Zavrieť

Porady

Prevodový mostík - neziskovka

Poradí mi niekto pri prechode neziskovky z JÚ do PÚ? V excel. prílohe prikladám:
na 1. liste sumy, ktoré som na základe peňažného denníka a výkazu majetku a záväzkov preniesla ako začiatočné stavy do súvahy a
na 2. liste Začiatočný účet súvahový.
Prikladám aj Opatrenie..... tu by som potrebovala vysvetliť § ods. 3 (asi sa to bude týkať prvého účtovania v januári - nechápem účet 549 - kedy sa na ňom účtuje?
Mám novú knihu od p. Laszovej a aj zo SAUN-a, ale tu sú konkrétne účt. prípady, ani v jednej nie je vzor prechodu z JÚ na PÚ.
Ďakujem za váš čas!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Yvonne Pozri príspevok
    Naozaj nikto nič?
    Uctovala som v Alfe JU, a ta sama spravila prechod do PU. Ale ak treba poradim Ti. Myslím že si to v exceli zvládla super..

    Yvonne je offline (nepripojený) Yvonne

    Yvonne
    Ďakujem, že si ozvala! Aj od tohoto roku účtujem v programoch KROS, takže by som tú neziskovku robila v OMEGE. To čo mám v exceli, zaúčtujem. Lenže čo s tým účtom 549? Nemala by som na ňom účtovať 1. 1. 2010 nejaké prvé účtovné prípady týkajúce sa toho, že vlastne mzdy, odvody a DF neboli účtované do nákladov r. 2009? (V JÚ by vstúpili do nákladov r. 2010 po zaplatení). V Opatrení § 2 ods. 4 sa hovorí, že sa má postupovať tak, aby výdavky a príjmy boli do ZD z príjmov zahrnuté iba raz a to buď v JÚ alebo PÚ.

    Prevodový mostík - neziskovka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.