gabicocka
03.07.12,11:07
Lebo mu už tu diagnózu napísali, C44, spinalióm pravdepodobne to lekárka dokázala určiť pomocou nejakého dermatoskopu, alebo lupy, ja neviem. O dva mesiace ho objednali na vzorku z toho ložiska. Ale podľa všetkého sama skočím za tým lekárom, či ho nemôže preobjednať skôr.
buchač
03.07.12,09:20
Lebo mu už tu diagnózu napísali, C44, spinalióm pravdepodobne to lekárka dokázala určiť pomocou nejakého dermatoskopu, alebo lupy, ja neviem. O dva mesiace ho objednali na vzorku z toho ložiska. Ale podľa všetkého sama skočím za tým lekárom, či ho nemôže preobjednať skôr.
C44
Iné zhubné nádory kože

Spinalióm

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=spinali%C3%B3m&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest#sclient=psy-ab&hl=sk&client=opera&hs=j3L&rls=cs&channel=suggest&q=spinali%C3%B3m+latinsky&oq=spinali%C3%B3m+latinsky&gs_l=serp.12...19178.22509.0.24717.9.9.0.0.0.2.254 1.8819.8-1j3.4.0...0.0.DJZ2Q1p_bzI&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=82061eb4f794c26&biw=1332&bih=621
gabicocka
03.07.12,10:02
Už mám o tom prečítané všetko možné, zhora zdola, preto som taká znepokojená.
Zita5
03.07.12,10:27
Lebo mu už tu diagnózu napísali, C44, spinalióm pravdepodobne to lekárka dokázala určiť pomocou nejakého dermatoskopu, alebo lupy, ja neviem. O dva mesiace ho objednali na vzorku z toho ložiska. Ale podľa všetkého sama skočím za tým lekárom, či ho nemôže preobjednať skôr.

Typy karcinómov kože

Rozlišujeme tri hlavné typy karcinómov kože.
Spinalióm (spinocelulárny karcinóm). Najvrchnejšia vrstva epidermy je tvorená prevažne plochými, dlažobným kockám podobnými bunkami nazývanými dlaždicové bunky. Približne 16% karcinómov kože pochádza z tejto vrstvy a sú nazývané spinocelulárny karcinóm. Vznikajú zvyčajne v dôsledku účinku slnka, ale môžu sa objaviť aj na koži po popálení, poškodení chemickými látkami alebo ožiarení röntgenovým žiarením.
Bazalióm (bazocelulárny karcinóm). Pod dlaždicovými bunkami v hlbšej vrstve epiderme sa nachádzajú okrúhle bunky nazývané bazálne bunky. Asi 80% nádorov kože pochádza z tejto vrstvy kože, ktorá bola vystavená slnku a nazývajú sa bazaliómy. Bazaliómy sa najčastejšie tvoria na hlave a krku.
Melanómy. Najhlbšia vrstva epidermy obsahuje izolované bunky nazývané melanocyty, produkujúce melanín, ktorý určuje farbu pokožky. Melanómy vznikajú z melanocytov a ide o najzávažnejší typ karcinómu kože. Informácie o melanóme sú uvedené v osobitnej sekcii.
Spinocelulárne a bazocelulárne karcinómy sú známe ako non-melanómové nádory kože, aby sa odlíšili od melanómu, ktorý je oveľa nebezpečnejší.
-----------------------------------------------------
Už ste mali ísť za lekárom, lebo len lekár vie o čo sa jedná . Ja som mala Bazalióm- kožný karcinóm, som sledovaná na onkológii(ale len sledovaná,nie liečená) .Odvtedy všetko čo na kožu nepatrí dávam odstraňovať hneď .Viem čo cítite, ale možno nie je to tak zlé, ako si niekedy myslíme. Treba rozhovor s doktorom, aby ste sa upokojili .Priznám sa, že ma to tiež vzalo, keď mi lekár povedal na rovinu, že je to rakovina. Bolo to kruté, nevysvetlil mi okolo toho nič.
Zita5
03.07.12,10:43
Už mám o tom prečítané všetko možné, zhora zdola, preto som taká znepokojená.

Ešte napíšem jednu moju tohto ročnú skúsenosť .Manželova teta (78 rokov) od susedov, som s ňou v styku každý deň, mala na nose také niečo ....čo jej odpadlo a znovu sa vytvorila chrasta a krvácalo jej to a zasa narástla chrasta .Proste niečo si v minulosti odškrábla z nosa. Ona si to zatierala stále s púdrom , mňa to tak rozčuľovalo, ja som sa jej na to nemohla ani dívať.Odvtedy ako mne zistili bazalióm, tak si dokonale všímam ľudí a upomínam, nech to riešia čím skôr.Som si vravela, však počkaj , ja Ťa pošlem na kožné ....lebo sa mi to nepáči .Najbližšie keď som išla na vypaľovanie tých mojich všelijakých útvarov, som to diskutovala dermatologičkou - kožnou lekárkou. Povedala, že to musí ísť von . Tak som s tetou hodila reč a veru sa nedala ani prehovárať, povedala mi objednaj ma .No išla na vyšetrenie, a odtiaľ hneď sa objednať do nemocnice. Robili jej to na dva krát , tiež to bol nejaký kožný nádor , len už to nechala tak narásť, že jej museli robiť plastiku nosa .Vzali jej vzorku , nebolo to zhubné , len ju najviac trápilo, že jej pošpatili nos , tak som ju celý čas ukľudňovala, že to sa časom spraví a vybledne to a dôelžité je, že to tam nemá už. Aj sa to pomaličky stráca, je pravdou, že prácu mohli odviesť aj lepšie ...ale nos má čistý, ale má jazvu...jej by sa tam bola robila diera neviem dokedy.Najskôr ju na onko volali o 3 mesiace a teraz má ísť až o rok . Takže skutočne to treba konzultovať z Vašej strany .A tiež je len v sledovaní bez liečby .
ludmilla
03.07.12,12:09
Spinalióm sme preberali aj v príspevku č. 502 a ďalej.
Zita5
03.07.12,12:16
Veru už som si to prečítala .Vďaka Ľudka.
gabicocka
03.07.12,15:39
Ďakujem vám, že sa mi snažíte pomôcť. Ocko to má na pere a zatiaľ som sa dočítala, že to je najagresívnejšia lokalita. Veľmi sa bojím.
bajam
03.07.12,16:12
Ahojte,vsetkych Vas pozdravujem,prve chemo som zvladla celkom dobre ,len nastali ine zdravotne problemy,tak som mala trochu veselo,ale teraz Vas chcem poprosit, ci mate niekto skusenost pocas chemo so zubami.Ked som bola po operacii nemohla mi vytrhnut kvoli injekciam na riedenie krvi,ale povedala mi ,ze ked zacnem brat chemo,ze ona mi nevytrhne ,ale ma posle do Martina.Teraz mi vypadla blomba a neviem ci mam ist zubarke ,alebo ist za onko i ked ona pred tym nevidela dovod preco nie.Prosim, nemate s tym skusenost. Dakujem
buchač
03.07.12,16:51
Ahojte,vsetkych Vas pozdravujem,prve chemo som zvladla celkom dobre ,len nastali ine zdravotne problemy,tak som mala trochu veselo,ale teraz Vas chcem poprosit, ci mate niekto skusenost pocas chemo so zubami.Ked som bola po operacii nemohla mi vytrhnut kvoli injekciam na riedenie krvi,ale povedala mi ,ze ked zacnem brat chemo,ze ona mi nevytrhne ,ale ma posle do Martina.Teraz mi vypadla blomba a neviem ci mam ist zubarke ,alebo ist za onko i ked ona pred tym nevidela dovod preco nie.Prosim, nemate s tym skusenost. Dakujem
...nepíšeš síce , že kto ...no predpokladám , že sa jedná o obvodnú lekárku....

Nič nové pod slnkom ........klasika ....

Si predstav , že sadneš do kresla ...zubár usúdi , že zub musí ísť von..
Pacientovi , ktorý nemá žiadne vedľajšie problémy vytiahne zub bez problémov...
No pacient , ktorý má problémy so zrážanlivosťou , so srdcom , s diabetesom ..atď ...tam si žiaden lekár netrúfne na ten zákrok práve pre tie vedľajšie dg...veď náhodou pri tom trhaní sa môže všetko vyskytnúť a predsa len na príslušnom oddelení Ti poskytnú patričnejšiu odbornú pomoc ako v tej klasickej ordinácií , ktorá na to nie je vybavená...

.....že čerstvá skúsenosť ???
Po bolestivom víkende som skončil na pohotovosti v nedeľu na pohotovosti ...
Lekár pozrel , povedal resumé - zub von ....
Keď som mu spomenul diabetes , pri ktorom je tiež horšia zrážanlivosť.....he , hneď začal výsluch .....koľko jednotiek denne inzáku , prečo , začo , načo ...atď....následne vydával príkazy sestričke...
Lokálka , zub von , následne jeden steh ...antibiotiká na 7 dní ...

Ale v pohode choď k tej svojej a tá Ťa musí odoslať na stomatochirurgiu ...
bajam
03.07.12,17:03
Dakujem za odpoved,zubarka mi uz vtedy povedala ,ze pre chemo mi ho nevytrhne,lebo ze budem mat oslabene kosti a ze mi moze odstiepit zo sanky a to ze si nezoberie na zodpovednost.Len som chcela vediet, ci po prvej chemo by som uz mala take problemy
buchač
03.07.12,17:06
Dakujem za odpoved,zubarka mi uz vtedy povedala ,ze pre chemo mi ho nevytrhne,lebo ze budem mat oslabene kosti a ze mi moze odstiepit zo sanky a to ze si nezoberie na zodpovednost.Len som chcela vediet, ci po prvej chemo by som uz mala take problemy
...zodpovedná čajočka .....tak to má byť ale ......:)
Zimama
03.07.12,17:44
Prajem veľa-veľa síl...!
alaya1
11.07.12,19:36
uct2007
13.07.12,17:07
Ja mám za sebou 6.cyklus chemoterapie, koncom júla pôjdem na CT a OM a uvidíme....čo bude ďalej. Nebudem sa hrať na hrdinku,že nemám strach, samozrejme že ho mám, myslím, že každý/každá tým prechádzame - nádejou, beznádejou, strachom a tak.
Tak sa majte, nebola som tu dlhšie a ešte snáď by som dodala že v mojom prípade alternatívna liečba bola nula bodov - po prvej operácii a druhom cykle mi zastavil onkolog liečbu, kvôli duseniu, OM boli v pohode a za 2 mesiace som bola na tom ešte horšie ako po prvej operácii - mala som už metastázy, bola druhá operácia, po ktorej som brala iný druh chemo a teraz čakám a modlím sa, aby zabrala.
Takže ja verím onkológovi u ktorého som a jeho liečbe.
Ale stravujem sa tak ako po prvej operácii - mäso jem len kuracie a ryby, jem veľa zeleniny, robím si šťavy, pijem veľa vody, sem-tam aj sladké (hoci sa hovorí, že rakovina miluje sladké) ale keď mám na to chuť niekedy si dám nejakú tú horalku.
Takže sa všetci držme a lúčim sa s pozdravom mojim obľúbeným, ktorý mám od jedného veľmi dobrého a milého človeka
"Úspech sme my!!!"
KatarinaNR
13.07.12,17:35
uct2007, želám ti aby si vyhrala nad tou pliagou zo srdca! a ak vám všetkým!
Darina1234
13.07.12,18:09
uct2007 tešim sa, ze si sa ozvala , prajem vela sily a vsetko to čo potrebujeme vsetci, mysli prosim pozitivne, pi vela nechtikoveho a praslickoveho čaju. pozdravujeme
Tweety
14.07.12,09:14
Ja mám za sebou 6.cyklus chemoterapie, koncom júla pôjdem na CT a OM a uvidíme....čo bude ďalej. Nebudem sa hrať na hrdinku,že nemám strach, samozrejme že ho mám, myslím, že každý/každá tým prechádzame - nádejou, beznádejou, strachom a tak.
Tak sa majte, nebola som tu dlhšie a ešte snáď by som dodala že v mojom prípade alternatívna liečba bola nula bodov - po prvej operácii a druhom cykle mi zastavil onkolog liečbu, kvôli duseniu, OM boli v pohode a za 2 mesiace som bola na tom ešte horšie ako po prvej operácii - mala som už metastázy, bola druhá operácia, po ktorej som brala iný druh chemo a teraz čakám a modlím sa, aby zabrala.
Takže ja verím onkológovi u ktorého som a jeho liečbe.
Ale stravujem sa tak ako po prvej operácii - mäso jem len kuracie a ryby, jem veľa zeleniny, robím si šťavy, pijem veľa vody, sem-tam aj sladké (hoci sa hovorí, že rakovina miluje sladké) ale keď mám na to chuť niekedy si dám nejakú tú horalku.
Takže sa všetci držme a lúčim sa s pozdravom mojim obľúbeným, ktorý mám od jedného veľmi dobrého a milého človeka
"Úspech sme my!!!"
Ani nevieš, ako stále na Teba myslím, že čo a ako? vari len dobre, ako inak. Drž sa dievča, nepoddávaj sa, hoci to isto nie je med lízať, ako sa hovorí. Ale viera v uzdravenie musí byť predsa silnejšia ako tá potvora. Objímam a posielam pozdrav.
https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQTWy1wtAFi8rrBQnF4cjCORdNAP04n3 QBy5aJid5BG-a-GwHw5mg
bajam
14.07.12,09:24
uct2007 aj ja som rada,ze si sa ozvala a drzim Ti velmi palce, aby vsetko zabralo ako ma.Ja som Ti aj odpisala ,ze sa mozme niekedy stretnut,len ja to neviem napisat priamo tebe tak neviem ci si to citala.Ja som bola na 2 davke,zvladam to celkom dobre,ale pridruzuju sa take veci co ma dost vycerpavaju tlak,zuby, chrbtica...Teraz mi vystreluju bolesti v oblasti krizov ,ale iba v polohe lezmo je to neznesitelne spim 2-3hod,vcera som myslela, ze to uz u ortopeda nezvladnem, ale chvalabohu boli ku mne ludsky zobrali ma hned.Napichali ma,aj den pred tym,lieky od bolesti no spala som asi 4hod,ale bolest neskutocna.U ortopeda vsetko v poriadku, mysleli si ,ze rebra,ale nic upokojoval ma ,ze to zaberie ale veru nie.Ze ma maju poslat na vysetrenie kosti,ale dnes v noci ta bolest vystrelovala aj do predu tak mam pocit ci to nie nejakym vnutornym organom,ledva som zliezla s postele, rozhodnuta ,ze idem na pohotovost po chvili mi nebolo skoro nic.A pre mna je to velmi vycerpavajuce,nevyspata ,chvejem sa od unavy a mam vysvetlovat, ako ma to boli a kde,ked v tej chvili ma to boli iba trocha ked ma daju lahnut a kazdy povie ine. Tie dva dni, mi traja lekari vysetrovali rebra tak, ze teraz mozem povedat,ze ma bolia ,ale od tlacenia pri vysetrovani.Tak neviem co ma caka v pondelok,ale hlavne v noci.Ale som sa rozpisala,isla som sem nabrat energiu, dufam,ze sa na mna nejaka nabali.Vsetkym prajem vela sily a viery v uzdravenie.
uct2007
14.07.12,10:14
uct2007 aj ja som rada,ze si sa ozvala a drzim Ti velmi palce, aby vsetko zabralo ako ma.Ja som Ti aj odpisala ,ze sa mozme niekedy stretnut,len ja to neviem napisat priamo tebe tak neviem ci si to citala.Ja som bola na 2 davke,zvladam to celkom dobre,ale pridruzuju sa take veci co ma dost vycerpavaju tlak,zuby, chrbtica...Teraz mi vystreluju bolesti v oblasti krizov ,ale iba v polohe lezmo je to neznesitelne spim 2-3hod,vcera som myslela, ze to uz u ortopeda nezvladnem, ale chvalabohu boli ku mne ludsky zobrali ma hned.Napichali ma,aj den pred tym,lieky od bolesti no spala som asi 4hod,ale bolest neskutocna.U ortopeda vsetko v poriadku, mysleli si ,ze rebra,ale nic upokojoval ma ,ze to zaberie ale veru nie.Ze ma maju poslat na vysetrenie kosti,ale dnes v noci ta bolest vystrelovala aj do predu tak mam pocit ci to nie nejakym vnutornym organom,ledva som zliezla s postele, rozhodnuta ,ze idem na pohotovost po chvili mi nebolo skoro nic.A pre mna je to velmi vycerpavajuce,nevyspata ,chvejem sa od unavy a mam vysvetlovat, ako ma to boli a kde,ked v tej chvili ma to boli iba trocha ked ma daju lahnut a kazdy povie ine. Tie dva dni, mi traja lekari vysetrovali rebra tak, ze teraz mozem povedat,ze ma bolia ,ale od tlacenia pri vysetrovani.Tak neviem co ma caka v pondelok,ale hlavne v noci.Ale som sa rozpisala,isla som sem nabrat energiu, dufam,ze sa na mna nejaka nabali.Vsetkym prajem vela sily a viery v uzdravenie.


Dá to zabrať, keď nabehne tá armáda chemikov, to je fakt, tiež som bola na vyšetrenie kostí, presne viem, čo prežívaš a nie je to ľahké, ani jednoduché, ale nemáme na výber, iná cesta nie je, len to musíme všetko vydržať, a veriť, že nám to pomôže, čo si poradíme. Ja som aj pri tejto 6.CHT si len opakovala, musím, vydržím, musím a tak dookola. Drž sa !!! a do útoku proti tej pliage :)
220870
15.07.12,12:14
VieraPopluharova
16.07.12,04:45
Prajem pekný deň všetkým,

k vyššie uvedenému sa momentálne nevyjadrím i keď som veľký zástanca alternatívnej medicíny, dôvod : momentálne osobná skúsenosť s tzv. liečiteľmi, nechcem tým znevažovať prácu všetkých, viem , že sú a sú aj tí, ktorí dokážu pomôcť, no momentálne som svedkom jedneho alternatívneho liečenia, ktoré nie je úspešné a povedala by som, že skôr na škodu, ale o tom neskôr napíšem vo svojom blogu na túto tému.No chcem poprosiť všetkých, ktorí navštevujú túto tému, aby sa vždy poradili o akejkoľvek alternatívnej liečbe so svojim ošetrujúcim onkológom a hlavne našli si onkológa, ktorému veria a správa sa k nim ako k človeku a dokáže vysvetliť všetky Vaše otázky......ak nie Ste spokojný s jedným choďte k inému a nikdy sa nedajte odbiť.....bojujte sami so sebou a hlavne s chorobou.....všetkým držím palce.....V.

PS: nejde o mňa , ale o jednu veľmi dobrú priateľku......
Jarka 1
16.07.12,07:02
Ahojte onkáči, práve tento týždeň som chcela vyhlásiť pátranie, lebo ste sa dlhšie neozývali. No šikuľky ste ma predbehli.

bajam, ja si myslím, že tie Tvoje bolesti súvisia čisto s chemoškami. CHT odvápňuje kosti. Mne začali bolesti nôh - kostí tiež po druhej dávke. Vtedy som tu písala, že sa ledva doplazím na záchod. U Teba sa to môže prejavovať bolesťami krížov, rebier. Keď som skončila liečbu, rameno ma tak bolelo, že ortopéd zvažoval aj metastázy na kosti. Preto ma poslal na vyšetrenie rádiofarmakom. Potvrdili sa len degeneratívne zmeny v celom skelete. Pozerám sa práve na obrázok z vyšetrenia. Najtmavšie miesta sú aj v oblasti panvy a krížov. Dávaj si pozor na zlomeniny. Prever si u lekára, čo som napísala. Možno sa dá nejako pomôcť už počas CHT.

Držím všetkým palce, aby ste to mali už za sebou a všetko dobre dopadlo. Veľmi som na Vás myslela počas tých horúčav, keď som ležala hore hákom. Aj po dvoch rokoch som sa tešila, že som mala chemošky v zime. Nechcem si to ani len predstaviť, v tom hice, čo bol.
akeber
18.07.12,18:32
aj ja ti držím palce myslíme na teba
ivantt
19.07.12,17:34
Celkom zaujímavá téma. Myslím, že by mohlo pomôcť, keby sem napísali svoje skúsenosti ľudia, ktorí sa stretli s touto chorobou. To čo ich upozornilo, že niečo nie je v poriadku, ako proti tejto chorobe bojovali. Nie každému sa o tom ľahko píše, ale kto sa chce podeliť so svojimi skúsenosťami, môže pomôcť iným.

Ale sem píšu vačšinou ľudia, čo si prežili peklo rakoviny. Ľudia si tu odovzdávaju skúsenosti a ja verím že veľa ľudom táto téma pomohla a možno zachránila život. Žiaľ, stretávame sa tu aj s tým, že v jeden deň sa tu človek rozlúči s tým, že o týžden sem znovu napíše ale už sa nikdy nevrátil. Ani sem, ani domov... je to smutne ale nedá sa tomu vyhnúť. Samotná téma a písanie o svojich skúsenostiach dáva ľuďom postihnutým touto chorobou silu. Dokonca aj to, keď im priatelia, hoci ich nikdy nevideli napíšu že " držím palce ". Hmmm... aj mne zachranilo život to, že som počúval rodinného priateľa, ktorý rozpraval o tom, ako jeho syn dostal rakovinu a keď som pozornejšie počúval, zistil som že mam tie isté príznaky. ( že by náhoda ? ja na náhody neverim ). Šiel som lekarovi a vraj nejaky zmiešaný tumor a rozvíjajúce sa metastázy. Ale prišiel som včas. Takže tak ako mne pomohli slova, iným pomôžu písmenká. A aby som to nemal ľahke, tak keď som bol na PN tak mi priniesli domov rozkaz o preradení a vraj preto že si vymýšľam choroby aby som sa vyhol robote. Riaditeľ sa potom nebol schopny pozrieť mi do očí. Ale odpustil som mu aj všetkým čo im vadilo že som chorý.... Želám im len to najlepšie nech ich stretáva v živote a nech nidky nepocitia to, čo som cítil ja a mnoho ľudí čo tu píšu.
ivantt
19.07.12,17:59
Prajem pekný deň všetkým,

k vyššie uvedenému sa momentálne nevyjadrím i keď som veľký zástanca alternatívnej medicíny, dôvod : momentálne osobná skúsenosť s tzv. liečiteľmi, nechcem tým znevažovať prácu všetkých, viem , že sú a sú aj tí, ktorí dokážu pomôcť, no momentálne som svedkom jedneho alternatívneho liečenia, ktoré nie je úspešné a povedala by som, že skôr na škodu, ale o tom neskôr napíšem vo svojom blogu na túto tému.No chcem poprosiť všetkých, ktorí navštevujú túto tému, aby sa vždy poradili o akejkoľvek alternatívnej liečbe so svojim ošetrujúcim onkológom a hlavne našli si onkológa, ktorému veria a správa sa k nim ako k človeku a dokáže vysvetliť všetky Vaše otázky......ak nie Ste spokojný s jedným choďte k inému a nikdy sa nedajte odbiť.....bojujte sami so sebou a hlavne s chorobou.....všetkým držím palce.....V.

