mafo2253
19.07.10,08:54
prosím o pomoc,vôbec neviem kam sa obrátiť o radu
rod.dom som nadobudol ako slobodný,teraz po 20 rokoch spolužitia s manželkou by som jej chcel darovať 50%
potreboval by som poradiť postup uplne od začiatku,proste ako malé decko
velmi pekne ďakujem
Andy Kralik
19.07.10,07:09
Viď http://www.porada.sk/t25827-darovacia-zmluva-nehnutelnost.html
Nájdeš tam aj vzory darovacej zmluvy.

Pripadne zajdi za notarom, alebo pravnikom. Nemal by byt problem takuto zmluvu vypracovat.
arizona
19.07.10,12:35
mafo2253
19.07.10,15:50
správna otázka
arizona
19.07.10,16:47
správna otázka
To nie je len taká otázka.:cool:
Ked na ňu klikneš, otvorí sa Ti téma, kde sa dozvieš veľa zaujímavého ;):---
doktor23
19.07.10,20:25
ja potrebné spísať zmluvu, či už sám, alebo u právnika (čo samozrejme odporúčam)
kde je problém?
Lubaba
19.07.10,20:58
Ja by som zašla za notárkou a tá ti to spíše, síce zaplatíš, ale bude to v poriadku, podľa tvojho priania a zákonov.
Barbara
20.07.10,04:40
ja by som zas nedarovala ništ, lebo teraz si rozumiete ale všeličo sa stáva, a potom by si mal len problémy a bude ťa to šťvať celý život, to nikto nevie čo sa stane a v prípade smrti aj tak to zostane jej.
Miichaela
20.07.10,04:53
Tiež mám nadobudnutý byt za slobodna a určite nebudem žiadnu časť prepisovať na manžela - samozrejme je to len môj názor na vec. Dnes si rozumieme a o pár rokov môže chcieť vyplatiť z jeho časti, aby mohol odísť a ja ostanem na ulici :-) Takéto veci treba dobre premyslieť, v živote sa stáva všelico :-) Pokiaľ je dom len Tvoj, tak v nešťastnej situácii aj tak bude dediť ona, moc by som sa do toho nehrnula :-)
Nandrolon
20.07.10,05:19
nevidím žiaden relevantný dôvod prečo to darovať. Veď aj tak to vlastne pripadne jej /ak sa nerozvediete.../, tak na čo to umelo urýchľovať, však je to aj teraz "vaše"...
Vidím v tom všetky nevýhody, ale ani jednu výhodu...
mafo2253
20.07.10,17:48
chcem aby vprípade že skonám:) mala väčšinový podiel voči deckám.
za manželku ručím ale za deti:confused:
ďakujem za všetky príspevky
mafo2253
22.07.10,04:41
vyriešil som to návštevou notárky,bude ma to stáť 460 €,ale žiadne starosti,dokonca vybavý aj kataster
DigiDrone
29.07.10,10:04
nevidím žiaden relevantný dôvod prečo to darovať. Veď aj tak to vlastne pripadne jej /ak sa nerozvediete.../, tak na čo to umelo urýchľovať, však je to aj teraz "vaše"...
Vidím v tom všetky nevýhody, ale ani jednu výhodu...

Niekedy to má zmysel, napr. pokiaľ manželia investovali nemalé spoločné prostriedky do zhodnotenia alebo rekonštrukcie domu. Potom na súde pri vyporiadaní BSM-ka sa manželke len veľmi ťažko dokazuje, koľko a či vôbec investovali pred 10 rokmi napríklad. Takto môže mať svoj investovaný "podiel" (napr. 1/4 domu) hneď a nabetón.