milka1619
03.07.10,10:47
Dobrý deň, chcem vám opísať moju tohtoročnú skúsenosť s akciami v obchodnej sieti LIDL na kvety. Pri jednej akcii mi do oka padla - dobrá cena na Visteriu a cibuľové kvety - bodkovaná biela ľalia. Neodolala som a kúpila. A aké bolo moje prekvapenie ? Z Visterie (kúpila som si dve rastlinky ) sa vykľula celkom iná rastlina - my to voláme "divé hrozno " a teraz vykvitla mi ľalia - žiadna biela bodkovaná - ale obyčajná žltá - bodky nikde. Pri nakupovaní mi jedna dobrá známa naznačila, že by si z tejto predajne nikdy žiadne rastliny nekúpila. A ja som to pochopila až teraz prečo. Má niekto podobnú skúsenosť?
Laco-monter
03.07.10,08:55
Ja mám skusenosť, že v LIDL-i su dobré akcie na priemyselný tovar.

Len sa Vám z neho musí ujsť .

Riešenie je prísť do predajne v deň akcie o 7:00, keď otvárajú a niečo si "vychytiť", alebo vycestovať na vidiek do nejakej oblasti kde je slabá kupná sila a ľudia kupujú len potraviny

a ostatné tovary si nevšímajú.

Nemá zmysel chodiť do LIDL-u v BA či KE ,najlepšie skusenosti

mám práve z LIDL-om v mestečkách okolo 5000 obyvateľov.
truch
03.07.10,10:50
V Lidli nakupujem pravidelne, mám ho hneď pri robote.
S kvetinami mám len dobré skúsenosti. Kupovala som črepníkové kvety, cibuľky aj semená trávy, vždy k úplnej spokojnosti a podstatne lacnejšie ako v iných predajniach. Tiež, ako píše Laco, majú dobrý priemyselný tovar aj textil /detské veci, posteľné plachty/, len si musím privstať, aby sa mi ušlo. Možno si mala len smolu, keby si mala blok asi by ti vrátili aj peniaze.
Iconka
03.07.10,11:00
Ja mam z Lidla fuchsie a som spokojna. Vlani som si tam kupila gloxiniu a tiez som spokojna. U nas je skor problem, ako vsak citam, ten je vsade, ze sa mi vacsinou nic neujde. Mam odtial aj Calatheu a nema chybu,mam ju rok a je uzasna. Takze okrem toho,ze objednavaju urciteho tovaru malo sa nestazujem.
lujza.j
03.07.10,12:01
Lidl, nie je špecializovaný obchod z kvetinami;), takže určité nezrovnalosti pri kúpe kvetín by som tam očakávala:)
Halli
03.07.10,12:42
Ja som kúpila v Lidli džerzejové obliečky na zips a poviem Vám , nikde som ešte lepšie nekúpila..sú super a kvalitné.. Kvety tam kupujem často, rezané ruže -len tak pre radosť do vázičky a vydržia veľmi dlho a sú veľmi lacné a krásne. To čo sa mi nepačilo som vrátila bez akýchkoľvek problémov...takže spokojnosť
A ako hovorí Laco , ak chceš niečo akciové musíš predbehnúť ranostajov ,dôchodcov, čo kupujú aj to čo nepotrebujú..No aspoň nejaká zábava...:D
Tamila
03.07.10,13:23
V Lidli som si kúpila Clematis - veľmi lacný, ale bolo zavčasu, bála som sa, že mi zmrzne, lebo už bol dosť veľký. Na moje prekvapenie, je už krásny. Dokupovala som v kvetinárstve ešte dva trikrát drahšie a nedajú sa s tým z Lidla porovnať.
nika.sum
03.07.10,13:47
Ja mam tiez s Lidlom dobre skusenosti, nekupujem sice rastliny, len sem-tam rezane kvety a naozaj vydrzia dlho, ako to tu niekto pise. Jedine s cim som nebola spokojna boli detske topanocky, velmi pachli po lepidle a nepomohlo nic. Ale inak ostatny tovar bol vzdy v dobrej kvalite a vyborne ceny. Len smola, ze dostavaju par kusov do kazdej predajne.
danushka
03.07.10,15:18
Asi pred dvoma mesiacmi som kúpila popínavý brečtan v polovičnej cene v Lidli.
Povedala som si, že to risknem a oplatilo sa.
Naopak, v Baumaxe sme pred dvoma rokmi kupovali tuje a ani jedna sa neujala.

Do Lidlu chodím rada, myslím, že potraviny sú omnoho kvalitnejšie a v lepších cenách ako v Tescu. Stále sa dá vybrať v akciovom tovare.
A textil /jedno či odevný alebo dekoratívny/ sa dá naozaj nazvať textilom, látky a úpletoviny sú kvalitné, nemenia po vypratí tvar.

Súhlasím aj s vyššie uvedenými prísevkymi, že zakaždým keď sa nám ujde rezaná kytička za pár drobných, vždy ju manžel prihodí do vozíčka a vo vázičke vydrží aspoň týždeň, určite aj vďaka vrecúšku s práškom do vody, ktoré je zväčša prilepené ku kytičke.

Trošku mám obavy, že v poslednom čase je hodne reklám v TV na tento obchod...dúfam, že to nespôsobí zdražovanie ponúkaného tovaru. Uvidíme, počkáme si.
pivko
03.07.10,16:01
Asi pred dvoma mesiacmi som kúpila popínavý brečtan v polovičnej cene v Lidli.
Povedala som si, že to risknem a oplatilo sa.
Naopak, v Baumaxe sme pred dvoma rokmi kupovali tuje a ani jedna sa neujala.

Do Lidlu chodím rada, myslím, že potraviny sú omnoho kvalitnejšie a v lepších cenách ako v Tescu. Stále sa dá vybrať v akciovom tovare.
A textil /jedno či odevný alebo dekoratívny/ sa dá naozaj nazvať textilom, látky a úpletoviny sú kvalitné, nemenia po vypratí tvar.

Súhlasím aj s vyššie uvedenými prísevkymi, že zakaždým keď sa nám ujde rezaná kytička za pár drobných, vždy ju manžel prihodí do vozíčka a vo vázičke vydrží aspoň týždeň, určite aj vďaka vrecúšku s práškom do vody, ktoré je zväčša prilepené ku kytičke.

Trošku mám obavy, že v poslednom čase je hodne reklám v TV na tento obchod...dúfam, že to nespôsobí zdražovanie ponúkaného tovaru. Uvidíme, počkáme si.
A majú aj najlepší chlieb/ s tekvicovými semienkami , lamankový , rascovy/ mňam od kedy ho máme do Mily nechodim iba ak na maso;)
janka51
03.07.10,17:15
Ja na Lidl nedám tiež dopustiť. Majú ozaj kvalitný tovar či už potraviny, textil, elektroníku a veľmi rada tam chodím nakupovať moje obľúbené orchidey, ktoré mavaju dá sa povedať najkrajšie, dlho kvitnú a veľmi dobré sa držia. Je pravda,že keď niečo chcem musím si privstať, ale ako sa povie dobrého je vždy málo.
nika.sum
04.07.10,05:35
A majú aj najlepší chlieb/ s tekvicovými semienkami , lamankový , rascovy/ mňam od kedy ho máme do Mily nechodim iba ak na maso;)

My mame v BA v Lidli aj masiarstvo Fabus a tam maju aj dobru sunku, salamy a aj ostatne masko a za celkom fajn ceny.:)
ela77
04.07.10,08:06
Mala som v záhrade 2 korene divej ríbezle, používa sa aj ako podpník pre egreše a iné kríkoviny. Hovorí sa jej meruzalka, kvitne na žlto. Manžel mi raz vlani doniesol z LIDLA vraj na ružovo kvitnúci krík, tak som tie meruzalky zasadila za plot a nový krík som si dala do okrasnej nech teda kvitne na ružovo. Tento rok som však zistila že je to obyčajná meruzalka kvitnúca tiež na žlto.
Dáša_
04.07.10,12:23
Minulý rok som kúpila v črepníkoch tri ľalie. Keď odkvitli, tak som ich len tak zo srandy dala do zeme. A tento rok mi rozkvitli 3 žlté, 3 červené a 3 oranžové ľalie (kúpila som 3 črepníky). Milo ma prekvapili. A clematis tiež. Dobré skúsenosti mám aj s rezanými kvetmi a textilom. A výber zeleniny sa u nás s tescom neda porovnávať. Tam v poslednom čase tuším strašia hlavne prázdne debničky.
nika.sum
04.07.10,18:11
Mala som v záhrade 2 korene divej ríbezle, používa sa aj ako podpník pre egreše a iné kríkoviny. Hovorí sa jej meruzalka, kvitne na žlto. Manžel mi raz vlani doniesol z LIDLA vraj na ružovo kvitnúci krík, tak som tie meruzalky zasadila za plot a nový krík som si dala do okrasnej nech teda kvitne na ružovo. Tento rok som však zistila že je to obyčajná meruzalka kvitnúca tiež na žlto.

