Zavrieť

Porady

Co s predsedom????

zeli zeli

zeli je offline (nepripojený) zeli

Dobry den.

Mam na vas prosbu o radu. Nevieme uz co zo spravcom. Vcera sme mali konecne vyuctovania za rok 2009!!!!! Po rozdani vyuctovani sa nasledne strhla poriadna hadka medzi priaznivcami a protivnikmy predsedu.
Tu uvadzam nejake veci:
- upozornili sme ho na to, ze nemame v poriadku vodomery - ze niesu preciachovane. Odpoved: "Vodomer vam bol ciachovany ked vam ho montovali. Tak co chcete. To vam musi stacit. Nemienim sa o tomto bavit". Pritom bol vodomer montovany okolo roku 1997!!!!!!
- upozornili sme ho, ze nedorzal datum vyuctovania. Odpoved: "Co chcete. Ved meskame len 18 dni. Mozte byt vobec radi, ze sme vam ho rozdali"
- upozornili sme ho na to, ze o poschodie nizsie mokne na schodisku stena (susedovi, ktory tam momentalne nebyva zateka). Dostali sme na toto odpoved: "Bol som tam pozret, je tam prasknuta odpadova rura. Ale je prasknuta len trosku, takze to nemienim riesit. Ked ju rozdrapi uplne, tak ju dame vymenit"
- upozornili sme ho na to, ze nedodrziava zakony. odpoved: "A na co su nam zakony. Co ja s nimi mam. Ja si s nimi mozem akurat tak vytret r.t"
Atd, atd, atd, atd..... Skratka porada bola o osocovani.... Nakoniec to zadrel hlaskou "Nes.rte ma s tymi vasimi poznamkami co mam robit. Ja viem co mam robit. Lebo vas vytiahnem odtialto a vyhodim a budeme si tu potom rokovat v kludnom duchu s tymi, s ktorymi sa zhodneme"
Poradte co mame robit??? Sme uz zufaly. Mozme ho zastrelit??? Alebo co mu mozme spravit. Jedine riesenie bude asi sud vsak?

Vdaka za rady.
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

mino.k Pozri príspevok
Livia,podali sme trestne oznamenie akopodozrenie z trestneho cinu bezdovodneho obohatenia sa, nakolko predtym ziadna zmluva, na zaklade ktorej by si mohol vyplacat neexistovala...az ked ho predvolal vysetrovatel, tak doniesol mandatnu zmluvu, ktora plava na vode a je v rozpore so vsetkymi zakonmi, napr. v tom, ze je podpisana clenmi dozornej rady, ktora na taketo nieco nemala splnomocnenie...nemohol podpisat zmluvu sam so sebou, lebo v zakone o bytoch a np je jeden odsek, ze predseda nesmie dojednavat nijake obchody pre seba, ani pre svojich blizkych, nechce sa mi to hladat, ako je to presne...

Nemusí existovať žiadna zmluva... stačí uznesenie zo zhromaždenia vlastníkov. Neviem prečo tu všetci riešia zmluvy!!! Naozaj všetci fungujete v orgánoch SVB? Tak si to dajte na poriadok v zmysle legislatívy. Miňo nemusí byť zmluva. Dokonca ani zmluva o SVB nepojednáva resp. nemá prečo pojednávať o odmeňovaní predsedu. To ju budete meniť a dopĺňať pri každej zmene výšky odmeny predsedovi za správne poplatky? Inak rada by som videla znenie tej mandátnej zmluvy. Ak predseda ako FO urobil alebo vykonával pre spoločenstvo určitú službu myslíš naozaj že by to bolo v rozpore? Akosi mi to tu príde celé chaotické... ja Ti to pohľadám čo hovorí 182 o tom čo naberá v Tvojom príspevku skôr deštrukciu ako inštrukciu...
citácia zákon 182/1993 §7 písm. c bod 2:
(2) Predseda je štatutárny orgán, ktorý riadi činnosť spoločenstva a koná v jeho mene. Predsedu volí zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou všetkých hlasov vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome na tri roky. Za predsedu môže byť zvolená len fyzická osoba, ktorá je spôsobilá na právne úkony a je bezúhonná. Predseda rozhoduje o všetkých záležitostiach spoločenstva, ak nie sú týmto zákonom, zmluvou o spoločenstve alebo stanovami zverené inému orgánu spoločenstva. Bod 4 vyššie uvedeného § aj písmena:
(4) Predseda zodpovedá za škodu spôsobenú spoločenstvu, vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome alebo tretím osobám porušením svojich povinností alebo prekročením svojich právomocí.
Môj názor... predseda má právo predložiť a obhajovať svoje konanie akýmkoľvek spôsobom. Je vecou vyšetrovateľov aby mu dokázali že porušil niečo z toho čo mu bolo legislatívne zakázané, nedovolené... Ani Ty by si nemal používať slová že už je dokázaná jeho vina.. ak by si mi povedal čo konkrétne urobil a čo konkrétne mu dávate za vinu... viem posudiť či je neznalosť zákona na jednej alebo druhej strane alebo na oboch stranách.
2 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

