Wes
04.06.10,21:45
Zdravim poradaci,

mal som dopravnu nehodu, kde do mna nacuval sikovny vodic liazky, ked som stal na odbocovacom pruhu a on sa musel niekde pchat na chodnik.
Predbezna skoda 1 700€. V servise mi povedali, ze oprava potrva 1-2 tyzdne. Auto je na firmu. Ide to cez havarijne poistenie.

Otazka znie: Mozem si narokovat o nahradne vozidlo ako mi bolo povedane v mojej poistovni do vystavenia faktury v servise? Aky je postup? Nie su s tym problemy potom pri preplacani z vinnikoveho PZP. Na koho nechat vystavit fakturu za prenajatie? V poistovni hovorili, ze na vinnika a potom to odniest do jeho poistovne. Ma niekto s tym skusenosti?

Vdaka za radu.
Rozalka
04.06.10,20:25
Faktúra - vystavená na teba
Uplatňuješ nárok prostredníctvom tvojej poisťovne v poisťovni vinníka
Platba príde z poisťovne vinníka
max doba prenájmu (nie čakania na platbu) 4 týždne
Laco-monter
04.06.10,20:29
Nejakú dovolenku na napravenie tvojej pošramotenej psychiky vplyvom tejto nehody, by ti nemali zaplatiť z PZP ???
Wes
04.06.10,20:48
Nejakú dovolenku na napravenie tvojej pošramotenej psychiky vplyvom tejto nehody, by ti nemali zaplatiť z PZP ???

Vtipne. Psychiku mam uplne v poriadku ale ja nemozem zato, ze niekto do mna narazi a ja odstavim na 2 tyzdne auto, ked ho nevyhnutne potrebujem. Akoze podla teba by som si mal zaplatit este prenajom vozidla za vlastne nie?
preboha
16.06.10,15:30
wes, rozalka Ti poradila dobre, prečítaj si to ešte raz a pomaly.