Yurdo
09.06.10,16:20
Dobrý deň,

pár dní dozadu ma v BA cestou v električke chytil revízor. Samozrejme, nemal som platný cestovný lístok. Už týždeň mi neplatila električenka, tak som si kupoval lístky z automatov, aj cez SMS. No práve vtedy som si ho kúpiť zabudol.
Vystúpil som s revízorom z vozidla (mal moju električenku, ktorú som mu neviem prečo aj tak podal pri kontrole :), takže som ani nemohol pokojne odísť, kedže nemal môj OP), pýtal odomňa OP, ktorý som pri sebe nemal.

Chcel, aby som zaplatil v hotovosti, čo som odmietol... Nemal ale moje údaje a tak nakoniec navrhol odpísať ich z preukazu poistenca. Nakoniec si ešte vypýtal adresu bydliska. Tú som mu nadiktoval, ale možno bolo fajn si nejakú vymyslieť a bol by pokoj. :)

Takže v skratke... Revízor odomňa získal údaje OKREM čísla OP, alebo iného dokladu totožnosti (kartička poistenca predsa doklad totožnosti nie je). Môže odomňa DPB aj tak vymáhať pokutu?

Ďakujem.
willma
09.06.10,14:23
raz si išiel na čierno tak môže.
Yurdo
09.06.10,14:43
Ja viem, že som šiel na čierno, to teraz neriešim. Riešim to, či má DPB právo mi udeliť pokutu, aj keď nemajú číslo môjho občianskeho preukazu.
adi11
09.06.10,15:02
DPB ma pravo udelit pokutu, ved z preukazu poistenca ma meno, adresu a hlavne je rodne cislo.
iriska
10.06.10,04:57
vymyslená adresa by nič nevyriešila, podľa rodného čísla Register obyvateľov poskytne aktuálny pobyt
Mária27
10.06.10,05:03
Z poriadku DPB:

"Ak sa cestujúci nemôže preukázať platným cestovným lístkom, je povinný zaplatiť pokutu vo výške do sto násobku základného cestovného a to buď priamo na mieste, alebo je povinný revízorovi preukázať sa osobnými udajmi potrebnými na vymáhanie cestovného a úhrady. Pokiaľ sa cestujúci nemôže alebo nechce preukázať svojimi osobnými údajmi, je povinný strpieť potrebné úkony spojené s privolaním polície a zistením jeho totožnosti."

http://www.porada.sk/t139869-pravomoci-revizora.html