niky1005
20.09.10,12:31
Potrebujem poradit v doprave nad3,5t.Mam vsetky doklady,ktore su potrebne na ziadost k Povoleniu vykonavat dopravu/vypis z RT moj aj zodpov.zastup.,prac.zmluvu s nim,poistenie podnik.,osvedc.o odbor.sposobilosti,osved.o evid.vozidla/Kedy musim prihlasit zamestnanca na prislusnych uradoch?teraz alebo az po vydani povolenia?Je lepsie mat auto napisane na firmu alebo ako sukromna os.a prihlasit ho na podnikatelske ucely?
zalobaba
20.09.10,11:49
......načo zakladáš duplicitné témy?

http://www.porada.sk/t147039-doprava-nad-3-5t.html
niky1005
20.09.10,17:04
.....chces aj nieco poradit????
danushka
20.09.10,17:16
.....chces aj nieco poradit????
Ak budeš tak agresívne nedočkavo duplicitný, odpovede a rady sa nedočkáš.

Použi najskôr vyhľadávač, tém o doprave nad 3,5 tony je tu neúrekom, účtovania, DPH s tým súvisiacim a taktiež ohľadom zamestnávateľa a jeho povinností voči DÚ, SP a ZP...

Pri všetkej skromnosti, zaregistroval si sa 3.9., asi potrebuješ trošku nabrať zručnosti vo vyhľadávaní :) a je dobré prečítať si aj http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html.
niky1005
20.09.10,17:34
Pardon.....no internet som uz prevratila...je toho dost coho som si vedoma,no mnohe prispevky su starsie a zakon sa stale meni..Clovek sa spyta ked nieco nevie..,ale tiez nieje prijemne ked z vas robia....len kvoli tomu ze neviete!!
danushka
20.09.10,18:05
niky1005
20.09.10,18:42
Dakujem velmi pekne..:)niektore s tych tem som uz citala,nieco pomohli tie ostatne.Takze najskor sA MUSIM ZAREGISTROVAT JA AKO ZAMESTNAVATEL A POTOM NAHLASIT ZAMESTNANCA..AK SOM TO TEDA SPRAVNE POCHOPILA..
danushka
20.09.10,18:47
Presne tak :)
Zaregistruješ sa na DÚ...v SP a ZP.
V SP Ti pridelia identifikačné číslo zamestnávateľa /IČZ/, potom prihlásiš v SP zamestnanca a to isté v ZP.
Predpokladám, že s potrebnými tlačivami nemáš skúsenosti, mesačné výkazy do SP a ZP asi nevieš kedy a ako podávať, ani prehľady o zrazených preddavkoch dane pre DÚ...
V maximálne dobrej viere Ti radíme, zver všetky tieto náležitosti svojej zodpovednej ekonómke.
Pokuty za načas nepredložené výkazy sú vysoké a úradnici sú nekompromisní.
zalobaba
20.09.10,18:55
Dakujem velmi pekne..:)niektore s tych tem som uz citala,nieco pomohli tie ostatne.Takze najskor sA MUSIM ZAREGISTROVAT JA AKO ZAMESTNAVATEL A POTOM NAHLASIT ZAMESTNANCA..AK SOM TO TEDA SPRAVNE POCHOPILA..

Toto však nemá nič spoločné s témou "ako začať v doprave nad 3,5t", ako si nazvala. Povinnosti zamestnávateľov sú rovnaké bez ohľadu na predmet podnikania zamestnávateľa. K tomu, aby sme ti vedeli poradiť, skús sa na Porade viac zorientovať, správne tému pomenovať a zaradiť do správnej kategórie.
Ty si zrejme podpísala so zodpovedným zástupcom pracovnú zmluvu (predpokladám, že jej ftk žiadal od teba príslušný KÚCDaPK) a len teraz s našou pomocou zistíš, že zamestnávateľa nezaregistrovala a zamestnanca neprihlásila do SP a ZP. Hmmmm - dosť veľký problém.....zamestnanca si povinná prihlásiť min. 1 deň pred vznikom pracovného pomeru.
niky1005
21.09.10,12:27
[QUOTE=danushka;1511673]Presne tak :)
Zaregistruješ sa na DÚ...v SP a ZP.
V SP Ti pridelia identifikačné číslo zamestnávateľa /IČZ/, potom prihlásiš v SP zamestnanca a to isté v ZP.


Po vykonani tychto ukonov mozem odovzdat vsetky doklady na KUD?Treba po obdrzani povolenia z KUD este niekde nieco dokladovat?/bolo mi povedane iba to,ze treba potom priniest toto povolenie na DU/
danushka
21.09.10,12:37
[QUOTE=danushka;1511673]Presne tak :)
Zaregistruješ sa na DÚ...v SP a ZP.
V SP Ti pridelia identifikačné číslo zamestnávateľa /IČZ/, potom prihlásiš v SP zamestnanca a to isté v ZP.


Po vykonani tychto ukonov mozem odovzdat vsetky doklady na KUD?Treba po obdrzani povolenia z KUD este niekde nieco dokladovat?/bolo mi povedane iba to,ze treba potom priniest toto povolenie na DU/

Nerozumiem tejto otázke...
Máš už založenú živnosť?
Ako zamestnávateľ sa registruješ už ako podnikateľ a povolenie na výkon práce s tým nič nemá.
Rozsah živnosti a byť zamestnávateľom sú rozličné pojmy.
Naozaj by si mala osloviť niekoho, čo by Ti v budúcnosti viedol účtovníctvo, sama si s tým neporadíš, doprava je špecifická problematika, o DPH v doprave už ani nehovorím a personalistika so mzdami je ďaľšia kapitola.
niky1005
21.09.10,15:00
takto este raz:ja uz zivnost mam-volnu/bez zamestnancov/,a teraz chcem zacat v doprave no musim mat zodp. zastup.a ten musi byt mojim zamestnancom.Takze ho musim prihlasit na prislus.uradoch..a az potom mozem zaniest potrebne doklady na KDU. Co sa tyka dokladov to urcite nebudem robit ja ale uctovnicka..
danushka
21.09.10,15:51
takto este raz:ja uz zivnost mam-volnu/bez zamestnancov/,a teraz chcem zacat v doprave no musim mat zodp. zastup.a ten musi byt mojim zamestnancom.Takze ho musim prihlasit na prislus.uradoch..a az potom mozem zaniest potrebne doklady na KDU. Co sa tyka dokladov to urcite nebudem robit ja ale uctovnicka..

Tak minimálne by mal byť takýto človek u Teba zamestnaný aspoň ako dohodár .
Pokiaľ nie si v SP a na DÚ evidovaná ako zamestnávateľ, nemôžeš predložiť niekomu pracovnú zmluvu...
Za dohodára odvody do ZP neplatíš. To je však momentálny stav, uvidíme aké zmeny nastanú od nového roka, to nik netuší.
niky1005
21.09.10,16:33
Na KUD potrebuju prac.zmluvu uz pri podani ziadosti..a tu nemozem spravit pokial som neni prihlasena ako ZL.Na to som sa bola info.v SP a tam mi dali reg.list ZL a aj reg.list FO.Na DU mi dali prihl.k reg.danovnika-zo zavisl.cinnosti.Este ZP...
No proste kolobeh:(
Staci aj na dohodu??
danushka
21.09.10,17:25
akurát v ZP pokiaľ nemáš trvalého zamestnanca nemusíš byť ako zamestnávateľ registrovaná :)