pavol54
09.10.10,19:02
a kdeže je ten Globál? ;)
V krajine kde majetok 30 nových milionárov v roku krízy sa zráta s majetkom ostatných obyvateľov krajiny a podelí sa celkovým počtom obyvateľov vzorky = g l o b á l
jar88
10.10.10,01:28
Vieš, čo mi vadí? Že zdierajú peňaženky napríklad mladých mamičiek, a Slovensko vymiera. Rovnako ako Európa. Kto im bude rodiť deti do takýchto podmienok? Zámerne si všimni, že píšem rodiť. Lebo rodiť nie je to isté, ako splodiť. Ak by si chcel o tom polemizovať. Neprekáža mi ani ich farba trička, ani že zdierajú moju peňaženku. Ja som si počas slušnejších vlád ušetrila, aby som prežila, ja si osobne nesťažujem. A ešte mi na týchto pestrofarebných prekáža, že na obed už nie je pravda, čo povedali ráno, a večer to celé aj tak musí pani premiérka prefarbiť....:) Peknú nedeľu jardo, s tebou mně baví svět.....:---
P.S. Kukučka, plat pána ministra Mihála a môj dôchodok je v globále slušný životny štandard....;)
Veď ich zdierali aj predtým. Vždy ich zdierali a rovnako zdierali každého.
-----------------------------------------
Pýtaš sa, kto im bude rodiť deti? (si na omyle, ak si myslíš, že im na tom záleží) Deti sa nerodia pre štát ! Pre vládu ! Pre stranu !
Tie časy sú dávno za nami, keď sme tu boli pre štát. Konečne sa zobuď. Vláda, aj keď ju nazývame vládou a váš zbožňovaný mával výroky, že vláda má vládnuť, nemá nám čo vládnuť. Vláda má riadiť a kontrolovať ministerstvá. Ministerstvá majú kontrolovať štátne úrady, či robia to, čo majú podľa zákona robiť. Kde tu stále vidíš priestor na vládnutie ľuďom, ako napríklad spomínaným mamičkám? (dobré ráno Danilka, píše sa rok 2010, nie 1988)
Na tých pestrofarebných ti vadí, že to čo povedia ráno, na obed už nieje pravda (je to zmenené).
Na červených ti nevadí, že pravdu ešte nikdy nepovedali? Nevadí ti, že klamú vždy, stále a všade (ráno, na obed aj večer). Dokonca aj v noci.
-----------------------------------------
S tým dôchodkom len dočasu.
Uvedom si, že peniaze idú dole vodou (sú tu na to vytvorené podmienky). Takto, za rok si povieme, aký máš dôchodok v nominále a akú s ním máš kúpnu silu. (dnes sa hráš na záhrade s mrkvou a na budúci rok budeš kopať krumple a na plote pestovať fazuľu do polievočky)
220870
10.10.10,04:28
Pani danila vy budete rodiť len vtedy keď sa vám všetci postaráme a finančne zabezpečíme vaše deti?Moja mama pochádza z 9 detí a jej mama dostala od štátu bačov prd a vychovala.To isté pravidlo by sa malo okamžite zaviesť.Nádor rastie už dosiahol oficiálnych 8,5% populácie.
evina
10.10.10,07:04
Vieš, čo mi vadí? Že zdierajú peňaženky napríklad mladých mamičiek, a Slovensko vymiera. Rovnako ako Európa. Kto im bude rodiť deti do takýchto podmienok? Zámerne si všimni, že píšem rodiť. Lebo rodiť nie je to isté, ako splodiť. Ak by si chcel o tom polemizovať. Neprekáža mi ani ich farba trička, ani že zdierajú moju peňaženku. Ja som si počas slušnejších vlád ušetrila, aby som prežila, ja si osobne nesťažujem. A ešte mi na týchto pestrofarebných prekáža, že na obed už nie je pravda, čo povedali ráno, a večer to celé aj tak musí pani premiérka prefarbiť....:) Peknú nedeľu jardo, s tebou mně baví svět.....:---
P.S. Kukučka, plat pána ministra Mihála a môj dôchodok je v globále slušný životny štandard....;)

Áno, ak sa takto napíše veľa ľudí si hneď zapamätá, že táto vláda zdiera peňaženky mamičiek /mimochodom ešte ani nič neschválili/.
Ja som doteraz čítala, že zvýšený rodičovský príspevok poberá 1/3 mamičiek ovšem bez možnosti privyrobiť si napríklad na dohodu, nakoľko mamička musí byť pri dieťati 24 hodín. Dve tretiny poberajú nižší /tiež bez možnosti si privyrobiť /- to platí dnes. Po úprave sa 2/3 príjem zvýši, 1/3 zníži ale s možnosťou si privyrobiť. Samozrejme, že tá jedna tretina je nespokojná /bola by som i ja naštvaná/, ale nikdy nebude existovať 100% spravodlivosť.
Vláda by možno všetkým zvýšila na 256 EUR s možnosťou si privyrobiť, ale akosik máme prázdnu štátnu kasu;)
Rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka, a preto si ja osobne tiež myslím, že by mala byť pre všetkých rovnaká, nie je to príjem nahradzujúci plat . Táto dávka nikdy nedosahovala výšku, z ktorej by mohli mladé rodiny vyžiť už od čias socializmu. Ja som poberala myslím okolo 500 Kčs , a potom sa zvýšil na 900 Kčs. Čiže, ak by sme to chceli posudzovať z pohľadu kto zdieral mladé mamičky, tak Jar88 píše správne, že všetci. Ja osobne som bola vtedy rada, že som nemusela nastúpiť do práce po pol roku a bola som s dcérou doma tri roky - skrátka uhol pohľadu.
Spomínam si ešte na zvýšenie pôrodného a na ďalšie prudké zlepšenie postavenia mladých mamičiek za bývalej vlády nie. Tak isto si spomínam na vianočný príspevok pre dôchodcov a viac nie /ale objektívne priznávam, že mohli byť/. Jednoducho chcem tým povedať, že je to veľa i o komunikácii ...
veronikasad
10.10.10,07:11
evina, mamičky si síce budú môcť počas RD legálne privyrobiť, ale prídu o dôchodkové poistenie počas rodičovskej dovolenky (aj pri práci na dohodu sa nič nemení na stave platnom od 1.1.2010)
evina
10.10.10,07:17
Veronika , ale vychádzaš zo súčasne platnej legislatívy mimochodom vysvetľujúcej ju tak len SP alebo už z novej pripravovanej?. Ja som čítala tak, že toto by malo byť upravené práve...takže 100% sa budeme môcť vyjadriť potom...
veronikasad
10.10.10,07:21
Veronika , ale vychádzaš zo súčasne platnej legislatívy mimochodom vysvetľujúcej ju tak len SP alebo už z novej pripravovanej?. Ja som čítala tak, že toto by malo byť upravené práve...takže 100% sa budeme môcť vyjadriť potom...
Z nového návrhu zákona o sociálnom poistení aj nového návrhu zákona o rod. príspevku. Už som to konzultovala s pani Motyčkovou.
V súčasnom období v našej pobočke SP nepochodím, majú usmernenie, že dôch.poistenie trvá len za podmienky, že počas výkonu práce na dohodu pracuje doma a dieťa má pri sebe.
evina
10.10.10,07:23
Z nového návrhu zákona o sociálnom poistení aj nového návrhu zákona o rod. príspevku. Už som to konzultovala s pani Motyčkovou.
Uvidíme... ale aj tak možnosť privyrobiť si z môjho pohľadu je lepšia šanca.....
veronikasad
10.10.10,07:26
Brala by som obidve šance - prácu na dohodu aj dôchodkové poistenie. Pri súčasných cenách by si to mamičky zaslúžili, lebo väčšinou neide o pravidelný príjem, ale len privyrobenie ...
evina
10.10.10,07:29
No to by bral každý obe šance, ale ak nie je z čoho tak nie je z čoho.
Vyššie príjmy by sme si zaslúžili všetci... :)
veronikasad
10.10.10,07:31
Evina, toto je zákon postavený na hlavu "definicia osobnej starostlivosti".Napr.účtovníčka, ktorá pracuje na dohodu doma - je dôchodkovo poistená. Ak bude na dohodu dochádzať robiť účto do nejakej firmy - dôchodkovo poistená nie je ...
evina
10.10.10,07:34
No k tomu sa vyjadrím, až to bude schválené v definitívnej polohe, lebo to tak možno bude a možno nie. Ale pokiaľ si pamätám tak toto vyšlo z dielne nie tejto vlády a sme to aj patrične kritizovali....:)
veronikasad
10.10.10,07:36
No k tomu sa vyjadrím, až to bude schválené v definitívnej polohe, lebo to tak možno bude a možno nie. Ale pokiaľ si pamätám tak toto vyšlo z dielne nie tejto vlády a sme to aj patrične kritizovali....:)
Súhlasím, platí to od 1.1.2010, čakala som od p. Mihála, že tento nezmysel odstráni. Možno po pripomienkach sa to predsa len dostane do parlamentu.
Danila
10.10.10,08:09
Pani danila vy budete rodiť len vtedy keď sa vám všetci postaráme a finančne zabezpečíme vaše deti?Moja mama pochádza z 9 detí a jej mama dostala od štátu bačov prd a vychovala.To isté pravidlo by sa malo okamžite zaviesť.Nádor rastie už dosiahol oficiálnych 8,5% populácie.
Ty moje milé čísielko, Ty si ma ešte nikdy nesklamalo.;) Najmä, ak Ty sa o mňa vždy postaráš. Ja už mám odrodené, netráp sa nad tým. Za Tvoj záujem Ti posielam niečo pekné, zmysluplné, lebo dnešná numerologická päťka naznačuje emotívnosť, aby sme sa veľmi neroztatárili::)
Gray:
Nejeden kvietok sa rozvinie nebadane
a zmárni svoju vôňu na púšti...

Ak by si nepochopil, Danilka Ti poskytne rozbor........
Prajem Ti pekný deň, a teším sa na našu ďalšiu vecnú diskusiu.:rolleyes:
day
10.10.10,08:16
keby mozes zahlasujem aj za "ironicke"
Kvaka
10.10.10,08:20
No, asi je ten dnešný deň naozaj magický. V noci ma mátala minulosť, ráno som bola vydesená, však prečo nie?
Moje tri deti sú vlastne deti 70. rokov sa, kedy sa u nás začal babyboom, rodili sa takzvané Husákove deti. Ale ja si pamätám, že po 5 mesiacoch po pôrode sme nemali nijaký príjem, manžel ešte študoval, mali sme len jeho sociálne štipendium. Raz mi dali jednorázovú sociálnu dávku 500 Kčs a na príslušnej inštitúcii mi povedali, choďte do roboty a nájdite si niekoho k dieťaťu. Rodičia moji boli zamestnaní, ale pomohli sme si, manžel si našiel brigádu, neskôr sa nám narodilo druhé dieťa. Vtedy už dávali tých 500 Kčs, ale neviem, asi len do jedného roka. U tretieho dieťaťa mi tento príspevok dali už do dvoch rokov.
Aj my sme reptali, ťažko bolo, ale keďže ja som u všetkých troch plienky prala, tak mne tá obranná reakcia niektorých mamičiek k zjednoteniu materského príspevku "veď ten príspevok mi pokryje akurát náklady na plienky a nejaké jedlo" vyrazila dych. Vám nie? Ale asi som z inej planéty. My sme to nikdy takto nechápali, že je niekto iný povinný sa postarať o moje deti. Deti sme chceli, a ani moje deti to v súčasnosti tak nechápu. Vždy si nakoniec každý nejako pomôže, vyrieši. Nedá mi, aby som ešte niečo nepridala, k tomu vtedajšiemu babyboomu. Prečítajte si.
http://spravy.pravda.sk/ked-na-sidliskach-vyrastali-husakove-deti-fgq-/sk_domace.asp?c=A100313_150858_sk_domace_p29
Citujem
"Bol to dôsledok pronatalitných opatrení," pripomína sociológ Roman Dzambažovič, ktorý analyzoval problémy rodiny v uvedenom období. " Predlžovala sa materská dovolenka, vyplácali sa materské príspevky aj po jej skončení, zavádzali sa mladomanželské pôžičky, daňovo sa zvýhodňovali rodičia s deťmi." Tieto opatrenia sú ale aj dnes, alebo sa mýlim?
Vtedy však rast pôrodnosti podporila aj intenzívna bytová výstavba. A tu je hlavný problém. Dnes sú byty drahé, vtedy sa za družstevný byt platilo cca 30 tisíc, príjem rodiny bol okolo 3 až 4 tisíc, pôžička nebola taká drastická. Dnes sú mladí zadĺžení do konca života, my sme boli kratšie.
Dnes zväčša mladí rodičia všetko nakupujú, my sme si niečo aj ušili aj uštrikovali, a pre deti sme výlučne varili. Presnidávky som robila sama, tvarohového miláčika tiež, aj polievočky som varila každý deň, dnes, keď vidím, koľko to stojí, tiež si myslím, že podľa možností sa treba prispôsobiť tomu, čo môžem, čo chcem a na čo momentálne mám.
Vtedy to bolo takto: "V mnohých domoch pulzovalo čulé susedské spolunažívanie, čo viedlo k priateľským vzťahom a k svojpomocnej údržbe priestorov." My sme si detičky navzájom postrážili, radili sme si medzi sebou, pomáhali si.
Dnes je to v bytových domoch asi takto: "anonymita a povrchné vzťahy redukované na výmenu pozdravov (aj to nie vždy) pri míňaní sa v chodbových priestoroch spoločného domu".
Prečo je to tak?
sito
10.10.10,08:51
Kvaka, za mládi som počul, mládež nová, mládež Gottwaldová. Nestihol som to. Prečo? Ty spomínaš Husákove deti, to stíhal, ten gunár? Asi mám, som gunár?

Od istého roku prebehla konsolidácia a legalizácia možnosti zmeniť človeka na tunelára. Vydarila sa. Gunárov bolo menej a aj je menej. Hydiny je bohato, aj ju dovážajú.

No a dnes? Čo si narobíte o to sa starajte. Štát nie je dojná krava, pre ňu musí byť vždy tráva. Niekto chcel aj marienku?

Rozdeľ a panuj. Asi preto? Čo bolo, to bolo. Ži a neotravuj. Kríza je, tak pri zemi sa drž, aj hubu, rečí sa zdrž. Len drž, kážu Ti, im sa to oplatí.
Danila
10.10.10,10:27
To Kvaka, čo si napísala, považujem za užitočné, a bolo to presne tak. Jednu poznámku však k rodičovským príspevkom. Rast cien všeličoho od tej doby po dnešok je niekoľkostopercentný, rast platov od tej doby po dnešok je niekoľkomálopercentný. A pokiaľ naše detičky prišli do školy na začiatku roku s kvetinkou pre učiteľku, domov si odniesli všetko potrebné bez toho, aby sme vytiahli peňaženku. Dnes? Ani sa nebudem rozpisovať. Načo? Vtedy bolo pre detičky všetko veľmi lacné, dnes sú detičky biznisom rovnako ako všetko do radu čo s nimi súvisí je len biznisom. Škôlky, jasle, lieky, lekár, dostupnosť táborov;), mimovyučovacích aktivít. A teda keď už prídu matematici na taký objav, že rodičovský príspevok je sociálna dávka a mala by byť jednotná, nech posúdia komplexne všetko so všetkým. A ak zjednotia, tak aspoň jednu dávku smerom nahor! A ja smerom nahor zatiaľ vidím len ich zodvihnutý prst. A pre mňa znamená, že horšie ešte len bude.
evina
10.10.10,10:49
To Kvaka, čo si napísala, považujem za užitočné, a bolo to presne tak. Jednu poznámku však k rodičovským príspevkom. Rast cien všeličoho od tej doby po dnešok je niekoľkostopercentný, rast platov od tej doby po dnešok je niekoľkomálopercentný. A pokiaľ naše detičky prišli do školy na začiatku roku s kvetinkou pre učiteľku, domov si odniesli všetko potrebné bez toho, aby sme vytiahli peňaženku. Dnes? Ani sa nebudem rozpisovať. Načo? Vtedy bolo pre detičky všetko veľmi lacné, dnes sú detičky biznisom rovnako ako všetko do radu čo s nimi súvisí je len biznisom. Škôlky, jasle, lieky, lekár, dostupnosť táborov;), mimovyučovacích aktivít. A teda keď už prídu matematici na taký objav, že rodičovský príspevok je sociálna dávka a mala by byť jednotná, nech posúdia komplexne všetko so všetkým. A ak zjednotia, tak aspoň jednu dávku smerom nahor! A ja smerom nahor zatiaľ vidím len ich zodvihnutý prst. A pre mňa znamená, že horšie ešte len bude.

No, ale toto predsa nemôžeme poukazovať na túto vládu v porovnaní s minuloťou, hovoríme o zmene zriadenia a zmene všetkého ./nie je teraz podstatné pre koho dobrou pre koho zlou/....

