Zavrieť

Porady

roztrhnutá pneumatika na cestnej komunikácií

ahojte, potrebujem poradiť,

na ceste som sa snažila vyhnúť jame a kolesom a roztrhala sa mi pneumatika - pretože sa moje koleso dotklo hranatého obrubníka. Po niekoľkých dňoch sa mi objavil další problém - pravdepodobné nejaký problém s ložiskom - vraj to môže byť spôsobené práve týmto problémom.
je možné si škodu vymáhanať a ako?
už ma naozaj nebaví sledovať ako musíme hradiť (nielen ja) výdavky spôsobené na cestných komunikáciách
dosť súrne
dakujem

ešte dodatok - políciu som nevolala, na mieste sme prezuli koleso, až potom sme si uvedomila že asi by bolo lepšie keby sme mali záznam.

dakujem
Marcela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    marcela_maca Pozri príspevok
    ahojte, potrebujem poradiť,

    na ceste som sa snažila vyhnúť jame a kolesom a roztrhala sa mi pneumatika - pretože sa moje koleso dotklo hranatého obrubníka. Po niekoľkých dňoch sa mi objavil další problém - pravdepodobné nejaký problém s ložiskom - vraj to môže byť spôsobené práve týmto problémom.
    je možné si škodu vymáhanať a ako?
    už ma naozaj nebaví sledovať ako musíme hradiť (nielen ja) výdavky spôsobené na cestných komunikáciách
    dosť súrne
    dakujem

    ešte dodatok - políciu som nevolala, na mieste sme prezuli koleso, až potom sme si uvedomila že asi by bolo lepšie keby sme mali záznam.

    dakujem
    Marcela
    Teraz už ťažko dokážeš, že nehoda sa stala tam, kde sa stala a že toto sú následky tej nehody. Ale skúsiť to môžeš...

    milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

    Vylúčený člen milláčikk
    marcela_maca Pozri príspevok
    ale kde to mám skúsiť? kde si mám nárokovať škodu? dík M
    Škodu si môžeš skúsiť nárokovať tak z havarijného poistenia (svojho) .
    Lebo :
    - určite je v cestnom zákone napísané, že vodič má prispôsobiť rýchlosť stavu vozovky a svojim schopnostiam (a predvídať)
    - a keby aj bol asfalt nový (že by nikoho nenapadla jama) - určite by ti ukázali aj inú dráhu, po ktorej si mohla bezpečne jamu obísť (nie cez obrubník)

    roztrhnutá pneumatika na cestnej komunikácií

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.