PS: nejde o mňa , ale o jednu veľmi dobrú priateľku......


Ja by som len dodal že nie všetko čo je drahé musí byť aj dobré. Medzi ľudmi sa to zaužilo tak, že "liečiteľ x " nie je dobry lebo berie málo ale "liečiteľ y " to je pán liečiteľ lebo ten si to nechá aj zaplatiť. Podľa mňa je pravda niekde úplne inde. Ťažkoé nájsť človeka, ktorý nie je podvodníkom. Ale na druhej strane, človek ktorý sa zaoberá alternatiívnou medicínou, nie je schopný pomôcť každému... pomôže 99 ľuďom a práve človeku, na ktorom nám záleží nemusí vedieť pomôcť. Netreba ho preto hned odsudzovať.
cacka
21.07.12,16:52
Dobrý večer prajem všetkým,
pripájam sa aj ja k tejto debate, hoci už len so zlým koncom. Predminulú noc podľahol tejto zákernej chorobe manžel (41 r.) mojej sesternice (33 r.). Je mi z toho veľmi smutno, pretože to bol úžasný človek a musím povedať, že to bola nádherná ukážková rodinka s 2 malými detičkami (7+3 r.). Osud vie byť veľmi krutý.
Všetko sa začalo v roku 2010 pri mori - spálenie kože. Na chrbte sa mu vytvoril zhubný melanóm zo znamienka, ktorý mu odstránili aj s uzlinami. Nasledovala chemoterapia a sústavné sledovanie a kontroly. Neskôr mu zistili nález na pečeni a na pľúcach, ktorý sa ale nejak nešíril. Sledovali len tieto dva nálezy a nič iné. Zdalo sa, že sa to zastavilo....Asi pred 1,5 týždňom mu zostalo veľmi nevoľno a mal závrate, tak ho záchranka odviezla do nemocnice a tak lekárka ukázala sesternici CT mozgu, ktorý bol komplet posiaty metastázami a že sa vôbec diví, že žije. Potom už to išlo veľmi rýchlo - prevoz do BA (aj to len po známosti a úplatkoch) a ožarovanie a bolesti, až to chúďatko nakoniec nezvládol a odobral sa tam, kde mu je už lepšie...
Neviem čo tí lekári robia, keď toto nezistili. Veď mu to predsa nemohlo narásť za týždeň. Je to hrozné, kam to naše zdravotníctvo speje. Držím päste všetkým statočným, ktorí s touto zákernou chorobou bojujú...prajem veľa, veľa síl, aby tá potvora nezvíťazila.
Ingrid Ondruskova
21.07.12,17:05
Úprimnú sústrasť celej rodine... Osud býva fakt krutý, zvlášť, keď sa jedná o mladú
rodinku s detičkami....ja som sa pred hodinou dozvedela, že na rakovinu skonal
manžel mojej kolegyne, úžasný človek...česť jeho pamiatke....
cacka
21.07.12,17:17
Veru...v takýchto chvíľach sa človek pozastaví nad svojimi bežnými problémami, o ktorých si myslí aké sú nezvládnuteľné, a ktoré v tejto smutnej chvíli vyzerajú úplne zanedbateľné...raz darmo, náš život sa môže zvrtnúť v sekunde a už nič nebude ako predtým...
ivantt
21.07.12,20:18
Dobrý večer prajem všetkým,
pripájam sa aj ja k tejto debate, hoci už len so zlým koncom. Predminulú noc podľahol tejto zákernej chorobe manžel (41 r.) mojej sesternice (33 r.). Je mi z toho veľmi smutno, pretože to bol úžasný človek a musím povedať, že to bola nádherná ukážková rodinka s 2 malými detičkami (7+3 r.). Osud vie byť veľmi krutý.
Všetko sa začalo v roku 2010 pri mori - spálenie kože. Na chrbte sa mu vytvoril zhubný melanóm zo znamienka, ktorý mu odstránili aj s uzlinami. Nasledovala chemoterapia a sústavné sledovanie a kontroly. Neskôr mu zistili nález na pečeni a na pľúcach, ktorý sa ale nejak nešíril. Sledovali len tieto dva nálezy a nič iné. Zdalo sa, že sa to zastavilo....Asi pred 1,5 týždňom mu zostalo veľmi nevoľno a mal závrate, tak ho záchranka odviezla do nemocnice a tak lekárka ukázala sesternici CT mozgu, ktorý bol komplet posiaty metastázami a že sa vôbec diví, že žije. Potom už to išlo veľmi rýchlo - prevoz do BA (aj to len po známosti a úplatkoch) a ožarovanie a bolesti, až to chúďatko nakoniec nezvládol a odobral sa tam, kde mu je už lepšie...
Neviem čo tí lekári robia, keď toto nezistili. Veď mu to predsa nemohlo narásť za týždeň. Je to hrozné, kam to naše zdravotníctvo speje. Držím päste všetkým statočným, ktorí s touto zákernou chorobou bojujú...prajem veľa, veľa síl, aby tá potvora nezvíťazila.

Zial, niekedy je aj medicina bezmocna... co sa tyka zhubnej choroby, ozaj to moze mat rychly spad a nador sa len zrazu objavi a uiz niet pomoci. Ani uplatky nepoomozu, jednoducho je to ako blesk. Je mi luto co sa stalo a zelam uprimnu sustrast.
Estetic
22.07.12,03:57
Dobrý večer prajem všetkým,
pripájam sa aj ja k tejto debate, hoci už len so zlým koncom. Predminulú noc podľahol tejto zákernej chorobe manžel (41 r.) mojej sesternice (33 r.). Je mi z toho veľmi smutno, pretože to bol úžasný človek a musím povedať, že to bola nádherná ukážková rodinka s 2 malými detičkami (7+3 r.). Osud vie byť veľmi krutý.
Všetko sa začalo v roku 2010 pri mori - spálenie kože. Na chrbte sa mu vytvoril zhubný melanóm zo znamienka, ktorý mu odstránili aj s uzlinami. Nasledovala chemoterapia a sústavné sledovanie a kontroly. Neskôr mu zistili nález na pečeni a na pľúcach, ktorý sa ale nejak nešíril. Sledovali len tieto dva nálezy a nič iné. Zdalo sa, že sa to zastavilo....Asi pred 1,5 týždňom mu zostalo veľmi nevoľno a mal závrate, tak ho záchranka odviezla do nemocnice a tak lekárka ukázala sesternici CT mozgu, ktorý bol komplet posiaty metastázami a že sa vôbec diví, že žije. Potom už to išlo veľmi rýchlo - prevoz do BA (aj to len po známosti a úplatkoch) a ožarovanie a bolesti, až to chúďatko nakoniec nezvládol a odobral sa tam, kde mu je už lepšie...
Neviem čo tí lekári robia, keď toto nezistili. Veď mu to predsa nemohlo narásť za týždeň. Je to hrozné, kam to naše zdravotníctvo speje. Držím päste všetkým statočným, ktorí s touto zákernou chorobou bojujú...prajem veľa, veľa síl, aby tá potvora nezvíťazila.
Uprimnu sustrasť rodine.Ale MTS do mozgu pri metastazujucom melanome sa môžu spraviť doslova za chviľu.Organizmus sa prestane brániť a už to ide.Lekári sú len lekári a nad prírodou nevyhrajú.Vedia len trochu pomôcť.
VieraPopluharova
22.07.12,06:35
Dobrý večer prajem všetkým,
pripájam sa aj ja k tejto debate, hoci už len so zlým koncom. Predminulú noc podľahol tejto zákernej chorobe manžel (41 r.) mojej sesternice (33 r.). Je mi z toho veľmi smutno, pretože to bol úžasný človek a musím povedať, že to bola nádherná ukážková rodinka s 2 malými detičkami (7+3 r.). Osud vie byť veľmi krutý.
Všetko sa začalo v roku 2010 pri mori - spálenie kože. Na chrbte sa mu vytvoril zhubný melanóm zo znamienka, ktorý mu odstránili aj s uzlinami. Nasledovala chemoterapia a sústavné sledovanie a kontroly. Neskôr mu zistili nález na pečeni a na pľúcach, ktorý sa ale nejak nešíril. Sledovali len tieto dva nálezy a nič iné. Zdalo sa, že sa to zastavilo....Asi pred 1,5 týždňom mu zostalo veľmi nevoľno a mal závrate, tak ho záchranka odviezla do nemocnice a tak lekárka ukázala sesternici CT mozgu, ktorý bol komplet posiaty metastázami a že sa vôbec diví, že žije. Potom už to išlo veľmi rýchlo - prevoz do BA (aj to len po známosti a úplatkoch) a ožarovanie a bolesti, až to chúďatko nakoniec nezvládol a odobral sa tam, kde mu je už lepšie...
Neviem čo tí lekári robia, keď toto nezistili. Veď mu to predsa nemohlo narásť za týždeň. Je to hrozné, kam to naše zdravotníctvo speje. Držím päste všetkým statočným, ktorí s touto zákernou chorobou bojujú...prajem veľa, veľa síl, aby tá potvora nezvíťazila.

Najskôr úprimnú sústrasť celej rodine.

Cacka,

vieš, melanóm kože je najzákernejši typ rakoviny, tiež momentálne riešim jeden takýto podobný prípad, ide o moju veľmi dobrú priateľku, nechcem teraz a tu rozoberať postup pri tomto type ochorenia, len skonštatujem, že nebol štandartný a naozaj som zistila, že v BA postupujú celkom inak a tu sú pacienti predsa len dlhšie medzi nami, no bohužial pri tomto type ide len o čas, je už liek, ktorý je oveľa intenzívnejší a pomáha tento čas oveľa viac predĺžiť, dokonca 20% ľudí s touto chorobou majú šancu na celkovú remisiu na dlhší čas, no poisťovne ho vôbec nechcú schváliť a ani MZ, od roku 2006 bol tento liek schválený len 15 pacientom, viem to preto, že som ho potrebovala vybaviť i ja pre priateľku , no nepodarilo sa mi to......myslím, že pre náš štát sú dôležitejšie peniaze, ako človek.

Ak by Ste mali takéto skúsenosti budem rada ak mi ich poskytnete....dôvod?.....pokúšame sa zisťovať či pacienti dostávajú adekvátnu liečbu , alebo nie a zbierame údaje do štatistiky a chceme budúci rok toto všetko medializovať......všetkým ďakujem za príspevky do tejto témy....
VieraPopluharova
22.07.12,06:38
Úprimnú sústrasť celej rodine... Osud býva fakt krutý, zvlášť, keď sa jedná o mladú
rodinku s detičkami....ja som sa pred hodinou dozvedela, že na rakovinu skonal
manžel mojej kolegyne, úžasný človek...česť jeho pamiatke....


Ingrid,

úprimnú sústrasť celej rodine,

žiaľ niekedy to naozaj nedopadne dobre.....neviem čo by som k tomu dodala ..... tu sa ťažko hľadajú slová.....no snáď len to čo som napísala i cacke.....
Ingrid Ondruskova
22.07.12,06:49
Pani Vierka,
ďakujem Vám za podporu, a napriek všetkému by som sa chcela vyjadriť k textu venované
cacke....už dlhšiu dobu si myslím, že na Slovensku sa pacient pokladá len za číslo v štatistike, ....tá vec, na ktorej pracujete, nenachádzam slov....ak máte pravdu / to o tej rozdielnej starostlivosti vrámci Slovenska, je to úžasná vec a držím palce...

P.S.: moju známu, ktorá pochádza z Topoľčian operovali v júni tiež na rakovinu hrubého čreva, ale rozhodla sa jednoznačne pre Bratislavu....zoperovať aj LIEČIŤ!!! asi vie prečo.....
VieraPopluharova
22.07.12,06:55
Pani Vierka,
ďakujem Vám za podporu, a napriek všetkému by som sa chcela vyjadriť k textu venované
cacke....už dlhšiu dobu si myslím, že na Slovensku sa pacient pokladá len za číslo v štatistike, ....tá vec, na krorej pracujete je, nenachádzam slov....ak máte pravdu / to o tej rozdielnej starostlivosti vrámci Slovenska, je to úžasná vec a držím palce...

P.S.: moju známu, ktorá pochádza z Topoľčian operovali v júni tiež na rakovinu hrubého čreva, ale rozhodla sa jednoznačne pre Bratislavu....zoperovať aj LIEČIŤ!!! asi vie prečo.....

Ingrid,

ak máte nejaké pochybnosti o správnosti liečby, môžete mi napísať aj ss-ku,.....naozaj robíme tento prieskum,zároveň sa venujeme podpore pacientov, ak sa Vaša známa lieči v BA na NOU Klenová, môže sa za nami zastaviť v utorok a štvrtok od 10,00-13,00 hod. v budove centrálneho príjmu v stánku europacolon, ja osobne som tam vždy vo štvrtok, no tento týždeň sa tam budem pohybovať snáď každý deň, nakoľko ako som už písala mám tam priateľku s melanómom......Vašej známej držím palce......
Ingrid Ondruskova
22.07.12,07:57
...ešte raz ďakujem za podporu...aj ja moc držím palčeky Vašej priateľke s melanómom...
všade okolo nás je toľko chorých ľudí.....k tej správnosti liečby: samozrejme nemám nič
konkrétne....je to len taká neistota v duši, či sa všade na Slovensku postupuje rovnako v liečebných postupoch...
moja kolegyňa /dnes už vdova:mee:/ mi ešte počas chemoterapie jej manžela hovorila:
myslíš, že mu dávajú dostatočne silnú chémiu? veď on sa pol roka cíti celý čas fantastcky...
žiadne zvracanie, vypadávanie vlasov a ďalšie príznaky neboli.... a ja jej na to:
čo si sa zbláznila, to by si asi žiaden doktor nedovolil dávať mu do žily len nejaký slabý odvar....alebo úplne niečo iné čo deklaruje v papieroch....a toto je u mňa ten červík
pochybnosti...veď v našom štáte aj v iných sektoroch ako je zdravotníctvo sa dejú
ŠIALENÉ VECI !!! takže preto Vás veľmi veľmi obdivujem, čo robíte, lebo dokazovanie bude asi dosť obtiažne....
cacka
22.07.12,08:54
Najskôr úprimnú sústrasť celej rodine.

Cacka,

vieš, melanóm kože je najzákernejši typ rakoviny, tiež momentálne riešim jeden takýto podobný prípad, ide o moju veľmi dobrú priateľku, nechcem teraz a tu rozoberať postup pri tomto type ochorenia, len skonštatujem, že nebol štandartný a naozaj som zistila, že v BA postupujú celkom inak a tu sú pacienti predsa len dlhšie medzi nami, no bohužial pri tomto type ide len o čas, je už liek, ktorý je oveľa intenzívnejší a pomáha tento čas oveľa viac predĺžiť, dokonca 20% ľudí s touto chorobou majú šancu na celkovú remisiu na dlhší čas, no poisťovne ho vôbec nechcú schváliť a ani MZ, od roku 2006 bol tento liek schválený len 15 pacientom, viem to preto, že som ho potrebovala vybaviť i ja pre priateľku , no nepodarilo sa mi to......myslím, že pre náš štát sú dôležitejšie peniaze, ako človek.

Ak by Ste mali takéto skúsenosti budem rada ak mi ich poskytnete....dôvod?.....pokúšame sa zisťovať či pacienti dostávajú adekvátnu liečbu , alebo nie a zbierame údaje do štatistiky a chceme budúci rok toto všetko medializovať......všetkým ďakujem za príspevky do tejto témy....

Ďakujem za príspevok aj za vyjadrenie sústrasti.
K tomu lieku sa neviem s istotou vyjadriť. Viem len, že ku koncu bol spomínaný, ale všetko to išlo tak veľmi rýchlo, že už asi nebolo dosť času sa k tomu dostať, akurát som zachytila, niečo v tom zmysle, že poisťovne to nepreplácajú. Myslím, že aj tak by sa o to sesternica pokúsila, lebo lekári mu dávali 3-6 mesiacov, ale....osud zasiahol rýchlejšie. Viem naisto, že bol zaradený do nejakej štúdie (asi výskum nového lieku na dobrovoľnej báze), ale tuším 8 pacienti z 11 z toho odstúpili pre nežiaduce vedľajšie účinky, neviem presne aké. Takže asi toľko. Je to naozaj veľmi smutné, že konečne existuje niečo čo by pomohlo a zase sa k tomu všetci nedostanú (samozrejme s výnimkou tých bohatších).
Zimama
22.07.12,11:19
...tu sa mi, Vierka, žiada kliknúť na VEĽMI UŽITOČNÉ...
VieraPopluharova
23.07.12,04:24
Ďakujem za príspevok aj za vyjadrenie sústrasti.
K tomu lieku sa neviem s istotou vyjadriť. Viem len, že ku koncu bol spomínaný, ale všetko to išlo tak veľmi rýchlo, že už asi nebolo dosť času sa k tomu dostať, akurát som zachytila, niečo v tom zmysle, že poisťovne to nepreplácajú. Myslím, že aj tak by sa o to sesternica pokúsila, lebo lekári mu dávali 3-6 mesiacov, ale....osud zasiahol rýchlejšie. Viem naisto, že bol zaradený do nejakej štúdie (asi výskum nového lieku na dobrovoľnej báze), ale tuším 8 pacienti z 11 z toho odstúpili pre nežiaduce vedľajšie účinky, neviem presne aké. Takže asi toľko. Je to naozaj veľmi smutné, že konečne existuje niečo čo by pomohlo a zase sa k tomu všetci nedostanú (samozrejme s výnimkou tých bohatších).

Pravdepodobne ide o liek s názvom yervoi , ktorý je teraz nový, teda od roku 2006 je zaradený do štúdií, no ľudia o ňom nevedia nakoľko ho poisťovne neschvaľujú....nepreplácajú.....mám o ňom materiál doma, ide o liek, ktorý je veľmi agresívny a ten kto by ho mal začať užívať mal by byť v štádiu zistenia melanómu, nakoľko je tam potrebné, aby organizmus bol silný a neboli ešte metastázy na hlavných orgánoch.....píšem to sem preto, ak by sa niekto dostal do takéhoto stavu, aby o ňom vedel, liek dokáže ak sa nasadí na začiatku dostat 20% ľudí do celkovej remisie a 50-60% ľuďom dokáže predlĺžiť život o cca rok až 2,.....pravdepodobne išlo o neho.Naozaj je smutné, že takto mladým ľuďom ho veľa lekárov ani nespomenie a ak, tak potom keď už sú v takých štádiach ochorenia, že poisťovňa ho naozaj neschváli, alebo, že pacient už nie je schopný liečbu ním zvládnuť....prepáčte, že tak otvorene, ale myslím, že ide o informáciu, ktorá by tu mala byť......všetkým držím palce....
buchač
23.07.12,04:44
Pravdepodobne ide o liek s názvom yervoi , ktorý je teraz nový,
...
že ide o informáciu, ktorá by tu mala byť......všetkým držím palce....


YERVOY obsahuje liečivo ipilimumab, čo je bielkovina, ktorá imunitnému systému napomáha v tom, aby pomocou imunitných buniek napádal a ničil rakovinové bunky.
Ipilimumab sa používa na liečbu pokročilého štádia melanómu (typ rakoviny kože) u dospelých. Používa sa, ak rakovina nereagovala, alebo ak prestala reagovať na predchádzajúcu liečbu.


...a ďaľej viď

http://www.diagnosia.com/sk/lieky/yervoy-5-mgml-infuzny-koncentrat
VieraPopluharova
23.07.12,04:52
...a ďaľej viď

http://www.diagnosia.com/sk/lieky/yervoy-5-mgml-infuzny-koncentrat

súhlasím, podmienka vek a čisté hlavné orgány, hlavne sa nasadzuje u typu IV. št. melanómu......
Zimama
23.07.12,19:29
... trochu mimotemy, a možno aj nie... :)

V piatok sme si s dcérou nakúpili knižky o pozitívnom myslení a živote bez stresu :D:--- (dcéra rieši nejaké zdravotné problémy, ktoré sa začínajú - a dúfam, že aj skončia - "v hlave") - jednu som už prečítala a rada by som ju odporučila aj Vám ostatným, či už zdravým, perspektívne chorým alebo chorým naozaj, práve preto, že perspektívne chorí sme všetci a aj osvojenie si životného štýlu spomínaného v tejto knižke môže zväčšiť naše šance udržať sa v čo najlepšom zdraví a v pohode. :)

Je to kniha "Jak si nenechat zkazit náladu aneb Pravidlo popelářského vozu", autor David J. Pollay - bližšia charakteristika "problematiky" je v prílohe, tu len stručne niečo odcitujem, aby ste mali aspoň trochu predstavu, o čo vlastne ide:

"Náš každodenný život je plný mnohých malých dramatických stresujúcich udalostí, ktoré vyplývajú z našej role v živote. Sú to „všedné mrzutosti“, každodenné drobnosti, ktoré však dokážu ľuďom skaziť náladu a rozhodiť ich... Napriek tomu, že tieto všedné mrzutosti nie sú také dramatické, ako veľké zmeny, napríklad rozvod, choroba alebo úmrtie v rodine, pre naše zdravie a adaptáciu môžu byť omnoho dôležitejšie – každodenné drobné ťažkosti sa kumulujú a majú na nás ešte horší vplyv, než tie najnepríjemnejšie udalosti v živote: platíme za ne svojím zdravím, pretože nesieme následky hnevu, úzkosti a depresie."

Naozaj vrelo ju každému odporúčam! :)
Ingrid Ondruskova
24.07.12,08:24
Zimama...vôbec to nie je mimo tému: brala by som to ako východiskový bod...momentálne som to vyskúšala sama na sebe: 6 týždňov žijem v absolútnom strese /v práci aj v súkromí/
a až po prečítaní Vášho príspevku som sa "zobudila"...príliš som počúvala problémy druhých /aj som sa ich pokúšala možno riešiť/ až sa to vo mne nahromadilo, a sama začínam pociťovať odozvy môjho tela a ducha, že niečo nie v poriadku....pevne verím, že to rýchlo prejde, akonáhle sa "odstrihnem" od negatívneho okolia...je blbosť sa snažiť
žiť životy druhých, a riešiť ich problémy, jednoducho sa to nedá...Pomôcť, poradiť to áno, ale nič viac...v opačnom prípade doplácame na to už SVOJIM ZDRAVÍM....
maja
24.07.12,10:06
Tak s týmto môžem len súhlasiť, ja mám chaos v živote už 4-tý mesiac a musela som sa objednať k lekárom aj ja :mee:. Ja keď mám problémy, nepočúvam svoje telo ( šepká koťuha dlho ) a ono sa potom vzbúri v tú najnevhodnejšiu chvíľu ( z môjho pohľadu). Všetko s mierou, pomáhať, ale pomoc treba vedieť aj prijímať. A to sa ja stále učím.
Zimama
24.07.12,14:20
Zimama...vôbec to nie je mimo tému: brala by som to ako východiskový bod...momentálne som to vyskúšala sama na sebe: 6 týždňov žijem v absolútnom strese /v práci aj v súkromí/ a až po prečítaní Vášho príspevku som sa "zobudila"...príliš som počúvala problémy druhých /aj som sa ich pokúšala možno riešiť/ až sa to vo mne nahromadilo, a sama začínam pociťovať odozvy môjho tela a ducha, že niečo nie v poriadku....pevne verím, že to rýchlo prejde, akonáhle sa "odstrihnem" od negatívneho okolia...je blbosť sa snažiť žiť životy druhých, a riešiť ich problémy, jednoducho sa to nedá...Pomôcť, poradiť to áno, ale nič viac...v opačnom prípade doplácame na to už SVOJIM ZDRAVÍM....

...a aké krásne musí byť to "zobudenie", keď človek umenie nevšímať si smetiarske autá aj zvládne! :)
Pri čítaní tej knižky bola pre mňa nádherná a hrejivá už len samotná predstava, ako ma smetiarske autá len míňajú a ja im s úsmevom mávam...! :---
Aj ja sa v týchto dňoch (hlavne od pondelka) vyhrabávam z jednej smradľavej kopy (a pravdepodobne si smeti aj sama vyrábam tam, kde možno ani nie sú, a snažím sa predvídať všetky smetiarske autá, ktoré by mohli prísť...;)), a tak si o to viac musím pripomínať, že...

..."ak dovolíte smetiarskym autám, aby aktivovali vaše obranné mechanizmy pri každej príležitosti, nedržíte sa plánu - namiesto toho sa nechávate zatiahnuť do bitky, ktorá vám neprísluší, a potom vám nezostane energia na pôvodný plán"...

..."ak sa chcete sústrediť na to, čo je vo vašom živote dôležité, musíte odolať pokušeniu a nevrhať sa na každé smetiarske auto, ktoré vám prejde cez cestu"...

a hlavne:

"Keď sa nezaoberáme smetiarskymi autami, prichádzajú k nám tie najlepšie príležitosti."

Takže poďme spoločne zamávať svojim smetiarskym autám...! ;):):--- Pekné popoludnie všetkým!
alaya1
24.07.12,14:24
ak je to mozne, tie citacie si ukradnem.
VieraPopluharova
25.07.12,06:59
Pekný deň dievčence a pár chlapcov,

od majky som si zobrala túto vetu Všetko s mierou, pomáhať, ale pomoc treba vedieť aj prijímať. Je to pravda, len musím povedať, že je to strašne ťažké naučiť sa to ........... niekedy to trvá veľmi dlho a niekedy sa človek nepoučí nikdy, alebo len veľmi pomaly mu to ide.....takže skúsme sa učiť viac.....
buchač
25.07.12,07:06
Pekný deň dievčence a pár chlapcov,

od majky som si zobrala túto vetu Všetko s mierou, pomáhať, ale pomoc treba vedieť a aj chcieť prijímať. Je to pravda, len musím povedať, že je to strašne ťažké naučiť sa to ........... niekedy to trvá veľmi dlho a niekedy sa človek nepoučí nikdy, alebo len veľmi pomaly mu to ide.....takže skúsme sa učiť viac.....
...lebo raz darmo ...keď raz niečo nechcem - tak sa všetci aj na kolomaž môžu rozliať ......a pritom viem ...

... platí individuálne , mňa sa ale netýka......chcem ,viem , môžem , dokážem , snažím , ....teda v rámci možností ...:rolleyes:
ivantt
26.07.12,03:25
Pekný deň dievčence a pár chlapcov,

od majky som si zobrala túto vetu Všetko s mierou, pomáhať, ale pomoc treba vedieť aj prijímať. Je to pravda, len musím povedať, že je to strašne ťažké naučiť sa to ........... niekedy to trvá veľmi dlho a niekedy sa človek nepoučí nikdy, alebo len veľmi pomaly mu to ide.....takže skúsme sa učiť viac.....

Ahoj Vierka... máš úplnú pravdu. Človek je nepoučiteľný. Vlastne je to zaujímavy tvor. Je zdravý a všetko robí preto aby zdravie stratil ( hoci si to neuvedomuje ) potom ochorie a vtedy začne počúvať rady, dodržuje životosprávu, jednoducho žije ukážkovo. Ale len čo sa mu polepší, vráti sa do starých koľají a žije si svoj život tak ako pred tým, povedal by som že život typu kamikadze. Ani sa nenazdá a choroba sa vráti. Lieči sa a zaprisahá sa, že už bude dodržiavať životospravu. Dostane sa z choroby a kde sa podeli jeho sľuby ? hmmmm... máme tu znovu kamikazde ... ( žial, ja nie som vynimka :-) ). Jednoducho treba začať u výchovy u detí a naučiť ich ako žiť zdravo ( ale je na to čas v dnešnom zhone ??? ... veru je len si ho treba najsť ). Staršiu generáciu to už nikto nenaučí, je to v nás a veľká väčšina sa drží porekadla : starého psa novým kúskom nenaučíš. Takže keď nám už deti odrástli, skúsme to u vnukov...
VieraPopluharova
27.07.12,05:57
Kohože si tým myslel...........?
VieraPopluharova
27.07.12,06:04
Ahojky všetci,

pevne verím, že sa máte všetci v rámci svojich možností dobre, ivantt s buchym napísali bohužiaľ pravdu i keď jeden sa zrejme nepoučil a chce aspoň do budúcna učiť iných zo svojich skúseností a druhý robí správne a dokázal sa poučiť hneď, no zrejme mu to tiež dlho trvalo, ja osobne čo sa týka životosprávy počúvam svoje telo, horšie je už s tým, že ak sa mám dobre síce už nie som workoholik no opäť idem s plným nasadením i keď pre správnu vec a to tiež nie je dobré, heslo pre nás všetkých .........všetko s mierou.......
VieraPopluharova
27.07.12,06:05
Ivka,

ozvi sa ako si dopadla na kontrole, myslíme na Teba.......
buchač
27.07.12,06:07
VieraPopluharova 7 Minutes Ago #17486

Kohože si tým myslel...........?


NIKOHO !!!!!
uct2007
27.07.12,19:57
Ivka,

ozvi sa ako si dopadla na kontrole, myslíme na Teba.......

Ahojte, no ešte som nijako "nedopadla", tak preto som nič nepísala, lebo mi len zobrali krv na OM a na CT som objednaná na 1.8.
Veru máte pravdu, aj ja som bola workoholik, práca bola prvoradá a odrazu bum....ocitla som sa ani som nevedela ako v tomto kolotoči, ktorý aj vy poznáte. Teraz hovorím, že pracujem na plný úväzok na svojom vyliečení. Človek si až potom uvedomí, že zdravie je prvoradé, keď ho nemá.
220870
31.07.12,16:55
uct2007
01.08.12,13:54
Ahojte moji onkáčski spolukolegovia aj všetci ostatní, ktorí túto tému čítate:
dnešné výsledky mám takéto: onkomarkery v norme, CT brušnej dutiny OK.
Gabhus
01.08.12,13:59
Blahoželáme:)
Tweety
01.08.12,14:26
Ahojte moji onkáčski spolukolegovia aj všetci ostatní, ktorí túto tému čítate:
dnešné výsledky mám takéto: onkomarkery v norme, CT brušnej dutiny OK.
Ani nevieš, ako si ma potešila. Gratulírujem, a prajem, nech sa to ešte vylepší, nech je to ešte lepšie ako teraz, najsamlepšie.
hnedoočka
01.08.12,15:49
potešila si nás takou správou, bárs by bolo už len lepšie
Zimama
01.08.12,19:03
Krásna letná správa!!! :):---:)
maja
02.08.12,07:11
držím palce, nech výsledky sú už len také !
uct2007
02.08.12,16:42
Ďakujem Vám všetkým !!!!! :)
buchač
02.08.12,18:09
...teraz sledujem CSI Miami ..

...Horátio Cain sedí pri svojej milej na onkológii......
...jej kapačky idú do žíl .............

...nerád pozerám takéto scény.......film , seriál , realita ...



...kúúúa život ............
Pikoška
03.08.12,04:17
Do tejto témy vždy nazriem len tak opatrne, narýchlo a s rešpektom. Údajne v ČR vyskúmali liek na rakovinu. Mal by byť do piatich rokov na trhu a u pacientov. Nič zo správ dnes ráno na nete ma tak nepotešilo ako táto.
kamen18
03.08.12,10:30
Dobry den prajem vsetkym, pred chvilou som sa vratil z neurochirurgie v NR a dozvedel som sa hroznu spravu. Prosim vas vyjadrite na to svoj nazor, ako by ste to riesili vy. Mam hlboko v mozgu zhubny nador, ktory udajne ak by operovali, tak by sa mohlo s velkou pravdepodobnostou stat, ze by som zostal ochrnuty. Alebo mam nastupit cestu ozarovania ,pomaly, ale isto sa z vas stane debilko, ak skor nezomriete. Chodil som na chemoterapiu dva roky videl som vysledky aj chemo aj ozarovania cesty. Podla lekarov v mojej situacii inej cesty niet. Co si o tom myslite. Teraz lezim v nemocnici a dostavam kortikoidy, lebo ten nador tlaci na centrum ovladania pravej ruky a nohy, ak to nedostanem, tak mam take silne krce, ze padnem do bezvedomia.
Zimama
03.08.12,10:53
Dobry den prajem vsetkym, pred chvilou som sa vratil z neurochirurgie v NR a dozvedel som sa hroznu spravu. Prosim vas vyjadrite na to svoj nazor, ako by ste to riesili vy. Mam hlboko v mozgu zhubny nador, ktory udajne ak by operovali, tak by sa mohlo s velkou pravdepodobnostou stat, ze by som zostal ochrnuty. Alebo mam nastupit cestu ozarovania ,pomaly, ale isto sa z vas stane debilko, ak skor nezomriete. Chodil som na chemoterapiu dva roky videl som vysledky aj chemo aj ozarovania cesty. Podla lekarov v mojej situacii inej cesty niet. Co si o tom myslite. Teraz lezim v nemocnici a dostavam kortikoidy, lebo ten nador tlaci na centrum ovladania pravej ruky a nohy, ak to nedostanem, tak mam take silne krce, ze padnem do bezvedomia.

...ach... Bohužiaľ ja Ti neporadím, ale po prečítaní Tvojho príspevku mi nedá neozvať sa - aspoň aby som vyjadrila prianie a nádej zároveň, nech sa Ti podarí v spolupráci s lekármi a prípadne i s Poraďákmi, ktorí o tom vedia svoje..., vybrať pre Teba tú najlepšiu cestu...
Teraz tu zo 2 týždne nebudem, ale budem na Vás všetkých, aj na Teba, kamen18, myslieť, a silno Vám držím palce!!!
Jarka 1
04.08.12,12:30
Niekoľkokrát som si prečítala príspevok od kamen 18. Veľmi ťažko sa mi hľadá odpoveď, ako by som ja riešila túto zapeklitú situáciu. Ty už totiž vieš svoje. Zažil si, videl si a poznáš realitu. Sám sa musíš rozhodnúť, čomu najviac veríš, čo Ti dáva aspoň nejaký pocit istoty, že práve to bude najlepšie riešenie. Musíš veriť svojmu vlastnému rozhodnutiu, lebo inak sa Ti ťažko bude bojovať s pocitom, že toto si Ty nechcel. Držím Ti palce, aby si sa rozhodol tak, že to za žiadnej situácie nikdy neoľutuješ.
ivantt
04.08.12,15:51
Dobry den prajem vsetkym, pred chvilou som sa vratil z neurochirurgie v NR a dozvedel som sa hroznu spravu. Prosim vas vyjadrite na to svoj nazor, ako by ste to riesili vy. Mam hlboko v mozgu zhubny nador, ktory udajne ak by operovali, tak by sa mohlo s velkou pravdepodobnostou stat, ze by som zostal ochrnuty. Alebo mam nastupit cestu ozarovania ,pomaly, ale isto sa z vas stane debilko, ak skor nezomriete. Chodil som na chemoterapiu dva roky videl som vysledky aj chemo aj ozarovania cesty. Podla lekarov v mojej situacii inej cesty niet. Co si o tom myslite. Teraz lezim v nemocnici a dostavam kortikoidy, lebo ten nador tlaci na centrum ovladania pravej ruky a nohy, ak to nedostanem, tak mam take silne krce, ze padnem do bezvedomia.

Tu je každá rada drahá. Na Tvojom mieste by som asi skúsil konzultáciu v Brne na onkológii. Dcére mojej známej na slovensku povedali, ze nie je možné zachrániť nohu, že ju treba urezať od stehna. V Brne jej nohu zachranili a odvtedy je už 10 rokov a je uplne zdrava. Treba skúsiť konzultovať s viacerými lekármi, to ti nemôže nikto zakázať.
ivantt
04.08.12,15:52
Ahojte moji onkáčski spolukolegovia aj všetci ostatní, ktorí túto tému čítate:
dnešné výsledky mám takéto: onkomarkery v norme, CT brušnej dutiny OK.

Nech to už tak ostane :-)
ivantt
04.08.12,15:56
Do tejto témy vždy nazriem len tak opatrne, narýchlo a s rešpektom. Údajne v ČR vyskúmali liek na rakovinu. Mal by byť do piatich rokov na trhu a u pacientov. Nič zo správ dnes ráno na nete ma tak nepotešilo ako táto.

Dúfajme že to nie je ten liek, ktorého výskum museli presunuť zo Slovenska do Čiech a od tal to museli presunúť do USA. Ten liek sa už mal začať testovať na dobrovolníkoch na Slovensku keď to z nejakeho neznameho (???) dôvodu zastavili.
uct2007
04.08.12,18:34
Nech to už tak ostane :-)

Bodaj by ostalo :)
uct2007
04.08.12,18:36
Niekoľkokrát som si prečítala príspevok od kamen 18. Veľmi ťažko sa mi hľadá odpoveď, ako by som ja riešila túto zapeklitú situáciu. Ty už totiž vieš svoje. Zažil si, videl si a poznáš realitu. Sám sa musíš rozhodnúť, čomu najviac veríš, čo Ti dáva aspoň nejaký pocit istoty, že práve to bude najlepšie riešenie. Musíš veriť svojmu vlastnému rozhodnutiu, lebo inak sa Ti ťažko bude bojovať s pocitom, že toto si Ty nechcel. Držím Ti palce, aby si sa rozhodol tak, že to za žiadnej situácie nikdy neoľutuješ.


Jarka, napísala si to presne tak, ako by som to povedala aj ja. Je to ťažké, naozaj veľmi ťažké. Držím ti aj ja palce, kamen 18 !!!!!!!!!
VieraPopluharova
05.08.12,06:13
Dobry den prajem vsetkym, pred chvilou som sa vratil z neurochirurgie v NR a dozvedel som sa hroznu spravu. Prosim vas vyjadrite na to svoj nazor, ako by ste to riesili vy. Mam hlboko v mozgu zhubny nador, ktory udajne ak by operovali, tak by sa mohlo s velkou pravdepodobnostou stat, ze by som zostal ochrnuty. Alebo mam nastupit cestu ozarovania ,pomaly, ale isto sa z vas stane debilko, ak skor nezomriete. Chodil som na chemoterapiu dva roky videl som vysledky aj chemo aj ozarovania cesty. Podla lekarov v mojej situacii inej cesty niet. Co si o tom myslite. Teraz lezim v nemocnici a dostavam kortikoidy, lebo ten nador tlaci na centrum ovladania pravej ruky a nohy, ak to nedostanem, tak mam take silne krce, ze padnem do bezvedomia.

Ahoj,

najskôr som nechcela reagovať z osobných dôvodov, nakoľko riešim podobný problém s priateľkou....o jej stave tu nebudem písať, no pokúsim sa niečo napísať z posledných skúseností k Tvojmu, ale potrebovala by som presnejšie vedieť odpoveď na pár otázok, ktoré tu položím.....odpovedať na ne môžeš i ss-kou ak nebudeš chcieť tu:
1/ ako dlho sa liečiš presne na nádor v hlave
2/predchádzala tomu iná diagnóza, alebo toto je primárne ložisko

vieš z toho čo si napísal je ťažké povedať čo máš urobiť, alebo čo i len poradiť....ale po zodpovedaní sa aspoň pokúsim Ti napísať svoje skúsenosti , ale konečné rozhodnutie bude i tak na Tebe, prepáč, že tak otvorene, no po posledných skúsenostiach som zistila, že akokoľvek pravda bolí, je lepšie byť informovaný, ako robiť chyby z neinformovanosti.......a snáď ešte jedna poznámka, ožiare tak ako chemo sú určitým spôsobom naozaj na jednej strane škodlivé, ale debilko ako píšeš sa nestaneš z nich, ale z toho akou silou bude tlačiť nádor na určité centrá v mozgu, posledný mesiac som trávila na rádioterapeutickom oddelení každý deň, nie osobne ako pacient, ale ako priateľ chorého a trávila som veľa hodín s lekármi, ktorí boli ochotní mi vysvetliť každú otázku, každý liečebný postup do podrobnosti, za čo im veľmi pekne ďakujem....a rozhodne by som sa poradila ešte i s inými lekármi, nespoliehala by som sa na názor len v jednej nemocnici.....
akeber
05.08.12,13:40
uct2007 gratulujem a teším sa s tebou :) len tak ďalej :)
akeber
05.08.12,13:43
akokoľvek sa rozhodneš držím palce
buchač
05.08.12,14:17
Dobry den prajem vsetkym, pred chvilou som sa vratil z neurochirurgie v NR a dozvedel som sa hroznu spravu. Prosim vas vyjadrite na to svoj nazor, ako by ste to riesili vy. Mam hlboko v mozgu zhubny nador, ktory udajne ak by operovali, tak by sa mohlo s velkou pravdepodobnostou stat, ze by som zostal ochrnuty. Alebo mam nastupit cestu ozarovania ,pomaly, ale isto sa z vas stane debilko, ak skor nezomriete. Chodil som na chemoterapiu dva roky videl som vysledky aj chemo aj ozarovania cesty. Podla lekarov v mojej situacii inej cesty niet. Co si o tom myslite. Teraz lezim v nemocnici a dostavam kortikoidy, lebo ten nador tlaci na centrum ovladania pravej ruky a nohy, ak to nedostanem, tak mam take silne krce, ze padnem do bezvedomia.
...môže , no nemusí ......

Tu je každá rada drahá.
...
Treba skúsiť konzultovať s viacerými lekármi, to ti nemôže nikto zakázať.


Ahoj,

najskôr som nechcela reagovať
...
vieš z toho čo si napísal je ťažké povedať čo máš urobiť, alebo čo i len poradiť....ale po zodpovedaní sa aspoň pokúsim Ti napísať svoje skúsenosti , ale konečné rozhodnutie bude i tak na Tebe, prepáč, že tak otvorene, no po posledných skúsenostiach som zistila, že akokoľvek pravda bolí, je lepšie byť informovaný, ako robiť chyby z neinformovanosti.......

JA sa pridávam k tej otvorenosti , som totiž za pravdu do ksichtu , ako medovinu popod nos ťahať ...

Takže riskantná operácia ( pri mozgu je táto vždy )...môžeš ostať ale ochrnutý....
Alebo ožiare ...keď ich neabsolvuješ , nádor Ťa o zdravý rozum pripraví a do stavu poniektorých politikov dostane ( a pritom týchto ich ani nič choré v hlave netlačí ....)..

...a teraz tá pravda - krutá , no reálna ....

Radšej byť na vozíku , ako by som sa mal dostať do tej fázy debilizmu....
Výsledok je totiž na stejno ...v oboch prípadoch je nutná tá nejaká starostlivosť ...
...ale predsa len ten prvá možnosť je prijateľnejšia ....

MOJ NÁZOR ( nezamieňať s niečím iným ..)...a nie je to ani návod , doporučenie , proste holé NIČ....iba názor...
apea99
07.08.12,10:46
Dobry den,

pre vsetkych, ktori potrebuju pomoct alebo poradit v ramci narocneho onkologickeho ochorenia, davam do pozornosti tento link:
http://www.vitaminex.eu/vitaminex/4-Online-poradna
KatarinaNR
07.08.12,10:52
minule o tom tuším aj niekoľkokrát hovorili v Teleráne a veľmi vychvaľovali
buchač
07.08.12,11:05
Dobry den,

pre vsetkych, ktori potrebuju pomoct alebo poradit v ramci narocneho onkologickeho ochorenia, davam do pozornosti tento link:
http://www.vitaminex.eu/vitaminex/4-Online-poradna

...sorry , ale pod týmito slovami si predstavujem niečo iné........teda ( pravdupovediac ) takú pomoc alebo radú , čo reklamou nezaváňa ...:rolleyes:

...ale budiž , aj to je informácia ...;)
Jarka 1
07.08.12,15:50
Týždeň váham, či to sem dať, ale dám. Dostala som nasledujúce odporúčania a rozhodla som sa to vyskúšať aspoň po dobu 1 mesiaca. Po mesiaci dám vedieť, či pozorujem na sebe niečo pozitívne.
Takže:
Každý deň si namočím nohy do lavóra s vodou až po členky. Teplota vody medzi vlažnou a horúcou. Myslím, že asi ako pre bábätká. Pridám do nej 200g sódy bikarbóny /2 krabičky/ a čučím 30 min. Raz za týždeň kúpeľ vo vani až po krk v dĺžke 20 min. a 800g sódy bik. Potom vždy iba jemne utrieť uterákom a zabaliť nohy, alebo celé telo do deky na 30 minút. Medzi tým nebehať, ale rovno z lavórika do deky a nechať sa obsluhovať.

Má to slúžiť na úpravu ph v organizme. Telo si berie čo potrebuje cez pokožku a neničí sa jemné vrásnenie na žalúdku, ako pri pití. Neonkáči môžu samozrejme menšie množstvo sódy a nie každý deň.


3 x denne 2 polievkové lyžice čerstvo pomletých ľanových semienok s tvarohom, alebo acidkom. Možno použiť orechy pri alergii na mlieko, alebo dochutiť medom. Ak si to capnem celé spolu chutí to ako jogurt s vlákninou. Jesť medzi jedlom, keď je prázdny žalúdok.

Pomleté vždy zjesť najneskôr do 24 hod, lebo nastáva oxidácia a tým sa to stáva škodlivým. Ľan obsahuje 3 a 6 omega mastné kyseliny. Takže pôsobí na odstraňovanie nánosov v črevách a cievnom systéme. Nebudem tu rozpisovať čo všetko vraj ešte dokáže. Kto chce si nájde. Je to odporúčané aj pre onkáčov.

Páčilo sa mi toto odporúčanie, lebo mi k tomu bolo povedané: Je to dobré, dostupné a lacné. Neobsahuje to žiadne prídavné gebuziny, ako mnohé výživové doplnky.

Ja dodám, že pri dlhšej kúre sa oplatí tú sódu pozháňať cez internet z firiem, ktoré ju dodávajú aj veľkoodberateľom.