RP zdvihli pre dve tretiny tých mamičiek, ktoré boli na nižšom príspevku, takže niekomu predsa a ani si neviem predstaviť ako práve títo majú komplexne posúdiť hneď všetko a na počkanie a prečo sme toľko nekritizovali ten RP nižší v predchádzajúcim období atď. atď. jednoducho socializmus je za nami ....

P.s. a ani si nepamätám, že by bolo všetko pre deti lacnejšie. Ináč sme žili, všetko fungovalo ináč a boli sme aj menej nároční /o veľa možnostiach sme ani nechyrovali/ a mali sme aj iný prístup k životu, k práci a starostlivosti k deťom ako teraz - aj to som ja videla v príspevku od Kvaky - ale teraz musíme posudzovať, čo je teraz a z čo máme k dispozícii.
gita
10.10.10,11:39
AJ ja považujem príspevok Kvaky za veľmi užitočný! Tiež patrím do tej generácie a chcem povedať, že na druhej materskej, hoci nejaký príspevok bol do 2 rokov dieťaťa, som vydržala len rok. Preto obdivujem dnešné mamičky, ktoré vydržia na materskej 3 roky! Veď tá žena, ak nejakú odbornosť má, určite ju stratí a tie rozmaznané detičky dať do škôlky v 3 rokoch, len chorľavejú. Mám dcéru v Španielsku a vnúčik bude mať v decembri 2 rôčky. Tam je materská 4 mesiace!, t. zn. že malý už rok chodí do opatrovateľského zariadenia, vôbec nie je chorý a je šikovný. Napriek tomu, že by som jej chcela pomôcť s opaterou, nemôžem, lebo mám dôchodok 262 Eur /VŠ, robím od r.1970/ a musím si zarobiť na živobytie. Preto ma momentálne rozčuľujú mamičky, ktoré si povedia : My budeme rodiť, ale dajte nám peniaze! To si môžu dovoliť len naši rómski spoluobčania
Kvaka
10.10.10,12:07
To Kvaka, čo si napísala, považujem za užitočné, a bolo to presne tak. Jednu poznámku však k rodičovským príspevkom. Rast cien všeličoho od tej doby po dnešok je niekoľkostopercentný, rast platov od tej doby po dnešok je niekoľkomálopercentný. A pokiaľ naše detičky prišli do školy na začiatku roku s kvetinkou pre učiteľku, domov si odniesli všetko potrebné bez toho, aby sme vytiahli peňaženku. Dnes? Ani sa nebudem rozpisovať. Načo? Vtedy bolo pre detičky všetko veľmi lacné, dnes sú detičky biznisom rovnako ako všetko do radu čo s nimi súvisí je len biznisom. Škôlky, jasle, lieky, lekár, dostupnosť táborov;), mimovyučovacích aktivít. A teda keď už prídu matematici na taký objav, že rodičovský príspevok je sociálna dávka a mala by byť jednotná, nech posúdia komplexne všetko so všetkým. A ak zjednotia, tak aspoň jednu dávku smerom nahor! A ja smerom nahor zatiaľ vidím len ich zodvihnutý prst. A pre mňa znamená, že horšie ešte len bude.
Keď porovnávaš, tak aj ja som niečo porovnala. Napr. RP a dôchodok. Keď som porovnávala podiel rodičovského príspevku a priemernej mzdy, tak mi to vychádza, že 500,- v roku 1975 bolo cca 22% priemernej mzdy a v roku 1981 to bolo 19% priemernej mzdy. Teraz ten navrhovaný rovnaký rodičovský príspevok 190€ je asi 25% priemernej mzdy. Mamičky navyše budú môcť popri tom aj pracovať. Nehovorím, že ak je matka odkázaná na jediný takýto príjem, že je to dosť. Riešením však aj v dávnej minulosti bolo opäť sa vrátiť do práce.
Keď porovnám nárast dôchodkov v % vyjadrení k priemernej mzde, tak neexistuje. Dôchodky niekedy tvorili okolo 46% priemernej mzdy, dnes ich podiel na mzde klesá. V roku 2008 to bolo 41,6%. Dôchodcovia ale vedia lepšie šetriť, varia, sú skromnejší, ale v prvom rade nepotrebujú toľko na oblečenie a na obutie na rozdiel od detičiek, ktoré neustále rastú.
Ja mám tiež vnúčatá, aj do školy chodia, vidím to, viem, koľko čo stojí.
Petra Nová
10.10.10,15:12
Dôchodky niekedy tvorili okolo 46% priemernej mzdy, dnes ich podiel na mzde klesá. V roku 2008 to bolo 41,6%. Dôchodcovia ale vedia lepšie šetriť, varia, sú skromnejší, ale v prvom rade nepotrebujú toľko na oblečenie a na obutie na rozdiel od detičiek, ktoré neustále rastú.
Ja mám tiež vnúčatá, aj do školy chodia, vidím to, viem, koľko čo stojí.
Tak, to zvýraznené ma zaujalo. Vo vládnom programe mohol byť bod: naučiť dôchodcov ešte väčšej skromnosti.:rolleyes: Veď blahobytu sa dočkajú v nebi.:---
mzdarka renca
10.10.10,15:49
Tak, to zvýraznené ma zaujalo. Vo vládnom programe mohol byť bod: naučiť dôchodcov ešte väčšej skromnosti.:rolleyes: Veď blahobytu sa dočkajú v nebi.:---

doplním, nielen dôchodcov, ty nevidíš, že stredná vrstva vymiera?:D ....... pomali, ale iste to speje k tomu, že budú len chudobní (aj keď na chudobu má vláda tiež svoj vzorec, ktorý sa odvíja od ŽM, ktorý je v reálnom živote na dve veci, ........ ) a veľmi bohatí?

toto, ale nie je novinkou tejto vlády, ono sa to deje už veľmi dlho:D

PS: ešte sa vrátim k pojmu chudoba;)


Chudoba ako sociálna udalosť, možnosti riešenia chudoby:
Za chudobu sa považuje taký stav, kedy nedostatok hmotných prostriedkov obmedzuje možnosti spotreby, nedostatok financií neumožňuje zabezpečovať základné životné potreby na primeranej úrovni.

absolútna:
nie sú naplnené zákl.potreby nevyhnutné na udržanie zákl.existencie (jedlo, ošatenie, bývanie).
Táto chudoba je príznačná pre rozvojové krajiny - Afrika

relatívna:
jedinec, rodina alebo soc. skupiny uspokojujú svoje potreby na výrazne nižšej úrovni ako je priemerná úroveň v danej spoloč, resp. štáte. Pre SR je príznačný tento druh chudoby.

subjektívna:
kto je v takejto situácii domnieva, že je chudobný, pretože nemôže uspokojovať svoje potreby podľa vlastných predstáv.

objektívna:
sú podľa názoru štátu uspokojené zákl. životné potreby na primeranej úrovni.
Petra Nová
10.10.10,16:09
Súhlasím s Tebou, a nielen stredná vrstva, ale aj ďalšie skupiny obyvateľstva, až na tých 10%, čo zvykne všetkým ostatným vládnuť.
Ak som reagovala na dôchodcov, tak len preto, že sa o nich písalo v príspevku.
buchač
10.10.10,16:26
Keď porovnávaš, tak aj ja som niečo porovnala. Napr. RP a dôchodok. Keď som porovnávala podiel rodičovského príspevku a priemernej mzdy, tak mi to vychádza, že 500,- v roku 1975 bolo cca 22% priemernej mzdy a v roku 1981 to bolo 19% priemernej mzdy. Teraz ten navrhovaný rovnaký rodičovský príspevok 190€ je asi 25% priemernej mzdy. Mamičky navyše budú môcť popri tom aj pracovať. Nehovorím, že ak je matka odkázaná na jediný takýto príjem, že je to dosť. Riešením však aj v dávnej minulosti bolo opäť sa vrátiť do práce.
Keď porovnám nárast dôchodkov v % vyjadrení k priemernej mzde, tak neexistuje. Dôchodky niekedy tvorili okolo 46% priemernej mzdy, dnes ich podiel na mzde klesá. V roku 2008 to bolo 41,6%. Dôchodcovia ale vedia lepšie šetriť, varia, sú skromnejší, ale v prvom rade nepotrebujú toľko na oblečenie a na obutie na rozdiel od detičiek, ktoré neustále rastú.
Ja mám tiež vnúčatá, aj do školy chodia, vidím to, viem, koľko čo stojí.
mimotemy
Veď hej , dôchodcovia si vystačia len s teplákmi a v cigánkach aby chodili ...:D

Pri tých deťoch by niekedy aj trošku skromnosti nezaškodilo ...tie moje nevynímajúc , občas to preháňajú .
Ale za svoje , za svoje už šantia . ;)
Aj na malinkú , ale čo už ??? :rolleyes:
Kvaka
10.10.10,16:37
mimotemy
Veď hej , dôchodcovia si vystačia len s teplákmi a v cigánkach aby chodili ...:D

Pri tých deťoch by niekedy aj trošku skromnosti nezaškodilo ...tie moje nevynímajúc , občas to preháňajú .
Ale za svoje , za svoje už šantia . ;)
Aj na malinkú , ale čo už ??? :rolleyes:
No dobre, tak to inak poviem. Dôchodcovia vedia lepšie hospodáriť, sú donútení, najmä tí s nízkymi dôchodkami. Tie sú niekedy aj pod úrovňou toho rodičovského príspevku. A čo sa týka detičiek, je pravda, že náklady na ich oblečenie a obutie sú tie najväčšie. Ale ruku na srdce, nezahŕňame ich množstvom nadbytočných hračiek? Niekedy sa nestačím čudovať, čo všetko tie detičky majú. Určite nielen za svoje, ale veľa krát aj za babkine a dedkove.
buchač
10.10.10,16:55
Hneď sa to krajšie číta , reálnejšie znie .
Aj keď som pochopil aj ten predošlý príspevok .
Danila
10.10.10,18:01
Hovorte si čo chcete, tá magická dnešná dátumová sila, tá údernejšia, a tuším, že aj krajšia poľovica slovače dnes nalomila aj nášho najsociálnejšieho pána ministra. Nič to, že je nedeľa, k národu čelom stáť aj vo sviatok je dôležité.:) Aj viac ešte na chvíľu zostane, aj prehodnocovať sa bude, aj premýšľať sa bude, aj......no ja som na výsosť spokojná. Chlapci naši, dievčence začínajú byť čoraz viac sebestačnejšie......;):)Čím to je, čím to je....:rolleyes:
martinaj
12.10.10,00:29
Myslím si, že porovnávať dobu "za mojich mladých čias" a dobu "tu a teraz" sa nedá. A už vonkoncom nie jednoduchým porovnaním súm (500 Kčs a xxx EUR). Tiež si myslím, že mamičky to majú ťažké v dnešnej dobe, a to nielen finančne. Staré mamy väčšinou pracujú, lebo sa predlžuje doba odchodu do dôchodku a tak im nemá kto pomôcť bez nároku na finančnú odmenu. A keď sa po RD chcú vrátiť do zamestnania, nie je zriedkavé, že ich tam čaká výpoveď alebo ponuka miesta na opačnom konci republiky. Ak žena po RD ešte len miesto hľadá a ak má navyše viac ako 1 dieťa, zákaz diskriminácie sem-zákaz diskriminácie tam, len vo výnimočných prípadoch sa nenájde vhodnejší kandidát. Aj keby v skutočnosti nedosahoval jej kvality.

A hlavne si myslím, že šetriť má vláda vo výdavkoch na réžiu ministerstiev a iných svojich inštitúcií. (Potrebujeme farebné tlačivá?...)

P.S. Prečo má štát právo uzatvárať dlhodobé a dokonca nevypovedateľné zmluvy? Hlavne v prípade, ak sú pre štát nevýhodné?
Kvaka
12.10.10,06:37
Myslím si, že porovnávať dobu "za mojich mladých čias" a dobu "tu a teraz" sa nedá. A už vonkoncom nie jednoduchým porovnaním súm (500 Kčs a xxx EUR). Tiež si myslím, že mamičky to majú ťažké v dnešnej dobe, a to nielen finančne. Staré mamy väčšinou pracujú, lebo sa predlžuje doba odchodu do dôchodku a tak im nemá kto pomôcť bez nároku na finančnú odmenu. A keď sa po RD chcú vrátiť do zamestnania, nie je zriedkavé, že ich tam čaká výpoveď alebo ponuka miesta na opačnom konci republiky. Ak žena po RD ešte len miesto hľadá a ak má navyše viac ako 1 dieťa, zákaz diskriminácie sem-zákaz diskriminácie tam, len vo výnimočných prípadoch sa nenájde vhodnejší kandidát. Aj keby v skutočnosti nedosahoval jej kvality.

A hlavne si myslím, že šetriť má vláda vo výdavkoch na réžiu ministerstiev a iných svojich inštitúcií. (Potrebujeme farebné tlačivá?...)

P.S. Prečo má štát právo uzatvárať dlhodobé a dokonca nevypovedateľné zmluvy? Hlavne v prípade, ak sú pre štát nevýhodné?
Máš pravdu, Martinaj, tie obdobia sa nedajú ani zďaleka porovnať. Ja si myslím, že sa máme teraz podstatne lepšie. Ale nájdem ti aj veľa ďalších, čo majú opačný názor. Tu ani tak nejde o porovnávanie doby. Len som chcela povedať, že rodičovský príspevok od svojho zavedenia bol a je sociálna dávka, nie je to náhrada nijakého príjmu. A ešte som chcela povedať, že v % vyjadrení výšky RP z priemernej mzdy je dnes táto dávka približne rovnaká ako bola kedykoľvek v minulosti, najmä keď zoberiem do úvahy údaje štatistických zisťovaní o raste priemernej mzdy, o raste, či poklese reálnej mzdy, o raste životných nákladov, aj o reálnej kúpyschopnosti obyvateľov. Mamičky to majú ťažké v dnešnej dobe, nielen finančne, súhlasím, a my sme to mali ešte ťažšie, to sa nezabúda. Výhoda teraz je v tom, že slobodne môžu vyjadriť svoj názor, vybojovať si lepšie postavenie, my sme museli byť ticho. Preto som aj ja za to, aby sa podmienky mamičiek zlepšili, aby im ten rodičovský príspevok nahradil aspoň časť ich výdavkov, veď kto by nechcel, aby sa deti jeho detí mali lepšie? Po návrate z rodičovskej dovolenky do práce by sa to malo od nového roku zlepšiť, čítala som, že zamestnávateľ bude povinný dať matkám nielen pôvodné pracovné miesto, ale aj vyššiu mzdu, ak sa počas jej RD na rovnakej pozícii mzda zvýšila.
Absolútne súhlasím s tým, že šetriť má vláda vo svojich výdavkoch, a to nielen na réžiu ministerstiev a iných svojich inštitúcií, ale najmä pri zadávaní zákaziek.
Danila
12.10.10,07:18
Máš pravdu, Martinaj, tie obdobia sa nedajú ani zďaleka porovnať. Ja si myslím, že sa máme teraz podstatne lepšie. Ale nájdem ti aj veľa ďalších, čo majú opačný názor. Tu ani tak nejde o porovnávanie doby. Len som chcela povedať, že rodičovský príspevok od svojho zavedenia bol a je sociálna dávka, nie je to náhrada nijakého príjmu. A ešte som chcela povedať, že v % vyjadrení výšky RP z priemernej mzdy je dnes táto dávka približne rovnaká ako bola kedykoľvek v minulosti, najmä keď zoberiem do úvahy údaje štatistických zisťovaní o raste priemernej mzdy, o raste, či poklese reálnej mzdy, o raste životných nákladov, aj o reálnej kúpyschopnosti obyvateľov. Mamičky to majú ťažké v dnešnej dobe, nielen finančne, súhlasím, a my sme to mali ešte ťažšie, to sa nezabúda. Výhoda teraz je v tom, že slobodne môžu vyjadriť svoj názor, vybojovať si lepšie postavenie, my sme museli byť ticho. Preto som aj ja za to, aby sa podmienky mamičiek zlepšili, aby im ten rodičovský príspevok nahradil aspoň časť ich výdavkov, veď kto by nechcel, aby sa deti jeho detí mali lepšie? Po návrate z rodičovskej dovolenky do práce by sa to malo od nového roku zlepšiť, čítala som, že zamestnávateľ bude povinný dať matkám nielen pôvodné pracovné miesto, ale aj vyššiu mzdu, ak sa počas jej RD na rovnakej pozícii mzda zvýšila.
Absolútne súhlasím s tým, že šetriť má vláda vo svojich výdavkoch, a to nielen na réžiu ministerstiev a iných svojich inštitúcií, ale najmä pri zadávaní zákaziek.V úvode musím zdôrazniť, že si vážim každý Tvoj príspevok, ak by mal niekto o tom pochybnosti.;) Ale pre vyváženie názorov nemám pocit, že každý, alebo väčšina sa má dnes lepšie. Ty sa máš podstatne lepšie, ja sa mám vcelku dobre, a ostatní sa práve hrabú v kontajneri, aby postrašili hlad. Tých desať percent vyvolených sa nadrelo na svojom majetku z tých ostatných, čo ho budovali. Aj dobu tú a teraz túto viem zrovnať. Školstvo bolo pre deti zadarmo a vychovalo veľa perfektných odborníkov. Nemocnice nás prijali bez kufrov a peňaženiek/pokiaľ sme sami nechceli prilepšenie, lebo človek už je raz taký./ Namiesto tety Viery Bálintovej naše vnúčatá pozerajú strašidlá a celebrity. A aby som bola celkom konkrétna ako to vidím ja dnes, odkážem niečo našim vo vláde.
Pán minister Krajcer, posledná Smotánka je už riadne cmarová. Chýbal Vám úsmev na tvári a spokojnosť, nehazardujte so zdravím, naša kultúra Vás neuveriteľne citeľne potrebuje ako osvietiteľa. Berte si príklad z nášho pána ministra Miškova. Aj keď nič neurobí, aspoň za toľké prachy daňových poplatníkov nič nepokazí.
Krásny úsmev, biele zuby,
to sa všetkým dievkam ľúbi.:)
Ladný krok sťa Lambada,
jednoducho, PARÁDA!
Po každej Smotánke musia na východe v hladových dolinách pookriať z toľkej rozšafnosti. Vymeňte to prosím za Šípkovú Ruženku. Princov už máme, možno sa prebudí do krajšieho zajtrajška.;)
evina
12.10.10,08:02
Osobne si myslím, že porovnávať dve rozdielne doby je veľmi ťažko. Ak sa mi napríklad zhorší finančná situácia v rodine, môžem nostalgicky spomínať, že bola lepšia ...horšia.... porovnávať ťažko - jednoducho musím brať vždy do úvahy zmenené podmienky ináč neprežijem. Každá doba má svoje pozitíva a negatíva.

