m.chit
07.10.10,12:55
Chcela by som si postaviť vlastnú LPG čerpaciu stanicu. Môžem ju postaviť priamo v obci? Aké povolenia potrebujem? Aký asi veľký kapitál by som potrebovala? Susedia sa k tomu musia tiež vyjadriť alebo ich môžem obísť? Lebo to nie je vlastne žiadna stavba, je to len nádrž a stojan ;)
Laco-monter
07.10.10,11:09
doležitejšie upozornenie je , že za každú nádrž, budeš musieť MESAČNE odviesť DPH.
m.chit
07.10.10,11:13
za nádrž? asi tomu nerozumiem :)
Laco-monter
07.10.10,11:17
Prezvoň na nula deväť päť dva päť sedem päť sedem nula

on Ti to vysvetlí.

Má 3 nadrže na LPG.
Zoltán Kovács
07.10.10,11:21
doležitejšie upozornenie je , že za každú nádrž, budeš musieť MESAČNE odviesť DPH.

Ani ja to ako účtovník nechápem.....
Laco-monter
07.10.10,11:38
Ani ja to ako účtovník nechápem.....

Prezvoň,

POCHOPÍŠ .

To je taká novinka , u väčších firiem

MESAČNE odvádzať DPH ????
Excise Duty
07.10.10,11:51
Chcela by som si postaviť vlastnú LPG čerpaciu stanicu. Môžem ju postaviť priamo v obci? Aké povolenia potrebujem? Aký asi veľký kapitál by som potrebovala? Susedia sa k tomu musia tiež vyjadriť alebo ich môžem obísť? Lebo to nie je vlastne žiadna stavba, je to len nádrž a stojan ;)
Daj si do google vyhľadať "vybudovanie čerpacej stanice na LPG", tam nájdeš ponuky. Predpokladám, že to je momentálne tvoj prioritný záujem.
Martin Mocko
07.10.10,12:37
Existuje pevná alebo mobilná LPG pumpa. Každá má samozrejme nejaké ochrané pásmo (tuším 5 m od zásobníka). Čo ja viem, tak celé zariadenie je možné prenajať od dodávateľa plynu a platiť prenájom. Alebo kúpiť vlastné zariadenie a nakupovať plyn od hocikoho.

@Laco - pripájam sa k Zolovi a rodu hydiny. Dobre som sa pobavil na "mesačnom odvádzaní DPH". Z akého rodu treba byť, aby som mohol za LPG nádrž odvádzať DPH? :D
m.chit
08.10.10,05:25
Ďakujem :)
Markéta Novadová
12.10.10,13:24
S týmto robí kamarát. Opýtam sa ho niečo viac a napíšem nejaké rady z praxe.
Marian386
17.02.14,19:04
Tiez by ma zaujimali nejake skusenosti s tymto podnikanim.