braxator
12.10.10,18:41
Kolko ziakov by malo byt v triedach,aby sa v nich dalo normalne ucit? Na SS mame v triedach po 34 ziakov.A este su medzi nimi aj integrovani ziaci. V tak pocetnych triedach sa velmi tazko uci, zvlast predmety, pri ktorych treba vyuzivat aj cvicenia a pisomne prace.A to uz nehovorim o udrzani discipliny,ktora umerne klesa s vyssim poctom ziakov.Mate podobne skusenosti?
Sabadka
12.10.10,16:50
Kolko ziakov by malo byt v triedach,aby sa v nich dalo normalne ucit? Na SS mame v triedach po 34 ziakov.A este su medzi nimi aj integrovani ziaci. V tak pocetnych triedach sa velmi tazko uci, zvlast predmety, pri ktorych treba vyuzivat aj cvicenia a pisomne prace.A to uz nehovorim o udrzani discipliny,ktora umerne klesa s vyssim poctom ziakov.Mate podobne skusenosti?

Školský zákon - 245/2008 od § 32 nájdeš veci týkajúce sa stredných škôl. O počte žiakov v triede pojednáva § 33.
zdenka131
12.10.10,16:52
braxator
12.10.10,17:55
Neslo mi ani tak o presny pocet ziakov, ktory ma byt v triedach podla zakona, ale skor o to, ako sa vobec da normalne ucit v triedach s väcsim poctom ziakov,ake su skusenosti tych, ktori cele roky ucia cele triedy na SS a nemaju ich delene na skupiny ako pri niektorych,hlavne odbornych predmetoch.
Bajanka
30.08.11,14:37
Ja by som chcela vedieť, pri počte 52 žiakov( 9. roč. ZŠ), z toho dvaja žiaci so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami a 4 žiaci s nadaním, koľko tried sa môže utvoriť v ročníku? Počet žiakov na 2. stupni ZŠ je 28 maximum. Nikde som pokyny nenašla.
urad.skol
15.02.12,09:15
Na základe zmeny ustanovenia v §33 môže zriaďovateľ SŠ podať návrh rade školy na prekročenie maximálnych počtov žiakov.Zriaďovateľ zohľadňuje:počet žiakov so špeciálnymi vých.-vzdel. potrebami
bezpečnosť práce a ochranu zdravia
požiadavky na triedy(učebne,priestory školy
Po súhlase rady školy riaditeľ zvýši počty(obyčajne zmena trval.bydliska,opakovanie ročníka,prestupe žiaka prerušenie štúdia, zmena študij.odboru,ekonom.dôvody)Dôležité-podmienkou zvýšenia max.počtu je súhlas rady školy!!!!Zriaďovateľ nemá v rade školy väčšinu.