Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie zamestnania za uhradu.

Dobry den prajem milí poradaci,mam na vas niekolko otazok ohladom podnikania v cinnosti "sprostredkovanie zamestnania za uhradu".Moja znama ma zalozenu zivnost a ma vlastnu cestovku uz niekolko rokov,lenze teraz by sme chceli na jej zivnost sprostredkuvávat zamestnanie do zahranicia za uhradu.Chcem sa opytat ci mi odporucate v tej zivnosti pokracovat,alebo si zalozit vlastnu s.r.o?
dalsia otazocka na vas,ze ak sa rozhodnem pre s.r.o,tak potrebujem mat vysokoskolske vzdelanie?
Ak chceme byt dvaja ,alebo traja konatelia,staci ak ma iba jeden,alebo musime mat vsetci traja vys.skolske vzdelanie?
Vopreed Dakujem za odpovede.
Usporiadat
Piccotto3 Piccotto3

Piccotto3 je offline (nepripojený) Piccotto3

nevie nikto pomoct?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Piccotto3 Pozri príspevok
Dobry den prajem milí poradaci,mam na vas niekolko otazok ohladom podnikania v cinnosti "sprostredkovanie zamestnania za uhradu".Moja znama ma zalozenu zivnost a ma vlastnu cestovku uz niekolko rokov,lenze teraz by sme chceli na jej zivnost sprostredkuvávat zamestnanie do zahranicia za uhradu.Chcem sa opytat ci mi odporucate v tej zivnosti pokracovat,alebo si zalozit vlastnu s.r.o?
dalsia otazocka na vas,ze ak sa rozhodnem pre s.r.o,tak potrebujem mat vysokoskolske vzdelanie?
Ak chceme byt dvaja ,alebo traja konatelia,staci ak ma iba jeden,alebo musime mat vsetci traja vys.skolske vzdelanie?
Vopreed Dakujem za odpovede.
K tomu, aby si bol v SRO spoločníkom alebo konateľom, nemusíš mať ani len maturitu. Iné je to s predmetom podnikania "sprostredkovanie zamestnania za úhradu". Povolenie na tento predmet podnikania vydáva UPSVaR, a okrem iných podmienok, musí byť pri tomto predmete určený zodpovedný zástupca, ktorý musí mať aspoň maturitu.
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Od 1.6.2010 bude platiť novela živnostenského zákona, podľa ktorej sprostredkovanie zamestnania za úhradu bude viazaná živnosť, kde je nutné mať aspoň vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa
/ odvolávka na § 25 zákona č. 5/2004 Z.z. /.
0 0
Piccotto3 Piccotto3

Piccotto3 je offline (nepripojený) Piccotto3

No takze na toto povolenie potrebujem zastupcu ktory bude mat ukoncene vysokoskolske vzdelanie,ale ja ako konatel s.r.o mzem mat len maturitu,ano?To uz si ja vyberiem toho zastupcu tejto cinnosti,ktory bude zapisany na tom zivnostenskom urade,ale cinnost budem vykonavat ja?
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Zodpovedného zástupcu ohlasuješ pri vybavovaní živnosti na ŽÚ, prostredníctvom neho vykonávaš činnosť, zodpovedného zástupcu budeš musieť mať v pracovnom pomere / pracovná zmluva /.Konateľom spoločnosti si ty, ale on musí byť tvoj zamestnanec.
0 0
Piccotto3 Piccotto3

Piccotto3 je offline (nepripojený) Piccotto3

Najlepsie bude ak konatelom s.r.o bude cloek ktory ma ukoncene vysokoskolske vzdelanie,tympadom bude aj tymzastupcom...takze zamestnavat netreba nikoho,ak sa nemylimMy su tu s.r.o chceme otvorit dvaja,atial sme len studenti.
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Piccotto3 Pozri príspevok
Najlepsie bude ak konatelom s.r.o bude cloek ktory ma ukoncene vysokoskolske vzdelanie,tympadom bude aj tymzastupcom...takze zamestnavat netreba nikoho,ak sa nemylimMy su tu s.r.o chceme otvorit dvaja,atial sme len studenti.
Len v prípade, že spoločník, nie konateľ, je aj zodpovedný zástupca / čiže má potrebnú odbornú spôsobilosť /, vtedy nie je potrebné mať pracovnú zmluvu.
Ak konateľ nie je spoločník a je aj zodpovedný zástupca, pracovná zmluva je potrebná.
0 0
Piccotto3 Piccotto3

Piccotto3 je offline (nepripojený) Piccotto3

Aha,AJ ZA TO DAKUJEM,prave dnes som bol na zivnostenskom urade a povedala mi pracovnicka,ze od 1.juna bude aj zivnost.urad vybavovat sprostredkovanie rpace za uhradu.Povedala mi ze mam si zalozit zivnost,lenze ako je to s tym druhym clovekom,on moze byt nejaky moj spolocnik aj pri zivnosti?
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Spoločníka v sro-čke môžeš mať koho chceš, koho si vyberieš, nemusí byť zamestnancom, môže byť aj konateľom ale aj nemusí, je to na vašom spoločnom rozhodnutí.
0 0
Pain Pain

Pain je offline (nepripojený) Pain

Dobrý deň, mám ešte nejaké otázky k tejto téme. Chcel by som si otvoriť agentúru na sprostredkovanie zamestnania za úhradu ako živnostník. Mám ale pár nejasností. Jedná sa mi predovšetkým o to, že neviem aký typ zmluvy sa ma použiť pri spolupráci napríklad so zahraničným hotelom, prípadne zo zahraničnou firmou s ktorou chcem spolupracovať a kde následne budem dohadzovať ľudí. Prípadne ako by mohla vyzerať. Neviem či to má byť "Zmluva o vzájomnej spolupráci", prípadne "rámcová zmluva o obchodnej spolupráci" alebo niečo podobne? To, že musím potom s daným uchádzačom o zamestnanie spísať (v prípade práce v zahraničí) dohodu o sprostredkovaní práce mi je jasné. Tak ak by náhodou niekto kto sa venuje tomuto podnikaniu vedel poradiť bol by som veľmi vďačný.
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

Ahojte poraďáci!

živnostník má agentúru na sprostredkovanie zamestnania za úhradu. Teraz chce preniknúť do Nemecka, spolupracuje aj s jednou Nemkou a na jej osvedčenie o sprostredkovaní zamestnania za úhradu by chcel posielať slovenských zamestnancov do nemeckých závodov. Na "nemecký trh" však potrebujete tamojšie osvedčenie a taktiež by bolo dobré obísť nemecké zákony (keďže sú tam vysoké odvody za mzdy).
Podľa môjho názoru by stačilo založiť slovenskú s.r.o.,(stačí jednoosobovú),kde v živnostenskom oprávnení splnomocňujem tú nemku a na jej osvedčenie môže s.r.o. spolupracovať s Nemeckom. Čiže zamestnancov bude vyplácať na slovensku a na základe slovenských zákonov.Dobre tomu chápem?

Dúfam že som tento problém nenapísala komplikovane.
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

Nik mi nepomôže? Prosím...
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Nechápeš to dobre a myslím si, že si mýliš sprostredkovanie zamestnania so samotným zamestnávaním alebo s personálnym leasingom.
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

Ten dotyčný má povolenie aj na sprostredkovanie aj na agentúru dočasného zamestnávania. Ja by som potrebovala jedine radu, či na nemecké povolenie (keď Nemky nahlási na živnostenskom úrade ako zodpovedných zamestnancov) môže podnikať priamo v Nemecku
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

Prosím poraďte, táto problematika je pre mňa nová a neviem čo s ňou..
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

Pomôžte prosím, je to dôležité.
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Tak ako píšete to nebude fungovať.

Vaše nemecké spolupracovníčky majú povolenie pre Nemecko na svoje meno. Ak ich slovenská osoba (živnostník, s.r.o.) nahlási ako zodpovedných zástupcov pre svoju živnosť (samozrejme ak spĺňajú požiadavky pre ustanovenie zodpovedného zástupcu pre danú živnosť podľa slovenského živnostenského zákona), slovenskému subjektu opäť len vznikne slovenské podnikateľské oprávnenie - vystavené na jeho meno. To či je slovenský subjekt oprávnený realizovať svoje služby na území Nemecka a za akých služieb závisí od nemeckých právnych predpisov.

Ak tomu správne rozumiem - sprostredkovanie zamestnania za úhradu môže smerovať aj do zahraničia (t.j. slovenský podnikateľ nájde prácu pre slovenských občanov vo firmách na území Nemecka) - pričom však na základe sprostredkovania vznikne priamy vzťah medzi zamestnancom a nemeckým zamestnávateľom, ktorý sa podľa môjho názoru bude riadiť nemeckým právom (a z neho vyplývjúcimi povinnosťami - napr. odvody).

Samozrejme, najkvalifikovanejšie informácie v tomto smere zrejme získate z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

Preto som si myslela že by sa dalo fungovať na nemecké povolenie ako slovenská s.r.o., lebo ak s.r.o. stanoví zodp.pracovníka niekoho so slovenským povolením na tieto činnosti, tak s.r.o. môže podnikať na ich povolenie. Takže nijak sa nedajú obísť nemecké zákony. V nemecku sú odvody totiž vysoké, preto by chcel dotyčný odvádzať na slovensku a nie v nemecku, aby zamestnanci mohli viac zarábať Chce len dobre, ale ako vidím, zákon neobíde..
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Neberte to zle, ale "ak s.r.o. stanoví zodp.pracovníka niekoho so slovenským povolením na tieto činnosti, tak s.r.o. môže podnikať na ich povolenie" - to nie je pravda.

Slovenská s.r.o. musí ustanoviť zodpovedného zástupcu, avšak nebude podnikať na povolenie zodpovedného zástupcu, ale s.r.o. získa svoje vlastné povolenie (na svoje meno).

Zodpovedný zástupca v danom prípade vôbec nemusí podnikať v oblasti sprostredkovania zamestnania za úhradu - stačí, ak má vysokú školu prvého stupňa.

Pekný deň.
0 0
20lucka201 20lucka201

20lucka201 je offline (nepripojený) 20lucka201

Ďakujem veľmi pekne za radu!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať