Zavrieť

Porady

Kolko ziakov v triede?

Kolko ziakov by malo byt v triedach,aby sa v nich dalo normalne ucit? Na SS mame v triedach po 34 ziakov.A este su medzi nimi aj integrovani ziaci. V tak pocetnych triedach sa velmi tazko uci, zvlast predmety, pri ktorych treba vyuzivat aj cvicenia a pisomne prace.A to uz nehovorim o udrzani discipliny,ktora umerne klesa s vyssim poctom ziakov.Mate podobne skusenosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    http://www.porada.sk/t129674-minimal...-v-triede.html

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    terezamaria, vieraaaa, Danielle369, Mária27, jaros5
    5

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    braxator Pozri príspevok
    Kolko ziakov by malo byt v triedach,aby sa v nich dalo normalne ucit? Na SS mame v triedach po 34 ziakov.A este su medzi nimi aj integrovani ziaci. V tak pocetnych triedach sa velmi tazko uci, zvlast predmety, pri ktorych treba vyuzivat aj cvicenia a pisomne prace.A to uz nehovorim o udrzani discipliny,ktora umerne klesa s vyssim poctom ziakov.Mate podobne skusenosti?
    Školský zákon - 245/2008 od § 32 nájdeš veci týkajúce sa stredných škôl. O počte žiakov v triede pojednáva § 33.

    braxator je offline (nepripojený) braxator

    braxator
    Neslo mi ani tak o presny pocet ziakov, ktory ma byt v triedach podla zakona, ale skor o to, ako sa vobec da normalne ucit v triedach s väcsim poctom ziakov,ake su skusenosti tych, ktori cele roky ucia cele triedy na SS a nemaju ich delene na skupiny ako pri niektorych,hlavne odbornych predmetoch.

    Bajanka je offline (nepripojený) Bajanka

    Učiteľka ZŠ Bajanka
    Ja by som chcela vedieť, pri počte 52 žiakov( 9. roč. ZŠ), z toho dvaja žiaci so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami a 4 žiaci s nadaním, koľko tried sa môže utvoriť v ročníku? Počet žiakov na 2. stupni ZŠ je 28 maximum. Nikde som pokyny nenašla.

    urad.skol je offline (nepripojený) urad.skol

    urad.skol
    Na základe zmeny ustanovenia v §33 môže zriaďovateľ SŠ podať návrh rade školy na prekročenie maximálnych počtov žiakov.Zriaďovateľ zohľadňuje:počet žiakov so špeciálnymi vých.-vzdel. potrebami
    bezpečnosť práce a ochranu zdravia
    požiadavky na triedy(učebne,priestory školy
    Po súhlase rady školy riaditeľ zvýši počty(obyčajne zmena trval.bydliska,opakovanie ročníka,prestupe žiaka prerušenie štúdia, zmena študij.odboru,ekonom.dôvody)Dôležité-podmienkou zvýšenia max.počtu je súhlas rady školy!!!!Zriaďovateľ nemá v rade školy väčšinu.

    Kolko ziakov v triede?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.