Ja som to tu už písala, za socializmu sa mne žilo dobre, mala som prácu slušné peniaze vyštudovala som a uznávam, že za tej doby v mnohých veciach bolo školstvo /zdravotníctvo určite nie/ lepšie.

Faktom, ale podľa mňa zostáva to, že to "zadarmo" školstvo, zdravotníctvo, rozprávky o červenej karkulke by jednoducho nebolo ďalej ani bez zmeny v 1989. Veď podmienky sa nezmenili len u nás, ale celosvetovo a my nie sme vo vzduchoprázdne.
Áno školstvo síce nie je zadarmo, ale naše deti majú neskutočne neporovnateľné možnosti v štúdiu napríklad- to, že niekto povie áno ale nie všetci si to môžu dovoliť - jasné, ale ani vtedy si nemohli všetci dovoliť študovať na Vysokých školách .
Súhlasím s Kvakou, čo napísala - ona sa vlastne podľa mňa vrátila do minulej doby, lebo príspevky predtým poukazovali na lepšie časy v minulosti a chcela poukázať na to, že mladí rodičia to nemali nikdy skutočne ľahké, ale napriek tomu majú dnes neporovnateľné možnosti získať viac a pre objektivitu aj neporovnateľné nároky, čo však považujem v mnohom za správne. Zas poviete, že nie všetci - samozrejme tak to predsa ale funguje všade a vo všetkom, preto v mnohých oblastiach pre tých ktorí objektívne nemôžu sú zavedené solidárne prístupy a pre tých ktorí môžu a nerobia ...nuž..., že nie sú postačujúce - to je predsa na dlhú a dlhú debatu, že prečo ....a môžme začať od socializmu ;)

A na záver jednu poznámku - samozrejme oblasť celebrít ...no nebudem komentovať, škoda rečí, kto u nás ňou je....ale aj v dobe minulej sme sa museli pozerať na tých horných v čom sa vozia, ako žijú, aké majú domy, aké majú možnosti, aj vtedy sa spústa vecí dala vybaviť len cez známych na ÚV atď. atď. ....

Za slobodu sme zaplatili niektorými negatívami, ale za všetko sa platí. To, že niektorí povedia ďakujeme nepotrebujeme takú slobodu - nuž v žiadnom zriadení a v žiadnej dobe neboli všetci spokojní a spravodlivo uspokojení....a nakoniec - tým mamičkám nič nezobrali, 2/3 pridali, 1/3 ponechali a snažia sa pripraviť ďalšie pozitívne opatrenia:)
Llívia
12.10.10,09:14
...Po návrate z rodičovskej dovolenky do práce by sa to malo od nového roku zlepšiť, čítala som, že zamestnávateľ bude povinný dať matkám nielen pôvodné pracovné miesto, ale aj vyššiu mzdu, ak sa počas jej RD na rovnakej pozícii mzda zvýšila...
Môžeš uviesť zdroj, alebo aspoň ako si to zvýšenie mzdy na rovnakej pozícii predstavujú (či sa to bude porovnávať u konkrétneho zamestnávateľa, alebo podľa nejakých štatistických údajov)?
Danila
12.10.10,11:10
To evina, presne, ako hovoríš. Každý lyšiak svoj chvost chváli. A sýty často hladnému neverí. Ja som už spomenula, že sa nemám zle. Narodila som sa asi celkom určite, keď mali sudičky vcelku dobrú náladu. Skôr sa snažím preto hovoriť jazykom tých, u ktorých sudičky čerpali náhradné voľno. A podľa môjho skromného názoru ich nie je málo. Sloboda si vyžiadala krutú daň. Dnes už sa rozmáha pasenie našich dievčat vo veľkom, autá vybuchujú na objednávku na každom sídlisku, drogy sú celosvetovo nezvládnuteľným problémom, mocní už nepotrebujú ani kultivovaný jazyk, ani viazanku, ako prejav úcty ku svojim platiteľom, nožnice sú roztvorené nebývalým spôsobom, teória o bezdomovcoch, že si to spôsobili vlastným pričinením stojí na vode, lebo exekúcie a výpalníci sú dôsledkom nezamestnanosti, na rozdiel od doby, keď mal každý zabezpečenú prácu. Evina, svet a priorita peňazí v rukách zopár nenažraných je krutá daň za kúsok slobody, často vnímanej ako výlet do Pandorfu.....:rolleyes:. Ja a Ty sme názorovo vlastne rub a líc tej istej mince. Že sa moja aj Tvoja strana ligoce viac, ako tá tej čím ďalej hladnej podskupiny nemení nič na veci, že naše priority sú rozdielne. To však nemusí byť dôvodom na konfrontáciu, ale hľadanie únosného dialógu s našími najsamvrchnejšími, ktorí nás aj tak majú v paži. Moja babička hovorievala: Beda mužom, ktorým žena vládne!:) To len aby som nebolamimotemy.
evina
12.10.10,12:16
To evina, presne, ako hovoríš. Každý lyšiak svoj chvost chváli. A sýty často hladnému neverí. Ja som už spomenula, že sa nemám zle. Narodila som sa asi celkom určite, keď mali sudičky vcelku dobrú náladu. Skôr sa snažím preto hovoriť jazykom tých, u ktorých sudičky čerpali náhradné voľno. A podľa môjho skromného názoru ich nie je málo. Sloboda si vyžiadala krutú daň. Dnes už sa rozmáha pasenie našich dievčat vo veľkom, autá vybuchujú na objednávku na každom sídlisku, drogy sú celosvetovo nezvládnuteľným problémom, mocní už nepotrebujú ani kultivovaný jazyk, ani viazanku, ako prejav úcty ku svojim platiteľom, nožnice sú roztvorené nebývalým spôsobom, teória o bezdomovcoch, že si to spôsobili vlastným pričinením stojí na vode, lebo exekúcie a výpalníci sú dôsledkom nezamestnanosti, na rozdiel od doby, keď mal každý zabezpečenú prácu. Evina, svet a priorita peňazí v rukách zopár nenažraných je krutá daň za kúsok slobody, často vnímanej ako výlet do Pandorfu.....:rolleyes:. Ja a Ty sme názorovo vlastne rub a líc tej istej mince. Že sa moja aj Tvoja strana ligoce viac, ako tá tej čím ďalej hladnej podskupiny nemení nič na veci, že naše priority sú rozdielne. To však nemusí byť dôvodom na konfrontáciu, ale hľadanie únosného dialógu s našími najsamvrchnejšími, ktorí nás aj tak majú v paži. Moja babička hovorievala: Beda mužom, ktorým žena vládne!:) To len aby som nebolamimotemy.

Aké sú naše priority - myslím teraz nás dvoch, Danila podľa môjho skromného názoru vôbec nevieme vzájomne posúdiť. Tu na tejto stránke sme vyjadrili zopár myšlienok na svet a život, nikdy sme presne nehovorili o osobných prioritách a nedajú sa ani presne vyčítať medzi riadkami do dôsledkov.
Ja osobne si myslím, že nekonfrontujem, len vyjadrujem svoj názor, ktorý nemusí byť vždy rovnaký s Tvojím, iným atd´.neznamená to nič viac ani menej .
Ja jednoducho nevidím terajší svet taký tragický ako Ty, lebo okrem tých nežiadúcich vecí je v dnešnej dobe veľa tých nových pekných a snažím sa ich spomenúť hlavne kvôli našim mladým.
Nechválim viac alebo menej tú ktorú dobu - takže metafora každý lišiak svoj chvost chváli u mňa neplatí. Chcem skôr poukázať, že život nie je ani čierny ani biely a každá doba má svoje plus alebo mínus a za všetky terajšie mínusy nemôže terajšia vláda :D . Plusom minulej doby akože bolo to, že každý má prácu ale niektorí ju mali napr. s vysokoškolským vzdelaním aj v baniach prípadne pracovných táboroch....No ale k tomu sa už nebudem vracať, je to chvalabohu za nami....skrátka tých, u ktorých mali sudičky voľno bolo vždy bohužiaľ v každej dobe....a niektoré z tých daní slobody existovali aj v tedy, len sme o nich neboli natoľko informovaní:).

P.s. Za konfrontáciu s našimi najvyššími som...ale konfrontácia pre mňa znamená vyjadriť nesúhlas, ale zároveň dať aj návrhy ako ináč, a to na svojej úrovni robím stále :D...
durisovad
12.10.10,12:43
Drahi poradaci, je vobec nejaka sanca, ze si vlada nase pripomienky tu uvedene aspon vsimne?
evina
12.10.10,13:00
Drahi poradaci, je vobec nejaka sanca, ze si vlada nase pripomienky tu uvedene aspon vsimne?

Som presvedčená, že minimálne J.M. Poradu číta naďalej:) My si však nemôžeme myslieť, že všetko je tak a nijak inak... To, že máličko vypočuli ľud je predsa dôkazom ponechaný vyšší RP aspoň tým, ktorí ho už majú.

No a moje pravicové zmýšľanie však spočíva práve v tom, že človek sa v maximálnej možnej miere a v rámci svojich schopností a možností má postarať maximálne sám o seba, lebo žiadna vláda ho nikdy naplno nepočúvala a ani počúvať nebude:rolleyes:
Kvaka
12.10.10,13:27
Môžeš uviesť zdroj, alebo aspoň ako si to zvýšenie mzdy na rovnakej pozícii predstavujú (či sa to bude porovnávať u konkrétneho zamestnávateľa, alebo podľa nejakých štatistických údajov)?
Je to v návrhu novely zákonníka práce, mám to zo zdroja: http://aktualne.centrum.sk/ekonomika/slovensko-a-ekonomika/clanek.phtml?id=1217518

Citujem z článku:Rovnaké práva pre matky

Keď sa matka vráti po rodičovskej späť do práce, musí jej zamestnávateľ poskytnúť rovnaké pracovné miesto. Po novom ale bude mať nárok aj na rovnaké práva. Týka sa to aj platu.

Ak sa napríklad matka, ktorá zarábala pred rodičovskou 500 eur mesačne, po troch rokoch vracia do práce, musí dostať aspoň 500 eur. Ak ale napríklad jej kolegyni na rovnakej pozícii zvýšili plat na 550 eur, musí dostať toľko isto aj mamička.
durisovad
12.10.10,13:29
A ako sa budu riesit pripady, ak povodny zamestnavatel po troch rokoch uz nebude existovat?
marjankaj
12.10.10,13:38
A ako sa budu riesit pripady, ak povodny zamestnavatel po troch rokoch uz nebude existovat?

Veľmi ťažko.:confused:
evina
12.10.10,13:40
A ako sa budu riesit pripady, ak povodny zamestnavatel po troch rokoch uz nebude existovat?

No veď my nie sme ministri :D

No asi tak isto, ako všetkých ostatných z firmy odchádzajúcich pri zániku...
durisovad
12.10.10,13:46
Podla mojho nazoru taketo ustanovenie malo opodstatnenie v case socializmu, ked boli fabriky stabilne niekolko desatroci. Teraz mi to pripada len ako lacne gesto na zaslepenie oci.
Kvaka
12.10.10,13:46
Som presvedčená, že minimálne J.M. Poradu číta naďalej:) My si však nemôžeme myslieť, že všetko je tak a nijak inak... To, že máličko vypočuli ľud je predsa dôkazom ponechaný vyšší RP aspoň tým, ktorí ho už majú.
Neviem, čo všetko pán Mihál číta, ale ak môžem, ešte vyjadrím svoj názor na predčasných dôchodcov. Teraz, keď sa zníženie RP matkám s tým vyšším príspevkom posúdilo ako retroaktívne, keďže pri stanovení výšky RP sa vychádzalo z predpisov účinných do novely, mal by sa považovať za retroaktívny aj zákaz súbehu práce u predčasných dôchodcov, ak sa im neposkytne adekvátna náhrada za krátenie dôchodku. Pretože ak dobre rozumiem zákonu, im sa po pozastavení vyplácania dôchodku nikdy nevráti to krátenie o 0,5% za každých 30 dní, ktoré im chýbali do dôchodkového veku. Ak bude predčasný dôchodca ďalej pracovať a teda nebude môcť poberať dôchodok, dopočíta sa mu dôchodok za prácu od 1.3.2011 len zvýšením o súčet OMBxADH. Ak však bude pracovať riadny dôchodca bez poberania dôchodku, tomu sa okrem tohto dopočítania, pridá ešte 0,5% za každých 30 dní práce bez poberania dôchodku. Prečo to takto nie je aj u predčasných dôchodcov? Ak to niekde riešené je, prosím o vysvetlenie.
evina
12.10.10,14:02
Podla mojho nazoru taketo ustanovenie malo opodstatnenie v case socializmu, ked boli fabriky stabilne niekolko desatroci. Teraz mi to pripada len ako lacne gesto na zaslepenie oci.
Určite si nemyslím, že je to prázdne gesto, minimálne pre tých, ktoré firmy fungujú ďalej alebo majú svojich nástupcov. No a u tých, ktoré sa medzitým zrušia by pracovníčka musela odísť aj keby nebola na materskej...

P.s. fabriky stabilné neboli desaťročia - udržovali sa stabilné;)
durisovad
12.10.10,14:36
Určite si nemyslím, že je to prázdne gesto, minimálne pre tých, ktoré firmy fungujú ďalej alebo majú svojich nástupcov. No a u tých, ktoré sa medzitým zrušia by pracovníčka musela odísť aj keby nebola na materskej...

P.s. fabriky stabilné neboli desaťročia - udržovali sa stabilné;)
Ja som v takej "stabilne udrziavanej" fabrike odpracovala 35 rokov.
Danila
12.10.10,15:38
To evina, moje jediné želanie, čo do rozmeru verejnospoločenského je takéto:
Pre mňa, za mňa si nabaľte svoje kontá do stociferných čísiel. Ale dokážte to tak, aby za Vami nestálo hejno hladných krkov, ktorým ste stiahli opasky na poslednú dierku. Vo Francúzku je pravicová vláda. A na nohách je väčšia polovica národa. Aby zastavila tých nenažrancov v centrálbankách a ich prisluhovačov.

To Kvaka, sú to racionálne príspevky o predčasných dôchodcoch, ktoré dávno dozreli na urgentné riešenie. Tie by pán Mihál mohol minimálne zarámovať a posunúť jeho šarmantnej upracovanej tajomníčke, aby ich sumarizovala. Je to diskriminácia najhrubšieho zrna, sú najošklbanejší z ošklbaných. A ten výplod o tom, že sa nemôžu dobrovoľne pripoistiť mohol vymyslieť len týpek, ktorý má svokru na predčasnom dôchodku, a nevie ako sa jej zbaviť....:rolleyes:
evina
12.10.10,15:46
To evina, moje jediné želanie, čo do rozmeru verejnospoločenského je takéto:
Pre mňa, za mňa si nabaľte svoje kontá do stociferných čísiel. Ale dokážte to tak, aby za Vami nestálo hejno hladných krkov, ktorým ste stiahli opasky na poslednú dierku. Vo Francúzku je pravicová vláda. A na nohách je väčšia polovica národa. Aby zastavila tých nenažrancov v centrálbankách a ich prisluhovačov.

To Kvaka, sú to racionálne príspevky o predčasných dôchodcoch, ktoré dávno dozreli na urgentné riešenie. Tie by pán Mihál mohol minimálne zarámovať a posunúť jeho šarmantnej upracovanej tajomníčke, aby ich sumarizovala. Je to diskriminácia najhrubšieho zrna, sú najošklbanejší z ošklbaných. A ten výplod o tom, že sa nemôžu dobrovoľne pripoistiť mohol vymyslieť len týpek, ktorý má svokru na predčasnom dôchodku, a nevie ako sa jej zbaviť....:rolleyes:

No a tu sme sa zhodli. Áno neverím, že vládam ide predovšetkým o blaho ľudí, ale ide o to ako umožnia žiť slušne aj ľuďom. A v druhu tej vlády sa líšime. Táto pravicová vláda musela teraz objektívne priškripnúť opasky lebo štát nemá peniaze. Existuje množstvo dôvodov prečo ich nemá, každý si myslíme svoje....ale jednoducho viem, že požičiavať a rozdávať sa nedá donekonečna. Oproti Francúzsku si môžeme postaviť Grécko a sme doma. jedinou smolou je, že v živote bohužiaľ nefunguje zlatá stredná cesta.
kukučka
12.10.10,16:33
a naozaj tých peňazí niet, alebo je to 100x opakovaná lož?
evina
12.10.10,16:37
a naozaj tých peňazí niet, alebo je to 100x opakovaná lož?

Ak myslíš konkrétne kešovo niet - na tom asi jedinom sa zhodli všetci /len nie na postupoch konsolidácie/...

ak myslíš koľko mohlo byť kdyby :D....no to je otázka:confused:
pavol54
12.10.10,17:28
Drahi poradaci, je vobec nejaka sanca, ze si vlada nase pripomienky tu uvedene aspon vsimne?
Nie, a prečo? To je odmena za to že nevyhrali voľby a aj tak sú pri moci. Myslíš si že by chceli niečo spraviť. Ak áno tak nech idú po tých o ktorých tvrdili celé štyri roky že kradli a kedy to bude (asi 31 novembra ) Prečo sa nespýtajú aspoň tých nových 30 milionárov ako zdanili svoj majetok ktorý získali určite legálne. Nikdy lebo psí hlas do neba nejde.
Danila
12.10.10,17:42
No a tu sme sa zhodli. Áno neverím, že vládam ide predovšetkým o blaho ľudí, ale ide o to ako umožnia žiť slušne aj ľuďom. A v druhu tej vlády sa líšime. Táto pravicová vláda musela teraz objektívne priškripnúť opasky lebo štát nemá peniaze. Existuje množstvo dôvodov prečo ich nemá, každý si myslíme svoje....ale jednoducho viem, že požičiavať a rozdávať sa nedá donekonečna. Oproti Francúzsku si môžeme postaviť Grécko a sme doma. jedinou smolou je, že v živote bohužiaľ nefunguje zlatá stredná cesta.Evina, ako spokojne by som sa lúčila so životom, keby mi najzlatejší Vilo z Modrého neba vybavil urobiť kontrolu účtovníctva vo firme, ktorú si sama vyberiem. A určite neuhádneš, ktorá pokladnička by to bola.:) Robila by som zadara do úmoru. Prizvala by som osobne Teba ako predsedu škodovej komisie. Ak by boli trestnoprávne postihnuteľní, akože nie sú, tak by sme konečne zistili, ktorých by sa krútilo za mriežkami nie zo zlata viac. A mám na Teba jedinú prosbu. Slovíčko objektívny si trošku pri tejto vláde zdevalvovala. Tak odpusť mi, prosím, toto konštatovanie.;)Ja Ti dpúšťam. Vynahradil mi tie moje útrapy za dnešným monitorom strelený Matovič. On ako jedinec je na smiech, keby to celé okolo neho nebolo priam do plaču. Odkaz vláde, dajte ho urgentne vyšetriť, lebo objektívne je nadoraz a subjektívne si to ešte neuvedomuje.:rolleyes:
durisovad
12.10.10,19:02
Pokial nebude akakolvek vlada povazovat za suprema lex blaho obcanov, marne je nase namahanie.
Melnick
12.10.10,20:25
http://img.topky.sk/big/288391.jpg/sas-odbory-fico-platy-nizsie-SITA.jpg

Ježiši ,:eek: nepripomína Vám to vojnu gangov? To čo je?!!!!!! Zobudila som sa, alebo ešte stále spím?
Melnick
12.10.10,21:00
AJ ja považujem príspevok Kvaky za veľmi užitočný! Tiež patrím do tej generácie a chcem povedať, že na druhej materskej, hoci nejaký príspevok bol do 2 rokov dieťaťa, som vydržala len rok. Preto obdivujem dnešné mamičky, ktoré vydržia na materskej 3 roky! Veď tá žena, ak nejakú odbornosť má, určite ju stratí a tie rozmaznané detičky dať do škôlky v 3 rokoch, len chorľavejú. Mám dcéru v Španielsku a vnúčik bude mať v decembri 2 rôčky. Tam je materská 4 mesiace!, t. zn. že malý už rok chodí do opatrovateľského zariadenia, vôbec nie je chorý a je šikovný. Napriek tomu, že by som jej chcela pomôcť s opaterou, nemôžem, lebo mám dôchodok 262 Eur /VŠ, robím od r.1970/ a musím si zarobiť na živobytie. Preto ma momentálne rozčuľujú mamičky, ktoré si povedia : My budeme rodiť, ale dajte nám peniaze! To si môžu dovoliť len naši rómski spoluobčania

FUJ !!!
Melnick
13.10.10,07:06
A ešte niečo mimotemy: Keď všetci obyčajní ľudia budú mať takéto super obleky od Versaceho, Huga Bossa, Cerrutiho ..., ako majú páni na obrázku s transparentom, ja sa fakt o osud nášho národa prestávam obávať. Veď ten obyčajný človek si vlastne ani nemá na čo sťažovať.
Danila
13.10.10,07:09
http://img.topky.sk/big/288391.jpg/sas-odbory-fico-platy-nizsie-SITA.jpg

Ježiši ,:eek: nepripomína Vám to vojnu gangov? To čo je?!!!!!! Zobudila som sa, alebo ešte stále spím?
Z chuti som sa konečne na Porade rozosmiala. A to len Ty dokážeš Tvojim neopakovateľným šarmom. Gangy? He,he, na jednej strane tí, čo im berú z posledného, a melú rovnako z posledného. Na druhej strane Matovič a jemu podobní, čo vymenili balónik za transparent.;)
Matovičovi odpoviem ja, z tej druhej strany barikády.:)
Nebolo veľa dôvodov na podobné pochody, lebo si tam nebol Ty a Tebe podobní.:rolleyes:
Melnick
13.10.10,07:12
Síce súhlasím s Tvojim výrokom, že som šarmantná, no ale neurob tak, keď je to pravda. :D:D:D
Llívia
13.10.10,07:21
mimotemy
A ešte niečo mimotemy: Keď všetci obyčajní ľudia budú mať takéto super obleky od Versaceho, Huga Bossa, Cerrutiho ..., ako majú páni na obrázku s transparentom, ja sa fakt o osud nášho národa prestávam obávať. Veď ten obyčajný človek si vlastne ani nemá na čo sťažovať.
Tí obyčajní sú už tam, kde chceli byť a majú super obleky od toho či oného. Už sa môžem prestať báť? :rolleyes::D:)
Tweety
13.10.10,07:29
A ešte niečo mimotemy: Keď všetci obyčajní ľudia budú mať takéto super obleky od Versaceho, Huga Bossa, Cerrutiho ..., ako majú páni na obrázku s transparentom, ja sa fakt o osud nášho národa prestávam obávať. Veď ten obyčajný človek si vlastne ani nemá na čo sťažovať.
Nevidím v tom oblečeni problém, ak na to majú, prečo to neukázať, aj predch. boli na tom dobre, len to tak nedávali najavo, aby nebodaj neboli vzdialení od sociálnosti, oni mali napr. len super drahé hodinky, alebo luxusné vily... A odborári vtedy predsa štrajkovať nemohli, lebo bola podpísaná zmluva ( o neúčtočení).
Melnick
13.10.10,07:41
mimotemy
Tí obyčajní sú už tam, kde chceli byť a majú super obleky od toho či oného. Už sa môžem prestať báť? :rolleyes::D:)


Pôvodca textu príspevku: gita http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/147675-navrh-odporucania-novej-vlade-post1530473.html#post1530473)
AJ ja považujem príspevok Kvaky za veľmi užitočný! Tiež patrím do tej generácie a chcem povedať, že na druhej materskej, hoci nejaký príspevok bol do 2 rokov dieťaťa, som vydržala len rok. Preto obdivujem dnešné mamičky, ktoré vydržia na materskej 3 roky! Veď tá žena, ak nejakú odbornosť má, určite ju stratí a tie rozmaznané detičky dať do škôlky v 3 rokoch, len chorľavejú. Mám dcéru v Španielsku a vnúčik bude mať v decembri 2 rôčky. Tam je materská 4 mesiace!, t. zn. že malý už rok chodí do opatrovateľského zariadenia, vôbec nie je chorý a je šikovný. Napriek tomu, že by som jej chcela pomôcť s opaterou, nemôžem, lebo mám dôchodok 262 Eur /VŠ, robím od r.1970/ a musím si zarobiť na živobytie. Preto ma momentálne rozčuľujú mamičky, ktoré si povedia : My budeme rodiť, ale dajte nám peniaze! To si môžu dovoliť len naši rómski spoluobčania

Jasné Llívia, neboj sa a gita sa tiež nemusí báť. Veď nech si z dôchodku nekupuje v jednom mesiaci dvoje značkových šiat, ale nech sa uskromní a kúpi si iba jedny!!!! Veď s kabelou stoja iba 4.315 € .

Do paroma, hľadám tie dve nuly z gitinho dôchodku a nie a nie ich nájsť ,v ktorom to bolo príspevku .
jar88
13.10.10,08:00
Ja som v takej "stabilne udrziavanej" fabrike odpracovala 35 rokov.
No tak to vysvetľuje všetko.
Ešte si zabudla napísať, že si tých 35 rokov čítala len Pravdu, Rudé právo, Zmenu, Život a Ženu.
-------------------------------------------------------------------
Zabudla si napísať, ako sa tá tvoja firma volala a čo také užitočné, pre nás vyrábala.
(že by to boli nejaké dôležité strojárne ????)
ZTS - T55, T55A, a ostatné ....
Melnick
13.10.10,08:30
No tak to vysvetľuje všetko.
Ešte si zabudla napísať, že si tých 35 rokov čítala len Pravdu, Rudé právo, Zmenu, Život a Ženu.
-------------------------------------------------------------------
Zabudla si napísať, ako sa tá tvoja firma volala a čo také užitočné, pre nás vyrábala.
(že by to boli nejaké dôležité strojárne ????)
ZTS - T55, T55A, a ostatné ....

To čo bolo pre Slovač zlé, s radosťou uchmatli iní. :mad::mad::mad: A idúúúúúúú.........
Danila
13.10.10,08:32
No tak to vysvetľuje všetko.
Ešte si zabudla napísať, že si tých 35 rokov čítala len Pravdu, Rudé právo, Zmenu, Život a Ženu.
-------------------------------------------------------------------
Zabudla si napísať, ako sa tá tvoja firma volala a čo také užitočné, pre nás vyrábala.
(že by to boli nejaké dôležité strojárne ????)
ZTS - T55, T55A, a ostatné ....Vitaj jardo, to ťa tak dlho držali v centrále? Čo nové Ti pošepol tabuľkový? Nech vieme.....;);)
účtovník 007
13.10.10,08:48
To čo bolo pre Slovač zlé, s radosťou uchmatli iní. :mad::mad::mad: A idúúúúúúú.........

Majka, za toto 100 bodov.A nie, že s radosťou, ale dychtivo,chamtivo a hlavne rýchlo, aby sme náhodou z tej protisocialistickej agónie nevytriezveli a nerozmysleli si to. Ale zdá sa, že my sme z tej protisocialistickej agónie nevytriezveli dodnes.
Hlavne sa nezačnite do mňa navážať všetci, čo pri slove socializmus dostávate triašku. Nie som zástanca socializmu, ale zdravého rozumu.
Každá doba nesie so sebou prvky dobré i zlé, lenže tu sa nám tlačí do hláv, že v tej dobe bolo všetko zlé. Iba hlupák uverí, že to tak skutočne bolo.
účtovník 007
13.10.10,08:54
Ja by som odporúčala novej vláde, aby zrušila anomáliu, že za neobrábanie pôdy dostávajú poľnohospodári dotácie.
jar88
13.10.10,09:03
To čo bolo pre Slovač zlé, s radosťou uchmatli iní. :mad::mad::mad: A idúúúúúúú.........
A čo také zaujímavé ti s radosťou uchmatli iní ????
jar88
13.10.10,09:06
Vitaj jardo, to ťa tak dlho držali v centrále? Čo nové Ti pošepol tabuľkový? Nech vieme.....;);)
Ty si nevieš predstaviť niekoho, kto nestojí na strane zlepenca a ani na strane ficovcov. Ty si nedokážeš predstaviť vlastný názor?
Llívia
13.10.10,09:08
Ja by som odporúčala novej vláde, aby zrušila anomáliu, že za neobrábanie pôdy dostávajú poľnohospodári dotácie.
To nedostávajú práve za to, že neobrábajú = nič neprodukujú, aby sa zmestili do nejakých "tabuliek produkcie" podľa EÚ, aby nemali nadprodukciu a nekonkurovali iným poľnohospodárom v EÚ? :eek:
Llívia
13.10.10,09:09
Účtovník 007, k tvojmu príspevku č. 314 posledné 2 vety: mne v tej dobe bolo len a len dobre. :)
jar88
13.10.10,09:15
Majka, za toto 100 bodov.A nie, že s radosťou, ale dychtivo,chamtivo a hlavne rýchlo, aby sme náhodou z tej protisocialistickej agónie nevytriezveli a nerozmysleli si to. Ale zdá sa, že my sme z tej protisocialistickej agónie nevytriezveli dodnes.
Hlavne sa nezačnite do mňa navážať všetci, čo pri slove socializmus dostávate triašku. Nie som zástanca socializmu, ale zdravého rozumu.
Každá doba nesie so sebou prvky dobré i zlé, lenže tu sa nám tlačí do hláv, že v tej dobe bolo všetko zlé. Iba hlupák uverí, že to tak skutočne bolo.
Že by tretia cesta ?
------------------------------------------------------
Ja si tiež nemyslím že v socializme nebolo nič dobré.
V socializme bolo dobré napríklad to, ak sa ti podarilo niečo zohnať.
Potom ešte bolo dobré, ak sa ti podarilo nájsť niekoho, kto to nevedel zohnať a ešte lepšie bolo, ak si zohnal niekoho, kto nevedel zohnať to čo ty, ale vedel zohnať niečo, čo si ty nevedel zohnať.
----------------------------------------------------------
Taký super výhodný výmenný obchod.
Bolo to niečo úžasné. Každému sa to páčilo a preto to u nás prežíva dodnes.
MarcelkaT
13.10.10,09:24
A čo také zaujímavé ti s radosťou uchmatli iní ????

Nebuď zvedavý, ;)lebo budeš skoro starý.
Napní svoj rozumček a trošku porozmýšľajjjjjjjjjj........
účtovník 007
13.10.10,09:46
Ja si tiež nemyslím že v socializme nebolo nič dobré.
V socializme bolo dobré napríklad to, ak sa ti podarilo niečo zohnať.
Potom ešte bolo dobré, ak sa ti podarilo nájsť niekoho, kto to nevedel zohnať a ešte lepšie bolo, ak si zohnal niekoho, kto nevedel zohnať to čo ty, ale vedel zohnať niečo, čo si ty nevedel zohnať.
----------------------------------------------------------
Taký super výhodný výmenný obchod.
Bolo to niečo úžasné. Každému sa to páčilo a preto to u nás prežíva dodnes.

