reskara
29.05.10,15:58
dobry den chcel by som sa spytat,ze ked chcem zalozit e-shop,tak ci je potrebne mat podnikatelsky ucet alebo ucet ako fyzicka osoba.lebo mam na uctoch nijake exekucie a nechcel by som to tam dat.tak ci mozem pouzit aj nijaky iny ucet inej osoby.je to legalne?alebo ako by sato dalo vyriesit?dakujem
Zita5
29.05.10,14:50
dobry den chcel by som sa spytat,ze ked chcem zalozit e-shop,tak ci je potrebne mat podnikatelsky ucet alebo ucet ako fyzicka osoba.lebo mam na uctoch nijake exekucie a nechcel by som to tam dat.tak ci mozem pouzit aj nijaky iny ucet inej osoby.je to legalne?alebo ako by sato dalo vyriesit?dakujem

Používať účet inej osoby na podnikanie je nezmysel .Treba podnikať na vlastné meno , vlastný účet ....
Nemám s týmto skúsenosť , ale určite je to obchádzanie zákona .Vo Vašom záujme by malo byť v prvom rade sa čím skôr zbaviť exekúcie a nie špekulovať , ako exekútora obísť .

Otvorenie účtu ,bez ohľadu na to , či sa bude nazývať podnikateľským,alebo osobným účtom ste povinný ohlásiť na Daňový úrad viď §31 odst.5 písm.a http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-sprave-dani-a-poplatkov-od-01-01-2010-a.html#31

Ak si túto povinnosť nesplníte hrozí Vám možná sankcia zo strany Daňového úradu .

Treba počítať s tým , že exekútor si môže dať opakovane zistiť v bankách Vaše účty a opakovane požiada DU o nahlásenie zmien ,ktoré sa udiali medzi časom . Okrem iných súčinných tretích osôb v exekúcii je Daňový úrad a banky povinný/é nahlásiť zmeny v súlade so Zákonom o exekúcii Súčinnosť tretích osôb
§ 34 .
Ak by si túto povinnosť nesplnili tak
- Za nesplnenie povinností uvedených v odsekoch 1 až 12 môže súd na návrh exekútora uložiť poriadkovú pokutu.

Takže doporučujem si to dobre pemyslieť a nečakať , že Vám niekto Váš nápad odklepne,resp. odsúhlasí . Zodpovednosť je výlučne na na Vás .
Dostali ste sa do problémov,ktoré treba riešiť a netreba ich tlačiť pred sebou .

To je môj názor .
---------
reskara
29.05.10,15:16
profesional
30.05.10,15:17
Je uplne jedno ci pojde o ucet podnikatelsky alebo osobny. Exekutor podla rodneho cisla na ten ucet pride tak ci tak.
Jedina sanca je mat s.r.o. a ucet zalozeny na s.r.o.
S tym ze ta s.r.o. by bola prevadzkovatelom celeho obchodu.
reskara
31.05.10,10:23
velmo pekne dakujem za odpoved.velmo mi to pomohlo.to znamena ze ked zalozime s.r.o,tak exekutor nemoze siahnut na ucet ktory bude zalozeny na s.r.o.dobre tomu chapem?vdaka.
profesional
01.06.10,08:31
presne tak..