Zavrieť

Porady

Nájomné

Ahoj poradaci

Mam s rodinou taky problem. Vlastnime pozemok, ktoré obhospodarovalo druzstvo a platilo nam najomne. Prisla vsak nova spolocnost a ta nam uz 2 roky nechce platit nic, ked som sa ozval listom a bol som aj na stretnuti s ich pravnickou arogantne mi ponukla za prenajom cca 0,032 € za m2 a v pripade ze by som to chcel predat tak smiesnych cca v starej mene 8 sk za m2. Pritom nam patri nielen polnohospodarska pôda ale aj pôda pod budovami druzstva. Neviem teraz ci ta ich cena je realna a len ja mam prehnane poziadavky ked som chcel 8 € za m2 alebo zneuzivaju moju nevedomost a bezradnost, lebo vedia ze na pravnika nemame. jedna sa tam okolo o 2000 m2.
Neviem co dalej, ci to dat na sud a akym sposom alebo ci pristat na ich podmienky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Za poľnohospodársku pôdu bude ťažko vymáhať, pod budovami ľahšie. Naštuduj si zákon, je to v tejto téme:

    http://www.porada.sk/t127646-zmena-v...ornu-podu.html

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    daj to na súd. Resp. najskôr im pošli doručenkou list, kde ich o zámere podať to na súd upovedomíš. Možno sa zľaknú.........hm.

    Niko28 je offline (nepripojený) Niko28

    Niko28
    to uz bolo, list som im poslal a odpovedali tak ako som sa hore vyjadril, zjavne sa asi sudu neboja a ani neviem akou formou by som to mal dat na sud.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.