Áno, toto bol neduh toho obdobia a vypichol si ho správne.
Ale to nič nemení na fakte, že tá doba mala svoje pozitíva. Ťažko však diskutovať na takúto tému, ak je niekto presvedčený, že zlé-zlé a zlé.
Práve tento neduh bol námetom na skvelé filmy, ktoré ja napríklad mám veľmi rada. Nielen pre herecké kvality. Tu môžeš začať polemizovať, aké boli tie filmy nekvalitné, aké herecké obsadenie, že boli o ničom...a sme v bludnom kruhu. Pre mňa áno, pre Teba nie.
Už sa budem opakovať, ale ja sa riadim tým, že rozumný človek si z dobrého zoberie pre seba to dobré, z hlúpostí sa poučí a zlé neopakuje.
pavol54
13.10.10,09:57
Ja by som odporúčala novej vláde, aby zrušila anomáliu, že za neobrábanie pôdy dostávajú poľnohospodári dotácie.
To si ma teraz urazila viac ako náš extrémista, Ty si myslíš že ak mám ešte teraz na poli pol metra vody že nemôžem orať a siať tak som ju na jar neobrobil a čo som pozbieral? Alebo si myslíš že ak nepestujem obiloviny, olejniny a strukoviny tiež nemám nárok na podporu po záplavách aj keby som utrpel škodu aj viac ako 2000 €? Drahá moja nevieš o čom píšeš. Veď tá dotácia ide z veľkej časti do obecných daní to asi nevieš že? Akú ty platíš daň zo svojho výrobného prostriedku?
účtovník 007
13.10.10,10:06
Zle si ma pochopil. Nikde som nepísala o dotáciách po záplavách, o siatí obilovín...to si kde našiel v mojom príspevku. Ja som iba podotkla, že nechať ležať pôdu ľadom, aby sme nemali nadprodukciu a dodržali predpisy EU(kde iné štáty poskytujú poriadne dotácie svojim poľnohospodárom) je nesprávne. A za toto neobhospodarovanie, ponechanie polí zarastených burinou dostávať peniaze pokladám za anomáliu. V oblasti kde žijem, bola pôda obrábaná stáročia, dnes samé burinou porastené planiny, ktoré nik ani nepokosí. Ja som práve za podporu obrábania polí, podporu a znovuvzkriesenie poľnohospodárstva.
O poľnohospodároch, ktorí obhospodarujú nejaké tie ha a ich dotáciách som vôbec nehovorila.
Napríklad, keby tak vinohradníci prehovorili. Ponúknuté obrovské finančné balíky za nepestovanie, len aby mohol dopestovať iný v inej krajine a sem doviezť a ešte vo svojej krajine dostáva dotácie o akých naši vinohradníci môžu iba snívať. To je anomália o ktorej som písala.

mimotemy Žasnem pavol54, ako si dokázal moju vetu zle pochopiť a doviesť ju do absurdnosti, kedy som horšia ako extrémista, som Tvoja drahá, čo tomu nerozumie...... Ale to je nevýhoda internetovej diskusie. Padám už a prenechávam toto bitevné pole zdatnejším poraďákom.
Danila
13.10.10,12:51
Zle si ma pochopil. Nikde som nepísala o dotáciách po záplavách, o siatí obilovín...to si kde našiel v mojom príspevku. Ja som iba podotkla, že nechať ležať pôdu ľadom, aby sme nemali nadprodukciu a dodržali predpisy EU(kde iné štáty poskytujú poriadne dotácie svojim poľnohospodárom) je nesprávne. A za toto neobhospodarovanie, ponechanie polí zarastených burinou dostávať peniaze pokladám za anomáliu. V oblasti kde žijem, bola pôda obrábaná stáročia, dnes samé burinou porastené planiny, ktoré nik ani nepokosí. Ja som práve za podporu obrábania polí, podporu a znovuvzkriesenie poľnohospodárstva.
O poľnohospodároch, ktorí obhospodarujú nejaké tie ha a ich dotáciách som vôbec nehovorila.
Napríklad, keby tak vinohradníci prehovorili. Ponúknuté obrovské finančné balíky za nepestovanie, len aby mohol dopestovať iný v inej krajine a sem doviezť a ešte vo svojej krajine dostáva dotácie o akých naši vinohradníci môžu iba snívať. To je anomália o ktorej som písala.

mimotemy Žasnem pavol54, ako si dokázal moju vetu zle pochopiť a doviesť ju do absurdnosti, kedy som horšia ako extrémista, som Tvoja drahá, čo tomu nerozumie...... Ale to je nevýhoda internetovej diskusie. Padám už a prenechávam toto bitevné pole zdatnejším poraďákom.Uf ;):):)
Melnick
13.10.10,13:27
A čo také zaujímavé ti s radosťou uchmatli iní ????
Mne nič "čistič":) ja som si to svoje chránila. Ale priemysel, ktorý bol pre nás neúnosný, prekvitá v iných krajinách a uživí stovky ľudí.:cool:
mimotemyja sa tu nechcem hádať. Ale svoj názor si nedám zobrať. V tom som teda riadna svi.ocha.:cool:

jar88, musím Ti vysvetliť skôr ako sa do mňa pustíš, že keď zbadám Tvoj nick tak sa mi hneď vybaví kopa riadu a Tvoja úžasná sila odstrániť mastnotu z neho.
jar88
13.10.10,18:21
Mne nič "čistič":) ja som si to svoje chránila. Ale priemysel, ktorý bol pre nás neúnosný, prekvitá v iných krajinách a uživí stovky ľudí.:cool:
mimotemyja sa tu nechcem hádať. Ale svoj názor si nedám zobrať. V tom som teda riadna svi.ocha.:cool:

jar88, musím Ti vysvetliť skôr ako sa do mňa pustíš, že keď zbadám Tvoj nick tak sa mi hneď vybaví kopa riadu a Tvoja úžasná sila odstrániť mastnotu z neho.
Ak si si to svoje chránila a predpokladám, že aj uchránila, tak nechápem čo tu stále nariekaš, snívaš a žobroníš o nejakú štátnu podporu.
Čo sa týka toho prekvitajúceho priemyslu, ktorý u nás neprekvital; skús sa zamyslieť prečo asi inde prekvitá (že by vyrábali zastaralú techniku a za málo peňazí ???).
----------------------------------------------------------------------
Ja ti ten tvoj socialistický názor neberiem. Ani sa mu nečudujem. Verím, že je faj voziť sa na cudzích chrbtoch a hlavne ak to nič nestojí.
Len nechápem, že sa nehanbíte k nemu verejne priznať. (je normálne, že sa ti vybavuje kopa riadu) Veď čo iné sa ti môže vybaviť.
Holder Miro
13.10.10,19:17
Majka, za toto 100 bodov.A nie, že s radosťou, ale dychtivo,chamtivo a hlavne rýchlo, aby sme náhodou z tej protisocialistickej agónie nevytriezveli a nerozmysleli si to. Ale zdá sa, že my sme z tej protisocialistickej agónie nevytriezveli dodnes.
Hlavne sa nezačnite do mňa navážať všetci, čo pri slove socializmus dostávate triašku. Nie som zástanca socializmu, ale zdravého rozumu.
Každá doba nesie so sebou prvky dobré i zlé, lenže tu sa nám tlačí do hláv, že v tej dobe bolo všetko zlé. Iba hlupák uverí, že to tak skutočne bolo.

A najväčšiu triašku dnes prežívajú tí naivní jedinci, čo štrngali kĺúčikmi, lebo si mysleli, že sú práve pritom ako sa tvoria dejiny.

lenže dnes vidia, že boli oklamaní.
Holder Miro
13.10.10,19:20
Že by tretia cesta ?
------------------------------------------------------
Ja si tiež nemyslím že v socializme nebolo nič dobré.
V socializme bolo dobré napríklad to, ak sa ti podarilo niečo zohnať.
Potom ešte bolo dobré, ak sa ti podarilo nájsť niekoho, kto to nevedel zohnať a ešte lepšie bolo, ak si zohnal niekoho, kto nevedel zohnať to čo ty, ale vedel zohnať niečo, čo si ty nevedel zohnať.
----------------------------------------------------------
Taký super výhodný výmenný obchod.
Bolo to niečo úžasné. Každému sa to páčilo a preto to u nás prežíva dodnes.

V socializme bolo vytvorené a vybudované všetko to, o čo sa dnes títo psi rujú.:cool:

Aj kralikarne zrazu stupli na cene a na hodnote... :eek:

Hlavne, že máme v obchodoch mandarínky a banany , a že možeme cestovať...:)

Však ?

Ale akosi sa nikam nevyberáme a nikam necestujeme ...:confused: :mad:
Holder Miro
13.10.10,19:24
To si ma teraz urazila viac ako náš extrémista, Ty si myslíš že ak mám ešte teraz na poli pol metra vody že nemôžem orať a siať tak som ju na jar neobrobil a čo som pozbieral? Alebo si myslíš že ak nepestujem obiloviny, olejniny a strukoviny tiež nemám nárok na podporu po záplavách aj keby som utrpel škodu aj viac ako 2000 €? Drahá moja nevieš o čom píšeš. Veď tá dotácia ide z veľkej časti do obecných daní to asi nevieš že? Akú ty platíš daň zo svojho výrobného prostriedku?

Všetko sa dá odsledovať zhora satelitmi , a je to dokaz corpus delicti.

A mimochodom, ja tiež chcem nejaké to euro na prilepšenie, :cool:

len-tak pre nič za nič.
Melnick
13.10.10,19:58
Ak si si to svoje chránila a predpokladám, že aj uchránila, tak nechápem čo tu stále nariekaš, snívaš a žobroníš o nejakú štátnu podporu.
Čo sa týka toho prekvitajúceho priemyslu, ktorý u nás neprekvital; skús sa zamyslieť prečo asi inde prekvitá (že by vyrábali zastaralú techniku a za málo peňazí ???).
----------------------------------------------------------------------
Ja ti ten tvoj socialistický názor neberiem. Ani sa mu nečudujem. Verím, že je faj voziť sa na cudzích chrbtoch a hlavne ak to nič nestojí.
Len nechápem, že sa nehanbíte k nemu verejne priznať. (je normálne, že sa ti vybavuje kopa riadu) Veď čo iné sa ti môže vybaviť.
Ty si totálne vedľa. Hoď mi sem príspevok kde o niečo žobroním, ale to by si sa nahľadal. Ja mám chvalabohu už " vystaráno" a nie Tvojou zásluhou, ale mojou a len a len mojou.:---:---:---:---:---
A nevozím sa na ničích chrbtoch a na tom Tvojom už určite nie!!! Vozím sa na super značke keď chceš vedieť. Za ničím neplačem, pred ničím neutekám, leda tak pred nejakým smradom.:D
Melnick
13.10.10,22:56
sito
13.10.10,23:28
Danila (http://www.porada.sk/member.php?u=13199)

jar88 (http://www.porada.sk/member.php?u=120546)
29 (http://www.porada.sk/search.php?do=finduser&userid=120546&searchthreadid=147675)
evina (http://www.porada.sk/member.php?u=3523)

Kvaka (http://www.porada.sk/member.php?u=170937)

durisovad (http://www.porada.sk/member.php?u=4337)

Llívia (http://www.porada.sk/member.php?u=37215)

veronikasad (http://www.porada.sk/member.php?u=36647)

Stanislav 1975 (http://www.porada.sk/member.php?u=66814)

BXLmiami (http://www.porada.sk/member.php?u=57955)

buchač (http://www.porada.sk/member.php?u=105474)

Melnick (http://www.porada.sk/member.php?u=16429)
8 (http://www.porada.sk/search.php?do=finduser&userid=16429&searchthreadid=147675)
Petra Nová (http://www.porada.sk/member.php?u=42899)



Toto je tabuľka príspevkov v tejto téme. Mám čo robiť, aby som Ťa dobehla. Ostatným som počty príspevkov vymazala

A stojí Ti to dobehnutie za to,
za to, nedostaneš zlato.
Jaro, ryje, ako záhradu,
chce pokaziť náladu.

Dal on dobrý návrh pre vládu,
čo pomôže Slovenskému Národu?
Nedaj bože, aby sa to stalo,
to by celý Národ vzalo.

:);)
Llívia
14.10.10,04:42
Názov témy: Navrh - odporucania novej vlade
Sito, v tejto téme je nielenže málo dobrých návrhov, ale vôbec je tu málo akýchkoľvek návrhov - odporúčaní nielen od Jar88, ale od viacerých prispievateľov - už asi na prvej strane sa táto téma zvrtla z väčšej časti na hádanie sa o tom, ktorá strana/vláda/doba bola lepšia/horšia, kto kradol, kto čo má/nemá atď. - jednoducho, príspevky od veci. :mad:
sito
14.10.10,05:49
To vieš, utierajú sa stoly. Návrhy, podávať o tri roky sa budú, podávať zasa. A možno aj prasa?! Aby bola vláda, zasa.

:) :D:D:D ;)
Melnick
14.10.10,05:55
LlíviaRe: Navrh - odporucania novej vlade
Názov témy: Navrh - odporucania novej vlade
Sito, v tejto téme je nielenže málo dobrých návrhov, ale vôbec je tu málo akýchkoľvek návrhov - odporúčaní nielen od Jar88, ale od viacerých prispievateľov - už asi na prvej strane sa táto téma zvrtla z väčšej časti na hádanie sa o tom, ktorá strana/vláda/doba bola lepšia/horšia, kto kradol, kto čo má/nemá atď. - jednoducho, príspevky od veci. :mad:

S týmto môžem iba súhlasiť.

mimotemy: Ale dovolím si podotknúť, že vyjadriť svoj názor sa na porade už dlhšiu dobu "nenosí"
sito
14.10.10,06:01
S týmto môžem iba súhlasiť.

mimotemy: Ale dovolím si podotknúť, že vyjadriť svoj názor sa na porade už dlhšiu dobu "nenosí"

Keď niekto nemá, čo má, robiť?! :mee:
Llívia
14.10.10,06:48
mimotemy
...mimotemy: Ale dovolím si podotknúť, že vyjadriť svoj názor sa na porade už dlhšiu dobu "nenosí"
Teraz si predstav, že by som vyjadrila svoj názor v tejto téme a 75 % príspevkov by som označila za "mimotémy", "neužitočné", "nevhodné", lebo také sú :rolleyes:
Danila
14.10.10,06:53
Ak si si to svoje chránila a predpokladám, že aj uchránila, tak nechápem čo tu stále nariekaš, snívaš a žobroníš o nejakú štátnu podporu.
Čo sa týka toho prekvitajúceho priemyslu, ktorý u nás neprekvital; skús sa zamyslieť prečo asi inde prekvitá (že by vyrábali zastaralú techniku a za málo peňazí ???).
----------------------------------------------------------------------
Ja ti ten tvoj socialistický názor neberiem. Ani sa mu nečudujem. Verím, že je faj voziť sa na cudzích chrbtoch a hlavne ak to nič nestojí.
Len nechápem, že sa nehanbíte k nemu verejne priznať. (je normálne, že sa ti vybavuje kopa riadu) Veď čo iné sa ti môže vybaviť.Ty mi pripomínaš Tvojim obsahovým intelektom Matoviča. Nikto o nič nežobroní. Každý si našetril, keď počas Tebou opľúvaného socializmu poctivo pracoval. Aj by som Ti dala jednu otázku, ale kým by si mi odpovedal, mrkva by mi zvädla.;) Ja tú otázku dám vláde.
Milá vláda, jardo konštatuje, že ktosi žobre. Dôchodcovia? Dostávajú ušetrené. Dostávajú? Kedysi to bolo sociálne zabezpečenie. Dnes je to sociálne poistenie. Postrehli ste rozdiel? Ten obsahový? Ja asi v tom, že za istých podmienok nastala poistná udalosť, a s tým názorom sa zhoduje vcelku slušný počet odborníkov, a teda sociálna poisťovňa len plní svoju povinnosť. Na základe Vašich prapodivných konštrukcií nezmyselných vzorcov. A čo potom súbeh dôchodku a práce? No mal by byť umožnený. A jardo, Ty už netrep dve na tri. Nikto nežobre, len pýta a žiada to, čo mu patrí, alebo čo by mu patriť malo. Keby si nenásytne necpali len do svojich kešení, aj vzorce by mali ľudskejšiu podobu. Papa jardo, to 88 si vymaž, lebo Ty si jednička.:)
Danila
14.10.10,06:56
mimotemy
Teraz si predstav, že by som vyjadrila svoj názor v tejto téme a 75 % príspevkov by som označila za "mimotémy", "neužitočné", "nevhodné", lebo také sú :rolleyes:Takéto tlačidlá by sme mali mať doma a hodnotiť poslancov v parlamente......;)mimotemy
Melnick
14.10.10,08:58
mimotemy
Teraz si predstav, že by som vyjadrila svoj názor v tejto téme a 75 % príspevkov by som označila za "mimotémy", "neužitočné", "nevhodné", lebo také sú :rolleyes:

Máš potrebu ? Urob tak. ;)
Llívia
14.10.10,09:15
Viem si predstaviť tie reakcie, tak radšej tú potrebu nemám.;)
Melnick
14.10.10,09:27
Ja viem a sama niekedy nevhodne reagujem. Internet oslobodzuje, ubližuje,zaháňa samotu, zraňuje, pomáha,uráža a mohla by som pokračovať.............,ale bohužiaľ nedovolí pridať skutočný úsmev,ktorý by odľahčil mnohé slová, ktoré sú často zle chápané a rozpútajú negatívne vášne .
janaGT
14.10.10,09:34
to je pekne napísané ....
jar88
14.10.10,11:58
V socializme bolo vytvorené a vybudované všetko to, o čo sa dnes títo psi rujú.:cool:

Aj kralikarne zrazu stupli na cene a na hodnote... :eek:

Hlavne, že máme v obchodoch mandarínky a banany , a že možeme cestovať...:)

Však ?

