zeli
18.06.10,07:28
Dobry den.

Mam na vas prosbu o radu. Nevieme uz co zo spravcom. Vcera sme mali konecne vyuctovania za rok 2009!!!!! Po rozdani vyuctovani sa nasledne strhla poriadna hadka medzi priaznivcami a protivnikmy predsedu.
Tu uvadzam nejake veci:
- upozornili sme ho na to, ze nemame v poriadku vodomery - ze niesu preciachovane. Odpoved: "Vodomer vam bol ciachovany ked vam ho montovali. Tak co chcete. To vam musi stacit. Nemienim sa o tomto bavit". Pritom bol vodomer montovany okolo roku 1997!!!!!!
- upozornili sme ho, ze nedorzal datum vyuctovania. Odpoved: "Co chcete. Ved meskame len 18 dni. Mozte byt vobec radi, ze sme vam ho rozdali"
- upozornili sme ho na to, ze o poschodie nizsie mokne na schodisku stena (susedovi, ktory tam momentalne nebyva zateka). Dostali sme na toto odpoved: "Bol som tam pozret, je tam prasknuta odpadova rura. Ale je prasknuta len trosku, takze to nemienim riesit. Ked ju rozdrapi uplne, tak ju dame vymenit"
- upozornili sme ho na to, ze nedodrziava zakony. odpoved: "A na co su nam zakony. Co ja s nimi mam. Ja si s nimi mozem akurat tak vytret r.t"
Atd, atd, atd, atd..... Skratka porada bola o osocovani.... Nakoniec to zadrel hlaskou "Nes.rte ma s tymi vasimi poznamkami co mam robit. Ja viem co mam robit. Lebo vas vytiahnem odtialto a vyhodim a budeme si tu potom rokovat v kludnom duchu s tymi, s ktorymi sa zhodneme"
Poradte co mame robit??? Sme uz zufaly. Mozme ho zastrelit??? :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Alebo co mu mozme spravit. Jedine riesenie bude asi sud vsak?

Vdaka za rady.
milláčikk
18.06.10,05:44
Dobry den.

Mam na vas prosbu o radu. Nevieme uz co zo spravcom. Vcera sme mali konecne vyuctovania za rok 2009!!!!! Po rozdani vyuctovani sa nasledne strhla poriadna hadka medzi priaznivcami a protivnikmy predsedu.
Tu uvadzam nejake veci:
- upozornili sme ho na to, ze nemame v poriadku vodomery - ze niesu preciachovane. Odpoved: "Vodomer vam bol ciachovany ked vam ho montovali. Tak co chcete. To vam musi stacit. Nemienim sa o tomto bavit". Pritom bol vodomer montovany okolo roku 1997!!!!!!
- upozornili sme ho, ze nedorzal datum vyuctovania. Odpoved: "Co chcete. Ved meskame len 18 dni. Mozte byt vobec radi, ze sme vam ho rozdali"
- upozornili sme ho na to, ze o poschodie nizsie mokne na schodisku stena (susedovi, ktory tam momentalne nebyva zateka). Dostali sme na toto odpoved: "Bol som tam pozret, je tam prasknuta odpadova rura. Ale je prasknuta len trosku, takze to nemienim riesit. Ked ju rozdrapi uplne, tak ju dame vymenit"
- upozornili sme ho na to, ze nedodrziava zakony. odpoved: "A na co su nam zakony. Co ja s nimi mam. Ja si s nimi mozem akurat tak vytret r.t"
Atd, atd, atd, atd..... Skratka porada bola o osocovani.... Nakoniec to zadrel hlaskou "Nes.rte ma s tymi vasimi poznamkami co mam robit. Ja viem co mam robit. Lebo vas vytiahnem odtialto a vyhodim a budeme si tu potom rokovat v kludnom duchu s tymi, s ktorymi sa zhodneme"
Poradte co mame robit??? Sme uz zufaly. Mozme ho zastrelit??? :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Alebo co mu mozme spravit. Jedine riesenie bude asi sud vsak?

Vdaka za rady.

1, Ak sa nájde 2/3 nespokojných = vymeniť správcu (okukať iného a potom tomuto vypovedať zmluvu)
2, Ak vás je menej ako 1/4 = obrniť / nechodiť na schôdze odsťahovať .

PS
Súd je posledné riešenie. (stojí čas a energiu)
zeli
18.06.10,05:50
Najde sa nas mozno 1/4. Odstahovat sa to hadam nie. To uz je asi hranicne riesenie. Na schodze chceme chodit. Vsak chceme dosiahnut, aby sa aj ostatnym otvorili oci a zbadali sa, co sa u nas robi. Lenze toto je asi boj s veternymi mlynmy. Vsak?
Halli
18.06.10,06:22
1, Ak sa nájde 2/3 nespokojných = vymeniť správcu oprava(okukať iného a potom tomuto vypovedať zmluvu)
2, Ak vás je menej ako 1/4 = obrniť / nechodiť na schôdze odsťahovať .

PS
Súd je posledné riešenie. (stojí čas a energiu)

3) Predsedu odvoláva zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ak je predseda odvolaný a nie je súčasne zvolený nový predseda, ak sa predseda vzdá funkcie alebo ju nie je schopný vykonávať z iných dôvodov najmenej po dobu troch po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, do zvolenia nového predsedu vykonáva funkciu predsedu člen rady určený radou.

predseda nie je správca Milanko :D aj Zeli...už to konečne pochopte. Jedine, že by mal správcovskú firmu a s každým z Vás podpísanú osobitne zmluvu!!
milláčikk
18.06.10,06:45
Dobry den.

Mam na vas prosbu o radu. Nevieme uz co zo spravcom. Vcera sme mali konecne vyuctovania za rok 2009!!!!! Po rozdani vyuctovani sa nasledne strhla poriadna hadka medzi priaznivcami a protivnikmy predsedu.
Tu uvadzam nejake veci:
- upozornili sme ho na to, ze nemame v poriadku vodomery - ze niesu preciachovane. Odpoved: "Vodomer vam bol ciachovany ked vam ho montovali. Tak co chcete. To vam musi stacit. Nemienim sa o tomto bavit". Pritom bol vodomer montovany okolo roku 1997!!!!!!
- upozornili sme ho, ze nedorzal datum vyuctovania. Odpoved: "Co chcete. Ved meskame len 18 dni. Mozte byt vobec radi, ze sme vam ho rozdali"
- upozornili sme ho na to, ze o poschodie nizsie mokne na schodisku stena (susedovi, ktory tam momentalne nebyva zateka). Dostali sme na toto odpoved: "Bol som tam pozret, je tam prasknuta odpadova rura. Ale je prasknuta len trosku, takze to nemienim riesit. Ked ju rozdrapi uplne, tak ju dame vymenit"
- upozornili sme ho na to, ze nedodrziava zakony. odpoved: "A na co su nam zakony. Co ja s nimi mam. Ja si s nimi mozem akurat tak vytret r.t"
Atd, atd, atd, atd..... Skratka porada bola o osocovani.... Nakoniec to zadrel hlaskou "Nes.rte ma s tymi vasimi poznamkami co mam robit. Ja viem co mam robit. Lebo vas vytiahnem odtialto a vyhodim a budeme si tu potom rokovat v kludnom duchu s tymi, s ktorymi sa zhodneme"
Poradte co mame robit??? Sme uz zufaly. Mozme ho zastrelit??? :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Alebo co mu mozme spravit. Jedine riesenie bude asi sud vsak?

Vdaka za rady.


3)

predseda nie je správca Milanko :D aj Zeli...už to konečne pochopte. Jedine, že by mal správcovskú firmu a s každým z Vás podpísanú osobitne zmluvu!!

Slávka.

Žeby sme si aj prečítali:) ?? - skôr ako odpovieme :D:D:D:D?
zeli
18.06.10,07:05
Ospravedlnujem sa. Namiesto slova "spravca" ma byt slovo "predseda". Ale problem je ten isty. Co mame podla vas s nasim predsedom robit???? Poradte mi prosim toto. Po tom co nam vcera povedal, ako by ste tieto problemy riesily vy??? Ake mame moznosti ked nas je cca 1/3 nespokojnych obyvatelov?
Halli
18.06.10,07:06
Slávka.

Žeby sme si aj prečítali:) ?? - skôr ako odpovieme :D:D:D:D?

Milan zas si nepochopil...neopravuj ma. Zeli predpokladá, ako mnohí iní, že predseda v ich dome je aj správca.Prečítaj si názov témy. Takže ak nemá ten pán, ktorý je u nich predseda firmu na spravovanie domov , tak sa SVB spravuje SAMO! Organy su: zhromaždenie, rada, predseda...chniapeš?:D

no vidíš , ani som to nepricapila a Zeli to napísal...
milláčikk
18.06.10,07:08
Milan zas si nepochopil...neopravuje ma. Zeli predpokladá, ako mnohí iní, že predseda v ich dome je aj správca.Prečítaj si názov témy. Takže ak nemá ten pán, ktorý je u nich predseda firmu na spravovanie domov , tak sa SVB spravuje SAMO! Organy su: zhromaždenie, rada, predseda...chniapeš?:D

no vidíš , ani som to neprícapila a Zeli to napísal...

Ja hej:) - ja to sťem:D:D robiť.
Halli
18.06.10,07:11
Ospravedlnujem sa. Namiesto slova "spravca" ma byt slovo "predseda". Ale problem je ten isty. Co mame podla vas s nasim predsedom robit???? Poradte mi prosim toto. Po tom co nam vcera povedal, ako by ste tieto problemy riesily vy??? Ake mame moznosti ked nas je cca 1/3 nespokojnych obyvatelov?

Zeli, zvolte si nadpolovičnou väčšinou hlasov nového predsedu a najdite správcovskú firmu, čo by Vás spravovala. Alebo zrušte SVB a popíšte zmluvu s touto firmou jednotlivo každý vlastník. Alebo to zober ty...iné Ti neviem poradiť;)
Súdom nič nespravíš, len sa o nervy pripravíš...a SVBčku finančne ublížiš...:o
milláčikk
18.06.10,07:11
Ospravedlnujem sa. Namiesto slova "spravca" ma byt slovo "predseda". Ale problem je ten isty. Co mame podla vas s nasim predsedom robit???? Poradte mi prosim toto. Po tom co nam vcera povedal, ako by ste tieto problemy riesily vy??? Ake mame moznosti ked nas je cca 1/3 nespokojnych obyvatelov?


Dobry den.
Tu uvadzam nejake veci:
- upozornili sme ho na to, ze nemame v poriadku vodomery - ze niesu preciachovane. Odpoved: "Vodomer vam bol ciachovany ked vam ho montovali. Tak co chcete. To vam musi stacit. Nemienim sa o tomto bavit". Pritom bol vodomer montovany okolo roku 1997!!!!!!
- upozornili sme ho, ze nedorzal datum vyuctovania. Odpoved: "Co chcete. Ved meskame len 18 dni. Mozte byt vobec radi, ze sme vam ho rozdali"
- upozornili sme ho na to, ze o poschodie nizsie mokne na schodisku stena (susedovi, ktory tam momentalne nebyva zateka). Dostali sme na toto odpoved: "Bol som tam pozret, je tam prasknuta odpadova rura. Ale je prasknuta len trosku, takze to nemienim riesit. Ked ju rozdrapi uplne, tak ju dame vymenit"
- upozornili sme ho na to, ze nedodrziava zakony. odpoved: "A na co su nam zakony. Co ja s nimi mam. Ja si s nimi mozem akurat tak vytret r.t"
Atd, atd, atd, atd..... Skratka porada bola o osocovani.... Nakoniec to zadrel hlaskou "Nes.rte ma s tymi vasimi poznamkami co mam robit. Ja viem co mam robit. Lebo vas vytiahnem odtialto a vyhodim a budeme si tu potom rokovat v kludnom duchu s tymi, s ktorymi sa zhodneme"
Poradte co mame robit??? Sme uz zufaly. Mozme ho zastrelit??? :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Alebo co mu mozme spravit. Jedine riesenie bude asi sud vsak?

Vdaka za rady.

Obecne - odvolať.
Súd.
Ak ani správca - súd.
zeli
18.06.10,07:15
Zial nemame sancu odvolat nasho predsedu. Je nas malo na to, aby sme ho odvolali. A on to velmi dobre vie. Nemozme zahlasovat za prechod pod bytovy podnik, alebo ze by sme spravu zverili profesionalnemu spravcovi. Bohuzial na toto vsetko mame nedostatok hlasov. Sme v slepej ulicke.
milláčikk
18.06.10,07:16
Zeli, zvolte si nadpolovičnou väčšinou hlasov nového predsedu a najdite správcovskú firmu, čo by Vás spravovala. Alebo zrušte SVB a popíšte zmluvu s touto firmou jednotlivo každý vlastník. Alebo to zober ty...iné T neviem poradiť;)
Súdom nič nespravíš, len sa o nervy pripravíš...a SVBčku finančne ublížiš...:o

Ak tomu rozumie (ale podľa otázok - asi príliš MÁLO :)) / má čas nazvyš / nervy/ argumenty = tak áno.

PS
Len to nesmie brať idylicky = že (jedným) podaním na súd je to vybavené :D:D:D:D.

Ale minimálne najprv 2/3 väčšinou MUSIA vypovedať zmluvu s terajším správcom.
Halli
18.06.10,07:22
Ak tomu rozumie (ale podľa otázok - asi príliš MÁLO :)) / má čas nazvyš / nervy/ argumenty = tak áno.

PS
Len to nesmie brať idylicky = že (jedným) podaním na súd je to vybavené :D:D:D:D.

Ale minimálne najprv 2/3 väčšinou MUSIA vypovedať zmluvu s terajším správcom.

Ježiši, čo máš furt s tým správcom...Správca je SVB!!!!! Milan ak ty to chceš robiť, tak píííííííp..:o
milláčikk
18.06.10,07:31
Dobre. Je to takto. Pred par rokmi (cca 10 rokov dozadu) sme sa ako bytovka odputali od Bytoveho podniku a zalozili sme si Spolocenstvo vlastnikov bytov. Na prvej schodzi sme si zvolili predsedu (jeden z obyvatelov bytovky - nema firmu na spravovanie bytoviek) a dvoch podpredsedov. Bodka. Toto uz mame snad teraz ujasnene. Chcem vas poprosit, lebo uz dost odbacame od problemu napisanom na zaciatku, co mame robit? Prosim nebavme sa tu uz o tom ci spravca, predseda..... Skor mi prosim (ak to viete) poradte, co mame robit? Co by ste robili vy? Lebo ak nieje ziadne riesenie, tak uz asi iba zastrelit :-)))

Stručne :
Máte SVB.
Časť je nespokojná s predsedom.
Máte zmluvu so správcom.

Predseda
- ako už bolo - odvolať nadpolovičnou väčšinou (presvedčiť k tomu dostatok vlastníkov:D:D:D ).
- kým nebude nový - povedie SVB rada (člen)

PS
(to aby si videl, že s tým súdom by to nebola až taká malina:---)

182/1993
§ 7a
(3) Zmluva o spoločenstve musí obsahovať

a) názov a sídlo spoločenstva,
b) orgány spoločenstva a ich právomoc,
c) spôsob správy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a pozemku,
d) úpravu práv a povinností vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome,
e) úpravu majetkových pomerov spoločenstva,
f) spôsob a oprávnenie hospodárenia s prostriedkami fondu prevádzky, údržby a opráv.
§ 7c
(1) Orgánmi spoločenstva sú

a) predseda,
b) rada,
c) zhromaždenie,
d) iný orgán, ak tak ustanoví zmluva o spoločenstve.

