inguska08
10.08.10,09:48
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či mi niekto nevie poradiť, kde sa dozviem niečo o programe SAP, prípadne, či sa dá stiahnuť DEMO. Pracuje s ním niekto z Vás?
zk24
10.08.10,07:50
inguska08
10.08.10,07:57
Pracuješ s tým programom?
zk24
10.08.10,07:59
Pracuješ s tým programom?

Mám skúsenosti.
inguska08
10.08.10,08:07
môžeš napísať niečo viac o tomto programe? Ja tam nemôžem nič otvoriť. Demo sa stiahnuť nedá. Na kom princípe a tak... Veľká vďaka
kaupke
10.08.10,09:02
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či mi niekto nevie poradiť, kde sa dozviem niečo o programe SAP, prípadne, či sa dá stiahnuť DEMO. Pracuje s ním niekto z Vás?
To by zaujímalo aj mňa ,ako sa dostať k SAPu. Chcela som si rozšíriť ovládanie SW a ani mne sa nepodarilo získať pár informácii ako funguje, ako sa ovláda , žiadne demo - nič !
Dáky tajný softvér .........:eek::confused:
wmtrade
18.08.10,18:29
Neviem na co potrebujes SAP konkretne, ale skus sa pozriet na offeris.eu. Mozno ti to splni co potrebujes a je niekolkonasobne lacnejsi ako SAP
tuta
18.08.10,18:50
To by zaujímalo aj mňa ,ako sa dostať k SAPu. Chcela som si rozšíriť ovládanie SW a ani mne sa nepodarilo získať pár informácii ako funguje, ako sa ovláda , žiadne demo - nič !
Dáky tajný softvér .........:eek::confused:

kuk:
http://www.porada.sk/840715-post2.html
zk24
18.08.10,19:00
To by zaujímalo aj mňa ,ako sa dostať k SAPu. Chcela som si rozšíriť ovládanie SW a ani mne sa nepodarilo získať pár informácii ako funguje, ako sa ovláda , žiadne demo - nič !
Dáky tajný softvér .........:eek::confused:

K pouzitelnemu demu sa asi nedosatnes. Ale ak si iba zvedava ako to vyzera v skutocnosti, tak ked das do youtube SAP BUSINESS ONE vyhodi ti to kopec guidov.
a_je_to
18.08.10,21:22
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či mi niekto nevie poradiť, kde sa dozviem niečo o programe SAP, prípadne, či sa dá stiahnuť DEMO. Pracuje s ním niekto z Vás?

Programov SAP je viacero druhov, od megaprogramov rádu R3, až po najmenší SAP Bussines One /SAP BO/. Iba ten prichádza pre menšie firmy do úvahy. Nie sú to krabicové programy, sú to celé systémy. SAP BO, ako najmenší, sa dá kúpiť aj krabicový, ale veľa by si z neho nemala. Názorne povedané SAP BO má svoje programové univerzálne torzo, ku ktorému sa pripájajú prídavné moduly – AddOns pre národné prostredie. Bez nich krabicový SAP nevytlačí ani výkazy, ani priznanie, ani pokladničné doklady. Okrem toho je to program, ktorý treba dokonfigurovať – doprogramovať na mieru danej firme. Volá sa to customizácia a implementácia, v ostatnom zámerne volím zrozumiteľnejšie výrazy. Najväčší problém je, že k nemu niet jednoduchej príručky, všetko Ti musí niekto nakonfigurovať aj Ťa musí niekto naučiť základy ovládania. Je to inak moja profesia. Predávame SAP BO a ja učím jeho ovládanie. Je to ale kvalitný program, ktorý nemá u nás konkurenciu vo funkcionalite, ale má aj svoje peripetie, ktoré užívateľ bez odbornej pomoci sám, v reálnom čase neprekoná. Okrem toho je aj cenovo náročnejší. Ak by si bývala niekde na trase BB ZV LC, tak nie je problém predviesť. Ak by bol aj záujem firmy, pošli mi SS, rád odovzdám kontakt našim obchodníkom. V prípade vážneho záujmu prídu kdekoľvek, za ukážku nič nedáte. SAP BO ocenia najmä firmy, ktoré pracujú s veľkým množstvom zásob, skladov a hlavne potrebujú účtovať výrobu spôsobom A. Pre také firmy je SAP BO bezkonkurenčne najvýhodnejší až hádam nenahraditeľný. Viac info by už hraničilo s reklamou, to nechcem, odpovedám v prípustnom rozsahu iba na otázky.
Inak z programu nie je demo, ani by si si s ním bez pomoci neporadila. Ku každej inštalácii musí byť licenčný kľúč pridelený od SAPu, bez neho to nejde, škoda dúfať.
kaupke
19.08.10,04:44
K pouzitelnemu demu sa asi nedosatnes. Ale ak si iba zvedava ako to vyzera v skutocnosti, tak ked das do youtube SAP BUSINESS ONE vyhodi ti to kopec guidov.
Však to už mám popozerané, ale chcela som sa trochu v ňom pošťúrať , no povedz , ako má napr. záujemca , ktorý si hľadá prácu získať skúsenosti zo SAP , keď potencionálny zamestnávateľ si vyberá len z uchádzačov , čo majú aspoň základy SAP , takže .....asik nemá šancu :(:(:(
scame
19.08.10,05:07
No to veru nemá šancu... Žiaľ, je to tak.:o
U nás vo firme máme SAP, ale úprimne poviem, ešte dnes po 4 rokoch od zavedenia tohto systému u nás, o niektorých veciach z programu ani len netuším. Po 15 rokoch praxe s rôznymi účtovnými SW s tým, že sa nepovažujem v technike za ceľkom "ľavú" Ti môžem zodpovedne povedať, že SAP by som teda naozaj nemala šancu naštudovať sama - ani len nejaký jednoduchý základ.;)
a_je_to
19.08.10,13:39
Však to už mám popozerané, ale chcela som sa trochu v ňom pošťúrať , no povedz , ako má napr. záujemca , ktorý si hľadá prácu získať skúsenosti zo SAP , keď potencionálny zamestnávateľ si vyberá len z uchádzačov , čo majú aspoň základy SAP , takže .....asik nemá šancu :(:(:(


No to veru nemá šancu... Žiaľ, je to tak.:o
U nás vo firme máme SAP, ale úprimne poviem, ešte dnes po 4 rokoch od zavedenia tohto systému u nás, o niektorých veciach z programu ani len netuším. Po 15 rokoch praxe s rôznymi účtovnými SW s tým, že sa nepovažujem v technike za ceľkom "ľavú" Ti môžem zodpovedne povedať, že SAP by som teda naozaj nemala šancu naštudovať sama - ani len nejaký jednoduchý základ.;)

Hmmm .... ak ide o SAP BO, nie SAP R3, ani iný SAP .... a záujem by bol veľký, dalo by sa urobiť niečo ústretové. Skúsim to prejednať vo firme. Aj vlani sme robili školenie na obsluhu SAP BO v rozsahu 3 dní a následné individuálne konzultácie na diaľku, ide to. Inak každý SAP je dosť veľký. Ak je firma väčšia, s deľbou účtovnej agendy, účtovníčka môže s ním robiť pár rokov a napriek tomu ho celý nepozná . Ak mala iba obmedzené prístupové práva, trebárs iba pre fakturáciu, alebo iba výrobu, tak nevie urobiť trebárs súvahu, priznanie DPH a pod .... a naopak tiež. SAP je väčšinou klient serverová aplikácia a spravidla s ním robia viacerí súbežne, vzdialenosť nerozhoduje, iba sieťový, alebo internetový prístup. Moduly, pre ktoré užívateľ nemá heslá a prístup ... sa mu ani nezobrazia, alebo nedajú otvoriť. K celému SAPu sa dá dostať asi iba na kvalifikovanom školení. Ja ho mám našťastie celý, ako manager.
dekolik
19.08.10,19:07
myslim ze je hlupost vyzadovat od uchadzacov znalost prace zo sapom , je to skor precenovane manazermi ktori si vyberaju novych ludi a v zivote nerobia zo sapom, SAP sa uci cely zivot , zakladne pracovne postupy sa kazdy nauci za 2 dni a postupne sa zdokonaluje v ostatnych funkciach. Tym ze je SAP velmi uzivatelsky nastaveny pre konkretne potreby tej ktorej spolocnosti je viac ci menej odlisny v roznych pripadoch v kazdej spolocnosti. Ja som skor rad ked uchadzac neviem pracovat zo SAPom aby nemal navyky a nebol zmateny ze co robil v SAPe inde u nas tak isto nefunguje. Skor odporucam sa pri uchadzani o zamestnanie prezentovat ako IT zrucny aj v inych softwaroch.
kaupke
20.08.10,04:05
myslim ze je hlupost vyzadovat od uchadzacov znalost prace zo sapom , je to skor precenovane manazermi ktori si vyberaju novych ludi a v zivote nerobia zo sapom, SAP sa uci cely zivot , zakladne pracovne postupy sa kazdy nauci za 2 dni a postupne sa zdokonaluje v ostatnych funkciach. Tym ze je SAP velmi uzivatelsky nastaveny pre konkretne potreby tej ktorej spolocnosti je viac ci menej odlisny v roznych pripadoch v kazdej spolocnosti. Ja som skor rad ked uchadzac neviem pracovat zo SAPom aby nemal navyky a nebol zmateny ze co robil v SAPe inde u nas tak isto nefunguje. Skor odporucam sa pri uchadzani o zamestnanie prezentovat ako IT zrucny aj v inych softwaroch.
Tak takýto názor by som potrebovala abysi to uvedomili aj zamestnávatelia, keď je to tak ako vravíš : že SAP sa človek učí celý život. Nóóó , ale teraz ma to nakopáva ešte viac sa o SAp zaujímať ......:):confused::confused: