LuciinkAA
25.06.10,08:08
Chcem si kupit digitálny fotoaparát, keďže nie som žiadny profesionál, stačí mi jednoduchší typ. Čo presne by som mala vediet, pri kúpe fotoaparátu? Ktoré veci sú najdoležitejšie?
dalid
25.06.10,10:35
No v prvom rade by si si mala dat cenovy strop.
Fotoaparaty v rovnakej cenovej kategorii maju podobne parametre, ale aj neduhy..
Ak ide o tvoj prvy fotak, pravdepodobne ti bude stacit nejaky z kategorie kompakt. Zaujimaj sa o opticky zoom (min 3x a viac), minimalnu ohniskovu vzdialenost po prepocta na kinofilm. Cim mensie cislo, tym lepsie = budes moct spravit takmer sirokouhle snimky. 28 mm a vsetko pod je uz velmi dobry udaj, cislo nad 35mm uz nie je bohvie-co. Dalej pocet megapixelov - je u kompaktov casto kontraproduktivne sa nahanat za 10 alebo 12MPix, kvoli narastajucemu sumu fotografii. Ak ale nevies o com hovorim, tak to neries :), budes mat o problem menej.
Dalej je skupina kompaktov s ktorymi vies fotit aj pod vodou bud do hlbky 1,5m, alebo aj do 3m. Tieto su o par Euro drahsie a ci fotenie pod vodou niekde na dovolenke vyuzijes je uz iba na tebe.

Veelmi hrubo som nacrtol na co by si sa mala pytat, ak nieco potrebujes vysvetlit, tak sa kludne opytaj ;)
Stina
25.06.10,10:39
jaros5
25.06.10,11:09
Chcem si kupit digitálny fotoaparát, keďže nie som žiadny profesionál, stačí mi jednoduchší typ. Čo presne by som mala vediet, pri kúpe fotoaparátu? Ktoré veci sú najdoležitejšie?

Keďže nie si žiaden profesional vo fotení a stačí ti niečo nenáročné, neuvažovala si investovať radšej do kvlitnejšieho MT?

Už nie sú vzácnosťou MT s 8 a viac-megapixelovým foťákom, GPS, a množstvom iných vymožeností ....
demec
24.05.12,04:28
aj ked je to uz zrejme zbytocne (v tomto) pripade, ale nemyslim si ze MT s fotakom je idealne riesenie. Ako uz bolo spomenute vyssie, vela MPix je zbytocnych, ak prechadzaju cez maly snimac. A fotka z MT bude vzdy o nieco slabsia ako z dostupnych kompaktov, nehovoriac o tom, kolko spiny sa moze v telefone dostat k objektivu...a znehodnoti este viac vyslednu fotku. Dobre kompakty sa uz daju zohnat za par eur.