JayZee
17.08.10,11:00
Zdravim Vas,
potreboval by som sa poradit ohladom uznania vysokoskolskeho titulu Ceskej republiky na Slovensku.
Vystudoval som VS v Ostrave s titulom ING. Chcem si ho dat zapisat do dokladov, avsak je tu problem...chcu za to po mne 100eur.
Ja som vsak nasiel tuto dohodu : 248/2002 - dajte si to do googla,neda sa mi pridat odkaz.

Volal som na ministerstvo, kde mi pani na sekretariate povedala, ze si ce taka dohoda je,ale ze to plati iba pre akademicke ucely...avsak nic take sa v tej dohode nepise....

Mate prosim niekto s tymto skusenost?Alebo mi viete poradit,ci sa s nimi da hadat o tom,ze ten titul ma byt uznany?

Dakujem.
misoft
17.08.10,12:11
Treba sa hádať!

Článok 12
(1) Tituly, akademické tituly, vedecké tituly, vedecko-
akademické hodnosti a umelecko-akademické hodnosti,
vedecko-pedagogické tituly a umelecko-pedagogické
tituly priznané v štáte jednej zmluvnej strany
uvedené v tejto dohode môžu ich držitelia používať
i v štáte druhej zmluvnej strany.
V Čechách ti priznali titul "Ing." a podľa tohto článku dohody ho môžeš používať aj u nás.
(Nech si na úrade tiež preštudujú znenie Dohody - odporúčaj im to, aby si zvýšili právne vzdelanie)
Tých 100€ - pozrieť sa na správne poplatky na príslušnom úrade, či je tam uvedené zapísanie titulu do dokladov a aký je za to polatok.
ivka70
17.08.10,12:37
viktorviktor
17.08.10,13:50
podľa mňa aby boli uznané doklady kýmkoľvek v SR , doklady musia byť v slovenskom jazyku a teda aj priznanie titulu, z toho dôvodu je potrebné žiadať ministerstvo o uznanie a zaplatiť správny poplatok 99,50€ (v danej veci však nejde o preklad ale uznanie dokladu na základe predloženia cudzích dokladov ktoré môže uznať len príslušný úrad, pretože obyčajný človek nemusí vedieť ktorá škola je uznávaná v ČR, ak by napr. VŠ nemala akreditáciu môže isť o podfuk)
Polícia asi preto nechce zapísať titul, že doklad je v cudzom jazyku, a oficiálny preklad nestačí. Automaticky uznávané sú tituly len podľa článkov 17 a 19 zákona a tie sa zapíšu a uznávajú bez problémov
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=1023
arion92
18.08.10,05:55