rezivo
27.07.10,20:03
Dobrý deň,
mám nasledovný problém. Dal som reklamovať priateľkine plavky známej značky s fajkov. Na šnúrke, ktorá sa zaväzuje okolo krku sa jej začala párať niť. V predajni sa vyjadrili, že je to spôsobené opotrebením a, že ak chcem mám si dať vypracovať odborný posudok "ja" pretože tovar sme reklamovali po 13 mesiacoch. Písal som i o radu SOI, ale ich odpoveď bola všestranná, a hlavne taká, že oni neôžu zasahovať do obchodného vzťahu. Viete mi niekto poradiť, či mám dať teda výrobok na posudok znalcovy, máte stýmto niekto skúsenosť a hlavne či mám šancu vyhrať (teda či je možné aby závada vznikla opotrebením a teda reklamácia je neoprávnená)? Foto prikladám poškodenia prikladám. Podotýkam, že plavky boli používane cca mesiac v lete len cez výkend (žiadne kryté bazény apd, takže veľmi málo používané).
ďakujem za všetky rady.
buchač
27.07.10,18:23
Dobrý deň,
mám nasledovný problém. Dal som reklamovať priateľkine plavky známej značky s fajkov. Na šnúrke, ktorá sa zaväzuje okolo krku sa jej začala párať niť. V predajni sa vyjadrili, že je to spôsobené opotrebením a, že ak chcem mám si dať vypracovať odborný posudok "ja" pretože tovar sme reklamovali po 13 mesiacoch. Písal som i o radu SOI, ale ich odpoveď bola všestranná, a hlavne taká, že oni neôžu zasahovať do obchodného vzťahu. Viete mi niekto poradiť, či mám dať teda výrobok na posudok znalcovy, máte stýmto niekto skúsenosť a hlavne či mám šancu vyhrať (teda či je možné aby závada vznikla opotrebením a teda reklamácia je neoprávnená)? Foto prikladám poškodenia prikladám. Podotýkam, že plavky boli používane cca mesiac v lete len cez výkend (žiadne kryté bazény apd, takže veľmi málo používané).
ďakujem za všetky rady.
Hm ...
Ja viem , jedná sa o princíp ....ja viem ...

No tak , teda ...ak si vezmeme náklady spojené s vypracovaním od súdneho znalca , poplatok na súde
Poplatky na súde
Správne poplatky zakladné Návrh na začatie konania, najmenej 16,50 €
Návrh na obnovu konania 99,50 €
Vznesenie námietky zaujatosti účastníkom konania 66,00 €
Konanie o opravnom prostriedku proti rozhodnutiu správneho orgánu 33,00 €
Návrh na nariadenie alebo zrušenie predbežného opatrenia 66,00 € a podobné serepetičky ....
A aj keby si vyhral súd , tak pri vyťažiteľnosti súdov na Slovensku tak nikedy o 10 rokov ...
Možno aj šťastie sa Ti pritrafí , možno natrafíš na sudcu , ktorý keď uvidí tú blbosť , čo žiadaš , tak vytiahne love z dolárovky a vyplatí Ti tých 20-30 € okamžite z vlastného ...
Ozaj , len tak mimochodom ...doma ihlu a niť náhodou nemáte ???????
Keď sa tak na tú fotku pozerám , aj ja by som to vedel spichnúť ...

Kriste , pane ...blahoslavený chudobný duchom ...

Kua , že problém ...Tvoje problémy a Onasisove peniaze by som chcel mať ...

