulosti precital, respektive po ktorych som patral v minulosti,
...nedá sa všetko na každého aplikovať komplexne a kompletne ...
ked moja mama a dalsi clenovia nasej rakoviny na nu v minulosti ochoreli, nastastie ta rakovina bola diagnostikovana v rannom stadiu. V tom case sme my ani doktori nevedeli o aky druh rakoviny sa jedna, do akej miery bol danny druh rakoviny agresivny. Dost veci sme v priebehu liecby i odskusali, no do akej miery sa ich uspesnost osvedcila sa neda povedat, ale vdaka Bohu dnes sme tu vsetci a vsetci zdravy. Mama i ostatni clenovia rodiny este i po rokoch chodia po pravidelnych kontrolach s negativnymi vysledkami, vdaka Bohu!
...prečítaj si aj , povedzme , všetky príspevky v tejto téme ...
...mám za to , že to prežité každého má dačo do seba ...

...a čo sa týka kozieho mlieka , tak hádam len jeden názor ...

" Napriek medializovaným prípadom, keď pitie kozieho mlieka napomohlo predchádzanie rakovine, je lekárka k týmto tvrdeniam skeptická. „Podľa môjho názoru nie sú podložené tvrdenia o vhodnosti prevencie proti nádorovým ochoreniam, dobré referencie vychádzajú z individuálnych tvrdení.“ Za marketingový ťah považuje údaj na etikete výrobkov o znižovaní stresu a pocitu nervozity práve konzumom kozieho mlieka. „Koziemu mlieku netreba pripisovať nadprirodzené účinky a jeho miesto v našom jedálničku si každý musí odhadnúť,“.....

„Čerstvé kozie mlieko – nadojené doma a tepelne neupravené - môže byť zdrojom baktérií spôsobujúcich ochorenia zažívacieho traktu, ale môže byť aj nositeľom vírusu encefalitídy. Musí byť tepelne upravené pasterizáciou – zbavené choroboplodných zárodkov. Kozie mlieko a mliečne výrobky sú modifikované pridaním bifidoflóry, minerálov, vitamínov a sú dochucované,“ hovorí Eva Smíšková z dietologickej poradňe Alfaomega výživy.
kukuportal
30.12.11,15:44
Tak poďme ešte raz a pekne po poriadku. V čase keď mojej sestre diagnostikovali rakovinu krčka maternice tak ešte pred samotnou operáciou začala aktívne cvičiť a behať a behá dodnes. Ja som v tom predchádzajúcom článku písal predsa pokiaľ to zdravotný stav pacienta dovoľuje. V tom čase moja sestra nevyzerala ani ako pacient, čiže nič jej nebránilo aby sa mohla začať športu naplno venovať. Určite som tým nemal na mysli, človeka ktorý po chemoterapii nie je schopný samostatne vstať, aby cvičil behal a otužoval sa. Čo sa týka rozanalyzovania choroby som nezmenil názor ani potom, čo si napísal či mi vie odpovedať i dojča. Dojča možno nie, ale na niektoré otázky by mohla dokázať odpovedať jeho matka. Dojčiace dieťa ako také nemá dostatočne vyvinutý imunitný systém, čo v praxi znamená, že môže rakovina u neho ľahšie prepuknúť. Môže to spôsobovať modifikovaná strava matky, ktorá sa dostáva dojčením rovnako ako pri encefalitíde do tela novorodenca. Dnes modifikované suroviny jedál sú takmer všade a vo všetkom. Nie vždy však rakovinu môže spôsobiť strava, môže to byť prostredie v ktorom jedinec žije, gama žiarenie, alebo niečo čo my ľudia, lekári a ani vedci doposiaľ nevieme. To prečo si tu na svete ty je tiež zodpovedať jednoduché: Lebo si bol spomedzi tých pár miliónov spermií najrýchlejší! :-) Čo sa týka toho postupného slábnutia organizmu po všetkých tých chemoterapiách a ožiaroch, keď už človek nie je samostatne schopný vstať a nie je schopný už prijímať ani potravu a ak tento stav zotrváva určitú dobu tak je to už len otázka boja z časom, či mi snáď chceš tvrdiť opak? Čo sa týka tej tvojej vety, že nie všetko sa dá na každého aplikovať kompletne a komplexne - úplne s tebou súhlasím! Čo sa týka skeptického pohľadu lekárky pri požívaní kozieho mlieka v oblasti prevencie voči rakovine, je mi jej názor úplne ľahostajný, nakoľko sto lekárov sto názorov a rovnako ako podľa tvojho názoru nie sú podložené tvrdenia o vhodnosti prevencie proti nádorovým ochoreniam, tak rovnako nie sú ani vyvrátené. Ja som tu nijaký marketing neponúkal, práve naopak, radil som ľuďom aby si zaobstarali mlieko od drobnochovateľa, človeka ktorý chová kozu nanajvýš dve. Taktiež ani nehovorím, že kozie mlieko je zázračný liek, je to len produkt ktorý môže byť veľmi nápomocný pri liečbe rakoviny. Vo veľa prípadoch nedokáže možno uzdraviť, ale oddialiť, resp. skvalitniť život pacienta. Čerstvé kozie mlieko nadojené doma a tepelne neupravené môže byť zdrojom baktérií spôsobujúce ochorenia zažívacieho traktu, ale i nemusí byť zdrojom tohto ochorenia. Pokiaľ koza ktorá je chovaná u chovateľa, ktorý ich chová z láskou, bez mäsokostných a rybích múčok, plesnivých siláží je veľmi nízke riziko, že by mlieko mohlo byť infikované. Veď už niekoľko tisícročí od doby kedy človek domestikoval zvieratá všetci pili mlieko dobytka, oviec a kôz a neprevarené a dodnes sme my ich svedkami. Zo svojich skúseností po tom čo mama ochorela na rakovinu som si domov priviezol kozičku, (dnes máme už tri :-) mlieko zásadne nepreváram, teplom by som pozabíjal aj veľkú časť mikroorganizmov, ktoré pôsobia blahodárne na mikroflóru žalúdka. Sám som mal v minulosti silné ekzémy, nemohol som ohýbať prstami, bo koža bola taká suchá, že sa mi samovoľne olupovala a opadávala. Keď som zohol prsty do dlane, pokožka sa mi na prstoch potrhala a tiekla mi krv. Od kožnej lekárky som dostaval na predpis silné hormonálne kortikoidove masti, ktoré boli síce účinné, ale mohol som ich používať len veľmi krátky čas. Po pravidelnej konzumácii kozieho mlieka sa účinok dostavil po pár dňoch a za 2-3 týždne mi nebolo vidieť najmenšie stopy po ekzémoch. Kozie mlieko ani nedochucujem a ani nepridávam do nich žiadne iné vitamíny a minerály :-) a ani nevyrábam žiadne iné výrobky. Jednoducho čerstvo nadojené ho precedím a ihneď konzumujem. Najlepšie to i tak zistí sám chorý človek priamo na sebe, takže tu môžem vypisovať a vysvetlovať litánie koľko chcem.
S pozdravom Peter
buchač
30.12.11,17:27
...za seba vždy vravím , to je hádam jasné ...takže po poriadku , reagujem len na podstatné ...