(3) Predsedu odvoláva zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ak je predseda odvolaný a nie je súčasne zvolený nový predseda, ak sa predseda vzdá funkcie alebo ju nie je schopný vykonávať z iných dôvodov najmenej po dobu troch po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, do zvolenia nového predsedu vykonáva funkciu predsedu člen rady určený radou.

(6) Rada má najmenej troch členov. Členom rady môže byť len vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome. Členom rady nemôže byť predseda. Funkčné obdobie rady je tri roky. Na platné rozhodnutie rady je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny jej členov. Členovia rady sú oprávnení nahliadať do všetkých dokladov a záznamov týkajúcich sa činnosti spoločenstva a kontrolujú, či spoločenstvo vykonáva činnosť v súlade s týmto zákonom, zmluvou o spoločenstve alebo stanovami spoločenstva.

§ 7d
(1) Spoločenstvo sa zrušuje

a) dňom uvedeným v rozhodnutí zhromaždenia o zrušení spoločenstva, inak dňom, keď bolo toto rozhodnutie prijaté,
b) rozhodnutím zhromaždenia o zlúčení, splynutí alebo rozdelení spoločenstva,
c) vyhlásením konkurzu alebo zamietnutím návrhu na vyhlásenie konkurzu pre nedostatok majetku.

(2) Spoločenstvo nemožno zrušiť podľa odseku 1 písm. a), ak nie je ku dňu zrušenia uzavretá zmluva o výkone správy.
milláčikk
18.06.10,07:42
3)

predseda nie je správca Milanko :D aj Zeli...už to konečne pochopte. Jedine, že by mal správcovskú firmu a s každým z Vás podpísanú osobitne zmluvu!!

182/1993 § 7c :
(2) Predseda je štatutárny orgán, ktorý riadi činnosť spoločenstva a koná v jeho mene. ... Predseda rozhoduje o všetkých záležitostiach spoločenstva, ak nie sú týmto zákonom, zmluvou o spoločenstve alebo stanovami zverené inému orgánu spoločenstva. Predseda navrhuje po prerokovaní v rade zhromaždeniu na schválenie

de iure NIE je správca (nemá živnosť ani firmu)
de facto JE správca (činnosťou :D podľa zákona)


Milan zas si nepochopil...neopravuj ma. Zeli predpokladá, ako mnohí iní, že predseda v ich dome je aj správca.Prečítaj si názov témy. Takže ak nemá ten pán, ktorý je u nich predseda firmu na spravovanie domov , tak sa SVB spravuje SAMO! Organy su: zhromaždenie, rada, predseda...chniapeš?:D

no vidíš , ani som to nepricapila a Zeli to napísal...


Dobry den.

Mam na vas prosbu o radu. Nevieme uz co zo spravcom. Vcera sme mali konecne vyuctovania za rok 2009!!!!! Po rozdani vyuctovani sa nasledne strhla poriadna hadka medzi priaznivcami a protivnikmy predsedu.
Tu uvadzam nejake veci:
- upozornili sme ho na to, ze nemame v poriadku vodomery - ze niesu preciachovane. Odpoved: "Vodomer vam bol ciachovany ked vam ho montovali. Tak co chcete. To vam musi stacit. Nemienim sa o tomto bavit". Pritom bol vodomer montovany okolo roku 1997!!!!!!
- upozornili sme ho, ze nedorzal datum vyuctovania. Odpoved: "Co chcete. Ved meskame len 18 dni. Mozte byt vobec radi, ze sme vam ho rozdali"
- upozornili sme ho na to, ze o poschodie nizsie mokne na schodisku stena (susedovi, ktory tam momentalne nebyva zateka). Dostali sme na toto odpoved: "Bol som tam pozret, je tam prasknuta odpadova rura. Ale je prasknuta len trosku, takze to nemienim riesit. Ked ju rozdrapi uplne, tak ju dame vymenit"
- upozornili sme ho na to, ze nedodrziava zakony. odpoved: "A na co su nam zakony. Co ja s nimi mam. Ja si s nimi mozem akurat tak vytret r.t"
Atd, atd, atd, atd..... Skratka porada bola o osocovani.... Nakoniec to zadrel hlaskou "Nes.rte ma s tymi vasimi poznamkami co mam robit. Ja viem co mam robit. Lebo vas vytiahnem odtialto a vyhodim a budeme si tu potom rokovat v kludnom duchu s tymi, s ktorymi sa zhodneme"
Poradte co mame robit??? Sme uz zufaly. Mozme ho zastrelit??? :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Alebo co mu mozme spravit. Jedine riesenie bude asi sud vsak?

Vdaka za rady.

Veď to motá ako Ariadna


Ježiši, čo máš furt s tým správcom...Správca je SVB!!!!! Milan ak ty to chceš robiť, tak píííííííp..:o

Nebuď oplašená :D
zeli
18.06.10,08:21
A tak stale dokola.... myslel som si, ze sa da poradit normalne. Lenze asi nie....
Ujasnim to este raz.
Sme SVB, ktora ma predsedu. Predseda NIEJE spravca (na zaciatku som to poplietol, za co sa ospravedlnujem)! Je to obyvatel bytovky, ktory je na cele nasho SVB. Nemame ani ziadnu zmluvu zo ziadnym spravcom. Predsedu neodvolame, nakolko nas je cca 1/3 z 27 bytov. Cize pisat stale to iste, ze ho mame odvolat nema zmysel!!! Jednoducho ho neodvolame, lebo vacsina si ho podrzi. Nemozme navrhnut ani prejist pod profesionalneho spravcu, lebo nam za to vacsina obyvatelov nezahlasuje. Preto som sa pytal, ake mame moznosti riesit nas problem. Chceme sa nasho predsedu zbavit, lenze normalnym hlasovanim ho nezhodime z funkcie.
Chcel som len vediet, co mozme robit. Mozno stacilo napisat: mate na vyber z moznosti: sud, nejaka kontrola, zastrelit ho :rolleyes:,...... Len mi prosim zase nenapiste odvolat ho, lebo to sa nestane!!! Verim, ze uz sa teraz vsetci chapeme, co som od tejto porady chcel. Verim, ze mi konecne niekto napise normalnu odpoved. Skuste mi napisat, ako by ste postupovali vy, keby sa toto dialo vo vasej bytovke a mali by ste take podmienky a moznosti ako my. Co by ste vy spravili na nasom mieste. Lebo si myslim, ze tie vyjadrenia nasho predsedu, ktore som pisal hned na zaciatku sa nepacia ani vam.
PS millacikk: keby sme vedeli, co mame robit, tak tu asi nevypisujem a neprosim o radu.
Llívia
18.06.10,08:32
Ospravedlnujem sa. Namiesto slova "spravca" ma byt slovo "predseda". Ale problem je ten isty. Co mame podla vas s nasim predsedom robit???? Poradte mi prosim toto. Po tom co nam vcera povedal, ako by ste tieto problemy riesily vy??? Ake mame moznosti ked nas je cca 1/3 nespokojnych obyvatelov?


Zial nemame sancu odvolat nasho predsedu. Je nas malo na to, aby sme ho odvolali. A on to velmi dobre vie. Nemozme zahlasovat za prechod pod bytovy podnik, alebo ze by sme spravu zverili profesionalnemu spravcovi. Bohuzial na toto vsetko mame nedostatok hlasov. Sme v slepej ulicke.

Na tvojom mieste by som sa predsa len pokúsila s ostatnými vlastníkmi o odvolanie predsedu. Píšeš, že vás je nespokojných 1/3. No so 100 % istotou to určite nevieš. Možno sú aj iní nespokojní, len nepovedia svoj názor, aby mali kľud, nikto do nich nerýpal atď., a možno by sa priklonili na vašu stranu "nespokojných", keď by videli, že "vecami" pohol niekto iný. Urobila by som si takú "predvolebnú" kampaň - zoznam prehreškov súčasného predsedu na zmenu názoru spokojných. Aj keby ste neuspeli, tak aspoň budeš vedieť, že si spravil všetko, čo si mohol (a keď sa u vás fakt niečo stane, tak to môžeš ostatným, čo sú s predsedom spokojní, otrieskavať o hlavu až do smrti :D).
Zeli, písala som moju odpoveď dlhšie, medzitým si napísal ten príspevok predo mnou, že "neodvoláte", lenže ja som ho už nevidela, tak preto je moja odpoveď aká je a ešte k nej doplním

Alebo čakajte, až sa fakt niečo riadne pototo, napr. až praskne tá kanalizačná rúra, niekomu to možno vytopí byt, zničí veci, alebo všetci na tej stupačke budú mať zakázané púšťať vodu, a možno potom sa ostatní zbadajú, že predseda mal konať a nekonal (keď bol u nás problém s kanalizáciou a nemohli sme púšťať vodu - zhodou okolností sa to stalo 2 roky po sebe na Sikvestra, by si neveril, ako boli zrazu všetci ochotní riešiť problém :D).
(Ešte k tej prasknutej kanalizačnej rúre: v zmysle § 7c ods. 9 písm. e o použití prostriedkov fondu rozhoduje zhromaždenie, takže ak by opravu odsúhlasilo aspoň 14 vlastníkov, aspoň toto by musel predseda urobiť).
Llívia
18.06.10,08:57
mimotemy
...PS millacikk: keby sme vedeli, co mame robit, tak tu asi nevypisujem a neprosim o radu.

Na príspevky typu "millacikk" si budeš musieť zvyknúť. Tiež som sa najskôr na ne hnevala, rozčuľovala, aj som napísala dotyčným osobám nejaké blbosti, ale každý má právo na svoj názor, aj keď niekedy to nie je názor, ale len rýpanie, vyrývanie. Ale stále sú tu ľudia ochotní pomôcť, poradiť, nasmerovať tvoje/moje kroky správnym smerom :):):)
milláčikk
18.06.10,09:41
Sme SVB, ktora ma predsedu.
Predsedu neodvolame, nakolko nas je cca 1/3 z 27 bytov.
Cize pisat stale to iste, ze ho mame odvolat nema zmysel!!!
Jednoducho ho neodvolame, lebo vacsina si ho podrzi.
Preto som sa pytal, ake mame moznosti riesit nas problem.
Chcel som len vediet, co mozme robit. Mozno stacilo napisat: mate na vyber z moznosti: 2, sud, nejaka kontrola, 1, zastrelit ho :rolleyes:,......
Verim, ze mi konecne niekto napise normalnu odpoved.


PS millacikk: keby sme vedeli, co mame robit, tak tu asi nevypisujem a neprosim o radu.

Nerozumiem, čo vlastne čakáš ? Zázrak ? Že to niekto vyrieši za vás ????????:D:D

Čítať vieš ???

PS
Poradie by bolo takéto.


1, Ak sa nájde 2/3 nespokojných = vymeniť správcu (okukať iného a potom tomuto vypovedať zmluvu)
2, Ak vás je menej ako 1/4 = obrniť / nechodiť na schôdze odsťahovať .

PS
Súd je posledné riešenie. (stojí čas a energiu)

PS
My máme iné :
- balkón od cesty cca 12 metrov (a oproti cca 15 metrov stánok PNS)
- v zime OK - zavreté plastové okná
- autá chodia v intervale asi 8 sekúnd.

Čo by si poradil mojej žene na otázku :
Čo môžeme robiť v lete ???????????????????????? proti hluku
(ešte menej ako ty - lebo na toto ani schôdza neexistuje:--- )
milláčikk
18.06.10,09:46
mimotemy

Na príspevky typu "millacikk" si budeš musieť zvyknúť. Tiež som sa najskôr na ne hnevala, rozčuľovala, aj som napísala dotyčným osobám nejaké blbosti, ale každý má právo na svoj názor, aj keď niekedy to nie je názor, ale len rýpanie, vyrývanie. Ale stále sú tu ľudia ochotní pomôcť, poradiť, nasmerovať tvoje/moje kroky správnym smerom :):):)

1, kľudne môžeš normálnym písmom
2, neber život tak vážne

3, keď mne takéto otázky pripomínajú "smiešne otázky mojej ženy"
4, ešte keby si sa k nim aj prakticky pridala

PS
Aj mne ?
zeli
18.06.10,11:32
Este k tejto teme. Ako vlastnik bytu mam pravo k nahliadnutiu dokumentov nasho spolocenstva, t.j. zapisnice zo schodzi, zapisnice o hlasovaniach, ponuky ktore boli poskytnute pri vyberovych konaniach, evidenciu o SVB....??? Ak ano mozem si to aj pozicat a nastudovat doma, alebo mi to mozu dat len k nahliadnutiu???
milláčikk
18.06.10,11:42
Este k tejto teme. Ako vlastnik bytu mam pravo k nahliadnutiu dokumentov nasho spolocenstva, t.j. zapisnice zo schodzi, zapisnice o hlasovaniach, ponuky ktore boli poskytnute pri vyberovych konaniach, evidenciu o SVB....??? Ak ano mozem si to aj pozicat a nastudovat doma, alebo mi to mozu dat len k nahliadnutiu???

Čo tak fotokópiu (za úhradu) ??
Jozef I
18.06.10,11:46
Este k tejto teme. Ako vlastnik bytu mam pravo k nahliadnutiu dokumentov nasho spolocenstva, t.j. zapisnice zo schodzi, zapisnice o hlasovaniach, ponuky ktore boli poskytnute pri vyberovych konaniach, evidenciu o SVB....??? Ak ano mozem si to aj pozicat a nastudovat doma, alebo mi to mozu dat len k nahliadnutiu???

Je to k nahliadnutiu. Ja osobne by som doklady z rúk nedal, lebo nemám zaručené čo by sa s nimi stalo. Ale nemám problém s kópiami a fotkami ani s vysvetlením.
Llívia
18.06.10,11:55
mimotemy
PS
Aj mne ?

Čítaš, čo píšem nielen v tejto téme, takže vieš, že nie. Tebe nie.
Llívia
18.06.10,11:59
Je to k nahliadnutiu. Ja osobne by som doklady z rúk nedal, lebo nemám zaručené čo by sa s nimi stalo. Ale nemám problém s kópiami a fotkami ani s vysvetlením.

Súhlasím. Je "úžasné", keď sa vlastníci po X rokoch zobudia a strašne chcú chabrať doklady, odnášať ich preč a dávať kontrolovať cudzím ľuďom (netvrdím, že je to prípad zadávateľa témy).
mimotemy Mňa by zaujímalo, kam patrí úhrada za vyhotovenie kópií dokladov (fond opráv, správa, do záloh na plnenia to určite nepatrí) a či to už nie je podnikaním, t.j. že SVB by na to muselo mať živnosť a napr. aj registračnú pokladňu?
milláčikk
18.06.10,12:16
Súhlasím. Je "úžasné", keď sa vlastníci po X rokoch zobudia a strašne chcú chabrať doklady, odnášať ich preč a dávať kontrolovať cudzím ľuďom (netvrdím, že je to prípad zadávateľa témy).
mimotemy Mňa by zaujímalo, kam patrí úhrada za vyhotovenie kópií dokladov (fond opráv, správa, do záloh na plnenia to určite nepatrí) a či to už nie je podnikaním, t.j. že SVB by na to muselo mať živnosť a napr. aj registračnú pokladňu?

Predsedovi do vrecka :D
milláčikk
18.06.10,12:18
mimotemy PS
Aj mne ?

Čítaš, čo píšem nielen v tejto téme, takže vieš, že nie. Tebe nie.[/QUOTE]


A čo som ja horší ??? :D
zeli
18.06.10,12:24
Millacikk chcem Ta velmi pekne poprosit jednu vec. Ak nemas zaujem napisat nieco normalne a k veci, tak si radsej zahryzni do jazyka a prstov a nepis. Pomysli si, ze som hlupak, ale zdrz sa tych tvojich komentarov. Velmi pekne Ti dakujem.

PS: podla tvojej reakcie na tuto prosbu si vela citatelov a pisatelov pomysli ake mas IQ. Vdaka. :):):)

Co sa tyka dokumentov. Rozpraval som sa dnes na obed s mojim firemnym pravnikom a ten povedal, ze by chcel vidiet kopie za posledny cca rok, dva. Podla toho uvidi, ci to ma vobec zmysel davat predsedu k sudu. Sam uznal, ze ak sa bude jednat len o "prkotiny", tak to nema zmysel sa s nim natahovat. Ale ak pojde o velke a zavazne porusovanie, tak potom by vraj aj on zvazoval zalobu. Povedal, ze podla toho co som mu rozpraval (to co som pisal na zaciatku temy), tak sa jedna uz o vacsie prehresky. Lenze... dodal, ze ak chceme ist na sud musim mat na vsetko dokazy - t.j. kopie zapisnic, hlasovani, kopie vyuctovani s datumom po 31.05.20xx....
verkaz
18.06.10,12:42
Miláčik, ako môžeš povedať " predsedovi do vrecka ".
Zeli, skús sa ešte poradiť s členmi rady. Tie odpovede predsedu, ktoré uvádzaš, sú aj v zápisnici ? Overovatelia zápisnice by to mohli napadnúť.
Dobré je mať všetky takéto sporné veci v zápisnici, lebo inak to môže byť tvrdenie proti tvrdeniu. V zmysle zákona máš nárok k nahliadnutiu do všetkých dokumentov, nemajú sa odnášať na preštudovanie, ale môžeš si robiť aj odpisy.
zeli
18.06.10,12:51
Verkaz zial aj clenovia rady su "jedna ruka" s predsedom :( Ide o to, ze v nasej bytovke je 70% starych ludi a 30% mladych rodin. Asi budes vediet, kto do akej skupiny patri. Ja zial do tych 30% :( Myslim si, ze tie jeho vyjadrenia asi tazko budu v zapisnici. To by si asi niekto musel celu schodzu nahravat. Ale myslim si, ze take veci ako preciachovanie vodomerov, dodrzanie datumu rocneho vyuctovania, zadanie zakazky bez vyberoveho konania a bez hlasovania asi nepotrebuju mat zapisnicu. Ved ked pride vodar k vodomeru, tak na plombe ma rok, kedy bol vodomer preciachovany. To iste s rocnym vyuctovanim. Mam na nom datum 13.06.2010. Cize to hovri za vsetko... Myslim si, ze to by ako dokaz malo stacit nie?
JaDo
18.06.10,12:56
Mám návrh, ktorý v prvej chvíli rezolútne odmietneš, ale porozmýšľaj o ňom. Upozorňujem, že môj návrh vôbec nie je o predstieraní falošného záujmu, o vtieraní sa či dokonca o podrazu. Možno je to jedna z mála schodných ciest:
Prestaň sa hnevať a rozčuľovať. Snaž sa byť priateľský a ústretový. Začni s predsedom spolupracovať. Požiadaj ho, aby ti vysvetlil niektoré položky z vyúčtovania. Pri ďalšom rozhovore sa opäť nechaj poučiť, ako postupuje napr. pri stanovení výšky zálohových platieb, ako napr. pracuje s fondom údržby a podobne.
Postupne možno zistíš, že nie všetky tvoje výtky sú na mieste, že je to trocha komplikovanejšie, než si myslel. Že možno potrebuje pomoc, ktorú mu môžeš ponúknuť.
Môžeš ale naopak zistiť, že je šlendrián, že skutočne nedodržiava zákony, a pod. Svojou spoluprácou a nadobudnutými vedomosťami o bytovom zákone, o vašom SVB a pod. však v povedomí spoluvlastníkov získaš určitý rešpekt a určite sa potom nájde väčšia časť vlastníkov, ktorí budú chcieť zmenu.....
milláčikk
18.06.10,13:53
Verkaz zial aj clenovia rady su "jedna ruka" s predsedom :( Ide o to, ze v nasej bytovke je 70% starych ludi a 30% mladych rodin. Asi budes vediet, kto do akej skupiny patri. Ja zial do tych 30% :( Myslim si, ze tie jeho vyjadrenia asi tazko budu v zapisnici. To by si asi niekto musel celu schodzu nahravat. Ale myslim si, ze take veci ako preciachovanie vodomerov, dodrzanie datumu rocneho vyuctovania, zadanie zakazky bez vyberoveho konania a bez hlasovania asi nepotrebuju mat zapisnicu. Ved ked pride vodar k vodomeru, tak na plombe ma rok, kedy bol vodomer preciachovany. To iste s rocnym vyuctovanim. Mam na nom datum 13.06.2010. Cize to hovri za vsetko... Myslim si, ze to by ako dokaz malo stacit nie?

Dôkaz čoho ???
Lebo súd ťažko niekoho odsúdi podľa iného, ako trestného zákonníka.
Preštuduj ho.
Ak tam nenájdeš nič "vhodné" - ťažko ti to nájde niekto z Porady - info máš ty - nie my.

PS
Varíš z hodne riedkej vody .
milláčikk
18.06.10,14:08
Millacikk chcem Ta velmi pekne poprosit jednu vec. Ak nemas zaujem napisat nieco normalne a k veci, tak si radsej zahryzni do jazyka a prstov a nepis. Pomysli si, ze som hlupak, ale zdrz sa tych tvojich komentarov. Velmi pekne Ti dakujem.

PS: podla tvojej reakcie na tuto prosbu si vela citatelov a pisatelov pomysli ake mas IQ. Vdaka. :):):)

Co sa tyka dokumentov. Rozpraval som sa dnes na obed s mojim firemnym pravnikom a ten povedal, ze by chcel vidiet kopie za posledny cca rok, dva. Podla toho uvidi, ci to ma vobec zmysel davat predsedu k sudu. Sam uznal, ze ak sa bude jednat len o "prkotiny", tak to nema zmysel sa s nim natahovat. Ale ak pojde o velke a zavazne porusovanie, tak potom by vraj aj on zvazoval zalobu. Povedal, ze podla toho co som mu rozpraval (to co som pisal na zaciatku temy), tak sa jedna uz o vacsie prehresky. Lenze... dodal, ze ak chceme ist na sud musim mat na vsetko dokazy - t.j. kopie zapisnic, hlasovani, kopie vyuctovani s datumom po 31.05.20xx....

Poprosiť môžeš / rozhodnutie je na MNE.
Vyliezol si na verejné fórum / pletieš si pojmy / máme zatiaľ "subjektívne info z jednej strany" = vari nečakáš IBA pritakávanie ????????????????????????????????????????
Nemáš za čo (zatiaľ :D:D:D:D:D ).

Ty sa staraj o svoje IQ -pokiaľ nevieš presvedčiť argumentami aby bola nadpolovičná väčšina (je vás dokopy 24 -/// čo by si robil pri 69 ????? /// z toho 8 nespokojných = presvedčíš 5 babiek a odvoláte predsedu :D:D:D:D:D:D:D.
Alebo nemáš ani na to ??
Tak potom nefňukaj, lebo normálne je aj to ak s tebou niekto nesúhlasí.
Konkrétne vo vašom baraku asi 16 z 24 :---.

Podľa mňa nemusíš mať - stačí , ak vieš čo tam je a žiadal by si, aby si vyšetrovateľ (asi by mal byť skôr ako súd) vyžiadal (faktúru č. XX od firmy YY ako potvrdenie tvojho podania )
milláčikk
18.06.10,14:11
Miláčik, ako môžeš povedať " predsedovi do vrecka ".
Zeli, skús sa ešte poradiť s členmi rady. Tie odpovede predsedu, ktoré uvádzaš, sú aj v zápisnici ? Overovatelia zápisnice by to mohli napadnúť.
Dobré je mať všetky takéto sporné veci v zápisnici, lebo inak to môže byť tvrdenie proti tvrdeniu. V zmysle zákona máš nárok k nahliadnutiu do všetkých dokumentov, nemajú sa odnášať na preštudovanie, ale môžeš si robiť aj odpisy.

Neviem, čo si zač, ani čomu rozumieš.

Ale Jozef Prvý sa v SBD aj SVB vyzná - a pochopil to :D:D:D:D.
Halli
18.06.10,14:28
Mám návrh, ktorý v prvej chvíli rezolútne odmietneš, ale porozmýšľaj o ňom. Upozorňujem, že môj návrh vôbec nie je o predstieraní falošného záujmu, o vtieraní sa či dokonca o podrazu. Možno je to jedna z mála schodných ciest:
Prestaň sa hnevať a rozčuľovať. Snaž sa byť priateľský a ústretový. Začni s predsedom spolupracovať. Požiadaj ho, aby ti vysvetlil niektoré položky z vyúčtovania. Pri ďalšom rozhovore sa opäť nechaj poučiť, ako postupuje napr. pri stanovení výšky zálohových platieb, ako napr. pracuje s fondom údržby a podobne.
Postupne možno zistíš, že nie všetky tvoje výtky sú na mieste, že je to trocha komplikovanejšie, než si myslel. Že možno potrebuje pomoc, ktorú mu môžeš ponúknuť.
Môžeš ale naopak zistiť, že je šlendrián, že skutočne nedodržiava zákony, a pod. Svojou spoluprácou a nadobudnutými vedomosťami o bytovom zákone, o vašom SVB a pod. však v povedomí spoluvlastníkov získaš určitý rešpekt a určite sa potom nájde väčšia časť vlastníkov, ktorí budú chcieť zmenu.....

Keby sa dalo, tak ti dám 100 bodov, nie jeden, lebo veľakrát som to tu takto písala...ale akonáhle som začala zastávať predsedov pustili sa do mňa...:D
Nikoho si len tak nezastávam, ale najradšej mám, ak sa stále niekto sťažuje, frfle, nadáva, podráža nohy ....a potom , keď mu povieš, však to zober a rob to lepšie povie "ani za svet...":eek:

/Zeli to som nemyslela samozrejme teba, ale prosím zober si z toho príspevku aspoň tretinu k srdcu a skús to z inej strany../;),dík
milláčikk
18.06.10,14:39
Keby sa dalo, tak ti dám 100 bodov, nie jeden, lebo veľakrát som to tu takto písala...ale akonáhle som začala zastávať predsedov pustili sa do mňa...:D
Nikoho si len tak nezastávam, ale najradšej mám, ak sa stále niekto sťažuje, frfle, nadáva, podráža nohy ....a potom , keď mu povieš, však to zober a rob to lepšie povie "ani za svet...":eek:

/Zeli to som nemyslela samozrejme teba, ale prosím zober si z toho príspevku aspoň tretinu k srdcu a skús to z inej strany../;),dík

Málokto to totiž robil.

PS
A trepať je o dosť ľahšie:---:---:---, ako to robiť. (už len keď si zoberieš párkrát za rok obísť osobne všetkých / a polovici (ako papagáj) opakovať-vysvetľovať to isté :D:D )
sito
18.06.10,14:49
Este k tejto teme. Ako vlastnik bytu mam pravo k nahliadnutiu dokumentov nasho spolocenstva, t.j. zapisnice zo schodzi, zapisnice o hlasovaniach, ponuky ktore boli poskytnute pri vyberovych konaniach, evidenciu o SVB....??? Ak ano mozem si to aj pozicat a nastudovat doma, alebo mi to mozu dat len k nahliadnutiu???

K tvojmu zadaniu. Preštuduj si Zákon 182/1993 je to druhá prišpendlená téma. Ak niečo nepochopíš, opýtaj sa. Keď sa necháte kopať, budete kopaní. Keď bude toho kopania moc, treba sa zamyslieť, či aj on nemá riť.

Áno! K všetkým dokladom. Ak sa chceš, chcete k niečomu dopracovať, tak si ich treba riadne pozrieť! Dať nahliadnuť, to je ako keď, ako ich to volajú? Ahá, exibicionisti. Exibicionista roztiahne kabát, napočíta do dvoch a kabát dá späť. A teraz čo??? Vieš, čo???
Halli
18.06.10,14:51
Exibicionista roztiahne kabát, napočíta do dvoch a kabát dá späť. A teraz čo??? Vieš, čo???

:D:D
zeli
18.06.10,15:11
Slavnica ja viem. Mas pravdu. Nemozme hadzat vsetkych predsedov a spravcov do jedneho vreca. Niesu vsetci zli. A kvoli par zlym hovorit, ze su vsetci na "prd" je tiez neakceptovatelne. Ved je kvantum spravcov, ktori robia pre bytovky tolko, ze by ich mali na rukach nosit.
Ale na druhej strane uznaj. Ty ako profesionalna spravkyna (aspon podla minulych tem ta tak beriem) by si si dovolila robit a hovorit take veci ako nas predseda? Myslis si osobne, ze to je v poriadku?
Snaha na pomoc bola. Dva roky sme mu hovorili, ze nemame problem pomoct - ci s vyuctovanim, ci zo zariadovanim veci na firmach. Ale dostavali sme odpoved "Naco ja to zvladnem". Po takychto odpovediach clovek straca chut nieco pre bytovku robit. Tu som mozno ciastocne odpovedal aj na radu "JaDo-vi" Chut a zaujem bol. Lenze uz niesu. Naco sa mame snazit, ked vsetko zamietnu pod stol. U nas to funguje asi takto: starsi si myslia, ze mladi nevedia nic a nemaju tolko rozumu, kolko oni (teraz aby sa neurazili vsetci starsi - nie vsetci ste takyto). Lenze v dnesnej dobe stari ludia uz nemaju taky prehlad ako kedysi. Uz nieje ta doba, ze bola na vyber len jedna moznost z jednej. Teraz je tych moznosti 10, mozno 20 a oni ako keby nechceli tych zvysnych 9-19 akceptovat.
Keby sa nam podarilo z predsedom dohodnut ver mi, ze by si bola prva, komu by som ponukol spravovat nasu bytovku. Lenze..... asi vies co. To sa za sucastneho diania nikdy nestane. :(
Halli
18.06.10,15:28
Slavnica ja viem. Mas pravdu. Nemozme hadzat vsetkych predsedov a spravcov do jedneho vreca. Niesu vsetci zli. A kvoli par zlym hovorit, ze su vsetci na "prd" je tiez neakceptovatelne. Ved je kvantum spravcov, ktori robia pre bytovky tolko, ze by ich mali na rukach nosit.
Ale na druhej strane uznaj. Ty ako profesionalna spravkyna (aspon podla minulych tem ta tak beriem) by si si dovolila robit a hovorit take veci ako nas predseda? Myslis si osobne, ze to je v poriadku?
Snaha na pomoc bola. Dva roky sme mu hovorili, ze nemame problem pomoct - ci s vyuctovanim, ci zo zariadovanim veci na firmach. Ale dostavali sme odpoved "Naco ja to zvladnem". Po takychto odpovediach clovek straca chut nieco pre bytovku robit. Tu som mozno ciastocne odpovedal aj na radu "JaDo-vi" Chut a zaujem bol. Lenze uz niesu. Naco sa mame snazit, ked vsetko zamietnu pod stol. U nas to funguje asi takto: starsi si myslia, ze mladi nevedia nic a nemaju tolko rozumu, kolko oni (teraz aby sa neurazili vsetci starsi - nie vsetci ste takyto). Lenze v dnesnej dobe stari ludia uz nemaju taky prehlad ako kedysi. Uz nieje ta doba, ze bola na vyber len jedna moznost z jednej. Teraz je tych moznosti 10, mozno 20 a oni ako keby nechceli tych zvysnych 9-19 akceptovat.
Keby sa nam podarilo z predsedom dohodnut ver mi, ze by si bola prva, komu by som ponukol spravovat nasu bytovku. Lenze..... asi vies co. To sa za sucastneho diania nikdy nestane. :(

...že Slávnica , hehe, to je jedna dedina...:D Ale k veci, ďakujem za dôveru;), ale ak to máte tak zložite...napísala som ti už v prvých príspevkoch , čo treba robiť, môžete zrušiť SVB a dať sa spravovať nejakej správcovskej firme...ale keďže viem presne na čo mieriš a viem aká je práca s ľudmi, čo iného ti môžme poradiť, aby si si získal dôveru ostatných a postupne ich presvedčil o dobrom úmysle. Cez súdy nikam cesta nevedie, oni veľmi dobre vedia ako to chodí v domoch a nechávajú voľne pole pre rozhodnutia väčšiny , čiže rozhodnutia zhromaždenia - TO JE a bude najvyšší orgán SVB.
Nikto ti tu zaručený patent na dobrú správu nedá. Jedine až sám zoberieš aktivitu do svojich rúk zistíš veľa vecí, ktoré ťa prekvapia. Ale ak na to nemáš žalúdok, tak to bude veľmi ťažké.:o

To čo píšeš, by som si určite nedovolila, lebo by som prišla o prácu...ja si to dovoliť nemôžem, nie som dôchodkyňa, , ani veľkopodnikateľka, je to môj jediný príjem :)
verkaz
18.06.10,16:36
Miláčik, práve, že túto problematiku veľmi dobre poznám. Robím predsedu už 11 rokov a zároveň si robíme aj správu 64 bytov.:D:D
Zeli, v tomto roku by ste mali mať voľbu orgánov, skús to s predsedníctvom alebo aspon členom rady. To čo si uviedol by som si nikdy nedovolila urobiť, všetko je v rozpore so zákonom. Preto som sa pýtala na zápisnicu, lebo ja sa snažím za overovateľov zápisnice dať práve takých ako si Ty. A každá zápisnica je ešte zverejnená, takže sa k nej môžu vyjadriť aj iní. Prihlás sa aspon za overovateľa zápisnice.
Čo sa týka vodomerov, to vodárov nezaujíma, oni si kontrolujú len faktúračný merač a bytové nekontrolujú. Akú máte spotrebu vody, zhoduje sa spotreba v bytoch s faktúrovanou spotrebou. Je toho veľa ale myslím si, že na všetko radu nájdeš v témach porady.
milláčikk
18.06.10,18:01
Dobry den.

Mam na vas prosbu o radu. Nevieme uz co s predsedom SVB .....
Poradte co mame robit??? Sme uz zufaly. Mozme ho zastrelit??? :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Alebo co mu mozme spravit. Jedine riesenie bude asi sud vsak?

Vdaka za rady.

Jediné skoro reálne riešenie.
Využi terajšiu situáciu :
- oneskorené vyúčtovanie
- nespokojnosť ľudí (ak majú nedoplatky)
- dlhá lehota na vrátenie preplatkov

a skús presvedčiť tých 5 babiek, aby si získal nadpolovičnú väčšinu.
sito
18.06.10,19:13
Všetky veci sa dujú robiť povrchne, ak áno, tak preto vyplávajú na povrch!!! JE TO LEN OTÁZKA ČASU.
Llívia
18.06.10,20:41
...pokiaľ nevieš presvedčiť argumentami aby bola nadpolovičná väčšina (je vás dokopy 24 -je ich 27/// čo by si robil pri 69 ????? /// z toho 8 nespokojných = presvedčíš 5 babiek minimálne 6 (8 nespokojných + 6 presvedčených babieka = nadpolovičná väčšina v počte 14 ks a odvoláte predsedu :D:D:D:D:D:D:D.
... normálne je aj to ak s tebou niekto nesúhlasí.
Konkrétne vo vašom baraku asi 16 z 24 z 27

Dovolila som si trochu ti u(o)praviť počty, aby to bolo OK podľa zákona.
Llívia
18.06.10,20:45
Stále mimotemy, ale ako riešite u vás tento "problém"?

Mňa by zaujímalo, kam patrí úhrada za vyhotovenie kópií dokladov (fond opráv alebo správa, do záloh na plnenia to určite nepatrí) a či to už nie je podnikaním, t.j. že SVB by na to muselo mať živnosť a napr. aj registračnú pokladňu?
Lebo keby to išlo predsedovi do vrecka podľa rady milláčikka, tak si asi viete predstaviť, čo by s ním vlastníci dorobili ;)
Llívia
18.06.10,21:35
...že Slávnica , hehe, to je jedna dedina...:D ...
Slavica/Slavnica- to sa fakt ľahko pomýli! :D:D:D(Ten názov obce má byť bez dĺžňa.) Slavica/Slavnica, dobre poznáš Slovensko!
milláčikk
19.06.10,08:14
Dovolila som si trochu ti u(o)praviť počty, aby to bolo OK podľa zákona.

Malo byť "užitočné", ale vyšlo "zábavné" = že mu to my musíme počítať:D
Llívia
19.06.10,10:05
Malo byť "užitočné", ale vyšlo "zábavné" = že mu to my musíme počítať:D

To ty si mu to zle spočítal, veď on písal, že ich je 27 a ty mu stále tvrdíš, že potrebuje presvedčiť 5 babiek (= starých dám).
Jozef I
19.06.10,15:17
Stále mimotemy, ale ako riešite u vás tento "problém"?
Mňa by zaujímalo, kam patrí úhrada za vyhotovenie kópií dokladov

Lebo keby to išlo predsedovi do vrecka podľa rady milláčikka, tak si asi viete predstaviť, čo by s ním vlastníci dorobili ;)
No kam patrí??? Skúsme sa zamyslieť. Príde nejaký vlastník a chce kópie, len tak, lebo mu nestačí, že si uvedené doklady pozrie. Tak čo urobí predseda? Vezme doklady a ide kopírovať niekam kde takú službu poskytujú. Tam mu dajú zaplatiť poplatok a on si ten poplatok potom pri odovzdaní dokumentov vypýta od dotyčného vlastníka (prípadne aj za námahu že to spravil) Komu pôjdu peniažky???? "predsedovi do vrecka" ;) :D Alebo to môže naúčtovať výdavok zo správy a príjem do správy, čo sa mi už fakt ale zdá zbytočné. :rolleyes:
Halli
19.06.10,16:33
Ten výraz "predsedovi do vrecka" je ale úplne odveci, nakoľko je to normálny oprávnený príjem. Takže prosím, nerobte si srandy , aby to niekto nepochopil zas ako obohatenie...veď z toho sa dá ísť aj na Tenerife , nie ?:D:D
milláčikk
19.06.10,16:40
Ten výraz "predsedovi do vrecka" je ale úplne odveci, nakoľko je to normálny oprávnený príjem. Takže prosím, nerobte si srandy , aby to niekto nepochopil zas ako obohatenie...veď z toho sa dá ísť aj na Tenerife , nie ?:D:D

To urkite :D.
Llívia
19.06.10,17:40
No kam patrí??? Skúsme sa zamyslieť. Príde nejaký vlastník a chce kópie, len tak, lebo mu nestačí, že si uvedené doklady pozrie. Tak čo urobí predseda? Vezme doklady a ide kopírovať niekam kde takú službu poskytujú. Tam mu dajú zaplatiť poplatok a on si ten poplatok potom pri odovzdaní dokumentov vypýta od dotyčného vlastníka (prípadne aj za námahu že to spravil) Komu pôjdu peniažky???? "predsedovi do vrecka" ;) :D Alebo to môže naúčtovať výdavok zo správy a príjem do správy, čo sa mi už fakt ale zdá zbytočné. :rolleyes:


Ten výraz "predsedovi do vrecka" je ale úplne odveci, nakoľko je to normálny oprávnený príjem. Takže prosím, nerobte si srandy , aby to niekto nepochopil zas ako obohatenie...veď z toho sa dá ísť aj na Tenerife , nie ?:D:D

Okopírovať to viem aj doma (keby to od nás mal ísť predseda kopírovať, tak by ten,čo chce kópie, bol asi riadne nas...ý, lebo by mu k tomu boli účtované aj cestovné náhrady pre predsedu a ešte keby sme mu tam zarátali čas, ktorý na kopírovanie predseda minie...). Mňa skôr zaujímajú daňové náležitosti/záležitosti, t.j.
1. je to zdaňovaný príjem,
2. má sa na to vystaviť faktúra/nejaký príjmový doklad/alebo dokonca treba registračku,
3. neberie sa to už ako podnikanie,
4.alebo máme dať do zmluvy o SVB, že je to príjmom fondu (lebo príjmy do fondu sa nezdaňujú)?
milláčikk
19.06.10,18:46
Okopírovať to viem aj doma (keby to od nás mal ísť predseda kopírovať, tak by ten,čo chce kópie, bol asi riadne nas...ý, lebo by mu k tomu boli účtované aj cestovné náhrady pre predsedu a ešte keby sme mu tam zarátali čas, ktorý na kopírovanie predseda minie...). Mňa skôr zaujímajú daňové náležitosti/záležitosti, t.j.
1. je to zdaňovaný príjem,
2. má sa na to vystaviť faktúra/nejaký príjmový doklad/alebo dokonca treba registračku,
3. neberie sa to už ako podnikanie,
4.alebo máme dať do zmluvy o SVB, že je to príjmom fondu (lebo príjmy do fondu sa nezdaňujú)?

To ako nemá komp / sken / tlačiareň (cestovné náhrady kam ? do obývačky? ) :D:D:D.
Llívia
19.06.10,20:27
mimotemy
To ako nemá komp / sken / tlačiareň (cestovné náhrady kam ? do obývačky? ) :D:D:D.

Nie, predseda nemá žiaden PC, tlačiareň, kopírku, Vlož si do vety: "keby to od nás mal ísť predseda kopírovať," za slovíčko "kopírovať" tento text: "niekam, kde takúto službu poskytujú" a potom snáď pochopíš tie cestovné náhrady.Tá kópia by potom toho, čo ju požaduje, vyšla minimálne na 1 EUR - najnižšie obojsmerné cestovné + k tomu cena samotného kopírovania. Ak si náhodou doteraz netušil - aj predseda SVB má nárok na cestovné náhrady, lebo je štatutárnym orgánom.
jozka56
19.06.10,20:35
mimotemy od zakladateľa témy, je téma ta tam. Situácia v danom SVB je nepríjemná, ale nielen vďaka hulvátskemu predsedovi, ale aj ľahostajným členom SVB./skrátené podanie/:)
Čo sa týka daného predsedu, jednoznačne odvolať.
milláčikk
19.06.10,20:42
mimotemy

Nie, predseda nemá žiaden PC, tlačiareň, kopírku, Vlož si do vety: "keby to od nás mal ísť predseda kopírovať," za slovíčko "kopírovať" tento text: "niekam, kde takúto službu poskytujú" a potom snáď pochopíš tie cestovné náhrady.Tá kópia by potom toho, čo ju požaduje, vyšla minimálne na 1 EUR - najnižšie obojsmerné cestovné + k tomu cena samotného kopírovania. Ak si náhodou doteraz netušil - aj predseda SVB má nárok na cestovné náhrady, lebo je štatutárnym orgánom.

Kto ti to má čítať také krpaté.

Myslel som :
- tých kópií, že by bolo mesačne 10 -20 ks
- predseda by sa nikam neflákal (kde kopírujú)
- tie doklady má asi doma
- aj komp dúfam má (doma)
- aj odmenu dostáva
- že by to spravil (súkromne na svojom kompe)
- a jemu by išli peniaze do vrecka - ako som skôr písal.

PS
A žiadateľ by to mohol mať za 20 minút.
milláčikk
19.06.10,20:43
mimotemy od zakladateľa témy, je téma ta tam. Situácia v danom SVB je nepríjemná, ale nielen vďaka hulvátskemu predsedovi, ale aj ľahostajným členom SVB./skrátené podanie/:)
Čo sa týka daného predsedu, jednoznačne odvolať.

Akoby si nečítala, že (zatiaľ) ich je za odvolanie asik 8 ks (z 27 ).
jozka56
19.06.10,20:51
Akoby si nečítala, že (zatiaľ) ich je za odvolanie asik 8 ks (z 27 ).
Aj to asik nemusí byť vieruhodná informácia, vyhovuje im doterajší predseda aj so svojimi nedostatkami, nemajú záujem nič riešiť a asi ani nebudú.:) Nie sme na pľaci, nevieme celú pravdu:)
milláčikk
20.06.10,04:15
Aj to asik nemusí byť vieruhodná informácia, vyhovuje im doterajší predseda aj so svojimi nedostatkami, nemajú záujem nič riešiť a asi ani nebudú.:) Nie sme na pľaci, nevieme celú pravdu:)

mimotemy

A možno tam bývajú babky-ľavičiarky - čo "ľúbia silného" barana :D:D.
Llívia
20.06.10,13:58
mimotemy
Kto ti to má čítať také krpaté.

Myslel som :
- tých kópií, že by bolo mesačne 10 -20 ks
A tiež by ich mohlo byť 50 - 100 ks.
- predseda by sa nikam neflákal (kde kopírujú)
Z tejto blbosti, čo si napísal, je vidieť, že nemáš páru o práci predsedu SVB. Alebo si myslíš, že niekto vo svojom vlastnom čase sa rád fláka a zabíja min. 1 hod. kopírovaním dokladov pre vlastníkov?!
- tie doklady má asi doma
- aj komp dúfam má (doma)
Čítať vieš, tak si láskavo čítaj všetko, čo som napísala, t.j. aj to, že predseda nemá ani komp, skener, tlačiareň.
- aj odmenu dostáva
Počkaj, zrátam to: 2 EUR/byt/ mesiac = 14 EUR/mesiac. Z toho odrátam 5 EUR, čo pretelefonoval kvôli "obecnej" vode, dražbe, to už je len 9 EUR. Teraz zháňanie informácií o dražbách, vybavovačky ohľadom "obecnej" vody, písanie zápisnice, obiehanie so zápisnicou po vlastníkoch, znova obiehanie so zápisnicou po vlastníkoch, ktorí pri prvom obiehaní neboli doma - to je cez 20 EUR hod., číže hodinová mzda predsedu SVB je menej než 50 centov.
- že by to spravil (súkromne na svojom kompe) Čítať vieš, tak si láskavo čítaj všetko, čo som napísala, t.j. aj to, že predseda nemá ani komp, skener, tlačiareň.- a jemu by išli peniaze do vrecka - ako som skôr písal.
A vlastníci by ho za to zožrali. Mimochodom, predseda je povinný umožniť vlastníkom nahliadať do dokladov, nie robiť im z toho kópie.

PS
A žiadateľ by to mohol mať za 20 minút. Jasné, že za 20 min, veď žiadateľ si len tak nabehne a predseda v tú chvíľu určite nič iné nemá na práci, len robiť kópie.

Dúfam, že ty nikdy predsedu SVB, príp. správcu, robiť nebudeš, lebo to by dopadlo biedne.
PS1: Keď nevidíš na malé písmenká, kúp si okuliare.
PS2: Malými písmenkami to píšem kvôli tomu, že je to už riadne mimo témy.
PS3: Ak nemáš čo poradiť a čo povedať k veci, tak si vyrývaj niekde inde. Väčšina ľudí sme chodí, lebo potrebuje radu a nie kvôli tomu, aby do nich niekto rýpal a radi im nezmysly od veci.
milláčikk
20.06.10,14:52
Pôvodca textu príspevku: milláčikk http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t142127-p6-co-s-predsedom.html#post1433079)
Kto ti to má čítať také krpaté.

