vilob
11.08.10,18:56
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Plánujem kúpiť automobil do majetku firmy. Budem ho však využívať aj na súkromné účely. Môže ma napr. polícia pri klasickej cestnej kontrole nejakým spôsobom kontrolovať, či vykazujem v knihe jázd aj súkromné jazdy, nakoľko mám vo firemnom aute detskú autosedačku?
vilob
12.08.10,13:25
možno banálna otázka, ale neviem na ňu podať adekvátnu odpoveď..
Tweety
12.08.10,13:26
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Plánujem kúpiť automobil do majetku firmy. Budem ho však využívať aj na súkromné účely. Môže ma napr. polícia pri klasickej cestnej kontrole nejakým spôsobom kontrolovať, či vykazujem v knihe jázd aj súkromné jazdy, nakoľko mám vo firemnom aute detskú autosedačku?
Knihu jázd vedieš pre potreby účtovníctva, nie kvôli cestnej kontrole.
vilob
12.08.10,13:38
áno. čiže nikto nebude mať problém s tým, keď podnikateľ vozí vo svojom služobnom aute svoje dieťa - napr. do škôlky? Takýmito otázkami ma bombarduje klient, a niekedy človek zostane fakt z toľkých otázok až v pomykove, že čo ak??
veronikasad
12.08.10,13:50
áno. čiže nikto nebude mať problém s tým, keď podnikateľ vozí vo svojom služobnom aute svoje dieťa - napr. do škôlky? Takýmito otázkami ma bombarduje klient, a niekedy človek zostane fakt z toľkých otázok až v pomykove, že čo ak??

http://www.porada.sk/t44365-kontrola-knihy-jazd-prislusnikom-pz.html
Stefan2005
12.08.10,13:58
áno. čiže nikto nebude mať problém s tým, keď podnikateľ vozí vo svojom služobnom aute svoje dieťa - napr. do škôlky? Takýmito otázkami ma bombarduje klient, a niekedy človek zostane fakt z toľkých otázok až v pomykove, že čo ak??

No problém s políciou by mohol mať, pokiaľ bude prenášať dieťa bez autosedačky :).
A s daňovým úradom? Rozhodne nebude mať, ak firemné vozidlo bude mať pridelené aj na súkromné používanie - samozrejme za splnenia príslušných ustanovení zákonov z toho vyplývajúcich - napr. zdaňovanie 1% z O.C. vozidla, a pod.
veronikasad
12.08.10,14:04
zrejme v tomto prípade ide o živnostníka ...