Patrio
25.08.10,08:28
Dobrý deň poraďáci.

Je možné ukončiť pracovný pomer zo dňa na deň na živnosť s firmou, kde mám v zmluve výpovednú lehotu 2mesiace?
Ak áno aké postihy ma čakajú? Či prídem o časť príjmov alebo čo?

Ďakujem Vám
aksas2
25.08.10,06:36
Patrio
25.08.10,06:49
No to si sa teda nemusel unuvat ani odpisovat
aksas2
25.08.10,07:26
Tým som chcela poukázať na to, že zakladáš zbytočne duplicitnú tému, pokiaľ Ti nebolo podľa Tvojho názoru dostatočne odpovedané v povodnej téme, mal si pokračovať v diskusii a nezakladať novú tému. Mimochodom je to aj v Etikete Porady. A ja som sa unúvala odpisovať Ti v povodnej téme keď už...
Patrio
25.08.10,08:12
Som zalozil tuto temu,lebo som staru nemohol najst. Nemam v umysle zakladat bezvyznamne temy. Tak vie mi niekto poradit prosim?
Zoltán Kovács
25.08.10,08:24
Pracovný pomer na živnosť..... také z právneho hľadiska neexistuje.
Tvoj "zamestnávateľ" sa zachoval ako k obchodnému partnerovi, a nie ako k zamestnancovi. Rozhodol sa, že ďalej nebude potrebovať tvoje služby.

P.S.: Mimochodom v tej druhej téme sa pýtaš ako zo dňa na deň vycúvať z takejto zmluvy, nakoľko máš 2 mesiace "výpovednú lehotu". A zrazu vadí, keď "zamestnávateľ" sa nedržal tej "vypovednej lehoty"?
Patrio
25.08.10,09:06
Nie, ja som sa pýtal, či môžem ukončiť kontrakt s firmou, pre ktorú pracujem, keď pracujem na živnosť a v zmluve je výpovedná lehota 2 mesiace. Aké postihy sú za to, čo môžem od nich očakávať, ak dajme tomu dnes oznámim, že zajtra už neprídem.

Ďakujem
Zoltán Kovács
25.08.10,09:52
Všetko záleží na zmluve, čo je tam uvedené. Či je nejaká sankcia za porušenie dohodnutých podmienok. Ak nie je, tak nič. Maximálne, že ti budú naťahovať uhradenie poslednej faktúry.
Patrio
25.08.10,10:07
Aha, no pre istotu ti odcitujem cast zmluvy
Čl.III. Platnosť zmluvy:
Zmluva je uzatvorena na dobu neurcitu a vypovedat ju moze objednavatel aj zhotovitel pisomne s 2 mesacnou vypovednou lehotou a to aj bez uvedenia dovodu. Vypovedna lehota zacina plynut prvym dnom mesiaca nasledujuceho po doruceni vypovede.
Zmluva nadobuda platnost dnom podpisu zmluvy bla bla....

Takze ziadne zavazky nevidim.
Cize faktura musi byt uhradena od objednavatela v plnom rozsahu a na ziadne pokuty nemaju narok? Lebo zmluvu tym padom porusim ak ukoncim kontrakt skor ako po 2 mesiacoch nie?

Zakonnik prace co hovori, alebo sa na zivnostnika nevztahuje?

Dakujem ti za rady
Zoltán Kovács
25.08.10,10:14
Zákonník práce sem nemiešaj, teba sa to netýka, lebo nie si zamestnancom.
Patrio
25.08.10,10:17
Dobre. Ďakujem.
mlisa
25.08.10,10:35
ak druhej strane vznikne porusenim zmluvy skoda, moze si ju od teba vymahat.
co bolo vlastne predmetom zmluvy?