Myslel som :
- tých kópií, že by bolo mesačne 10 -20 ks
A tiež by ich mohlo byť 50 - 100 ks.
- predseda by sa nikam neflákal (kde kopírujú)
Z tejto blbosti, čo si napísal, je vidieť, že nemáš páru o práci predsedu SVB. Alebo si myslíš, že niekto vo svojom vlastnom čase sa rád fláka a zabíja min. 1 hod. kopírovaním dokladov pre vlastníkov?!
- tie doklady má asi doma
- aj komp dúfam má (doma)
Čítať vieš, tak si láskavo čítaj všetko, čo som napísala, t.j. aj to, žePS OO : predseda nemá ani komp, skener, tlačiareň.
- aj odmenu dostáva
Počkaj, zrátam to: 2 EUR/byt/ mesiac = 14 EUR/mesiac. Z toho odrátam 5 EUR, čo pretelefonoval kvôli "obecnej" vode, dražbe, to už je len 9 EUR. Teraz zháňanie informácií o dražbách, vybavovačky ohľadom "obecnej" vody,PSX : písanie zápisnice, obiehanie so zápisnicou po vlastníkoch, znova obiehanie so zápisnicou po vlastníkoch, ktorí pri prvom obiehaní neboli doma - to je cez 20 EUR, číže hodinová mzda predsedu SVB je menej než 50 centov.
- že by to spravil (súkromne na svojom kompe) Čítať vieš, tak si láskavo čítaj všetko, čo som napísala, t.j. aj to, že predseda nemá ani komp, skener, tlačiareň.- a jemu by išli peniaze do vrecka - ako som skôr písal.
A vlastníci by ho za to zožrali. Mimochodom, predseda je povinný umožniť vlastníkom nahliadať do dokladov, nie robiť im z toho kópie.

PS
A žiadateľ by to mohol mať za 20 minút. Jasné, že za 20 min, veď žiadateľ si len tak nabehne a predseda v tú chvíľu určite nič iné nemá na práci, len robiť kópie.




PS0 : Dúfam, že ty nikdy predsedu SVB, príp. správcu, robiť nebudeš, lebo to by dopadlo biedne.
PS1: Keď nevidíš na malé písmenká, kúp si okuliare.
PS2: Malými písmenkami to píšem kvôli tomu, že je to už riadne mimo témy.
PS3: a, Ak nemáš čo poradiť a čo povedať k veci, tak si vyrývaj niekde inde. b, Väčšina ľudí sme chodí, lebo potrebuje radu a nie kvôli tomu, aby do nich niekto rýpal a radi im nezmysly od veci.
[/SIZE]

PS 00
To (v čase elektroniky) je tam nejaký 78 ročný ???

PS0 / X
Robil som domového dôverníka 3 roky.
Robil som Ved. údržby+energetika 5 rokov (čo ty nemáš ani šajnu, čo to je) - 600 zamestnancov / viac ako 450 obrábacích strojov.
Nemusíš sa báť ! :D:D

PS1
Veď to už s okuliarmi

PS3
a, teba je prd do toho - to si akurát môžeš tak vlastnej starej mame radiť

b, POTREBNÚ odpoveď dostal UŽ na prvej strane - ďalšie 4 sú iba preto , že nepochopil + "srandičky"
waw
23.06.10,17:43
Nechcem sa Vám tu veľmi miešať...iba sa podeliť s vlastnou skusenosťou. Pri riešení podobného problému ako má Zeli som pochodila takto:
1. doklady som dostala iba k nahliadnutiu...bez možnosti okopírovania na prinesenej kopírke alebo scenery.A ako poznamenal Sito ...na 2 sekundy a dosť..Spolu s novinovým článkom, kde je vysvetlené, že na žiadnu kópiu nemám nárok.
2. aj napriek skôr získaným dokladom , ktoré jednoznačne potvrdili porušenie zákona príslušné orgány nekonali s odôvodnením, že je to záležitosť členov SVB

A aj napriek omnoho väčším škodám na majetku vlastníkov ( odstránená strecha v tomto počasí nie je veľká sranda ) mnohí moji susedia dúfajú v zázrak....A žiaľ asi ani mne už veľa iných možností neostáva.....
Llívia
23.06.10,19:07
Nechcem sa Vám tu veľmi miešať...iba sa podeliť s vlastnou skusenosťou. Pri riešení podobného problému ako má Zeli som pochodila takto:
1. doklady som dostala iba k nahliadnutiu...bez možnosti okopírovania na prinesenej kopírke alebo scenery.A ako poznamenal Sito ...na 2 sekundy a dosť..Spolu s novinovým článkom, kde je vysvetlené, že na žiadnu kópiu nemám nárok.
2. aj napriek skôr získaným dokladom , ktoré jednoznačne potvrdili porušenie zákona príslušné orgány nekonali s odôvodnením, že je to záležitosť členov SVB

A aj napriek omnoho väčším škodám na majetku vlastníkov ( odstránená strecha v tomto počasí nie je veľká sranda ) mnohí moji susedia dúfajú v zázrak....A žiaľ asi ani mne už veľa iných možností neostáva.....

1. V zákone o vlastníctve bytov sa skutočne píše len o nahliadnutí, ale to, že ti nedovolil urobiť kópiu ani na vlastnej kopírke :confused: To by som pochopila, ak by tam boli nejaké osobné údaje vlastníkov, že by ti to nedal ofotiť (a asi by ti ich potom ani nemal dať k nahliadnutiu (zákon o ochrane osobných údajov)). V tom článku bolo písané, že vlastníci nemajú nárok si ani sami urobiť kópie, alebo len to, že predseda SVB, príp. správca nie je povinný robiť tieto kópie?
2. Ak príslušné orgány nekonali a myslíš si, že mali konať, tak ste asi mohli podať odvolanie (v rozhodnutiach býva, dokedy a kam sa môžete proti rozhodnutiu úradu odvolať) a snažiť sa úradníkov presvedčiť, že sa mýlia. Ak aj toto bolo/bude neúspešné, tak potom už len súd, kde by ste si uplatnili nárok na náhradu škody.
Llívia
23.06.10,19:29
mimotemy
...1.Robil som domového dôverníka 3 roky.
2.Robil som Ved. údržby+energetika 5 rokov (čo ty nemáš ani šajnu, čo to je) - 3.600 zamestnancov / viac ako 450 obrábacích strojov.
Nemusíš sa báť !:D:D

1. Domový dôverník a predseda SVB je sakra rozdiel, tak napr. domový dôverník neručí za spôsobené škody svojím majetkom, nemá zodpovednosť, nemusí behať po úradoch, lebo to za neho vybaví SPRÁVCA, nemusí zháňať dodávateľov a robiť výberové konania atď. atď. atď.
2. Fakt nemám šajnu, čo to má spoločné s predsedom SVB.
3. Pri SVB ti stačí jeden vlastník, ktorý bude neochotný, protivný, neprispôsobivý atď. a ako predseda SVB by si bol s niektorými vecami tam, kde slnko nesvieti, a keď svieti, tak leda v predklone.
4. Keď vidím/čítam/počujem tieto slová, naskakuje mi husia koža.
waw
24.06.10,06:17
1. článok bol pravdepodobne z novín, ktoré vydáva Združenie spoločenstiev vlastníkov bytov na Slovensku a vysvetloval, že žiaden vlastník nemá právo robiť si akékoľvek kópie dokladov: kopírovať, skenovať , fotografovať. Po konzultácii so šéfkou tejto organizácie som dostala rovnakú odpoveď. A viac-menej som dostala odporúčanie, aby som to nechala na predsedu a členov Rady.
2. keďže predseda si svojvoľne faktúroval na svoju živnosť nemalé finančné čiastky, o ktorých nikto nevedel, riešil to právnik. Žiaľ ten výsledok je taký, aký je...:-(
A keďže to ostatných vlastníkov a ani členov Rady netrápi, na základe vystrihnutého novinového článku mám iba veľmi obmedzené možnosti na nejakú kontrolu, čo sa s peniazmi deje.

Ja už som sa tu radila, aj keď to bolo v inej téme a jedinou z možností mi prišlo, že sa budem zúčastňovať zasadnutí Rady....Žiaľ ani to podľa zákona nemôžem....
Llívia
24.06.10,08:05
1. článok bol pravdepodobne z novín, ktoré vydáva Združenie spoločenstiev vlastníkov bytov na Slovensku a vysvetloval, že žiaden vlastník nemá právo robiť si akékoľvek kópie dokladov: kopírovať, skenovať , fotografovať. Po konzultácii so šéfkou tejto organizácie som dostala rovnakú odpoveď. A viac-menej som dostala odporúčanie, aby som to nechala na predsedu a členov Rady.
2. keďže predseda si svojvoľne faktúroval na svoju živnosť nemalé finančné čiastky, o ktorých nikto nevedel, riešil to právnik. Žiaľ ten výsledok je taký, aký je...:-(
A keďže to ostatných vlastníkov a ani členov Rady netrápi, na základe vystrihnutého novinového článku mám iba veľmi obmedzené možnosti na nejakú kontrolu, čo sa s peniazmi deje.

Ja už som sa tu radila, aj keď to bolo v inej téme a jedinou z možností mi prišlo, že sa budem zúčastňovať zasadnutí Rady....Žiaľ ani to podľa zákona nemôžem....

1. U nás sa hovorí: dobrá rada od hovada. Rada zo ZVBS mi presne tak pripadá - to akože sa máš nečinne prizerať, keď rada je jedna ruka s predsedom SVB a máš sa v podstate nechať nimi okrádať?
2. Výsledok je taký, aký je... - čo to presne znamená? To ako aj právnik mu odobril to fakturovanie? Predseda si na svoju živnosť fakturoval čo? Že robil nejaké opravy? Lebo ak áno, uhrádzané boli z fondu opráv, ktorý je majetkom všetkých vlastníkov a vlastníci rozhodujú o jeho použití. Preto je dobré mať v zmluve o SVB stanovenú nejakú sumu, s ktorou môže predseda nakladať bez toho, aby si všetko nechal odsúhlasiť. Je to výhodné pre obe strany - predseda je chránený (u nás to v zmluve nemáme a predseda bol obvinený, že svojvoľne nechal opraviť okno v spoločných priestoroch v hodnote cca 7 EUR), chránený sú aj vlastníci, lebo si predseda nemôže nakladať s vyššou čiastkou. Ak si fakturoval služby typu "výkon funkcie predsedu SVB", tak je to blbosť, lebo na živnosť by musel byť správcom, nie predsedom. Ani ako predseda SVB si nemôže vyplatiť hocakú čiastku, musí to mať schválené vlastníkmi.

Rada podľa zákon nemá zasadania:
"Rada je dozorný orgán spoločenstva. Rada
a) zvoláva zhromaždenie najmenej raz za rok,
b) kontroluje vedenie účtovníctva a iných dokladov,
c) navrhuje odvolanie predsedu,
d) kontroluje činnosť spoločenstva a navrhuje opatrenia na nápravu nedostatkov."
Asi jediné, čo môžeš urobiť, je "brojiť" proti predsedovi a rade, zhromažďovať dôkazy o ich neschopnosti, o každej jednej chybe (napr. že práce mohli byť vykonané lacnejšie a neboli), s týmito dôkazmi sa pokúsiť presvedčiť ostatných vlastníkov na odvolaní predsedu alebo aspoň rady a pokúsiť sa dostať do rady, lebo ako jej členka by si mala väčšie možnosti kontroly.
waw
27.06.10,18:04
Právnik fakturovanie neodobril...žiaľ orgány áno :mad:
Predseda si na živnosť ( v ktorej nebola ani zmienka o správe ) fakturoval odmenu za správu alebo odčítavanie vodomerov...a iné.
A v tom čase naša zmluva o SVB neriešila žiadne finančné limity pre predsedu..... Teda všetko mala schváliť nadpolovičná väčšina vlastníkov. Vrátane jeho odmien a odmien členom rady.

"Vyššia moc" rozhodla, že čo sa týka fakturácie je všetko v poriadku a nedostatky si majú vlastníci riešiť voči predsedovi sami:confused:....A keďže okrem mňa to susedia riešili a riešia iba rečami ale nie na zhromaždení, veľmi sme s vecou nepohli.:mee: Právnik predsedu vyzval, aby nedostatky odstránil. Po formálnej stránke zhromaždenie určilo limity na finančné prostriedky pre predsedu aj členov Rady ako aj odmeny.
Na poseldnom zhromaždeni predseda neuviedol výšku svojich odmien, ani výšku odmien rady(a ani iné, škoda to tu všetko písať ). Tie sú čerpané niekedy až z neuveriteľných zdrojov....ako napr. fixné náklady na vodu.... :eek:Tak som ho požiadala o predloženie dokladov. Času bolo málo, dokladov veľa + žiadna technika a nadávajúci členovia rady. Výsledok je taký, že už strácam chuť ....
Na záver by som ešte dodala, že väčšina mojich susedov sú starší ľudia, ktorí stále žijú v inom spoločenskom zriadení, kde akýkoľvek nesúhlas s volenými je neakceptovateľný..A tak to mnohí, ktorí veci chceli zmeniť už dávno pred mojim prisťajovaním vzdali....Ale možno sa to raz podari ;)
Llívia
28.06.10,05:42
Právnik fakturovanie neodobril...žiaľ orgány áno :mad:
Aké orgány myslíš - štátne alebo radu SVB? Lebo v SVB nerozhoduje rada alebo predseda, ale zhromaždenie = všetci vlastníci bytov a nebytových priestorov (ak chodia na schôdze)
Predseda si na živnosť ( v ktorej nebola ani zmienka o správe ) fakturoval ]odmenu za správu alebo odčítavanie vodomerov...a iné.
A v tom čase naša zmluva o SVB neriešila žiadne finančné limity pre predsedu..... Teda všetko mala schváliť nadpolovičná väčšina vlastníkov. Vrátane jeho odmien a odmien členom rady.
§ 7c ods. 9 písm.: "Zhromaždenie k) určuje odmenu predsedovi spoločenstva a členom rady," - ak ste mu tú odmenu nikdy neschválili, tak si ju podľa mňa vyplatil nezákonne a mohlo by ísť o spreneveru (niekde som čítala definíciu sprenevery, niečo v zmysle, že sa jej dopustí ten, kto zneužije cudzie prostriedky vo vlastný prospech, čo toto je - ak mu to spätne vlastníci neschvália). A to, že je predsedom SVB a fakturuje si služby za správu - predseda SVB je niečo ako "zamestnanec" SVB. Myslím si, že nemá si čo fakturovať, lebo túto funkciu nevykonáva ako SZČO. Keby ju vykonával ako SZČO, tak by išlo o správu domu správcom, na čo by musel mať živnosť.