P.S.
Rada bola len jedna ...niť a ihla ...
Do hlasovania by som dal aj otázky o zákazníkoch ...
1. Hulváti
2. Blbci
3. Tupci
4. Neinformovaní
5. Iní
danushka
27.07.10,18:33
jooooooj :D, zvyčajne mám furt čo povedať, ale tuším som pre dnešok skončila :D:D:D
buchač
27.07.10,18:34
Dôvod ????
danushka
27.07.10,18:34
tak viem Ti ja Juraj ?
danushka
27.07.10,18:36
tuším by som Juraj v Tvojom dotazníku patrila do kategórie ,,iní" :D
buchač
27.07.10,18:38
Ja som za informovaného ...mám doma "školiteľku " ...:D;):D
danushka
27.07.10,18:41
Viem, Tvoja manželka je manažérka v Tescu, hneď by to riešila ihlou a niťou :D, ale toto náš zadávateľ nechcel počuť...
...apropó, ja by som to riešila tiež zašitím...hlavne, že mám značkovú fajku :D
-----------------
Prepáč zadávateľ, dnes je rizikový stupeň č. 8, tak sa nediv
buchač
27.07.10,18:43
Tesco nem dobrá tipovačka ...
Melnick
27.07.10,19:10
rezivo , aj mne sa zdá príspevok, ktorý napísal buchač dosť krutý,:o ale má chalanisko kus pravdy.
Kým vybavíš reklamáciu je možné, že Tvoja priateľka z naozaj pekných plaviek s fajkou vyrastie a už nebudú žiadne príjemné víkendy.
Na Slovensku zrejme tie reklamácie troskotajú aj preto, že všetci volíme radšej postup, ktorý by som zvolila aj ja : navštívila by som dobrú krajčírku a dala za pár € opraviť párajúce sa ramienko na plavkách.:)
Ak Ti ale ide o princíp, potom Ti držím http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif, aby si reklamáciu vybavil k spokojnosti Tvojej, aj Tvojej priateľky, čo najskôr.:):):)
rezivo
27.07.10,19:41
No zaujímavé reakcie....
1, Nejde o plavky za 20 - 30€
2, Nejde o bežné zašitie, ale ide o pružnú špeciaálnu niť (nie ako na plavkách za 10€)
3, Ak by sme aj zašili len ten kúsok, tak na 100% sa to bude párať ďalej, kôly danému použitému materiálu apd, apd....
4, Ak všetci reklamujú ako tu udávate, tak nie je divu ako to u nás funguje.
5, Nič nemusí ísť na súd v prípade špecializovanéjo posudku, ktorý preukáže právo na strane zákazníka je predajca povinný "zo zákona" uznať reklamáciu a uhradiť všetky spojené náklady (teda fa za daný špec posudok platí on)...
6, A ozaj, chcel som vedieť názor niekoho kto sa tomuto rozumie "Teda či ide o poškodenie opotrebením"
7, A hej ide mi aj o princip, prečo by som sa mal nechať "ojebávať"

Asi toľko moja reakcia.....Očakávam vaše.....
Melnick
27.07.10,19:50
Tie vulgarizmy si si mohol odpustiť. Vadia mi.
Chobot
28.07.10,06:32
Dobrý deň,
mám nasledovný problém. Dal som reklamovať priateľkine plavky známej značky s fajkov. Na šnúrke, ktorá sa zaväzuje okolo krku sa jej začala párať niť. V predajni sa vyjadrili, že je to spôsobené opotrebením a, že ak chcem mám si dať vypracovať odborný posudok "ja" pretože tovar sme reklamovali po 13 mesiacoch. Písal som i o radu SOI, ale ich odpoveď bola všestranná, a hlavne taká, že oni neôžu zasahovať do obchodného vzťahu. Viete mi niekto poradiť, či mám dať teda výrobok na posudok znalcovy, máte stýmto niekto skúsenosť a hlavne či mám šancu vyhrať (teda či je možné aby závada vznikla opotrebením a teda reklamácia je neoprávnená)? Foto prikladám poškodenia prikladám. Podotýkam, že plavky boli používane cca mesiac v lete len cez výkend (žiadne kryté bazény apd, takže veľmi málo používané).
ďakujem za všetky rady.

Po 13 mesiacoch používania sa čuduješ, že sa niečo začne párať...? Ja takéto veci vyriešim behom pár minúť šijacím strojom. A nepotrebuješ na to špeciálnu elastickú niť, ako tvrdíš.

Myslím, že ľudia časom strašne spohodlneli a miesto toho, aby si niečo opravili, tak sa budú "z princípu" radšej roky naťahovať s predajcom. A čo očakávaš od predajcu, že urobí? Myslíš, že ti vráti peniaze, alebo že ti dá nové plavky? V najlepšom prípade ti to prevezme, vzadu v sklade to zašijú a vrátia ti to ako vybavenú reklamáciu.

Nemyslíš vážne, že chceš dať na ten rozpáraný kúsok spraviť znalecký posudok?

Ale po právnej stránke isto - máš pravdu, neuplynula ešte záručná doba. Ale tiež si myslím, ako predajca, že je to opotrebovaním (stačí silnejšie zatiahnuť šnúrku a šev môže prasknúť a potom sa už pára).
tomasenkoslav
28.07.10,09:18
1, Nejde o plavky za 20 - 30€
2, Nejde o bežné zašitie, ale ide o pružnú špeciaálnu niť (nie ako na plavkách za 10€)
3, Ak by sme aj zašili len ten kúsok, tak na 100% sa to bude párať ďalej, kôly danému použitému materiálu apd, apd....
4, Ak všetci reklamujú ako tu udávate, tak nie je divu ako to u nás funguje.
5, Nič nemusí ísť na súd v prípade špecializovanéjo posudku, ktorý preukáže právo na strane zákazníka je predajca povinný "zo zákona" uznať reklamáciu a uhradiť všetky spojené náklady (teda fa za daný špec posudok platí on)...
6, A ozaj, chcel som vedieť názor niekoho kto sa tomuto rozumie "Teda či ide o poškodenie opotrebením"
7, A hej ide mi aj o princip, prečo by som sa mal nechať "ojebávať"

