11jitka
09.06.10,15:37
Dobrý deň, chcem ukončiť pracovný pomer z dôvodu odchodu do dôchodku. Záleží na tom, aký názov dám tejto mojej " výpovedi " ? Alebo
to mám nazvať :Žiadosť o skončenie pracovného pomeru ? Jedná sa totiž o prvé skončenie PP a ide mi o to, aby som dostala aj odchodné. Budem rada, keď mi niekto odpovie, prípadne pošle formulár. Ďakujem. Jitka
veronikasad
09.06.10,13:54
Dobrý deň, chcem ukončiť pracovný pomer z dôvodu odchodu do dôchodku. Záleží na tom, aký názov dám tejto mojej " výpovedi " ? Alebo
to mám nazvať :Žiadosť o skončenie pracovného pomeru ? Jedná sa totiž o prvé skončenie PP a ide mi o to, aby som dostala aj odchodné. Budem rada, keď mi niekto odpovie, prípadne pošle formulár. Ďakujem. Jitka
Odchádzaš ty, alebo ťa prepušťa zamestnávatel? Chceš odísť hneď, resp. k nejakému dátumu, alebo po skončení dvojmesačnej výpovednej doby ?
truch
09.06.10,13:59
§ 76 ZP
(6) Pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na predčasný starobný dôchodok, starobný dôchodok a invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, patrí zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku podľa § 134, ak požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo bezprostredne po jeho skončení.
11jitka
09.06.10,16:25
odchádzam ja a to k dátumu 15.08.2010
veronikasad
09.06.10,16:27
odchádzam ja a to k dátumu 15.08.2010
Už máš aj výmer o dôchodku, alebo si si len podala žiadosť ?
11jitka
09.06.10,16:29
už mám aj výmer o dôchodku
veronikasad
09.06.10,16:35
už mám aj výmer o dôchodku
Ak si so zamestnávatelom dohodnutá na termíne skončenia prac. pomeru, napíš si žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou v zmysle § 60 Zákonníka práce ku dňu .... Pracovný pomer skončí dohodnutým dňom.

Ak zamestnávatel s termínom nesúhlasí, musíš podať výpoveď. Výpovedná doba je dvojmesačná, začína plynúť prvým dňom nasl. mesiaca.

Ak ide o tvoje prvé skončenie prac. pomeru po nadobudnutí nároku na dôchodok - máš nárok na odchodné.
Oliwa
10.06.10,07:44
Jitka, Tvoja ostražitosť je namieste. Keď minulý rok odišla do dôchodku bývalá kolegyňa, podľa jej vyjadrenia prišla o nemalé peniaze. Dôvod - vraj nesprávna formulácia žiadosti. Mala nárok aj na nejaké násobky platov za odpracované roky /vyše 30/v zmysle kolektívnej zmluvy - a tie "tiežkolegyne" z personálneho a mzdového ju na to neupozornili... Takže ak existuje aj u Vás niečo ako Kolektívna zmluva, nezabudni na ňu...
11jitka
10.06.10,14:12
dakujem veľmi pekne.;-)