Lucius-IL
31.05.10,23:12
Dobry den,
prosim poradte s ktorou firmou ohladne SEO optimalizacie mate dobre skusenosti. Popripade ktorej firme sa je dobre vyhnut. Kludne aj cez SS. Dakujem
Laco-monter
31.05.10,23:18
Vysvetli čo je "SEO" .

Ďakujem.
Dantess
01.06.10,05:47
Laco-monter - Optimalizácia pre vyhľadávače. Teda nástroj, pomocou ktorého Ťa google radí vyššie a na lepšie pozície, ktoré sú dlhodobé. Oproti PPC je tam nevýhoda dlhá doba, kým sa dostaneš na top, ale potom už nemusíš za to platiť.

Pre Luciusa - Ak sa nemýlim máš zameranie ako hej.sk, takže SEO Ťa vyjde relatívne draho. Odporúčam ale dať do googla "seo optimalizácia" a firmy, ktoré sú na prvých 2 stranách kontkatovať s mailom, kde si rozpísal čo potrebuješ. Následne dostaneš cenovú ponuku od každej firmy.

Odporučiť by som ti mohol, ale bolo by to zbytočné, lebo ja neviem, či mam toho najlepšieho a najlacnejšieho a možno sa tebe podarí nájsť lepšieho. To, že kontaktuješ prvé 2 strany na ich kľúčové slová znamená, že niečo o tom SEO musia vedieť a nemajú to zaradené len ako ponuku, ako niektoré firmy, že SEO optimalizácia a dajú Ťa do 40 katalógov a skončili.

Taktiež je nutné pripomenúť, že prvá analýza a všetko Ťa vyjde na cca. 200 - 500 eur a potom je potrebné na tom mesačne aspoň pol roka makať, takže mesačne cca. 100eur. Držím palce
profesional
01.06.10,08:36
Konecne tema kde sa mozes Dantess realizovat.
A ani mi to v tejto teme nevadi.:-)
Dantess
01.06.10,08:55
Teraz sa vybúrim :D Ale nie, napísal som všetko čo by mal Lucius spraviť
profesional
01.06.10,09:02
Ved mu rovno porad seba.. a nie konkurenciu ..hihi.. ci si v prvych 3 na googli v sk na SEO?
padro
01.06.10,09:21
profesional ty uz kedy pochopis ze dantess je maser a nerobi SEO? :D :D
profesional
01.06.10,09:32
On je maser co robi SEO..:-)
Dantess
01.06.10,09:42
On je maser co robi SEO..:-)
Ak ma nájdeš niekde, že robím SEO, takti dám permanentku na masáž v hodnote 1 000 000 000 000 000eur. Nič konkrétne som tu o SEO nepovedal, lebo nič konkrétne o tom neviem... Už to pochop prosím a nepíš tu bludy. Ak by som to robil, tak mu napíšem SS s mojím kontaktom a neradím tu konkurenciu. trošku rozmýšľaj s tou profesionálnou hlavou
profesional
01.06.10,10:12
Aaale chlapce, maserko.. nezlosti sa..
Ved sam si pred casom pisal, ze si si urobil web, na ktory si pouzil svoje SEO vedomosti a ze ti generuje super biznis.. pamatas..?
Tak ako to je? Odrbkaval si vtedy ci teraz?
Dantess
01.06.10,10:21
Nájdi mi ten príspevok prosím...
Dantess
01.06.10,10:33
Dokonca Ti rád pošlem aj faktúry od SEO experta, ktorého v googli nájdes raz dva, len aby si videl, že na to mám človeka čo mi SEO robí. Ak to zabráni tvojim konšpiračným teóriám, tak veľmi rád.
padro
01.06.10,10:53
prefesional ale teraz uz taras ...
Lucius-IL
01.06.10,20:51
chlapci, vsak ja som chcel poradit a nie aby ste sa medzi sebou pozabyjali.
Deiky
02.06.10,05:29
Napis ak mozes o aky druh webu ide a kolko by si cca investoval... Potom ti nieco poradim...
Je mnoho firiem SEO sluzby su pomerne drahe.. aspon tie ktore to aj ozaj urobia s efektom... Vsetko zavisi od penazi a dohody... Pokial ches kompletne SEO tak si priprav poriadnu palku vynde ta to tak od 500€ a viac... ked neches investovat viac aspon si zaplat registraciu do katalogov a nejake malickosti kolotoho... to toalenema taky efekt v dnesnej dobe uz aj to je "nic" : ) Pokial ches uz investovat poriadny balik a zalezi ti natom aby ta ludia videli tak potom kombinuj SEO a SEM...
Niekedy je cena podmienena aj zameranim teda oborom stranky... niekde je konkurencia mala niekde velka...
Ak neches adresu webu riesit tu na skle kludne napis spravu a zbytok doriesime zase tu...
Tristann
14.06.10,19:49
zdravím! :-) Do optimalizácie sa trošku rozumiem - nie som v tom slovenský guru ale nejaké úspešné projekty za sebou mám.