"Vyššia moc" rozhodla, že čo sa týka fakturácie je všetko v poriadku a nedostatky si majú vlastníci riešiť voči predsedovi sami:confused:....A keďže okrem mňa to susedia riešili a riešia iba rečami ale nie na zhromaždení, veľmi sme s vecou nepohli.:mee: Právnik predsedu vyzval, aby nedostatky odstránil. Po formálnej stránke zhromaždenie určilo limity na finančné prostriedky pre predsedu aj členov Rady ako aj odmeny.
Na poseldnom zhromaždeni predseda neuviedol výšku svojich odmien, ani výšku odmien rady(a ani iné, škoda to tu všetko písať ). Tie sú čerpané niekedy až z neuveriteľných zdrojov....ako napr. fixné náklady na vodu.... :eek:Tak som ho požiadala o predloženie dokladov. Času bolo málo, dokladov veľa + žiadna technika a nadávajúci členovia rady. Výsledok je taký, že už strácam chuť ....
Odmeny z fixných nákladov na vodu?! Čo to je? (Vieš, u nás sa za vodu neplatí - vlastná studňa. Doteraz som si myslela, že voda si vždy rozpočítava podľa meračov + "stratné" = rozdiel medzi meračom na prípojke a bytovými meračmi podľa počtu osôb, ľudia na to platia zálohy, ktoré sa im po skončení roka vyúčtujú a preplatok sa vráti, príp. zaplatia nedoplatok. Jedoducho, peniaze na vodu by sa mali použiť len na vodu, na nič iné). U nás je v mesačnom predpise stanovené, koľko ide na odmenu predsedovi + v tej sume je zahrnuté aj zdravotné poistenie, ktoré z jeho odmeny platí SVB (len tak mimochodom, keď sú odmeňovaní členovia rady, prihlásilo ich SVB do zdravotnej poisťovne a platí z ich odmien odvody + dane zo závislej činnosti?)
Mohla by si skúsiť získať podpis 1/4 vlastníkov na zvolanie zhromaždenia, ktoré by sa konalo za účelom napr. prehodnotenia výdavkov spoločenstva a predseda by dostal za "úlohu" priniesť všetky doklady k výdavkom, t.j. aj tie ich odmeny.
Na záver by som ešte dodala, že väčšina mojich susedov sú starší ľudia, ktorí stále žijú v inom spoločenskom zriadení, kde akýkoľvek nesúhlas s volenými je neakceptovateľný..A tak to mnohí, ktorí veci chceli zmeniť už dávno pred mojim prisťajovaním vzdali....Ale možno sa to raz podari ;)
Nevzdávaj sa. Ide aj o tvoje peniaze, a aby ste raz neboli všetci prekvapení, ako s vašimi peniazmi šafáril predseda a rada. (Keby sa ti tak podarilo nejako donútiť starších susedov, aby navštívili Poradu a prečítali si, ako sa môžu vyvinúť veci, keď ich neriešia alebo na ne kašlú. Ako povinné čítanie by som odporučila napr. príspevok, v ktorom jeho autor písal, ako si ich predseda SVB zo spoločnej kasy "požičal" bez toho, aby ktokoľvek o tom vedel, cca 7.000 EUR.)
mino.k
29.07.10,19:54
3) Predsedu odvoláva zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ak je predseda odvolaný a nie je súčasne zvolený nový predseda, ak sa predseda vzdá funkcie alebo ju nie je schopný vykonávať z iných dôvodov najmenej po dobu troch po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, do zvolenia nového predsedu vykonáva funkciu predsedu člen rady určený radou.

predseda nie je správca Milanko :D aj Zeli...už to konečne pochopte. Jedine, že by mal správcovskú firmu a s každým z Vás podpísanú osobitne zmluvu!!
Slavica, mozem otazocku? Co v pripade, ak mandatna zmluva na spravu je podpisana len dvoma clenmi dozornej rady z troch a clovek u ktoreho sprava bola dojednana, je nas predseda? Dufam, ze som napisal zrozumitelne :-) v tvojom prispevku pises, ze zmluvu o sprave podpisuje kazdy osobitne, to znamena, ze kazdy z 33 clenov SVB by malmat takuto podpisanu zmluvu? Pochopil som spravne? / to len na utvrdenie, inak sme ho uz dali na policiu, lebo po dobrom sa s nim nedalo.../
Llívia
30.07.10,04:38
Slavica, mozem otazocku? Co v pripade, ak mandatna zmluva na spravu je podpisana len dvoma clenmi dozornej rady z troch a clovek u ktoreho sprava bola dojednana, je nas predseda? Dufam, ze som napisal zrozumitelne :-) v tvojom prispevku pises, ze zmluvu o sprave podpisuje kazdy osobitne, to znamena, ze kazdy z 33 clenov SVB by malmat takuto podpisanu zmluvu? Pochopil som spravne? / to len na utvrdenie, inak sme ho uz dali na policiu, lebo po dobrom sa s nim nedalo.../

Predseda je štatutárnym orgánom, ktorý zastupuje SVB navonok. Okrem iného to znamená, že predseda podpisuje zmluvy, nie rada.

§ 7c ods. 2: Predseda je štatutárny orgán, ktorý riadi činnosť spoločenstva a koná v jeho mene...... Predseda rozhoduje o všetkých záležitostiach spoločenstva, ak nie sú týmto zákonom, zmluvou o spoločenstve alebo stanovami zverené inému orgánu spoločenstva.

§ 7c ods. 5: Rada je dozorný orgán spoločenstva. Rada
a) zvoláva zhromaždenie najmenej raz za rok,
b) kontroluje vedenie účtovníctva a iných dokladov,
c) navrhuje odvolanie predsedu,
d) kontroluje činnosť spoločenstva a navrhuje opatrenia na nápravu nedostatkov.

Takže ak v zmluve o SVB alebo stanovách nemáte určené, že zmluvy za SVB podpisuje rada (príp. ktorýkoľvek 2 členovia rady), je táto zmluva neplatná.

Dopĺňam:
Správa domu vlastníkmi bytov a nebytových priestorov v dome
§ 6
(3) Na správu domu nesmú byť dohodnuté súčasne viaceré formy správy domu. Na správu v jednom dome môže byť uzavretá zmluva len s jedným správcom alebo len jedna zmluva o spoločenstve.
(4) Zmluvy uzatvorené v rozpore s odsekom 3 sú neplatné.

Na čo je uzatvorená zmluva, ktorú má predseda SVB sám so sebou ako so SZČO? Myslím tým, či je tam uvedené "správa" alebo iné činnosti, napr. vedenie účtovníctva, spracovanie ročných vyúčtovaní a pod.
Halli
30.07.10,09:33
Slavica, mozem otazocku? Co v pripade, ak mandatna zmluva na spravu je podpisana len dvoma clenmi dozornej rady z troch a clovek u ktoreho sprava bola dojednana, je nas predseda? Dufam, ze som napisal zrozumitelne :-) v tvojom prispevku pises, ze zmluvu o sprave podpisuje kazdy osobitne, to znamena, ze kazdy z 33 clenov SVB by malmat takuto podpisanu zmluvu? Pochopil som spravne? / to len na utvrdenie, inak sme ho uz dali na policiu, lebo po dobrom sa s nim nedalo.../

Mino, iné je zmluva o spoločenstve ...a iné zmluva o správe. Ak máte SVB a "Zmluva o spoločenstve vlastn. bytov a nebyt priest." sa registrovala na Obvodnom úrade musí byť podpísaní 2/3inami vlastníkov. Predseda nemôže mať mandátnu zmluvu na "správu"/iba ak by mal na to firmu/...Správca SVB je celé SVB prostredníctvom svojich orgánov.
To čo píšeš o správe je napr. ak OSBD /ktoré má na to oprávnenie/ spravuje domy podpisuje "Zmluvu o správe" s každým vlastníkom....ale ty píšeš o uplne inom probléme a to je mandátna zmluva o zabezpečení služieb pre SVB.
mino.k
04.08.10,20:11
Milan zas si nepochopil...neopravuj ma. Zeli predpokladá, ako mnohí iní, že predseda v ich dome je aj správca.Prečítaj si názov témy. Takže ak nemá ten pán, ktorý je u nich predseda firmu na spravovanie domov , tak sa SVB spravuje SAMO! Organy su: zhromaždenie, rada, predseda...chniapeš?:D

no vidíš , ani som to nepricapila a Zeli to napísal...
Slavi, ja som to uz pochopil, aj ked popravde mi to aj trvalo...ale mal som to zamotane, nakolko nas predseda si sam u svojej osoby - zivnostnikom dohodol udajne na zaklade mandatnej zmluvy / tu podpisali 3 clenovia dozornej rady bez poverenia zhromazdenia/ rozsah prac pre nase SVB, preto sa mi tie veci plietli predseda spravca :-) kedze my to mame v jednom...
ale aj tak dakujem za vysvetlenie a upozornenie, vela som sa tu naucil :-)
mino.k
04.08.10,20:26
Predseda je štatutárnym orgánom, ktorý zastupuje SVB navonok. Okrem iného to znamená, že predseda podpisuje zmluvy, nie rada.

§ 7c ods. 2: Predseda je štatutárny orgán, ktorý riadi činnosť spoločenstva a koná v jeho mene...... Predseda rozhoduje o všetkých záležitostiach spoločenstva, ak nie sú týmto zákonom, zmluvou o spoločenstve alebo stanovami zverené inému orgánu spoločenstva.

§ 7c ods. 5: Rada je dozorný orgán spoločenstva. Rada
a) zvoláva zhromaždenie najmenej raz za rok,
b) kontroluje vedenie účtovníctva a iných dokladov,
c) navrhuje odvolanie predsedu,
d) kontroluje činnosť spoločenstva a navrhuje opatrenia na nápravu nedostatkov.

Takže ak v zmluve o SVB alebo stanovách nemáte určené, že zmluvy za SVB podpisuje rada (príp. ktorýkoľvek 2 členovia rady), je táto zmluva neplatná.

Dopĺňam:
Správa domu vlastníkmi bytov a nebytových priestorov v dome
§ 6
(3) Na správu domu nesmú byť dohodnuté súčasne viaceré formy správy domu. Na správu v jednom dome môže byť uzavretá zmluva len s jedným správcom alebo len jedna zmluva o spoločenstve.
(4) Zmluvy uzatvorené v rozpore s odsekom 3 sú neplatné.

Na čo je uzatvorená zmluva, ktorú má predseda SVB sám so sebou ako so SZČO? Myslím tým, či je tam uvedené "správa" alebo iné činnosti, napr. vedenie účtovníctva, spracovanie ročných vyúčtovaní a pod.
Livia,
nie je tam napisany zni rozsahdohodnutych a objednanych prac, jednoducho si myslim, ze taka zmluva vznikla len nedavno a antidatovala sa, nakolko vec sme dali na policiu...a moja domnienka sa len potvrdila, dozorna rada, je kontrolny organ, a bez suhlasov clenov svb nema co podpisovat...to ma len utvrdzuje v tom, co som o zmluve napisal vyssie, ze neexistovala a zrazu sa objavila napolicii...a to mame dalsiu perlu, vraj si spolocenstvo objednalo o sro nasho predsedu vykonanie rozuctovania za teplo...nikdy na zhromazdeni o tom nepadlo ani slovo, nikto nehlasoval, az ked som to udal napolicii, doniesol nas mily predseda zluvu o dielo podpisanu 2! clenmi dozornej rady! ten treti uz asi nemal odvahu...
mino.k
04.08.10,20:30
Mino, iné je zmluva o spoločenstve ...a iné zmluva o správe. Ak máte SVB a "Zmluva o spoločenstve vlastn. bytov a nebyt priest." sa registrovala na Obvodnom úrade musí byť podpísaní 2/3inami vlastníkov. Predseda nemôže mať mandátnu zmluvu na "správu"/iba ak by mal na to firmu/...Správca SVB je celé SVB prostredníctvom svojich orgánov.
To čo píšeš o správe je napr. ak OSBD /ktoré má na to oprávnenie/ spravuje domy podpisuje "Zmluvu o správe" s každým vlastníkom....ale ty píšeš o uplne inom probléme a to je mandátna zmluva o zabezpečení služieb pre SVB.
Ano, jedna sa o mandatnu zmluvu, nie zmluvu o sprave...sme svb, mame predsedu a vraj existuje uz spominana mandatna zmluva, podpisali ju clenovia dozornej rady...rok co s predsedom bojujem, nebola a zrazu je...a nepodpisal ju statutar, ale clenovia dozornej rady...asi aby nepodpisoval zmluvu sam so sebou. Dozornu radu na teketo podpisovanie nikto nesplnomocnil...
sito
04.08.10,20:44
Ano, jedna sa o mandatnu zmluvu, nie zmluvu o sprave...sme svb, mame predsedu a vraj existuje uz spominana mandatna zmluva, podpisali ju clenovia dozornej rady...rok co s predsedom bojujem, nebola a zrazu je...a nepodpisal ju statutar, ale clenovia dozornej rady...asi aby nepodpisoval zmluvu sam so sebou. Dozornu radu na teketo podpisovanie nikto nesplnomocnil...

Mino, koľko vás býva v dome? Predseda - štatutár, Rada vlastníkov - kontrolný orgán ( minimálne 3 členovia ), Zhormaždenie - všetci vlastníci bytov v dome. Teda, Predseda, jeden, Rada, traja a ty? Škoda že vás v dome nebýva viac, isto by ti pomohli s objasnením stavu šafárenia vo vašom dome.
mino.k
04.08.10,20:54
Mino, koľko vás býva v dome? Predseda - štatutár, Rada vlastníkov - kontrolný orgán ( minimálne 3 členovia ), Zhormaždenie - všetci vlastníci bytov v dome. Teda, Predseda, jeden, Rada, traja a ty? Škoda že vás v dome nebýva viac, isto by ti pomohli s objasnením stavu šafárenia vo vašom dome.
Sito, predseda tu nebyva, takze minus jeden...jeden clen dozornej rady tu tiez nebyva, byva jeho matka, ale on je vlastnik, opat minus jeden...a co sa tyka ostatnych, vacsina dochodkyne bez zaujmu, takze tazko sa riesi...ale nieco sa u zacina aspon malinko hybat a ked motyka vystreli a bude v sept. zhromazdenie, snad sa ho zbavime, a ked nie, tak neviem...
sito
04.08.10,21:07
Chce to kopec vysvetľovania a pochopenia, ale dá sa, dá. Držím palce.
Llívia
05.08.10,05:58
Ano, jedna sa o mandatnu zmluvu, nie zmluvu o sprave...sme svb, mame predsedu a vraj existuje uz spominana mandatna zmluva, podpisali ju clenovia dozornej rady...rok co s predsedom bojujem, nebola a zrazu je...a nepodpisal ju statutar, ale clenovia dozornej rady...asi aby nepodpisoval zmluvu sam so sebou. Dozornu radu na teketo podpisovanie nikto nesplnomocnil...

