Zavrieť

Porady

internetovy obcho-ponikatelsky ucet

dobry den chcel by som sa spytat,ze ked chcem zalozit e-shop,tak ci je potrebne mat podnikatelsky ucet alebo ucet ako fyzicka osoba.lebo mam na uctoch nijake exekucie a nechcel by som to tam dat.tak ci mozem pouzit aj nijaky iny ucet inej osoby.je to legalne?alebo ako by sato dalo vyriesit?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    reskara Pozri príspevok
    dobry den chcel by som sa spytat,ze ked chcem zalozit e-shop,tak ci je potrebne mat podnikatelsky ucet alebo ucet ako fyzicka osoba.lebo mam na uctoch nijake exekucie a nechcel by som to tam dat.tak ci mozem pouzit aj nijaky iny ucet inej osoby.je to legalne?alebo ako by sato dalo vyriesit?dakujem
    Používať účet inej osoby na podnikanie je nezmysel .Treba podnikať na vlastné meno , vlastný účet ....
    Nemám s týmto skúsenosť , ale určite je to obchádzanie zákona .Vo Vašom záujme by malo byť v prvom rade sa čím skôr zbaviť exekúcie a nie špekulovať , ako exekútora obísť .

    Otvorenie účtu ,bez ohľadu na to , či sa bude nazývať podnikateľským,alebo osobným účtom ste povinný ohlásiť na Daňový úrad viď §31 odst.5 písm.a http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-...2010-a.html#31

    Ak si túto povinnosť nesplníte hrozí Vám možná sankcia zo strany Daňového úradu .


    Treba počítať s tým , že exekútor si môže dať opakovane zistiť v bankách Vaše účty a opakovane požiada DU o nahlásenie zmien ,ktoré sa udiali medzi časom . Okrem iných súčinných tretích osôb v exekúcii je Daňový úrad a banky povinný/é nahlásiť zmeny v súlade so Zákonom o exekúcii Súčinnosť tretích osôb
    § 34
    .

    Ak by si túto povinnosť nesplnili tak
    - Za nesplnenie povinností uvedených v odsekoch 1 až 12 môže súd na návrh exekútora uložiť poriadkovú pokutu.

    Takže doporučujem si to dobre pemyslieť a nečakať , že Vám niekto Váš nápad odklepne,resp. odsúhlasí . Zodpovednosť je výlučne na na Vás .
    Dostali ste sa do problémov,ktoré treba riešiť a netreba ich tlačiť pred sebou .

    To je môj názor .
    ---------

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Je uplne jedno ci pojde o ucet podnikatelsky alebo osobny. Exekutor podla rodneho cisla na ten ucet pride tak ci tak.
    Jedina sanca je mat s.r.o. a ucet zalozeny na s.r.o.
    S tym ze ta s.r.o. by bola prevadzkovatelom celeho obchodu.

    reskara je offline (nepripojený) reskara

    reskara
    velmo pekne dakujem za odpoved.velmo mi to pomohlo.to znamena ze ked zalozime s.r.o,tak exekutor nemoze siahnut na ucet ktory bude zalozeny na s.r.o.dobre tomu chapem?vdaka.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    presne tak..

    internetovy obcho-ponikatelsky ucet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.