Tak poďme ešte raz a pekne po poriadku. V čase keď mojej sestre diagnostikovali rakovinu krčka maternice tak ešte pred samotnou operáciou začala aktívne cvičiť a behať a behá dodnes.
...skrátená verzia...
Jeden deň vyšetrenie na kolono ( posledné z iných ...) a do týždňa ma 3 dni pripravovali na operáciu , aby som s krvi nestiekol ...
Cvičenie nahádzam manuálnou prácou , no je to ale z dôvodov DIA .......ale to je v podstate aj tak jedno ...aspoň sa hýbem ...
Ja som v tom predchádzajúcom článku písal predsa pokiaľ to zdravotný stav pacienta dovoľuje. V tom čase moja sestra nevyzerala ani ako pacient, čiže nič jej nebránilo aby sa mohla začať športu naplno venovať. Určite som tým nemal na mysli, človeka ktorý po chemoterapii nie je schopný samostatne vstať, aby cvičil behal a otužoval sa. Čo sa týka rozanalyzovania choroby som nezmenil názor ani potom, čo si napísal či mi vie odpovedať i dojča. Dojča možno nie, ale na niektoré otázky by mohla dokázať odpovedať jeho matka. Dojčiace dieťa ako také nemá dostatočne vyvinutý imunitný systém, čo v praxi znamená, že môže rakovina u neho ľahšie prepuknúť. Môže to spôsobovať modifikovaná strava matky, ktorá sa dostáva dojčením rovnako ako pri encefalitíde do tela novorodenca.
...čakal som takúto odpoveď ...;)...nerozpitvávam už ale ďalej...
Dnes modifikované suroviny jedál sú takmer všade a vo všetkom. Nie vždy však rakovinu môže spôsobiť strava, môže to byť prostredie v ktorom jedinec žije, gama žiarenie, alebo niečo čo my ľudia, lekári a ani vedci doposiaľ nevieme. To prečo si tu na svete ty je tiež zodpovedať jednoduché: Lebo si bol spomedzi tých pár miliónov spermií najrýchlejší! :-) Čo sa týka toho postupného slábnutia organizmu po všetkých tých chemoterapiách a ožiaroch, keď už človek nie je samostatne schopný vstať a nie je schopný už prijímať ani potravu a ak tento stav zotrváva určitú dobu tak je to už len otázka boja z časom, či mi snáď chceš tvrdiť opak?
...nie , nedá sa oponovať ...rok som strávil na PN - ke ......dve operácie a 6 cyklov najhoršieho mixu chema mi dalo zabrať ...
Čo sa týka tej tvojej vety, že nie všetko sa dá na každého aplikovať kompletne a komplexne - úplne s tebou súhlasím! Čo sa týka skeptického pohľadu lekárky pri požívaní kozieho mlieka v oblasti prevencie voči rakovine, je mi jej názor úplne ľahostajný, nakoľko sto lekárov sto názorov a rovnako ako podľa tvojho názoru nie sú podložené tvrdenia o vhodnosti prevencie proti nádorovým ochoreniam, tak rovnako nie sú ani vyvrátené. Ja som tu nijaký marketing neponúkal, práve naopak, radil som ľuďom aby si zaobstarali mlieko od drobnochovateľa, človeka ktorý chová kozu nanajvýš dve.
...netvrdím opak ...
Taktiež ani nehovorím, že kozie mlieko je zázračný liek, je to len produkt ktorý môže byť veľmi nápomocný pri liečbe rakoviny. Vo veľa prípadoch nedokáže možno uzdraviť, ale oddialiť, resp. skvalitniť život pacienta. Čerstvé kozie mlieko nadojené doma a tepelne neupravené môže byť zdrojom baktérií spôsobujúce ochorenia zažívacieho traktu, ale i nemusí byť zdrojom tohto ochorenia. Pokiaľ koza ktorá je chovaná u chovateľa, ktorý ich chová z láskou, bez mäsokostných a rybích múčok, plesnivých siláží je veľmi nízke riziko, že by mlieko mohlo byť infikované. Veď už niekoľko tisícročí od doby kedy človek domestikoval zvieratá všetci pili mlieko dobytka, oviec a kôz a neprevarené a dodnes sme my ich svedkami. Zo svojich skúseností po tom čo mama ochorela na rakovinu som si domov priviezol kozičku, (dnes máme už tri :-) mlieko zásadne nepreváram, teplom by som pozabíjal aj veľkú časť mikroorganizmov, ktoré pôsobia blahodárne na mikroflóru žalúdka. Sám som mal v minulosti silné ekzémy, nemohol som ohýbať prstami, bo koža bola taká suchá, že sa mi samovoľne olupovala a opadávala. Keď som zohol prsty do dlane, pokožka sa mi na prstoch potrhala a tiekla mi krv. Od kožnej lekárky som dostaval na predpis silné hormonálne kortikoidove masti, ktoré boli síce účinné, ale mohol som ich používať len veľmi krátky čas. Po pravidelnej konzumácii kozieho mlieka sa účinok dostavil po pár dňoch a za 2-3 týždne mi nebolo vidieť najmenšie stopy po ekzémoch. Kozie mlieko ani nedochucujem a ani nepridávam do nich žiadne iné vitamíny a minerály :-) a ani nevyrábam žiadne iné výrobky. Jednoducho čerstvo nadojené ho precedím a ihneď konzumujem. Najlepšie to i tak zistí sám chorý človek priamo na sebe, takže tu môžem vypisovať a vysvetlovať litánie koľko chcem.
...ja zasa vravím ....." kto nezažil , nepochopí "....
S pozdravom Peter
bonita
30.12.11,18:33
Ja tuto temu tiez sledujem od zaciatku jej vzniku a iste nie som z poradakov jedina. S vami prezivam vase trapenia, tesim sa, ked sa vam upravi zdr. stav a trpnem, ked mate zle vysledky. Nepoznam nikoho osobne, ale len cez nicky a tym ste pre mna uz davno existujuce osoby. S velkym smutkom som prezivala jarkin odchod, tazko na mna posobi aj ine odchody, hoci len sprostredkovane cez ich znamych.Pretoze vzdy ide o cloveka a len o jeden zivot, ktory kazdy clovek ma a o to smutnejsie je, ked odchadzaju mladi ludia, ktori by mali inak pred sebou este daku desiatku rokov zivota.

Smrt ma desi svojou konecnostou a zivot povazujem za najvacsi dar, aky clovek mohol dostat / ezoterickej stranky vnimam zivot na zemi ako odmenu, nie ako trest veduci k vykupeniu/. Tiez mam nazor, ze ked je clovek zdravy, ma vsetko vo svojich rukach, lebo zdravy clovek moze aj zarobit, aj najst svoje stastie. A pride mi velmi zvlastne, ked si ludia praju k sviatkom rozne veci a zdravie casto vynechaju, pritom zdravie je najpodstatnejsie. Podstatnejsie nez auto, novy dom, dovolenka, nez peniaze. Preto si cele roky prajem len zdravie sebe a svojej rodine, aby nas obchadzali smrtelne diagnozy.

Moj otec tiez zomrel na rakovinu - najprv hrube crevo, potom sa mu vratila po 8 mich rokoch na pecen. Preto je rakovina pre mna velym strasiakom. Preto som zacala hladat po nete, aj v knihach sposoby alternativnej mediciny, co je najma naozaj o zivotosprave. Myslim, ze uz mam prebehnuteho velmi vela za tych cca dva roky, a riadim sa aj svojou logikou, teda ak ma nieco zaujme, hladam v odkazoch na google dalej, citam skusenosti ludi a pod.

Vzhladom k tomu si napravam zivotospravu, prstala som jest maso okrem kuracieho a ryb, snazim sa viac zeleniny, priznam sa ze pouzivam aj vit, doplnky / na zakalde toho, ze strava mi neda vsetko v takom mnozstve ake potrebujem/, no v bio kvalite / a napr. vit.C beriem uz cez dva roky , 1-3 gramy denne a cely cas som nebola chora, chripka, prechladnutie, predtym vzdy v zime aj dva krat/, pouzivam aj omega 3 kyseliny a teraz zhanam megaenzyme. Viem, ze mnohi toto nevyznavate, mozno robim zo seba pokusneho kralika, n cas ukaze. Zaia si drzim napr. autoimunnu zlazu uz dva roky v takom stave, ze stale produkuje dostatok hormonu.

Aby som sa vobec dostala k tomu, preco toto vsetko pisem - vsimla som si a nielen z debat na roznych forach, ale aj z vyjadreni lekarov, sprostredkovanych, aj zo sledovania samostatneho, ze vela ludi, ak sa im podari prezit operciu, tak casto umiera na nasledky chemo. Tiez som presvedcena, ze ozarovanie ma za nasledok neskorsi navrat rakoviny. Moj otec nemal metastazy, nador mu komplet vyoperovali, napriek tomu ho preventivne poslali na radio. A vratila sa mu rakovina v brusnej casti, na peceni, kde radioterapia mala zial dosah tiez. Vsetci pozname ucinky oziarenia, uz zo zakladnych skol / hirosima/. Tiez chemo podla mna viac skodi nez pomaha, pretoze telo po operacii potrebuje imunitu posilnit aby sa mohlo spamatat a nie este viac zlikvidovat. A uplne ma zabija, ked lekari vyoperuju nador bez metastaz, ale preventivne nasadia radio a chemo. Toto je podla mna rovno vrazda pacienta.

Ja som mala dlho dilemu ze ak by ma to nebodaj postihlo, ako s azachovam. V nej mam uz jasno - ziadne chemo, ziadne radio. A tak som radsej vsadila na prevenciu. Nezijeme preto aby sme jedli , ale jeme preto aby sme zili a tak sa radsej vzdat chutych vonavych udenin / karcinogenne/ a pod. veci, co tak super chutia / rozne konzervanty, prichute/ a jest ozaj len veci, co sa pokazia, teda nie su umelo konzervovane. Nie som este stale dosledna, dokonca fajcim. Na stravu som si dala uplnu zmenu, od januara a do roka s amusim zbavit aj cigariet.

Viem, ze mam celkom odlisny nazor na terapiu od vas, co tu pisete, ale verim, ze preto ten moj nazor tu nebude nezelany a nevhodny.

Ako som pisala, poznam vas len virtualne, ale casto na vas myslim a zelam vam aby ste svoj boj vyhravali a aj vyhrali.
buchač
30.12.11,19:03
...iba výcuc tých najlepších z dobrých myšlienok ...


