jozef25
08.06.10,14:14
dobry den
chcem si otvoriť obchod s oblečením a potrebujem nejaký typ na veľkoobchod s oblečením.. Bol som uz nieco pozerať a zatiaľ som našiel len samú čínu. Chcem ponúkať oblečenie trendy za rozumne peniaze. Neviete mi niekto poradit?
dakujem
kigen
09.06.10,06:44
V oblečení nemám prehľad, ale zo všeobecného pohľadu môžem poradiť, aby si kontaktoval výrobcov. Pozri si v obchodoch výrobcov tovaru, na ktorý sa chceš zamerať a hľadaj na webe. Veľkou výhodou je, že obídeš veľkosklad a teda kúpiš lacnejšie. Záleží však na množstvách tovaru, štáte v ktorom sídli producent a iných súvislostiach. Na stránkach odevných firiem nájdeš aj zoznamy odberateľov, distribútorov a iné info, ktoré pomôžu. Ak nie je problém s komunikáciou (jazyk), kontaktuj odevnú firmu a oni radi nájdu najschodnejší distribučný kanál pre svoj tovar podľa tvojich potrieb.
Jedna skúsenosť: Pracoval som v zahraničí a často som sa stretol s výpredajmi značkovej obuvi a odevov. Nebol to nejaký starý sortiment. Normálny súčasný štýl, ale aj veci, ktoré sa k nám dostanú neskôr, alebo vôbec. Ale aj bežné ceny týchto výrobkov boli často nižšie ako u nás. Dozvedel som sa, že napríklad Poliaci obídu pár výpredajov a takto výhodne nakúpia a predajú to výhodne a rýchlo. Ale takéto obchodovanie má mnohé nevýhody. Je to ako predaj po jarmokoch. Beháš,beháš a až ťa to prestane baviť. Je možné, že existuje aj ľahšia cesta, ako nakúpiť lacnejšie.
Obchod s odevmi a obuvou je obrovský s množstvom distribučných systémov, takže to chce veľa informácií. Dobré je začať jednoduchšie a za pochodu hľadať nové cesty. Nech sa ti darí.