Stane sa, ale mozete byt rada, ze vobec zakvitla:).
lujza.j
04.07.10,18:21
tiež raz za týždeň zbehnem do Lidl, mám tam svoje výrobky ktoré tam kupujem, len ma mrzí, že ked tam prídem po robote cca. 16.00h tak sú veci-ovocie, zelenina, ktoré už nie sú alebo nie je z čoho vybrať:( všetko je len o 07.00h:( zaujímavé je to, že keď idem do Lidl v Rakúsku tam je aj o 17.00h zelenina čerstvá ako u nás o 07.00h:confused:
wabi
05.07.10,20:23
Mala som v záhrade 2 korene divej ríbezle, používa sa aj ako podpník pre egreše a iné kríkoviny. Hovorí sa jej meruzalka, kvitne na žlto. Manžel mi raz vlani doniesol z LIDLA vraj na ružovo kvitnúci krík, tak som tie meruzalky zasadila za plot a nový krík som si dala do okrasnej nech teda kvitne na ružovo. Tento rok som však zistila že je to obyčajná meruzalka kvitnúca tiež na žlto.

Červeno kvitnúce som síce nevidel, ale mám veľkoplodé meruzalky, ktoré považujem za chutnejšie ako klasické rýbezle, pretože okrem nenáročnosti pestovania a bohjatej úrode sú zaujímavé tiež chuťou ktorá pripomína viac čučoriedky. Dajú sa pritom spracúvať ako klasické ríbezle. Kríčky sú kompaktnejšie a krajšie ako pri klasickej meruzalke, sú urodnejšie a majú veľké plody v strapcoch, čiernej farby a vitamínovo bohaté.
deweron
07.07.10,08:26
Ja mam skusenost s hnilými melonmi a to dost drahymi
Halli
07.07.10,08:37
Ja mam skusenost s hnilými melonmi a to dost drahymi

mal si vrátiť...ak kúpiš neprekrojený, je to vždy mačka vo vreci či už nedozretý, alebo hnilý...nielen v Lidli ;)
sisima
07.07.10,08:59
naša broskyňa z lidla je nakoniec marhula... a z 3-roch baleni hluz alchemily mollis, sa k zivotu neprebrala ani jedna...
vacsina spotrebneho tovaru nefunguje, alebo sa rychlo pokazi...

ohladom kvetin, niekedy maju nizsie ceny niekedy vyssie ako inde... je to rozne...

a ohl. potravin, mliecne vyrobky su urcite kvalitnejsie, chlieb tiez kupujeme len tam... ale celkovo Lidl ma dost obmedzeny vyber potravin a pocase mi uz odtial nic nechuti ani sa mi tam nechce ist... tak ho vystriedame za iny ale vzdy sa opat vratime k lidlu:)))
babi2
07.07.10,09:25
Ja som tam raz kúpila nejakú izbovú kvetinu, doma som zistila že pri kvetináči je vždy akýsi akoby uschnutý červík, nevedela som čo to je, naliala som do kvetináča vodu až doplna a za chvíľu začali z neho vyliezať také tenké červíky, no hneď som s tým bežala do smetiaka, ani len kvetináč som neuchovala. Ak majú zaujímavý tovar v akcii, tak ho nemajú aj keď tam idete doobeda v ten deň. S mliečnymi výrobkami mali prúser už nie raz, čo si pamätám a aj teraz majú na hlavnej stránke upozornenie na nejaký nie veľmi vhodný syr, ale aby to nebolo veľmi vidno, tak je to v pravom dolnom rohu:eek: http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-028FEF4B-CFF1B61A/lidl_sk/hs.xsl/index.htm
janka51
07.07.10,09:54
naša broskyňa z lidla je nakoniec marhula... a z 3-roch baleni hluz alchemily mollis, sa k zivotu neprebrala ani jedna...
vacsina spotrebneho tovaru nefunguje, alebo sa rychlo pokazi...

ohladom kvetin, niekedy maju nizsie ceny niekedy vyssie ako inde... je to rozne...

a ohl. potravin, mliecne vyrobky su urcite kvalitnejsie, chlieb tiez kupujeme len tam... ale celkovo Lidl ma dost obmedzeny vyber potravin a pocase mi uz odtial nic nechuti ani sa mi tam nechce ist... tak ho vystriedame za iny ale vzdy sa opat vratime k lidlu:)))
Ja musím poklopať mám so spotrebným tovarom dobré skúsenosti a hlavne s elektrospotrebičmi a druhá vec je to dobré, že ak sa výrobok pokazí vrátia hneď peniaze, v predajni elektrospotrebičov dávajú v záruke opravovať a už stále si nájdu niejaku výhovorku, že to bolo vinou zákazníka a opravu som si musela zacvakať.
Zdenka 0705
07.07.10,11:51
Mne sa páči, že spotrebný tovar môžem vrátiť do mesiaca, nepýtajú sa, prečo ho nechcem. A keďže sa tam nedá skúšať, niektoré oblečenie kupujem s tým: "však keď mi to nebude, vrátim", vždy bez problémov zoberú, samozrejme zabalené a v pôvodnom obale, ak nejaký bol.
Daniela12345
24.07.10,05:03
V rodine sme zistili, že výrobky predávané v LIDLi v Nemecku a na Slovensku sú rozdielnej kvality. Porovnali sme výrobky ( mäsové, sladkosti ) kúpené v Nemecku a Slovensku : ten istý obal, zloženie, výrobca - a kvalita horšia. (SK) Takže výrobky sú robené asi podľa toho, na aký trh sú určené.
nika.sum
24.07.10,17:53
V rodine sme zistili, že výrobky predávané v LIDLi v Nemecku a na Slovensku sú rozdielnej kvality. Porovnali sme výrobky ( mäsové, sladkosti ) kúpené v Nemecku a Slovensku : ten istý obal, zloženie, výrobca - a kvalita horšia. (SK) Takže výrobky sú robené asi podľa toho, na aký trh sú určené.

Toto sa netyka len Lidla. Minule spominal manzel, ze kolega hovoril o Voltairein na bolave klby, ze mu vobec nezabera, tak mu druhy kolega doniesol ten isty produkt zakupeny v Taliansku a ten hned zabral. Avivaz zakupena na Slovensku tej istej znacky ako v Rakusku sa tiez odlisuje a o praskoch ani nehovorim. Niekedy mam pocit, ze k nam davaju len 2-3 kvalitu.:mad: Iba o coca-cola, co sa u nas plni, som pocula ze je najlepsia v Europe. :)
korela
24.07.10,18:47
V rodine sme zistili, že výrobky predávané v LIDLi v Nemecku a na Slovensku sú rozdielnej kvality. Porovnali sme výrobky ( mäsové, sladkosti ) kúpené v Nemecku a Slovensku : ten istý obal, zloženie, výrobca - a kvalita horšia. (SK) Takže výrobky sú robené asi podľa toho, na aký trh sú určené.

http://www.cepta.sk/documents/Pesticidy/list%20Lidl_TS_DL%20FINAL%20021106.pdf

18 organizácií zo 14 krajín EÚ, ktoré podpísali spoločný list za potraviny bez rezíduí (celé
znenie listu nájdete na www.cepta.sk): (http://www.cepta.sk%29:)