mino.k Pozri príspevok
Livia,podali sme trestne oznamenie akopodozrenie z trestneho cinu bezdovodneho obohatenia sa, nakolko predtym ziadna zmluva, na zaklade ktorej by si mohol vyplacat neexistovala...az ked ho predvolal vysetrovatel, tak doniesol mandatnu zmluvu, ktora plava na vode a je v rozpore so vsetkymi zakonmi, napr. v tom, ze je podpisana clenmi dozornej rady, ktora na taketo nieco nemala splnomocnenie...nemohol podpisat zmluvu sam so sebou, lebo v zakone o bytoch a np je jeden odsek, ze predseda nesmie dojednavat nijake obchody pre seba, ani pre svojich blizkych, nechce sa mi to hladat, ako je to presne...
V zákone je toto:

§ 7c Zákona o vlastníctve bytov
7) Predseda a člen rady nesmie
a) vo vlastnom mene ani na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s činnosťou spoločenstva,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody, ktoré sú predmetom činnosti spoločenstva alebo s ním súvisia.

Ale je tým myslené niečo iné - podľa mňa niečo ako zákaz konkurencie.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Nemusí existovať žiadna zmluva... stačí uznesenie zo zhromaždenia vlastníkov. Neviem prečo tu všetci riešia zmluvy!!! Naozaj všetci fungujete v orgánoch SVB? Tak si to dajte na poriadok v zmysle legislatívy. Miňo nemusí byť zmluva. Dokonca ani zmluva o SVB nepojednáva resp. nemá prečo pojednávať o odmeňovaní predsedu. To ju budete meniť a dopĺňať pri každej zmene výšky odmeny predsedovi za správne poplatky? Inak rada by som videla znenie tej mandátnej zmluvy. Ak predseda ako FO urobil alebo vykonával pre spoločenstvo určitú službu myslíš naozaj že by to bolo v rozpore?...
Na základe čoho si má predseda SVB ako FO - SZČO vyúčtovať svoje služby poskytnuté pre SVB, ak nie je uzatvorená zmluva? Veď si predsa nemôže len tak previesť nejaké peniaze z účtu SVB na svoj súkromný, resp. podnikateľský účet.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

A teraz toto je prípad z SVB čo uvádza Miňo? Predseda SVB ako SZČO musí mať najprv v živnosti predsa niečo aby mal právo si ako predseda faktúrovať za svoju činnosť.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Llívia Pozri príspevok
Na základe čoho si má predseda SVB ako FO - SZČO vyúčtovať svoje služby poskytnuté pre SVB, ak nie je uzatvorená zmluva? Veď si predsa nemôže len tak previesť nejaké peniaze z účtu SVB na svoj súkromný, resp. podnikateľský účet.

