Yvonne
14.09.10,08:46
Poradí mi niekto pri prechode neziskovky z JÚ do PÚ? V excel. prílohe prikladám:
na 1. liste sumy, ktoré som na základe peňažného denníka a výkazu majetku a záväzkov preniesla ako začiatočné stavy do súvahy a
na 2. liste Začiatočný účet súvahový.
Prikladám aj Opatrenie..... tu by som potrebovala vysvetliť § ods. 3 (asi sa to bude týkať prvého účtovania v januári - nechápem účet 549 - kedy sa na ňom účtuje?:confused:
Mám novú knihu od p. Laszovej a aj zo SAUN-a, ale tu sú konkrétne účt. prípady, ani v jednej nie je vzor prechodu z JÚ na PÚ. :rolleyes:
Ďakujem za váš čas!
Yvonne
20.09.10,08:21
Naozaj nikto nič?
mirhu
24.09.10,04:14
Naozaj nikto nič?

Uctovala som v Alfe JU, a ta sama spravila prechod do PU. Ale ak treba poradim Ti. Myslím že si to v exceli zvládla super.. :)
Yvonne
24.09.10,06:53
Ďakujem, že si ozvala! Aj od tohoto roku účtujem v programoch KROS, takže by som tú neziskovku robila v OMEGE. To čo mám v exceli, zaúčtujem. Lenže čo s tým účtom 549? Nemala by som na ňom účtovať 1. 1. 2010 nejaké prvé účtovné prípady týkajúce sa toho, že vlastne mzdy, odvody a DF neboli účtované do nákladov r. 2009? :confused:(V JÚ by vstúpili do nákladov r. 2010 po zaplatení). V Opatrení § 2 ods. 4 sa hovorí, že sa má postupovať tak, aby výdavky a príjmy boli do ZD z príjmov zahrnuté iba raz a to buď v JÚ alebo PÚ.