uplne suhlasim a stotožňujem sa s hore napísaným. až na jedno pripomienkovanie. ked som ja riešil posudok, tak myslim vtedy zakon neukladal za povinnosť predavajucemu automaticky akceptovat tento posudok a uznat reklamaciu v prospech zakaznika /za predpokladu, že posudok bude v jeho prospech/. Sucasny stav legislatívy sa mi zistovat nechce a beriem to ako rezivom ziskaný fakt.

a neverím tymto damam, že ked si kupia drahu vec alebo drahu vec , ktorou chcu urobit radost niekom blizkemu, ked sa po obcasnom pouzivani v zaručnej dobe pokazi, tak že flegmaticky vezme niť a ihlu a bude niečo šit nitou na viditelnom mieste a uplne inym odtienom, navyše skutočne ta nit by mala byť na tom mieste pružna !!!
viem si predstavit , nakolko su plavky sezonna zaležitosť, že ich pri tych zimach ake su, že boli oblečene len zriedka i ked maju 13 mesiacov.

ale aby som sa vrátil k teme:
ja som reklamoval športové sandale u nas v žiline.
v predajni : "važeny pan, vaša manželka si neumyvala nohy a jej agresívny pot sposobil to, že sa ta vnutorna vystelka rozpadla.."

idem do kolien, obrat o 180° a bez slov kračam na SOI pre info.

Na zaklade toho zasielam sandale na autorizovanu skušobnu obuvi. platim spravny poplatok 600,-Sk. na SOI ma upozornili, že to ale nemusi pre mna dopadnut dobre. Ale som presvedceny o mojej pravde a to mi v dany moment staci. Zaroven mi vsak povedali, že v pripade kladneho posudku sa sudu bat nemusim.

V ramci lehoty na tento akt štatom stanovený mi prijde vyrozumenie , že na obuvi bol nevhodne zvoleny vnutorny vystelkovy material a považuju moju stažnosť za relevantnu.

Bežim ako Juantorena do predajne, kde ma opat vysmeju. Opat 180° a smutny idem po "masaryčke" domov s tým , že sa predsa len musim s nima handrkúvať po sude. A tu zrazu pocujem za mnou ako niekto jaci moje meno a pocujem dupot "korkáčov" po dlažbe. To slečne veducej docvaklo, že po sude mi musia uhradit cca 1200,-Sk za sandale, 600,-Sk posudok, sudne trovy, a 18% uroky z ceny za omeškanie.
Sa mi velice ospravedlnovala ako v tom filme Nárožnemu: "..naš ustav sa vám tímdle hluboce omlouvá , takato chyba se u nas stava tři krát za deset let..."

Ale mernô sme nepili.

Rezivo:
to Ti tu nik nepovie či je to opodstatnena sťažnosť a poškodenie je na "uznanie reklamacie".

A ako happyend by som uviedol na zaver, že ta predajna tam už nie je. Pokial mala taky pristup k zakaznikovi, tak sa ani nedivím.
bupi
28.07.10,11:53
Pokial je vec v zaruke,mozu ju poslat aj vyrobcovi spat, ten zvazi, ci radsej vrati peniaze, vymeni tovar za novy, alebo opravi plavky rovnakou nitou, akou boli site. Je len neochota predajcu sa tym zapodievat.
rezivo
29.07.10,06:05
tomasenkoslav --- Hurá no konečne nejaká normálne rekcia...niečo také som čakal, niečo z vlastnej skúsenosti apd. Hej tie ženské si idú kupiť zrejme plavky k vietnamcom za 5€ tak nemaju problem si ich potom zašiť... (sorry ak som niekoho urazil)...Ale ja keĎ dam za plavky 10 násobok, tak čakám niečo iné...A tá niť tam musí byť elastická, a to z dôvodu že aj tá šnúrka je elastická a cela sa naťahuje. Veď ak dám do elastickej látky, neelastickú nit, tak pri prvom natiahnutí sa tá niť roztrhne...To je snáď logické.....To poznáme s tých plaviek za pár šupou....