Ale akosi sa nikam nevyberáme a nikam necestujeme ...:confused: :mad:
To ako že čo sa za socializmu vybudovalo ???
No že popíš, ale menovite. Následne ti ja napíšem, čo sa za socializmu nevybudovalo a inde vo svete, naopak za tú istú dobu vybudovalo.
-------------------------------------------------------------------
A tie tvoje slávne bytovky. Vďaka čomu stúpli na cene ? No že skús zistiť dôvod. Hlavne dôvod, prečo stúpli ceny pozemkov a rodinných domov. Tie tu tiež vybudovali socialisti (komunisti) ???
--------------------------------------------------------------------
Ak si pod slobodou predstavuješ cestovanie, tak si viem živo predstaviť, čo si za človeka. (dúfam, že vieš, že cestovať si mohol aj za totality.) Aj vtedy boli vlaky, autobusy, lietadla a dokonca aj autá.
---------------------------------------------------------------------
Možno si si to ani nevšimol, ale v obchodoch nemáme len mandarinky a banány. Ak máš pocit, že v obchodoch niečo chýba, máš voľné ruky, si slobodný a môžeš začať ľuďom ponúkať a začať aj milióny zarábať. Nemusíš cestovať, ak nechceš. Môžeš začať aj študovať. Môžeš všetko, môžeš aj brblať. Nikto si ťa nebude všímať, ako za totáča. Neboj sa a začni konečne žiť.
jar88
14.10.10,12:24
Ty mi pripomínaš Tvojim obsahovým intelektom Matoviča. Nikto o nič nežobroní. Každý si našetril, keď počas Tebou opľúvaného socializmu poctivo pracoval. Aj by som Ti dala jednu otázku, ale kým by si mi odpovedal, mrkva by mi zvädla.;) Ja tú otázku dám vláde.
Milá vláda, jardo konštatuje, že ktosi žobre. Dôchodcovia? Dostávajú ušetrené. Dostávajú? Kedysi to bolo sociálne zabezpečenie. Dnes je to sociálne poistenie. Postrehli ste rozdiel? Ten obsahový? Ja asi v tom, že za istých podmienok nastala poistná udalosť, a s tým názorom sa zhoduje vcelku slušný počet odborníkov, a teda sociálna poisťovňa len plní svoju povinnosť. Na základe Vašich prapodivných konštrukcií nezmyselných vzorcov. A čo potom súbeh dôchodku a práce? No mal by byť umožnený. A jardo, Ty už netrep dve na tri. Nikto nežobre, len pýta a žiada to, čo mu patrí, alebo čo by mu patriť malo. Keby si nenásytne necpali len do svojich kešení, aj vzorce by mali ľudskejšiu podobu. Papa jardo, to 88 si vymaž, lebo Ty si jednička.:)
Tak teda ak tomuto vypisovaniu nehovoríte žobronenie, ale žiadanie toho čo vám patrí, tak klobúk dole.
Ak to čo vám vypláca dôchodok, nazývate poisťovňou, tak znova smekám.
Ak tomu, čo vám nosí poštár, hovoríte dôchodok a nie almužna podľa nezmyselných vzorcov, tak sa vám čudujem.
------------------------------------------------------------------
Danilka, nie že by som vám nedoprial to, čo by vám malo patriť, ale musím vám napísať, že buďte vďační aj za to málo.
Už som ti to tu raz napísal a napíšem ti to znova. Ten dôchodok, čo teraz máš, máš len zatiaľ. Nie do smrti. Do smrti ti zostane len nominál a o jeho hodnote sa pobavíme po novom roku a ešte aj takto po roku, dvoch.
-------------------------------------------------------------------
Už dnes som zvedavý, aké nové múdrosti budeš za rok písať. Ale aby si nemusela za rok špekulovať čo napísať, až ti bude málo dôchodku, dám ti radu. Chceš ?
jar88
14.10.10,12:34
Takéto tlačidlá by sme mali mať doma a hodnotiť poslancov v parlamente......;)mimotemy
Ja sa vám, socialistom čudujem.
Túžite do všetkého kafrať, tak čo nevstúpite do strany ? (do strany SMER)
Tvrdí sa, že vás je nadpolovičná väčšina. To znamená, že by ste sa znova stali vedúcou silou spoločnosti. Tak ako bola KSČ, ale bez čl.4 ústavy.
----------------------------------------------------------------------
Vládli by ste bez obmedzenia, teda bez politického obmedzenia, lebo to ekonomické by vám tak či tak zostalo.
(len neviem, či by ste to v tej ekonomike zvládli) Čína to zvláda.
Kvaka
14.10.10,12:49
Ja sa vám, socialistom čudujem.
Túžite do všetkého kafrať, tak čo nevstúpite do strany ? (do strany SMER)
Tvrdí sa, že vás je nadpolovičná väčšina. To znamená, že by ste sa znova stali vedúcou silou spoločnosti. Tak ako bola KSČ, ale bez čl.4 ústavy.
----------------------------------------------------------------------
Vládli by ste bez obmedzenia, teda bez politického obmedzenia, lebo to ekonomické by vám tak či tak zostalo.
(len neviem, či by ste to v tej ekonomike zvládli) Čína to zvláda.
mimotemy
Doteraz som nepochopila, načo TY sem vôbec chodíš. Dnes som v jednom tvojom príspevku už použila tlačidlo nevhodné. Tu si neustále mimo témy. Ak máš pocit, že chceš niekomu niečo povedať, založ si svoju tému. Tieto tvoje vstupy odvádzajú pozornosť. Mi to pripadá, ako by si nebol komplet.:confused:
jar88
14.10.10,12:56
Môžeš uviesť zdroj, alebo aspoň ako si to zvýšenie mzdy na rovnakej pozícii predstavujú (či sa to bude porovnávať u konkrétneho zamestnávateľa, alebo podľa nejakých štatistických údajov)?
mimotemyTy máš na mysli toto mlátenie prázdnej slamy s Líviou ?mimotemy
Kvaka
14.10.10,12:59
mimotemyTy máš na mysli toto mlátenie prázdnej slamy s Líviou ?mimotemy
Ona sa pýtala, ja som jej odpovedala.
jar88
14.10.10,13:29
Ona sa pýtala, ja som jej odpovedala.
Ty asi stále nechápeš, kam vás ten socializmus doviedol.
Mlátite tu čosi o 260€ či o 160€ a ani si neuvedomujete, aká je to bieda.
A to nemyslím len tú ekonomickú biedu (či finančnú), ale aj duševnú.
------------------------------------------------------------------
Vás naozaj nenapadá, že skutočné riešenie je v zárobkoch vašich mužov ? Vám naozaj nepríde normálne, že muž má živiť rodinu a žena sa má starať o deti a teplo domova ?
--------------------------------------------------------------------
Váš chlap by mal zarábať aspoň 2000 € a vy by ste mohla uvolniť miesto inému. Tu sa hrabete v problémoch s prácou dedkov na penzii a mamičiek na materskej.
Otrasný sociálny štát, aj s jeho mužíkmi. (tupé túžby)
Kvaka
14.10.10,13:47
Ty asi stále nechápeš, kam vás ten socializmus doviedol.
Mlátite tu čosi o 260€ či o 160€ a ani si neuvedomujete, aká je to bieda.
A to nemyslím len tú ekonomickú biedu (či finančnú), ale aj duševnú.
------------------------------------------------------------------
Vás naozaj nenapadá, že skutočné riešenie je v zárobkoch vašich mužov ? Vám naozaj nepríde normálne, že muž má živiť rodinu a žena sa má starať o deti a teplo domova ?
--------------------------------------------------------------------
Váš chlap by mal zarábať aspoň 2000 € a vy by ste mohla uvolniť miesto inému. Tu sa hrabete v problémoch s prácou dedkov na penzii a mamičiek na materskej.
Otrasný sociálny štát, aj s jeho mužíkmi. (tupé túžby)
Tak toto, čo si napísal, už dávno od teba viem, veľa razy si to naznačoval. Rodina, rodina a ešte raz rodina. Lenže my sme prešli istým vývojom, boli sme súčasťou nejakej spoločnosti, nezdrhli sme na ten úžasný západ, žili sme tu, stále spolu a snažili sme sa nejako o to, aby sme to všetko prežili v zdraví, bez újmy na psychike. Máš pravdu v tom, že by mal muž mať dostatočný príjem na to, aby svoju rodinu uživil. Ale nemá, veľakrát naozaj nemá ani tú prácu. Nenaučil sa možno tomu, že sa musí spoliehať len a len na seba, a potom čo? Pošleme ho pod most, lebo nemá na nájomné? Nielen materské príspevky sú biedne, ale aj všetky ostatné dávky. Aj dôchodky. Práve preto ten dedko a mamička musia robiť, lebo im je málo. Poraď tu v tejto téme vláde, ako znížiť nezamestnanosť, ako zo dňa na deň zmeniť myslenie ľudí, ako zamestnaným zdvojnásobiť alebo strojnásobiť platy. Nie každý vedel po roku 1989 zdvihnúť zo zeme príležitosť. Niežeby zle videl, ale nie každému ju tam niekto podstrčil.
jar88
14.10.10,14:39
Poraď tu v tejto téme vláde, ako znížiť nezamestnanosť, ako zo dňa na deň zmeniť myslenie ľudí, ako zamestnaným zdvojnásobiť alebo strojnásobiť platy. Nie každý vedel po roku 1989 zdvihnúť zo zeme príležitosť. Niežeby zle videl, ale nie každému ju tam niekto podstrčil.
Veď už som to tu napísal. Nie ako radu, ale len čo reálne môže tato vláda s parlamentom urobiť. Jasné, že s ohľadom na to, čo zo zákona musí robiť, lebo je to povinná zo zákona.
Vláda tu totiž nie je a nikdy nebola na to, aby živila ľud.
------------------------------------------------------------------------
1. musí platiť dlhy, dôchodky, št.zamestnancov, a pod. (tuším, že tomu hovoria obligatórne výdavky)
2. o dane sa delí s obcami a tie už dnes nemajú dosť na základné potreby. (jednoducho nieje od koho vyberať dane) Hovoria tomu objektívny výpadok daní a odvodov
3. to znamená, že musíme vybrať viac od tých, čo ešte niečo majú, ale treba rátať s tým, že nabudúce už ani od tých nič nevyberieme, lebo zakapú.
Ak nechceme vybrať tie dane naposledy, nesmieme ich zvyšovať. Myslím, že teraz by bolo správnejšie dane znížiť. Ľahšie by sme konkurovali v EU a aj vo svete.
4. dalo by sa zdvihnúť daň zo mzdy a odvody, ale aj to by nás poškodilo, lebo by bola naša práca nepredajná
5. to znamená, že nám zostáva len zdaniť spotrebu. Spotrebné dane dorazia hlavne našich domácich výrobcov.
6. posledná možnosť je DPH, ale viac, ako 1 % sa nedá, lebo je tu konkurencia. Z každého miesta na Slovensku, si do 150 km v zahraničí.
--------------------------------------------------------------------
No a to sú hlavné limity našej vlády.
Čo vlastne môže urobiť ?
Požičať si čo najviac peňazí (EUR) pokiaľ ešte majú hodnotu. Hlavne rýchlo.
---------------------------------------------------------------------------------
Očakávať oživenie trhu v Amerike, je naivita najhrubšieho zrna. Nemci na to spoliehajú a naši spoliehajú na Nemcov. Je to choré z princípu.
Llívia
14.10.10,16:33
...Vás naozaj nenapadá, že skutočné riešenie je v zárobkoch vašich mužov ? Vám naozaj nepríde normálne, že muž má živiť rodinu a žena sa má starať o deti a teplo domova ?
--------------------------------------------------------------------
Váš chlap by mal zarábať aspoň 2000 € a vy by ste mohla uvolniť miesto inému...

Ľutujem tvoju manželku a každú jednu ženu, ktorá s tebou kedy niečo mala. Dobré ráno, jar88, ak si to ešte nezistil, tak žena nie je chodiaci inkubátor!!! Taktiež nie je slúžkou, ktorá má byť závislá od svojho Pána = muža a celý jej život sa má točiť len okolo rite jej Pána, deciek a domácnosti!!!


...Máš pravdu v tom, že by mal muž mať dostatočný príjem na to, aby svoju rodinu uživil... :confused::confused::confused:
Ty si sama seba nevážiš ako ženu? :eek:

Haló, vy dvaja, a čo tie, ktoré sú slobodné? A tie, čo sú síce vydaté, ale nemajú deti?
Danila
14.10.10,16:47
Tak teda ak tomuto vypisovaniu nehovoríte žobronenie, ale žiadanie toho čo vám patrí, tak klobúk dole.
Ak to čo vám vypláca dôchodok, nazývate poisťovňou, tak znova smekám.
Ak tomu, čo vám nosí poštár, hovoríte dôchodok a nie almužna podľa nezmyselných vzorcov, tak sa vám čudujem.
------------------------------------------------------------------
Danilka, nie že by som vám nedoprial to, čo by vám malo patriť, ale musím vám napísať, že buďte vďační aj za to málo.
Už som ti to tu raz napísal a napíšem ti to znova. Ten dôchodok, čo teraz máš, máš len zatiaľ. Nie do smrti. Do smrti ti zostane len nominál a o jeho hodnote sa pobavíme po novom roku a ešte aj takto po roku, dvoch.
-------------------------------------------------------------------
Už dnes som zvedavý, aké nové múdrosti budeš za rok písať. Ale aby si nemusela za rok špekulovať čo napísať, až ti bude málo dôchodku, dám ti radu. Chceš ?Môj dôchodok Ty nerieš. Ani to, čo ja budem o rok písať. A len tak naokraj, milý jardo. Naši chlapi sa postarali o rodinu celkom slušne, my sme doťukávali podľa našich schopností a možností. Že Ty si nepochopil vôbec nič už by bolo o inom. Napríklad nie si schopný pochopiť ani to, že časy sa menia, a pribúda takých, ako si Ty. A až to je pohroma pre ľudstvo.;) Poznáš, čo predpovedala Sybila? .......ak sa ľudstvo nepolepší. Ak sa budeš nudiť, nepoť opäť fantazmagórie a doplň si tajničku.....:)
Kvaka
14.10.10,16:48
Lívia, prosím ťa nereaguj na moje príspevky, keď im nerozumieš, nevytrhávaj vety z kontextu ale radšej si pred nejakou reakciou trikrát prečítaj, čo som napísala.
Llívia
14.10.10,16:58
Kvaka, bohato mi stačí prečítať si príspevok raz. A s tým, na čo som reagovala, skutočne nemôžem súhlasiť - či sa ti to páči, alebo nie.
jar88
14.10.10,17:29
Pre Líviu.
Nebudem reagovať priamo na citáciu tvojho príspevku, lebo je úplne od veci.
Nikde som nespomínal, že žena je chodiaci inkubátor, alebo slúžka.
Ale je pravda, že každá normálna žena má, alebo chce mať Pána manžela s dôrazom na to "Pána". Nepoznám takú, ktorá túži po chudákovi. Po chudobnom, po závislom na podpore, či sociálnych dávkach. Po takom, čo ju bude posielať zarábať, alebo žobroniť po úradoch o nejakú dávku. Po takom, čo jej nebude vedieť zabezpečiť ani len strechu nad hlavou bez toho, aby musela splácať 30 rokov hypotéku. To znamená stratiť, najmenej 20 rokov (tých najlepších) v strese a nekonečných finančných problémoch.
------------------------------------------------------------------------
Stačí ak si prečítaš pár tém tu na PORADE, alebo sa poobzeráš okolo seba.
Je tu toho naozaj dosť.
Melnick
14.10.10,17:51
Že ja si nedám pokoj :mad::mad::mad:

Nemám právo robiť sudcu no Llívia, nemyslím si, žeby si Kvaka nevážila seba ako ženu. :):):) Nikde z jej príspevkov to neviem vyčítať.:o

jar88, to, že zarábať by mali iba muži a ženy by sa mali starať o domácnosť je téma na niekoľko rokov a ja neviem...................
ostáva mi ešte toľko času ?????:o:o:o
jar88
14.10.10,18:05
Danila, na tvoju reakciu tiež nebudem reagovať priamo.
Chcel som ti len naznačiť, že ak bude inflácia (a to bude na 100%) tak dôchodok, ktorý v dnešnej dobe poberáš, budeš poberať aj neskôr, ale určite si za tie peniaze nedovolíš to, čo dnes.
---------------------------------------------------------------------
Ak tu budú vládnuť socialistické pomery, bude to ešte horšie.
Zákonite budú ďalšie rozkrádačky a prednostné prideľovania a podobné neduhy, ktoré ťa tak štvú.
-----------------------------------------------------------------------
Možno si to neuvedomuješ, ale už dnes sa prerozdeluje aspoň 75 % peňazí. To znamená, že my obyčajní ľudia, žijeme z 25 % peňazí, ktoré ako píšeš, ti patria, alebo by ti mali patriť. Tak isto žijú a budú žiť aj tvoje deti a vnúčatá.
------------------------------------------------------------------------
V inej situácii sú a budú ľudia, ktorí sa v tomto systéme vedia orientovať a tým pádom vedia zarobiť 10 a viac krát viac, ako bežní zamestnanci.
Poviem ti to tak, mne osobne nezáleží na tom, koľko stojí plyn, elektrika, benzín, nafta, diaľničná známka, poistenie, nájomné, strava, oblečenie žrádlo pre psa a podobné veci. V skutočnosti to ani neviem, ale viem, že až na to nebudem mať peniaze, začnem sa o to riadne zaujímať.
-------------------------------------------------------------------------
Viem, že sú ľudia, ktorí zarábajú 400 - 500 € a majú problém s tým, že im niekedy chýba 10 - 20 €. Pritom platia odvody a dane v sume 400 až 500 €. Banke platia naozaj sprosté poplatky, platia sprostý úrok na hypotékach, platia za predražené byty, škôlky, jasle, starobince a, a, a, a.....
jar88
14.10.10,18:13
Že ja si nedám pokoj :mad::mad::mad:

Nemám právo robiť sudcu no Llívia, nemyslím si, žeby si Kvaka nevážila seba ako ženu. :):):) Nikde z jej príspevkov to neviem vyčítať.:o

jar88, to, že zarábať by mali iba muži a ženy by sa mali starať o domácnosť je téma na niekoľko rokov a ja neviem...................
ostáva mi ešte toľko času ?????:o:o:o
Ja som nepísal, že zarábať majú len muži.
Ja som napísal, že zarábať majú muži, aby ženy nemuseli.
---------------------------------------------------------
Dúfam, že priemerne inteligentný človek, si dokáže z toho odvodiť, že nemusí, ale ak chce a má nato predpoklady, tak samozrejme môže.
(nie si náhodou niekde z blízkeho východu)
Melnick
14.10.10,18:30
Ja som nepísal, že zarábať majú len muži.
Ja som napísal, že zarábať majú muži, aby ženy nemuseli.
---------------------------------------------------------
Dúfam, že priemerne inteligentný človek, si dokáže z toho odvodiť, že nemusí, ale ak chce a má nato predpoklady, tak samozrejme môže.
(nie si náhodou niekde z blízkeho východu)

Chceš naznačiť , že tam nie sú ľudia inteligentní ?
Ty rád urážaš, však?
Neboj ono sa Ti to vráti, stonásobne, tisícnásobne............
O moju inteligenciu strach mať nemusíš. Mňa na svoju úroveň nestiahneš. Si až príliš hlboko.
Melnick
14.10.10,18:46
jar88Re: Navrh - odporucania novej vlade
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Melnick http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/147675-navrh-odporucania-novej-vlade-post1535087.html#post1535087)
Že ja si nedám pokoj :mad::mad::mad:

Nemám právo robiť sudcu no Llívia, nemyslím si, žeby si Kvaka nevážila seba ako ženu. :):):) Nikde z jej príspevkov to neviem vyčítať.:o

jar88, to, že zarábať by mali iba muži a ženy by sa mali starať o domácnosť je téma na niekoľko rokov a ja neviem...................
ostáva mi ešte toľko času ?????:o:o:o

Ja som nepísal, že zarábať majú len muži.Ja som napísal, že zarábať majú muži, aby ženy nemuseli.
---------------------------------------------------------
Dúfam, že priemerne inteligentný človek, si dokáže z toho odvodiť, že nemusí, ale ak chce a má nato predpoklady, tak samozrejme môže.
(nie si náhodou niekde z blízkeho východu)




Ty asi stále nechápeš, kam vás ten socializmus doviedol.
Mlátite tu čosi o 260€ či o 160€ a ani si neuvedomujete, aká je to bieda.
A to nemyslím len tú ekonomickú biedu (či finančnú), ale aj duševnú.
------------------------------------------------------------------
Vás naozaj nenapadá, že skutočné riešenie je v zárobkoch vašich mužov ? Vám naozaj nepríde normálne, že muž má živiť rodinu a žena sa má starať o deti a teplo domova ?
--------------------------------------------------------------------
Váš chlap by mal zarábať aspoň 2000 € a vy by ste mohla uvolniť miesto inému. Tu sa hrabete v problémoch s prácou dedkov na penzii a mamičiek na materskej.
Otrasný sociálny štát, aj s jeho mužíkmi. (tupé túžby)

Hlboko sa Ti ospravedlňujem, že Ti pripisujem niečo, čo si nikdy nenapísal.
Llívia
14.10.10,19:30
Melnick, ja by som zdôraznila aj toto:

Váš chlap by mal zarábať aspoň 2000 € a vy by ste mohla uvolniť miesto inému.
Tu fakt VOBEC nepíše o tom, že zarábať majú len muží a ženy majú uvoľniť miesto INÉMU (mužovi, keďže je to v mužskom rode).
Llívia
14.10.10,19:37
...Nemám právo robiť sudcu no Llívia, nemyslím si, žeby si Kvaka nevážila seba ako ženu. :):):) Nikde z jej príspevkov to neviem vyčítať.:o...
Tak čítaj tu:

...Máš pravdu v tom, že by mal muž mať dostatočný príjem na to, aby svoju rodinu uživil...
Prečo by mal mať dostatočný príjem len muž? Koľké roky ženy bojovali za rovnoprávnosť, ktorá v tom odmeňovaní stále nie je, a teraz zrazu by mal mať dostatočný príjem len muž, aby rodinu uživil? A čo žena? Ona taký dostatočný príjem nepotrebuje? Má byť na ňom finančne závislá? Takýto postoj je pre mňa nepochopiteľný, tým viac, že ho napísala žena. A ako ženu ma takáto propagácia nerovnoprávnosti medzi mužmi a ženami uráža. A tá, ktorá takéto niečo napíše, si z môjho uhla pohľadu neváži sama seba.
kukučka
14.10.10,19:51
naopak, zaslúži si úctu, pochopíš, až budeš staršia :)
Llívia
14.10.10,19:52
Pre Líviu.
Nebudem reagovať priamo na citáciu tvojho príspevku, lebo je úplne od veci. Jediný príspevok, ktorý bol od veci, bol ten tvoj.
Nikde som nespomínal, že žena je chodiaci inkubátor, alebo slúžka.
Ale je pravda, že každá normálna žena má, alebo chce mať Pána manžela s dôrazom na to "Pána". Som úplne normálna žena. Netúžim po Pánovi manželovi. Som hrdá na to, že si žijem po svojom a za svoje. Som hrdá na tom, že na žiadnom Pánovi manželovi nie som finančne závislá. Nepoznám takú, ktorá túži po chudákovi. Po chudobnom, po závislom na podpore, či sociálnych dávkach. Ty si nejaký veštec? Dopredu by si vedel povedať, či tento alebo henten niekedy v budúcnosti nebude závislá na podpore alebo sociálnych dávkach? (Inak, ak ona bude zarábať okolo 315 EUR, aj tak niť nedostanú na sociálnych dávkach. Po takom, čo ju bude posielať zarábať Aha, takže keď pracuje vydatá žena, nemá dokonca ani slobodnú vôľu, ale jej Pán rozhodol a poslal ju zarábať, alebo žobroniť po úradoch o nejakú dávku Keď máš na nejakú dávku nárok, nie je to žobronenie. Uplatníš si nárok na to, na čo ho máš.. Po takom, čo jej nebude vedieť zabezpečiť ani len strechu nad hlavou bez toho, aby musela splácať 30 rokov hypotéku. Chlapi, že sa proti tomuto neozvete :rolleyes: Koľko je tých, čo dokážu zabezpečiť strechu nad hlavou bez toho, aby nemali nejakú hypotéku alebo úver? (Ak túto strechu zdedil, nepovažujem to za zabezpečenie, lebo sa o to nijako nepričinil).To znamená stratiť, najmenej 20 rokov (tých najlepších) v strese a nekonečných finančných problémoch. Opäť sa pýtam, ty si nejaký veštec, keď už teraz dokážeš presne určiť, ktoré roky sú tie najlepšie?
------------------------------------------------------------------------
Stačí ak si prečítaš pár tém tu na PORADE, alebo sa poobzeráš okolo seba.
Je tu toho naozaj dosť.
V texte.
Llívia
14.10.10,19:53
mimotemy
naopak, zaslúži si úctu, pochopíš, až budeš staršia :)
Ahá, takže, keďže ešte nie som na dôchodku, tak som nechápavá :rolleyes:
Ty vieš, koľko mám rokov?:eek: Za tú vetu si odo mňa určite úctu nezaslúži. Ale dá sa (tá veta) pochopiť, za jej mladých čias to bolo jednoducho tak - od muža sa očakávalo, že rodinu zabezpečí hlavne on.
Kvaka
14.10.10,19:58
mimotemy
Doteraz som nepochopila, načo TY sem vôbec chodíš. Dnes som v jednom tvojom príspevku už použila tlačidlo nevhodné. Tu si neustále mimo témy. Ak máš pocit, že chceš niekomu niečo povedať, založ si svoju tému. Tieto tvoje vstupy odvádzajú pozornosť. Mi to pripadá, ako by si nebol komplet.:confused:


Tak toto, čo si napísal, už dávno od teba viem, veľa razy si to naznačoval. Rodina, rodina a ešte raz rodina. Lenže my sme prešli istým vývojom, boli sme súčasťou nejakej spoločnosti, nezdrhli sme na ten úžasný západ, žili sme tu, stále spolu a snažili sme sa nejako o to, aby sme to všetko prežili v zdraví, bez újmy na psychike. Máš pravdu v tom, že by mal muž mať dostatočný príjem na to, aby svoju rodinu uživil. Ale nemá, veľakrát naozaj nemá ani tú prácu. Nenaučil sa možno tomu, že sa musí spoliehať len a len na seba, a potom čo? Pošleme ho pod most, lebo nemá na nájomné? Nielen materské príspevky sú biedne, ale aj všetky ostatné dávky. Aj dôchodky. Práve preto ten dedko a mamička musia robiť, lebo im je málo. Poraď tu v tejto téme vláde, ako znížiť nezamestnanosť, ako zo dňa na deň zmeniť myslenie ľudí, ako zamestnaným zdvojnásobiť alebo strojnásobiť platy. Nie každý vedel po roku 1989 zdvihnúť zo zeme príležitosť. Niežeby zle videl, ale nie každému ju tam niekto podstrčil.


Tak čítaj tu:

Prečo by mal mať dostatočný príjem len muž? Koľké roky ženy bojovali za rovnoprávnosť, ktorá v tom odmeňovaní stále nie je, a teraz zrazu by mal mať dostatočný príjem len muž, aby rodinu uživil? A čo žena? Ona taký dostatočný príjem nepotrebuje? Má byť na ňom finančne závislá? Takýto postoj je pre mňa nepochopiteľný, tým viac, že ho napísala žena. A ako ženu ma takáto propagácia nerovnoprávnosti medzi mužmi a ženami uráža. A tá, ktorá takéto niečo napíše, si z môjho uhla pohľadu neváži sama seba.

Nevidím dôvod na to, aby si vytrhávala jedinú vetu z môjho posledného príspevku. Každá mamička je doma pokojnejšia, keď vie, že sa nemusí ponáhľať z materskej rovno do práce, viem o čom hovorím, zažila som to.
Kvaka
14.10.10,20:07
Tak čítaj tu:

Prečo by mal mať dostatočný príjem len muž? Koľké roky ženy bojovali za rovnoprávnosť, ktorá v tom odmeňovaní stále nie je, a teraz zrazu by mal mať dostatočný príjem len muž, aby rodinu uživil? A čo žena? Ona taký dostatočný príjem nepotrebuje? Má byť na ňom finančne závislá? Takýto postoj je pre mňa nepochopiteľný, tým viac, že ho napísala žena. A ako ženu ma takáto propagácia nerovnoprávnosti medzi mužmi a ženami uráža. A tá, ktorá takéto niečo napíše, si z môjho uhla pohľadu neváži sama seba.

Ja som robila do 61 rokov a nikdy som nemala pocit, že musím uvoľniť miesto nejakému mužovi.
mimotemy No idem si dať nejakého frťana, aby som nehádzala všetky ženy do jedného vreca.
evina
14.10.10,20:09
Lívia, ako ľahko vyslovíš súd a dosť silne negatívny o človeku len preto, že si podľa mňa nepochopila príspevok...

Ja keď som prečítala príspevok od Kvaky pochopila som, čo teraz vlastne i sama vysvetlila ...v čase keď je to potrebné venovať sa vlastným deťom /materská/ je naozaj veľmi príjemné ak muž zabezpečí rodinu. Ani za našich mladých čias sa vôbec neočakávalo, že jediný, ktorý zabezpečí rodinu je muž- jednoducho si skutočne tým príspevkom sekla vedľa a dosť silne prepáč.... Z vety, ktorú si citovala sa to jednoducho vôbec nedá prečítať.
A dovoľ mi ešte jeden postreh, mňa osobne mrzí, že medzi mladšími ženami je stále viac a viac tých, ktoré očakávajú, že ich muž zabezpečí a ešte sa bude aj venovať domácnosti a deťom....vidím to v mnoho mladých rodinách .... samozrejme vo veľa nie, takže o tomto sa nerozpisujme:)
Llívia
14.10.10,20:13
mimotemy
Nevidím dôvod na to, aby si vytrhávala jedinú vetu z môjho posledného príspevku. Každá mamička je doma pokojnejšia, keď vie, že sa nemusí ponáhľať z materskej rovno do práce, viem o čom hovorím, zažila som to.
Kvaka, tá jedna veta, ktorú som citovala, je jedna ucelená myšlienka. Nikde v tej vete nepíšeš, že to platí len počas doby, čo je matka na materskej/rodičovskej dovolenke. Ani z tých ďalších viet to nevyplýva:

...Máš pravdu v tom, že by mal muž mať dostatočný príjem na to, aby svoju rodinu uživil. Ale nemá, veľakrát naozaj nemá ani tú prácu. Nenaučil sa možno tomu, že sa musí spoliehať len a len na seba, a potom čo? Pošleme ho pod most, lebo nemá na nájomné? Nielen materské príspevky sú biedne, ale aj všetky ostatné dávky. Aj dôchodky. Práve preto ten dedko a mamička musia robiť, lebo im je málo...
kukučka
14.10.10,20:14
mimotemy
Ahá, takže, keďže ešte nie som na dôchodku, tak som nechápavá :rolleyes:
Ty vieš, koľko mám rokov?:eek: Za tú vetu si odo mňa určite úctu nezaslúži. Ale dá sa (tá veta) pochopiť, za jej mladých čias to bolo jednoducho tak - od muža sa očakávalo, že rodinu zabezpečí hlavne on.

ak by som chcela pokračovať v tvojom štýle, tak by som ti napísala, nezáleží na tom, či to chápeš, alebo nie ;)
nielen za našich mladých čias, je to proste tak, niekto to tak vymyslel... po tvojom to bude vtedy, ak budú muži rodiť. :---:D
evina
14.10.10,20:17
mimotemy
Kvaka, tá jedna veta, ktorú som citovala, je jedna ucelená myšlienka. Nikde v tej vete nepíšeš, že to platí len počas doby, čo je matka na materskej/rodičovskej dovolenke. Ani z tých ďalších viet to nevyplýva:

Tá jedna ucelená veta je v kontexte celého príspevku, ostatných príspevkov a v kontexte celej témy...

No vidíš a mne to vyplynulo úplne presne tak....

P.s. Naopak si myslím, aj keby tá jedna veta bola len jedna ucelená myšlienka nemáš právo druhému človeku povedať, že si ho nevážiš /najmä ak ho ani nepoznáš/ - to je zas môj názor...
Llívia
14.10.10,20:20
mimotemy
Lívia, ako ľahko vyslovíš súd a dosť silne negatívny o človeku len preto, že si podľa mňa nepochopila príspevok...

Ja keď som prečítala príspevok od Kvaky pochopila som, čo teraz vlastne i sama vysvetlila ...v čase keď je to potrebné venovať sa vlastným deťom /materská/ je naozaj veľmi príjemné ak muž zabezpečí rodinu. Ani za našich mladých čias sa vôbec neočakávalo, že jediný, ktorý zabezpečí rodinu je muž- jednoducho si skutočne tým príspevkom sekla vedľa a dosť silne prepáč.... Z vety, ktorú si citovala sa to jednoducho vôbec nedá prečítať.
A dovoľ mi ešte jeden postreh, mňa osobne mrzí, že medzi mladšími ženami je stále viac a viac tých, ktoré očakávajú, že ich muž zabezpečí a ešte sa bude aj venovať domácnosti a deťom....vidím to v mnoho mladých rodinách .... samozrejme vo veľa nie, takže o tomto sa nerozpisujme:)
Pozri môj príspevok nad týmto, písali sme to obe naraz. Ešte raz opakujem: Kvaka nikde nepísala, že by muž mal mať dostatočný príjem len počas doby, čo je žena na materskej/rodičovskej dovolenke. NIKDE z toho jej príspevku to nevyplýva. A vysvetlenie pridala až po tom, čo som na jej príspevok reagovala. Takže s ničím som sa nesekla vedľa a už vôbec nie silne.
Ten jeden postreh ti dovolím, ale netýka sa to mňa a ani nikoho v mojom okolí.
evina
14.10.10,20:25
mimotemy
Pozri môj príspevok nad týmto, písali sme to obe naraz. Ešte raz opakujem: Kvaka nikde nepísala, že by muž mal mať dostatočný príjem len počas doby, čo je žena na materskej/rodičovskej dovolenke. NIKDE z toho jej príspevku to nevyplýva. A vysvetlenie pridala až po tom, čo som na jej príspevok reagovala. Takže s ničím som sa nesekla vedľa a už vôbec nie silne.
Ten jeden postreh ti dovolím, ale netýka sa to mňa a ani nikoho v mojom okolí.

