ankavy
27.05.10,12:28
Ahojte.Potrebujem priložiť do môjho účtovníctva pri fakturácii zahraničnej prepravy originál ,,CMR", alebo môžem mať len prefotenú? Niekedy sa stáva, že mi vodič nedonesie tlačivo -zelenú CMR-určenú pre dopravcu.
JAJA11
27.05.10,11:04
Ahojte.Potrebujem priložiť do môjho účtovníctva pri fakturácii zahraničnej prepravy originál ,,CMR", alebo môžem mať len prefotenú? Niekedy sa stáva, že mi vodič nedonesie tlačivo -zelenú CMR-určenú pre dopravcu.

No ja by som tlačila na vodičov, aby to tlačivo vždy doniesli a nebude problém. Neviem či sa jedná o zamestnancov (finančný postih, ak ho nedodá), alebo o zmluvných prepravcov, ktorí vystavia fa. Pokiaľ mi nedodajú doklad, tak im neuhradím fa :o
ankavy
28.05.10,08:44
Áno, súhlasím, ale keď mi donesie len CMR tlačivo pre objednávateľa prepravy, ktorému ju fakturujem, a jemu ju musím priložiť, ja si môžem nechať len prefotenú?
Misicka21
28.05.10,08:47
Ja si nechávam len prefotenú CMR-ku keď sa stane, že donesie len jednu,
danushka
28.05.10,09:09
CMR je dohoda o prepravnej zmluve v medzinárodnej cestnej doprave. Vzťahuje sa na každú zmluvu pri cestnej preprave zásielok za úhradu realizovanú v rámci medzinárodnej kamiónovej dopravy, ak miesto prevzatia zásielky a miesto dodania zásielky je v dvoch rôznych štátoch, z ktorých aspoň jeden je zmluvným štátom Dohody CMR.



Dokladom o uzavretí prepravnej zmluvy je nákladný list. V prípade ak nákladný list chýba, alebo sa stratí, prípadne má nedostatky, platia naďalej všetky ustanovenia konkrétnej prepravnej zmluvy. Ak treba zásielku naložiť na niekoľko vozidiel, alebo ak ide o rôzne druhy alebo samostatné časti zásielky, má odosielateľ alebo dopravca právo žiadať o vystavenie toľkých nákladných listov, koľko vozidiel sa má použiť, alebo koľko druhov alebo samostatných častí zásielky sa má nakladať.


Nákladný list CMR sa vystavuje v troch kópiách. Prvá – červená (vrchná) časť je pre odosielateľa, druhá – modrá časť je určená pre príjemcu a tretiu – zelenú časť si nechá dopravca. Prípadné ďalšie kópie (čierne) sú určené colným orgánom, zasielateľom a pod.

Na prvej nakládke má vodič nechávať len prvú - červenú časť CMR u odosielateľa.
Toto by mal vedieť každý vodič ako Otčenáš a Zdravas. Dajte to každému podpísať a spravte im no-no-no, že budú sankcionovaní za nedodržanie povinnosti dokladovania a oni sa to naučia :D.
tomasenkoslav
02.06.10,10:16
CMR je dohoda o prepravnej zmluve v medzinárodnej cestnej doprave.

V niektorých vzácnych prípadoch CMR môže znamenať i Continental Matador Rubber s.r.o.

http://www.matador.sk/index.cfm?Module=ActiveWeb&page=WebPage&s=company


a v dalšom vzácnom prípade medzinárodnú značku pre štát CaMeRoon

mimotemytomasenko