Zvolen, 2. november 2006 – 31. 10. 2006 požiadalo v spoločnom otvorenom liste 18 mimovládnych
organizácií (MVO) zo 14 európskych krajín riaditeľstvo obchodného reťazeca Lidl o zásadné zníženie
predaja potravín obsahujúcich zostatky pesticídov (rezíduá) a zvyšovanie predaja ekologických a Fair
Traide*-ových výrobkov vo všetkých európskych predajniach.
Rezíduá pesticídov v potravinách sú vážnym problémom, čo dokazujú výsledky európskych
monitoringov ako aj výsledky posledného prieskumu verejnej mienky v EÚ, kde 63% opýtaných má
obavy pred zdraviu škodlivými pesticídmi v ovocí a zelenine. [1]
Lidl bol hodnotenený ako jeden z najhorších obchodných reťazcov v predaji rezíduami
kontaminovaných potravín, predovšetkým ovocia a zeleniny. Test a analýzy organizovala mimovládna
organizácia Greenpeace v Nemecku koncom roku 2005. Krátko na to prijal Lidl v Nemecku opatrenia
na redukciu rezíduí v jeho výrobkoch predávaných v Nemecku. Spustil rozsiahly kontrolný systém
a nové interné štandardy kvality, ktoré limitujú prípustný obsah rezíduí pesticídov v zelenine a ovocí
na 1/3 oficiálnych limitov platných v Nemecku. Lidl rovnako začal predávať výrobky Fair Trade* vo
všetkých svojich nemeckých predajniach. Na viac zaviedol systém vlastnej certifikácie a predaja
kvalitných výrobkov s označením QS [2], v rámci ktorých sa monitorujú aj rezíduá pesticídov. Ďalším
konkrétnym krokom bolo zastavenie predaja konvenčne pestovaného stolového hrozna, ktoré
dlhodobo prekračovalo interné limity pre rezíduá.
Program obchodného reťazca na znižovanie rezíduí v potravinách je v súčasnosti viazaný len na
predajne Lidl v Nemecku. Rezíduá pesticídov sa však nachádzajú v celej Európe aj v potravinách
predávaných na Slovensku [3]. „Spotrebitelia v našej krajine potrebujú byť rovnako chránení pred
negatívnymi účinkami pesticídov ako občania Nemecka. Preto vyzývame Lidl a ostatné obchodné
reťazce na Slovensku, aby prijali účinné a transparentné mechanizmy na zabezpečenie predaja
zdravých potravín bez rezíduí pesticídov s uprednostnením domácej produkcie. Rovnako
požadujeme postupné zvyšovanie ponuky ekologických a Fair Trade-ových* produktov, ktoré
zohľadňujú nie len zdravie človeka ale rovnako i sociálne a environmentálne dopady pri svojej
výrobe“ (Daniel Lešinský, CEPTA, Slovensko).
korela
24.07.10,18:57
Do LIDLa chodím pre 5 položiek, pretože v tej kvalite ich inde nenájdem. Ovocie a zeleninu už nenakupujem vďaka horeudedeným informáciám.

Spotrebný tovar väčšinou spĺňa kvalitu aj dobrú cenu.
Krém proti vráskam sa umiestnil na 2. mieste v Teste - STV. Predávali ho od začiatku. T.č. je vyradený.

Kvety. Izbové vidno čo človek kupuje, aj iné v črepníkoch.
Biele kvety mám najradšej, tiež som kúpila biele ľalie - cibule, vyrástli krásne, veľké, kvalitné rastliny - avšak žlté.
Daniela12345
25.07.10,13:00
K príspevku od korela. Neviem kto kontroluje kvalitu dodávanej zeleniny do predajní LIDL, ale to čo som videla začiatkom tohto roka v meste SB - kríčkové paradajky - tak to bolo niečo hrozné. Ružovo zelené kríčkové paradajky - dovoz myslím že bol zo Španielska. Prehrabovalo sa v nich celé mesto.Tak toto by som nedala zožrať ani ošípaným. Vtedy od zlosti som vyslovila vetu - Vedenie tejto predajne si myslí, že Slováci včera zišli zo stromov! V Nemecku by im to otrepali o hlavu!
korela
25.07.10,13:29
K príspevku od korela. Neviem kto kontroluje kvalitu dodávanej zeleniny do predajní LIDL, ale to čo som videla začiatkom tohto roka v meste SB - kríčkové paradajky - tak to bolo niečo hrozné. Ružovo zelené kríčkové paradajky - dovoz myslím že bol zo Španielska. Prehrabovalo sa v nich celé mesto.Tak toto by som nedala zožrať ani ošípaným. Vtedy od zlosti som vyslovila vetu - Vedenie tejto predajne si myslí, že Slováci včera zišli zo stromov! V Nemecku by im to otrepali o hlavu!

Hrozno, prekračujúce 4-krát limit rezíduí pesticídov na našom stole! http://www.cepta.sk/images/M_images/printButton.png (http://www.cepta.sk/index2.php?option=com_content&task=view&id=341&pop=1&page=0&Itemid=1) http://www.cepta.sk/images/M_images/emailButton.png (http://www.cepta.sk/index2.php?option=com_content&task=emailform&id=341&itemid=1) Napísal Administrátor Utorok, 29 jún 2010 http://www.cepta.sk/images/stories/attach.gif (http://www.cepta.sk/documents/Pesticidy/CEPTA%20TS%20Hrozno4x29062010.pdf)Keď legislatíva ani monitoring nechráni zdravie spotrebiteľa...

Z výsledkov monitoringu, ktorý bol vykonaný oz CEPTA dňa 16.6.2010 ako súčasť spoločnej iniciatívy európskej siete mimovládnych organizácií PAN-Europe ( www.pan-europe.info (javascript:void(0);/*1277822751306*/) ), sa zo SR analyzovalo 10 vzoriek potravín, z toho vyberáme: hrozno z Maroka (TESCO), ktoré obsahovalo 6 rôznych druhov pesticídov, z toho procymidone 4x nad povolený limit MRL a paradajky z Poľska (LIDL) obsahujúce 4 rôzne druhy pesticídov.
.
Pozitívne prekvapili jahody (BILLA), pri ktorých sa nezistili žiadne rezíduá pesticídov. Viac v priloženom dokumente.

http://www.cepta.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=341&Itemid=1
lujza.j
25.07.10,13:48
K príspevku od korela. Neviem kto kontroluje kvalitu dodávanej zeleniny do predajní LIDL, ale to čo som videla začiatkom tohto roka v meste SB - kríčkové paradajky - tak to bolo niečo hrozné. Ružovo zelené kríčkové paradajky - dovoz myslím že bol zo Španielska. Prehrabovalo sa v nich celé mesto.Tak toto by som nedala zožrať ani ošípaným. Vtedy od zlosti som vyslovila vetu - Vedenie tejto predajne si myslí, že Slováci včera zišli zo stromov! V Nemecku by im to otrepali o hlavu!
nie len v Nemecku ale aj v Rakúsku, tam je čerstvá zelenina aj o 17.00h a rajčiny sú samozrejme dozreté, tie čo predávajú u nás tak tie sú asi cestou do SR ešte vo fáze kvitnutia:) a "švarcvalská šunka" - moja obľúbená je v Rakúsku od toho istého výrobcu ako u nás, ale nie je taká mastná / vidno, že slanina na kraji je poobrezávaná/ a je nakrajaná na tenšie a v balení po 200g:);)
Tweety
25.07.10,14:31
nie len v Nemecku ale aj v Rakúsku, tam je čerstvá zelenina aj o 17.00h a rajčiny sú samozrejme dozreté, tie čo predávajú u nás tak tie sú asi cestou do SR ešte vo fáze kvitnutia:) a "švarcvalská šunka" - moja obľúbená je v Rakúsku od toho istého výrobcu ako u nás, ale nie je taká mastná / vidno, že slanina na kraji je poobrezávaná/ a je nakrajaná na tenšie a v balení po 200g:);)
Musím sa neskromne priznať, že na tú šunku chodím tam aj ja, (hlavne, keď je v akcii) ale furt si vyberiem takú, čo má najmenej mastného, to trošku mastné k nej akosi patrí, a ešte chodím aj na minimozarelky. Na sladkosti od firmy Favorini, mňam a našlo by sa ešte pár vecí...
AlaNR
26.07.10,05:39
Na tie minimozarelky chodím aj ja, a potom ešte na obyčajné maslo a na salámu Poličan. A ešte také tie napolitánky, v modrom balení sú, asi 10 je dokopy zlepených.
Aj pomarančový džús sa oplatí no a bezkonkurenčná je ochutená minerálka "Korunní" - rôzne príchute.
Zdenka 0705
26.07.10,05:54
Na tie minimozarelky chodím aj ja, a potom ešte na obyčajné maslo a na salámu Poličan. A ešte také tie napolitánky, v modrom balení sú, asi 10 je dokopy zlepených.
Aj pomarančový džús sa oplatí no a bezkonkurenčná je ochutená minerálka "Korunní" - rôzne príchute.
Súhlas s AlaNR, ja mám ešte obľúbeného tuniaka v konzerve "in brine" - vo vlastnej šťave, nikde som za tú cenu a gramáž nenašla chutnejší, dokonca aj oveľa drahší mi tak nechutí, ako tento.
hubatá
26.07.10,17:42
V Lidli nenájdete pomazánky zmixované bohvie z čoho ako napr. predávajú v Tescu.
lujza.j
26.07.10,18:04
V Lidli nenájdete pomazánky zmixované bohvie z čoho ako napr. predávajú v Tescu.
myslíš tie akože vlastná výroba:confused:
truch
26.07.10,18:20
Skúste aj také cukríky Fruit drops v plechovke, za 99 centov!
Na tie chodím pravidelne:D A ešte milujem také slané maslové pracliky v modrom obale, sú vynikajúce:)
Jana2004
26.07.10,18:31
Ja som kúpila v Lidli džerzejové obliečky na zips a poviem Vám , nikde som ešte lepšie nekúpila..sú super a kvalitné.. Kvety tam kupujem často, rezané ruže -len tak pre radosť do vázičky a vydržia veľmi dlho a sú veľmi lacné a krásne. To čo sa mi nepačilo som vrátila bez akýchkoľvek problémov...takže spokojnosť
A ako hovorí Laco , ak chceš niečo akciové musíš predbehnúť ranostajov ,dôchodcov, čo kupujú aj to čo nepotrebujú..No aspoň nejaká zábava...:D
že by slovenskí dôchodcovia boli takí bohatí, že kupujú aj to čo nepotrebujú?????? pochybujem
Llívia
26.07.10,19:01
mimotemy
...Spotrebný tovar väčšinou spĺňa kvalitu aj dobrú cenu. Krém proti vráskam sa umiestnil na 2. mieste v Teste - STV. Predávali ho od začiatku. T.č. je vyradený...
Aj pri teste čokolád v Test magazíne na STV 2 najlepšie obstála čokoláda z Lidla ä bolo ich viac na popredných miestach. (len som si nezapamätala, ktorá to bola značka.)
Llívia
26.07.10,19:10
mimotemy
Ja musím poklopať mám so spotrebným tovarom dobré skúsenosti a hlavne s elektrospotrebičmi a druhá vec je to dobré, že ak sa výrobok pokazí vrátia hneď peniaze, v predajni elektrospotrebičov dávajú v záruke opravovať a už stále si nájdu niejaku výhovorku, že to bolo vinou zákazníka a opravu som si musela zacvakať.
Reklamovala som z Lidla meteo stanicu - vybavené hneď na mieste, zobrala som si inú.
V tej istej predajni som si kúpila slúchadlá s bezdrátovým prenosom. Reklamovala som ich. Na 30. deň, keď sa Lidl neráčil ozvať, aj keď na vybavenie reklamácie majú presne 30 dní, a dovolať sa tam nedalo, lebo všetky čísla majú utajené, som išla na predajňu a pýtala som si peniaze za nevybavenú reklamáciu. Výsledok? Im z Nemšovej (tam je sídlo Lidla na Slovensku) tú reklamáciu neposlali, peniaze mi dať nemôžu. Nevadí, že porušili zákon, resp. nestihli lehotu a na peniaze som mala nárok. Na druhý deň (31. deň od podania reklamácie) bola zrazu reklamácia zázračne vybavená s tým, že mi vrátia peniaze. Tak som si ich bola zobrať. Dostala som roztrhnutú tisícku. Povedala som to tej "véééééééééééľmi" ochotnej pani, čo (ne)vybavovala reklamáciu, tá išla k pokladni plnej ľudí a na plnú hubu povedala predavačke: "Dajte pani fungl novú tisícku." :mad:
Takže som ešte bola zlá, že som si nechcela vziať roztrhnuté peniaze. :mad:
korela
26.07.10,19:34
mimotemy
Aj pri teste čokolád v Test magazíne na STV 2 najlepšie obstála čokoláda z Lidla ä bolo ich viac na popredných miestach. (len som si nezapamätala, ktorá to bola značka.)

Hej? Nevidela som. Ale zo spomínaných cca 5 položiek, ktoré v LIDli nakupujem, sú čokolády s vysokým obsahom kakaa. J.D.Gross. Slogan sedí, kvalita za nízku cenu.
Už nekupujem ani čokoládu na varenie.
.
Bravčová šunka 200 g, dusená, 96 percent mäsa.
.
Jogurty, teraz ja si na značku nespomeniem. Ale vyrába ho Holandia (Karlovy Vary?), ten istý obsah zloženia, len obal je iný. V Carrefoure možno drahší o polovicu.
Taktiež kelímkový tvaroh robí Rajo. A tiež je lacnejší.
Treba si čítať etikety ...
Niektoré syry, je mi ľúto že po afére s listériou skončili s predajom nivy, bola vždy správne zrelá.
Llívia
26.07.10,20:23
Chcela som pozrieť v archíve STV, aká to bola čokoláda, ale majú to tam triedené (prd triedené, bordel v tom majú :D) podľa týždňov a pozerať každú jednu reláciu sa mi nechcelo.
Najlepší výrobok z Lidla sú arašidy v čokoláde a na vrchu je cukrová poleva - niečo ako obrie lentilky. Stoja asi 0,75 EUR za 150 g a sú v žltom obale - názov niečo ako Mister Choco. Tých sme s mamou pojedli! Aj v práci s kolegyňou. A keď bola akcia - to som kúpila asi 10 balíčkov :D (No čo, ja sa z toho môjho čokoholizmu asi nedostanem :D)
J.D.Gross - to sú tie s označením napr. Amazonia?
(Teším na štvrtok - chcem si ísť kúpiť rezačku na papier. Ako dobre, že tie akcie na nete dávajú na 10 - 11 dní dopredu :D)
korela
26.07.10,22:14
mimi3
27.07.10,02:41
Tiež je veľmi dobrá aj kyslá kapusta v takej veľkej plechovke cca 800 g, vyskúšala som už rôzne, ale táto je najlepšia (keď sa už naša doma tento rok akosi pokazila).
lujza.j
27.07.10,13:53
ja tam okrem svojich obľúbených vecí kupujem tiež po odporúčaní, omáčky na cestoviny v skle zn.COMBINO, len zohrejem ak niekto potrebuje iba prisladím+ "oštiplavím" a hotovo:) kupujem bazalkovú a olivovú;)
nika.sum
27.07.10,18:28
Nas maly ma uz dlhsi cas Mcqueen-maniu, chce nosit tricka s McQueenom ( rozpravka Cars) a ja sa tesim ze 5.8. by mali mat mikinky, tricka, spodne pradlo s tymto motivom, tak sa uz vidim ako budem stepovat pred siedmou pred obchodom, aby som ho potesila. Lidl ma tieto tricka celkom pekne a za normalne ceny.
nika.sum
27.07.10,18:29
Ak mozem odporucat aj cervena kapusta vo flaske je velmi dobra. Len ju dochutim a necham chvilku podusit a ku kacke alebo inemu bravcovemu a knedle je super.
účtovník 007
28.07.10,05:18
Ja som si tiež v tomto obchode našla pár dobrých vecí, ktoré opakovane kupujem iba tu. Tá biela kapusta je naozaj super. Ešte kupujem šunku po 200 g hydinovú a párky, také dve priesvitné krabičky spojené a sú tam 2x4 párky. Sú drahé ako ďas, ale chuť výborná.
AlaNR
28.07.10,05:18
Na tú kapustu som pozabudla, aj na surovo je výborná. Aj čalamáda kapusta-kapia-cibuľa-mrkva aj tá je super a za veľmi dobrú cenu.
ewita888
28.07.10,05:55
a vynikoš sú aj cestoviny, ale len tie v zelenom obale..
Zdenka 0705
28.07.10,06:28
Ja som si tiež v tomto obchode našla pár dobrých vecí, ktoré opakovane kupujem iba tu. Tá biela kapusta je naozaj super. Ešte kupujem šunku po 200 g hydinovú a párky, také dve priesvitné krabičky spojené a sú tam 2x4 párky. Sú drahé ako ďas, ale chuť výborná.
Ja moc párky nemusím, ale tieto som kúpila iba nedávno, lebo vnúčik mal chuť na párok v rohlíku :)... boli dobré, dala som si aj ja ;)...a je tam 86% bravč. mäsa. Ale sú dva druhy, tie fit som neskúšala, možno nabudúce :---
truch
28.07.10,07:24
Ešte sme nespomínali syry. Milujem tie nemecké s plesňou v modrom obale,aj camember a samozrejme mozarelky. Tiež parenice a oštiepky majú dobrú cenu a keď sú v akcii, tak neodolám:D:D
hubatá
30.07.10,05:59
Nedá mi to a musím sa zamyslieť aj hlbšie:
Slovenské gazdinky viete čo ma mrzí?
Že sú to všetko zahraničné výrobky a my vlastne týmito našimi nákupmi podporujeme zahraničnú ekonomiku a nie tú našu zvíjajúcu sa v kríze. Škoda že už nemáme naše ovce, kozy, mlieko, syry, aj svoje rajčiny, melóny, topánky, mikyny..... teda vlastne naše fabriky kde by sa to bez dovážania zo zahraničia dorobilo našimi zamestnancami (t.j. našimi manželmi), do Lidla odviezlo našimi šoférmi (t.j. napr. našimi synmi).