Podľa mňa je tá zmluva neplatná, lebo ako som písala, predseda je štatutár a ten má podpisovať zmluvy (ak v zmluve o SVB nemáte napísané niečo iné) - ak však nemáš kópiu tejto antidatovanej, tak sa véééééééééľmi pravdepodobne objaví antidatovaná zmluva s podpisom predsedu SVB ako objednávateľa služieb za SVB a tým istým podpisom za dodávateľa služieb.
V súvislosti s tým, čo píšeš, mi napadá, že napr. ani v "našej" zmluve o SVB nie je uvedené, do akej výšky finančných prostriedkov môže o ich použit rozhodovať predseda SVB samostatne bez odsúhlasenia pri zabezpečovaní služieb a aj opráv. To isté pri objednávaní služieb - môže si ich vybrať sám predseda SVB bez toho, aby sa ostatných pýtal na názor, lebo v zmluve nie je k tomuto nič bližšie uvedené ("náš" predseda však necháva o všetkom (s výnimkou jednej opravy) rozhodovať zhromaždenie, príp. na zhromaždení povie, že treba to a to a ľudia len kývajú hlavami, že áno, áno, len aby oni s tým nemali robotu. A potom otrieskavajú predsedovi o hlavu, že sám si vybral firmu, sám rozhodol, ako keby oni pri tom neboli :confused:).
MT: Ak to nie je tajné, aký podnet (trestné oznámenie) ste dali na políciu?
mino.k
05.08.10,14:49
Podľa mňa je tá zmluva neplatná, lebo ako som písala, predseda je štatutár a ten má podpisovať zmluvy (ak v zmluve o SVB nemáte napísané niečo iné) - ak však nemáš kópiu tejto antidatovanej, tak sa véééééééééľmi pravdepodobne objaví antidatovaná zmluva s podpisom predsedu SVB ako objednávateľa služieb za SVB a tým istým podpisom za dodávateľa služieb.
V súvislosti s tým, čo píšeš, mi napadá, že napr. ani v "našej" zmluve o SVB nie je uvedené, do akej výšky finančných prostriedkov môže o ich použit rozhodovať predseda SVB samostatne bez odsúhlasenia pri zabezpečovaní služieb a aj opráv. To isté pri objednávaní služieb - môže si ich vybrať sám predseda SVB bez toho, aby sa ostatných pýtal na názor, lebo v zmluve nie je k tomuto nič bližšie uvedené ("náš" predseda však necháva o všetkom (s výnimkou jednej opravy) rozhodovať zhromaždenie, príp. na zhromaždení povie, že treba to a to a ľudia len kývajú hlavami, že áno, áno, len aby oni s tým nemali robotu. A potom otrieskavajú predsedovi o hlavu, že sám si vybral firmu, sám rozhodol, ako keby oni pri tom neboli :confused:).
MT: Ak to nie je tajné, aký podnet (trestné oznámenie) ste dali na políciu?
Livia,podali sme trestne oznamenie akopodozrenie z trestneho cinu bezdovodneho obohatenia sa, nakolko predtym ziadna zmluva, na zaklade ktorej by si mohol vyplacat neexistovala...az ked ho predvolal vysetrovatel, tak doniesol mandatnu zmluvu, ktora plava na vode a je v rozpore so vsetkymi zakonmi, napr. v tom, ze je podpisana clenmi dozornej rady, ktora na taketo nieco nemala splnomocnenie...nemohol podpisat zmluvu sam so sebou, lebo v zakone o bytoch a np je jeden odsek, ze predseda nesmie dojednavat nijake obchody pre seba, ani pre svojich blizkych, nechce sa mi to hladat, ako je to presne...
mino.k
05.08.10,14:55
Livia,podali sme trestne oznamenie akopodozrenie z trestneho cinu bezdovodneho obohatenia sa, nakolko predtym ziadna zmluva, na zaklade ktorej by si mohol vyplacat neexistovala...az ked ho predvolal vysetrovatel, tak doniesol mandatnu zmluvu, ktora plava na vode a je v rozpore so vsetkymi zakonmi, napr. v tom, ze je podpisana clenmi dozornej rady, ktora na taketo nieco nemala splnomocnenie...nemohol podpisat zmluvu sam so sebou, lebo v zakone o bytoch a np je jeden odsek, ze predseda nesmie dojednavat nijake obchody pre seba, ani pre svojich blizkych, nechce sa mi to hladat, ako je to presne...
Livi, este som zabudol napisat, ze v predpisoch zaloh ma uvedene, ze si bude uctovat 100Sk za byt mesacne, z uctu si odvadza 140SK...za to sme podali trestne oznamenie. Na zaklade tohosa vynasiel a tvrdi, ze 80SK je odmena za spravu, 60Sk odmena predsedovi...to by bolo v poriadku,ale cela tato suma odchadza na podnikatelsky ucet spolocne...a to je vlastne fakt, ze kvazy vykonava funkciu predsedu na zivnost, co nemoze byt...dufam, ze som to napisal aspon trosku zrozumitelne:-)
Halli
05.08.10,15:00
Livia,podali sme trestne oznamenie akopodozrenie z trestneho cinu bezdovodneho obohatenia sa, nakolko predtym ziadna zmluva, na zaklade ktorej by si mohol vyplacat neexistovala..

Mino ešte jedno mi povedz...máš dojem, že nič sa u Vás neurobilo, nič nefunguje, prší Vám na hlavy,? Ako sa obohatil? Vyplacal si niečo nezmyselné? preplácal si bločky z FO? alebo čo?? Nekuri sa Vám? netečie voda?, nechodia výťahy? alebo ako je to vlastne? Alebo ti ide len o papierovanie a chceš to zobrať zaňho a robiť všetko ako charitu, vo svojich priestoroch, so svojim telefonom, tlačiarňou, programom, netom, autom,časom, školeniami, nervami....?:o hmm?



ze si bude uctovat 100Sk za byt mesacne, z uctu si odvadza 140SK..

140sk za mesiac, panebože tak hlboko by som neklesla, Miňo však to dáš za flašku vína...:eek:
Elena Navrátilová
05.08.10,15:04
Livia,podali sme trestne oznamenie akopodozrenie z trestneho cinu bezdovodneho obohatenia sa, nakolko predtym ziadna zmluva, na zaklade ktorej by si mohol vyplacat neexistovala...az ked ho predvolal vysetrovatel, tak doniesol mandatnu zmluvu, ktora plava na vode a je v rozpore so vsetkymi zakonmi, napr. v tom, ze je podpisana clenmi dozornej rady, ktora na taketo nieco nemala splnomocnenie...nemohol podpisat zmluvu sam so sebou, lebo v zakone o bytoch a np je jeden odsek, ze predseda nesmie dojednavat nijake obchody pre seba, ani pre svojich blizkych, nechce sa mi to hladat, ako je to presne...


Nemusí existovať žiadna zmluva... stačí uznesenie zo zhromaždenia vlastníkov. Neviem prečo tu všetci riešia zmluvy!!! Naozaj všetci fungujete v orgánoch SVB? Tak si to dajte na poriadok v zmysle legislatívy. Miňo nemusí byť zmluva. Dokonca ani zmluva o SVB nepojednáva resp. nemá prečo pojednávať o odmeňovaní predsedu. To ju budete meniť a dopĺňať pri každej zmene výšky odmeny predsedovi za správne poplatky? Inak rada by som videla znenie tej mandátnej zmluvy. Ak predseda ako FO urobil alebo vykonával pre spoločenstvo určitú službu myslíš naozaj že by to bolo v rozpore? Akosi mi to tu príde celé chaotické... ja Ti to pohľadám čo hovorí 182 o tom čo naberá v Tvojom príspevku skôr deštrukciu ako inštrukciu...
citácia zákon 182/1993 §7 písm. c bod 2:
(2) Predseda je štatutárny orgán, ktorý riadi činnosť spoločenstva a koná v jeho mene. Predsedu volí zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou všetkých hlasov vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome na tri roky. Za predsedu môže byť zvolená len fyzická osoba, ktorá je spôsobilá na právne úkony a je bezúhonná. Predseda rozhoduje o všetkých záležitostiach spoločenstva, ak nie sú týmto zákonom, zmluvou o spoločenstve alebo stanovami zverené inému orgánu spoločenstva. Bod 4 vyššie uvedeného § aj písmena:
(4) Predseda zodpovedá za škodu spôsobenú spoločenstvu, vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome alebo tretím osobám porušením svojich povinností alebo prekročením svojich právomocí.
Môj názor... predseda má právo predložiť a obhajovať svoje konanie akýmkoľvek spôsobom. Je vecou vyšetrovateľov aby mu dokázali že porušil niečo z toho čo mu bolo legislatívne zakázané, nedovolené... ;) Ani Ty by si nemal používať slová že už je dokázaná jeho vina.. ak by si mi povedal čo konkrétne urobil a čo konkrétne mu dávate za vinu... viem posudiť či je neznalosť zákona na jednej alebo druhej strane alebo na oboch stranách. :):rolleyes:
Llívia
05.08.10,16:30
Livia,podali sme trestne oznamenie akopodozrenie z trestneho cinu bezdovodneho obohatenia sa, nakolko predtym ziadna zmluva, na zaklade ktorej by si mohol vyplacat neexistovala...az ked ho predvolal vysetrovatel, tak doniesol mandatnu zmluvu, ktora plava na vode a je v rozpore so vsetkymi zakonmi, napr. v tom, ze je podpisana clenmi dozornej rady, ktora na taketo nieco nemala splnomocnenie...nemohol podpisat zmluvu sam so sebou, lebo v zakone o bytoch a np je jeden odsek, ze predseda nesmie dojednavat nijake obchody pre seba, ani pre svojich blizkych, nechce sa mi to hladat, ako je to presne...

V zákone je toto:

§ 7c Zákona o vlastníctve bytov
7) Predseda a člen rady nesmie
a) vo vlastnom mene ani na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s činnosťou spoločenstva,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody, ktoré sú predmetom činnosti spoločenstva alebo s ním súvisia.

Ale je tým myslené niečo iné - podľa mňa niečo ako zákaz konkurencie.
Llívia
05.08.10,16:38
Nemusí existovať žiadna zmluva... stačí uznesenie zo zhromaždenia vlastníkov. Neviem prečo tu všetci riešia zmluvy!!! Naozaj všetci fungujete v orgánoch SVB? Tak si to dajte na poriadok v zmysle legislatívy. Miňo nemusí byť zmluva. Dokonca ani zmluva o SVB nepojednáva resp. nemá prečo pojednávať o odmeňovaní predsedu. To ju budete meniť a dopĺňať pri každej zmene výšky odmeny predsedovi za správne poplatky? Inak rada by som videla znenie tej mandátnej zmluvy. Ak predseda ako FO urobil alebo vykonával pre spoločenstvo určitú službu myslíš naozaj že by to bolo v rozpore?...

Na základe čoho si má predseda SVB ako FO - SZČO vyúčtovať svoje služby poskytnuté pre SVB, ak nie je uzatvorená zmluva? Veď si predsa nemôže len tak previesť nejaké peniaze z účtu SVB na svoj súkromný, resp. podnikateľský účet.
Elena Navrátilová
05.08.10,17:01
A teraz toto je prípad z SVB čo uvádza Miňo? Predseda SVB ako SZČO musí mať najprv v živnosti predsa niečo aby mal právo si ako predseda faktúrovať za svoju činnosť. ;)
Elena Navrátilová
05.08.10,17:03
Na základe čoho si má predseda SVB ako FO - SZČO vyúčtovať svoje služby poskytnuté pre SVB, ak nie je uzatvorená zmluva? Veď si predsa nemôže len tak previesť nejaké peniaze z účtu SVB na svoj súkromný, resp. podnikateľský účet.


Veľmi zvláštna štylizácia... som netušila že predseda je preto predsedom aby si prevádzal z účtu SVB na svoj účet peniaze. :D To je fakt príklad pre všetkých predsedov. K téme prosím. ;) Ja som odpovedala na celkom iný prípad.
Llívia
05.08.10,17:16
A teraz toto je prípad z SVB čo uvádza Miňo? Predseda SVB ako SZČO musí mať najprv v živnosti predsa niečo aby mal právo si ako predseda faktúrovať za svoju činnosť.


Veľmi zvláštna štylizácia... som netušila že predseda je preto predsedom aby si prevádzal z účtu SVB na svoj účet peniaze. To je fakt príklad pre všetkých predsedov. K téme prosím. Ja som odpovedala na celkom iný prípad.

Ten príspevok je k téme, čo zadal Mino. Nielen ty, ale ja dobre viem, že predseda SVB nemusí mať s SVB uzatvorenú žiadnu zmluvu na to, aby dostával odmenu za svoju činnosť predsedu SVB. Ale Mino písal o zmluve za iné poskytnuté služby (napr. ročné vyúčtovanie):
Predseda SVB odvádza na svoj účet viac peňazí, ako bolo schválené na jeho odmenu. Odôvodňuje to tým, že SVB u neho ako SZČO (alebo s.r.o.? – tu je to trochu zamotané) objednalo nejaké služby, ktoré však podľa Mina nie sú v mandátnej zmluve so SZČO dohodnuté, zmluvy nepodpísal predseda SVB ako štatutár, ale len členovia rady, ktorí na to nemajú oprávnenie (pokiaľ niečo iné nie je uvedené v zmluve o SVB) a na základe tejto zmluvy si za služby ako SZČO mesačne poukazuje na účet 80 SKK (v skutočnosti 140, ale 60 má ako odmenu pre predsedu SVB, 80 ako úhrada za služby SZČO), čo mu nikto neschválil.


...ale mal som to zamotane, nakolko nas predseda si sam u svojej osoby - zivnostnikom dohodol udajne na zaklade mandatnej zmluvy / tu podpisali 3 clenovia dozornej rady bez poverenia zhromazdenia/ rozsah prac pre nase SVB...


Livia, nie je tam napisany zni rozsahdohodnutych a objednanych prac, jednoducho si myslim, ze taka zmluva vznikla len nedavno a antidatovala sa, nakolko vec sme dali na policiu...a moja domnienka sa len potvrdila, dozorna rada, je kontrolny organ, a bez suhlasov clenov svb nema co podpisovat...to ma len utvrdzuje v tom, co som o zmluve napisal vyssie, ze neexistovala a zrazu sa objavila napolicii...a to mame dalsiu perlu, vraj si spolocenstvo objednalo o sro nasho predsedu vykonanie rozuctovania za teplo...nikdy na zhromazdeni o tom nepadlo ani slovo, nikto nehlasoval, az ked som to udal napolicii, doniesol nas mily predseda zluvu o dielo podpisanu 2! clenmi dozornej rady! ten treti uz asi nemal odvahu...


... v predpisoch zaloh ma uvedene, ze si bude uctovat 100Sk za byt mesacne, z uctu si odvadza 140SK...za to sme podali trestne oznamenie. Na zaklade tohosa vynasiel a tvrdi, ze 80SK je odmena za spravu, 60Sk odmena predsedovi...
mino.k
05.08.10,20:58
Nemusí existovať žiadna zmluva... stačí uznesenie zo zhromaždenia vlastníkov. Neviem prečo tu všetci riešia zmluvy!!! Naozaj všetci fungujete v orgánoch SVB? Tak si to dajte na poriadok v zmysle legislatívy. Miňo nemusí byť zmluva. Dokonca ani zmluva o SVB nepojednáva resp. nemá prečo pojednávať o odmeňovaní predsedu. To ju budete meniť a dopĺňať pri každej zmene výšky odmeny predsedovi za správne poplatky? Inak rada by som videla znenie tej mandátnej zmluvy. Ak predseda ako FO urobil alebo vykonával pre spoločenstvo určitú službu myslíš naozaj že by to bolo v rozpore? Akosi mi to tu príde celé chaotické... ja Ti to pohľadám čo hovorí 182 o tom čo naberá v Tvojom príspevku skôr deštrukciu ako inštrukciu...
citácia zákon 182/1993 §7 písm. c bod 2:
(2) Predseda je štatutárny orgán, ktorý riadi činnosť spoločenstva a koná v jeho mene. Predsedu volí zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou všetkých hlasov vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome na tri roky. Za predsedu môže byť zvolená len fyzická osoba, ktorá je spôsobilá na právne úkony a je bezúhonná. Predseda rozhoduje o všetkých záležitostiach spoločenstva, ak nie sú týmto zákonom, zmluvou o spoločenstve alebo stanovami zverené inému orgánu spoločenstva. Bod 4 vyššie uvedeného § aj písmena:
(4) Predseda zodpovedá za škodu spôsobenú spoločenstvu, vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome alebo tretím osobám porušením svojich povinností alebo prekročením svojich právomocí.
Môj názor... predseda má právo predložiť a obhajovať svoje konanie akýmkoľvek spôsobom. Je vecou vyšetrovateľov aby mu dokázali že porušil niečo z toho čo mu bolo legislatívne zakázané, nedovolené... ;) Ani Ty by si nemal používať slová že už je dokázaná jeho vina.. ak by si mi povedal čo konkrétne urobil a čo konkrétne mu dávate za vinu... viem posudiť či je neznalosť zákona na jednej alebo druhej strane alebo na oboch stranách. :):rolleyes:
Elenka, ja predsa netvrdim, ze na to, aby bol predseda musi mat nejaku zmluvu...bol zvoleny na zhromazdeni, odsuhlasila sa odmena, je to ok. Ja hovorim o mandatnej zmluve, v ktorej si spolocenstvo objednava u nejakej firmy urcity rozsah prac, napr. objednavanie sluzieb pre spolocenstvo, uctovnictvo atd. To by malo byt v tej zmluve podla mna osetrene...
co sa tyka toho trestneho oznamenia, hovorim o faktoch a dokazoch, ktore mame v ruke, jedna sa o presuny penazi z uctu spolocenstva na ucet predsedu bez akejkolvek relevantnosti, tj napr. odisli z uctu peniaze na ucet firmy nasho predsedu, vraj na zaklade zmluvy o dielo, ze nam jeho firma urobi rozuctovanie tepla! Nikto nikdy si nic take neodhlasoval, nikto zmluvu nikdy nevidel, nesplnomocnil na podpis! Jednoducho si to sam pan predseda tak rozhodol a vyplatil...pred vysetrovatela doniesol zmluvu o dielo za min. rok podpisanu dvoma!!! clenmi dozornej rady z troch a na toto vyuctovanie aj na policii priznal, ze ziadna zmluva neexistuje...takze netaram blbosti a neobvinujem bez dokazov...
a dalsi problem este zavaznejsi, ze sa predal minuly rok v lete byt po dlhodobych neplaticoch, cca 150 000Sk malo byt vyplatenych na ucet spolocenstva z predaja, avsak pri kontrole vypisov z uctu spolocenstva tato suma nikde nie je. |To uz nehovorim o tom, ze sme bez nasho vedomia a upozornenia nasho super predsedu 3 roky dotovali niekoho domacnost...
mino.k
05.08.10,21:04
Mino ešte jedno mi povedz...máš dojem, že nič sa u Vás neurobilo, nič nefunguje, prší Vám na hlavy,? Ako sa obohatil? Vyplacal si niečo nezmyselné? preplácal si bločky z FO? alebo čo?? Nekuri sa Vám? netečie voda?, nechodia výťahy? alebo ako je to vlastne? Alebo ti ide len o papierovanie a chceš to zobrať zaňho a robiť všetko ako charitu, vo svojich priestoroch, so svojim telefonom, tlačiarňou, programom, netom, autom,časom, školeniami, nervami....?:o hmm?