Ten, kto mi to odporučil to už má úspešne overené na rodinných príslušníkoch napr. aj pri komplikovanej zlomenine nohy.
Kvaka
07.08.12,16:39
Jarka1, verím tomu, že to pomáha. Ja som si video priložené Vierkou pozrela, aj iné články som prečítala, a určite súhlasím s tým, že prekyslenie organizmu spôsobuje mnoho ochorení. Napríklad mäso a cukor výrazne zvyšujú kyslosť organizmu a bol preukázaný aj súvis onkoochorení so zvýšenou konzumáciou mäsa. Sama som výrazne obmedzila mäso, konzumujem kvantá zeleniny a mám len dobrú skúsenosť, žáha ma vôbec nepáli. Nemyslím si, že odstraňovanie zvýšenej kyslosti organizmu je reklama na sódu bica, už dávnejšie som čítala o pití vody s lyžičkou sódy, ale o prijímaní cez pokožku som nevedela. Inak, kyslosť v tele sa dá znížiť aj úpravou stravy, ale asi nie až tak výrazne a rýchlo, ako sódou bica.
Budem trochu mimo témy, ale čerstvá skúsenosť so šťavou, o ktorej som nedávno tu v téme písala. http://www.porada.sk/t140934-p31-onkologicke-ochorenia.html#post1931956
Túto šťavu pil aj môj manžel, ktorý mal viac rokov diagnostikovanú Bakerovu cystu. No a v júli mu robili MR kolena a aké prekvapenie, lekár ortopéd mu povedal, že tam nevidí nijakú cystu. Na inom pracovisku mu každoročne robili sono ciev a vždy tam tú cystu videli a bolo na ňom, kedy si dá koleno operovať. Cysta mala 7 až 8 cm. Takže ja verím aj na účinky šťavy z aloe.
Len neviem, ako je to s prekyslením organizmu, mňa totiž po užití tejto šťavy pálila žáha. Na cysty je možno dobrá, zároveň mne osobne spôsobovala zvýšenie kyslosti žalúdka, takže toľko moja skúsenosť.
Jarka 1
07.08.12,17:18
Nie všetko je vhodné pre každého. Treba po troške vyskúšať. To aloe nie každý znáša. Mám skúsenosť z rodiny, kde vôbec nepomohlo, ale spôsobovalo ťažkosti. Aj s tou sódou treba opatrne začať.
mamamima30
08.08.12,12:16
Ahojte, tak ja pridam moju skusenost s touto dg., ak to niekomu pomoze predchadzat...Mam 30 rokov, od preventivnej gynekol. prehliadky, podotykam platenej LBC, aby bolo vsetko aspon 98 % neuplynul ani rok a uz mam za sebou rakovinu krcka maternice s naslednou liecbou. Vsade sa pise, ze sa to vyvija 10 - 12 rokov. V mojom pripade boli stery a cela preventivka zbytocna, nakolko som mala tak agresivny typ nadoru, ze na prepuknutie a narastenie do velkosti akej bol staci par mesiacov. To mam usporiadany zivot, chlapov co som mala v posteli spocitam na dvoch prstoch a aj tak sa mi to stalo, ale zabojovala som statocne a uz len dufam, ze sa znicili oziarmi, chemoterap. a brachyterapiou vsetky tie zle bunky. Priznaky som nemala skoro ziadne, bezbolestne, kedze bolest je prejavom metastaz, len po styku som 2x krvacala, viac som nestihla kedze som nastastie hned bezala k dr a ten ma poslal hned do nemoc. a tam boli v soku, nevedeli co to je,bolo to dost velke, tak mi za 2 dni hned prisli vysledky az som skoncila na onkologii...tak vam vsetkym drzim palce, tym, ktori bojuju, prajem vela sil a tym ostatnym, aby sa ich tato tema nikdy netykala...vela zdravia :) mima
uct2007
08.08.12,16:58
Držím ti palce!!! ....vlastne držím nám palce :) všetkým, ktorí bojujeme s touto chorobou.
bajam
09.08.12,12:20
Ahojte aj ja drzim palce vsetkym ,aby vzdy dopadli ako teraz ja.Bola som na vysetreni kosti a vsetko je v poriadku, tak som velmi stastna.Vsetkym prajem vela sil v tomto boji.
uct2007
09.08.12,12:51
Ahojte aj ja drzim palce vsetkym ,aby vzdy dopadli ako teraz ja.Bola som na vysetreni kosti a vsetko je v poriadku, tak som velmi stastna.Vsetkym prajem vela sil v tomto boji.


Úprimne sa teším sa s tebou !!!!! poslala som ti SS, drž sa a držím palčeky :)
Jarka 1
09.08.12,13:41
Jupííííí, teším sa uct2007 a bajam majú dobré správy. Ale emilly sa dlho neozvala. Napíšte aj ostatní ako sa Vám darí. Veď viete, že na Vás myslíme.:)
akeber
09.08.12,14:47
Ahojte aj ja drzim palce vsetkym ,aby vzdy dopadli ako teraz ja.Bola som na vysetreni kosti a vsetko je v poriadku, tak som velmi stastna.Vsetkym prajem vela sil v tomto boji.
Super správa :) teším sa s tebou :) len tak ďalej .
akeber
09.08.12,14:48
naozaj,,,, emilly sa dávno neozvala ,,
emilia18
11.08.12,18:25
Ahojky dievčatá, ja som sa neozvala už dlhú dobu,ale som strááááášne zaneprázdnená....xi....mám za sebou 8.cyklus chemošky, ale pomedzi ne sa aktívne podieľam na zveľaďovaní rodinného domčeka môjho syna v Prahe, takže aj keď sem zavítam, tak len si juknúť dobré a pozitívne správičky od vás a hneď bežím pracovať. Všetko zvládam ľavou zadnou(a to som si myslela, že to po druhýkrát už nezvládnem) a za to vďačím aj Vašej podpore. Neviem, čo ma čaká ďalej, ale pri poslednom CT vyšetrení som sa z výsledkov dozvedela, že 4 nádory, ktoré mi po operácii ostali sú už minulosťou a dva zvyšné sú o polovicu menšie, takže som samou spokojnosťou zabudla aj na tých (vy moji poraďáci), ktorí ste pri mne stáli, keď som Vás najviac potrebovala. Takže posielam dobré energie a posolstvá pre všetkých, ktorí bojujeme s touto potvorou a držím palčeky, aby sme to spoločne zvládli....cmuky a určite sa ešte ozvem:-)
akeber
12.08.12,06:24
Ahojky dievčatá, ja som sa neozvala už dlhú dobu,ale som strááááášne zaneprázdnená....xi....mám za sebou 8.cyklus chemošky, ale pomedzi ne sa aktívne podieľam na zveľaďovaní rodinného domčeka môjho syna v Prahe, takže aj keď sem zavítam, tak len si juknúť dobré a pozitívne správičky od vás a hneď bežím pracovať. Všetko zvládam ľavou zadnou(a to som si myslela, že to po druhýkrát už nezvládnem) a za to vďačím aj Vašej podpore. Neviem, čo ma čaká ďalej, ale pri poslednom CT vyšetrení som sa z výsledkov dozvedela, že 4 nádory, ktoré mi po operácii ostali sú už minulosťou a dva zvyšné sú o polovicu menšie, takže som samou spokojnosťou zabudla aj na tých (vy moji poraďáci), ktorí ste pri mne stáli, keď som Vás najviac potrebovala. Takže posielam dobré energie a posolstvá pre všetkých, ktorí bojujeme s touto potvorou a držím palčeky, aby sme to spoločne zvládli....cmuky a určite sa ešte ozvem:-)

emili gratulujem :) super správy ,,,len tak ďalej zvládaš to perfektne,,,veľa šťastia a síl :)
Jarka 1
13.08.12,06:37
Veľmi sa teším. Tohtoročné jarné údržby sú bez reklamácií. Pozitívne myslenie by sme mohli rozdávať na recept a zadarmo. Nič viac si teraz nemôžeme želať.
pepsikova
13.08.12,06:45
..ja sem vždy idem s takou malou dušičkou..ale držím palčoke všetkým statočne bojujúcim a milujúcim život, aby mali dosť síl prekonať všetko,aby necítili bolesť a neklesali na duchu,aby sa im podarilo žiť s dobrými výsledkami,aby-,aby-, aby-skrátka, myslím na vás a držím palčáky a tiež posielam pozitívnu energiu a dobrých anjelov na pomoc..
buchač
13.08.12,12:35
Neviem, čo ma čaká ďalej, ale pri poslednom CT vyšetrení som sa z výsledkov dozvedela, že 4 nádory, ktoré mi po operácii ostali sú už minulosťou a dva zvyšné sú o polovicu menšie, takže som samou spokojnosťou zabudla aj na tých (vy moji poraďáci), ktorí ste pri mne stáli, keď som Vás najviac potrebovala. Takže posielam dobré energie a posolstvá pre všetkých, ktorí bojujeme s touto potvorou a držím palčeky, aby sme to spoločne zvládli....cmuky a určite sa ešte ozvem:-)
...tiež som bol na tom podobne ...

Jeden veľký von...na zvyšné ( fest veľké ) dva zapôsobila chémia tak , že sa dali skalpelom následne vonku dať ...

...že drž sa....;)
pepsikova
23.08.12,19:33
..dostala som dnes od mojej milej kamky zaujímavý email...dávam ho sem nie pre to, žeby to bol milionový recept proti pliage rakovine, ale preto, že citrón sa dá využiť so všetkým-teda aj so šupkou, ktorú zväčša vyhodíme...vyskúšala som to,nastrúhala citron, a na druhý deň dala trochu do vody, ktorú pijem, len tak, pre chuť..fajnové čosik!..prosím, čítajte...alebo aj nie...



Citron do mrazáku- proč ne ?
V žádném případě,to neberte jako lékařskou pomoc ,
ale pokud to pomůže jen jediné osobě, bude to stát za to.
Mnoho profesionálů v restauracích používá nebo konzumuje
citron a je možné používat jej tak, aby nic nevyšlo nazmar.
Jak můžete využít celý citron bez odpadu?
Jednoduše .. dejte umytý citron do mrazícího boxu
lednice. Jakmile je citron zmrzlý, celý citrón nastrouhejte

(není potřeb loupat) a posypte jím vaše potraviny.
Posypte ho na whisky, vína, zeleninový salát, zmrzlinu,

polévky, nudle, špagety omáčku, rýži, suši, rybí pokrmy.
Všechny potraviny budou mít nečekaně nádhernou chuť,
něco, co jste možná nikdy předtím neochutnali.
S největší pravděpodobností si jen myslíte,že citronové
šťávy mají mnoho vitaminu C. To už není úplná pravda.
Nyní, když jste se dozvěděli toto citrónové tajemství,
můžete použít citron i do instantních nudlových poháru.
Co je hlavní výhodou použití celého citronu kromě
zabránění jeho plýtvání a přidávání nové chuti ?

No, vidíte, citronové slupky obsahují o 5 až 10 krát
více vitamínů než citronová šťáva samotna. A ano, to

je to, co je plýtvání. Ale od této chvíle tento jednoduchý
postup zamrznutí celého citronu pomůže skonzumovat všechny
tyto živiny a ještě mnohem zdravěji. Je také dobré, že
citronové kůry jsou schopny z těla odstranit zdravotně
závadné toxické prvky . Takže dejte citron do mrazáku
a pak každý den ním posypejte svá jídla.

Je to klíč k tomu, aby byly vaše potraviny chutnější a
vy budete žít zdravěji a déle! To je tajemství citronu !
Lepší pozdě než nikdy!

Překvapující výhody citrónu!
Citron (Citrus) je zázračný produkt - zabíjí rakovinné

buňky. Je 10.000 krát silnější než chemoterapie.
Proč o tom nevíte? Protože laboratoře mají zájem dělat
syntetickou verzi, která jim přinese obrovské zisky.
Nyní můžete pomoci příteli v nouzi tím, že mu dáte vědět, že
citronová šťáva je prospěšná v prevenci onemocnění.
Jeho chuť je příjemná a nepřináší strašlivé účinky chemoterapie.
Kolik lidí zbytečně zemře při tomto přísně střeženém tajemství jen
proto ,aby nedošlo k ohrožení multimilionářských společnosti?
Jak víte, jsou známy citronovníky více odrůd citronů a limetek.
Můžete jíst ovoce různými způsoby: můžete jíst řízky,džusy,

přípravené nápoje, sorbety, pečivo, atd. . Má mnoho ctností,
ale nejzajímavější je efekt, vyvolán u cyst a nádorů. Tato rostlina
je osvědčeným lékem proti rakovine všech typů.

Někteří říkají, že je velmi užitečný ve všech variantách
rakoviny a je považován i jako anti mikrobiální spektrum
proti bakteriálním infekcím a plísním, účinný proti vnitřním
parazitům a červům, reguluje krevní tlak, který je příliš vysoký,
je antidepresivem, bojuje proti stresu a nervovým poruchám.

Zdroj těchto informací je fascinující: pochází od jednoho z největších
výrobců léků na světě, říká, že po více než 20 laboratorních testu
od roku 1970, extrakty ukázaly, že ničí zhoubné buňky ve 12 druzích rakoviny,
včetně rakoviny tlustého střeva, prsu, prostaty, plic a slinivky břišní...
Sloučeniny tohoto stromu ukázaly 10000 krát lepšívýsledky než

produkty Adriamycin, drog běžně používných v chemoterapii na
celém světě, což zpomaluje růst nádorových buněk.

A co je ještě více udivující: tento typ léčby s extraktem z citronu pouze
zhoubné rakovinné buňky a nemá vliv na zdravé buňky.



















https://mail.google.com/mail/c/photos/public/AIbEiAIAAABECJzrhoDQtryfxQEiC3ZjYXJkX3Bob3RvKig1MD U5NTdiOTY0MGQyNDk3MjFiY2YwM2RiYWM1MmIxZmM4N2U2YzY4 MAFNMNCqSau7flazWMb1OIt_L1LAHw?sz=24
mariana11
23.08.12,20:08
..dostala som dnes od mojej milej kamky zaujímavý email...dávam ho sem nie pre to, žeby to bol milionový recept proti pliage rakovine, ale preto, že citrón sa dá využiť so všetkým-teda aj so šupkou, ktorú zväčša vyhodíme...vyskúšala som to,nastrúhala citron, a na druhý deň dala trochu do vody, ktorú pijem, len tak, pre chuť..fajnové čosik!..prosím, čítajte...alebo aj nie...



Zaujímavé...hneď som začala hľadať aj iné informácie ohľadom tohto a našla som niečo :

Vnútorná citrónová kôra je bohatá na rastlinný antioxidant citrín, ktorý posilňuje a znižuje bolestivosť stien žíl a vlásočníc. Môže byť účinnou pomocou i prevenciou pred vznikom kŕčových žíl. Ďalej je v ňom obsiahnutá látka limonén, ktorá vykazuje určité pôsobenie proti rastu nádorov. Vedci zistili, že táto látka výrazne potlačuje rast nádorov, najmä rakoviny prsníka. Zaujímavé je tiež zistenie, že v organizme vyvoláva rozpad estrogénu na slabšiu formu. Zvýšená hladina tohto hormónu je spájaná s vyšším výskytom rakoviny prsníka. Limonén rovnako posilňuje činnosť pečene.

http://fit.server.sk/vyziva/citron-bojovnik-proti-rakovine/
VieraPopluharova
26.08.12,11:45
Prajem pekný deň dievčatá a chlapci,

ďakujem všetkým, ktorí sem prispievajú so svojimi poznatkami, radami a i bohužiaľ problémami s týmto ochorením. Všetci viete, že podporujem alternatívnu medicínu, ale ruka v ruke s lekárom-onkológom.
Prečo práve to teraz zdôrazňujem, keď som to tu už niekoľkokrát písala, jednoduchý dôvod, stala som sa svedkom ako dopadla čistá alternatívna medicína, bez onkologickej liečby. Bohužiaľ ide o moju dobrú priateľku a keďže sa dostala do rúk onkológa, ktorý mal na všetko čas, tak sa jednoducho rozhodla liečiť sa čiste alternatívnou medicínou. Výsledok by bol skoro rovnaký i pri klasickej liečbe, nakoľko sa jedná o melanóm IV., no to nie je dôležité, ide skôr teraz o terminálne štádium, kde sa nevedia zjednotiť rodinný príslušníci . Jeden presadzuje čistú alternatívnu medicínu i teraz, druhý len klasickú onkologickú liečbu, ja som za komfort pacienta, aby čo najmenej trpel a mal pocit akého - takého pohodlia, kľudu a rodinného zázemia.
A tu je problém deti a manžel sa priklonili k mojej verzii a ostatná rodina na nej ak sa k nej dostanú skúšajú všelijaké zaručené alternatívne liečby.
Ja osobne si myslím, že v tomto štádiu jej už alternatívna medicína skôr ubližuje ako má nejaký efekt, nakoľko vždy vyvolá nejaké nežiaduce účinky, napriek tomu naďalej som za ňu, ale nie v tomto prípade.
Alternatívna medicína by sa mala nasadzovať po dobrom zvážení pacienta, onkológa a prípadne osobných skúseností iných pacientov, i keď u každého organizmu zaberie , alebo podporí chorý organizmus niečo iné.
A čo ma najviac nahnevalo v tomto prípade, že jeden tzv. ľudový liečiteľ rodine na 100% garantuje vyliečenie a berie nehorázne peniaze, no bohužiaľ má to veľmi dobre ošetrené, že si dáva podpisovať súhlas rodiny so všetkými prípadnými následkami, ktoré by mohla liečba vyvolať.
Kroky, ktoré budem neskôr zvažovať si zatiaľ nechám pre seba, no zaujímal by ma hlavne názor chorých, ktorí vyskúšali alternatívnu medicínu či už za spolupráci s onkológom, alebo nie a na alternatívnu medicínu, ktorá má v terminálnom štádiu skôr deštrukčný účinok v tomto prípade ako osoh.

Zdôrazňujem, že i napriek tejto skúsenosti alternatívnu liečbu nevylučujem, len zvažujem či je správne ak rodina napriek zlým výsledkom na nej trvá a či nie je dôležitejší spokojný pacient, alebo spokojná rodina.
buchač
26.08.12,12:04
..dostala som dnes od mojej milej kamky zaujímavý email...dávam ho sem nie pre to, žeby to bol milionový recept proti pliage rakovine, ale preto, že citrón sa dá využiť so všetkým-teda aj so šupkou, ktorú zväčša vyhodíme...vyskúšala som to,nastrúhala citron, a na druhý deň dala trochu do vody, ktorú pijem, len tak, pre chuť..fajnové čosik!..prosím, čítajte...alebo aj nie...



...pozdravujem Tvoju kamku ......


Cílem serveru HOAX.cz je informování běžného uživatele Internetu o nástrahách, se kterými se může na této síti setkat a tím přispět k jeho vyšší bezpečnosti.
...

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=Citron+do+mraz%C3%A1ku-+pro%C4%8D+ne+?&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
pepsikova
26.08.12,13:39
...pozdravujem Tvoju kamku ......


...

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=Citron+do+mraz%C3%A1ku-+pro%C4%8D+ne+?&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest..


mimotemy...ďakujem..odovzdám...a keby si lepšie čítal, prečítal by si si, že podstatu toho emailu som najprv vyskúšala na vlastnej koži mojich rúk- ono, strúhať zmrznutý citron neny žádná sranda...teda až potom som ho sem dala,len som nemala dosť možností vypitvať ten ostrúhanec detailne a hodiť sem aj overený rozbor...nuž, ale tvojej múdrosti sa nič nevyrovná,takže asi škoda mojich omrznutých rúčok..hoax je hoax!..
Mária Mojžišová
26.08.12,14:00
Prajem pekný deň dievčatá a chlapci,

ďakujem všetkým, ktorí sem prispievajú so svojimi poznatkami, radami a i bohužiaľ problémami s týmto ochorením. Všetci viete, že podporujem alternatívnu medicínu, ale ruka v ruke s lekárom-onkológom.
Prečo práve to teraz zdôrazňujem, keď som to tu už niekoľkokrát písala, jednoduchý dôvod, stala som sa svedkom ako dopadla čistá alternatívna medicína, bez onkologickej liečby. Bohužiaľ ide o moju dobrú priateľku a keďže sa dostala do rúk onkológa, ktorý mal na všetko čas, tak sa jednoducho rozhodla liečiť sa čiste alternatívnou medicínou. Výsledok by bol skoro rovnaký i pri klasickej liečbe, nakoľko sa jedná o melanóm IV., no to nie je dôležité, ide skôr teraz o terminálne štádium, kde sa nevedia zjednotiť rodinný príslušníci . Jeden presadzuje čistú alternatívnu medicínu i teraz, druhý len klasickú onkologickú liečbu, ja som za komfort pacienta, aby čo najmenej trpel a mal pocit akého - takého pohodlia, kľudu a rodinného zázemia.
A tu je problém deti a manžel sa priklonili k mojej verzii a ostatná rodina na nej ak sa k nej dostanú skúšajú všelijaké zaručené alternatívne liečby.
Ja osobne si myslím, že v tomto štádiu jej už alternatívna medicína skôr ubližuje ako má nejaký efekt, nakoľko vždy vyvolá nejaké nežiaduce účinky, napriek tomu naďalej som za ňu, ale nie v tomto prípade.
Alternatívna medicína by sa mala nasadzovať po dobrom zvážení pacienta, onkológa a prípadne osobných skúseností iných pacientov, i keď u každého organizmu zaberie , alebo podporí chorý organizmus niečo iné.
A čo ma najviac nahnevalo v tomto prípade, že jeden tzv. ľudový liečiteľ rodine na 100% garantuje vyliečenie a berie nehorázne peniaze, no bohužiaľ má to veľmi dobre ošetrené, že si dáva podpisovať súhlas rodiny so všetkými prípadnými následkami, ktoré by mohla liečba vyvolať.
Kroky, ktoré budem neskôr zvažovať si zatiaľ nechám pre seba, no zaujímal by ma hlavne názor chorých, ktorí vyskúšali alternatívnu medicínu či už za spolupráci s onkológom, alebo nie a na alternatívnu medicínu, ktorá má v terminálnom štádiu skôr deštrukčný účinok v tomto prípade ako osoh.

Zdôrazňujem, že i napriek tejto skúsenosti alternatívnu liečbu nevylučujem, len zvažujem či je správne ak rodina napriek zlým výsledkom na nej trvá a či nie je dôležitejší spokojný pacient, alebo spokojná rodina.

Prajem pekný dník. Váham či sa mám zapojiť do diskusie. Ale zaujíma ma čo Vaša priateľka, aký má názor na svoju liečbu. Ja som najprv všetko o svojej chorobe naštudovala a potom sa rozhodla. Bolo to moje rozhodnutie a moja rodina ma v tom podporila. Najprv som volila:
1. Liečbu onkológom- v mojom prípade operácia, chemoterapia + podpora imunity
2. Po ukončení liečba alternatívnou medicínou + očista tela od toxínov, pod kontrolou lekára.
Hovorí sa, že topiaci sa aj slamky chytá, v týchto prípadoch to platí na 100 %. Kto chce zvíťaziť , musí bojovať, nesmie nikdy rezignovať..
Prajem Vašej priateľke aby ju sily ani viera v skoré uzdravenie nikdy neopustili.
VieraPopluharova
26.08.12,15:29
Prajem pekný dník. Váham či sa mám zapojiť do diskusie. Ale zaujíma ma čo Vaša priateľka, aký má názor na svoju liečbu. Ja som najprv všetko o svojej chorobe naštudovala a potom sa rozhodla. Bolo to moje rozhodnutie a moja rodina ma v tom podporila. Najprv som volila:
1. Liečbu onkológom- v mojom prípade operácia, chemoterapia + podpora imunity
2. Po ukončení liečba alternatívnou medicínou + očista tela od toxínov, pod kontrolou lekára.
Hovorí sa, že topiaci sa aj slamky chytá, v týchto prípadoch to platí na 100 %. Kto chce zvíťaziť , musí bojovať, nesmie nikdy rezignovať..
Prajem Vašej priateľke aby ju sily ani viera v skoré uzdravenie nikdy neopustili.