...
Pretoze vzdy ide o cloveka a len o jeden zivot, ktory kazdy clovek ma ...
Smrt ma desi svojou konecnostou a zivot povazujem za najvacsi dar, aky clovek mohol dostat
...a práve dnes v jednom filme zaznela - zarezonovala pre mňa krásna myšlienka ...:rolleyes:
" Dostal si do daru život , tak si ho užívaj , ži ho "...
...aj najst svoje stastie...
...snáď aj hej ...:):):)
...
Preto si cele roky prajem len zdravie sebe a svojej rodine, aby nas obchadzali smrtelne diagnozy.
DETTO
Ja som mala dlho dilemu ze ak by ma to nebodaj postihlo, ako s azachovam.
...nik nevie dopredu povedať ......NIK ...dilema príde neskôr ...
Viem, ze mam celkom odlisny nazor na terapiu od vas, co tu pisete, ale verim, ze preto ten moj nazor tu nebude nezelany a nevhodny.
.....he ....za seba ´vravím ...a si normálna ??? ;):rolleyes:......dobrý názor nemôže predsa byť neželaný - nevhodný .............či ...??? ...nemyslím si ...:)
uct2007
30.12.11,19:19
Bonita,ja ti poviem môj príbeh a názor: ja som brala chemo 2 mesiace, potom som mala takú alergickú reakciu na liek zvaný Oxaliplatina, že som skončila na JIS-ke s dusením. Odvtedy som už chemo nebrala - práve kvôli tomu. Od začiatku liečenia som sa vrhla na takú stravu akú opisuješ ty - mäso len kuracie,alebo ryby, zeleninové a ovocné šťavy, veľa veľa zeleniny, brokolice, mrkvy, paradajky....no proste zelenina, ovocie, zelenina....zeleninové šaláty všetky možné aj nemožné, zelenina stále je číslo 1. v mojom jedálničku. Výsledky som mala dobré ba vynikajúce a predsa po dvoch mesiacoch mám výsledky zlé a onkomarkery mi stále stúpajú. Takže skúsila som aj alternatívnu liečbu, a teraz viem, že mi táto alternatívna liečba nepomohla a podstúpim aj 2. kolo chemoterapie keď bude treba...síce neviem akej, keďže som na ten určitý liek z CHT alergická, no veď doktori viac vedia ako ja a hlavne onkologovi, ktorý ma lieči verím. Uvidím, v januári pôjdem na kolono a snáď mi nerastie ďalší nádor - ak hej, podstúpim aj ďalšiu operáciu a aj to chemo. Alternatívna liečba u mňa totiž nezabrala, ako vidno. Nikdy nemôžeš dopredu vedieť, ako budeš reagovať na liečbu a či bude alternatívna dostačujúca.
VieraPopluharova
30.12.11,20:55
Ahojky všeci vospolok,

prepáčte, že som v poslednej dobe nedokázala reagovať na všetky príspevky, ktoé sa tu vyskytli, no vidím, že si poradíte i bez mojich zásahov, i keď som si všimla, že to tu občas riadne iskrilo.
Ja som sa len dnes vrátila z nemocnice, takže preto tá odmlka.

Prajem všetkým z úprimného srdca, veľa trpezlivosti, porozumenia, lásky a hlavne veľa, veľa zdravia a sily bojovať a nevzdávať sa všetkým do nadchádzajúceho roka 2012 a príjemné prežitie Silvestra.

Vaša Viera
Zimama
30.12.11,21:47
...ach, Vieročka, tak Ty takto - aj s nemocnicou si sa išla v starom roku rozlúčiť... ;) (Však Ty, pevne dúfam, vieš, ako to myslím...:):):))
Zimama
30.12.11,21:56
Hviezda na oblohe žiari a tma sneh dlaňou pohládza.
Nech sa Vám v novom roku darí a nech Vás len šťastie sprevádza!

http://best-image.org/_ph/51/514727228.gif

...a ešte aj trochu vtipnejšie ;):):

Do nového roku nám všetkým želám hlavne veľa-veľa-veľa ZDRAVIA,
pretože všetko ostatné si môžeme - pri troche šťastia - buď kúpiť, ukradnúť alebo zdediť... :---
ludmilla
31.12.11,13:41
Ja tuto temu tiez sledujem od zaciatku jej vzniku a iste nie som z poradakov jedina. S vami prezivam vase trapenia, tesim sa, ked sa vam upravi zdr. stav a trpnem, ked mate zle vysledky. Nepoznam nikoho osobne, ale len cez nicky a tym ste pre mna uz davno existujuce osoby. S velkym smutkom som prezivala jarkin odchod, tazko na mna posobi aj ine odchody, hoci len sprostredkovane cez ich znamych..

Jarka?! ................. sokovalo ma to .....:mee::mee::mee:
Tweety
31.12.11,13:53
Jarka?! ................. sokovalo ma to .....:mee::mee::mee: Je to veľmi smutné, ale nedá sa nič robiť.:mee: JarkaL nám a svojím blízkym odišla do večnosti.
http://www.porada.sk/t181618-zbohom-jarka.html
plavčík
31.12.11,16:43
Milí spolubojovníci, viem, že je tu téma Nový rok 2012... ale ja by som sa práve tu chcela Vám všetkým poďakovať za všetko čo ste tu popísali a dávali si navzájom silu i keď niektorým sa to už nepodarilo a odišli.... myslím na Vás
a v Novom roku 2012 Vám všetkým prajem hlavne veľa- veľa zdravia lebo to je to podstatné, veľa lásky, lebo tá nám skrášľuje život, veľa priateľov, lebo tí nás držia nad vodou no a samozrejme šťastie a nádej, lebo to nám dáva silu ísť ďalejhttp://www.prodex-import.cz/img/_/p.0889434/p.0889434_big.jpg

Ešte raz prežite krásny a pokojný Silvester a v Novom roku 2012 už len samé dobré správy Vám z celého srdca praje Ľubica / plavčík/
akeber
03.01.12,16:49
Ja som onkolog. pacientkou už 32 rokov , mala som 9 ked mi v nosných dutinách a v pozadí oka narástol obrovský nádor. Vyoperovali mi ho a neliečili (1979) , po 11 rok. sa objavil ešte väčší vyoperovali a nasadili rádioterapiu. Po nej som postúpila niekoľko plast. operácií nakoľko mi nádor zohavil tvár implantovali mi titánovú mriežku ( nemalo čo držať oko nakoľko kosť bola množstvom operácií zničená ). počas plast. operácií odobratím vzorky tkaniva zistili nádor. bunky nasadili mi chemoterapiu .....trvala 8 mesiacov.....rádioter. vylúčili za inplantát titánu. Mala som 24 rokov.....život na ruby.....psych. zničená.Tvrdili že nebudem môcť mať deti.....po troch rokoch chemot. som otehotnela a porodila zdravého chlapca , dnes má už 14....a po 10 rokoch dievča , dnes má 4 roky.Minulí rok mi zistili nádorové bunky na krčku mater. Pravidelnou kontrolou včas vybrali a nemusela byť liečba.Nie som najmúdrejšia ale podám vám moje skúsenosti počas liečby chemot. Moje telo sa bránilo....mliečne výrobky a mlieko som nemohla ani kozie mlieko ani zmrzlina , vypadali mi vlasy a bolo mi hrozne zle (žalúdok ) schudla som . Stravovala som sa.....vývar zeleninový , vajcová polievka , suché rožky zelenina ovocie....jablká. Mala som pri sebe správnych ľudí...cudzích nie rodinu tá ma svojím plačom a ľutovaním privádzala do šialenstva. Viera sa vyliečiť silná vôľa a šťastie ma udržalo pri živote....hoc poslednú kúru chemot. 8 v poradí som odmietla.....už som nemala síl....po liečbe som pyžamo aj župan...všetko čo súviselo s chemot. vyhodila. Deti sa mi narodili zdravé ale malé , obe mali len 2500 g....malá placenta nestačila vyživovať plod. Lekári sa čudovali.....ale mám zdravé deti ! Všetkým chorým , vieru v uzdravenie, pevnú vôľu a šťastie prajem....život je niekedy ťažký.
buchač
03.01.12,17:34
Ja som onkolog. pacientkou už 32 rokov , mala som 9 ked mi v nosných dutinách a v pozadí oka narástol obrovský nádor. Vyoperovali mi ho a neliečili (1979) , po 11 rok. sa objavil ešte väčší vyoperovali a nasadili rádioterapiu. Po nej som postúpila niekoľko plast. operácií nakoľko mi nádor zohavil tvár implantovali mi titánovú mriežku ( nemalo čo držať oko nakoľko kosť bola množstvom operácií zničená ). počas plast. operácií odobratím vzorky tkaniva zistili nádor. bunky nasadili mi chemoterapiu .....trvala 8 mesiacov.....rádioter. vylúčili za inplantát titánu. Mala som 24 rokov.....život na ruby.....psych. zničená.Tvrdili že nebudem môcť mať deti.....po troch rokoch chemot. som otehotnela a porodila zdravého chlapca , dnes má už 14....a po 10 rokoch dievča , dnes má 4 roky.Minulí rok mi zistili nádorové bunky na krčku mater. Pravidelnou kontrolou včas vybrali a nemusela byť liečba.Nie som najmúdrejšia ale podám vám moje skúsenosti počas liečby chemot. Moje telo sa bránilo....mliečne výrobky a mlieko som nemohla ani kozie mlieko ani zmrzlina , vypadali mi vlasy a bolo mi hrozne zle (žalúdok ) schudla som . Stravovala som sa.....vývar zeleninový , vajcová polievka , suché rožky zelenina ovocie....jablká. Mala som pri sebe správnych ľudí...cudzích nie rodinu tá ma svojím plačom a ľutovaním privádzala do šialenstva. Viera sa vyliečiť silná vôľa a šťastie ma udržalo pri živote....hoc poslednú kúru chemot. 8 v poradí som odmietla.....už som nemala síl....po liečbe som pyžamo aj župan...všetko čo súviselo s chemot. vyhodila. Deti sa mi narodili zdravé ale malé , obe mali len 2500 g....malá placenta nestačila vyživovať plod. Lekári sa čudovali.....ale mám zdravé deti ! Všetkým chorým , vieru v uzdravenie, pevnú vôľu a šťastie prajem....život je niekedy ťažký.
...Kriste Pane ..............................