Veľmi zvláštna štylizácia... som netušila že predseda je preto predsedom aby si prevádzal z účtu SVB na svoj účet peniaze. To je fakt príklad pre všetkých predsedov. K téme prosím. Ja som odpovedala na celkom iný prípad.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Elena Navrátilová Pozri príspevok
A teraz toto je prípad z SVB čo uvádza Miňo? Predseda SVB ako SZČO musí mať najprv v živnosti predsa niečo aby mal právo si ako predseda faktúrovať za svoju činnosť.
Elena Navrátilová Pozri príspevok
Veľmi zvláštna štylizácia... som netušila že predseda je preto predsedom aby si prevádzal z účtu SVB na svoj účet peniaze. To je fakt príklad pre všetkých predsedov. K téme prosím. Ja som odpovedala na celkom iný prípad.
Ten príspevok je k téme, čo zadal Mino. Nielen ty, ale ja dobre viem, že predseda SVB nemusí mať s SVB uzatvorenú žiadnu zmluvu na to, aby dostával odmenu za svoju činnosť predsedu SVB. Ale Mino písal o zmluve za iné poskytnuté služby (napr. ročné vyúčtovanie):
Predseda SVB odvádza na svoj účet viac peňazí, ako bolo schválené na jeho odmenu. Odôvodňuje to tým, že SVB u neho ako SZČO (alebo s.r.o.? – tu je to trochu zamotané) objednalo nejaké služby, ktoré však podľa Mina nie sú v mandátnej zmluve so SZČO dohodnuté, zmluvy nepodpísal predseda SVB ako štatutár, ale len členovia rady, ktorí na to nemajú oprávnenie (pokiaľ niečo iné nie je uvedené v zmluve o SVB) a na základe tejto zmluvy si za služby ako SZČO mesačne poukazuje na účet 80 SKK (v skutočnosti 140, ale 60 má ako odmenu pre predsedu SVB, 80 ako úhrada za služby SZČO), čo mu nikto neschválil.

mino.k Pozri príspevok
...ale mal som to zamotane, nakolko nas predseda si sam u svojej osoby - zivnostnikom dohodol udajne na zaklade mandatnej zmluvy / tu podpisali 3 clenovia dozornej rady bez poverenia zhromazdenia/ rozsah prac pre nase SVB...
mino.k Pozri príspevok
Livia, nie je tam napisany zni rozsahdohodnutych a objednanych prac, jednoducho si myslim, ze taka zmluva vznikla len nedavno a antidatovala sa, nakolko vec sme dali na policiu...a moja domnienka sa len potvrdila, dozorna rada, je kontrolny organ, a bez suhlasov clenov svb nema co podpisovat...to ma len utvrdzuje v tom, co som o zmluve napisal vyssie, ze neexistovala a zrazu sa objavila napolicii...a to mame dalsiu perlu, vraj si spolocenstvo objednalo o sro nasho predsedu vykonanie rozuctovania za teplo...nikdy na zhromazdeni o tom nepadlo ani slovo, nikto nehlasoval, az ked som to udal napolicii, doniesol nas mily predseda zluvu o dielo podpisanu 2! clenmi dozornej rady! ten treti uz asi nemal odvahu...
mino.k Pozri príspevok
... v predpisoch zaloh ma uvedene, ze si bude uctovat 100Sk za byt mesacne, z uctu si odvadza 140SK...za to sme podali trestne oznamenie. Na zaklade tohosa vynasiel a tvrdi, ze 80SK je odmena za spravu, 60Sk odmena predsedovi...
Naposledy upravil Llívia : 05.08.10 at 19:21
1 0
mino.k mino.k