Súhlasím, topiaci sa i slamky chytá, nie som si istá či sem môžem napísať jej rozhodnutie, tak snáď len toľko odmieta už akúkoľvek liečbu a je už veľmi unavená.
Ak si prečítate moje príspevky pred týmto tak vlastne súhlasím so všetkým, ale bohužiaľ sú i štádia, ktoré sú už neliečiteľné a každý akýkoľvek príjem tekutín, alebo snáď jedla končí mimo organizmus, snáď som tu naznačila o čo ide.Chce sa jej len spinkať a byť v kľude.
Pikoška
26.08.12,17:13
Do tejto témy ja vždy prídem s veľkou pokorou, tak trošku s malou dušičkou, a najmä po vyčistenom žalúdku od mojej lepšej polovičky po mojich stravovacích a iných prehreškoch. Učím sa tu sebadisciplíne a asi ešte dlho budem.Takže miesto toho, aby som sem doniesla kopec energie, ja som ju tu nabrala, moja hrčka na štítnej žľaze už aj prestala bolieť, veď je to len také nepodstatné malé nič, a určite som pochopila, že Vám všetkým patrí môj veľký obdiv. Ja som tuším veľké p....o, a neviem, či by som dokázala tak statočne zvládať všetky tie pre mňa desivé informácie z úst lekárov a ešte byť oporou iným. Ja Vám veľmi úprimne a silno držím palce a nech je pre všetkých každý deň preteplený slnkom.:)
buchač
26.08.12,17:31
..


mimotemy...ďakujem..odovzdám...a keby si lepšie čítal, prečítal by si si, že podstatu toho emailu som najprv vyskúšala na vlastnej koži mojich rúk- ono, strúhať zmrznutý citron neny žádná sranda...teda až potom som ho sem dala,len som nemala dosť možností vypitvať ten ostrúhanec detailne a hodiť sem aj overený rozbor...nuž, ale tvojej múdrosti sa nič nevyrovná,takže asi škoda mojich omrznutých rúčok..hoax je hoax!..
...prečo jatriš moje rany ???

Chcel som dopísať ( opraviť - upraviť ) príspevok ...lež modem kvôli počasiu začal štrajkovať ...
Nepochopila si ma asi dostatočne ...na základe linku , čo som dal ide o to , že takýchto informácií je plný net ...
Na toto smerovala moja poznámka o hoaxe...
Citrón sám o sebe je predsa zásobáreň vitamínu C ...a aj iné sa určite nájde ( nechce sami hľadať ale ... )
Lež , nájdu sa aj iné informácie ...dokonca jedna vraví , že sóda bicarbona je vhodným prostriedkom na boj proti nádorom ...
Nevravím už o exotovi ( ako perličku dávam ) , tu na Porade sa našiel ...dotyčný tvrdil , že Xanax je dobrý medikament na podporu potencie a erekcie ....kúúúúa infoška ...


...a k tej múdrosti ???.......NIE , nie som múdry ...žiaľ , iba z tých mojich skúsenosti vravím ...
...ale keď myslíš ...:rolleyes:
VieraPopluharova
26.08.12,18:08
Hej Vy dvaja moji najlepší kamaráti nehádajte sa mi tu, jasné, že Ste sa nepochopili.......za každú radu som vďačná, niektoré sú staršie, ktoré sa vytratili a teraz zasa vychádzajú, sú dobré, určite na céčku nie je nič zlé , len pozor na žalúdok, všetko s mierou. No a ten xanax sa môžem len zasmiať, Juri Ty i ja by sme asi museli byť potentný v jednom kuse, kto by to s nami vydržal......

Pre Pikošku,

každého problém je dôležitý a treba ho riešiť zavčasu, aby sme predišli tomuto všetkému, čo tu píšeme. Nechcem, aby si sa tejto témy bála, ale aby si sa z nej poučila čo všetko môže vzniknúť z malej hrčky. Viem rozprávame tu otvorene, ja osobne úplne na plné ústa, pretože neúplné informácie majú potom za následok nesprávne rozhodnutie.
Takže sa sem neboj chodiť ani diskutovať, ak Ťa niečo trápi, vždy sa tu nájde niekto, kto Ti vysvetlí čo by sa mohlo diať a z vlastnej skúsenosti.
Pikoška
26.08.12,19:32
To Vierka Popluhárová, a čo si Ty myslíš, že ja sem chodím enem tak? Však už som s tou hrčkou bola, len som nedodržala termín kontrolného vyšetrenia. Nejako preťahujem a mám poriadne lepky. Ale ráno sa objednám a uf....:)
lenkak
26.08.12,19:39
To Vierka Popluhárová, a čo si Ty myslíš, že ja sem chodím enem tak? Však už som s tou hrčkou bola, len som nedodržala termín kontrolného vyšetrenia. Nejako preťahujem a mám poriadne lepky. Ale ráno sa objednám a uf....:)
žiadne preťahovanie, zajtra objednávaj. :) Ja zajtra pekne krásne na krv, o týždeň sono ŠŽ, a žiadna lepka nemôže byť. A ty tiež bez lepky, máš syna, a o vnučenku sa treba pekne starať. :)
pepsikova
26.08.12,19:57
To Vierka Popluhárová, a čo si Ty myslíš, že ja sem chodím enem tak? Však už som s tou hrčkou bola, len som nedodržala termín kontrolného vyšetrenia. Nejako preťahujem a mám poriadne lepky. Ale ráno sa objednám a uf....:)..

..nechci, aby som si začala myslieť, že ty si tiež jedna z tých, čo si myslia, že im sa to nemôže stať!...dodrž slovo!..
buchač
26.08.12,21:43
Nejako preťahujem a mám poriadne lepky....a uf....:)
mimotemy
...hm, zaujímavé .......

Ja keď preťahujem ........tak žiadne lepky ( či náplaste alebo stiahnuté polky ) nemám ....;)

Len potom príde to poriadne .....úúúúf........:--- :D :D
Mária Mojžišová
27.08.12,06:18
Prajem pekný dník. Váham či sa mám zapojiť do diskusie. Ale zaujíma ma čo Vaša priateľka, aký má názor na svoju liečbu. Ja som najprv všetko o svojej chorobe naštudovala a potom sa rozhodla. Bolo to moje rozhodnutie a moja rodina ma v tom podporila. Najprv som volila:
1. Liečbu onkológom- v mojom prípade operácia, chemoterapia + podpora imunity
2. Po ukončení liečba alternatívnou medicínou + očista tela od toxínov, pod kontrolou lekára.
Hovorí sa, že topiaci sa aj slamky chytá, v týchto prípadoch to platí na 100 %. Kto chce zvíťaziť , musí bojovať, nesmie nikdy rezignovať..
Prajem Vašej priateľke aby ju sily ani viera v skoré uzdravenie nikdy neopustili.


Súhlasím, topiaci sa i slamky chytá, nie som si istá či sem môžem napísať jej rozhodnutie, tak snáď len toľko odmieta už akúkoľvek liečbu a je už veľmi unavená.
Ak si prečítate moje príspevky pred týmto tak vlastne súhlasím so všetkým, ale bohužiaľ sú i štádia, ktoré sú už neliečiteľné a každý akýkoľvek príjem tekutín, alebo snáď jedla končí mimo organizmus, snáď som tu naznačila o čo ide.Chce sa jej len spinkať a byť v kľude.

Pekný dník. Ďakujem za objasnenie. Neviem či to takto môžem napísať. Je to veľmi smutné a bolestivé.Chcem len toľko povedať že v tejto situácii s Vašim názorom a podporou tejto rodine plne súhlasím.
buchač
27.08.12,06:36
Chce sa jej len spinkať a byť v kľude.

a podporou tejto rodine plne súhlasím.
...a niekedy ani už nič iné neostáva.........................................
Jarka 1
27.08.12,07:20
Zdôrazňujem, že i napriek tejto skúsenosti alternatívnu liečbu nevylučujem, len zvažujem či je správne ak rodina napriek zlým výsledkom na nej trvá a či nie je dôležitejší spokojný pacient, alebo spokojná rodina.[/QUOTE]

Vierka,
tu je môj vlastný názor a na základe vlastnej skúsenosti.

Neverím, že onkologické ochorenie sa dá zvládnuť iba pomocou alternatívnej medicíny. Možno pri stupni I. by sa dala skúsila po veľmi dobrom zvážení všetkých rizík a s určením presných hraníc, pokiaľ budem skúšať a kedy prekročím povolené riziko. Vtedy by som ale musela mať veľmi pevné a dobré nervy. V opačnom prípade skúšať alternatívnu liečbu v súbehu so stresom z toho, ako to dopadne vôbec nemá zmysel.

Alternatívna "liečba" - teraz myslím čisto len vo forme rôznych produktov potrebuje minimálne 3 - 6 mesiacov, aby sa prejavili nejaké pozitívne účinky. Nie každému však všetko sadne napr. na žalúdok, črevá a tak sa ten čas môže ešte predĺžiť hľadaním vyhovujúceho prípravku. Preto som za používanie ako doplnkovej, nápomocnej liečby. A nesporne je veľký rozdiel, či ju človek berie počas liečby, alebo po nej. Po skončení liečby hrá veľmi pozitívnu úlohu aj psychika.

Čo sa týka alternatívnej liečby vo forme práce s energiami, tak tu je obrovské riziko. Nikdy som nevedela posúdiť, či "liečiteľ" naozaj má nejaké schopnosti. Ak sa pošťastí a nie je podvodník, tak dokáže človeku pomôcť. Tá pomoc nikdy nespočíva vo vyliečení. On dokáže iba dočasne niečo zlepšiť a tu sa človek musí odraziť, chytiť príležitosť za pačesy a začať niečo so sebou robiť. Takmer vždy je nevyhnutná zmena postoja k životu vôbec. Treba sa snažiť žiť pokojnejšie, zbaviť sa stresu, nenávisti ..., teda si upratať svoje vnútro a začať robiť aj niečo so svojím fyzickým telom napr. liečenie, nejaké cvičenie, úprava stravy ... Ak nič nezačneme meniť, tak budeme k nemu utekať o týždeň zas a zas. Toto ale nie je potom vlastne žiadna pomoc.

Takže zhrniem:
Čisto iba alternatívna liečba ako náhrada onkologickej je príliš veľké riziko.

Alternatívnu liečbu ako doplňujúcu či už počas liečby, alebo po nej áno, ale len na základe svojho vlastného rozhodnutia a presvedčenia, že aj ja sama/sám chcem pre seba niečo urobiť. Ak je ochotný spolupracovať aj lekár, je to super. V praxi je to však väčšinou iba na nás samotných.

Ak už choroba a zdravotný stav dospeli do pokročilého štádia, akékoľvek experimenty proti vôli človeka, môžu len ublížiť, maximálne predĺžiť utrpenie jak fyzické, tak psychické. Nikto nemá právo rozhodovať za iného, pokiaľ je tento duševne zdravý.


Ak som napísala niečo nevhodne, nezrozumiteľne, môžem doplniť.
rejich
01.09.12,05:45
pepsikova
01.09.12,06:00
...keby som bola princezná Arabela, tak by som tú pliagu úplne vyhubila...
(ale môžem len myslieť na všetkých našich tu, na tých, ktorí vždy v sebe nájdu silu a bojujú...nádej máme vždy,tak veľa síl vám prajem, držím palčoky a prosím, bojujte...
uct2007
01.09.12,18:45
Nádej je vždy, až keď to vzdáme už potom nádej nemáme. Bojujeme Pepsi naša, bojujeme, až tak silno, že sme mnohí ticho, a nepíšeme ako sa máme. Takže ako sa máte všetci ostatní spolubojovníci a spolubojovníčky? ja som mesiac po dobrých výsledkoch, teraz koncom septembra ma čaká onkokontrola, no verím, že to bude OK.
pepsikova
01.09.12,19:09
..no ved práve, že dáko ticho tu...tak reku, či aj nádej nešla niekde inde...ale hádam nyje!...
maja
03.09.12,06:47
určite bude, silno držím palce !
Cajicek21
05.09.12,18:25
Musim sa aj ja podelit o svoju bolest! Mojej matke našli nádor v konečníku! Inak má 72 rokov... Chodila na ožiare na Klenovu do Bratislavy. Absolvovala operáciu, dali jej vývod, ale ten sa akosi nedostatočne prekrvoval, tak ju museli znovu operovať! Vôbec netuším, ako to všetko dopadne!? Ja som bez práce! Mám 43 rokov a neviem, čo ďalej! Lebo som už psychicky vyčerpaný! Len dúfam, že sa matka ako-tak uzdraví...
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
Gabhus
06.09.12,02:47
Daj sa do poriadku, mamke neprospeje ak v jej blízkosti bude niekto vyčerpaný. Ona to všetko zvládne, bude to chvíľu zlé a potom už len lepšie a lepšie a lepšie.:) No šak povedzte všetci čo o tejto pliage vieme svoje....;);)
pepsikova
06.09.12,03:22
Musim sa aj ja podelit o svoju bolest! Mojej matke našli nádor v konečníku! Inak má 72 rokov... Chodila na ožiare na Klenovu do Bratislavy. Absolvovala operáciu, dali jej vývod, ale ten sa akosi nedostatočne prekrvoval, tak ju museli znovu operovať! Vôbec netuším, ako to všetko dopadne!? Ja som bez práce! Mám 43 rokov a neviem, čo ďalej! Lebo som už psychicky vyčerpaný! Len dúfam, že sa matka ako-tak uzdraví...
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
..

..čajík, ak maminka zvládla dve operácie, tak musí byť veľmi silná, veľmi sa jej chce žiť, treba ju podporiť-a to musíš ty,aj keď tvoja situácia nie je ružová...neboj, robota vždy bola, aj bude niekde nejaká, čo na teba čaká,len si nemysli, že 43 rokov-to je koniec sveta!..tak si trochu oddýchni , poteš maminu a ukludni myslenie..a potom sa obzri po niečom,čo dokážeš a čo ti prinesie aj úžitok...vždy sa dá začať odznovu,neboj nišť!..bude dobre!..
Jarka 1
06.09.12,06:51
Cajicek, tak ako píšu hore. Daj sa do kopy a pomôž mamine hlavne psychicky. A možno teraz, keď si nezamestnaný, by sa dala situácia riešiť aj opatrovateľským. Popozeraj v témach.
Cajicek21
06.09.12,15:14
Ďakujem Vám všetkým za povzbudenie
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
VieraPopluharova
06.09.12,16:01
Určite bude moja, drž sa.....
pepsikova
06.09.12,21:08
...a tu sú dvere vždy otvorené, tak keby niečo, píš, pýtaj sa...
Tweety
07.09.12,16:32
Vydržať, ako bolo v jednom obľúbenom filme, držím Ti palce, nech je čím skôr dobre, lepšie a najlepšie
Jarka 1
10.09.12,13:06
Týždeň váham, či to sem dať, ale dám. Dostala som nasledujúce odporúčania a rozhodla som sa to vyskúšať aspoň po dobu 1 mesiaca. Po mesiaci dám vedieť, či pozorujem na sebe niečo pozitívne.
Takže:
Každý deň si namočím nohy do lavóra s vodou až po členky. Teplota vody medzi vlažnou a horúcou. Myslím, že asi ako pre bábätká. Pridám do nej 200g sódy bikarbóny /2 krabičky/ a čučím 30 min. Raz za týždeň kúpeľ vo vani až po krk v dĺžke 20 min. a 800g sódy bik. Potom vždy iba jemne utrieť uterákom a zabaliť nohy, alebo celé telo do deky na 30 minút. Medzi tým nebehať, ale rovno z lavórika do deky a nechať sa obsluhovať.

Má to slúžiť na úpravu ph v organizme. Telo si berie čo potrebuje cez pokožku a neničí sa jemné vrásnenie na žalúdku, ako pri pití. Neonkáči môžu samozrejme menšie množstvo sódy a nie každý deň.


3 x denne 2 polievkové lyžice čerstvo pomletých ľanových semienok s tvarohom, alebo acidkom. Možno použiť orechy pri alergii na mlieko, alebo dochutiť medom. Ak si to capnem celé spolu chutí to ako jogurt s vlákninou. Jesť medzi jedlom, keď je prázdny žalúdok.

Pomleté vždy zjesť najneskôr do 24 hod, lebo nastáva oxidácia a tým sa to stáva škodlivým. Ľan obsahuje 3 a 6 omega mastné kyseliny. Takže pôsobí na odstraňovanie nánosov v črevách a cievnom systéme. Nebudem tu rozpisovať čo všetko vraj ešte dokáže. Kto chce si nájde. Je to odporúčané aj pre onkáčov.

Páčilo sa mi toto odporúčanie, lebo mi k tomu bolo povedané: Je to dobré, dostupné a lacné. Neobsahuje to žiadne prídavné gebuziny, ako mnohé výživové doplnky.

Ja dodám, že pri dlhšej kúre sa oplatí tú sódu pozháňať cez internet z firiem, ktoré ju dodávajú aj veľkoodberateľom.

Ten, kto mi to odporučil to už má úspešne overené na rodinných príslušníkoch napr. aj pri komplikovanej zlomenine nohy.


Prešiel mesiac,tak teda takto sa veci majú:

Začali sme s tým ľanovým semienkom štyria, ale vydržala som iba ja. Jednoznačne, ale u všetkých, malo užívanie vplyv na čistenie organizmu. Niektorý sa zľakli po prvých prehánkach a vzdali to. Intenzita čistenia bola veľmi rozdielna a u každého teda iná. Nedá sa zovšeobecňovať. Jeden detail však musím napísať. V momente, keď som ja bola už na vážkach, či s tým radšej neprestať, som si povedala, že kvôli ostatným to musím ešte skúsiť. Znížila som dávku na 1x denne na lačno po vypití teplej vody. A zrazu to celé seklo a začalo sa postupne zlepšovať tak, ako sa to zrýchľovalo. Organizmus sa vyčistil a problémy s behaním ustali. Takže pokračujem a verím, že teraz sa čistia už iné časti môjho tela.

Odporúčanie: ak to niekto chce skúsiť, radšej na začiatku spapať až po príchode do práce.

Čo sa týka tej sódy bik. tak som znížila dávku len na jednu krabičku. Inak zostávala časť nerozpustená vo vode. To znamenalo, že roztok je nasýtený a škoda vylievať peniaze do WC. Kúpeľ som tiež vynechala. Predpokladám, že to má nejaký účinok, lebo o koži sa hovorí, že je ako tretia oblička.

Celkový výsledok:
Ten mi vlastne povedal môj manžel. Keď som spomenula, že sem musím napísať ako to dopadlo, len sa usmial. Potom dodal: si živšia, máš viac energie.

Znovu však varujem tých, ktorí berú CHT, aby to skúšali s rozvahou. V niektorých prípadoch to môže veľmi pomôcť, ale aj uškodiť. Myslím to ľanové semienko.
pepsikova
10.09.12,14:41
...si odvážna, šikulka a nech ti energia a chuť do života zostane na veľmi dlho...
Jarka 1
11.09.12,13:31
Ďakujem Pepsi za uznanie a detox prospeje určite každému organizmu
emilia18
13.09.12,06:50
Držím ti palčeky, uct2007, aby ti kontrola dobre prebehla ....mňa tiež čaká hádam posledná-10-ta chemoška 19.9. a potom CT a tak sa uvidí, či som sa zbavila posledných dvoch nádorov alebo podstúpim ešte reoperáciu....tak hlavne odvahu a pozitívne myslenie :-)
Emilly
emilia18
13.09.12,06:54
Neboj chlape, my ženy sme silné...určite to aj tvoja mamina zvládne,len potrebuje mať okolo seba silných ľudí, ktorí ju dokážu podporiť, podržať a hlavne dodať pozitívnu energiu.....ja ju posielam teraz tebe a ty ju daj ďalej....veľa šťastia ...emilly
VieraPopluharova
13.09.12,07:56
Ahojky všetci,

určite kontroly dopadnú dobre v rámci možností a ostatné zvládneme.
Už som tu asi spomenula moju kamarátku s melanómom, ešte v júni konštatovali, že sa nedá nič robiť a máme čakať tak 2-3 týždne a baby predstavte si, že ešte stále bojujeme a dokonca sa učíme chodiť, je to silná bojovníčka, vie všetko o svojom stave, samozrejme tak isto vieme, že zázraky sa asi konať nebudú, ale silou vôle sa drží, tak sa pekne spoliehajte na svoje sily, Ste bojovníčky a dokážete svojou vlastnou silou vôle veľa.
Držím všetkým palce a myslím na Vás.
uct2007
13.09.12,16:15
Držím palce tvojej kamarátke Vierka !!! Aj všetkým ostatným.
pepsikova
15.09.12,19:25
...správa z face...od 11.9. tu beží od Mária Číková:

Prosím o pomoc pri darovaní krvi!!!
V BA na Klenovej ulici na onkológii na ARE leží v kritickom stave maminka 5 mesačnej dcérky.Je jedno akú krv budete darovať, zamenia ju za tú, ktorú potrebuje ona.Potrebuje čo najviac darcov.
Po príchode do nemocnice treba uviesť jej meno:JANA BARUTOVA rok nar.1985
Prosím pomôžte aj zdieľaním, aby sa našlo čo najviac ľudí, ktorí jej pomôžu...
VieraPopluharova
20.09.12,09:14
Ahojky všetci,

18.9.2012 som sa vrátila z Turčianskych Teplíc, najskôr Vás všetkých pozdravuje Elenka Navrátilová a Hnedoočko s Lucy, mali sme tam ministretko, všetkým nám držia palce.
Bola som i u Majky pozrieť a zasa som odtiaľ odišla s plačom, no tentokrát šťastná, Majka vysadila všetky nepodstatné lieky, nechala si len lieky z onkológie na zníženie tlaku v mozgu.
Dievčatá,

sama sa posadí, za pomoci manžela prejde do kuchyne a ešte začala posiľovať nohy na ručne vyrobenom stacionárnom bicykli, všetkých pozdravuje.
Neviem čo si mám o tom myslieť.....
akeber
20.09.12,10:20
krááásne , dobré správy vždy potešia :-) aj ja som bola v Turčianskych Tepliciach bolo mi tam úúúúžasne , už len spomínam :-))
Jarka 1
20.09.12,14:31
Vierka, to ma utvrdilo v tom, že predsa len existuje nejaké prepojenie medzi telom a nazvime to nebom. Je jedno, ako si to pomenujeme. Majka o tom vie, verí tomu, pracuje s energiami a využíva svoje vedomosti. V kombinácii s liečbou sa možno sa dostaví aj zázrak. Ono zázrak je už podľa lekárov aj to, že je ešte tu a dokonca sa zlepšuje. Držím palce, nech to všetko skončí ako ten najväčší zázrak. A Ty, nech prídeš z tých TT poriadne vyleštená.
osky
20.09.12,14:45
ludkovia,vsetkym chorim vam tu drzim siiiilno palcr,nech ste z toho cim skor vonku!!!!!!!!!
osky
20.09.12,15:06
potmehut.......
osky
20.09.12,15:16
ja by som k tomu zdravemu uzivaniu citronovej supky dodala len to,ze na to treba velmi opatrne!!!!!!!!!!
citrony musia byt v BIO KVALITE!!!!,lebo za normalnych okolnosti su postriekaneako pri raste,tak i pri prevoze,takze takato kora narobi viac zleho ako dobreho!!!
ak ale zozeniete naozaj kvalitne citrony,kde sa da pouzit nezavadna supka,tak prosim,samozrejme ze tuto infosku ocenujem.

drzim vam vsetkym silno päste!
akeber
21.09.12,13:36
Skopírovala som a dala na FB .
akeber
21.09.12,13:53
Dnes sme sa dozvedeli výsledky vyšetrení kolonoskopii a otca diagnostikovali na tumor stredného rekta diagnóza C20 cca 4 -5 cm , otec má 64r. ( žije sám ) veľmi schudol čo nás čaká? ja toto nepoznám ,,,,,,
VieraPopluharova
21.09.12,14:42
Ahoj,

to ma mrzí, ale ocko by to mal zvládnuť pokiaľ nie je inak chorý, najskôr lekári zvážia či je to hneď operovateľné, ak nie tak Vás najskôr čakajú ožiare, prípadne i chemo, aby sa nádor zmenšil. Možno pristúpia ihneď k operácii ak tam nie sú metastázy, tak v podstate vyoperujú nádor, zvážia či je nutné konečník na nejaký čas uzatvoriť a urobia vývod, toho sa netreba báť, s tým žije spústa ľudí a nikto o tom nič nevie. Zoberie určitú dávku chemoterapie a prípadne ožiarov. Nebude to prechádzka rúžovou záhradou, ale skutočný boj až do vyčerpania, no ak otcovi pomôžete, budete pri ňom, zvládne to a neskôr cca o 6 mesiacov zvyknú vývod uzatvoriť a otvoriť konečník naspäť.Podľa toho v akom stave je pacient, niekedy je nezmysel robiť operácie naviac. Rozhodne však otca by som nenechávala sama a našla prechodné riešenie ako v tomto období byť s ním.
Ešte by ma zaujímalo či Vám povedali o aké štádium ide.
pepsikova
21.09.12,15:07
Dnes sme sa dozvedeli výsledky vyšetrení kolonoskopii a otca diagnostikovali na tumor stredného rekta diagnóza C20 cca 4 -5 cm , otec má 64r. ( žije sám ) veľmi schudol čo nás čaká? ja toto nepoznám ,,,,,,..

