Niko28
15.06.10,15:49
Ahoj poradaci

Mam s rodinou taky problem. Vlastnime pozemok, ktoré obhospodarovalo druzstvo a platilo nam najomne. Prisla vsak nova spolocnost a ta nam uz 2 roky nechce platit nic, ked som sa ozval listom a bol som aj na stretnuti s ich pravnickou arogantne mi ponukla za prenajom cca 0,032 € za m2 a v pripade ze by som to chcel predat tak smiesnych cca v starej mene 8 sk za m2. Pritom nam patri nielen polnohospodarska pôda ale aj pôda pod budovami druzstva. Neviem teraz ci ta ich cena je realna a len ja mam prehnane poziadavky ked som chcel 8 € za m2 alebo zneuzivaju moju nevedomost a bezradnost, lebo vedia ze na pravnika nemame. jedna sa tam okolo o 2000 m2.
Neviem co dalej, ci to dat na sud a akym sposom alebo ci pristat na ich podmienky.
KEJKA
15.06.10,14:49
daj to na súd. Resp. najskôr im pošli doručenkou list, kde ich o zámere podať to na súd upovedomíš. Možno sa zľaknú.........hm.
Niko28
15.06.10,15:31
to uz bolo, list som im poslal a odpovedali tak ako som sa hore vyjadril, zjavne sa asi sudu neboja a ani neviem akou formou by som to mal dat na sud.
Mária27
15.06.10,18:21
Za poľnohospodársku pôdu bude ťažko vymáhať, pod budovami ľahšie. Naštuduj si zákon, je to v tejto téme:

http://www.porada.sk/t127646-zmena-vysky-najomneho-za-ornu-podu.html