mino.k je offline (nepripojený) mino.k

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Nemusí existovať žiadna zmluva... stačí uznesenie zo zhromaždenia vlastníkov. Neviem prečo tu všetci riešia zmluvy!!! Naozaj všetci fungujete v orgánoch SVB? Tak si to dajte na poriadok v zmysle legislatívy. Miňo nemusí byť zmluva. Dokonca ani zmluva o SVB nepojednáva resp. nemá prečo pojednávať o odmeňovaní predsedu. To ju budete meniť a dopĺňať pri každej zmene výšky odmeny predsedovi za správne poplatky? Inak rada by som videla znenie tej mandátnej zmluvy. Ak predseda ako FO urobil alebo vykonával pre spoločenstvo určitú službu myslíš naozaj že by to bolo v rozpore? Akosi mi to tu príde celé chaotické... ja Ti to pohľadám čo hovorí 182 o tom čo naberá v Tvojom príspevku skôr deštrukciu ako inštrukciu...
citácia zákon 182/1993 §7 písm. c bod 2:
(2) Predseda je štatutárny orgán, ktorý riadi činnosť spoločenstva a koná v jeho mene. Predsedu volí zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou všetkých hlasov vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome na tri roky. Za predsedu môže byť zvolená len fyzická osoba, ktorá je spôsobilá na právne úkony a je bezúhonná. Predseda rozhoduje o všetkých záležitostiach spoločenstva, ak nie sú týmto zákonom, zmluvou o spoločenstve alebo stanovami zverené inému orgánu spoločenstva. Bod 4 vyššie uvedeného § aj písmena:
(4) Predseda zodpovedá za škodu spôsobenú spoločenstvu, vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome alebo tretím osobám porušením svojich povinností alebo prekročením svojich právomocí.
Môj názor... predseda má právo predložiť a obhajovať svoje konanie akýmkoľvek spôsobom. Je vecou vyšetrovateľov aby mu dokázali že porušil niečo z toho čo mu bolo legislatívne zakázané, nedovolené... Ani Ty by si nemal používať slová že už je dokázaná jeho vina.. ak by si mi povedal čo konkrétne urobil a čo konkrétne mu dávate za vinu... viem posudiť či je neznalosť zákona na jednej alebo druhej strane alebo na oboch stranách.
Elenka, ja predsa netvrdim, ze na to, aby bol predseda musi mat nejaku zmluvu...bol zvoleny na zhromazdeni, odsuhlasila sa odmena, je to ok. Ja hovorim o mandatnej zmluve, v ktorej si spolocenstvo objednava u nejakej firmy urcity rozsah prac, napr. objednavanie sluzieb pre spolocenstvo, uctovnictvo atd. To by malo byt v tej zmluve podla mna osetrene...
co sa tyka toho trestneho oznamenia, hovorim o faktoch a dokazoch, ktore mame v ruke, jedna sa o presuny penazi z uctu spolocenstva na ucet predsedu bez akejkolvek relevantnosti, tj napr. odisli z uctu peniaze na ucet firmy nasho predsedu, vraj na zaklade zmluvy o dielo, ze nam jeho firma urobi rozuctovanie tepla! Nikto nikdy si nic take neodhlasoval, nikto zmluvu nikdy nevidel, nesplnomocnil na podpis! Jednoducho si to sam pan predseda tak rozhodol a vyplatil...pred vysetrovatela doniesol zmluvu o dielo za min. rok podpisanu dvoma!!! clenmi dozornej rady z troch a na toto vyuctovanie aj na policii priznal, ze ziadna zmluva neexistuje...takze netaram blbosti a neobvinujem bez dokazov...
a dalsi problem este zavaznejsi, ze sa predal minuly rok v lete byt po dlhodobych neplaticoch, cca 150 000Sk malo byt vyplatenych na ucet spolocenstva z predaja, avsak pri kontrole vypisov z uctu spolocenstva tato suma nikde nie je. |To uz nehovorim o tom, ze sme bez nasho vedomia a upozornenia nasho super predsedu 3 roky dotovali niekoho domacnost...
0 0
mino.k mino.k

mino.k je offline (nepripojený) mino.k

slavica Pozri príspevok
Mino ešte jedno mi povedz...máš dojem, že nič sa u Vás neurobilo, nič nefunguje, prší Vám na hlavy,? Ako sa obohatil? Vyplacal si niečo nezmyselné? preplácal si bločky z FO? alebo čo?? Nekuri sa Vám? netečie voda?, nechodia výťahy? alebo ako je to vlastne? Alebo ti ide len o papierovanie a chceš to zobrať zaňho a robiť všetko ako charitu, vo svojich priestoroch, so svojim telefonom, tlačiarňou, programom, netom, autom,časom, školeniami, nervami....? hmm?




140sk za mesiac, panebože tak hlboko by som neklesla, Miňo však to dáš za flašku vína...
slavica, to akoze tvojim prispevkom mi chces povedat, ze akoze mas teplo, mas vodu, tak plat a drz hubu a do pana predsedu sa neser? alebo ako? Platim za 2 izbovy byt 51m2 184€ mesacne!, viac ako svokra v 4izbaku! - platim nejakemu clovekovi, ktory zije z mojich penazi a nie je ochotny sa ani bavit? zhromazdenie mame raz za 3 roky, ked je volba...to je akoze v poriadku a treba to nechat tak? tak to asi nie...a s tymi 140Sk, to je pravda, ale prepac, mne nikto kazdy mesiac zadarmo ani tych 140Sk neposle,takze tiez ocakavam, ze ked si nieco zaplatim, chcem vidiet vysledok, minimalne slusne spravanie
0 0
mino.k mino.k