..hlavne veľa sily pre jeho blízkych,aby mu dodávali optimizmus, nech neupadne do smútku z choroby..ak bude mať podporu rodiny a pevnú vôľu, všetko prekoná, neboj,len netreba hneď myslieť na najhoršie, jesť častejšie a to, čo mu chutí a hlavne sa s ním rozprávať a venovať sa mu..držím ti palčoky,mojík, prekonáte to,neboj...
akeber
21.09.12,15:18
:-((( mám veľké obavy
akeber
21.09.12,15:38
Ahoj,

to ma mrzí, ale ocko by to mal zvládnuť pokiaľ nie je inak chorý, najskôr lekári zvážia či je to hneď operovateľné, ak nie tak Vás najskôr čakajú ožiare, prípadne i chemo, aby sa nádor zmenšil. Možno pristúpia ihneď k operácii ak tam nie sú metastázy, tak v podstate vyoperujú nádor, zvážia či je nutné konečník na nejaký čas uzatvoriť a urobia vývod, toho sa netreba báť, s tým žije spústa ľudí a nikto o tom nič nevie. Zoberie určitú dávku chemoterapie a prípadne ožiarov. Nebude to prechádzka rúžovou záhradou, ale skutočný boj až do vyčerpania, no ak otcovi pomôžete, budete pri ňom, zvládne to a neskôr cca o 6 mesiacov zvyknú vývod uzatvoriť a otvoriť konečník naspäť.Podľa toho v akom stave je pacient, niekedy je nezmysel robiť operácie naviac. Rozhodne však otca by som nenechávala sama a našla prechodné riešenie ako v tomto období byť s ním.
Ešte by ma zaujímalo či Vám povedali o aké štádium ide.
Vieročka veľmi pekne ďakujem , ide ešte na Ct predpokladám že tam sa zistí či sú metastázy . Dúfam že nie , môj otec je dosť ťažká nátura .Pred pár rokmi on toto prechádzal so mnou . Vieš ja neviem ale opíšem . Dnes prišiel od lekára a ja som potajomky nakukla do zdrav. záznamu a už ako roky onko. pac. viem o čom píšu .Otec nechcel aby sme chodili s ním k lekárovi mi sme ho len autom previezli . Ale chystám sa ja bez otca navštíviť lekára . Otec mi povedal že doktor mu nič nevravel ,že len to že má ísť na Ct . Myslím že otec len tuší .Prečítala som správu a bolo tam napísané správa patológa :z rekta tumor fragmenty 4 ....tri fragmenty tvorí rektálna sliznica bez nádorovej infikácie . Tomuto nerozumiem .Mal porážku ako 38 r . ale dali sme ho do kopy teda hlavne mamina ale mama je už 16 r . v nebi
buchač
21.09.12,15:47
Vieročka veľmi pekne ďakujem , ide ešte na Ct predpokladám že tam sa zistí či sú metastázy . Dúfam že nie , môj otec je dosť ťažká nátura .Pred pár rokmi on toto prechádzal so mnou . Vieš ja neviem ale opíšem . Dnes prišiel od lekára a ja som potajomky nakukla do zdrav. záznamu a už ako roky onko. pac. viem o čom píšu .Otec nechcel aby sme chodili s ním k lekárovi mi sme ho len autom previezli . Ale chystám sa ja bez otca navštíviť lekára . Otec mi povedal že doktor mu nič nevravel ,že len to že má ísť na Ct . Myslím že otec len tuší .Prečítala som správu a bolo tam napísané správa patológa :z rekta tumor fragmenty 4 ....tri fragmenty tvorí rektálna sliznica bez nádorovej infikácie . Tomuto nerozumiem .
Z konečníka :
Nádor má 4 časti ...3 časti tvorí sliznica konečníka bez nádorovej infekcie ...
To znamená , že tie tri časti nie sú škodlivé , nie je tam osídlenie hostiteľského organizmu cudzím druhom (mikróbmi)...




...požiadam o určitú rezervovanosť...preklad je viac menej laický ...ale z daného je pohľad optimistický , t.j. , že by tam nemuseli ( radšej nepíšem - nebudú ) metastázy...
akeber
21.09.12,16:16
buchač veľmi pekne Ti ďakujem , hlavne za to že si mi to vysvetlil , vďaka .
Tweety
21.09.12,16:17
Vieročka veľmi pekne ďakujem , ide ešte na Ct predpokladám že tam sa zistí či sú metastázy . Dúfam že nie , môj otec je dosť ťažká nátura .Pred pár rokmi on toto prechádzal so mnou . Vieš ja neviem ale opíšem . Dnes prišiel od lekára a ja som potajomky nakukla do zdrav. záznamu a už ako roky onko. pac. viem o čom píšu .Otec nechcel aby sme chodili s ním k lekárovi mi sme ho len autom previezli . Ale chystám sa ja bez otca navštíviť lekára . Otec mi povedal že doktor mu nič nevravel ,že len to že má ísť na Ct . Myslím že otec len tuší .Prečítala som správu a bolo tam napísané správa patológa :z rekta tumor fragmenty 4 ....tri fragmenty tvorí rektálna sliznica bez nádorovej infikácie . Tomuto nerozumiem .Mal porážku ako 38 r . ale dali sme ho do kopy teda hlavne mamina ale mama je už 16 r . v nebi
V prvom rade držím prsty pri liečbe a skorom uzdravení a to rovnako ocinovi ako aj ostatným, ktorí mu budú v boji s touto pliagou pomáhať. Prajem veľa, veľa síl, tak duševných ako aj fyzických.
akeber
21.09.12,16:38
vďaka Tweety
VieraPopluharova
22.09.12,06:48
http://www.topky.sk/cl/13/1325014/Pr...ija-metastazy- (http://www.topky.sk/cl/13/1325014/Prevratny-objav-v-liecbe-rakoviny--Marihuana-vraj-zabija-metastazy-) toto našla Mila123, viem, že už sa o tejto rastline popísalo veľa, ale snáď sa niečo podarí.....
emilia18
22.09.12,15:31
ahoj moja....veľmi ti držím palčeky,aby ste to obaja s ocinom zvládli a cítim, že si silný človek a budeš mu dobrou oporou. Posielam vám obom veľa pozitívnej energie a myslím na vás..... neboj-všetko bude dobré:-)
akeber
22.09.12,15:58
ďakujem emilia18 , dúfam že to zvládneme vo štvrtok ideme na CT
VieraPopluharova
24.09.12,11:42
Dievčatá,

Vlastička - ondrevlja sa nám našla, relatívne je v poriadku, výsledky má negatívne, ostatné ak bude chcieť nám napíše. Som rada a vítam ju späť i tu medzi nami v dobrom.
VieraPopluharova
24.09.12,11:43
A ešte sa chcem už dlhšiu dobu spýtať, je niekto v spojení s plavčíkom, ten sa nám nehlási už veľmi dlho, vie niekto o ňom....či mi niečo ušlo....
maja
25.09.12,07:40
Práve mi volal brat, svokor mu mal dnes začať brať druhú dávku chemo, ale vrátili ich domov, lebo má málo bielych krviniek. Viete nám vysvetliť, čo to znamená, má prísť o týždeň.
Ďakujem
Jarka 1
25.09.12,08:49
Chemo znižuje počet bielych krviniek. O týždeň mu zase o niečo stúpnu a keď bude mať povolenú minimálnu úroveň, dostane ďalšiu dávku chemo. Ja som mala chemo vždy jednu dávku po troch týždňoch a týždeň po dávke som vždy mala málo bielych krviniek, ale keď som prišla na ten tretí týždeň, už to bolo v norme.


Nech sa teraz nezdržuje medzi cudzími ľuďmi napr. autobus, nákupné centrá ..., lebo má oslabenú imunitu, keď má nízky počet bielych krviniek.
maja
25.09.12,10:55
Ďakujem za vysvetlenie.
emilia18
26.09.12,17:06
Budem držať palčeky a daj vedieť, ako ste dopadli. Ja mám CT 10.10. a tiež verím, že už budem konečne po roku čistá.....veľa šťastia a hore hlavu dievča!!!
delonka
27.09.12,06:15
Dobrý deň všetkým, chcem poprosiť o skúsenosti a odpovede na moje otázky, môj 64-ročný brat bol v piatok operovaný-diagnóza zhubný nádor v hrubom čreve, v pravom kolóne, cca pri slepom čreve., operácia podľa lekára,chirurga dopadla dobre, nádor bol veľký, podarilo sa ho však vybrať celý, časť tkaniva pod ním sa im nepozdávala tak to poslali na histologiu a bude chodiť aj na chemo terapiu asi dva mesiace., momentálne stále berie len infúzie., včera sa mu dali napiť vody, vyzvracal ju, urobili mu preto rontgen, vraj, že ešte nie je pripravený, zrejme na prijímanie tektín cez ústa., kto má s tým skúsenosti, rada by som vedieť, ako prebieha táto fáza pooperačného zotavovania, niečo som čítala aj o zrastoch, hrozia aj v tomto prípade? ja predpokladám, že až ked začne prijímať tekutiny a tuhé jedlo a vylučovanie bude ok, tak vtedy ho pustia z nemocnice., zabudla som napísať, že mu spojili operačne tenké črevo s hrubým, čo to znamená? vopred ďakujem všetkým, ktorí napíšete o svojich skúsenostiach, rada by som hovorila s lekárom, ja som však 250 km od brata, včera som s ním hovorila tel. bol však veľmi, veľmi slabý. všetkým želám len to najlepšie a veľa, veľa zdravia.
akeber
27.09.12,06:39
Držím palce môj otec má podobné ťažkosti ale nás operácia ešte len čeká , dnes išiel na CT .
akeber
27.09.12,06:40
emili držím ti palce a ďakujem
buchač
27.09.12,07:11
...najlepšie bude asi v texte ...

Dobrý deň všetkým, chcem poprosiť o skúsenosti a odpovede na moje otázky, môj 64-ročný brat bol v piatok operovaný-diagnóza zhubný nádor v hrubom čreve, v pravom kolóne, cca pri slepom čreve., operácia podľa lekára,chirurga dopadla dobre, nádor bol veľký, podarilo sa ho však vybrať celý, časť tkaniva pod ním sa im nepozdávala tak to poslali na histologiu a bude chodiť aj na chemo terapiu asi dva mesiace., momentálne stále berie len infúzie., včera sa mu dali napiť vody, vyzvracal ju, urobili mu preto rontgen, vraj, že ešte nie je pripravený, zrejme na prijímanie tektín cez ústa
Trochu nechápem , že ako to myslíš ...ten príjem tekutín alebo potravy cez ústa ...
Po takej operácii je pobyt na odd. ARO jasný...o infúzkach ani nevravím...týždeň som bol na hadičkách a injekčných analgetikách , že Dolsin ...
Pokiaľ by bral chemo , tak tam je to jasné ...chemo a normálna strava sa nejak nemajú veľmi v láske , tam je to o tom vedľajšom účinku chémie ...
Pri pooperačných stavoch v brušnej dutine sa organizmus musí prispôsobiť predsa len tomu zákroku ...čiže pomaly , ale isto ...
., kto má s tým skúsenosti, rada by som vedieť, ako prebieha táto fáza pooperačného zotavovania, niečo som čítala aj o zrastoch, hrozia aj v tomto prípade?
Zotavovanie je , nazvem , normálne predsa ...kľud , žiadna námaha .....postupné zaťažovanie organizmu ...
Zrasty sú viac menej isté ...čo je aj pochopiteľné ...
Sú skôr nepríjemné , ako nebezpečné ...hlavne ak začnú svrbieť niekde vo vnútri operovaného miesta ( a poškriabkať sa nedajú.. )...vtedy ani dr. Iľka nie je potrebného , nakoľko to svrbenie prichádza - oznamuje zmenu počasia ( teda aspoň u mňa je to tak ..)...
ja predpokladám, že až ked začne prijímať tekutiny a tuhé jedlo a vylučovanie bude ok, tak vtedy ho pustia z nemocnice.,
Zle predpokladáš ...raz dva ho prepustia ...pri prvom zlepšení hajde domov ...ale to je aj lepšie , nakoľko rekonvalescencia v domácom prostredí prebieka lepšie a rýchlejšie ...
zabudla som napísať, že mu spojili operačne tenké črevo s hrubým, čo to znamená?
No...to ide o to , že postihnuté miesto bolo vo vrchnej časti hrubého čreva .
Nádor a aj jeho okolie - časť čreva bolo tým pádom odstránené a následne prepojené ...hrubé črevo je síce kratšie , no nemá to nejaký veľký vplyv na organizmus ...teda , ak opomeniem , že strava sa rýchlejšie dostane von v inom skupenstve ...;)
No vždy lepšie , ako by mal byť ten nádor v spodnej časti ...vtedy to často končí tým vývodom do sáčku na opasku ...
vopred ďakujem všetkým, ktorí napíšete o svojich skúsenostiach, rada by som hovorila s lekárom, ja som však 250 km od brata, včera som s ním hovorila tel. bol však veľmi, veľmi slabý. všetkým želám len to najlepšie a veľa, veľa zdravia.
uct2007
27.09.12,10:53
Dobrý deň všetkým, chcem poprosiť o skúsenosti a odpovede na moje otázky, môj 64-ročný brat bol v piatok operovaný-diagnóza zhubný nádor v hrubom čreve, v pravom kolóne, cca pri slepom čreve., operácia podľa lekára,chirurga dopadla dobre, nádor bol veľký, podarilo sa ho však vybrať celý, časť tkaniva pod ním sa im nepozdávala tak to poslali na histologiu a bude chodiť aj na chemo terapiu asi dva mesiace., momentálne stále berie len infúzie., včera sa mu dali napiť vody, vyzvracal ju, urobili mu preto rontgen, vraj, že ešte nie je pripravený, zrejme na prijímanie tektín cez ústa., kto má s tým skúsenosti, rada by som vedieť, ako prebieha táto fáza pooperačného zotavovania, niečo som čítala aj o zrastoch, hrozia aj v tomto prípade? ja predpokladám, že až ked začne prijímať tekutiny a tuhé jedlo a vylučovanie bude ok, tak vtedy ho pustia z nemocnice., zabudla som napísať, že mu spojili operačne tenké črevo s hrubým, čo to znamená? vopred ďakujem všetkým, ktorí napíšete o svojich skúsenostiach, rada by som hovorila s lekárom, ja som však 250 km od brata, včera som s ním hovorila tel. bol však veľmi, veľmi slabý. všetkým želám len to najlepšie a veľa, veľa zdravia.


Na hrubé črevo som bola operovaná 2x, raz v dolnej časti na ľavej strane a tento druhýkrát aj v dolnej časti na ľavej strane a na pravej strane v mieste slepého čreva, tiež mi spájali tenké črevo s hrubým, zrasty sú a teraz po 6 mesiacoch od druhej operácie môžem povedať, že aj sem-tam tie operované miesta bolia, čo je však normálne, ako mi povedal chirurg. Treba pomaličky na to, opatrne aj so stravou, ja som napríklad na 11. deň po operácii jedla zapekaný karfiol a skoro som zhynula od bolesti :), čo ma tak zdúvalo, je treba jesť šetriacu stravu, ktorá nenadúva a šetrí črevá. Keď začne prijímať hustú stravu už aj ho pošlú domov, ja som šla domov aj v prvom aj v druhom prípade na 10. deň po operácii.
Bude to dobré - nebojte sa, ani ty ani brat, trávenie sa postupne upraví, bude to už iné, ako keď bol brat zdravý, ale nejaké veľké problémy by nemali byť, teda aspoň ja to tak môžem povedať zo svojej skúsenosti. Jasné, že ma v tých operovaných miestach pobolieva, ale to je úplne normálne. A strava tak tá má naozaj rýchly priebeh, ale vzhľadom na 2 operácie, čo by som tak iné asi očakávala, že?
Držím palce bratovi !! aj celej rodine, aj chemoterapiu - všetko sa dá zvládnuť, človek naozaj vydrží ako taký kôň a potom keď mu lekári povedia, že výsledky sú v poriadku, potom si povie: "Vydržal som, lebo život za to stojí".
uct2007
27.09.12,11:00
Dobrý deň všetkým, chcem poprosiť o skúsenosti a odpovede na moje otázky, môj 64-ročný brat bol v piatok operovaný-diagnóza zhubný nádor v hrubom čreve, v pravom kolóne, cca pri slepom čreve., operácia podľa lekára,chirurga dopadla dobre, nádor bol veľký, podarilo sa ho však vybrať celý, časť tkaniva pod ním sa im nepozdávala tak to poslali na histologiu a bude chodiť aj na chemo terapiu asi dva mesiace., momentálne stále berie len infúzie., včera sa mu dali napiť vody, vyzvracal ju, urobili mu preto rontgen, vraj, že ešte nie je pripravený, zrejme na prijímanie tektín cez ústa., kto má s tým skúsenosti, rada by som vedieť, ako prebieha táto fáza pooperačného zotavovania, niečo som čítala aj o zrastoch, hrozia aj v tomto prípade? ja predpokladám, že až ked začne prijímať tekutiny a tuhé jedlo a vylučovanie bude ok, tak vtedy ho pustia z nemocnice., zabudla som napísať, že mu spojili operačne tenké črevo s hrubým, čo to znamená? vopred ďakujem všetkým, ktorí napíšete o svojich skúsenostiach, rada by som hovorila s lekárom, ja som však 250 km od brata, včera som s ním hovorila tel. bol však veľmi, veľmi slabý. všetkým želám len to najlepšie a veľa, veľa zdravia.

Po operácii je vhodná šetriaca diéta, ja som sa držala aj tohto, čo ti v prílohe posielam.
VieraPopluharova
27.09.12,11:18
Delonka,

lepšie vysvetlenie ako Ti podali "buchy" svojskym spôsobom a uct007 si nemohla dostať ani od lekárov, ako vidím ak nestíham tak Vy potvorky aj napíšete ako to je.
Delonka,
naozaj nemaj strach, ten pooperačný stav každý znáša inak, niekto lepšie, niekto citlivejšie, no všetko čo Ti napísali títo dvaja je pravda.
evuš
27.09.12,11:55
.. Vždy sem prídem nakuknúť a vždy "revem" :mee:... ani nie preto, že táto téma je o smútku, bolesti a utrpení, ale "revem" preto, že ste tu ako jedna rodina, všetci ochotní pomôcť, navzájom si radíte, držíte sa a bojujete... bojujete a ja len prosím a dúfam, že budete bojovať stále a vyhrávať každučký deň ! Skláňam sa pred Vami a držím všetkým päste zo všetkých síl !!!
buchač
27.09.12,16:05
...zasa v texte , ale z rezervou brať ...


Na hrubé črevo som bola operovaná 2x, raz v dolnej časti na ľavej strane a tento druhýkrát aj v dolnej časti na ľavej strane a na pravej strane v mieste slepého čreva, tiež mi spájali tenké črevo s hrubým, zrasty sú a teraz po 6 mesiacoch od druhej operácie môžem povedať, že aj sem-tam tie operované miesta bolia, čo je však normálne, ako mi povedal chirurg.
Mňa rezali pred 11 rokmi na pravej strane ...ešte aj teraz občas cítim , preto som dr. Iľkovie spomenul...
Treba pomaličky na to, opatrne aj so stravou, ja som napríklad na 11. deň po operácii jedla zapekaný karfiol a skoro som zhynula od bolesti :), čo ma tak zdúvalo, je treba jesť šetriacu stravu, ktorá nenadúva a šetrí črevá.
...si normálna ( bola si )...???
Ja si vyprážané len občas dám ...raz darmo , plyny majú rozťahovačnú schopnosť , no telu to k duhu neprispieva...
Niekedy mi pečeň ide bok vyvaliť ...
Keď začne prijímať hustú stravu už aj ho pošlú domov, ja som šla domov aj v prvom aj v druhom prípade na 10. deň po operácii.
Po troch týždňoch mi kopačky dali zo špitáľa...
Bude to dobré - nebojte sa, ani ty ani brat, trávenie sa postupne upraví,
...prdkať bude zvesela ...
bude to už iné, ako keď bol brat zdravý, ale nejaké veľké problémy by nemali byť, teda aspoň ja to tak môžem povedať zo svojej skúsenosti. Jasné, že ma v tých operovaných miestach pobolieva, ale to je úplne normálne. A strava tak tá má naozaj rýchly priebeh, ale vzhľadom na 2 operácie, čo by som tak iné asi očakávala, že?
Držím palce bratovi !! aj celej rodine, aj chemoterapiu - všetko sa dá zvládnuť, človek naozaj vydrží ako taký kôň a potom keď mu lekári povedia, že výsledky sú v poriadku, potom si povie: "Vydržal som, lebo život za to stojí".
uct2007
27.09.12,16:22
...zasa v texte , ale z rezervou brať ...


