pecko84
21.06.10,10:03
Caute.
sprostredkovanie zamestnania za úhradu stáva od 01.06.2010 živnosťou, cize je potrebne najprv zalozit zivnost a az potom podat ziadost o vydanie povolenia na UPSVAR ci ako?
dakujem za odpoved(e)!
Laco-monter
21.06.10,08:27
Asik najprv by bolo dobre zostaviť databázu firiem, ktorým mieniš dohadzovať ľudí.

A potom isť a rokovať s konkrétnymi personalistami v uvedených spoločnostiach,dohodnúť sa z nimi na výške ich provízie.

A až potom vybaviť administratívne veci.
arizona
21.06.10,08:58
Economic
21.06.10,18:00
akina
22.06.10,06:11
Je to viazaná živnosť, požaduje sa vysokoškolské vzdelanie najmenej prvého stupňa.
pecko84
22.06.10,13:47
Tento predmet podnikania už spadá do kompetencie živnostenských úradov, už nemusia byť iné oprávnenia...
cize nepotrebujem to povolenie z UPSVAR?vysokoskolske vzdelanie mam
Economic
23.06.10,04:22
cize nepotrebujem to povolenie z UPSVAR?vysokoskolske vzdelanie mam

Nie. Spadá to balíka zmien platných od 1. 6. 2010 v rámci živnostenského zákona a služieb zamestnanosti. Všetko Ti povedia priamo na príslušnom živnostenskom úrade.
Pain
28.06.11,15:10
Dobrý deň, mám ešte nejaké otázky k tejto téme. Chcel by som si otvoriť agentúru na sprostredkovanie zamestnania za úhradu ako živnostník. Mám ale pár nejasností. Jedná sa mi predovšetkým o to, že neviem aký typ zmluvy sa ma použiť pri spolupráci napríklad so zahraničným hotelom, prípadne zo zahraničnou firmou s ktorou chcem spolupracovať a kde následne budem dohadzovať ľudí. Prípadne ako by mohla vyzerať. Neviem či to má byť "Zmluva o vzájomnej spolupráci", prípadne "rámcová zmluva o obchodnej spolupráci" alebo niečo podobne? To, že musím potom s daným uchádzačom o zamestnanie spísať (v prípade práce v zahraničí) dohodu o sprostredkovaní práce mi je jasné. Tak ak by náhodou niekto kto sa venuje tomuto podnikaniu vedel poradiť bol by som veľmi vďačný.
Jožko Ďoďo
02.07.11,10:38
Dobry den, ma niekto skusenost so sprostredkovatelskou agenturou EU NET z Banoviec nad Bebravou? Prosim napiste. Dakujem.
Economic
04.07.11,18:34
Dobrý deň, mám ešte nejaké otázky k tejto téme. Chcel by som si otvoriť agentúru na sprostredkovanie zamestnania za úhradu ako živnostník. Mám ale pár nejasností. Jedná sa mi predovšetkým o to, že neviem aký typ zmluvy sa ma použiť pri spolupráci napríklad so zahraničným hotelom, prípadne zo zahraničnou firmou s ktorou chcem spolupracovať a kde následne budem dohadzovať ľudí. Prípadne ako by mohla vyzerať. Neviem či to má byť "Zmluva o vzájomnej spolupráci", prípadne "rámcová zmluva o obchodnej spolupráci" alebo niečo podobne? To, že musím potom s daným uchádzačom o zamestnanie spísať (v prípade práce v zahraničí) dohodu o sprostredkovaní práce mi je jasné. Tak ak by náhodou niekto kto sa venuje tomuto podnikaniu vedel poradiť bol by som veľmi vďačný.

Môže to byť aj zmluva o sprostredkovaní. Je dobre mať ju pripravenú dosť dôsledne a detajlne.... Jedni moji klienti na tom dosť pohoreli... /napríklad podľa § 642 Obchodného zákonníka, tam je všetko potrebné uvedené/
Pain
05.07.11,08:57
Čiže, ak to správne chápem. Ja ako živnostník uzatváram zmluvu o sprostredkovaní s danou firmou, kde budem dohadzovať ľudí a ďalšiu zmluvu o sprostredkovaní s daným uchádzačom (v prípade práce v zahraničí), ktorého dohodím do tej firmy? Spomenul ste len jednu možnosť, je teda ešte nejaký iný typ zmluvy, ktorá by sa dala použiť s firmou, kde by som chcel dohadzovať? Jedná sa mi o to, aby som vedel čo je najvhodnejšie. Predovšetkým, či sa nejedná o nejaký typ dohody, tak ako so vyššie spomenul (dohoda o spolupráci). Ďakujem.