140sk za mesiac, panebože tak hlboko by som neklesla, Miňo však to dáš za flašku vína...:eek:
slavica, to akoze tvojim prispevkom mi chces povedat, ze akoze mas teplo, mas vodu, tak plat a drz hubu a do pana predsedu sa neser? alebo ako? Platim za 2 izbovy byt 51m2 184€ mesacne!, viac ako svokra v 4izbaku! - platim nejakemu clovekovi, ktory zije z mojich penazi a nie je ochotny sa ani bavit? zhromazdenie mame raz za 3 roky, ked je volba...to je akoze v poriadku a treba to nechat tak? tak to asi nie...a s tymi 140Sk, to je pravda, ale prepac, mne nikto kazdy mesiac zadarmo ani tych 140Sk neposle,takze tiez ocakavam, ze ked si nieco zaplatim, chcem vidiet vysledok, minimalne slusne spravanie
mino.k
05.08.10,21:06
Na základe čoho si má predseda SVB ako FO - SZČO vyúčtovať svoje služby poskytnuté pre SVB, ak nie je uzatvorená zmluva? Veď si predsa nemôže len tak previesť nejaké peniaze z účtu SVB na svoj súkromný, resp. podnikateľský účet.
ja si myslim, ze predseda svoju funkciu nemoze vykonavat na zivnost, prijate odmeny za svoju funkciu na konci roka len zdani...ak sa mylim, opravte ma...
ja som hovoril o fakturach za odmeny z mandatnej zmluvy
Llívia
06.08.10,04:41
ja si myslim, ze predseda svoju funkciu nemoze vykonavat na zivnost, prijate odmeny za svoju funkciu na konci roka len zdani...ak sa mylim, opravte ma...
ja som hovoril o fakturach za odmeny z mandatnej zmluvy

Mino.k, hovoríme obaja o tom istom - predseda si ako FO - SZČO vyúčtoval svoje služby poskytnuté pre SVB bez uzatvorenie zmluvy a bez faktúr - aspoň doteraz si žiadne faktúry nespomínal :eek:, len to, že vám každý mesiac odchádzajú peniaze z účtu.

Zdaňovanie odmeny:
- ak ide o zrážkovú daň, t.j. príjem do 165,97 (bez podpísaného vyhlásenia), zrážková daň sa odvedie do 15. dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom bola odmena vyplatená,
- ak ide o preddavkovú daň, t.j. príjem nad 165,97 (alebo aj ak je nižší príjem a má podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov), daň sa odvedie do do 5 dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru..
Z odmeny predsedu SVB sa platí aj zdravotné poistenie (SVB 10 % + predseda SVB 4 %, príp. 5 % SVB a 2 % predseda SVB).
Elena Navrátilová
06.08.10,09:21
V zákone je toto:

§ 7c Zákona o vlastníctve bytov
7) Predseda a člen rady nesmie
a) vo vlastnom mene ani na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s činnosťou spoločenstva,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody, ktoré sú predmetom činnosti spoločenstva alebo s ním súvisia.

Ale je tým myslené niečo iné - podľa mňa niečo ako zákaz konkurencie.


ja si myslim, ze predseda svoju funkciu nemoze vykonavat na zivnost, prijate odmeny za svoju funkciu na konci roka len zdani...ak sa mylim, opravte ma...
ja som hovoril o fakturach za odmeny z mandatnej zmluvy

Ak si vystavoval faktúry... aký text tam mal? Dúfam že nie ako predseda SVB. Na toto nemyslím že môže mať vydaný živnostenský list. On si môže fakturovať na živnosť to čo má uvedené v predmetnom živnostenskom liste. ;)
Elena Navrátilová
06.08.10,09:29
Elenka, ja predsa netvrdim, ze na to, aby bol predseda musi mat nejaku zmluvu...bol zvoleny na zhromazdeni, odsuhlasila sa odmena, je to ok. Ja hovorim o mandatnej zmluve, v ktorej si spolocenstvo objednava u nejakej firmy urcity rozsah prac, napr. objednavanie sluzieb pre spolocenstvo, uctovnictvo atd. To by malo byt v tej zmluve podla mna osetrene...
co sa tyka toho trestneho oznamenia, hovorim o faktoch a dokazoch, ktore mame v ruke, jedna sa o presuny penazi z uctu spolocenstva na ucet predsedu bez akejkolvek relevantnosti, tj napr. odisli z uctu peniaze na ucet firmy nasho predsedu, vraj na zaklade zmluvy o dielo, ze nam jeho firma urobi rozuctovanie tepla! Nikto nikdy si nic take neodhlasoval, nikto zmluvu nikdy nevidel, nesplnomocnil na podpis! Jednoducho si to sam pan predseda tak rozhodol a vyplatil...pred vysetrovatela doniesol zmluvu o dielo za min. rok podpisanu dvoma!!! clenmi dozornej rady z troch a na toto vyuctovanie aj na policii priznal, ze ziadna zmluva neexistuje...takze netaram blbosti a neobvinujem bez dokazov...
a dalsi problem este zavaznejsi, ze sa predal minuly rok v lete byt po dlhodobych neplaticoch, cca 150 000Sk malo byt vyplatenych na ucet spolocenstva z predaja, avsak pri kontrole vypisov z uctu spolocenstva tato suma nikde nie je. |To uz nehovorim o tom, ze sme bez nasho vedomia a upozornenia nasho super predsedu 3 roky dotovali niekoho domacnost...

To je teda krásne... ale napr. za to vyučotvanie nákladov na teplo. To je myslené rozpočítanie podľa PRVN predpokladám. Službu predsa urobil. To by som nepovažovala za podvod ale to že nedodržal výberové konanie a mali byť predložené aj iné ponuky na vykonanie predmetnej služby to je samozrejmá vec. Ja som nepísala že táraš alebo obviňuješ ale že mu nič ešte nebolo dokázané. ;) Predpokladám lebo zrejme ešte nebol odsúdený. Aj to predpokladám. Neviem o tom že by sa dalo splnomocniť niekoho na podpis zmluvy v mene SVB. To je predsa o zodpovednosti predsedu voči SVB. Ako sa vyjadril k tým 150000,-?
Halli
06.08.10,19:18
slavica, to akoze tvojim prispevkom mi chces povedat, ze akoze mas teplo, mas vodu, tak plat a drz hubu a do pana predsedu sa neser? alebo ako? Platim za 2 izbovy byt 51m2 184€ mesacne!, viac ako svokra v 4izbaku! - platim nejakemu clovekovi, ktory zije z mojich penazi a nie je ochotny sa ani bavit? zhromazdenie mame raz za 3 roky, ked je volba...to je akoze v poriadku a treba to nechat tak? tak to asi nie...a s tymi 140Sk, to je pravda, ale prepac, mne nikto kazdy mesiac zadarmo ani tych 140Sk neposle,takze tiez ocakavam, ze ked si nieco zaplatim, chcem vidiet vysledok, minimalne slusne spravanie


Ale niééé, nepochopil si ma ..len som ti chcela dať najavo, že staranie sa o dom je veľmi ale veľmi ťažká práca, ak nemáš podporu vlastníkov...Neviem o Vašom predsedovi nič, len z tvojich príspevkov, môžno, keby sem napísal on bolo by to úplne o inom..nesúdim, keď nepoznám obe strany...máš pravdu, dotoho...nedrž hubu, chyť to do vlastných rúk a ukáž mu to, isto to budeš vedieť robiť lepšie. Daj vedieť ako to dopadlo, držím ti palce.;)
mino.k
06.08.10,19:49
Ale niééé, nepochopil si ma ..len som ti chcela dať najavo, že staranie sa o dom je veľmi ale veľmi ťažká práca, ak nemáš podporu vlastníkov...Neviem o Vašom predsedovi nič, len z tvojich príspevkov, môžno, keby sem napísal on bolo by to úplne o inom..nesúdim, keď nepoznám obe strany...máš pravdu, dotoho...nedrž hubu, chyť to do vlastných rúk a ukáž mu to, isto to budeš vedieť robiť lepšie. Daj vedieť ako to dopadlo, držím ti palce.;)
Slavica, no mas pravdu, asi sme sa nepochopili...nejde o to, ze ja budem predseda, a budem lepsi, ale nech pride hocikto, budem rad, ked v nasom dome bude poriadok a veci budu fungovat tak ako maju...popravde poviem, ze aj keby si uctoval raz tolko co tento, radsej dam, len nech sa tohoto zbavim...urcite napisem na poradu, ako sme dopadli...
mino.k
06.08.10,19:54
To je teda krásne... ale napr. za to vyučotvanie nákladov na teplo. To je myslené rozpočítanie podľa PRVN predpokladám. Službu predsa urobil. To by som nepovažovala za podvod ale to že nedodržal výberové konanie a mali byť predložené aj iné ponuky na vykonanie predmetnej služby to je samozrejmá vec. Ja som nepísala že táraš alebo obviňuješ ale že mu nič ešte nebolo dokázané. ;) Predpokladám lebo zrejme ešte nebol odsúdený. Aj to predpokladám. Neviem o tom že by sa dalo splnomocniť niekoho na podpis zmluvy v mene SVB. To je predsa o zodpovednosti predsedu voči SVB. Ako sa vyjadril k tým 150000,-?
ano, sluzbu urobil, ale este min. rok som ho listom ziadal, nech zvola zhromazdenie a jednym z bodov malobyt, ze si toto objedname u Enbra, od ktorej mame merace. Samozrejme, zhromazdenie nebolo, odpoved ziadna...a ked sme uz pritom, ano sluzbu urobil...domovi dovernici vo vchodoch obehali byty, odpisali, odovzdali mu to, a on ro rozpocital...tu ale nejde o to, tu ide o princip, ze utraca peniaze spolocenstva, bez suhlasu vlastnikov, proste robi si co chce...napriklad oprava kanalizacnej odbocky, tie co su v stupackach...existuju 4 faktury, ta ista praca, ten isty material a vzdy ina suma, jedna dokonca na 19 000Sk, ze ako ze to robili 21 hodin - vymena jednej rury plastovej!...co sa tyka tych penazi, ziadal som ho listom, aby objasnil, kde tie peniaze su, presli 2 mesiace a penazi ani odpovede, ani vyjadrenia niet! to je nas predseda...
mino.k
06.08.10,19:56
Ak si vystavoval faktúry... aký text tam mal? Dúfam že nie ako predseda SVB. Na toto nemyslím že môže mať vydaný živnostenský list. On si môže fakturovať na živnosť to čo má uvedené v predmetnom živnostenskom liste. ;)
ved praveze vobec ziadne sme v uctovnictve nenasli...nasli sme len kazdy mesiac papier, ze " zoznam prijatych faktur " s jeho menom, ani cislo, ani nic a len suma...ziadne faktury, nic...jedina faktura z jeho zivnosti a neskor sro je na to rozuctovanie tepla, nic viac...
jozka56
06.08.10,20:00
...to akési čudné faktúry boli!!! a že ste sa aj spamätali našťastie:D
Halli
06.08.10,20:10
Slavica, no mas pravdu, asi sme sa nepochopili...nejde o to, ze ja budem predseda, a budem lepsi, ale nech pride hocikto, budem rad, ked v nasom dome bude poriadok a veci budu fungovat tak ako maju...popravde poviem, ze aj keby si uctoval raz tolko co tento, radsej dam, len nech sa tohoto zbavim...urcite napisem na poradu, ako sme dopadli...

Mino budeš to mať ťažké, lebo ľahostajnosť ostaných je pre teba bodom mínus...Skús si ludí pritiahnúť na svoju stranu a urobte teda s tým poriadok, ale popredu ti vravím, že to bude boj. Ja len nechápem ten postoj ostatných, ..viem, že starší ľudia nemajú na to elergiu, ale sú tam predsa aj maldší, ktorým musí na tom záležať. Ak sa preukážu nedostatky, odvolajte ho, skús to chytiť ty, vidíš do toho.., alebo si nájdite inú správcovsku fi.
mino.k
08.08.10,19:00
Mino budeš to mať ťažké, lebo ľahostajnosť ostaných je pre teba bodom mínus...Skús si ludí pritiahnúť na svoju stranu a urobte teda s tým poriadok, ale popredu ti vravím, že to bude boj. Ja len nechápem ten postoj ostatných, ..viem, že starší ľudia nemajú na to elergiu, ale sú tam predsa aj maldší, ktorým musí na tom záležať. Ak sa preukážu nedostatky, odvolajte ho, skús to chytiť ty, vidíš do toho.., alebo si nájdite inú správcovsku fi.
ja viem, ze to bude tazke, ved s predsedom korespujem jednostranne rok a stale sme na bode nula...v sept. planujeme zhromazdenie, dufam, ze to veci posunie, dufam, ze bude diskusia, ze pride viac ludi ako obycajne...proste dufam, ze sa aspon nieco podari :-), najprv som povedal, ze radsej budem predseda ja, ako to nechat jemu, ale casom som objavil jedneho pana, robi predsedu, vyzera to u nich super, ma zaujem atd., tak snad ak by chcel a zvolili by sme si ho...no ale stale je to keby, uvidime, ako to cele dopadne :-) urcite dam vediet sem
Orim
09.08.10,14:49
Dúfam, že ti to vyjde. :).