Zavrieť

Porady

Odvody,dane ako zamestnanec jednej a konateľ druhej firmy?

Dobrý deň! Chcem sa spýtať čo ma čaká a neminie keď si ako zamestnanec jednej firmy ktorá za mňa platí odvody a všetky náležitosti,založím vlastnú s.r.o.odvody dane atď.ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    drupi01 Pozri príspevok
    Dobrý deň! Chcem sa spýtať čo ma čaká a neminie keď si ako zamestnanec jednej firmy ktorá za mňa platí odvody a všetky náležitosti,založím vlastnú s.r.o.odvody dane atď.ďakujem za rady
    Do konca tohto roku s určitosťou v sro i ba 19 % daň, nič iné, keď nebudeš vo svojej sro zamestnanec. No čo pán Mihál vymyslí od 1. 1. 2011 pre spoločníkov, alebo konateľov, to ešte uvidíme.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Budes poberat odmenu za vykon konatela, pripadne budes v pracovnom vztahu s tvojou novou s.r.o.? V odvodoch zo zamestnania sa pre teba nic nemeni.

    Ak ako s.r.o. nebudes nikoho zamestnavat /ani seba/ nebudes platit ziadne odvody, iba dan z prijmu PO na konci roka...

    drupi01 je offline (nepripojený) drupi01

    drupi01
    Dakujem,za odpovede.práve že dokopy nič o tom neviem,ako sa potom spraví ročné zúčtovanie odvodov dane a tak.v sro budeme dvaja spoločníci,nebudeme zamestnancami vlastnej sro,nebudeme nikoho zamestnávať,maximálne na dohodu pri väčšom objeme práce.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    drupi01 Pozri príspevok
    Dakujem,za odpovede.práve že dokopy nič o tom neviem,ako sa potom spraví ročné zúčtovanie odvodov dane a tak.v sro budeme dvaja spoločníci,nebudeme zamestnancami vlastnej sro,nebudeme nikoho zamestnávať,maximálne na dohodu pri väčšom objeme práce.
    Tvoj zamestnavatel bude za teba robit stale to iste - Rocne zuctovanie Dane, rocne zuctovanie zdravotneho poistenia.

    Za s.r.o. budete podavat danove priznanie - iba ako za firmu. Kedze nemate zamestnancov a ani vy sami sa nezamestnavate a nepoberate odmeny.

    Ak vyjde spolocnosti zisk, mozete ho na konci roka rozdelit medzi spolocnikov - z tych prijmov sa neplatia zatial odvody ani dane.

    Co bude buduci rok sa este uvidi. Najblizsie danove priznanie sa budete riadit tym, co vam tu radime.

    Odvody,dane ako zamestnanec jednej a konateľ druhej firmy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.