Akurát tú najhoršiu a najmenej platenú robotu robia naše slovenské ženy: pracujú od nevidím-donevidím, sviatky-piatky, ťahajú ťažké prepravky s tovarom, majú hmotnú zodpovednosť za každý ukradnutý rohlík.

Je tu niekto z novej vlády ?????
buchač
30.07.10,06:15
Nedá mi to a musím sa zamyslieť aj hlbšie:
Slovenské gazdinky viete čo ma mrzí?
Že sú to všetko zahraničné výrobky a my vlastne týmito našimi nákupmi podporujeme zahraničnú ekonomiku a nie tú našu zvíjajúcu sa v kríze. Škoda že už nemáme naše ovce, kozy, mlieko, syry, aj svoje rajčiny, melóny, topánky, mikyny..... teda vlastne naše fabriky kde by sa to bez dovážania zo zahraničia dorobilo našimi zamestnancami (t.j. našimi manželmi), do Lidla odviezlo našimi šoférmi (t.j. napr. našimi synmi).

Akurát tú najhoršiu a najmenej platenú robotu robia naše slovenské ženy: pracujú od nevidím-donevidím, sviatky-piatky, ťahajú ťažké prepravky s tovarom, majú hmotnú zodpovednosť za každý ukradnutý rohlík.

Je tu niekto z novej vlády ?????
Tak toto môžem potvrdiť ...
Doma mám , vraj , managerku oddelenia superhypermarketu :rolleyes::confused:...maká jak černej ...
Llívia
30.07.10,06:22
mimotemy
Nedá mi to a musím sa zamyslieť aj hlbšie:
Slovenské gazdinky viete čo ma mrzí?
Že sú to všetko zahraničné výrobky a my vlastne týmito našimi nákupmi podporujeme zahraničnú ekonomiku a nie tú našu zvíjajúcu sa v kríze. Škoda že už nemáme naše ovce, kozy, mlieko, syry, aj svoje rajčiny, melóny, topánky, mikyny..... teda vlastne naše fabriky kde by sa to bez dovážania zo zahraničia dorobilo našimi zamestnancami (t.j. našimi manželmi), do Lidla odviezlo našimi šoférmi (t.j. napr. našimi synmi).

Akurát tú najhoršiu a najmenej platenú robotu robia naše slovenské ženy: pracujú od nevidím-donevidím, sviatky-piatky, ťahajú ťažké prepravky s tovarom, majú hmotnú zodpovednosť za každý ukradnutý rohlík.

Je tu niekto z novej vlády ?????

Pravdu máš. (Ešte že tam chodím na spotrebný tovar, ktorý sa u nás nevyrába a tie cukríky - arašidy v čokoláde, sa u nás tiež nevyrábajú, aspoň o tom neviem, a ak by sa aj vyrábali, určite by neboli také dobré :D).
Lacnejšie výrobky sa dajú kúpiť aj slovenského pôvodu, napr. Rajo vyrába pre Tesco mliečne výrobky, ktoré sú balené v Tesco obaloch.
calawen
30.07.10,06:25
Ja tam opakovane chodím po mrazené zeleniny zn. tuším Green Grocers - to sú také veľké v 750 g baleniach a sú výborné... inde som podobné nenašla...

Aby som potešila hubatú, svokra chová kozy, takže mlieko a syry mávam sem-tam od nej...
erzet
30.07.10,06:25
Tak toto môžem potvrdiť ...
Doma mám , vraj , managerku oddelenia superhypermarketu :rolleyes::confused:...maká jak černej ...
Aj ja mám takú, síce nie doma, ale "maká jak mourovatej", (aby som sa neopakoval)mimotemy
erzet
30.07.10,06:27
Nedá mi to a musím sa zamyslieť aj hlbšie:
Slovenské gazdinky viete čo ma mrzí?
Že sú to všetko zahraničné výrobky a my vlastne týmito našimi nákupmi podporujeme zahraničnú ekonomiku a nie tú našu zvíjajúcu sa v kríze. Škoda že už nemáme naše ovce, kozy, mlieko, syry, aj svoje rajčiny, melóny, topánky, mikyny..... teda vlastne naše fabriky kde by sa to bez dovážania zo zahraničia dorobilo našimi zamestnancami (t.j. našimi manželmi), do Lidla odviezlo našimi šoférmi (t.j. napr. našimi synmi).

Akurát tú najhoršiu a najmenej platenú robotu robia naše slovenské ženy: pracujú od nevidím-donevidím, sviatky-piatky, ťahajú ťažké prepravky s tovarom, majú hmotnú zodpovednosť za každý ukradnutý rohlík.

Je tu niekto z novej vlády ?????
Keď si myslíš že nová vláda to zmení, tak si na veľkom omyle. Spomeň si...mimotemy
Llívia
30.07.10,06:31
mimotemy
Aj ja mám takú, síce nie doma, ale "maká jak mourovatej", (aby som sa neopakoval)mimotemy

Hádam nie v KF?
hubatá
30.07.10,06:32
Ja tam opakovane chodím po mrazené zeleniny zn. tuším Green Grocers - to sú také veľké v 750 g baleniach a sú výborné... inde som podobné nenašla...

Aby som potešila hubatú, svokra chová kozy, takže mlieko a syry mávam sem-tam od nej...

:):):)
Ešte zabŕdnem, veď som pani Hubatá (za slobodna Papuľnatá):
A zeleninu svokra nepestuje keď kupuješ v Lidli zahraničnú?
A aj my ostatní chceme slovenské kvalitné kozie mlieko a syry.

Že srdečne pozdravujem múdru svokru, čo má taký rozum že by patrila do novej vlády.
Stanislav 1975
30.07.10,06:39
Tak toto môžem potvrdiť ...
Doma mám , vraj , managerku oddelenia superhypermarketu :rolleyes::confused:...maká jak černej ...

Za 5000 eur,by som aj ja makal jak černej...:D:D:D
Llívia
30.07.10,06:45
Nebolo to aj s manželkou dokopy to hodí do 5.000: :D :D :D
Dáša_
30.07.10,07:14
to naozaj musíte do každej jednej témy ťahať politiku?
nika.sum
30.07.10,07:33
:):):)
Ešte zabŕdnem, veď som pani Hubatá (za slobodna Papuľnatá):
A zeleninu svokra nepestuje keď kupuješ v Lidli zahraničnú?
A aj my ostatní chceme slovenské kvalitné kozie mlieko a syry.

Že srdečne pozdravujem múdru svokru, čo má taký rozum že by patrila do novej vlády.

mimotemySuhlasim s Daskou, toto je tema o inom ako o politike. Ale ked si uz zacala. Chcela som kupit melon od slovenkych pestovatelov - stanok pri ceste, ked sme isli autom. 1 kg bolo za 1 EUR. Nehnevajte sa ale zdalo sa mi to vela, najma ked neviem aky je vo vnutri a kupovanie celeho je vlastne ako loteria. Radsej si kupim v Lidli za kg nieco cez ,050 EUR, alebo v Carrefour, ci Tesco uz rozpoleny za 0,69-0,79 EUR a priznam sa ze vtedy uz nezistujem odkial je. Zial nasi pestovatelia nie su schopní predavat lacnejsie lebo nie su dotovaní statom v takom rozsahu ako napr. u susedov v Rakusku.
Tiez ked si zoberiem detske pancusky kupene v Slovenke za 10 EUR a rovnako kvalitne v Lidl za 4 EUR - co by ste si vybrali? Ale prosim tuto temu treba nechat na to na co bola zalozena. Ked nechcete kupovat ine ako slovenske vyrobky nekupujte a ostatne nechajte na nas, nech sa rozhodneme sami prosim.
:D na balkone pestujem krickove drobne paradajky, uz mam asi 6 bobuliek:D:D:D
calawen
30.07.10,07:34
:):):)
Ešte zabŕdnem, veď som pani Hubatá (za slobodna Papuľnatá):
A zeleninu svokra nepestuje keď kupuješ v Lidli zahraničnú?
A aj my ostatní chceme slovenské kvalitné kozie mlieko a syry.