Cena:
Veľa záleží od toho, v akej oblasti podnikáš a aká je tam konkurencia a teda náročnosť optimalizácie a zároveň v akom stave máš stránku.
Všetko je vecou dohody ale je potrebné riešiť konkrétny projekt, pretože je to o individuálnej situácií a dlhodobej spolupráci. (nečakaj že zo dňa na deň budeš na prvých pozíciach)

Ako píše Deiky - dôležitý je rozpočet a ciele. Základná optimalizácia vôbec nemusí byť drahá. Základom sú spätná odkazy ale zároveň pre optimalizáciu stránky je dôležité aj ich správne znenie a umiestnenie. Dá sa pri tom aj zopár vecí pokaziť preto odporúčam od začiatku mať odborníka, ktorý bude reagovať na tvoje potreby aj rozpočet.

Ale neboj sa investície do optimalizácie stránky! Najdôležitejšie je to správne naštartovať a potom už len udržiavať - ešte som nemal klienta, ktorému by sa táto investícia nevrátila!!!

Toto je dôležité pri výbere - pýtaj si od firiem aktuálne referencie, ktoré si môžeš skontrolovať.
Deiky
15.06.10,08:30
Este dodam ze treba hlavne mysliet nato, ze to nieje jednorazova zalezistost... je to neustaly "boj" s konkurenciou castokrat omnoho tazsi ako na realnom trhu. Net je dynamicky, staci jeden odkaz jeden preklik a potencialny navstevnik môze byt velmi rýchlo pri konkurencii...

Ako bolo povedane. Hlavne sa netreba bat investovat do Internetoveho marketingu a koordinovat ho paralelne s offline marketingom.. (co robi malo ludi, dokonca aj medzi odbornikmi sa takýto ludia nájdu...) Len tak bokom poviem, ze castokrat sa niektore firmy zameriavaju vylucne na svoju oblast co je chyba..

nech si hovori kto che co che cely marketing je o kreativite, je to jedna velka schema a urcenim vhodnej strategie a vyuzitim nastrojov dosiahnete pozadovane vysledky.. Tomu vsetkemu ale predchadza analyza prostriedia ktora nieje jadnorazová. Analyzuje sa pred aj pocas je to sprievodny nazvem to jav, ktorý je podkladom pre rozhodovanie pri tvorbe strategie...
Trendy internetoveho marketingu sa neustale menia, presnejsie zdokonaluju, priichadzaju nove nástroje postupy atd...
Dantess
15.06.10,08:31
Po 3 nie veľmi úspešných pokusoch so Slovenskou SEO scénou som sa rozhodol preorientovať na českých SEO mágov. Prečítal som si pár článkov a keď na Slovensku vznikla 1. strana o SEO, tak v ČR už ich boli desiatky a fungovali niekoľko rokov. ČR je v internetovom marketingu niekoľko rokov pred nami a to mi určite potvrdí mnoho ľudí s e-shopmi, ktorí si to dávali robiť u čechov. Taktiež kým Slovák, ktorý má SEO firmu na 1. strane si pýta za celkovú optimalizáciu od 300 do 800 eur v čechách je táto cena zásadne nižšia a konkurencia vyššia. Takže jednoznačne odporúčam český trh, pretože ja osobne som ten slovenský už vyplitval a nemienim za to platiť viac, než 100e mesačne. Na Slovensku Ti za 100e spravia málo, v ČR 2x toľko.

Je mnoho firiem, takže napíš jeden mail, kde píšeš o tom, že máš eshop, o tom a o tom, sprav si zoznam SEO firiem z CR googla, ktoré sú na 1. a 2. strane, pošli to všetkým, daj svoj mesačný rozpočet a uvidíš.
Businessman13
16.06.10,08:17
Ahoj, ja by som Ti vedel poradit firmu, ktorú aj sám zastupujem "All4business" a ponuka Ti omnoho viac veci ako len jednorazovu seo, sou by pri zakupeni isteho produktu prebiehala cely polrok, plus hosting dozivotny na nasich serveroch, plus 25 klucovych slov, zvysenie pozicie v googli na prvu stranu a tak dalej, Ak ta to zaujalo tak napis
Dantess
16.06.10,08:55
Ahoj, ja by som Ti vedel poradit firmu, ktorú aj sám zastupujem "All4business" a ponuka Ti omnoho viac veci ako len jednorazovu seo, sou by pri zakupeni isteho produktu prebiehala cely polrok, plus hosting dozivotny na nasich serveroch, plus 25 klucovych slov, zvysenie pozicie v googli na prvu stranu a tak dalej, Ak ta to zaujalo tak napis
Hoď sem nejaké referencie ohľadom SEO, lebo 25 kľučových slov na SEO je dobrá konina. Ale tie referencie by som si rád pozrel. Ak je vasa stranka all4biznis.com, tak už len na nej je vidno, že je zle onpage optimalizovaná a to som laik
Bastian
16.06.10,12:23
Laco-monter - Optimalizácia pre vyhľadávače. Teda nástroj, pomocou ktorého Ťa google radí vyššie a na lepšie pozície, ktoré sú dlhodobé. Oproti PPC je tam nevýhoda dlhá doba, kým sa dostaneš na top, ale potom už nemusíš za to platiť.

Pre Luciusa - Ak sa nemýlim máš zameranie ako hej.sk, takže SEO Ťa vyjde relatívne draho. Odporúčam ale dať do googla "seo optimalizácia" a firmy, ktoré sú na prvých 2 stranách kontkatovať s mailom, kde si rozpísal čo potrebuješ. Následne dostaneš cenovú ponuku od každej firmy.

Odporučiť by som ti mohol, ale bolo by to zbytočné, lebo ja neviem, či mam toho najlepšieho a najlacnejšieho a možno sa tebe podarí nájsť lepšieho. To, že kontaktuješ prvé 2 strany na ich kľúčové slová znamená, že niečo o tom SEO musia vedieť a nemajú to zaradené len ako ponuku, ako niektoré firmy, že SEO optimalizácia a dajú Ťa do 40 katalógov a skončili.

Taktiež je nutné pripomenúť, že prvá analýza a všetko Ťa vyjde na cca. 200 - 500 eur a potom je potrebné na tom mesačne aspoň pol roka makať, takže mesačne cca. 100eur. Držím palce
Však sem napíš, čo všetko Ti tí odborníci urobili na stránke (konkrétne úkony). Ja osobne vidím na Tvojej stránke pár dosť vážnych medzier. Rovnako aj u Luciusa.
Dantess
16.06.10,12:32
Však sem napíš, čo všetko Ti tí odborníci urobili na stránke (konkrétne úkony). Ja osobne vidím na Tvojej stránke pár dosť vážnych medzier. Rovnako aj u Luciusa.
Ide o to, že onpage je asi len 10% úspechu a pri nízkej konkurencii (ako mám ja) to nikto nechcel riešiť. V podstate aj preto som sa preorientoval na CR trh. Nová firma na tom začne robiť od 1.7. tak uvidíme čo viac spravia
Bastian
16.06.10,12:40
Ide o to, že onpage je asi len 10% úspechu a pri nízkej konkurencii (ako mám ja) to nikto nechcel riešiť. V podstate aj preto som sa preorientoval na CR trh. Nová firma na tom začne robiť od 1.7. tak uvidíme čo viac spravia
Ale no :).
Vravíš, že začne na tom robiť nová firma? Už ste sa dohodli? Aj Ti povedali čo všetko urobia? Tých SEO odrbávačov je veľmi veľa. Pozor na to (aj tu na porade už bol jeden...) :).
padro
16.06.10,13:25
Dantess zase ta niekto sklamal? .. hmm tak ja si zatial vsetko robim sam, autovybava.sk ... takze skuste dat do google: autodoplnky, deflektory, autokoberce, autopotahy, transmittery ... mal som ponuku na seo ale pod 2 tis. E sa so mnou nechcel ani bavit, tak zatial je to vo vlastnom spravovani :D
Dantess
16.06.10,20:57
Dantess zase ta niekto sklamal? .. hmm tak ja si zatial vsetko robim sam, autovybava.sk ... takze skuste dat do google: autodoplnky, deflektory, autokoberce, autopotahy, transmittery ... mal som ponuku na seo ale pod 2 tis. E sa so mnou nechcel ani bavit, tak zatial je to vo vlastnom spravovani :D
Nepovedal by som, že sklamal. Ale viem, že sa dá robit viac. Ta firma je 1. v CR google, tak uvidime
Deiky
17.06.10,04:47
Treba si taktiez uvedomit ze pokial nemate kvalitny obsah sluzby alebo produkty pomer cena kvalita alebo sluzby pre zakaznikov atď.. tak sa vam do SEO ani neoplati investovat... Cielom SEO je prilakat relevantných zakazníkov, ktori maju o vas obsah alebo produkt ci sluzbu zaujem ale co z toho ked vas web neponukne to co vyzaduju po kvalitativnej ci cenovej stranke.... taktiez dôlezitu hru hra aj prostredie teda webstranka... chem tym povedat naco optimalizovat nieco co si nikto nekupi...Ak mate napr. tovar za 500€ a iní ho ponukaju za 250€ pri rovnakych podmiankach aj pri vysokom pocte relevantnych navstzevnikov nedospejete k uspesnemu preedaju.. Zase podotýkam SEO je len cast internetoveho marketingu, ktorý je castou klasickeho marketingu... je potrebne zosuladit vsetky podnikove funkcie..
Dantess
17.06.10,08:02
Treba si taktiez uvedomit ze pokial nemate kvalitny obsah sluzby alebo produkty pomer cena kvalita alebo sluzby pre zakaznikov atď.. tak sa vam do SEO ani neoplati investovat... Cielom SEO je prilakat relevantných zakazníkov, ktori maju o vas obsah alebo produkt ci sluzbu zaujem ale co z toho ked vas web neponukne to co vyzaduju po kvalitativnej ci cenovej stranke.... taktiez dôlezitu hru hra aj prostredie teda webstranka... chem tym povedat naco optimalizovat nieco co si nikto nekupi...Ak mate napr. tovar za 500€ a iní ho ponukaju za 250€ pri rovnakych podmiankach aj pri vysokom pocte relevantnych navstzevnikov nedospejete k uspesnemu preedaju.. Zase podotýkam SEO je len cast internetoveho marketingu, ktorý je castou klasickeho marketingu... je potrebne zosuladit vsetky podnikove funkcie..
Tak to je jasné, že ak predávaš čiernu niť za 500 eur/kotúč, tak si to nikto nekúpi aj keby si 1. v googli na "niť, nite, atď.". SEO je skvelým doplnkom k celku. Ale sám o sebe nemá význam, tak ako žiaden iný marketingový ťah. Všetko sa navzájom musí doplňovať. Produkt-kvalita-cena-jednanie so zákazníkmi-marketing. Ak niečo z tohoto je zlé, tak biznis už nieje uplne v poriadku. Samozrejme som to zjednodušil, ale základ je cca. taký. A k tomu českému SEO. Michal Kubíček je autorom 2 SEO kníh s množstvom skúseností a pýta rovnako veľa ako nejaký slovák, takmer bez referencií...
Dáša_
17.06.10,14:52
Tak to je jasné, že ak predávaš čiernu niť za 500 eur/kotúč, tak si to nikto nekúpi aj keby si 1. v googli na "niť, nite, atď.". SEO je skvelým doplnkom k celku. Ale sám o sebe nemá význam, tak ako žiaden iný marketingový ťah. Všetko sa navzájom musí doplňovať. Produkt-kvalita-cena-jednanie so zákazníkmi-marketing. Ak niečo z tohoto je zlé, tak biznis už nieje uplne v poriadku. Samozrejme som to zjednodušil, ale základ je cca. taký. A k tomu českému SEO. Michal Kubíček je autorom 2 SEO kníh s množstvom skúseností a pýta rovnako veľa ako nejaký slovák, takmer bez referencií...


dantess a čo vlastne očakávaš od toho SEO teraz?

Ja som mala pocit, že si momentálne skoro na hranici toho, čo vy dvaja môžete urobiť. SEO má byť podpora k rozšíreniu firmy aj do iných miest? ALebo idete rozširovať salón na momentálnom mieste? Alebo rozšírenie biznisu úplne iným smerom?

lebo ako si spomínam, ty si do toho vrazil riadne peniaze. Aspon sa mi tak javí.
Dantess
17.06.10,15:08
dantess a čo vlastne očakávaš od toho SEO teraz?

Ja som mala pocit, že si momentálne skoro na hranici toho, čo vy dvaja môžete urobiť. SEO má byť podpora k rozšíreniu firmy aj do iných miest? ALebo idete rozširovať salón na momentálnom mieste? Alebo rozšírenie biznisu úplne iným smerom?

lebo ako si spomínam, ty si do toho vrazil riadne peniaze. Aspon sa mi tak javí.
Do SEO som doteraz dal cca. 1000 eur. Za 1 reklamu v casopise mojezdravie 830. Neprinieslo mi to ani 1 cloveka. SEO uz niekolko stoviek a sme na hranici s volnymi kapacitami v salone, ale ajtak nemame este najlepsiu stranku ohladom SEO. Je pravda, ze google eviduje nasu stranku na celom slovensku ako 1. najhladanejsiu na vyraz masaze bratislava a nejaku 3. na vyraz masaze a to sme otvoreni len rok. Samozrejme nejde len o SEO. Hlavny marketing robime s nasimi klientmi, ktori nas navstevuju a stavaju sa tak sucastou nasho maleho MLM marketingu. Planujeme otvorit dalsiu prevadzku, takze si potrebujeme na nete vybudovat meno znacky. Taktiez na slova ako napriklad medova masaz, klasicka masaz, a jednotlive typy masazi nas google hlada dost daleko, takze je co robit. A dnes je to o 2 typoch reklamy. Internet a ustne podanie. Mame klientov aj nad 60 rokov a vsetci nas nasli na nete. Takze uz aj seniori hladaju na nete.
Dáša_
17.06.10,15:31
Do SEO som doteraz dal cca. 1000 eur. Za 1 reklamu v casopise mojezdravie 830. Neprinieslo mi to ani 1 cloveka. SEO uz niekolko stoviek a sme na hranici s volnymi kapacitami v salone, ale ajtak nemame este najlepsiu stranku ohladom SEO. Je pravda, ze google eviduje nasu stranku na celom slovensku ako 1. najhladanejsiu na vyraz masaze bratislava a nejaku 3. na vyraz masaze a to sme otvoreni len rok. Samozrejme nejde len o SEO. Hlavny marketing robime s nasimi klientmi, ktori nas navstevuju a stavaju sa tak sucastou nasho maleho MLM marketingu. Planujeme otvorit dalsiu prevadzku, takze si potrebujeme na nete vybudovat meno znacky. Taktiez na slova ako napriklad medova masaz, klasicka masaz, a jednotlive typy masazi nas google hlada dost daleko, takze je co robit. A dnes je to o 2 typoch reklamy. Internet a ustne podanie. Mame klientov aj nad 60 rokov a vsetci nas nasli na nete. Takze uz aj seniori hladaju na nete.

vieš iste, že všetci vás našli na nete alebo niektorí sú aj ústnym podaním? Dokážeš to rozdeliť?

Inak, dôchodcov, teda hlavne dôchodkyne mám aj ja. V pohode, nemajú problém surfovať, objednávať, pridávať fotky...
Dantess
17.06.10,15:39
vieš iste, že všetci vás našli na nete alebo niektorí sú aj ústnym podaním? Dokážeš to rozdeliť?

Inak, dôchodcov, teda hlavne dôchodkyne mám aj ja. V pohode, nemajú problém surfovať, objednávať, pridávať fotky...
Dochodcovia vsetci. Pytame sa klientov odkial sa o nas dozvedeli, tak mame prehlad. Nezil som v dobach minulych, tak neviem ako sa veci hladali davno, ale ked dnes chce niekto nejaku sluzbu uplne prva vec kam siahne je google. Neviem si predstavit, ze by som hladal inde, nez na nete. Setri to cas a hadze to relevantne stranky, ktore naozaj hladam a to sa v dnesnej uponahlanej dobe ceni.
Dáša_
17.06.10,15:42
Dochodcovia vsetci. Pytame sa klientov odkial sa o nas dozvedeli, tak mame prehlad. Nezil som v dobach minulych, tak neviem ako sa veci hladali davno, ale ked dnes chce niekto nejaku sluzbu uplne prva vec kam siahne je google. Neviem si predstavit, ze by som hladal inde, nez na nete. Setri to cas a hadze to relevantne stranky, ktore naozaj hladam a to sa v dnesnej uponahlanej dobe ceni.

mne občas noví zákaznici telefonujú a povedia mi, že o mne vedia od suseda, od kamarátky. Že na net nechodia a chcú objednávať telefonicky.

V minulých dobách sa veľa informácii šírilo hlavne ústnym podaním :):)
miroporada
03.07.10,20:46
Vysvetli čo je "SEO" .

Ďakujem.


Odporúčam zadávateľovi témy a tiež ďalším, ktorí nevedia ešte čo presne SEO znamená prečítať si pár článkov na stránke, ktorá o SEO (http://www.seopedia.sk) hovorí :)
bruccio
05.07.10,05:56
ja sa so SEO, respektive optimalizaciou pre google zaoberam 4 roky, mam dobre referencie, vysledky,

rad pomozem
PetoSk
11.07.10,17:32
Medzi najvacsie SEO firmy na Slovensku patri PizzaSEO, Visibility, Soltes.eu, SEOcentrum. Ostatne to robia vacsinou ako sucast nejakej inej prace a nevenuju sa tomu primarne. Preto asi vybrat si z tychto. Ceske spolocnosti sa daju tiez oslovit.

Tu si vsak ti naozaj kvalitni ako to tu nazyvate "guru-ovia" od teba vypytaju ciastku, ktora sa ti na rozpocte prejavi a zaroven SEO nie je jednorazovka - robi sa uz donekonecna. SEO ma vsak pozitivne ROI u vacsiny projektov - ak je spravene dobre.
Nie je dobre si SEO robit sam, lebo je vela mytov, aj na tych ospevovanych SEO blogoch, ktore ti skor uskodia ako pomozu. Na kvalitne SEO je potrebne pravidelne robit experimenty, ktore ti davaju vysledky.
Dáša_
04.10.10,08:01
Deiky
04.10.10,11:54
len pre zaujímavosť http://www.zajtra.sk/biznis/kaslite-seo-su-dolezitejsie-veci/6-clanok.html

Autor zrejme nevedel co pise pretoze napisal :

1.
Ľudia, ktorí sa živia SEO-m Vás budú presviedčať ako veľmi to potrebujete. Niekedy však stačí mať dobrý web, kvalitný obsah, alebo nejak vytŕčať z davu a úspech sa dostaví tak-či-tak."

Sucastou SEO je aj copywriting teda nieln pisanie textu plného kvalitných keywords ale aj textu kvalitného pre uzivatela = kvalitny obsah ..... Autor vlastne pise co je SEO teda blbost ...

2
Že keď zaplatíte napr. 1000 eur za kliknutia v Googli, Facebooku či eTargete, že vám klesnú tržby?
Samozrejme, že stúpnu, musia stúpnuť.

Nemusia, nieje pravda.... Zla voľba a nastavenie ci uz platenej kontextovej (napr PPC) alebo celkovo zle určenie cielovej oblasti, nemusi priniest zisk ani pri vyssich zainvestovanych hodnotach do reklamy na internete....

3
Ludia ako autor tohto claku nevedia ze SEO je len cast internetoveho marketingu takisto ako je cena castou marketingoveho mixu a nato aby bolo nieco uspesne je potrebne zvoliť spravnu kombinaciu jednotlivych nastrjov na základe aktualneho prosttredia na "trhu" - v nasom pripade na internete.

4
Ak niekto nakupuje platene pozicie a plati za zobrazovanie reklamy( bezohľadu na formu) nejde o SEO ale o SEM dalsia chyba autora, myli si pojmi.... A vastne asi nevie ocom pise...

5
Celkovo kaslat na seo je ako kaslat na jednu zlozku marketingu v internetovom trhu. Napisem uz vlastne raz napisane : Internetový marketing nieje len o SEO ale SEO je jeho dôlezitou sucastou....
6
Autor stavia do protikladu veci ako: naco je seo ked dobry web sa da urobit aj bezneho... Seo je len marketingova podopora pre web s dobrym obsahom... Ak je niekto dobry sportovec bez podory a sponzora by v dnesnej dobe tazko dosiel na popredne sportove miesta... SEO je len v istom zymysle nastroj k podpore predaja...

Prepacte za chyby.... napisane narychlo...
Dalo by sa vyjadrit k viacerim veciam... Viem co tymto clankom autor myslel no napisal to cele zle!
Dantess
04.10.10,12:28
Ten článok je len názor jednej osoby. Ak by SEO bola taká blbosť, tak by nebolo toľko SEO firiem. Súhlasím s Deikym, že SEO je dôležitá súčasť marketingu, ale nie jediná...