...že prečo ???.......radšej ani nezvýrazňujem , k čomu spomínam meno božie .......a nie nadarmo ....

akeber ..... http://forum.zhubneme.eu/mods/smileys/images/smajl78.gif http://forum.zhubneme.eu/mods/smileys/images/smajl78.gif http://forum.zhubneme.eu/mods/smileys/images/smajl78.gif http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-39-bow.gif http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-39-bow.gif http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-39-bow.gif http://www.celysvet.cz/skin/smile/s7289.gif
akeber
03.01.12,18:11
ďakujem :-))
buchač
03.01.12,18:32
...na odľahčenie ...;)

Do plného autobusu vstúpi skinhed.
Babka , ktorá sedí , ho zbadá ...
Okamžite vstáva a pustí ho na svoje miesto:

„Poď si sadnúť, chudáčik, taký mladý a po chemoterapii ......a ešte aj ortopedické topánky musíš nosiť!“ :rolleyes::)
Kvaka
03.01.12,19:20
Ja som onkolog. pacientkou už 32 rokov , mala som 9 ked mi v nosných dutinách a v pozadí oka narástol obrovský nádor. Vyoperovali mi ho a neliečili (1979) , po 11 rok. sa objavil ešte väčší vyoperovali a nasadili rádioterapiu. Po nej som postúpila niekoľko plast. operácií nakoľko mi nádor zohavil tvár implantovali mi titánovú mriežku ( nemalo čo držať oko nakoľko kosť bola množstvom operácií zničená ). počas plast. operácií odobratím vzorky tkaniva zistili nádor. bunky nasadili mi chemoterapiu .....trvala 8 mesiacov.....rádioter. vylúčili za inplantát titánu. Mala som 24 rokov.....život na ruby.....psych. zničená.Tvrdili že nebudem môcť mať deti.....po troch rokoch chemot. som otehotnela a porodila zdravého chlapca , dnes má už 14....a po 10 rokoch dievča , dnes má 4 roky.Minulí rok mi zistili nádorové bunky na krčku mater. Pravidelnou kontrolou včas vybrali a nemusela byť liečba.Nie som najmúdrejšia ale podám vám moje skúsenosti počas liečby chemot. Moje telo sa bránilo....mliečne výrobky a mlieko som nemohla ani kozie mlieko ani zmrzlina , vypadali mi vlasy a bolo mi hrozne zle (žalúdok ) schudla som . Stravovala som sa.....vývar zeleninový , vajcová polievka , suché rožky zelenina ovocie....jablká. Mala som pri sebe správnych ľudí...cudzích nie rodinu tá ma svojím plačom a ľutovaním privádzala do šialenstva. Viera sa vyliečiť silná vôľa a šťastie ma udržalo pri živote....hoc poslednú kúru chemot. 8 v poradí som odmietla.....už som nemala síl....po liečbe som pyžamo aj župan...všetko čo súviselo s chemot. vyhodila. Deti sa mi narodili zdravé ale malé , obe mali len 2500 g....malá placenta nestačila vyživovať plod. Lekári sa čudovali.....ale mám zdravé deti ! Všetkým chorým , vieru v uzdravenie, pevnú vôľu a šťastie prajem....život je niekedy ťažký.

Úžas, nemám slov, gratulujem, si silná, pokorná a plná lásky k životu, si hodná obdivu.
pepsikova
03.01.12,19:25
ďakujem :-))..

..nekopírujem tvoj príspevok...my, čo ich rakovina len "lízla", máme veľké šťastie, ale ty máš k tomu silu, odvahu, vieru a velikánsku chuť žiť...veľmi silno ti držím palce,tebe aj všetkým...
KatarinaNR
03.01.12,19:33
vidím tu túto tému už dlhšie, priznám sa neviem či som nemala odvahu alebo síl to tu čítať.
Nečítala som tému a neviem čo je v predchádzajúcich príspevkoch, ale moja situácia je asi takáto. V máji minulého roka mi na preventívnom sone zistili 4cm cystu, po 10ks injekcií mi nezmyzla, doktor mi dal 3mes.antikoncepciu, po dobratí som bola na kontrole, je tam stále, dal mi Dienerette, že to vyzerá byť na endometriotickú cystu, tak ich beriem prvý mesiac, po troch mesiacoch idem znovu na kontrolu. Bral mi oknomarkery, hodnota bola 25 čo by malo byť v norme.
No ale pred mesiacom som bola na pravidelnom sone prsníkov a tam mi zistili v lavom prsníku 1cm cystu, že by to mala byť vodová cysta, ale aj tak. Zrejme nie je v mojom tele niečo v poriadku, keď sa mi takto tvoria cysty. Niekto mi odporúčal Wobenzym.
Chcela som sa len opýtať, pravdepodobne do tejto témy chodia tí, ktorí sami alebo prostredníctvo iných sa dostali do podobnej situácií. Čo vám/im pomohlo?
Ďakujem.
Kvaka
03.01.12,19:39
vidím tu túto tému už dlhšie, priznám sa neviem či som nemala odvahu alebo síl to tu čítať.
Nečítala som tému a neviem čo je v predchádzajúcich príspevkoch, ale moja situácia je asi takáto. V máji minulého roka mi na preventívnom sone zistili 4cm cystu, po 10ks injekcií mi nezmyzla, doktor mi dal 3mes.antikoncepciu, po dobratí som bola na kontrole, je tam stále, dal mi Dienerette, že to vyzerá byť na endometriotickú cystu, tak ich beriem prvý mesiac, po troch mesiacoch idem znovu na kontrolu. Bral mi oknomarkery, hodnota bola 25 čo by malo byť v norme.
No ale pred mesiacom som bola na pravidelnom sone prsníkov a tam mi zistili v lavom prsníku 1cm cystu, že by to mala byť vodová cysta, ale aj tak. Zrejme nie je v mojom tele niečo v poriadku, keď sa mi takto tvoria cysty. Niekto mi odporúčal Wobenzym.
Chcela som sa len opýtať, pravdepodobne do tejto témy chodia tí, ktorí sami alebo prostredníctvo iných sa dostali do podobnej situácií. Čo vám/im pomohlo?
Ďakujem.Cysty vraj vysušuje šťava z aloe vera. Toto si pamätám už pár desiatok rokov, od babky mojej kamarátky. V lekárni dostať kúpiť ACTIValoe, ja som to dostala pod stromček. Nič tým nepokazíš.
KatarinaNR
03.01.12,19:45
Kvaka, ďakujem.
áno aloe som niekedy pijávala, a možno aj aloe dopomohlo, že som otehotnela,
plavčík
04.01.12,08:29
KatarinaNR - buď kľudná cysta je cysta...niekomu sa tvorí viac cýst inému žiadna. Sama som onko.pac. a často sedávam v nemocnici a čakám na vyšetrenia a viem, že takých ako si Ty je veľa...roky majú síce cysty ale nezvrhli sa a to je podstatné. Verím, že aj Ty budeš OK. Na cysty je vraj v lekárni dobý jeden prípravok...nechcem robiť reklamu... začína sa na I...3C, vraj je dobý- treba skúsiť.

Pááá
VieraPopluharova
09.01.12,20:54
Pekný večer všetkým,

najskôr mi dovoľte zaželať všetkým veľa zdravia, šťastia, lásky a trpezlivosti v tomto roku, prajem, aby bol lepší ako minulý, viac dobrých správ v tejto téme a samozrejme i rád a snáď i nejaký nový objav v medicíne.....

Trošku som sa odmlčala, málo teraz prispievam, iste tušíte prečo,ale všetko poctivo čítam, keď som zakladala túto tému, nemala som ani potuchy, že koľkých ľudí zaujme, či už kvôli nim samým, alebo blízkym, alebo len pre informáciu dozvedieť sa o tomto ochorení viac.

Nemôžem povedať, že ma teší to množstvo ľudí, len z jedného dôvodu, že každý kto sem prispel sa ho toto ochorenie týka či už osobne, alebo nie, no som rada, že si môžeme navzájom poradiť, prípadne sa aspoň psychicky podporiť.

Chvíľočku, nejaký čas budem prispievať len sporadicky, dôvod: jednoduchý momentálne sa ma to opäť bytostne dotýka, no nevzdávam sa, len som trošku unavená a vyčerpaná, tak mi prepáčte, ak nereagujem.

Vaša V.
Tara1
09.01.12,21:13
Držím všetky palce. Určite bude dobre. Prajem veľa síl.
adi11
09.01.12,21:21
Vierocka si silna, nevzdavaj a tiez drzim palce
majka 62
09.01.12,21:31
Pekný večer aj Tebe Vierka,
doposiaľ som si iba čítala túto tému ale dnes mi akosi nedá nezareagovať. Sledujem ako sa nevzdávaš a statočne ideš ďalej, hoci telo neposlúcha, veľmi Ti prajem skoré načerpanie síl aby si tu mohla byť opäť s nami častejšie :) Pripájam taktiež jeden krásny vinš pre Teba aj pre všetkých onko pacientov, dostala som ho od vzácneho človeka.

Vinšujem vám dobrého zdravíčka a na stôl chlebíčka,
do duše radosti, do srdca svornosti.
Anjel pokoja nech medzi vami prebýva
a láska Krista Pána nech u vás spočíva.

Všetko dobré prajem
spolupacientka majka
akeber
10.01.12,07:58
držím palce a prajem veľa , veľa šťastia....
plavčík
10.01.12,13:28
Vierka naša obdivujem Ťa a Tvoju silu!!! Si pre nás všetkých vzorom sily a aj pokori s akou berieš všetko čo Ti život nadelí. Myslím, že píšem za všetkých ktorí sem prispievajú - prajem Ti z celého srdca aby si to všetko rýchlo a v pohode zvládla.http://nd01.jxs.cz/276/371/f5083bba7f_26201345_o2.jpg Napíš ak budeš môcť!
Gabhus
10.01.12,13:31
Vierka, drž sa:)
uct2007
10.01.12,16:38
Držím palčeky Vierka !!!!!
Tweety
10.01.12,16:43
Pekný večer všetkým,

najskôr mi dovoľte zaželať všetkým veľa zdravia, šťastia, lásky a trpezlivosti v tomto roku, prajem, aby bol lepší ako minulý, viac dobrých správ v tejto téme a samozrejme i rád a snáď i nejaký nový objav v medicíne.....

Trošku som sa odmlčala, málo teraz prispievam, iste tušíte prečo,ale všetko poctivo čítam, keď som zakladala túto tému, nemala som ani potuchy, že koľkých ľudí zaujme, či už kvôli nim samým, alebo blízkym, alebo len pre informáciu dozvedieť sa o tomto ochorení viac.

Nemôžem povedať, že ma teší to množstvo ľudí, len z jedného dôvodu, že každý kto sem prispel sa ho toto ochorenie týka či už osobne, alebo nie, no som rada, že si môžeme navzájom poradiť, prípadne sa aspoň psychicky podporiť.

Chvíľočku, nejaký čas budem prispievať len sporadicky, dôvod: jednoduchý momentálne sa ma to opäť bytostne dotýka, no nevzdávam sa, len som trošku unavená a vyčerpaná, tak mi prepáčte, ak nereagujem.

Vaša V. Vierka, nepotešila si ma týmito správami.:) Z celého srdca Ti prajem lepšie zdravíčko, veľa, veľa šťastia, síl a lásky blížnych, aby si čoskoro mohla napísať, že už je všetko zlé preč, a už bude len a len lepšie a lepšie. Držím silno prstíky. Objímam. Maja
buchač
10.01.12,18:15
Pekný večer aj Tebe Vierka,
doposiaľ som si iba čítala túto tému ale dnes mi akosi nedá nezareagovať.
Sledujem....
...veď hádam vieš , že aj ja ...

Dá - nedá ....predsa len , radšej hubu držím ..........
Zitulda
10.01.12,21:12
...čo povedať...myslím na Teba Vierka a zavolám zas...cmukhttp://nd03.jxs.cz/799/743/1a9affea0e_62208975_o2.jpg
Valcake
10.01.12,23:57
http://www.celysvet.cz/font/53-v.gifhttp://www.celysvet.cz/font/53-i.gifhttp://www.celysvet.cz/font/53-e.gifhttp://www.celysvet.cz/font/53-r.gifhttp://www.celysvet.cz/font/53-k.gifhttp://www.celysvet.cz/font/53-a.gifaj ja sa pridávam, myslím na teba a posielam ti veeeľa pozitívnej energie. Prajem ti, aby si mala trpezlivosť. Držím palce, aby si bola znova na Porade a to čím skôr a zdravá, šťastná, veselá veď ty sa nevzdávaš. To si dovoliť nesmieš-nemôžeš!!!
VieraPopluharova
11.01.12,20:50
Pekný večer všetkým,

veľmi pekne Vám ďakujem, naozaj všetkým, potešilo ma to, dojalo, ale hlavne mi to pomohlo ako ja hovorím "rozdýchať" zasa tú potvoru, nemám veľmi dobré správy, dg. základná sa potvrdila, no mohlo by to byť aj horšie, sú to len MTS na pečeni, takže ako by asi Juraj povedal buď málo pijem, alebo veľa:D:cool::D.
Čo už, teraz ma čaká ešte pár upresňujúcich vyšetrení, ktoré majú rozhodnúť či operovať, alebo liečiť...., no hlavne, že už viem na čom som a môžem sa ku tomu opäť postaviť čelom, pretože najhoršia bola tá neistota, vedela som, že mi niečo je , ale nevedeli čo.... a to sú pre mňa najhoršie stavy.

Takže, pokračujeme, všetky Vás objímam a pozdravujem, budem sa tu vyskytovať sporadicky ako sa bude dať, ale vždy dám o sebe vedieť.

Vaša V.

PS: ostatným všetkým držím palce.....
ludmilla
12.01.12,00:56
Vierka moja, citam tvoje riadky v nocnej, si uzasna bojovnicka, sklanam sa ...... silno silno Ta objimam.
Tweety
12.01.12,08:46
Pekný večer všetkým,

veľmi pekne Vám ďakujem, naozaj všetkým, potešilo ma to, dojalo, ale hlavne mi to pomohlo ako ja hovorím "rozdýchať" zasa tú potvoru, nemám veľmi dobré správy, dg. základná sa potvrdila, no mohlo by to byť aj horšie, sú to len MTS na pečeni, takže ako by asi Juraj povedal buď málo pijem, alebo veľa:D:cool::D.
Čo už, teraz ma čaká ešte pár upresňujúcich vyšetrení, ktoré majú rozhodnúť či operovať, alebo liečiť...., no hlavne, že už viem na čom som a môžem sa ku tomu opäť postaviť čelom, pretože najhoršia bola tá neistota, vedela som, že mi niečo je , ale nevedeli čo.... a to sú pre mňa najhoršie stavy.

Takže, pokračujeme, všetky Vás objímam a pozdravujem, budem sa tu vyskytovať sporadicky ako sa bude dať, ale vždy dám o sebe vedieť.

Vaša V.

PS: ostatným všetkým držím palce..... Milá Vierka, len sa pekne lieč a rýchlo vylieč, dodržuj pokyny lekárov( len oni vedia, čo je pre tvoje telo najlepšie). Sem tam, keď sa budeš cítiť oveľa lepšie nás navštív, aby sme sa presvedčili, že sa máš už fajn a všetko zlé už je v nenávratne. Prajem veľa, veľa síl, hlavne duševných, veľa, veľa štestíčka na tých najlepších lekárov a ľudí okolo seba. Verím, že to statočne zvládneš a tej zákeráckej dg povieš choď do čerta. Objímam ťa.

http://img1.obrazkyanimace.com/oa/v1/03/006.gif
Jarka 1
12.01.12,14:15
Vieročka, zo srdca Ti želám, aby tie MTS dokázali dať preč a aby potom nebolo treba žiadnu liečbu. Hlavne, nech sa Ti čo najskôr polepší, aby Ťa to naštartovalo a mala si viac síl nato, aby si tú potvoru zase niekam na... No veď Ty vieš, čo by som najradšej napísala;):)
uct2007
12.01.12,16:38
Vierka strašne ti držím palce !!!! Si veľká bojovníčka a si príkladom pre nás všetkých, ako bojovať s touto pliagou.
Drž sa nám !! Prajem veľa, veľa a veľa síl.
ludmilla
12.01.12,22:54
Vierka dufam, ze si uz zacala s chemo aj pocas dovysetrovania, dolezite, ale ved lekari vedia ....... uzdrav sa prosim ....
VieraPopluharova
13.01.12,22:32
Dievčatá,

nie nezačala som ešte s liečbou, pretože momentálne je stav taký, že nenasadia mi nič kým sa neurobí PET vyšetrenie, či nájdu primárne ložisko a bude operovateľné, ak áno postup: operácia, následná liečba, ak nie len liečba....:cool:
viac nových info nemám, čakám na termín PET, žiadanka šla ešte 3.1.2012 ako urgentná, no doposiaľ sa mi nikto neozval....:(
budúci týždeň idem na NOU na kontrolné odbery, možno budem múdrejšia..... tiež by som rada sa už liečila, no však to poznáte rozhodujú poisťovne...:eek::eek::eek:

všetkým pekný večer a hlavne Vám všetkým ďakujem, opäť vďaka Vám stojím pevne na nohách aspoň psychicky, i keď fyzicky sa cítim stále ako po riadnej opici...:D;):D
buchač
14.01.12,08:39
Pekný večer všetkým,

veľmi pekne Vám ďakujem, naozaj všetkým, potešilo ma to, dojalo, ale hlavne mi to pomohlo ako ja hovorím "rozdýchať" zasa tú potvoru, nemám veľmi dobré správy, dg. základná sa potvrdila, no mohlo by to byť aj horšie, sú to len MTS na pečeni, takže ako by asi Juraj povedal buď málo pijem, alebo veľa:D:cool::D.
Čo už, teraz ma čaká ešte pár upresňujúcich vyšetrení, ktoré majú rozhodnúť či operovať, alebo liečiť...., no hlavne, že už viem na čom som a môžem sa ku tomu opäť postaviť čelom, pretože najhoršia bola tá neistota, vedela som, že mi niečo je , ale nevedeli čo.... a to sú pre mňa najhoršie stavy.

Takže, pokračujeme, všetky Vás objímam a pozdravujem, budem sa tu vyskytovať sporadicky ako sa bude dať, ale vždy dám o sebe vedieť.

Vaša V.

PS: ostatným všetkým držím palce.....


Dievčatá,

nie nezačala som ešte s liečbou, pretože momentálne je stav taký, že nenasadia mi nič kým sa neurobí PET vyšetrenie, či nájdu primárne ložisko a bude operovateľné, ak áno postup: operácia, následná liečba, ak nie len liečba....:cool:
viac nových info nemám, čakám na termín PET, žiadanka šla ešte 3.1.2012 ako urgentná, no doposiaľ sa mi nikto neozval....:(
budúci týždeň idem na NOU na kontrolné odbery, možno budem múdrejšia..... tiež by som rada sa už liečila, no však to poznáte rozhodujú poisťovne...:eek::eek::eek:

všetkým pekný večer a hlavne Vám všetkým ďakujem, opäť vďaka Vám stojím pevne na nohách aspoň psychicky, i keď fyzicky sa cítim stále ako po riadnej opici...:D;):D
...hm ........

...či málo piješ alebo začneš chlastať ???
Málo sa niekedy neoplatí ;) a tá druhá možnosť aj tak nepomôže , skôr ten opak by sa dosiahol...

V takejto ( nezávideniahodnej ) situácii sú NIEKEDY slová zbytočné .....a ja ??? ...aj keby som niečo chcel , tak ich nenachádzam ...

No .....ako to ???......................že obdivujem Ťa ???
Eulalia
14.01.12,15:01
Vierka, držím palce. Potrebuje Ťa nielen Tvoja rodina, ale aj my - poraďácka rodina.;)
emilia18
19.01.12,06:28
Dobrý deň,
7.2.2012 mám byť operovaná vo Východoslovenskom onkologickom ústave na Rastislavovej v Košiciach a rada by som sa spýtala, či má niekto skúsenosti s hysterektómiou a vie poradiť dobrého onko-gynekológa v tejto nemocnici.Ďakujem za odpoveď. Emilly
VieraPopluharova
19.01.12,07:30
Ahojky dievčence,

zatiaľ nič nové, stavy mám ako po riadnej "opičke", no 23.1. idem na NOU na kontrolu tak snáď už ku tomu zaujmú nejaké stanovisko a začnú so mnou niečo robiť.
Momentálne mám 2-3 dni relatívne dobré, potom zasa nie a tak sa to u mňa strieda, no najviac ma štve, že i keď urobím nejakú maličkosť doma, tak som hneď unavená a musím do postele.... takže asi tak.... ale nebojte cvrkot na porade sledujem....

Viera
Tweety
19.01.12,07:33
Ahojky dievčence,

zatiaľ nič nové, stavy mám ako po riadnej "opičke", no 23.1. idem na NOU na kontrolu tak snáď už ku tomu zaujmú nejaké stanovisko a začnú so mnou niečo robiť.
Momentálne mám 2-3 dni relatívne dobré, potom zasa nie a tak sa to u mňa strieda, no najviac ma štve, že i keď urobím nejakú maličkosť doma, tak som hneď unavená a musím do postele.... takže asi tak.... ale nebojte cvrkot na porade sledujem....

Viera Ahoj Vierka, tak len sa pekne drž, a držím silno palce hlavne toho 23., nech sa to začne liečiť a ide už len tým správny smerom k vyliečeniu. Prajem hodne duševnej a fyzickej sily. Majahttp://img1.obrazkyanimace.com/oa/023/033.gif
arizona
19.01.12,08:10
Vierka,posielame vela, vela pozitivnej energie, myslime na teba a drzime palceky
http://www.spiritual.mysteria.cz/images/Image/reiki-upr.JPG
maja
19.01.12,08:22
Dobrý deň,
7.2.2012 mám byť operovaná vo Východoslovenskom onkologickom ústave na Rastislavovej v Košiciach a rada by som sa spýtala, či má niekto skúsenosti s hysterektómiou a vie poradiť dobrého onko-gynekológa v tejto nemocnici.Ďakujem za odpoveď. Emilly

Ahoj,
ja som tam bola operovaná 10/10, myslím, že všetci lekári sú tam veľmi dobrí. Mňa operoval pán primár Tóth. Čo by som poradila, vybaviť si samostatnú izbu. Je za príplatok, ale keď prídeš z JIS, tak to oceníš, že máš kúpeľňu a záchod na izbe.
Maja
akeber
19.01.12,08:35
Dobrý deň,
7.2.2012 mám byť operovaná vo Východoslovenskom onkologickom ústave na Rastislavovej v Košiciach a rada by som sa spýtala, či má niekto skúsenosti s hysterektómiou a vie poradiť dobrého onko-gynekológa v tejto nemocnici.Ďakujem za odpoveď. Emilly
Ja som bola operovaná na hysterektómiu 2010 v Bratislave v Ružinove...Tam by som vedela poradiť výborného gyn. odborníka. Nie je to nič príjemné ako každá operácia. Po operácii na druhý deň treba vstať z postele a chodiť, chodiť.....rozchodiť. Keď bolí veľmi netreba sa báť si vypýtať injekciu proti bolesti . Po výsledkoch z hystloge lekár určí čo ďalej.....či je nutná ešte liečba. V mojom prípade som liečená nemusela byť.Držím palce aby si aj Ty liečbu obišla. Teraz by som nedala dopustiť , vždy som mala problémy menštru.... silné krvácanie a bolesti.Ak ešte budeš chcieť niečo vedieť , kľudne sa opýtaj ...odpoviem.
emilia18
19.01.12,15:18
Ahoj Maja, nadštandardnú izbu som si už dopredu zabezpečila. Mňa má operovať dr. Gazdag, tak snáď bude šikulka a nezvrzá ma. Chcela by som sa opýtať, či si užívala aj nejakú podpornú liečbu po operácii-myslím tým konkrétne Wobenzym, lebo ten sa vraj doporúča po operácii, prípadne nejaké vitamíny, probiotiká a podobne a či si si aj nejako ošetrovala operačnú ranu - vraj sa doporučuje piť čaj z repíka lekárskeho a aj prikladať si na ranu obklad z tejto bylinky. Rada by som vedela, či máš s tým nejaké skúsenosti. Vďaka ti za odpoveď a želám veľa zdravia. Emilly
emilia18
19.01.12,15:21
Ahoj akeber,
chcela by som sa opýtať, či nemáš teraz nejaké problémy po hysterektómii, lebo ja som pred 13 rokmi prekonala rakovinu prsníka a už vtedy som rozmýšľala nad tým, že si dám po čase vybrať maternicu a váječníky, aby sa mi to neobjavilo znovu na týchto orgánoch,ale nejako som na to pozabudla a hľa, problém je tu. Našli mi cca 10 cm nádor, nejaké podozrivé uzliny a ešte pár ložísk, tak by som najradšej dala všetko von, či už to bude zhubné alebo nie. Vieš, prosím poradiť? Inak ďakujem za tvoj príspevok a želám ti pevné zdravie. Emilly
emilia18
19.01.12,15:26
Ahoj Vierka,
my sa nepoznáme ani osobne ani z porady, ale podľa toho, čo tu čítam ti veľmi držím palčeky a hlavne to nevzdávaj,lebo pozitívne myslenie aj mne pomohlo pred 13-timi rokmi dostať sa z tej pliagy(rakovina prsníka). Žiaľ teraz sa mi to objavilo na maternici, tak mám trochu obavy,ale snáď to s pozitívnym prístupom zvládnem. Želám ti veľa čo najlepších dní. Emilly
Jarka 1
19.01.12,15:34
Ja som repíkový čaj nepila, ale som si doň namáčala kozmetický tampón a čaj som si z neho vytláčaním liala na pooperačnú ranu, asi dva týždne po príchode domov. Lekárka na sono skonštatovala, že tú ranu mám veľmi pekne zahojenú. Čo sa týka toho Wobenzymu, tak mi lekárka povedala, že to má význam, iba ak to budem brať dlhodobo niekoľko mesiacov, čo by bolo finanče dosť drahá záležitosť.
akeber
19.01.12,17:07
Ahoj akeber,
chcela by som sa opýtať, či nemáš teraz nejaké problémy po hysterektómii, lebo ja som pred 13 rokmi prekonala rakovinu prsníka a už vtedy som rozmýšľala nad tým, že si dám po čase vybrať maternicu a váječníky, aby sa mi to neobjavilo znovu na týchto orgánoch,ale nejako som na to pozabudla a hľa, problém je tu. Našli mi cca 10 cm nádor, nejaké podozrivé uzliny a ešte pár ložísk, tak by som najradšej dala všetko von, či už to bude zhubné alebo nie. Vieš, prosím poradiť? Inak ďakujem za tvoj príspevok a želám ti pevné zdravie. Emilly
Ahoj emilia , pozri si na tejto stránke stranu 120 ...tam je môj prví príspevok. Som onkolog. pacientkou 32 rokov.V tejto dobe mám pokoj....žiadne zdravotné problémy ani po hysterektomii ani s dutinami . Myslím že moja recidíva bola vyvolaná ( po 11 rokoch ) to bolo obdobie od 9r do 20r nesprávnym výberom zamestnania ....ako 18 roč. som začala pracovať vo veľmi prašnom prostredí kde mali fungovať odsávačky a samozrejme nefungovali a nasledovná recidíva množstvom plastických operácií znovu opakovala, môj organizmus bol neustále oslabený . Ako som ostala na inv. dôch. zlepšilo sa to už nerecidivujem samozrejme že dbám o dostatok vitamínov a správnu životosprávu. Po pôrode mi navrhli antikoncepciu.... Danu nakoľko som ako onkol. pac. hormonálnu nemohla.....asi bola zle založená , neustále som krvácala menzes trval aj 10 dní ...silný .Po dvoch rokoch som cez ňu otehotnela. Po pôrode ( 3 roky ) pri pravidel. vyšetr. zistili zlé výsledky. Vybrali mi len maternicu vaječníky ponechali. Pýtaš poradiť ale to ti bude vedieť určite lepšie lekár onkolok.....záleží od tvojho veku ale ak tam je nádor.....(uzliny som mala aj ja a nádorové bunky ) tak podľa mňa určite von a vaječníky musí uvážiť lekár podľa veku a či sú zdravé. ....Mňa aj mrzelo dva krát.som bola v nemocnici...prví mi vybrali vzorku z krčka pod narkozou.....predtým mi môj gynek. povedal že mám dve deti a ak už viac neplánujeme nech to hneď dám von ....nechala som sa v nemocnici prehovoriť aj tak musela po hystolog. vyš. maternica von. Veľmi ma mrzelo že som sa nedržala rady môjho gyn. a podstúpila to dva krát......Rakovina.... recidíva.... je obraz nášho tela a duševnej rovnováhy....stres a všetko zlé vyvoláva recidívu.....držím ti palce určite to dobre dopadne ....pri prijatí do nemocnice lekári konzultujú čo by bolo najlepšie a potom ti to navrhnú,,,,neboj sa pýtať.
buchač
19.01.12,17:59
Dovolím si všetkým, ktorých postihlo toto závažné ochorenie, priniesť náruč nádeje. Málokto vie, ale existujú silné prírodné produkty, ktoré výrazne pomáhajú v boji s touto chorobou. Dokážu stimulovať vlastný organizmus k boju a výrazne zvyšujú šancu na vyliečenie, výrazne eliminujú následky chemoterapie a ožarovania. Ide o produkty Cordyceps, Inositol hexa, Shark liver, Fucoidan a Carnosine. Pracujem v alternatívnej medicíne s biorezonančným skenerom...
...hm ....zo zvedavosti som sa pozrel iba na jeden produkt...ako vzorka mi poslúžilo nasledovné , no je viac odkazov na iné linky ...
Čo sa týka ostatných produktov , asi budú na tom tak isto ...

