Zavrieť

Porady

mikrovlnka

dobrý večer chcela by som sa spýtat mám dva roky mikrovlnku,pracuje dobre iba sa mi pokazilo ovládanie zapínania -časovač tak teraz ju musím mat stále otvorenú lebo ked ju zatvorím sama sa spustí možem ju opravit aj sama alebo sa musí dat do opravovne je to Elektrolux dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Budem rad, ak sa Ti podari ho zohnat. Bola by skoda, pre tento maly problem mikrovlnku vyhodit, pretoze tie najhlavnejsie casti su bezchybne. V podstate je tam mozne zapojit bezny mechanicky casovac zo spinacich hodin a bude bez problemov fungovat. S pribliznym casovym rozpatim.

    ubka je offline (nepripojený) ubka

    ubka
    Rozhodne sa obráť na servis a nešpekuluj Otvorená mikrovlnka by vôbec nemala byť aktívna, ak je ju možné spustiť otvorenú, je to fatálna chyba!!
    Jednoznačne servis a čím skôr, neexperintovať

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    V mikrovlnke je namontovanych viacero mikrospinacov, ktore zabezpecuju, ze iba pri zatvorenej mikrovlnke je mozne spustit magnetron.Mikrospinac stoji velmi malo, ale praca na jeho vymenu, je uz polozka pekna..... Oprava v skutocnosti nie je narocna a dokaze je priemerne technicky zdatny clovek.......

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    babicka1 Pozri príspevok
    dobrý večer chcela by som sa spýtat mám dva roky mikrovlnku,pracuje dobre iba sa mi pokazilo ovládanie zapínania -časovač tak teraz ju musím mat stále otvorenú lebo ked ju zatvorím sama sa spustí možem ju opravit aj sama alebo sa musí dat do opravovne je to Elektrolux dakujem za radu
    Máš 3 možnosti:

    1. používať ju v takom stave, v akom je (moji rodičia majú tiež takú mikrovlnku - ak ju zavrú, ide, ak ju otvoria, zastaví sa).

    2. dať ju do servisu, aby fungovala tak, ako má (nie je známe, čo bude stáť oprava, možno aj polovicu ceny novej mikrovlnky) - servis si nájdeš tu: http://www.electrolux.sk/node139.aspx

    3. kúpiť novú mikrovlnku

    Alternatívou by mohlo byť, že si ju opravíš sama, ale neviem, nakoľko si technicky zdatná a či zoženieš rovnakú alebo nahraditeľnú náhradnú sučiastku (časový spínač). Keby si ale bola technicky zdatná, tak predpokladám, že by si sa tu na porade nepýtala, ako to opraviť, ale by si to už mala opravené, takže nedoporučujem sa ti v tom vŕtať a zostávajú ti len tie 3 uvedené možnosti.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Chobot Pozri príspevok
    Máš 3 možnosti: 1. používať ju v takom stave, v akom je (moji rodičia majú tiež takú mikrovlnku - ak ju zavrú, ide, ak ju otvoria, zastaví sa).
    Zatvorene dvierka su jednou z podmienok, ktora musi byt splnena, pre spustenie vykonu magnetronu mikrovlnky. To je spravna funkcia. Tak ako u rodicov.
    Problemom babicky1 je, ze jej mikrovnka ma pre poruchu casovaca zafixovany stav casovaca, ktory nie je v nulovom stave,ale ma stale indikovanu nejaku casovu hodnotu, takze zatvorenim dvierok sa spusti cinnost mikrovlnky. Otazkou je, aky je to model, ci ma casovac mechanicky, alebo elektronicky.

    babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

    žena babicka1
    mám mechanickú elektrolux emm 2005 sú tam iba dva gombíky jeden výkon a jeden časovač ten časovač sa točí dookola inak to nie je chyba?nevyžaruju nič je to bezpečné?ked to neubližuje tak ešte chvílu vydržím možno je to iba príznak niečoho iného inak dakujem za odpovede

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Casovac by sa mal vratit do nulovej polohy a zastavit cinnost mikrovlnky.Urcite by sa nemal tocit dookola. Bezpecnost mikrovlnky je v poriadku, ja by som sa urcit pokusil zohnat casovat bud v servise, novy, alebo starsi, alebo z vyradenej, pokazenej, na nejakom zbernom mieste bielej techniky v okoli. Pretoze inak ide o spolahlivy a kvalitny vyrobok. Aj napriek vade casovaca. Jeho vymena nie je vobec zlozita.Tie casovace su v podstate rovnake u vsetkych znaciek, ci ide o Sharp, Panasonic, Wirph...made in Cina, takze nebude problem ho zohnat.
    Naposledy upravil najag : 20.07.10 at 17:56

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    najag Pozri príspevok
    Zatvorene dvierka su jednou z podmienok, ktora musi byt splnena, pre spustenie vykonu magnetronu mikrovlnky. To je spravna funkcia. Tak ako u rodicov.
    Rodičia majú tiež pokazený časovač. Po zatvorení dvierok mikrovlnka ide donekonečna. Na to, aby ju zastavili musia otvoriť dvierka. A nesmú ich potom zatvoriť, lebo hneď sa spustí. Ale inak funguje, dokonca aj výkon sa dá nastaviť.

    babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

    žena babicka1
    ahojte už mi mikrovlnku manžel opravil gombík bol asi iba uvolnený točil to do opačnej strany potom zatlačil do vnútra a mikrovlnka ide ani nevie ako

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    babicka1 Pozri príspevok
    ahojte už mi mikrovlnku manžel opravil gombík bol asi iba uvolnený točil to do opačnej strany potom zatlačil do vnútra a mikrovlnka ide ani nevie ako
    Šikovný chlapík ten tvoj manžel...

    Patrí mu pochvala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.