Že srdečne pozdravujem múdru svokru, čo má taký rozum že by patrila do novej vlády.

pestuje, ale nie toľko, aby to vystačilo pre 2 rodiny... sem tam sa ujde nejaká tá tekvica alebo cuketa...

ozaj, tu sú 2 roky staré foto, prasiatka ani ovcu už nemá, mäsko bolo mňamkovné :--- http://picasaweb.google.sk/Maikistr/Farma#
korela
30.07.10,08:09
mimotemy

Pravdu máš. (Ešte že tam chodím na spotrebný tovar, ktorý sa u nás nevyrába a tie cukríky - arašidy v čokoláde, sa u nás tiež nevyrábajú, aspoň o tom neviem, a ak by sa aj vyrábali, určite by neboli také dobré :D).
Lacnejšie výrobky sa dajú kúpiť aj slovenského pôvodu, napr. Rajo vyrába pre Tesco mliečne výrobky, ktoré sú balené v Tesco obaloch.

V Lidli je Rajo tvaroh, klasický v tégliku. Je lacnejší takmer o tretinu.
Len má označenie asi Pilos. Treba čítať etikety, je tam vždy uvedený výrobca. Ale aj tak, kto vlastní Rajo? Aj jogurt Holandia je pod iným názvom.
Tá istá kvalita. Ja sa len pýtam, prečo dokážu stlačiť ceny?
Ide o identické výrobky.
Máme slovenskú obchodnú sieť?
buchač
30.07.10,08:28
to naozaj musíte do každej jednej témy ťahať politiku?
mimotemy
Ja len tak , aby sa nepovedalo ...
Obchod a politika sú veľmi úzko spojené ...teda na Slovensku ...vraj sa tomu hovorí "cenová politika " ....
Všetko so všetkým súvisí ...
Markantný príklad je povedzme spojitosť a previazanosť na palivá a energie ....či ...?

Ozaj , len tak na margo ...Lidl veľmi nemusím ...;)...ale to je len a len môj názor ...:cool:
nika.sum
30.07.10,08:36
mimotemy
Ja len tak , aby sa nepovedalo ...
Obchod a politika sú veľmi úzko spojené ...teda na Slovensku ...vraj sa tomu hovorí "cenová politika " ....
Všetko so všetkým súvisí ...
Markantný príklad je povedzme spojitosť a previazanosť na palivá a energie ....či ...?

Ozaj , len tak na margo ...Lidl veľmi nemusím ...;)...ale to je len a len môj názor ...:cool:

Ale Daska mala na mysli, ze tu sme sa snazili rozoberat vyrobky s ktorymi mame skusenost s Lidla.:) A mohli by sme pri tom zostat.
Llívia
30.07.10,08:43
V Lidli je Rajo tvaroh, klasický v tégliku. Je lacnejší takmer o tretinu.
Len má označenie asi Pilos. Treba čítať etikety, je tam vždy uvedený výrobca. Ale aj tak, kto vlastní Rajo? Aj jogurt Holandia je pod iným názvom.
Tá istá kvalita. Ja sa len pýtam, prečo dokážu stlačiť ceny?
Ide o identické výrobky.
Máme slovenskú obchodnú sieť?

mimotemy Kto vlastní, je jedno. Kde zdaňuje zisk? Kde platia dane zamestnanci? Kde míňajú peniaze zamestnanci? ...
nika.sum
30.07.10,08:46
V Lidli je Rajo tvaroh, klasický v tégliku. Je lacnejší takmer o tretinu.
Len má označenie asi Pilos. Treba čítať etikety, je tam vždy uvedený výrobca. Ale aj tak, kto vlastní Rajo? Aj jogurt Holandia je pod iným názvom.
Tá istá kvalita. Ja sa len pýtam, prečo dokážu stlačiť ceny?
Ide o identické výrobky.
Máme slovenskú obchodnú sieť?

Toto iste je v TESCO s vyrobkami ozn. Tesco, v Jednote s vyrobkami coop a aj Carefour ma tiez svoje vyrobky a pritom to vyrabaju vyrobcovia, kt. predavaju aj pod svojou vlastnou znackou, ale drahsie. Ale sme v teme LIDL - akcie.:)
Llívia
30.07.10,08:56
Včera som si chcela kúpiť rezačku na papier http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-F08D3C90-2E08D0A0/lidl_sk/hs.xsl/index_8843.htm. Lenže v tej predajni, kde som bola, malý len takú "pákovú", nie takú, kde je to "rezátko" pevne pripevnené o podložku. A ja som chcela s pevným rezátkom, tak som si urobila 20 km výlet od inej predajne, aby som zistila, že tú rezačku treba otočiť naopak a to pevné "rezátko" je zospodu. :D (Niekedy sa vážne oplatí poriadne pozrieť aj obal - na malej fotke je rezačka odfotená aj zo spodu.)

Ak máte deti školou povinné, od pondelka je v akcii farebný papier za dobrú cenu. :)
korela
30.07.10,08:58
mimotemy
Ja len tak , aby sa nepovedalo ...
Obchod a politika sú veľmi úzko spojené ...teda na Slovensku ...vraj sa tomu hovorí "cenová politika " ....
Všetko so všetkým súvisí ...
Markantný príklad je povedzme spojitosť a previazanosť na palivá a energie ....či ...?

Ozaj , len tak na margo ...Lidl veľmi nemusím ...;)...ale to je len a len môj názor ...:cool:

Ja chodím do Lidla pre cca 5 položiek. Jednou z nich sú ryžové bezlepkové chlebíky.
Pretože Tesco sa o celiatikov vôbec nezaujíma. Ani Rema. Trochu Teta, malý výber, detto Jednota, Billa sa polepšila.
Ale celiatické pufované chlebíky z Lidla sú najjemnejšie a veľmi chutné. Nakoniec to je jediný výrobok ktorý pre nich má. Je to smutné.
Nech mi niekto neodpíše, že si majú nakupovať v špecializovaných obchodoch.

Nevidím dôvod, potravina ako potravina. Nie sú to menejcenní ľudia.
Heni
30.07.10,09:05
chcela by som upozorniť fanúšikov LIDLu, ak sa vám niečo z letáku pozdáva a vo vašej predajni to nemajú - stačí zavolať na tú ich bezplatnú telefonickú linku
(0800 005 095) a povedať slečne na druhom konci (zvyčajne slečna mluví česky, ale to nech vás nemýli) - poviete, o čo z letáku máte záujem a na ktorú predajňu vám to majú predisponovať - a vy si to o týždeň pôjdete presne tam kúpiť - dokonca vás telefonicky upozornia, že už je to na predajni rezervované na vaše meno a môžete si pre tovar prísť (takže sa nestane, že vám ho zas dakto vykúpi) ...
netreba teda chodiť do menších miest kde to ešte ľudia nevykúpili - stačí zavolať... cena tovaru bude taká, ako v letáku, hoci už teoreticky bude po akcii...
ja som si pár vecí už takto dala preniesť do Lidlu v našom meste, lebo už hned v prvý deň boli akciové veci vypredané - a o týždeň mi slečna zo zákazníckej linky volala, že tovar pre mňa rezervovaný už čakáááá...
calawen
30.07.10,09:11
chcela by som upozorniť fanúšikov LIDLu, ak sa vám niečo z letáku pozdáva a vo vašej predajni to nemajú - stačí zavolať na tú ich bezplatnú telefonickú linku
(0800 115 435) a povedať slečne na druhom konci (zvyčajne slečna mluví česky, ale to nech vás nemýli) - poviete, o čo z letáku máte záujem a na ktorú predajňu vám to majú predisponovať - a vy si to o týždeň pôjdete presne tam kúpiť - dokonca vás telefonicky upozornia, že už je to na predajni rezervované na vaše meno a môžete si pre tovar prísť (takže sa nestane, že vám ho zas dakto vykúpi) ...
netreba teda chodiť do menších miest kde to ešte ľudia nevykúpili - stačí zavolať... cena tovaru bude taká, ako v letáku, hoci už teoreticky bude po akcii...
ja som si pár vecí už takto dala preniesť do Lidlu v našom meste, lebo už hned v prvý deň boli akciové veci vypredané - a o týždeň mi slečna zo zákazníckej linky volala, že tovar pre mňa rezervovaný už čakáááá...

