babicka1
19.07.10,21:22
dobrý večer chcela by som sa spýtat mám dva roky mikrovlnku,pracuje dobre iba sa mi pokazilo ovládanie zapínania -časovač tak teraz ju musím mat stále otvorenú lebo ked ju zatvorím sama sa spustí možem ju opravit aj sama alebo sa musí dat do opravovne je to Elektrolux dakujem za radu
ubka
19.07.10,19:36
Rozhodne sa obráť na servis a nešpekuluj:) Otvorená mikrovlnka by vôbec nemala byť aktívna, ak je ju možné spustiť otvorenú, je to fatálna chyba!!
Jednoznačne servis a čím skôr, neexperintovať:D
najag
19.07.10,20:34
Ak vies ju opravit sama, tak ju oprav a usetris naklady za opravu...:D
babicka1
19.07.10,21:33
ked je otvorená nejde je tam pokazený iba gombík točí sa dookola
najag
20.07.10,05:51
V mikrovlnke je namontovanych viacero mikrospinacov, ktore zabezpecuju, ze iba pri zatvorenej mikrovlnke je mozne spustit magnetron.Mikrospinac stoji velmi malo, ale praca na jeho vymenu, je uz polozka pekna.....:D Oprava v skutocnosti nie je narocna a dokaze je priemerne technicky zdatny clovek.......
Chobot
20.07.10,06:43
dobrý večer chcela by som sa spýtat mám dva roky mikrovlnku,pracuje dobre iba sa mi pokazilo ovládanie zapínania -časovač tak teraz ju musím mat stále otvorenú lebo ked ju zatvorím sama sa spustí možem ju opravit aj sama alebo sa musí dat do opravovne je to Elektrolux dakujem za radu

Máš 3 možnosti:

1. používať ju v takom stave, v akom je (moji rodičia majú tiež takú mikrovlnku - ak ju zavrú, ide, ak ju otvoria, zastaví sa).

2. dať ju do servisu, aby fungovala tak, ako má (nie je známe, čo bude stáť oprava, možno aj polovicu ceny novej mikrovlnky) - servis si nájdeš tu: http://www.electrolux.sk/node139.aspx

3. kúpiť novú mikrovlnku

Alternatívou by mohlo byť, že si ju opravíš sama, ale neviem, nakoľko si technicky zdatná a či zoženieš rovnakú alebo nahraditeľnú náhradnú sučiastku (časový spínač). Keby si ale bola technicky zdatná, tak predpokladám, že by si sa tu na porade nepýtala, ako to opraviť, ale by si to už mala opravené, takže nedoporučujem sa ti v tom vŕtať a zostávajú ti len tie 3 uvedené možnosti.
najag
20.07.10,10:23
Máš 3 možnosti: 1. používať ju v takom stave, v akom je (moji rodičia majú tiež takú mikrovlnku - ak ju zavrú, ide, ak ju otvoria, zastaví sa).

Zatvorene dvierka su jednou z podmienok, ktora musi byt splnena, pre spustenie vykonu magnetronu mikrovlnky. To je spravna funkcia. Tak ako u rodicov.
Problemom babicky1 je, ze jej mikrovnka ma pre poruchu casovaca zafixovany stav casovaca, ktory nie je v nulovom stave,ale ma stale indikovanu nejaku casovu hodnotu, takze zatvorenim dvierok sa spusti cinnost mikrovlnky. Otazkou je, aky je to model, ci ma casovac mechanicky, alebo elektronicky.
babicka1
20.07.10,13:55
mám mechanickú elektrolux emm 2005 sú tam iba dva gombíky jeden výkon a jeden časovač ten časovač sa točí dookola inak to nie je chyba?nevyžaruju nič je to bezpečné?ked to neubližuje tak ešte chvílu vydržím možno je to iba príznak niečoho iného inak dakujem za odpovede
najag
20.07.10,14:31
Casovac by sa mal vratit do nulovej polohy a zastavit cinnost mikrovlnky.Urcite by sa nemal tocit dookola. Bezpecnost mikrovlnky je v poriadku, ja by som sa urcit pokusil zohnat casovat bud v servise, novy, alebo starsi, alebo z vyradenej, pokazenej, na nejakom zbernom mieste bielej techniky v okoli. Pretoze inak ide o spolahlivy a kvalitny vyrobok. Aj napriek vade casovaca. Jeho vymena nie je vobec zlozita.Tie casovace su v podstate rovnake u vsetkych znaciek, ci ide o Sharp, Panasonic, Wirph...made in Cina, takze nebude problem ho zohnat.
Chobot
20.07.10,20:46
Zatvorene dvierka su jednou z podmienok, ktora musi byt splnena, pre spustenie vykonu magnetronu mikrovlnky. To je spravna funkcia. Tak ako u rodicov.


Rodičia majú tiež pokazený časovač. Po zatvorení dvierok mikrovlnka ide donekonečna. Na to, aby ju zastavili musia otvoriť dvierka. A nesmú ich potom zatvoriť, lebo hneď sa spustí. Ale inak funguje, dokonca aj výkon sa dá nastaviť.
babicka1
21.07.10,16:29
dakujem za radu,pokúsim sa ho zohnat
najag
21.07.10,16:43
Budem rad, ak sa Ti podari ho zohnat. Bola by skoda, pre tento maly problem mikrovlnku vyhodit, pretoze tie najhlavnejsie casti su bezchybne. V podstate je tam mozne zapojit bezny mechanicky casovac zo spinacich hodin a bude bez problemov fungovat. S pribliznym casovym rozpatim.
babicka1
26.07.10,19:58
ahojte už mi mikrovlnku manžel opravil gombík bol asi iba uvolnený točil to do opačnej strany potom zatlačil do vnútra a mikrovlnka ide ani nevie ako
Chobot
27.07.10,07:06
ahojte už mi mikrovlnku manžel opravil gombík bol asi iba uvolnený točil to do opačnej strany potom zatlačil do vnútra a mikrovlnka ide ani nevie ako

Šikovný chlapík ten tvoj manžel...;):D

Patrí mu pochvala.:rolleyes: