majih
21.07.10,12:08
Ahojte- mala by som súrnu prosbičku-
prosím niekoho šikovného o kontrolu krátkeho prekladu zo sj do aj.
Nemusí to byť doslovné, len aby to malo ten význam.
Veľmi by som bola rada keby to niekto skontroloval čím skôr.
ďakujem Maja

pán/pani

Chcel by som Vás poprosiť o informáciu ohľadne vyplatenia finančných prostriedkov od curatora J. P.firmy Arent, ktorú som mal dostať na moju firmu PEC s.r.o. vo výške 10,000 Euro.
Chcel by som sa spýtať, kedy a akou formou mi budú vyplatené?
Zároveň by som Vás chcel poprosiť o vystavenie potvrdenia v Angl. jazyku, že mi bude vyplatená iba spomínaná čiastka 10,000 Eur. Potvrdenie potrebujem v angličtine k daňovým účelom.
Ďakujem za pochopenie a budem vďacný za skorú odpoveď.
S pozdravom

Dear Mr/Mrs J.
I would like to ask you for information about financial wherewithal, which should be paid by curator J.P. from AM company. The amount of 10,000€ should be paid to PEC company.
I would like to know method of payment and when money will be paid to me.
Also please would you send confirmation in English language, that it will be paid to me amount of 10,000€. I need this confirmation in English for tax purposes.
Thank you for your understanding and I would like be grateful for an early reply.
Yours sincerely
misoft
09.08.10,15:45
Drobná poznámka: v texte sa dvakrát spomína žiadosť o zaslanie v anglickom jazyku. Je vhodné to spomenúť len raz.

Zároveň by som Vás chcel poprosiť o vystavenie potvrdenia v Angl. jazyku, že mi bude vyplatená iba spomínaná čiastka 10,000 Eur. Potvrdenie potrebujem v angličtine k daňovým účelom.


Also please would you send confirmation in English language, that it will be paid to me amount of 10,000€. I need this confirmation in English language for tax purposes.

Potom to pripomína diktovanie, ako to má zaslať.
majih
11.08.10,07:51
Ďakujem za dobrú radu, ale ja som to potrebovala poslať hneď na druhý deň, a nikto mi neodpisoval :( a ja som to nevedela, tak som to poslala také. No čo už, dúfam že sa neurazí...
Ale ešte raz ďakujem, už som ani nečakala že mi niekto odpíše.
Cením si to. Pa