za toto zistenie by som ti dala aj 100 užitočných bodov, škoda, že môžem dať len jeden...
calawen
30.07.10,09:22
Ja chodím do Lidla pre cca 5 položiek. Jednou z nich sú ryžové bezlepkové chlebíky.
Pretože Tesco sa o celiatikov vôbec nezaujíma. Ani Rema. Trochu Teta, malý výber, detto Jednota, Billa sa polepšila.
Ale celiatické pufované chlebíky z Lidla sú najjemnejšie a veľmi chutné. Nakoniec to je jediný výrobok ktorý pre nich má. Je to smutné.
Nech mi niekto neodpíše, že si majú nakupovať v špecializovaných obchodoch.

Nevidím dôvod, potravina ako potravina. Nie sú to menejcenní ľudia.

Vidíš, toto som nevedela, z hľadiska celiatikov má podľa mojich skúseností najlepší výber (samozrejme po špecializovaných predajniach) Billa, nasleduje Carrefour a niekde na konci je Tesco (tam som našla akurát pšeno - jáhly v bio kútiku). V Hypernove som nenašla absolútne nič... Ešte keď tak niečo v Bale nájdem, ale tie sú samostatné subjekty, čo majú napr. v Sečovciach, nemajú v Košiciach a pod...
Llívia
30.07.10,09:29
mimotemy
Ja chodím do Lidla pre cca 5 položiek. Jednou z nich sú ryžové bezlepkové chlebíky.
Pretože Tesco sa o celiatikov vôbec nezaujíma. Ani Rema. Trochu Teta, malý výber, detto Jednota, Billa sa polepšila.
Ale celiatické pufované chlebíky z Lidla sú najjemnejšie a veľmi chutné. Nakoniec to je jediný výrobok ktorý pre nich má. Je to smutné.
Nech mi niekto neodpíše, že si majú nakupovať v špecializovaných obchodoch.

Nevidím dôvod, potravina ako potravina. Nie sú to menejcenní ľudia.

Čo som si všimla, tak najviac výrobkov pre celiatikov má v ponuke Billa (napr. zn. alebo je to možno rada CeliHope, aj hotové zmesi na prípravu chleba, príp. aj len múky ako Promix) - viac, ako špečializované obchody (čo sú väčšinou obchody so zdravou výživou a BIO výrobkami). "Polystyrény" dobré, chutné, bezlepkové (značka preškrtnutý klas) sú aj od českej firmy Racio (kupujem tie najtenšie všetky druhy - nemám celiakiu).
Llívia
30.07.10,09:32
za toto zistenie by som ti dala aj 100 užitočných bodov, škoda, že môžem dať len jeden...

Tak som to zo srandy vyskúšala (po mojej veľmi zlej reklamácii, kedy mi ani Slovak Telekom nevedel dať na nich číslo) a je zmena. Nové číslo:
0800/00 50 95 :)
korela
30.07.10,10:29
Vidíš, toto som nevedela, z hľadiska celiatikov má podľa mojich skúseností najlepší výber (samozrejme po špecializovaných predajniach) Billa, nasleduje Carrefour a niekde na konci je Tesco (tam som našla akurát pšeno - jáhly v bio kútiku). V Hypernove som nenašla absolútne nič... Ešte keď tak niečo v Bale nájdem, ale tie sú samostatné subjekty, čo majú napr. v Sečovciach, nemajú v Košiciach a pod...

Odpísali ste viaceré, neviem či máte doma alebo v rodine celiatika. pre mňa je Carrefour najďalej.
Ak dostane niekde celiatik po ceste hlad mimo domu, tak muťažko pomôže pšeno keď pôjde okolo Tesca. nebude si na ulici variť kašu.
hypernova má keksy Liptovký Hrádok. Aj DM drogérie, ale už sa im tiež zužuje sortiment. Inak v Carrefoure som nič nenašla.

Proste celiatik je odkázaný na banán, čistú ryžu a zemiaky, pretože takmer vždy sa pridruží aj iná intolerancia a to spôsobuje najväčší problém. Vynechanie samotného lepku už nepokladám za veľmi zložitú záležitosť.Ale skúste nájsť hotový výrobok, čo neobsahuje aj zároveň mlieko, vajcia, cukor, ...ťažké. Čiže aj veci z Lipt. Hrádku môžem kúpiť iba orieškovú napolitánku, čo nie vždy majú. Všetky ostatné hej....
a neikto aj iné kombinácie - sóju a pod.
Tesco s Tetou má pohánkové vločky, odporúčam. Sama si ich pripravujem kvôli rutínu. Sú dobré.
Aj Ikea má tortičky, ale kvôli zloženiu tiež bezpredmetné.
Ja sa čudujem našim výrobcom. Aj vypisujem, kukurice máme na SK hádam dosť...,, všetko márne.
Neviem či je až taký problém zachovať pri výrobe technologický postup a hygienu.
Llívia
30.07.10,12:05
Ďakujem za radu. Ako človek čo neje mäso by som skôr skúsila nejaký zeleninový bujón :-)
Pohánku teraz momentálne mám, ale zrno (je to obilovina, že?), lebo som to dávala škrečkom do krmiva. Skúsim ho zomlieť na orechovom strúhadle a spraviť z toho sladkú kašu.
S tým chlebom bola asi najväčšia chyba tá, že som tam dala len čisto pohánkovú múku, aby to bolo bezlepkové, a to bol riadny šok pre nás, keďže sme ju dovtedy nejedli.
O obsahu rutínu a jeho veľmi prospešných účinkoch na kŕčové žily som už viackrát čítala, tak to musí byť pravda. :-)
calawen
30.07.10,13:50
mne to chutí aj so zeleninovým bujónom, keď to robím na spôsob rizota - t.j. mrazenú zeleninu podusím na cibuľke, prihodím pohánku a zalejem bujónom, tak za 10-15 minút je to hotové. Niekedy pohánku nahrádzam pšenom. Keď budeš robiť nabudúce bezlepkový chlieb, skús tam dať pšenovú múku, ak máš kde zohnať, má jemnejšiu chuť ako pohánka, pšenová múka sa hodí aj na sladké koláče...
Llívia
30.07.10,20:03
Opäť ďakujem za rady. Pšeno mám len "zrno". (Aj to som kupovala pre škrečkov, ale tie potvory to nejedia :-) Možno by sa dalo zomlieť. Pšenovú múku som v obchode zatiaľ nevidela
korela
30.07.10,22:24
mimotemy

Problém je skôr v tom, čo píšeš - ak majú celiatici neznášanlivosť aj na iné, nielen na lepok. Vieš si predstaviť, koľko kombinácii by museli výrobcovia vyrobiť? Tomuto stačí bezlepkové, tento potrebuje bezlepkové + bez vajce, ďalší bezlepkové + bez sóje, ďalší bezlepkové + bez mlieka atď. Slovensko je malý štát, dopyt nie je veľký. Ak by toto niekto aj vyrábal, tak by výrobky boli veľmi drahé. Sama vieš, koľko stojí len bezlepková múka a to aj v prípade, ak na ňu dostaneš dotáciu.
A je problém aj v technologickom postupe - poznám človeka, ktorý si dal upiecť bezlepkový chlieb do "priemyselnej" pekárne a nebolo mu z neho dobre.
(Mne sa ani v domácej pekárni na chlieb nedarí upiecť dobrý bezlepkový chlieb. Inak, piekla som raz aj pohánkový a to ani pes nechcel :D , ani ten môj známy celiatik. Ten chlieb strašne smrdel. A ani moji škrečkovia pohánku nechcú :D No a keď som to povedala ex-kolegyni, tak tá na mňa: "Čo ti šibe, vieš, aká je dobrá pohánková kaša?" :) "
Dajú sa vyrobiť vhodné kombinácie http://www.pecivarne-lh.sk/m.php?t=1&m=97&did=2&tid=2
.
Majú dobrý sortiment, len nie každý obchod objednáva všetko. Čo sa mi tiež páči, že pre dia nedávajú sladidlá ale fruktózu. Pečivárne Lipt. Hrádok si našli "dieru" na trhu. Sú dobrí.
A k cene, ich výrobky sú viac ako o polovicu lacnejšie ako napr. bzl tyčinka z DM.
Ešte by sa mohli vytvoriť musli tyčinky s orieškami, mandľami. Výživnejšie.
calawen
31.07.10,07:23
Llívia, to zrno keď budeš robiť ako ja rizoto, najprv ho niekoľkokrát prelej horúcou vodou, lebo inak bude horké...

