janka333
22.06.10,15:49
dlhsiu dobu ma psychicky napáda a vydiera jedna osoba, píse mi vyhrazne sms vcera dokonca prisla za mnou domov a fyzicky ma napadla. ale nemam na to svedkov. uz som unavena, zacinam mat zdravotne problemy zo stresu a trpim depresiami. prosim vas mozte mi napisat nieco blizsie o zakaze priblizenia sa? nechcem ju udat a vlacit sa po sudoch, neviem ci by som to zvladla. chcem len pokoj.
willma
22.06.10,14:28
mám obavu, že niečo podobné sa dá riešiť v prvom rade podaním trestného oznámenia na políciu, a tie SMS aj keď nie sú bohvieaký dôkaz treba uložiť a v prípade potreby použiť.
Flinstone
22.06.10,14:36
takto to nefunguje... najprv by ju musel súd uznať vinnou z TČ a uložiť jej podmienečný odklad výkonu trestu
odňatia slobody s probačným dohľadom, kde by priamo určil zákaz stretávania sa s konkrétnou(nymi) osobou(-ami), prípadne aj trest zákazu pobytu (aj to len za určitých podmienok)
Len v amerických filmoch to funguje tak ako to vidíme v telke. Realita je trochu iná. Život nieje film.
floos
24.06.10,08:45
nieco podobne zaziva aj mne blizka osoba.v prvom rade chod na policiu a podaj trestne oznamenie,aj vyhrazne sms su dokaz.riesit sa to bude v obcianskom konani,kde mu ulozia pokutu,ak by sa to opakovalo aj potom,mozes znova podat trestne oznamenie a to uz zrejme skonci na sude.otazkou je cim sa ti vyhraza,cize postup policie moze byt rozny.