mino.k je offline (nepripojený) mino.k

Llívia Pozri príspevok
Na základe čoho si má predseda SVB ako FO - SZČO vyúčtovať svoje služby poskytnuté pre SVB, ak nie je uzatvorená zmluva? Veď si predsa nemôže len tak previesť nejaké peniaze z účtu SVB na svoj súkromný, resp. podnikateľský účet.
ja si myslim, ze predseda svoju funkciu nemoze vykonavat na zivnost, prijate odmeny za svoju funkciu na konci roka len zdani...ak sa mylim, opravte ma...
ja som hovoril o fakturach za odmeny z mandatnej zmluvy
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

mino.k Pozri príspevok
ja si myslim, ze predseda svoju funkciu nemoze vykonavat na zivnost, prijate odmeny za svoju funkciu na konci roka len zdani...ak sa mylim, opravte ma...
ja som hovoril o fakturach za odmeny z mandatnej zmluvy
Mino.k, hovoríme obaja o tom istom - predseda si ako FO - SZČO vyúčtoval svoje služby poskytnuté pre SVB bez uzatvorenie zmluvy a bez faktúr - aspoň doteraz si žiadne faktúry nespomínal , len to, že vám každý mesiac odchádzajú peniaze z účtu.

Zdaňovanie odmeny:
- ak ide o zrážkovú daň, t.j. príjem do 165,97 (bez podpísaného vyhlásenia), zrážková daň sa odvedie do 15. dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom bola odmena vyplatená,
- ak ide o preddavkovú daň, t.j. príjem nad 165,97 (alebo aj ak je nižší príjem a má podpísané vyhlásenie na zdanenie príjmov), daň sa odvedie do do 5 dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru..
Z odmeny predsedu SVB sa platí aj zdravotné poistenie (SVB 10 % + predseda SVB 4 %, príp. 5 % SVB a 2 % predseda SVB).
Naposledy upravil Llívia : 06.08.10 at 16:32
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Llívia Pozri príspevok
V zákone je toto:

§ 7c Zákona o vlastníctve bytov
7) Predseda a člen rady nesmie
a) vo vlastnom mene ani na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s činnosťou spoločenstva,
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody, ktoré sú predmetom činnosti spoločenstva alebo s ním súvisia.

Ale je tým myslené niečo iné - podľa mňa niečo ako zákaz konkurencie.
mino.k Pozri príspevok
ja si myslim, ze predseda svoju funkciu nemoze vykonavat na zivnost, prijate odmeny za svoju funkciu na konci roka len zdani...ak sa mylim, opravte ma...
ja som hovoril o fakturach za odmeny z mandatnej zmluvy
Ak si vystavoval faktúry... aký text tam mal? Dúfam že nie ako predseda SVB. Na toto nemyslím že môže mať vydaný živnostenský list. On si môže fakturovať na živnosť to čo má uvedené v predmetnom živnostenskom liste.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

mino.k Pozri príspevok
Elenka, ja predsa netvrdim, ze na to, aby bol predseda musi mat nejaku zmluvu...bol zvoleny na zhromazdeni, odsuhlasila sa odmena, je to ok. Ja hovorim o mandatnej zmluve, v ktorej si spolocenstvo objednava u nejakej firmy urcity rozsah prac, napr. objednavanie sluzieb pre spolocenstvo, uctovnictvo atd. To by malo byt v tej zmluve podla mna osetrene...
co sa tyka toho trestneho oznamenia, hovorim o faktoch a dokazoch, ktore mame v ruke, jedna sa o presuny penazi z uctu spolocenstva na ucet predsedu bez akejkolvek relevantnosti, tj napr. odisli z uctu peniaze na ucet firmy nasho predsedu, vraj na zaklade zmluvy o dielo, ze nam jeho firma urobi rozuctovanie tepla! Nikto nikdy si nic take neodhlasoval, nikto zmluvu nikdy nevidel, nesplnomocnil na podpis! Jednoducho si to sam pan predseda tak rozhodol a vyplatil...pred vysetrovatela doniesol zmluvu o dielo za min. rok podpisanu dvoma!!! clenmi dozornej rady z troch a na toto vyuctovanie aj na policii priznal, ze ziadna zmluva neexistuje...takze netaram blbosti a neobvinujem bez dokazov...
a dalsi problem este zavaznejsi, ze sa predal minuly rok v lete byt po dlhodobych neplaticoch, cca 150 000Sk malo byt vyplatenych na ucet spolocenstva z predaja, avsak pri kontrole vypisov z uctu spolocenstva tato suma nikde nie je. |To uz nehovorim o tom, ze sme bez nasho vedomia a upozornenia nasho super predsedu 3 roky dotovali niekoho domacnost...
To je teda krásne... ale napr. za to vyučotvanie nákladov na teplo. To je myslené rozpočítanie podľa PRVN predpokladám. Službu predsa urobil. To by som nepovažovala za podvod ale to že nedodržal výberové konanie a mali byť predložené aj iné ponuky na vykonanie predmetnej služby to je samozrejmá vec. Ja som nepísala že táraš alebo obviňuješ ale že mu nič ešte nebolo dokázané. Predpokladám lebo zrejme ešte nebol odsúdený. Aj to predpokladám. Neviem o tom že by sa dalo splnomocniť niekoho na podpis zmluvy v mene SVB. To je predsa o zodpovednosti predsedu voči SVB. Ako sa vyjadril k tým 150000,-?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

mino.k Pozri príspevok
slavica, to akoze tvojim prispevkom mi chces povedat, ze akoze mas teplo, mas vodu, tak plat a drz hubu a do pana predsedu sa neser? alebo ako? Platim za 2 izbovy byt 51m2 184€ mesacne!, viac ako svokra v 4izbaku! - platim nejakemu clovekovi, ktory zije z mojich penazi a nie je ochotny sa ani bavit? zhromazdenie mame raz za 3 roky, ked je volba...to je akoze v poriadku a treba to nechat tak? tak to asi nie...a s tymi 140Sk, to je pravda, ale prepac, mne nikto kazdy mesiac zadarmo ani tych 140Sk neposle,takze tiez ocakavam, ze ked si nieco zaplatim, chcem vidiet vysledok, minimalne slusne spravanie

Ale niééé, nepochopil si ma ..len som ti chcela dať najavo, že staranie sa o dom je veľmi ale veľmi ťažká práca, ak nemáš podporu vlastníkov...Neviem o Vašom predsedovi nič, len z tvojich príspevkov, môžno, keby sem napísal on bolo by to úplne o inom..nesúdim, keď nepoznám obe strany...máš pravdu, dotoho...nedrž hubu, chyť to do vlastných rúk a ukáž mu to, isto to budeš vedieť robiť lepšie. Daj vedieť ako to dopadlo, držím ti palce.
0 0
mino.k mino.k

mino.k je offline (nepripojený) mino.k

slavica Pozri príspevok
Ale niééé, nepochopil si ma ..len som ti chcela dať najavo, že staranie sa o dom je veľmi ale veľmi ťažká práca, ak nemáš podporu vlastníkov...Neviem o Vašom predsedovi nič, len z tvojich príspevkov, môžno, keby sem napísal on bolo by to úplne o inom..nesúdim, keď nepoznám obe strany...máš pravdu, dotoho...nedrž hubu, chyť to do vlastných rúk a ukáž mu to, isto to budeš vedieť robiť lepšie. Daj vedieť ako to dopadlo, držím ti palce.
Slavica, no mas pravdu, asi sme sa nepochopili...nejde o to, ze ja budem predseda, a budem lepsi, ale nech pride hocikto, budem rad, ked v nasom dome bude poriadok a veci budu fungovat tak ako maju...popravde poviem, ze aj keby si uctoval raz tolko co tento, radsej dam, len nech sa tohoto zbavim...urcite napisem na poradu, ako sme dopadli...
0 0
mino.k mino.k