Doplnok výživy CORDYCEPS STAR s protinádorovým účinkom....120 tbl
http://www.zdravienamieru.sk/product/doplnok-vyzivy-cordyceps-star-s-protinadorovym-ucinkom-pre-zvysenie-potencie-120-tbl-50/

Cena: 56,59 € s DPH
Cena SKK: 1704,80 Sk

Doporučené dávkovanie:
Prvý týždeň 5 tabliet denne, potom 1 – 3 tablety 2× denne.
Pre vrcholových športovcov týždeň pred hlavnou súťažou 6 – 8 tabliet 2 – 3× denne.


Nejdem teraz polemiku o vlastnostiach onej huby - parazitu otvárať ...
Iné ma interesuje ...cena kontra dávkovanie...
Jedna dávka vychádza na tých cca 20 dní , povedzme aj mesiac ...no ale aj tak ...
Keď má niekto ten príjem nejakých 300 - 400 € , nejak veľmi od radosti nevyskakuje ...nevraviac už o tom , že nemocenská je pri dlhšej dobe trvania maródky výrazne menšia suma ....a diagnóza rakovina ???.....tá ne/zvykne ten časový limit okolo jedného roka mať aj trvanie ...
....a kde sú ešte aj tie ostatné lieky , ktoré sa doplácajú ...a Cordyceps je len a len doplnok stravy ....
Ozaj , keď sa bavíme aj o tej strave ....pacient s určitými dg by sa mal zdravo stravovať . t.j. ale iná rovnica .
Zdravá strava = vysoké náklady ....nie každý si môže dovoliť .......či .....???


Nie , netvrdím opak vlastností toho alebo onoho produktu , východná medecína má určite niečo do seba ...

...a aj nejaká múdrosť na záver sa hodí ...
Niet pochýb o tom , že jedinec by pre toho svojho dal aj posledné ...
Nie jedna rodina sa skladá/la na drahé operácie v zahraničí ( všeobecne myslené ) , nie jedna rodina predala ten svoj aj posledný majetok ( dom ,byt ... ) len aby dobre bolo ...nie jeden potomok platí lieky svojmu rodičovi , nakoľko tento štát sa postaral o " skvelé " platy , dôchodky ,sociálne dávky ....

Ešteže a vravím to jedným dychom , že na tých onkológiách pracujú Ľudia ..........tým je potrebná aj vďaka ???
emilia18
19.01.12,18:19
Presne tak Jarka, dnes som bola zisťovať a 800 tbl balenie stojí cca 100 €,ale keby to pomohlo, tak kašľať na peniaze....inak s tým repíkom je to výborný nápad tak, ako to píšeš....budem skúšať...veľa zdravíčka a určite dám po operácii vedieť, ako som dopadla....pá....emilly
emilia18
19.01.12,18:28
Ďakujem akeber (Rebeka?) za tvoj príspevoček,idem to hneď pozrieť, čo si písala na 120 strane. Ja mám 50 rokov a určite sa budem na všetko pýtať,lebo ja som ako skoro každá žena veľmi zvedavá. Práve preto som sa pýtala na tieto vecičky, lebo najradšej by som absolvovala jednou operáciou vybratie aj maternice aj vaječníkov....však načo by mi boli....aby som znovu recidivovala? Ďakujem za psychickú podporu...každá pozitívna správa pomáha....veľa zdravia z úprimného srdiečka želá emilly
Ninna
19.01.12,18:33
Dievčatá,

nie nezačala som ešte s liečbou, pretože momentálne je stav taký, že nenasadia mi nič kým sa neurobí PET vyšetrenie, či nájdu primárne ložisko a bude operovateľné, ak áno postup: operácia, následná liečba, ak nie len liečba....:cool:
viac nových info nemám, čakám na termín PET, žiadanka šla ešte 3.1.2012 ako urgentná, no doposiaľ sa mi nikto neozval....:(
budúci týždeň idem na NOU na kontrolné odbery, možno budem múdrejšia..... tiež by som rada sa už liečila, no však to poznáte rozhodujú poisťovne...:eek::eek::eek:

všetkým pekný večer a hlavne Vám všetkým ďakujem, opäť vďaka Vám stojím pevne na nohách aspoň psychicky, i keď fyzicky sa cítim stále ako po riadnej opici...:D;):D
držim palčeky a zasielam Mandalu ochrancu...
Valcake
19.01.12,23:32
Repík lekársky: ....z netu...

Lekárske použitie


adstringens (sťahujúca látka), antiflogistikum (protizápalová látka), gargarizmum (kloktadlo), diuretikum (močopudná látka) , stomachikum (cholagogum)

- pri poruchách žlčníka a pečene
- pri zápaloch močových ciest,
- pôsobí protizápalovo

zvonka:
- ako kloktadlo, obklady na omývanie ťažko hojacich rán, hnisavých vyrážok, odrenín, popálenín



Emocionálne použitie


Duchovné a duševné pôsobenie:
Lieči pocit nechcenia seba samého, odmietanie všetkého, čo hovoria druhí o mne, lieči bolesť duše, uhranutie, nechuť žiť a sebeckosť...

....Držím palce a prajem uzdravenie!:)

Sada mandál pre aktiváciu a harmonizáciu čakier. Po kliknutí na obrázok sa otvorí mandala v plnej veľkosti. Práca sa mandalami je jednoduchá - sledujte mandalu na obrazovke a zároveň preciťujte miesto kde sa daná čakra nachádza. Postupujte zdola hore, od základnej čakry (červenej mandaly) ku korunnej čakre (dúhovej mandale). Počas aktivácie dýchajte zhlboka, vhodné je urobiť pri každej čakre 3,5,7,9 alebo 12 nádychov a výdychov.


http://ee.dunres.sk/obrazky/cakry/thumb/7.jpg
7. Korunná čakra (http://ee.dunres.sk/obrazok.php?img=./obrazky/cakry/7.jpg)

http://ee.dunres.sk/obrazky/cakry/thumb/6.jpg
6. Čelová čakra (http://ee.dunres.sk/obrazok.php?img=./obrazky/cakry/6.jpg)

http://ee.dunres.sk/obrazky/cakry/thumb/5.jpg
5. Krčná čakra (http://ee.dunres.sk/obrazky/cakry/5.jpg)

http://ee.dunres.sk/obrazky/cakry/thumb/4.jpg
4. Srdcová čakra (http://ee.dunres.sk/obrazok.php?img=./obrazky/cakry/4.jpg)

http://ee.dunres.sk/obrazky/cakry/thumb/3.jpg
3. Slnečná čakra (http://ee.dunres.sk/obrazok.php?img=./obrazky/cakry/3.jpg)

http://ee.dunres.sk/obrazky/cakry/thumb/2.jpg
2. Krížová čakra (http://ee.dunres.sk/obrazok.php?img=./obrazky/cakry/2.jpg)

