Zavrieť

Porady

prenajom vozidla z PZP po nehode

Zdravim poradaci,

mal som dopravnu nehodu, kde do mna nacuval sikovny vodic liazky, ked som stal na odbocovacom pruhu a on sa musel niekde pchat na chodnik.
Predbezna skoda 1 700€. V servise mi povedali, ze oprava potrva 1-2 tyzdne. Auto je na firmu. Ide to cez havarijne poistenie.

Otazka znie: Mozem si narokovat o nahradne vozidlo ako mi bolo povedane v mojej poistovni do vystavenia faktury v servise? Aky je postup? Nie su s tym problemy potom pri preplacani z vinnikoveho PZP. Na koho nechat vystavit fakturu za prenajatie? V poistovni hovorili, ze na vinnika a potom to odniest do jeho poistovne. Ma niekto s tym skusenosti?

Vdaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Faktúra - vystavená na teba
    Uplatňuješ nárok prostredníctvom tvojej poisťovne v poisťovni vinníka
    Platba príde z poisťovne vinníka
    max doba prenájmu (nie čakania na platbu) 4 týždne
    Naposledy upravil Rozalka : 05.06.10 at 08:22 Dôvod: k "max doba" som doplnila "prenájmu ... )"

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Nejakú dovolenku na napravenie tvojej pošramotenej psychiky vplyvom tejto nehody, by ti nemali zaplatiť z PZP ???

    Wes je offline (nepripojený) Wes

    Wes
    Laco-monter Pozri príspevok
    Nejakú dovolenku na napravenie tvojej pošramotenej psychiky vplyvom tejto nehody, by ti nemali zaplatiť z PZP ???
    Vtipne. Psychiku mam uplne v poriadku ale ja nemozem zato, ze niekto do mna narazi a ja odstavim na 2 tyzdne auto, ked ho nevyhnutne potrebujem. Akoze podla teba by som si mal zaplatit este prenajom vozidla za vlastne nie?

    prenajom vozidla z PZP po nehode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.