abel
13.11.05,14:39
Nikdy som si nedovolila pýtať sa účtovníkov, ktorí robia účto na živnosť, koľko a podľa čoho si účtujú, ale tu sa mi to zdá dosť anonymné a určite to bude zaujímať veľa živnostníkov. Ja mám pevnú sadzbu len na spracovanie miezd /200.- Sk za zamestnanca/, pri účtovníctve je to individuálne. Nemám žiadnych zamestnancov, roboty vyše hlavy /samozrejme aj cez víkendy/ a teraz, keď ide začiatok roka, chcela by som si urobiť poriadok na vlastnom stole. Najviac by mi vyhovovalo asi účtovný doklad x pevná sadzba, ale neviem si to v praxi predstaviť, keď napr. faktúru za október im vystavujem 31.10. a doklady mi vlastne prinesú až v priebehu novembra. Možno z viacerých názorov by sa dal urobiť určitý prehľad. Neviem či ma táto téma zakope pod čiernu zem alebo sa otvorí bohatá diskusia.
Paula
13.11.05,13:46
Nikdy som si nedovolila pýtať sa účtovníkov, ktorí robia účto na živnosť, koľko a podľa čoho si účtujú, ale tu sa mi to zdá dosť anonymné a určite to bude zaujímať veľa živnostníkov. Ja mám pevnú sadzbu len na spracovanie miezd /200.- Sk za zamestnanca/, pri účtovníctve je to individuálne. Nemám žiadnych zamestnancov, roboty vyše hlavy /samozrejme aj cez víkendy/ a teraz, keď ide začiatok roka, chcela by som si urobiť poriadok na vlastnom stole. Najviac by mi vyhovovalo asi účtovný doklad x pevná sadzba, ale neviem si to v praxi predstaviť, keď napr. faktúru za október im vystavujem 31.10. a doklady mi vlastne prinesú až v priebehu novembra. Možno z viacerých názorov by sa dal urobiť určitý prehľad. Neviem či ma táto téma zakope pod čiernu zem alebo sa otvorí bohatá diskusia.Pozri aj tu:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=2956&highlight=po%B9u%B9kajte
http://www.porada.sk/showthread.php?t=452&highlight=po%B9u%B9kajte
liba2
13.11.05,14:09
.
Najviac by mi vyhovovalo asi účtovný doklad x pevná sadzba, ale neviem si to v praxi predstaviť, keď napr. faktúru za október im vystavujem 31.10. a doklady mi vlastne prinesú až v priebehu novembra. Možno z viacerých názorov by sa dal urobiť určitý prehľad. Neviem či ma táto téma zakope pod čiernu zem alebo sa otvorí bohatá diskusia.Na túto tému bolo na porade povedané už veľa. Treba si prečítať Paulinu ponuku.
Ja chcem reagovať len na časť otázky - ako nato. Robila som v minulosti jednu obrovskú firmu (počtom dokladov). Platili podľa počtu dokladov. V zmluve sme mali dohodnutú mesačnú zálohu a štvrťročné vyúčtovanie. Toto vyúčtovanie som robila prakticky až v 2. alebo 3. mesiaci nasledujúceho štvrťroka a po skončení roka moja vyúčt. fa bola medzi poslednými ktoré sa zaúčtovali (cca vo februári). Môžem povedať, že to dobre fungovalo. Cena za spracovanie miezd bola faktúrovaná osobitne po mzdovej uzávierke.
abel
13.11.05,14:11
No Paula veľmi pekne ďakujem. Ty mi pripadáš ako Popoluška, čo pekne roztriedi ten bordel, ktorý ja narobím /ale ver že nie úmyselne/. A to som si myslela, že neviem akú citlivú tému rozpútam a teraz mám čo robiť, aby som sa tým prelúskala. Aj keď teraz takmer po polhodine čítania príspevkov neviem, či tam nejakú pomocnú barličku nájdem. Ešte raz srdečná vďaka.
ajobs
13.11.05,19:38
Ja nie som účtovník, ale platím za účto, a preto môžem byť trocha nad vecou. Podľa mňa je veľmi dobré riešiť to aj paušálom (možno pre menšie firmy, kde sa odhadne počet mesačných dokladov, a je to dobré aj pri rozbehu firmy), pevná cena za zamestnanca a dohodára, a napr. štvrťročný paušál za spracovanie DPH.