Zavrieť

Porady

CMR

Ahojte.Potrebujem priložiť do môjho účtovníctva pri fakturácii zahraničnej prepravy originál ,,CMR", alebo môžem mať len prefotenú? Niekedy sa stáva, že mi vodič nedonesie tlačivo -zelenú CMR-určenú pre dopravcu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    ankavy Pozri príspevok
    Ahojte.Potrebujem priložiť do môjho účtovníctva pri fakturácii zahraničnej prepravy originál ,,CMR", alebo môžem mať len prefotenú? Niekedy sa stáva, že mi vodič nedonesie tlačivo -zelenú CMR-určenú pre dopravcu.
    No ja by som tlačila na vodičov, aby to tlačivo vždy doniesli a nebude problém. Neviem či sa jedná o zamestnancov (finančný postih, ak ho nedodá), alebo o zmluvných prepravcov, ktorí vystavia fa. Pokiaľ mi nedodajú doklad, tak im neuhradím fa

    ankavy je offline (nepripojený) ankavy

    ankavy
    Áno, súhlasím, ale keď mi donesie len CMR tlačivo pre objednávateľa prepravy, ktorému ju fakturujem, a jemu ju musím priložiť, ja si môžem nechať len prefotenú?

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    CMR je dohoda o prepravnej zmluve v medzinárodnej cestnej doprave. Vzťahuje sa na každú zmluvu pri cestnej preprave zásielok za úhradu realizovanú v rámci medzinárodnej kamiónovej dopravy, ak miesto prevzatia zásielky a miesto dodania zásielky je v dvoch rôznych štátoch, z ktorých aspoň jeden je zmluvným štátom Dohody CMR.



    Dokladom o uzavretí prepravnej zmluvy je nákladný list. V prípade ak nákladný list chýba, alebo sa stratí, prípadne má nedostatky, platia naďalej všetky ustanovenia konkrétnej prepravnej zmluvy. Ak treba zásielku naložiť na niekoľko vozidiel, alebo ak ide o rôzne druhy alebo samostatné časti zásielky, má odosielateľ alebo dopravca právo žiadať o vystavenie toľkých nákladných listov, koľko vozidiel sa má použiť, alebo koľko druhov alebo samostatných častí zásielky sa má nakladať.


    Nákladný list CMR sa vystavuje v troch kópiách. Prvá – červená (vrchná) časť je pre odosielateľa, druhá – modrá časť je určená pre príjemcu a tretiu – zelenú časť si nechá dopravca. Prípadné ďalšie kópie (čierne) sú určené colným orgánom, zasielateľom a pod.

    Na prvej nakládke má vodič nechávať len prvú - červenú časť CMR u odosielateľa.
    Toto by mal vedieť každý vodič ako Otčenáš a Zdravas. Dajte to každému podpísať a spravte im no-no-no, že budú sankcionovaní za nedodržanie povinnosti dokladovania a oni sa to naučia .
    tomasenkoslav
    danushka Pozri príspevok
    CMR je dohoda o prepravnej zmluve v medzinárodnej cestnej doprave.
    V niektorých vzácnych prípadoch CMR môže znamenať i Continental Matador Rubber s.r.o.

    http://www.matador.sk/index.cfm?Modu...Page&s=company


    a v dalšom vzácnom prípade medzinárodnú značku pre štát CaMeRoon

    tomasenko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.