Zavrieť

Porady

Formulácia výpovede

Dobrý deň, chcem ukončiť pracovný pomer z dôvodu odchodu do dôchodku. Záleží na tom, aký názov dám tejto mojej " výpovedi " ? Alebo
to mám nazvať :Žiadosť o skončenie pracovného pomeru ? Jedná sa totiž o prvé skončenie PP a ide mi o to, aby som dostala aj odchodné. Budem rada, keď mi niekto odpovie, prípadne pošle formulár. Ďakujem. Jitka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    § 76 ZP
    (6) Pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na predčasný starobný dôchodok, starobný dôchodok a invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, patrí zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku podľa § 134, ak požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo bezprostredne po jeho skončení.

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    rodina1, Marína, miramax1, Danielle369, jacekova, VieraPopluharova, Anja111, Lubaba, Mária27
    9

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    11jitka Pozri príspevok
    už mám aj výmer o dôchodku
    Ak si so zamestnávatelom dohodnutá na termíne skončenia prac. pomeru, napíš si žiadosť o skončenie pracovného pomeru dohodou v zmysle § 60 Zákonníka práce ku dňu .... Pracovný pomer skončí dohodnutým dňom.

    Ak zamestnávatel s termínom nesúhlasí, musíš podať výpoveď. Výpovedná doba je dvojmesačná, začína plynúť prvým dňom nasl. mesiaca.

    Ak ide o tvoje prvé skončenie prac. pomeru po nadobudnutí nároku na dôchodok - máš nárok na odchodné.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    11jitka Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem ukončiť pracovný pomer z dôvodu odchodu do dôchodku. Záleží na tom, aký názov dám tejto mojej " výpovedi " ? Alebo
    to mám nazvať :Žiadosť o skončenie pracovného pomeru ? Jedná sa totiž o prvé skončenie PP a ide mi o to, aby som dostala aj odchodné. Budem rada, keď mi niekto odpovie, prípadne pošle formulár. Ďakujem. Jitka
    Odchádzaš ty, alebo ťa prepušťa zamestnávatel? Chceš odísť hneď, resp. k nejakému dátumu, alebo po skončení dvojmesačnej výpovednej doby ?

    11jitka je offline (nepripojený) 11jitka

    neznášam nespravodlivosť, závisť, neprajnosť. Som citlivá, mám rada harmóniu, pokoj v duši a dobrých ľudí - spriaznené duše. Je mi blízka ezoterika, zdravý životný štýl ...viac 11jitka
    odchádzam ja a to k dátumu 15.08.2010

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    11jitka Pozri príspevok
    odchádzam ja a to k dátumu 15.08.2010
    Už máš aj výmer o dôchodku, alebo si si len podala žiadosť ?

    11jitka je offline (nepripojený) 11jitka

    neznášam nespravodlivosť, závisť, neprajnosť. Som citlivá, mám rada harmóniu, pokoj v duši a dobrých ľudí - spriaznené duše. Je mi blízka ezoterika, zdravý životný štýl ...viac 11jitka
    už mám aj výmer o dôchodku

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Jitka, Tvoja ostražitosť je namieste. Keď minulý rok odišla do dôchodku bývalá kolegyňa, podľa jej vyjadrenia prišla o nemalé peniaze. Dôvod - vraj nesprávna formulácia žiadosti. Mala nárok aj na nejaké násobky platov za odpracované roky /vyše 30/v zmysle kolektívnej zmluvy - a tie "tiežkolegyne" z personálneho a mzdového ju na to neupozornili... Takže ak existuje aj u Vás niečo ako Kolektívna zmluva, nezabudni na ňu...
    Naposledy upravil Oliwa : 10.06.10 at 10:29

    11jitka je offline (nepripojený) 11jitka

    neznášam nespravodlivosť, závisť, neprajnosť. Som citlivá, mám rada harmóniu, pokoj v duši a dobrých ľudí - spriaznené duše. Je mi blízka ezoterika, zdravý životný štýl ...viac 11jitka
    dakujem veľmi pekne.;-)

    Formulácia výpovede

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.