marcela_maca
13.06.10,17:21
ahojte, potrebujem poradiť,

na ceste som sa snažila vyhnúť jame a kolesom a roztrhala sa mi pneumatika - pretože sa moje koleso dotklo hranatého obrubníka. Po niekoľkých dňoch sa mi objavil další problém - pravdepodobné nejaký problém s ložiskom - vraj to môže byť spôsobené práve týmto problémom.
je možné si škodu vymáhanať a ako?
už ma naozaj nebaví sledovať ako musíme hradiť (nielen ja) výdavky spôsobené na cestných komunikáciách
dosť súrne
dakujem

ešte dodatok - políciu som nevolala, na mieste sme prezuli koleso, až potom sme si uvedomila že asi by bolo lepšie keby sme mali záznam.

dakujem
Marcela
Chobot
14.06.10,08:29
ahojte, potrebujem poradiť,

na ceste som sa snažila vyhnúť jame a kolesom a roztrhala sa mi pneumatika - pretože sa moje koleso dotklo hranatého obrubníka. Po niekoľkých dňoch sa mi objavil další problém - pravdepodobné nejaký problém s ložiskom - vraj to môže byť spôsobené práve týmto problémom.
je možné si škodu vymáhanať a ako?
už ma naozaj nebaví sledovať ako musíme hradiť (nielen ja) výdavky spôsobené na cestných komunikáciách
dosť súrne
dakujem

ešte dodatok - políciu som nevolala, na mieste sme prezuli koleso, až potom sme si uvedomila že asi by bolo lepšie keby sme mali záznam.

dakujem
Marcela

Teraz už ťažko dokážeš, že nehoda sa stala tam, kde sa stala a že toto sú následky tej nehody. Ale skúsiť to môžeš...
marcela_maca
14.06.10,19:44
ale kde to mám skúsiť? kde si mám nárokovať škodu? dík M
milláčikk
15.06.10,03:11
ale kde to mám skúsiť? kde si mám nárokovať škodu? dík M

Škodu si môžeš skúsiť nárokovať tak z havarijného poistenia:D (svojho) :---.
Lebo :
- určite je v cestnom zákone napísané, že vodič má prispôsobiť rýchlosť stavu vozovky a svojim schopnostiam (a predvídať)
- a keby aj bol asfalt nový (že by nikoho nenapadla jama) - určite by ti ukázali aj inú dráhu, po ktorej si mohla bezpečne:) jamu obísť (nie cez obrubník:D)