tomasenkoslav - ty ako alebo kde si našiel tú špecializovanú obuv či čo kde ti to posúdili?? Skúsil by som som aj ja niečo podobné pred nejakými tvrdšími krokmi....Ďik....
rezivo
29.07.10,06:11
L U D I A - sa ani nedivte ako to u nás všetko funguje...veď s uvažovaním 90% obyvateľstva (že doma si to opravím apd) nie je divu.... Toto je ale len chyba nás ako národa a celku...Každý sa len nechá ošidiť apd...No IQ Tykve.... A predajcovia si len ruky mnú ako zarábajú a ako je Slevenský národ sprostý, že sa nechá takto ošidiť apd.....Najlepšie je, že aj keď niekto reklamáciu neuzná a dotyčný kupujúci si je istý, že bola oprávnená, aj tak to nechá tak a zmiery sa s tým, že ho zasa niekto ošidil....
Tak a ´to ja nie.....Máme súdy tak čo ...pôjdem sa súsiť aj neviem začo...ba dokonca som sa súsil i s T-Com-om, všetci vraveli, že to nemôžem vyhrať, že oni maju veľa právnikov, že su mega firma apd....A, a čo? Vyhral som.....
bibib
29.07.10,06:36
Rezivo:
Precitala som si vsetky prispevky a aj ked s niektorymi Tvojimi nazormi nemozno vo vseobecnosti suhlasit, skusim poradit aspon takto:
Na Doklade o reklamacii - reklamacnom listku - by si mal mat vo vyjadreni pracovnika resp. konecnom dorieseni reklamacie uvedene (kedze ide o reklamaciu po 12 mesiacoch od kupy), ze reklamacia bola zamietnuta, z akeho dovodu bola zamietnuta a kam/komu mozes ty ako spotrebitel zaslat vyrobok na odborne posudenie.
Znenie prislusneho § zrejme poznas, ale pre istotu prikladam:
(7) Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil po
12 mesiacoch od kúpy a predávajúci ju zamietol, osoba,
ktorá reklamáciu vybavila, je povinná v doklade
o vybavení reklamácie uviesť, komu môže spotrebiteľ
zaslať výrobok na odborné posúdenie. Ak je výrobok zaslaný
na odborné posúdenie určenej osobe, náklady
odborného posúdenia, ako aj všetky ostatné s tým súvisiace
účelne vynaložené náklady znáša predávajúci bez
ohľadu na výsledok odborného posúdenia. Ak spotrebiteľ
odborným posúdením preukáže zodpovednosť predávajúceho
za vadu, môže reklamáciu uplatniť znova;
počas vykonávania odborného posúdenia záručná
doba neplynie. Predávajúci je povinný spotrebiteľovi
uhradiť do 14 dní odo dňa znova uplatnenia reklamácie
všetky náklady vynaložené na odborné posúdenie, ako
aj všetky s tým súvisiace účelne vynaložené náklady.
Znova uplatnenú reklamáciu nemožno zamietnuť.
Rezivo, na Porade su vacsinou uzasni ludia ochotni pomoct, alebo sa podelit o svoje skusenosti a nazory, ale kvalifikovanu odpoved z fotografie ci a o ake poskodenie alebo vadu vyrobku ide si myslim, ze neda nik.
tomasenkoslav
29.07.10,10:21
tomasenkoslav - ty ako alebo kde si našiel tú špecializovanú obuv či čo kde ti to posúdili?? Skúsil by som som aj ja niečo podobné pred nejakými tvrdšími krokmi....Ďik....

privadzaš ma do rozpakov:
obuv som našiel normalne v predajni, ked sme zhanali sandale. netvrdil by som, že bola špecializovana ale predurčena jednoznačne pre aktivny-športovný pohyb. A siel som fyzicky na SOI v nasom meste, kde mi dali potrebne informacie, ale to som pisal ?!

pokial si myslel skušobny ustav, tak to bol vipotest v Partizanskom.
http://www.vipotest.sk/html/slov/home.htm

na tej stranke maju i všetky certifikaty, rozhodnutia o autorizacii a pod. i s rozsahom cinnosti.


a opakujem ešte raz: nikto Ti tu nepovie to, čo chceš počut ! že ano maš pravdu je to jednoznačne na uznanie reklamacie i keby si poslal video tej šnurky.

Inak hodne zdaru.

PS: Ty potrebuješ posudok z autorizovaneho subjektu s poverenim vydavat cerifikaty pre textilie asi.
bibib
29.07.10,10:50
V Ziline je vyskumny ustav textilny, mozno by vedeli v tomto pomoct.
bunovaa
31.07.10,17:55
myslím, že nepochodíš s reklamáciou, my sme reklamovali botasky "s háčikom" s ďaleko horšou závadou-evidentne to bola vada materiálu, ale nepomohlo nič. Ak máš pevné nervy -skúšaj