Zavrieť

Porady

Živnosť a ukončenie prac. pomeru

Dobrý deň poraďáci.
Chcem sa len spýtať jednu vec.
Pracujem v istej firme ako živnostník a rád by som podal výpoveď.
Žiaľ neviem, ako to funguje pri živnostníkoch.

V zmluve mám napísané: Zmluva je uzatvorená na dobu neurčitú a vypovedať ju môže objednávateľ aj zhotoviteľ písomne s 2mesačnou výpovednou lehotou a to aj bez uvedenia dôvodu.

Ako živnostník, ktorý ponúka služby tejto firme, musím dodržať stanovenú dobu výpovede?
Kdesi som čítal, že živnostník môže ukončiť kontrakt behom jedného dňa s objednávatelom. Je tak?

Ďakujem vám vopred za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Patrio Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďáci.
    Chcem sa len spýtať jednu vec.
    Pracujem v istej firme ako živnostník a rád by som podal výpoveď.
    Žiaľ neviem, ako to funguje pri živnostníkoch.

    V zmluve mám napísané: Zmluva je uzatvorená na dobu neurčitú a vypovedať ju môže objednávateľ aj zhotoviteľ písomne s 2mesačnou výpovednou lehotou a to aj bez uvedenia dôvodu.

    Ako živnostník, ktorý ponúka služby tejto firme, musím dodržať stanovenú dobu výpovede?
    Kdesi som čítal, že živnostník môže ukončiť kontrakt behom jedného dňa s objednávatelom. Je tak?

    Ďakujem vám vopred za odpovede.
    Musíš postupovať podľa zmluvy a v nej máš uvedené, že ju musíš vypovedať písomne s VD 2 mesiacov. Takže nevidím v čom máš problém. A podotýkam, nie je to žiadosť o ukončenie PP.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Patrio Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďáci.
    Chcem sa len spýtať jednu vec.
    Pracujem v istej firme ako živnostník a rád by som podal výpoveď.
    Žiaľ neviem, ako to funguje pri živnostníkoch.

    V zmluve mám napísané: Zmluva je uzatvorená na dobu neurčitú a vypovedať ju môže objednávateľ aj zhotoviteľ písomne s 2mesačnou výpovednou lehotou a to aj bez uvedenia dôvodu.

    Ako živnostník, ktorý ponúka služby tejto firme, musím dodržať stanovenú dobu výpovede?
    Kdesi som čítal, že živnostník môže ukončiť kontrakt behom jedného dňa s objednávatelom. Je tak?

    Ďakujem vám vopred za odpovede.
    Ak si živnostník, nejedná sa o pracovný pomer, kedy by si mohol skončiť dohodou, pracuješ na základe nejakej zmluvy. Treba postupovať v zmysle ustanovení alebo článkov zmluvy. Máš tam teda 2mesačnú výpovednú lehotu podľa všetkého, teda ak dáš výpoveď dnes, začína plynúť 1. 9. , skončíš 31.10. 2010. Teda od 1. 11. si voľný.

    Patrio je offline (nepripojený) Patrio

    Patrio
    Tweety Pozri príspevok
    Musíš postupovať podľa zmluvy a v nej máš uvedené, že ju musíš vypovedať písomne s VD 2 mesiacov. Takže nevidím v čom máš problém. A podotýkam, nie je to žiadosť o ukončenie PP.
    Len som chcel vediet, ci je nutne dodrzat vzpovednu lehotu. Ak nie, ukoncil by som to hned, no zial, ked je to ako hovoris, musim cakat 2 a pol mesiaca ak podam vypoved

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Patrio Pozri príspevok
    Len som chcel vediet, ci je nutne dodrzat vzpovednu lehotu. Ak nie, ukoncil by som to hned, no zial, ked je to ako hovoris, musim cakat 2 a pol mesiaca ak podam vypoved
    Prečo 2 a pol mesiaca? len 2 mesiace.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Patrio Pozri príspevok
    hmmm, presne to som nechcel pocut :'(
    Ale dakujem za odpoved
    Bohužiaľ, ak je takto stanovená VD, nedá sa svietiť.

    aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

    aksas2
    čakať na čo? Pokiaľ chceš uzavrieť zmluvu s iným objednávateľom, tak možeš, si živnostník, teda si sáme sebe pánom, nemusíš čakať ako zamestnanec na ukončenie niečoho, aby si mohol ísť do nového, samozrejme pokiaľ v tejto zmluve nemáš dohodnuté nejaké obmedzenia

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    aksas2 Pozri príspevok
    čakať na čo? Pokiaľ chceš uzavrieť zmluvu s iným objednávateľom, tak možeš, si živnostník, teda si sáme sebe pánom, nemusíš čakať ako zamestnanec na ukončenie niečoho, aby si mohol ísť do nového, samozrejme pokiaľ v tejto zmluve nemáš dohodnuté nejaké obmedzenia
    VD je stanovená v zmluve.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    aksas2 Pozri príspevok
    čakať na čo? Pokiaľ chceš uzavrieť zmluvu s iným objednávateľom, tak možeš, si živnostník, teda si sáme sebe pánom, nemusíš čakať ako zamestnanec na ukončenie niečoho, aby si mohol ísť do nového, samozrejme pokiaľ v tejto zmluve nemáš dohodnuté nejaké obmedzenia
    Presne tak, budeš vo výpovednej lehote a to čo neurobíš nevyfakturuješ. Ale ozaj platia všetky ustanovenia a postup, ako je zmluvne dohodnuté. Podmienky tu nevidíme. Podľa mňa môžeš začať pracovať vo výpovednej lehote pre iného partnera... No tu bez nazretia do zmluvy, môžeme len všeobecne poradiť.

    aksas2 je offline (nepripojený) aksas2

    aksas2
    Tweety Pozri príspevok
    VD je stanovená v zmluve.
    ja viem, že je ale može mať predsa dve zmluvy popri sebe ako píše Economic

    Patrio je offline (nepripojený) Patrio

    Patrio
    Ved to, nemozno podpisat iny kontrakt, lebo v zmluve mam 8hodin denne a s vypovednou lehotou 2 mesiace a preto 2 a pol mesiaca lebo 2mesiace + polovica z tohto mesiaca

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Patrio Pozri príspevok
    Ved to, nemozno podpisat iny kontrakt, lebo v zmluve mam 8hodin denne a s vypovednou lehotou 2 mesiace a preto 2 a pol mesiaca lebo 2mesiace + polovica z tohto mesiaca
    Veď to nie je pracovná zmluva. Živnostníci predsa makajú od rána do večera, keď je treba. Nik ho za to nepostihne. Je to jeho šikovnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.