Zavrieť

Porady

živnosť vs. štátny príspevok vs. štúdium

Zdravím,

neviem ci mi niekto s týmto pomoze ale skusit mozem. Viem ze prispevok na zivnost mozem obdrzat az po minimalne trojmesacnej evidencii na urade prace a naslednom spracovani podnikatelskeho planu, avsak ja mam trosku specefickejsie podmienky. V juni koncim stupen studia Bc. chcel by som vsak pokracovat v dalsom studii ale popri tom vykonavat aj zivnost a ziskat dotaciu od statu. Je mozne "oficialne" ukoncit studium koncom juna nasledne sa prihlsit na urad prace ako nezamestnany a po ziskani prispevku dalej studovat denne na vysokej skole? Ak niekto ma s takym niecim skusenosti budem velmi vdacny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Môj názor : príspevok nevybavíš za 3 mesiace, ak chceš pokračovať v štúdiu hneď v nasl. školskom roku je to technicky nemožné. Lebo ako študent denného štúdia nemôžeš byť evidovaný ako uchádzač o zamestnanie. Ak by si štúdium prerušil a nastúpil až v nasl. školskom roku, nemal by byť problém.
    ospravedlnujem sa ze sa miesom do prispevku, ale mam podobnu otazku.

    Som student vysokej skoly - denna forma, dajme tomu ze 31.7.2010 ukoncim semester(napriklad druhy rocnik) nasledne poziadam o prestup na externe studium a budem mat doklad ze uz som externym studentom, mozem sa zaevidovat na urade prace a naslede ziadat o prispevok? Ty padom by sa vyriesil aj problem uzivatela Panji nie?

    Dakujem

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    dragoboarder Pozri príspevok
    ospravedlnujem sa ze sa miesom do prispevku, ale mam podobnu otazku.

    Som student vysokej skoly - denna forma, dajme tomu ze 31.7.2010 ukoncim semester(napriklad druhy rocnik) nasledne poziadam o prestup na externe studium a budem mat doklad ze uz som externym studentom, mozem sa zaevidovat na urade prace a naslede ziadat o prispevok? Ty padom by sa vyriesil aj problem uzivatela Panji nie?

    Dakujem
    No ale prestupy sa dajú robiť k 1.9. daného roka? Či nie?

    A ak sa zaeviduješ od 2.9. na UP, tak o dotáciu môžeš po splnenení náležitostí požiadať až po troch mesiacoch. A z tvojho príspevku som pochopila, že ty to externé chceš len na oko. Ale škola neumožní prestup v priebehu roka.

    živnosť vs. štátny príspevok vs. štúdium

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.