mino.k je offline (nepripojený) mino.k

Elena Navrátilová Pozri príspevok
To je teda krásne... ale napr. za to vyučotvanie nákladov na teplo. To je myslené rozpočítanie podľa PRVN predpokladám. Službu predsa urobil. To by som nepovažovala za podvod ale to že nedodržal výberové konanie a mali byť predložené aj iné ponuky na vykonanie predmetnej služby to je samozrejmá vec. Ja som nepísala že táraš alebo obviňuješ ale že mu nič ešte nebolo dokázané. Predpokladám lebo zrejme ešte nebol odsúdený. Aj to predpokladám. Neviem o tom že by sa dalo splnomocniť niekoho na podpis zmluvy v mene SVB. To je predsa o zodpovednosti predsedu voči SVB. Ako sa vyjadril k tým 150000,-?
ano, sluzbu urobil, ale este min. rok som ho listom ziadal, nech zvola zhromazdenie a jednym z bodov malobyt, ze si toto objedname u Enbra, od ktorej mame merace. Samozrejme, zhromazdenie nebolo, odpoved ziadna...a ked sme uz pritom, ano sluzbu urobil...domovi dovernici vo vchodoch obehali byty, odpisali, odovzdali mu to, a on ro rozpocital...tu ale nejde o to, tu ide o princip, ze utraca peniaze spolocenstva, bez suhlasu vlastnikov, proste robi si co chce...napriklad oprava kanalizacnej odbocky, tie co su v stupackach...existuju 4 faktury, ta ista praca, ten isty material a vzdy ina suma, jedna dokonca na 19 000Sk, ze ako ze to robili 21 hodin - vymena jednej rury plastovej!...co sa tyka tych penazi, ziadal som ho listom, aby objasnil, kde tie peniaze su, presli 2 mesiace a penazi ani odpovede, ani vyjadrenia niet! to je nas predseda...
0 0
mino.k mino.k

mino.k je offline (nepripojený) mino.k

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Ak si vystavoval faktúry... aký text tam mal? Dúfam že nie ako predseda SVB. Na toto nemyslím že môže mať vydaný živnostenský list. On si môže fakturovať na živnosť to čo má uvedené v predmetnom živnostenskom liste.
ved praveze vobec ziadne sme v uctovnictve nenasli...nasli sme len kazdy mesiac papier, ze " zoznam prijatych faktur " s jeho menom, ani cislo, ani nic a len suma...ziadne faktury, nic...jedina faktura z jeho zivnosti a neskor sro je na to rozuctovanie tepla, nic viac...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

...to akési čudné faktúry boli!!! a že ste sa aj spamätali našťastie
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

mino.k Pozri príspevok
Slavica, no mas pravdu, asi sme sa nepochopili...nejde o to, ze ja budem predseda, a budem lepsi, ale nech pride hocikto, budem rad, ked v nasom dome bude poriadok a veci budu fungovat tak ako maju...popravde poviem, ze aj keby si uctoval raz tolko co tento, radsej dam, len nech sa tohoto zbavim...urcite napisem na poradu, ako sme dopadli...
Mino budeš to mať ťažké, lebo ľahostajnosť ostaných je pre teba bodom mínus...Skús si ludí pritiahnúť na svoju stranu a urobte teda s tým poriadok, ale popredu ti vravím, že to bude boj. Ja len nechápem ten postoj ostatných, ..viem, že starší ľudia nemajú na to elergiu, ale sú tam predsa aj maldší, ktorým musí na tom záležať. Ak sa preukážu nedostatky, odvolajte ho, skús to chytiť ty, vidíš do toho.., alebo si nájdite inú správcovsku fi.
0 0
mino.k mino.k

mino.k je offline (nepripojený) mino.k

slavica Pozri príspevok
Mino budeš to mať ťažké, lebo ľahostajnosť ostaných je pre teba bodom mínus...Skús si ludí pritiahnúť na svoju stranu a urobte teda s tým poriadok, ale popredu ti vravím, že to bude boj. Ja len nechápem ten postoj ostatných, ..viem, že starší ľudia nemajú na to elergiu, ale sú tam predsa aj maldší, ktorým musí na tom záležať. Ak sa preukážu nedostatky, odvolajte ho, skús to chytiť ty, vidíš do toho.., alebo si nájdite inú správcovsku fi.
ja viem, ze to bude tazke, ved s predsedom korespujem jednostranne rok a stale sme na bode nula...v sept. planujeme zhromazdenie, dufam, ze to veci posunie, dufam, ze bude diskusia, ze pride viac ludi ako obycajne...proste dufam, ze sa aspon nieco podari :-), najprv som povedal, ze radsej budem predseda ja, ako to nechat jemu, ale casom som objavil jedneho pana, robi predsedu, vyzera to u nich super, ma zaujem atd., tak snad ak by chcel a zvolili by sme si ho...no ale stale je to keby, uvidime, ako to cele dopadne :-) urcite dam vediet sem
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Dúfam, že ti to vyjde. .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať