drupi01
19.08.10,15:10
Dobrý deň! Chcem sa spýtať čo ma čaká a neminie keď si ako zamestnanec jednej firmy ktorá za mňa platí odvody a všetky náležitosti,založím vlastnú s.r.o.odvody dane atď.ďakujem za rady
Economic
19.08.10,13:12
Dobrý deň! Chcem sa spýtať čo ma čaká a neminie keď si ako zamestnanec jednej firmy ktorá za mňa platí odvody a všetky náležitosti,založím vlastnú s.r.o.odvody dane atď.ďakujem za rady

Do konca tohto roku s určitosťou v sro i ba 19 % daň, nič iné, keď nebudeš vo svojej sro zamestnanec. No čo pán Mihál vymyslí od 1. 1. 2011 pre spoločníkov, alebo konateľov, to ešte uvidíme.
zk24
19.08.10,13:12
Budes poberat odmenu za vykon konatela, pripadne budes v pracovnom vztahu s tvojou novou s.r.o.? V odvodoch zo zamestnania sa pre teba nic nemeni.

Ak ako s.r.o. nebudes nikoho zamestnavat /ani seba/ nebudes platit ziadne odvody, iba dan z prijmu PO na konci roka...
drupi01
20.08.10,15:45
Dakujem,za odpovede.práve že dokopy nič o tom neviem,ako sa potom spraví ročné zúčtovanie odvodov dane a tak.v sro budeme dvaja spoločníci,nebudeme zamestnancami vlastnej sro,nebudeme nikoho zamestnávať,maximálne na dohodu pri väčšom objeme práce.
zk24
20.08.10,15:57
Dakujem,za odpovede.práve že dokopy nič o tom neviem,ako sa potom spraví ročné zúčtovanie odvodov dane a tak.v sro budeme dvaja spoločníci,nebudeme zamestnancami vlastnej sro,nebudeme nikoho zamestnávať,maximálne na dohodu pri väčšom objeme práce.

Tvoj zamestnavatel bude za teba robit stale to iste - Rocne zuctovanie Dane, rocne zuctovanie zdravotneho poistenia.

Za s.r.o. budete podavat danove priznanie - iba ako za firmu. Kedze nemate zamestnancov a ani vy sami sa nezamestnavate a nepoberate odmeny.

Ak vyjde spolocnosti zisk, mozete ho na konci roka rozdelit medzi spolocnikov - z tych prijmov sa neplatia zatial odvody ani dane.

Co bude buduci rok sa este uvidi. Najblizsie danove priznanie sa budete riadit tym, co vam tu radime.