Juraj, no šak preto som písala, že treba opatrne so stravou, šetriacu dietu treba držať, lebo z vlastnej skúsenosti som sa poučila :)
A nič vyprážané !!!
buchač
27.09.12,16:27
Juraj, no šak preto som písala, že treba opatrne so stravou, šetriacu dietu treba držať, lebo z vlastnej skúsenosti som sa poučila :)
A nič vyprážané !!!
...hm ...na obed boli fašírky ...čerevko pracuje....;) :rolleyes: :--- :D
uct2007
27.09.12,17:49
...hm ...na obed boli fašírky ...čerevko pracuje....;) :rolleyes: :--- :D

hm....po 11.rokoch už budem hádam aj ja fašírky chrúmať :D:D
delonka
28.09.12,05:10
Juraj, uct2007 ďakujem za odpovede a najmä za šetriacu dietu., tú vodu pil cez ústa a vyzvracal ju, včera mu však dali na ráno osladený čaj a už to bolo lepšie., dúfam, že tú chemoterapiu mu dajú až ked trošku zosilnie., na dĺžku pooperačného pobytu som sa pýtala schválne, pretože jeho manželka je imobilná, čiže bude trošku problém so starostlivosťou doma., samozrejme, musí sa to riešiť v rámci rodiny., ďakujem ešte raz a všetko dobré každému jednému., pekný dníček želám
evuš
28.09.12,05:18
Juraj, uct2007 ďakujem za odpovede a najmä za šetriacu dietu., tú vodu pil cez ústa a vyzvracal ju, včera mu však dali na ráno osladený čaj a už to bolo lepšie., dúfam, že tú chemoterapiu mu dajú až ked trošku zosilnie., na dĺžku pooperačného pobytu som sa pýtala schválne, pretože jeho manželka je imobilná, čiže bude trošku problém so starostlivosťou doma., samozrejme, musí sa to riešiť v rámci rodiny., ďakujem ešte raz a všetko dobré každému jednému., pekný dníček želám

Delonka, neboj, spoločnými silami to zvládnete... Veď vidíš, že tu sú samí bojovníci :);)
delonka
28.09.12,05:19
Všetkým ešte raz ďakujem za povzbudivé slová a želám len to najlepšie., som veľmi rada, že je táto možnosť, poradiť sa ľuďmi, ktorí majú skúsenosti, hoci by som najradšej keby ich nikto nemal., ale aj minca má dve strany, tak ako život nám prináša to pekné a aj zlé.
buchač
28.09.12,06:36
Juraj, uct2007 ďakujem za odpovede a najmä za šetriacu dietu., tú vodu pil cez ústa a vyzvracal ju, včera mu však dali na ráno osladený čaj a už to bolo lepšie., dúfam, že tú chemoterapiu mu dajú až ked trošku zosilnie.,
...nuž , asi je to aj individuálne ...
Mňa zo špitáľa pustili v piatok ..
Nasledujúci utorok som sa mal už hlásiť na onko , nakoľko predstavenie na tomto oddelení som absolvoval a vedel , čo ma čaká a neminie ..
na dĺžku pooperačného pobytu som sa pýtala schválne, pretože jeho manželka je imobilná, čiže bude trošku problém so starostlivosťou doma., samozrejme, musí sa to riešiť v rámci rodiny., ďakujem ešte raz a všetko dobré každému jednému., pekný dníček želám
...
uct2007
28.09.12,08:26
Moja druhá operácia bola 10.2.2012 a 8.3. 2012 som dostala prvú chemoterapiu. Aj po prvej operácii, ktorá bola v júni 2011 som dostávala svoju prvú dávku CHT po mesiaci.
Držím palce a hlavne veľa sily do boja prajem bratovi !!!
Pekný deň !
Gabhus
29.09.12,03:17
Evuš, však pre mňa táto téma nie je o smútku, skôr o radosti, že si pomáhame. A nerev, niet prečo, teš sa, že sme tu:);)
kaivorus
29.09.12,05:05
cukor a sladidlo v žiadnej forme, posilňuješ tým kyslotvornosť a životaschopnosť zh. bunky
VieraPopluharova
30.09.12,08:12
Ahojky všetci,

som rada, že sme všetci ako tak v poriadku, v rámci našich noriem a možností, i keď nerada vítam tu ďalších a však verím, že im táto stránka a zlatí ľudia , ktorí sa do nej zapájajú pomôžu ostatným, ktorých sa to začalo týkať či už osobne, alebo ako príbuzných.
Našťastie ako sa pomaly dozvedám veda a liečenie síce napreduje veľmi pomaly a nie tak ako by sme chceli, ale napreduje, teraz sa zúčastním 2 zaujímavých seminárov ohľadom nových odskúšaných liekov v zahraničí už i na pacientoch a verím, že Vám sem prinesiem nejaké dobré správy.
Moja neprítomnosť tu bola ako všetci viete spôsobená starostlivosťou o kamarátku a musím sa priznať, že bohužiaľ i osobným problémom týkajúcim sa mojej dcéry (pravdepodobne to isté ako u mňa) , ideme teraz na vyšetrenie a budeme čakať na histológiu, no ako vraví moja dcéra, že som asi posledný optimista v našej rodine, verím, že či už to bude pozitívne, alebo negatívne je to silná mladá žena, ktorá to zvládne, až na jednu maličkosť, že keď som ju vyháňala na preventívne prehliadky, tak jej odpoveď bola :"mamka neplaš sa, všetko je ok" a zrazu na mňa minulý týždeň vybafla, vraj môžeš mi zariadiť vyšetrenie mám problém....nezabila by som to.....? Nie nebojte nezabijem, ak to bude nutné budeme bojovať....
Takže pre všetkých opakujem stále to isté....ak máte pochybnosti o svojom zdravotnom stave pýtajte sa, domáhajte sa vyšetrení hoc i proti vôli obvodného lekára, je lepšie mať istotu, že Ste v poriadku ako neistotu, že sa niečo s Vami deje.....
pepsikova
30.09.12,08:24
..no fuha!!..ja len tak poviem- viera a nádej je tu vždy!!..moji hadi ma občas preto majú na posmech, ale tak myslím, že v dobrom...decko jedno-ako všetky, veď načo by počúvalo stále to isté dookola!!..našťastie má mamu, mama je tu vždy-ako viera aj nádej...Vieroč, pozdravujem tvoje decko, nech to "mamka , neplaš sa, fšetko je oki"-je stopercentne tak oki, ako treba a bol to len planý poplach...verím tomu, že aj decká majú občas pravdu!!..tak nech je všetko oki...palčoky a viera v pohotovosti-u mňa!!...
VieraPopluharova
30.09.12,08:27
Neboj Pepsi,

týždeň som síce od jedu penila, ale Ty ma vždy skľudníš, aj keď sa občas neozvem, pravidelne čítam, ale poviem Ti n...sr...a ma potvora jedna.... je to tiež "hadica"....
Ivana Š
30.09.12,08:33
držím všetky prsty a päste -čo sa má vlastne držať?
Vierka, bude to OK, ver tomu :)
a o tom mlčaní viem svoje, tiež keď mi je zle, nehovorím o tom, nechcem znepokojovať svoju rodinu
radšej som sama, potichu, viem, že keby som sa maminke posťažovala, že mi je zle - začne nariekať - a ľutovať mňa aj seba - a toto nepotrebujem
záchranku si volám až keď je to potrebné (minule mi doktor vynadal, som ho moc nevnímala, tlak 80/40, že na čo som čakala)
emilia18
30.09.12,10:12
Vierka držím veľmi silno palčeky a verím, že vyšetrenie dopadne dobre a že sa jedná iba o planý poplach. Si mojím veľkým príkladom a viem, že aj keby sa stal opak, tak to obe zvládnete. Veľa pozitívnej energie z úprimného srdiečka pre vás obe.
uct2007
30.09.12,10:17
Aj ja verím Vierka, že to bude OK !!! držte sa a držím palce !!! aj päste.
VieraPopluharova
30.09.12,10:24
Ahojky všetci,

ďakujem za podporu, určite to zvládneme, no chcela som tým upozorniť na to aká je dôležitá prevencia a hlavne včasná diagnostika......
trisestri
30.09.12,10:52
VieraPopluharova
30.09.12,11:13
bodaj by ten vyskum vyznamne prispel k liecbe onkologickych ochoreni http://spravy.pravda.sk/skuma-cukor-ktory-si-mozno-poradi-s-rakovinou-i-virusmi-p2q-/sk_domace.asp?c=A120928_154348_sk_domace_p58

Naozaj zaujímavý článok, odporúčam prečítať si ..... možno jedna z ciest k výhre s bojom rakoviny.....ďakujem za odkaz....
trisestri
30.09.12,12:06
Naozaj zaujímavý článok, odporúčam prečítať si ..... možno jedna z ciest k výhre s bojom rakoviny.....ďakujem za odkaz....

len skoda ze takym ludom co dokazu uzitocne veci sa venuje minimum pozornosti na rozdiel od vseliakych rychlokvasenych celebrit ktore sa preslavili akurat svojou blbostou,chlastanim,intrigami,hadkami,primitivnost ou v nejakej stupidnej sou.
akeber
30.09.12,13:15
Držím palce Vierka , určite to bude ok . Myslím na Vás , treba veriť .
buchač
30.09.12,18:35
Ahojky všetci,

som rada, že sme všetci ako tak v poriadku, v rámci našich noriem a možností, i keď nerada vítam tu ďalších a však verím, že im táto stránka a zlatí ľudia , ktorí sa do nej zapájajú pomôžu ostatným, ktorých sa to začalo týkať či už osobne, alebo ako príbuzných.
Našťastie ako sa pomaly dozvedám veda a liečenie síce napreduje veľmi pomaly a nie tak ako by sme chceli, ale napreduje, teraz sa zúčastním 2 zaujímavých seminárov ohľadom nových odskúšaných liekov v zahraničí už i na pacientoch a verím, že Vám sem prinesiem nejaké dobré správy.
Moja neprítomnosť tu bola ako všetci viete spôsobená starostlivosťou o kamarátku a musím sa priznať, že bohužiaľ i osobným problémom týkajúcim sa mojej dcéry (pravdepodobne to isté ako u mňa) , ideme teraz na vyšetrenie a budeme čakať na histológiu, no ako vraví moja dcéra, že som asi posledný optimista v našej rodine, verím, že či už to bude pozitívne, alebo negatívne je to silná mladá žena, ktorá to zvládne, až na jednu maličkosť, že keď som ju vyháňala na preventívne prehliadky, tak jej odpoveď bola :"mamka neplaš sa, všetko je ok" a zrazu na mňa minulý týždeň vybafla, vraj môžeš mi zariadiť vyšetrenie mám problém....nezabila by som to.....? Nie nebojte nezabijem, ak to bude nutné budeme bojovať....
Takže pre všetkých opakujem stále to isté....ak máte pochybnosti o svojom zdravotnom stave pýtajte sa, domáhajte sa vyšetrení hoc i proti vôli obvodného lekára, je lepšie mať istotu, že Ste v poriadku ako neistotu, že sa niečo s Vami deje.....

...čítal/m a neverím ...

Na základe prečítaného ( a nie raz ) sa mi chce iný pozdrav použiť ...

Nooo nazdar ...:eek:

Jeden by si myslel , že si už svoju dávku smoly vybral , že by sa už aj iným mohlo ujsť ( sorry , no obrazne povedané ) ...
No nie , šak načo aj ???... kua , osud si svojich " obľúbencov " vyberá a nakladá im do aleluja ...

Ja nie som nejak na tie povzbudujúce slová...na to sú iní ....
...a teraz dupľom mi dochádzajú ...
...len myšlienky sa preháňajú hlavou ...


Kurva život ..............


P.S.:
...nechcel som veľmi reagovať ...no nedalo sa...
bonita
30.09.12,18:52
Vierka, neda mi nezareagovat. Aj ked malokedy prispievam, ale citam vas tu pravidelne a tesim sa z vasich uspechov, a smutim nad neuspechmi a prajem aby bolo lepsie.

Vierka , zo srdca prajem, aby o nic neslo, aby vysledky ukazali maximalne zapal, ci nieco ine, jednoduchsie. Ved daka rovnovaha, ci spravodlivost predsa vo vesmire musi byt.
delonka
01.10.12,06:41
uct2007, juraj - ďakujem za podporu aj odpovede., sú nejaké možnosti, prostriedky, ktoré vám pomohli znášať obdobie, účinky chemoterapie? brat patrí skôr k tým chudším ako opačne, preto mám obavy z vedľajších účinkov chemoterapie a tak by som rada vedela, čím by som mu mohla pomôcť., veľmi vám budem povďačná za akúkoľvek radu., pekný dníček všetkým.
delonka
01.10.12,06:47
Vierka, až mi stislo srdce, ked som čítala vaše riadky., mám tiež dcéru, ktorá po mne zdedila problémy s očami., viem, čo je to bojovať s potomkom., darmo jej predhadzujem, čo je pre ňu v hodné, lepšie, správnejšie,. môj úspech môžem ohodnotiť asi tak 40%.,zvyšok verím, že bude prístupnejšia postupne., veľmi, veľmi vám držím obidvom palce.
buchač
01.10.12,06:56
uct2007, juraj - ďakujem za podporu aj odpovede., sú nejaké možnosti, prostriedky, ktoré vám pomohli znášať obdobie, účinky chemoterapie? brat patrí skôr k tým chudším ako opačne, preto mám obavy z vedľajších účinkov chemoterapie a tak by som rada vedela, čím by som mu mohla pomôcť., veľmi vám budem povďačná za akúkoľvek radu., pekný dníček všetkým.
...sú , určite sú ...
No pravdu poviem , že ja som nejaké podporné lentilky nepotreboval ( chvalabožku ) ...že som bol hladučký jak detská prdelka , žiadne vlasy - chlpky , to ma trápilo najmenej ...

Čo sa týky stravy , nuž správal a stravoval sa ...viď

http://www.porada.sk/t140934-p4-onkologicke-ochorenia.html#post1417746
uct2007
01.10.12,07:42
uct2007, juraj - ďakujem za podporu aj odpovede., sú nejaké možnosti, prostriedky, ktoré vám pomohli znášať obdobie, účinky chemoterapie? brat patrí skôr k tým chudším ako opačne, preto mám obavy z vedľajších účinkov chemoterapie a tak by som rada vedela, čím by som mu mohla pomôcť., veľmi vám budem povďačná za akúkoľvek radu., pekný dníček všetkým.

Nebudem tvrdiť, že brať chemoterapiu je prechádzka ružovou záhradou, bude to ťažké obdobie, ale brat to zvládne, človek zmobilizuje všetky sily na boj s touto chorobou. Ja som po prvej operácii brala podporné produkty, ktoré však nebudem menovať, ale veľmi všade vychvaľované, aj v médiách - no mne to nič nepomohlo.
Prvú etapu liečby chemoterapiou som kvôli problémom nemohla dobrať. No však sa mi aj potom po 1,5 mesiaci po zastavení chemoterapie rakovina vrátila a udrela ešte silnejšie. Teraz, po druhej operácii, som nebrala nič - len som pila veľa zeleninových štiav, aj vlastne pijem, chemo som dobrala v júli t.r., červená cvikla s mrkvou, z toho šťavy robiť, je to dobré na krvinky, alebo si robím aj jablkovo-mrkvovo-cviklovú, jem hlavne zeleninu, mäso minimálne - len kuracie a ryby. Podporné produkty neberiem žiadne, po porade s onkológom,ktorý mi radil, aby som všetky potrebné vitamíny dodala telu jedine stravou.
Odporúčam poradiť sa s onkológom, či brať nejaké podporné lieky.
mamamima30
03.10.12,13:12
Ahojte vsetci bojovnici. Prosim Vas potrebujem poradit, bola som po liecbe 1.x na kontrolu a mam zvysene hodnoty onkomarkerov, idem na opakovane...hovorili mi to len cez telefon, takze neviem, ci to moze znamenat aj nejaky zapal, alebo to, ze liecby nebola uspesna? onkomarkery, ktore sleduju, vystupia aj v pripade zapalu? mam po operacii aj lymfocystu, ci by to nemohlo byt tym. viem, ze na tieto otazky najlepsie zodpovie lekar, ale idem tam az o tyzden, vysledky o tri, zatial sa aj zblaznim...vy predsa len mate nejake skusenosti...dakujem za kazdu radu. Mima
mamamima30
03.10.12,13:16
Delonka, k tym pripravkom a prostriedkom pri chemo a oziaroch...ja som bola hlavne pozitivne naladena...to mi pomahalo velmi, ale ziadna pretvarka, skor VIERA...a potom som brala BIOBRAN vo vysokych davkach...viaceri mi ani neverili, ze beriem chcemosku, neviem, ci placebo, ale u mna to malo urcite uspech...ale je to nakladne a ktovie ci prave to bolo to, co mi pomohlo, ale verila som tomu...drzim palce.
buchač
03.10.12,13:18
Ahojte vsetci bojovnici. Prosim Vas potrebujem poradit, bola som po liecbe 1.x na kontrolu
Liečba ...dlžka doby následnej kontroly ?
a mam zvysene hodnoty onkomarkerov, idem na opakovane
Tie hodnoty predsa nespadnú zo dňa na deň...
...hovorili mi to len cez telefon, takze neviem, ci to moze znamenat aj nejaky zapal, alebo to, ze liecby nebola uspesna?
Ak môžeš , choď osobne ...debaty cez telefón sú o ničom....( teda aspoň ja určité neuznávam ...)
onkomarkery, ktore sleduju, vystupia aj v pripade zapalu? mam po operacii aj lymfocystu, ci by to nemohlo byt tym. viem, ze na tieto otazky najlepsie zodpovie lekar, ale idem tam az o tyzden, vysledky o tri, zatial sa aj zblaznim...vy predsa len mate nejake skusenosti...dakujem za kazdu radu. Mima
...nuž len vydržať...
mamamima30
03.10.12,13:23
...asi mi ine neostava..., len tolko mi povedali, ze ich mam vyssie ako ked som brala liecbu...debata cez telefon je fakt o nicom, musim vydrzat...dakujem...
Zimama
03.10.12,18:42
Držím palce!
Gabhus
04.10.12,02:50
Aj ja
delonka
04.10.12,06:38
Ďakujem za info, brat je už doma z nemocnice, ani všetky stehy nemá ešte von, málo voľných postelí, tak šupito domov., CT brucha si má vybaviť sám, 18-teho na kontrolu a dohodne sa ďalšia liečba., on je naozaj v rámci možností dobre naladený, prakticky si vôbec nepripúšťa vážnosť operácie., v nemocnici ho veľmi trápila zvýšená tvorba kyseliny, celú jednu noc zvracal, to ho dosť oslabilo, dali mu však na to niečo, uľavilo sa mu., doma sa snaží jesť častejšie a menšie dávky., veľmi mu pomohla tá šetriaca dieta, drží sa toho a zatiaľ je to ok., ešte raz ďakujem za všetky dobré rady a želám nám len to najlepšie, veľa, veľa zdravíčka a dobrých správ.
akeber
04.10.12,07:18
Držím palčeky !
akeber
04.10.12,07:22
delonka aj Vám to šťastíčko a veľmi veľa prajem , mi sa v utorok dozvieme CT výsledky nás toto ešte len čaká .
uct2007
05.10.12,19:47
Ahojte vsetci bojovnici. Prosim Vas potrebujem poradit, bola som po liecbe 1.x na kontrolu a mam zvysene hodnoty onkomarkerov, idem na opakovane...hovorili mi to len cez telefon, takze neviem, ci to moze znamenat aj nejaky zapal, alebo to, ze liecby nebola uspesna? onkomarkery, ktore sleduju, vystupia aj v pripade zapalu? mam po operacii aj lymfocystu, ci by to nemohlo byt tym. viem, ze na tieto otazky najlepsie zodpovie lekar, ale idem tam az o tyzden, vysledky o tri, zatial sa aj zblaznim...vy predsa len mate nejake skusenosti...dakujem za kazdu radu. Mima

Hodnoty OM môžu byť zvýšené aj pri zápale, pýtala som sa na to doktora. Nestresuj sa, neboj sa dopredu - mám kamarátku, mala zvýšené onkomarkery a opakované testy boli v poriadku !!
No a aj u môjho ocka to bolo presne takto - pred 14 rokmi bojoval s rakovinou, po liečbe mu vyskočili jeden mesiac vyššie hodnoty onkomarkerov a opakované výsledky už boli v poriadku.

Držím ti palce !
uct2007
05.10.12,19:56
Ďakujem za info, brat je už doma z nemocnice, ani všetky stehy nemá ešte von, málo voľných postelí, tak šupito domov., CT brucha si má vybaviť sám, 18-teho na kontrolu a dohodne sa ďalšia liečba., on je naozaj v rámci možností dobre naladený, prakticky si vôbec nepripúšťa vážnosť operácie., v nemocnici ho veľmi trápila zvýšená tvorba kyseliny, celú jednu noc zvracal, to ho dosť oslabilo, dali mu však na to niečo, uľavilo sa mu., doma sa snaží jesť častejšie a menšie dávky., veľmi mu pomohla tá šetriaca dieta, drží sa toho a zatiaľ je to ok., ešte raz ďakujem za všetky dobré rady a želám nám len to najlepšie, veľa, veľa zdravíčka a dobrých správ.

Áno, to dobre brat robí, že je menšie dávky, pomaličky na to treba. Ja som sa tiež držala tej šetriacej diéty, akurát jeden jediný krát som to prepískla s tým, čo som už tu písala. No z nemocnice fakt rýchlo pošlú človeka domov. Mňa poslali takú zašitú domov, v nemocnici vôbec stehy nevybrali, až potom, keď som šla na kontrolu tak vybrali polovicu a o ďalší týždeň zostatok stehov.
A ešte brata pochválim - len tak ďalej, to dobre robí, že je v rámci možností dobre naladený, to je dobre a tak to má byť !! Pozitívne myslenie je veľmi dôležité !!!
Nesmieme si totiž nič pripúšťať !!! Držím palce a ak náhodou môžem ešte s niečím pomôcť tak veľmi rada, môžeš mi napísať aj SS, alebo ako budeš chcieť.
Držte sa !!!!
Valcake
05.10.12,20:11
..držím palce a želám Vám všetko dobré...
Gabhus
06.10.12,03:40
Chválim brata že to dodržiava, ale musí jesť najmä to, na čo MÁ chuť - hoci aj slaninu. Mne to povedal lekár, tak sa toho držím a vždy som sa držala. Celkom fajn, lebo keď som dostala chuť napr. v zime na hrozno, niekto z našich vyštartoval a prišiel domov s hroznom:D:D Šak aj rozmaznávať chorého treba..... Inak z nemocníc bežne prepúšťajú pacientov so stehmi, z toho nech si hlavu nerobí. Ale čo mňa zarazilo, že si má CT vybaviť sám?! U nás mi povie onkologička, že vtedy a vtedy mám termín a čo mám predtým urobiť - napichnutie a pod. Keby som si mala vybavovať sama, tak čakám hádam rok - to sú teda pomery... Držím palce, ak niečo potrebuješ, kľudne napíš, onkologické ochorenie je niečo, s čím mám bohaté skúsenosti:D;)
pepsikova
06.10.12,16:42
...budeme držať s tebou, neboj...silno...
pepsikova
06.10.12,16:44
...del, pozdrav brata a nech sa drží , že odkazujem, že chlapi sú dôležití!..
220870
06.10.12,17:05
uct2007
06.10.12,18:44
Chválim brata že to dodržiava, ale musí jesť najmä to, na čo MÁ chuť - hoci aj slaninu. Mne to povedal lekár, tak sa toho držím a vždy som sa držala. Celkom fajn, lebo keď som dostala chuť napr. v zime na hrozno, niekto z našich vyštartoval a prišiel domov s hroznom:D:D Šak aj rozmaznávať chorého treba..... Inak z nemocníc bežne prepúšťajú pacientov so stehmi, z toho nech si hlavu nerobí. Ale čo mňa zarazilo, že si má CT vybaviť sám?! U nás mi povie onkologička, že vtedy a vtedy mám termín a čo mám predtým urobiť - napichnutie a pod. Keby som si mala vybavovať sama, tak čakám hádam rok - to sú teda pomery... Držím palce, ak niečo potrebuješ, kľudne napíš, onkologické ochorenie je niečo, s čím mám bohaté skúsenosti:D;)

Veru, presne tak, teraz prepúšťajú bežne z nemocnice ľudí pozašívaných, z toho si netreba hlavu robiť. Inak aj mne najprv povedal onkolog minule, že nech si idem vybaviť CT sama, no hneď som sa ohradila, že keby som si ho išla vybavovať sama,tak ma objednajú za rok, takže potom chytila telefon sestrička a bola som objednaná do druhého dňa. Aj doktori majú svoje dni proste :)
No ...v prípade operovaného čreva by som bola veeeeeľmi opatrná s tou slaninou :) :)
Gabhus
07.10.12,03:05
To bolo myslené obrazne, teda že ak by.......
emilia18
10.10.12,14:20
Ahojte poraďáci,
ja som dnes absolvovala CT vyšetrenie a s radosťou vám môžem oznámiť, že som po operácii maternice etc. a desiatich chemoterapiách čistááááááá!!!!!! Keď som sa dozvedela výsledok, tak som od šťastia plakala ( a to nie som žiaden uplakanec) a keby mi náhodou boli oznámili, že umieram, asi by som nebola vyronila ani slzu. Takže hor sa do ďalšieho boja, lebo tá mrcha nikdy nespí a vyžaduje to odomňa ešte popasovanie sa s tým, aby sa mi rakovina nevrátila.
Vám všetkým sa chcem poďakovať za podporu a želám aj vám skoré uzdravenie a nemyslite sa, že sa ma tak ľahko zbavíte....ostávam navždy verná svojim priateľom (aj keď anonymným) a tejto téme, lebo ste ma podržali vždy, keď som to najviac potrebovala.
Posielam veľa pozitívnej energie, lebo aj dnes ako po iné dni jej mám na rozdávanie.
Valcake
10.10.12,14:24
..som veeeeľmi rada, teším sa s tebou.
Zimama
10.10.12,14:51
Vďaka za takéto dobré správy a nech sú dobré aj po ďalšej a ďalšej kontrole! :-)
uct2007
10.10.12,15:53
Supeeer !! Teším sa s tebou a už aby si len takéto skvelé správy písala.
akeber
10.10.12,16:10
Waw ! to je super , teším sa s tebou ....ja som včera bola pre výsledky CT s otcom . No poviem Vám, tlak mi riadne stúpol .
bonita
10.10.12,18:05
gratulujem a prajem aby take ct ako dnes uz zostalo navzdy.
emilia18
10.10.12,20:11
Ďakujem všetkým za reakcie....cmuk:-)
Gabhus
11.10.12,03:14
Drž sa, super
akeber
11.10.12,04:53
26 sep. sme boli na CT vyš. v Leviciach . O tom že nevedeli urobiť vnútorné CT ( konečníka ) nám nič nepovedali a ani neurobili obyčajné vonkajšie CT , čo sa budú predsa zaťažovať tento úkon nie je predsa zapísaný v žiadosti . Ja v tom , že CT je urobené , telefonovala som doktorke gastro. kedy môžeme prísť že CT je už urobené a o dva dni má výsledky na stole . Samozrejme že je veľmi obtiažne sa k nej dostať , otec je po porážke a chodí o dvoch franc. paliciach a ešte navyše strašne schudol je na plienkach ( ako nastali tieto probl. s konečníkom ) tak sa za 6,60 eur . vždy objednávame na určitú hodinu . Nebol voľný dátum až po 9 dňoch sme teda prišli po verdikt 9.10....no skoro ma .....porazilo.... keď mi povedali že nič nie je a že musíme ísť znovu na CT :mad: . Čakali sme na výsledky , ktoré nie sú ......s diagnózou zhubný nádor 5 cm na konečníku . Zbytočne premrhaný čas , čas ktorý je pre nás teraz tak dôležitý . No čo dodať . Otočili sme sa a začali cez rodinu a známych konať . Otec v sobotu nastupuje do Bratislavy do nemocnice , kde mu urobia komplet vyšetrenie a onkológ nám povie čo ďalej . :mad:
buchač
11.10.12,05:06
O tom že nevedeli urobiť vnútorné CT ( konečníka )

...ja nič ...ja muzikant...

Ale hento vyšetrenie predsa nik nevie urobiť ......či ???...................teda aspoň ja tak viem , že sa to vôbec nevykonáva...


Zobrazovanie počítačovou tomografiou sa používa, keď rozličné tkanivá rozdielne absorbujú röntgenové lúče počas ich prechodu organizmom. V podstate ide o obyčajné röntgenové snímky, avšak zdroje röntgenových lúčov a detektor rotujú okolo človeka a robia tieto snímky z rozličných uhlov. Spracovaním získaných dát – intenzity žiarenia na jednotlivých snímkach – je možné rekonštruovať trojrozmerné zobrazenie pacienta.
Veľkou nevýhodou počítačovej tomografie je však fakt, že radiačná dávka potrebná na vytvorenie zobrazenia nie je maličkosť a radiačné žiarenie pre nás vôbec nie je dobré. Preto nie je vhodné pacienta zobrazovať opakovane, čo je v niektorých prípadoch veľmi dôležité – napríklad občas sa treba pozrieť na hojenie zlomeného stavca. Navyše pri CT je relatívne slabý kontrast pri zobrazení mäkkého tkaniva – svalov, vnútorných orgánov, a tak je často potrebné vstreknúť kontrastnú látku obsahujúcu jód na odlíšenie orgánov alebo nádorov – dobre vidieť tie miesta, kde sa jód nachádza. Čiže predsa len je tu nejaká ta injekcia.


...si neviem predstaviť , že ako by sa to aj technicky dalo vykonať ... veď ten samotný prístroj nie je práve z tých najmenších ...

http://www.radiologia-bratislava.sk/data/simple-gallery/fabius-mri-1.jpg
akeber
11.10.12,05:13
Povedala mi gastro že sa vkladá do konečníka ( neviem odborný názov ) a ten z vnútra podrobnejšie umožní nahliadnuť v akom stave je to , ale nejde o to samozrejme že im to nešlo spraviť , keď nádor je 13 cm od konca ale ide o to že to neurobili ináč a hlavne že nám nič nepovedali , bola by som vyžiadala novú žiadoať na CT telef. a nemuseli sme tak dlho čakať .
buchač
13.10.12,18:09
Povedala mi gastro že sa vkladá do konečníka ( neviem odborný názov ) a ten z vnútra podrobnejšie umožní nahliadnuť v akom stave je to , ale nejde o to samozrejme že im to nešlo spraviť , keď nádor je 13 cm od konca ale ide o to že to neurobili ináč a hlavne že nám nič nepovedali , bola by som vyžiadala novú žiadoať na CT telef. a nemuseli sme tak dlho čakať .

...nuž podľa mňa sa ale jedná o kolonoskopiu ...
2weird2die
13.10.12,18:25
V tomto a v mnohých ďalších prípadoch to je ale úplne bezpredmetné, či sa jedná o CT, kolonoskopiu... pacientovi nebolo poskytnuté vyšetrenie, ktoré bližšie špecifikuje jeho zdravotný stav a podiela sa na ďalšom postupe. to je pointa.
Gabhus
14.10.12,03:55
Tak či tak.... Pred prvou operáciou som bola na kolonoskopii a nevedeli mi ju urobiť, lebo nádor bol už taký veľký, že tým črevom neprešla ani sonda. No ale hneď ten doktor ma poslal na iné vyšetrenie a hneď aj tam volal, že je to súrne a brali ma o dva dni (bola nutná predpríprava). Neviem si predstaviť, že ak sa nedá urobiť jedno, neurobia druhé?????? Ono to asi takto bude že nie je nemocnica ako nemocnica a doktor ako doktor. Lenže potom načo také nemocnice a doktorov? Nech sú tri nemocnice ale poriadne. Aj tak nakoniec každý cestuje do BA, KE, PO, BB a pod. Horor:mee: Let´s go, onkáči:):)
BXLmiami
14.10.12,04:57
No tak s týmto musím len súhlasiť.Prístroje na tieto vyšetrenia sú neuveriteľne drahé,lekárov ktorí s nimi naozaj kvalifikovane robia je ako šafránu,mali by sa spraviť vyšetrovacie špecializované centrá.
buchač
14.10.12,05:56
V tomto a v mnohých ďalších prípadoch to je ale úplne bezpredmetné, či sa jedná o CT, kolonoskopiu... pacientovi nebolo poskytnuté vyšetrenie, ktoré bližšie špecifikuje jeho zdravotný stav a podiela sa na ďalšom postupe. to je pointa.
...možno mimotemy ...možno nie ....

Pointa spočíva v peniazoch ...
Niekde inde vo svete v pohode spravia jedincovi vyšetrenie ....

Na Slovensku pošlú v rámci šetrenia financií zdravotných poisťovní radšej zo špitáľa domov ....šak nech si ešte kapurkovú dá dotyčný ...a môže ísť do rakva kempingu ...
akeber
14.10.12,06:04
Tak som to myslela , pochopila si 2weird2die .
akeber
14.10.12,06:06
Nie na kolonoskopii už bol , viem čo je CT absolvujem ho každý rok aj ja som onko. už 32 rokov .
akeber
14.10.12,06:19
Tak či tak.... Pred prvou operáciou som bola na kolonoskopii a nevedeli mi ju urobiť, lebo nádor bol už taký veľký, že tým črevom neprešla ani sonda. No ale hneď ten doktor ma poslal na iné vyšetrenie a hneď aj tam volal, že je to súrne a brali ma o dva dni (bola nutná predpríprava). Neviem si predstaviť, že ak sa nedá urobiť jedno, neurobia druhé?????? Ono to asi takto bude že nie je nemocnica ako nemocnica a doktor ako doktor. Lenže potom načo také nemocnice a doktorov? Nech sú tri nemocnice ale poriadne. Aj tak nakoniec každý cestuje do BA, KE, PO, BB a pod. Horor:mee: Let´s go, onkáči:):)


Plne súhlasím , načo sú nám takéto nemocnice ? aj tak , keď nám horí pod zadkom hľadáme to najlepšie . Ja žijem v Levickom okrese chcela som absolvovať aspoň CT vyš v Leviciach , ale nevedeli mi nikdy urobiť opis :( tak stále chodím len do Blavy . Jedno jediné vyšetrenie som mala v Leviciach , hoci bolo krátke i napriek celkovej anestézii som cítila počas zákroku ukrutnú bolesť ....nikdy viac Levice .
akeber
14.10.12,06:21
Máš pravdu ale nielen peniaze , ale aj ľahostajnosť niektorých lekárov .
Cajicek21
14.10.12,18:31
Tak moja matka bola operovaná. Mala nádor v konečníku. Prvý vývod sa nezdaril, lebo vraj sa jej zle prekrvoval! Tak ju museli operovať znova! Druhý vývod sa jej ujal. Ale akoby toho nebolo málo, tak sa jej z horšilo dýchanie a teraz je napojená na dýchací prístroj! Má spravenú tracheotómiu! V nemocnici je už 1,5 mesiaca, na ARE! No nie je to pech? Inak matka má 72 rokov. Len zle je na tom aj to, že to všetko vzdáva! Ja som bez práce, ale ako môžem, tak chodím za ňou na Klenovu v Bratislave. Snažím sa ju psychicky podporovať. Keby sa to dalo, tak obetujem za moju matku polku môjho zdravia!
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
http://www.porada.sk/ajax.php
VieraPopluharova
14.10.12,20:34
Tak moja matka bola operovaná. Mala nádor v konečníku. Prvý vývod sa nezdaril, lebo vraj sa jej zle prekrvoval! Tak ju museli operovať znova! Druhý vývod sa jej ujal. Ale akoby toho nebolo málo, tak sa jej z horšilo dýchanie a teraz je napojená na dýchací prístroj! Má spravenú tracheotómiu! V nemocnici je už 1,5 mesiaca, na ARE! No nie je to pech? Inak matka má 72 rokov. Len zle je na tom aj to, že to všetko vzdáva! Ja som bez práce, ale ako môžem, tak chodím za ňou na Klenovu v Bratislave. Snažím sa ju psychicky podporovať. Keby sa to dalo, tak obetujem za moju matku polku môjho zdravia!
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
http://www.porada.sk/ajax.php



Ahoj Čajíček, ja bývam na Klenovej utorky, prípadne štvrtky, tento utorok mám službu v europacolone, ak chceš môžeš ma vyhľadať, budem hneď v prijímacej hale máme svoj stánok, tak by si niečo potrebovala, ohľadom mamy, lekárov, alebo poučenia o stómii, tak Ti budem k dispozícii.
VieraPopluharova
14.10.12,20:35
Ide o irigoskopiu, voľakedy sa robila i pod RTG, teraz radšej pod CT.....m
Cajicek21
14.10.12,20:43
Ahoj Čajíček, ja bývam na Klenovej utorky, prípadne štvrtky, tento utorok mám službu v europacolone, ak chceš môžeš ma vyhľadať, budem hneď v prijímacej hale máme svoj stánok, tak by si niečo potrebovala, ohľadom mamy, lekárov, alebo poučenia o stómii, tak Ti budem k dispozícii.
To je kde? europacolone? Moja matka je na onkológii na Klenovej

http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
VieraPopluharova
14.10.12,21:02
To je kde? europacolone? Moja matka je na onkológii na Klenovej

http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934



Priamo na NOU KLENOVá , tam kde sa chodí na registráciu, priamo vo vstupnej hale, budem tam od 10,00-13,00.
Cajicek21
15.10.12,05:57
Priamo na NOU KLENOVá , tam kde sa chodí na registráciu, priamo vo vstupnej hale, budem tam od 10,00-13,00.

Ked pojdem od vratnice a v lavo, ako je bazen? Lebo aj na pravo je registracia.

Inak by som tam prišiel vo štvrtok. Volám sa Peter Studenič
Na sebe budem mať riflovú bundu

http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934

http://www.porada.sk/ajax.php
akeber
15.10.12,06:36
Joj ! držím palce , veľa trpezlivosti Vám prajem .
VieraPopluharova
15.10.12,08:19
Ked pojdem od vratnice a v lavo, ako je bazen? Lebo aj na pravo je registracia.

Inak by som tam prišiel vo štvrtok. Volám sa Peter Studenič
Na sebe budem mať riflovú bundu

http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934

http://www.porada.sk/ajax.php


Ahoj,

ak pôjdeš od vratnice tak prvá budova hneď v pravo, budem tam zajtra od 10,00-13,00 hod., ak prídeš budem rada ak sa stretneme a porozprávame.
Cajicek21
15.10.12,12:24
plavčík
15.10.12,23:45
Milí moji spolubojovníci, dlho som sa neozvala....no mám dáke problémy/ odpadávam/ a behám po lekároch .

Prečítala som si príspevky ktoré som akosi nestihla do teraz ... chcem Vás všetkých srdečne pozdraviť a popriať samé dobré správy ,ale hlavne Vierke- Vieročka držím palce a pridávam sa k Búchačovmu "Kurva život..."
Gabhus
16.10.12,02:44
Ale no tak ľudia, šak život nie je to čo píše Juraj a možno aj niekedy je, ale krásna kur...... Plavčík drž sa, neboj, trochu poodpadávaš a zas bude dobre. Veď o tom to je - raz hore, raz dole, ale v globále O.K. Držme sa všetci:);)
VieraPopluharova
16.10.12,03:27
Milí moji spolubojovníci, dlho som sa neozvala....no mám dáke problémy/ odpadávam/ a behám po lekároch .

Prečítala som si príspevky ktoré som akosi nestihla do teraz ... chcem Vás všetkých srdečne pozdraviť a popriať samé dobré správy ,ale hlavne Vierke- Vieročka držím palce a pridávam sa k Búchačovmu "Kurva život..."

Moja ,

som rada, že si sa ozvala,som šťastná.....ak chceš napíš mi do ss-ky ak nechceš sem ako Ti môžeme pomôcť a Ty čo predpokladáš, že s čím by to mohlo súviseť? Ja som mala totiž tiež jedno obdobie kedy som bola viac na zemi ako na nohách, neviem kam chodíš k lekárom, možno sa nám podarí i stretnúť, ako som už vyššie napísala chodím buď utorky, alebo štvrtky na NOU. Dnes som tam medzi 10,00-13,00 hod.
Objímam ťa.
buchač
16.10.12,06:00
Ale no tak ľudia, šak život nie je to čo píše Juraj a možno aj niekedy je, ale krásna kur...... Plavčík drž sa, neboj, trochu poodpadávaš a zas bude dobre. Veď o tom to je - raz hore, raz dole, ale v globále O.K. Držme sa všetci:);)
mimotemy

Spomenula si mňa ...

Nuž ... ako to ... lebo to sa nedá len tak jednoducho povedať , zaonačiť tými krátkymi slovami a či vetami .
Na takúto debatu sú potrebné poriadne rozvité vety ...
Ale v globále je to jedno , či krátke slová - vety versus rozvitým ... dalo by sa povedať , niekedy súhlasiť a niekedy zasa naopak ...

Život je fasa krásna kurva ...............a ja si ho , kua , snažím užívať plnými dúškami ...
Cajicek21
16.10.12,07:15
VieraPopluharova

Tak asi vo štvrtok tam nebudeš, že?
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934
Zimama
16.10.12,09:02
mimotemy
Život je fasa krásna kurva ...............a ja si ho , kua , snažím užívať plnými dúškami ...

...niekedy krásna K, a niekedy sa zdá, že len K...:o - včera som sa dozvedela, že zať mojich krstných, ktorý sa nám odborne stará o trávnik na chalupe, má "už" tiež rakovinu (lymfatické uzliny) a dosť zle znáša chemoterapiu, a pritom je to chlap ako hora...:mee:
A v dedine, kde máme chalupu, máme tiež jedného známeho-domáceho chlapíka, dlhodobo nezamestnaný, chodil si od muža požičiavať peniaze, keď mu došla podpora, tak mu muž začal dávať peniaze nie len tak, ale napr. vykosil burinu, narúbal a poukladal drevo..., teraz v lete mal natrieť plot, ale nestihol ani do polovice - veľmi zle vyzerá, schudol, polovica krku a tváre opuchnutá, kamarát chalupár-lekár skonštatoval, že asi tiež rakovina (podľa nejakých vonkajších symptómov)...:mee:

Nuž tak si užívajme, kto momentálne môžeme - plnými dúškami...! :):o:)
uct2007
16.10.12,09:39
Držím palce a hlavne veľa, veľa sily do boja !!
uct2007
16.10.12,09:46
...niekedy krásna K, a niekedy sa zdá, že len K...:o - včera som sa dozvedela, že zať mojich krstných, ktorý sa nám odborne stará o trávnik na chalupe, má "už" tiež rakovinu (lymfatické uzliny) a dosť zle znáša chemoterapiu, a pritom je to chlap ako hora...:mee:
A v dedine, kde máme chalupu, máme tiež jedného známeho-domáceho chlapíka, dlhodobo nezamestnaný, chodil si od muža požičiavať peniaze, keď mu došla podpora, tak mu muž začal dávať peniaze nie len tak, ale napr. vykosil burinu, narúbal a poukladal drevo..., teraz v lete mal natrieť plot, ale nestihol ani do polovice - veľmi zle vyzerá, schudol, polovica krku a tváre opuchnutá, kamarát chalupár-lekár skonštatoval, že asi tiež rakovina (podľa nejakých vonkajších symptómov)...:mee:

Nuž tak si užívajme, kto momentálne môžeme - plnými dúškami...! :):o:)

Veru, užívajme si život a to že je krásny, pokiaľ sme tu a pokiaľ sa dá !!!
Na nácvik "skoku do truhly" máme všetci ešte času a času dosť a dosť :);):rolleyes::D
Som za každý jeden deň vďačná, čo som tu, aj keď je len napríklad taký upršaný ako dnes. Každý jeden deň sa počíta a je len na nás ako si ho prežijeme, či ho preplačeme, alebo sa popasujeme so svojimi ťažkosťami, bolesťami a trápeniami a nakopneme sa do ďalšieho boja.
Takže držím nám všetkým všetky palce :)
VieraPopluharova
16.10.12,16:19
VieraPopluharova

Tak asi vo štvrtok tam nebudeš, že?
http://www.porada.sk/newreply.php?do=postreply&t=140934


Nie , bohužiaľ tam nebudem, ale budú tam moje kolegyne a sú presne také isté ako ja, bývalé pacientky, so skúsenosťami a ochotné každému pomôcť, ak sa tam zastavíš daj mi vedieť, poviem Ti ako sa volajú, ja som mala službu dnes.....
VieraPopluharova
16.10.12,16:22
mimotemy

Spomenula si mňa ...

Nuž ... ako to ... lebo to sa nedá len tak jednoducho povedať , zaonačiť tými krátkymi slovami a či vetami .
Na takúto debatu sú potrebné poriadne rozvité vety ...
Ale v globále je to jedno , či krátke slová - vety versus rozvitým ... dalo by sa povedať , niekedy súhlasiť a niekedy zasa naopak ...

Život je fasa krásna kurva ...............a ja si ho , kua , snažím užívať plnými dúškami ...

Juri,

preto si plnými dúškami aj cez hadičky užívam......:);):)