pšenovú múku bežne v obchodoch nezohnať, ale dá sa tu http://www.mlyn-zrno.sk - a nie len pšenovú múku tam možno zohnať... ja odtiaľ nakupujem špaldovú chlebovú múku a chlebík z nej je vynikajúci, ale nie je pre celiatikov, špalda totiž obsahuje lepok...
Llívia
31.07.10,09:58
Zíram na cenník ako puk. Špaldová múka 1 kg menej ako 1 EUR. Keď ju kupujem v obchodných reťazcoch, lebo v bežných potravinách ju nemajú, tak je cena okolo 2 EUR. :eek:
Ďakujem ti za užitočnú informáciu.
calawen
31.07.10,11:05
hej, ale prirátaj aj dopravu, napr. na dobierku. Keď kupujem 10 kg špaldovej chlebovej múky + dobierku - platím 11 €, t. j. kg vychádza okolo 1,1€ ale stále je to lacnejšie... a ten výber... v žiadnom mlyne som nenašla taký výber, keď tak majú iba pšeničnú a max. ovsenú múku...
Aluš
31.07.10,12:32
Zhruba posledné 3 strany som nadobudla dojem že sa nachádzam v inej téme. Mýlim sa?:confused::confused::confused:
calawen
31.07.10,12:55
Zhruba posledné 3 strany som nadobudla dojem že sa nachádzam v inej téme. Mýlim sa?:confused::confused::confused:

Nie nemýliš, trochu sa to zvrtlo... čo je mimo témy sa snažím písať ako mini príspevok, do budúcnosti to skúsim vyriešiť inou cestou (napr. ss-kami)
Llívia
31.07.10,14:01
Hej, posledné 3 strany sa to zvrtlo na politiku a bezlepkovú stravu.
Ale preto máme toto mimotemy a "Mimomtémy/mini", z toho väčšina spozná (a bez komentára), že to nie je k téme. :)
Heni
31.07.10,15:29
korela
31.07.10,16:12
...mohli by tie vaše mimotémové príspevky moderátori presunúť napr. sem, tu by to našli aj celiatici ;) :
http://www.porada.sk/t72648-recepty-pre-bezlepkovu-dietu.html (http://www.porada.sk/t72648-recepty-pre-bezlepkovu-dietu.html)
alebo
http://www.porada.sk/t144617-bezlepkova-dieta.html (http://www.porada.sk/t144617-bezlepkova-dieta.html)
alebo
http://www.porada.sk/t12101-celiakia-bezlepkova-dieta.html (http://www.porada.sk/t12101-celiakia-bezlepkova-dieta.html)
;)


Skôr by sa mohla vytvoriť nová téma - Lidl.

Ja som odpovedala na zadanú tému vo svojom príspevku na otázku - iná farba kvetov.

Je fakt, že sa trochu obočilo z témy, ale stále je to o Lidli. Začali sa okrem spotrebného tovaru rozoberať aj potraviny. Celiatické potraviny sú tiež potraviny. To nie sú ľudia na okraji spoločnosti len preto, že majú zo stravy vynechanú jednu podstatnú zložku.
Ak si túto tému zadá do googla pracovník Lidla, tak sa dostane k informácii, že im tento artikel chýba. On si nezadá do googla celiakiu, nemá dôvod. Pri monitoringu napr.
Ja to nevidím až tak mimotémovo. Okrem toho ich môže jesť každý človek, nielen oni.
.
Ak sa tak stane, nech sa presunú aj ostatné príspevky,ktoré boli mimo témy, nielen tieto.
Gapo
31.07.10,17:12
Manželka si kúpila, ako píšu "zaručene čerstvé ružičky", hneď po príchode ich dala do vázy aj s priloženým hnojivom. Poobede už visela jedna hlávka a ráno na druhý deň vyše polovica, do večera zostali iba dve k svetu z dvanástich v kytke.:mad:
korela
31.07.10,17:19
Manželka si kúpila, ako píšu "zaručene čerstvé ružičky", hneď po príchode ich dala do vázy aj s priloženým hnojivom. Poobede už visela jedna hlávka a ráno na druhý deň vyše polovica, do večera zostali iba dve k svetu z dvanástich v kytke.:mad:
Nebolo to počas horúčav? Ja som v tom čase dostala dve kytice, (síce nie z Lidla), ale ľalie vydržali 2 týždne, ruže všetky zvädli na druhý deň.
erzet
31.07.10,18:06
mimotemy

Hádam nie v KF?
Nie v KF
Halli
31.07.10,18:42
Manželka si kúpila, ako píšu "zaručene čerstvé ružičky", hneď po príchode ich dala do vázy aj s priloženým hnojivom. Poobede už visela jedna hlávka a ráno na druhý deň vyše polovica, do večera zostali iba dve k svetu z dvanástich v kytke.:mad:

...a poodrezávala končeky všetkých stoniek, predtým, než ich dala do vody?
Ja si bežne kupujem tie kytičky len tak pre radosť a vždy mi vydržia véééééľmi dlho a sú krásne, ale vždy stonky poskracujem... Ešte mi nikdy neodkvacli tak rýchlo...;):D
Llívia
31.07.10,18:49
Lidl má dobré hotové zmesi na pečenie chleba. Je ich 5 druhov (slnečnicový, gazdovský, rustikálny, viaczrný, ciabatta). Kupovala som si hlavne ten slnečnicový - veľmi dobrý a veľmi veľa slnečnice :) Len teraz tie múky mávajú pomenej. Väčšinou len keď je "akcia" a aj to ich majú hneď vypredané, príp. je vypredaná tá slnečnicová.
A dobrá je aj táto zmes orechov a hrozienok:

Je to 200 g balenie za 1,03 EUR. Orechy kešu, lieskovce, vlašské, mandle, pekanové. Je to bez akýchkoľvek konzervantov - to je dôvod, prečo túto zmes kupujem pre škrečkov, len tie mandle vyberiem, lebo tie sú pre škrečkov jedovaté :)
Gapo
02.08.10,10:16
...a poodrezávala končeky všetkých stoniek, predtým, než ich dala do vody?
Ja si bežne kupujem tie kytičky len tak pre radosť a vždy mi vydržia véééééľmi dlho a sú krásne, ale vždy stonky poskracujem... Ešte mi nikdy neodkvacli tak rýchlo...;)
Práve že poodrezávala a ja som ich aj roztlačil, údajne tak lepšie sajú vodu, to robím na všetkých kvetoch, že ich skrátim, keď ich prinesiem domov.:rolleyes:
Llívia
02.08.10,11:20
mimotemy
...mohli by tie vaše mimotémové príspevky moderátori presunúť napr. sem, tu by to našli aj celiatici ;) :
http://www.porada.sk/t72648-recepty-pre-bezlepkovu-dietu.html (http://www.porada.sk/t72648-recepty-pre-bezlepkovu-dietu.html)
alebo
http://www.porada.sk/t144617-bezlepkova-dieta.html (http://www.porada.sk/t144617-bezlepkova-dieta.html)
alebo
http://www.porada.sk/t12101-celiakia-bezlepkova-dieta.html (http://www.porada.sk/t12101-celiakia-bezlepkova-dieta.html)
;)

Bolo to presunuté do druhej navrhovanej témy, konkrétne sem http://www.porada.sk/t144617-bezlepkova-dieta.html a je to tam úplne od veci, lebo téma nie je o bezlepkovej strave, ale o zisťovaní celiakie. (Aj názov témy je zavádzajúci - téma nie je o bezlepkovej strave. Nabudúce lepšie čítajte, čo navrhujete. ;):))