marekm333
02.06.10,19:51
Dobrý deň.

Z rôznych internetových zdrojov (vrátane tohoto fóra) som sa dozvedel, že študent denného štúdia môže byť zároveň živnostníkom. Preto som sa rozhodol, že v čase medzi ukončením štúdia bakalárskeho a inžinierskeho sa prihlásim na úrad práce, po troch mesiacoch založím živnosť a pokúsim sa získať dotáciu na podnikanie.Avšak po skončení bakalárskeho štúdia mi na úrade práce povedali, že živnosť sa nedá prevádzkovať pri dennom štúdiu. Iba externom. Preto by som sa chcel spýtať či sa zmenil zákon, alebo ako to vlastne je.

Respektíve ak môžem popri dennom štúdiu podnikať, či sa dá v mojom prípade požiadať aj o podporu prostredníctvom dotácie na podnikanie.
Xanti
02.06.10,17:54
Podnikať môžeš aj popri dennom štúdiu. Ale nestihneš si odsedieť na UP potrebnú dobu k získaniu dotácie. Lebo tri mesiace je minimum. Zvyčajne to trvá oveľa dlhšie.

Živnostenské oprávnenie stojí 5 €, a vystavia Ti ho temer na počkanie.
zk24
02.06.10,17:54
marekm333
02.06.10,17:58
no ja som koncil uz 19. aprila, ale kedze mi povedali na urade ze sa to neda tak som to neriesil :( kolko to minimalne trva?
Xanti
02.06.10,17:59
no ja som koncil uz 19. aprila, ale kedze mi povedali na urade ze sa to neda tak som to neriesil :( kolko to minimalne trva?
No minimálne 3 mesiace, ak nie sú peniaze tak aj oveľa dlhšie pred rokom žiadal známy a bol v evidencii 9 mesiacov kým získal príspevok a otvoril si živnosť k 1.1.2010