http://ee.dunres.sk/obrazky/cakry/thumb/1.jpg
1. Koreňová čakra (http://ee.dunres.sk/obrazok.php?img=./obrazky/cakry/1.jpg)
maja
20.01.12,07:15
Ahoj Emilly,
mne zobrali maternicu aj vaječníky :mee:, pred operáciou mi dali podpísať súhlas, lebo počas nej sa rozhodli. Ale lekár bol rozhodnutý už pred ňou. Mala som 47, nemala som podľa ultrazvuku žiadne cysty, len maternica bola veľmi zväčšená.
Ja som Wobenzyn brala 3 mesiace, odporučila mi ho moja gynekologička. Na ranu som si prikladala obklady z harmančeka niekoľko krát cez deň, zahojilo sa mi to veľmi pekne. V nemocnici Ti so všetkým poradia. Ešte pokiaľ som bola na JIS-ke naučila ma cvičiť rehab. sestrička cviky, ktoré som potom cvičila každý deň. Ja som o tom pred operáciou veľa čítala a čo môžem poradiť, po operácii sa šetriť. Minimálne 3 mesiace nič ťažké nedvíhať a ani robiť. Aby sa nevytvorili zrasty, lebo potom z nich bolí brucho. Na všetko sa pýtaj lekárov, sú tam veľmi milí a ochotní. Ja som sa pýtala vždy pri večerných vizitách, vtedy majú viac času a na izbe budete mať súkromie aj na dlhší rozhovor. Držím Ti palce, aby to všetko dobre dopadlo.
Maja
ludmilla
20.01.12,14:48
Dovolím si všetkým, ktorých postihlo toto závažné ochorenie, priniesť náruč nádeje. Málokto vie, ale existujú silné prírodné produkty, ktoré výrazne pomáhajú v boji s touto chorobou. Dokážu stimulovať vlastný organizmus k boju a výrazne zvyšujú šancu na vyliečenie, výrazne eliminujú následky chemoterapie a ožarovania. Ide o produkty Cordyceps, Inositol hexa, Shark liver, Fucoidan a Carnosine. Pracujem v alternatívnej medicíne s biorezonančným skenerom...

Peter možno by bolo lepšie uviesť veci na správnu mieru, pretože veľa ľudí, ktorých práve postihlo toto ochorenie, alebo sa momentálne liečia si potom myslí, že potreba vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov je u nich vyššia. Pretože ten trh a obrovská reklama robia zázraky a niekedy bohužiaľ vyťahujú z vreciek chorých ľudí mnoho peňazí a v konečnom dôsledku je potom želanie a skutočnosť na míle vzdialená.
Plusy zdravej stravy bez rôznych prírodných produktov. Pravidelná, vyvážená strava obsahujúca ovocie, zeleninu, šaláty v spojení so strukovinami s celozrnnými produktami a to všetko v správnom pomere je najefektívnejšia pri ochrane organizmu. Vtedy vznikne súhra rôznych bioaktívnych ingrediencií - rastlinných látok, antioxidantov, minerálov a stopovych prvkov, ktoré sú bežne v potravinách obsiahnuté.
Prenesené do praxe:
- jesť denne 5 porcií zeleniny, ovocia rozdelených počas dňa 600 - 800 gramov, môže byť aj viac - do tela sa tak dostane dostatok rastlinných látok, zmes prirodzených antioxidantov. Dôležitá je zelenina a ovocie v surovom stave, pretože upravovaná tepelne stráca na účinku. Výnimku však tvoria karotínoidy, v mrkve obsiahnutý betakarotén a v rajčinách obsiahnutý lykopén. Betakarotén a lykopén s dusenej mrkvy a rajčín, alebo ich štiav a pridaním tuku, môžu byť lepšie prijaté do organizmu.
- k všetkým denným pokrmom sa hodí niečo čerstvé - trošku ovocia, zeleniny, šaláty, ovocné, zeleninové šťavy. Pre malé utíšenie hladu - jeden kúsok ovocia alebo zeleniny, troška celozrnného pečiva, pár orechov.
- pravidelný prísun balastných látok (celozrnné pečivo, chlieb - sú dobré pre trávenie, ale každý musí vyskúšať sám. Treba skúsiť aj ryžu natural, celozrnné cestoviny, veľmi sa odporúča kombinácia müsli s ovocím a jogurtom.
- mäso byť nemusí ale odporúča sa 2 - 3 x týždenne - pri jeho konzumácii, je dôležitá kvalita mäsa
- zato ryba by mala byť v jedálničku pravidelnosťou 2x týždenne - obsahuje plnohodnotné Omega3 mastné kyseliny, stopové prvky - jód a selén. Selén je tiež obsiahnutý v sézamových zrniečkach, v slepačích vajciach v paraorechoch a v kokosových orechoch
- s tukmi treba šetriť, používať rastlinné oleje, orechy - mandle, vlašské orechy, ľanové semená sú to tí najlepší dodávatelia vysokohodnotného vitamínu E. Olivový a repkový olej obsahuje nesýtené mastné kyseliny čiže okrem šalátov je vhodný aj pre tepelné úpravy. 1 polievková lyžica ľanových semienok denne - v müsli s jogurtom alebo tvarohom veľmi dobre posilní imunitu.
- pravidelný príjem mliečnych zakysaných výrobkov - kefír, jogurt, acidofilné mlieko blahodárne pôsobia na črevo.

Keď sa človek stravuje pravidelne a zdravo sú prírodné produkty zbytočné.

Svoje miesto majú pri niektorých druhoch rakoviny napr pri rakovine čreva, keď strava nie je dostačujúca ale i to by malo byť len pod lekárskym dohľadom. Tieto produkty majú svoj zmysel aj vtedy, keď posilnia človeka aj psychicky, pretože psychická pohoda svojim spôsobom posilňuje imunitný systém, viera lieči :)
Zitulda
20.01.12,18:11
Vierka naša všetci vieme, že si neuveriteľne silná osobnosť s nesmierne silnou vôľou a milujúcim srdcom. A Ty určite vieš, že všetci aj keď nie sme pri Tebe sme duchom a mysľou v tesnom Tvojom závese. Ctíme a vážime si Ťa a veľmi máme úprimne radi. Posielam Ti anjelikov strážnych,nech Ťa strážia vo dne v noci a naozaj sa tešíme každému slovku, či krátkej vete a dáš nám o sebe vedieť.

http://s10.images.www.tvn.hu/2009/12/05/20/32/www.tvn.hu_7d58619acfad8383c296c157d05d0ff0.gif
Verím priatelia, že mi nebudete mať za zlé, že som si dovolila písať v mene nás všetkých...ak áno? tak mi nandajte -sskou.:o
Zitulda
20.01.12,18:26
Emily moja mamka mala toľko rokov, keď podstúpila takú operáciu ako Teba čaká. Radím Ti nikdy neklesať na duchu, aj keď viem, že ľahko sa to vraví, inému. Ale naozaj, je to pravda, ako písala Ľudmilka, že všetko spočíva v psychike a viem, že mamka keď už dostala náladovku pred operáciou, si spievala cestou na sál a my s ockom sme s úzkosťou v prsiach sa divili. Operácia sa vydarila a aj keď predtým lekári očakávali najhoršie, nebolo to naj. Tak dievče drahé, z môjho rodiska, budem Ti držať palce a dôfam, že aj napíšeš kedy na operáciu ideš. Vieš, som veľmi zvedavá a verím, že nielen ja...a to hlavne preto, aby sme sa mohli spolu s Tebou, ale aj ostatnými onko pacientmi, ktorí tu nám o sebe napíšu...aby sme sa spolu s Vami mohli tešiť, že ste s nami.
http://s10.images.www.tvn.hu/2009/11/23/16/17/www.tvn.hu_40bb4dae9f5cbf8fc1cd63e6c11d49b8.gif
Estetic
21.01.12,08:38
Ludmilla napísala pravdu,je absolutny nezmysel zhánat kopu drahých vitamínov a výživových doplnkov.Vsade okolo nás sú prirodzené vitamíny a výživové doplnky a to bez zbytočných chemických balastov ktorými sa dá pomôcť.Vo všeobecnosti,akonáhle niekomu diagnostikujú Ca,ale aj inú vážnu chorobu,mal by sa začať stravovať s rozumom a mal by rešpektovať svoje chute.Organizmus presne vie čo človek potrebuje,akurát my sme ho v tejto dobe zabudli rešpektovať.Jesť treba tak,aby sme po jedle neboli ustatí.Jesť do polosyta,piť do polopita....dalej to príslovie neviem.Vylúčiť ťažké jedlá,doplniť zeleninové šťavy a bylinky a pokiaľ je to možné neprestať sa hýbať.
VieraPopluharova
21.01.12,11:55
Ahojte dievčence,

veľmi ma teší, že na mňa myslíte, teraz reagujem trošku menej, chybaju mi fyzické sily, takže dospávam čo sa dá, veľa oddychujem a keď nie tak ako všetky asi doháňam účtovné veci. Psych. som sa už ak sa to dá povedať vyrovnala, mám radšej krutú neistotu, ako i to povedala i jedna z Vás pri tel. rozhovore, ako milú neistotu. Takto poznám protivníka a viem asi čo mám robiť, nepíšem, že to viem isto, nakoľko pri tomto nie je nič isté, ale viem ako má rozložiť svoje sily.
V pondelok idem na NOU, takže po návšteve vás budem informovať čo nové....
Prajem Vám všetkým všetko dobré a ešte raz veľmi ďakujem, že na mňa myslíte.

Viera

PS: som tu kaýdý deň, len nie vždy mám silu a chuť písať, tak prosím za prepáčenie...