Pozri, nemám záujem sa s Tebou o tom rozpisovať. Reagovala som preto, lebo sa ma Tvoj príspevok dotkol - tiež za ženy, ktoré sú emancipované, alebo lepšie povedané schopné samostatného života, ale boli aj na materskej :). Ja som to z príspevku Kvaky pochopila, ona Ti to vysvetlila, že to tak bolo, tak ja na Tvojom mieste poviem prepáč, zle som to pochopila a ideme ďalej. ale ak Ti aj autor príspevku povie ako to myslel a že nezdieľa taký názor ako si jej pripísala a Ty stále trváš na svojom tak naozaj nie je o čom ....
Llívia
14.10.10,20:25
mimotemy
Tá jedna ucelená veta je v kontexte celého príspevku, ostatných príspevkov a v kontexte celej témy...

No vidíš a mne to vyplynulo úplne presne tak....

P.s. Naopak si myslím, aj keby tá jedna veta bola len jedna ucelená myšlienka nemáš právo druhému človeku povedať, že si ho nevážiš /najmä ak ho ani nepoznáš/ - to je zas môj názor...
1. Evina, snáď si môžem vážiť a nevážiť koho ja chcem a na základe čoho ja chcem, nie? Snáď mi tu nechcete ešte aj do toho kecať.
2. Kvaka reagovala na príspevok od Ja88, ktorý napísal niečo v zmysle, že muži by mali zarábať 2.000 EUR a ženy by im mali uvoľniť miesta, a že by sa mali ženy starať o deti a udržovať teplo domova. Ani on v tomto svojom príspevku nepísal nič o materskej/rodičovskej dovolenke. Takže sa nebudem ospravedlňovať za to, že niektoré ste si to vysvetlili tak a ja zase inak. Ak to Kvaka myslela len na MD/RD, mala to jednoznačne napísať a nie vysvetľovať svoj príspevok až potom, čo sa jej nepáčila moja reakcia.
evina
14.10.10,20:27
mimotemy
Pozri môj príspevok nad týmto, písali sme to obe naraz. Ešte raz opakujem: Kvaka nikde nepísala, že by muž mal mať dostatočný príjem len počas doby, čo je žena na materskej/rodičovskej dovolenke. NIKDE z toho jej príspevku to nevyplýva. A vysvetlenie pridala až po tom, čo som na jej príspevok reagovala. Takže s ničím som sa nesekla vedľa a už vôbec nie silne.
Ten jeden postreh ti dovolím, ale netýka sa to mňa a ani nikoho v mojom okolí.

Niekedy treba čítať aj medzi riadkami, najmä vtedy ak sa chystám zaútočiť ....
Llívia
14.10.10,20:30
mimotemy
Pozri, nemám záujem sa s Tebou o tom rozpisovať. Reagovala som preto, lebo sa ma Tvoj príspevok dotkol - tiež za ženy, ktoré sú emancipované, ale boli aj na materskej :). Ja som to z príspevku Kvaky pochopila, ona Ti to vysvetlila, že to tak bolo, tak ja na Tvojom mieste poviem prepáč, zle som to pochopila a ideme ďalej. ale ak Ti aj autor príspevku povie ako to myslel a že nezdieľa taký názor ako si jej pripísala a Ty stále trváš na svojom tak naozaj nie je o čom ....
Neviem, čím sa ťa môj príspevok dotkol, ale veď napíš, môžeme o tom podiskutovať, veď aj tak sa táto téma zvrtla od zadania.
A keby sa tak Kvaka ospravedlnila mne, že to napísala nejednoznanče a teraz sa tu do mňa navážate?:rolleyes: Inak, nevidím, že by niečo do svojho príspevku doplnila, aby sa nedal vykladať tak i tak.
evina
14.10.10,20:30
mimotemy
1. Evina, snáď si môžem vážiť a nevážiť koho ja chcem a na základe čoho ja chcem, nie? Snáď mi tu nechcete ešte aj do toho kecať.
2. Kvaka reagovala na príspevok od Ja88, ktorý napísal niečo v zmysle, že muži by mali zarábať 2.000 EUR a ženy by im mali uvoľniť miesta, a že by sa mali ženy starať o deti a udržovať teplo domova. Ani on v tomto svojom príspevku nepísal nič o materskej/rodičovskej dovolenke. Takže sa nebudem ospravedlňovať za to, že niektoré ste si to vysvetlili tak a ja zase inak. Ak to Kvaka myslela len na MD/RD, mala to jednoznačne napísať a nie vysvetľovať svoj príspevok až potom, čo sa jej nepáčila moja reakcia.
Nie nechceme Ti kecať, ale tak ako si Ty napísala napísala sme aj my. Končím s myšlienkou v hlave, ktoré nevyslovím...;) Sme v tomto na úplne inej vlnovej dĺže a ak sa ešte Tebe má Kvaka ospravedlniť, tak už naozaj neviem o čom by sme diskutovali :)
Llívia
14.10.10,20:31
mimotemy
Niekedy treba čítať aj medzi riadkami, najmä vtedy ak sa chystám zaútočiť ....
Čítanie medzi riadkami je dosť záludná vec, najmä keď tam vyčítaš niečo, čo tam vôbec nie je. :rolleyes:
kukučka
14.10.10,20:31
no a aby si niekto aj moje vety nevysvetľoval ináč, v tomto súhlasím s jar88 - čkou a už ho vidím, ako sa na naších príspevkoch zabáva
Llívia
14.10.10,20:35
mimotemy
Nie nechceme Ti kecať, ale tak ako si Ty napísala napísala sme aj my. Končím s myšlienkou v hlave, ktoré nevyslovím...;) Sme na úplne inej vlnovej dĺže a ak sa ešte Tebe má Kvaka ospravedlniť, tak už naozaj neviem o čom by sme diskutovali :)
Evina, ľudí, ktorých si vážim, si vážim pre niečo, nielen preto, že sú to ľudia, alebo že prispievajú sem na Poradu, alebo majú taký alebo onaký názor, alebo že majú taký alebo onaký vek, alebo že majú toľko alebo hentoľko detí, alebo..., alebo... Takže do tohoto mi fakt nikto kecať nebude. A keď bude, nech sa potom nerozčuľuje, že reagujem na neho tak, ako reagujem.
Llívia
14.10.10,20:39
mimotemy
ak by som chcela pokračovať v tvojom štýle, tak by som ti napísala, nezáleží na tom, či to chápeš, alebo nie ;)
nielen za našich mladých čias, je to proste tak, niekto to tak vymyslel... po tvojom to bude vtedy, ak budú muži rodiť. :---:D
Keď počúvam bludy typu: pochopíš, keď budeš staršia; pochopíš, keď budeš mať deti; pochopíš, keď sa vydáš; pochopíš, keď... ... tak neviem, či sa mám smiať alebo plakať nad tými, ktorý tieto premúdre myšlienky vyslovujú/píšu. Ako keby to, že niekto je dôchodca, je vydatá, má deti, ..., ... automaticky znamenalo, že je to hyper super dokonalý človek s tými správnymi názormi a myšlienkami, že je dobrý človek atď.
kukučka
14.10.10,20:45
poplač si, uľaví sa ti :D
alebo nekrič hop, kým nepreskočíš :D
gasdiv
15.10.10,04:15
Dobrý deň poradaci, navrhnutá téme sa zvrhla z vyjadrenia svojho názoru na osočovanie medzi diskutujúcimi. Tento spôsob komunikácie peberajú účastníci tejto témy asi z prenosov z parlamentu a z TV diskúsií. Bolo by dobré vrátiť sa k problému:
súbeh predčasného dôchodku a pracovného pomeru, alebo rodičovský príspevok. Ja pridám myšlienku do diskusie: Chodíte na daňové úrady - všimli ste si koľko daniarov je už napríklad sedem rokov na starobnom dôchodku je v pracovnom pomere. Vraj "nikto nechce prísť na ich miesto". Podobné je to aj vo verejnej správe - mestské úrady, kde sú v pracovnom pomere /nie na volených miestach/ 65-ročný poberatelia starobných dôchodkov. Krásný deň všetkým
Llívia
15.10.10,05:15
...súbeh predčasného dôchodku a pracovného pomeru, alebo rodičovský príspevok. Ja pridám myšlienku do diskusie: Chodíte na daňové úrady - všimli ste si koľko daniarov je už napríklad sedem rokov na starobnom dôchodku je v pracovnom pomere. Vraj "nikto nechce prísť na ich miesto". Podobné je to aj vo verejnej správe - mestské úrady, kde sú v pracovnom pomere /nie na volených miestach/ 65-ročný poberatelia starobných dôchodkov. Krásný deň všetkým
Keď píšeš o tých daniaroch, tak by som mala nejaké návrhy, ktoré sa netýkajú peňazí. Prečo sú DÚ, kde sú úradné až neuveriteľné 2 dni v týždni? Pôvodne bol aj piatok do obeda, ale to zrušili, veď hádam pracovníkov DÚ nebudú obťažovať "stránky" ešte aj v piatok, no nie?:eek: Pritom sú veci, ktoré treba vybaviť osobne (napr. opravy v tlačivách, kedy sám DÚ vyzve na oprava len do originálne podaného tlačiva - to však môže urobiť len zodpovedná osoba, ktorá sa pod túto opravu aj podpíše; alebo už sa mi párkrát stalo, že som si nebola istá, či tlačivo mám vyplnené správne, tak som radšej išla osobne k zodpovednému pracovníkovi DÚ a spýtala som sa ho na to, aby som predišla opakovanému podávaniu tlačiva, príp. návštevy DÚ za účelom opravy údajov v tlačive. Na podateľni buď neporadia vôbec, alebo poradia zle. Mám takúto skúsenosť, keď som chcela registrovať SVB ako platiteľa dane zo závislej činnosti a pán na podateľni ma presviedčal, že SVB sa prihlasovať nemusí). Často sa mi stávalo aj to, že keď som na DÚ volala správcovi konkrétnej dane, tak mimo "stránkových" dní bol problém sa mu dovolať. S tým, ako arogantne, drzo a povýšenecky sa správajú niektorí zamestnanci úradov, má asi tiež každý z nás vlastné negatívne skúsenosti. Takže návrh je, aby boli nielen DÚ, ale všetky štátne úrady ústretovejšie k občanom. Aby mali snahu pomôcť ľuďom, nie ich miliónkrát preháňať, alebo si na ľudí dovoľovať. Úrady sú tu predsa pre ľudí, nie naopak.
A ešte, nech nejakým generálnym príkazom "najvyššia autorita" zakáže používať označenie "stránka", "stránkové dni", "stránkové hodiny" a za porušenie tohto zákazu nech je bez pardónu vyhadzov. Čo sme my, ľudia, nejaká kniha?! :eek:
Llívia
15.10.10,05:22
...Bolo by dobré vrátiť sa k problému:
súbeh predčasného dôchodku a pracovného pomeru, alebo rodičovský príspevok.
Názov témy je: Navrh - odporucania novej vlade
"Problém" nie je len rodičovský príspevok alebo súbeh predčasného dôchodku a pracovného pomeru. Keby si čítal/a túto tému od začiatku, tak by si zistil/a, že sa tu rozoberali aj iné návrhy.
Len pri tých dvoch, čo si uviedla, tak kričalo najviac ľudí. Zaujímavé je, že keď boli návrhy na zrušenie minimálnej mzdy, ktorá sa týka všetkých zamestnancov, tak nekričal skoro nikto (pre tých, čo by mi chceli oponovať, že sa minimálna mzda netýka všetkých, mám štyri slová: 1. príplatky, 2. stupne náročnosti práce).
Llívia
15.10.10,06:26
mimotemy
poplač si, uľaví sa ti :D
alebo nekrič hop, kým nepreskočíš :D
1. veta: no, to či si nad tebou poplačem, alebo sa nad tebou budem smiať, je moja vec,
2. ???:eek::eek::eek:
Danila
15.10.10,08:24
mimotemy
Neviem, čím sa ťa môj príspevok dotkol, ale veď napíš, môžeme o tom podiskutovať, veď aj tak sa táto téma zvrtla od zadania.
A keby sa tak Kvaka ospravedlnila mne, že to napísala nejednoznanče a teraz sa tu do mňa navážate?:rolleyes: Inak, nevidím, že by niečo do svojho príspevku doplnila, aby sa nedal vykladať tak i tak.
Lívia, táto téma sa nikam nezvrtla. Vedieme diskusiu.Hádžeme síce len hrach na stenu, ale ono sa môže stať, že niekto nejaké ťuk, ťuk, započuje.;) Diskriminácia žien vo všetkých fázach spoločenského života je minimálne rovnako nedoriešený problém ako drogy. Je to problém celosvetový. Je to problém držania úst, problém tých, čo majú v hlave a nemajú 90-60-90. Vo Francúzsku to zobrali pekne od podlahy a vo všetkom. Zamestnávateľ, ktorý bude diskriminovať ženu na plate oproti mužovi za rovnakú prácu má po vtákach. Aj u nás sa možno raz ženy prebudia, no obávam sa, že si to nevychutnám, lebo už budem voňať fialky odspodu....:)
A niečo pre vládu? Pán minister Mikloš, za TB na TA3 sa ešte dlho červeňajte.;)
Llívia
15.10.10,08:36
Tým "zvrtnutím témy" myslím všetky príspevky typu: tá či oná vláda bola lepšia/horšia, vtedy alebo vtedy bolo lepšie/horšie, ten/tá je to alebo to, keď volil tých alebo tých...
U nás tiež nemožno podľa Zákonníka práce diskriminovať ženu na plate oproti mužovi pri výkone rovnakej práce, ale problém je 1. v preukazovaní, že k diskriminácii došlo, 2. v súdoch, lebo pri tom, ako dlho sa súdy ťahajú, ako sa im zúčastnené strany môžu úspešne vyhýbať napr. PN-kami vlastnými alebo PN-kou obhajcu, tak sa takto diskriminovaná žena radšej na to vykašle a ak nie je v zamestnaní, kde ju diskriminujú, spokojná, radšej odíde, 3. postoj okolia, lebo keby sa obrátila kvôli diskriminácii na súd, bude pre okolie hysterka; tá, čo si vymýšľa a pod.
jar88
15.10.10,11:08
Tak čítaj tu:

Prečo by mal mať dostatočný príjem len muž? Koľké roky ženy bojovali za rovnoprávnosť, ktorá v tom odmeňovaní stále nie je, a teraz zrazu by mal mať dostatočný príjem len muž, aby rodinu uživil? A čo žena? Ona taký dostatočný príjem nepotrebuje? Má byť na ňom finančne závislá? Takýto postoj je pre mňa nepochopiteľný, tým viac, že ho napísala žena. A ako ženu ma takáto propagácia nerovnoprávnosti medzi mužmi a ženami uráža. A tá, ktorá takéto niečo napíše, si z môjho uhla pohľadu neváži sama seba.
Ešte raz a trošku to pozmením:
Ak som niekde napísal slovo MUŽ a slovo ŽENA, mal som na mysli bežného muža a bežnú ženu. Každý z nich (ak je bežný - tzn. normálny) má to svoje, čo ho predurčuje na plnenie svojej podstatnej úlohy v živote. Nemyslím len plodenie a rodenie detí.
-----------------------------------------------------------------------
Žena a muž by si mali pomáhať a podporovať sa navzájom. Mali by tvoriť celok, tzv. rodinu. No a v tej rodine, by mali platiť určité pravidla, ktoré je nevyhnutné dodržiavať a zabezpečovať ich plnenie.
-------------
Jedným z tých pravidiel, je dostatočné ekonomické (v tejto dobe finančné) zabezpečenie rodiny, aby bola podľa možností nezávislá. (dúfam, že sa aspoň potiaľto zhodneme)
Ja si myslím, že toto je úlohou muža a ak to nedokáže (z akýchkoľvek dôvodov), prvý človek, ktorý by mu mal pomôcť, je jeho žena. (dúfam, že ešte aj tu sa zhodneme)
-------------
Ak má žena pomáhať mužovi plniť jeho úlohu v rodine, neznamená to, že tu svoju ženskú úlohu už nemusí a že tú ženskú rolu rodina oželie a ďalej tu rodinu budeme pokladať za normálnu. (viem, že tu sa už veľmi nezhodneme)
-----------------------------------------------------------------------
No a tu niekde začína ta dnešná "NORMÁLNA" a nefunkčná rodina. Nikto z dospelých v rodine, už nie je závislý na rodine. Nezávislá je na rodine žena, ale aj muž a dospelé deti.
-----------
To že sú navzájom nezávislí, mi v podstate nevadí, skôr mi vadí, že sú závislí všetci a nerozdielne na štáte.
-----------
No a ty, ako emancipovaná žena, tu predvádzaš, že ti vadí závislosť na mužovi a nevadí ti závislosť na štáte.
Ja, na rozdiel od teba, som závislý na ženinej podpore a som jej za ňu, ako muž, vďačný. Nečakám podporu od štátu, ale od svojej ženy áno. Ak by som ju nedostával, nežil by som s ňou ani deň (nie tak ešte 30 rokov) v dobrom aj zlom.
------------------------------------------------------------------------
No a o tej vašej mzdovej diskriminácii, až neskôr.