Kil´jeaden
18.10.10,17:03
Ako by mal vypadať reklamačný a prevádzkový poriadok pre Predajňu zábavnej pyrotechniky, je nejaký všeobecný reklamačný a prevádzkový poriadok ktorý by som mohol použiť alebo čím sa mám riadiť ?

Ďakujem za každú radu.
Pepe73Lopez
18.10.10,15:27
Ja som vypracovával reklamačný poriadok podľa ustanovení zákona č. 250/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľa a zákona č. 40/1964 Z.z. Občiansky zákonník, ktoré súvisia s reklamáciou...

Rozdelil som do nasledovných častí:
I. VŠEOBECNÉ USTANOVENIA
II. PODMIENKY UPLATNENIA REKLAMÁCIE
III. SPÔSOB A MIESTO UPLATNENIA REKLAMÁCIE
IV. ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA

Vymedzil som pojmový aparát predávajúci/zákazník, spotrebiteľ, zhotoviteľ a tak ďalej...

Unifikovaný Reklamačný poriadok ťažko nájdeš (podľa mňa), už len preto, že každý vzťah predávajúci/zhotoviteľ vs spotrebiteľ/zákazník je u každého predmetu podnikania rôzny avšak čo sa nemení je podstata podnmienok reklámácie daná zákonmi, ktoré som uviedol...


(Inak ja to nemám na pyrotechniku, ale na poskytovanie služieb) Dúfam, že aspon trochu pomohlo. Viac na http://www.daja.sk/reklamacny.php
Kil´jeaden
18.10.10,18:39
Dakujem za info.
A ešte otazka na tne prevadzkovy poriadok že potrebujem mat prevádzkový poriadok v predajni zábavnej pyrotechniky ??
Danielle369
19.10.10,03:36
V príspevku č.83 máš pekne komplet vypracovaný prevádzkový poriadok..ty si ho prisposobíš podla teba
Plánik predajne stačí nakresliť rukou na A4...Prevádzkový poriadok budeš mať stále v predajni. Prevádzkový poriadok má každá prevádzka, vyžaduje to hygienik...prakticky je to opis prevádzky, náčrt prevádzky, .....prečítaj si v príspevku 83 a budeš v obraze:)

http://www.porada.sk/t62322-p9-prevadzkovy-poriadok.html
Kil´jeaden
19.10.10,06:52
A kde najdme prispevok 83 ?? A potrebujem ja vlastne povolenie od hygieny ked nebudem predavat nic co by sa dalo konzumovat.
mili123
17.11.13,17:35
netusim kde sa nachadza prispevok č. 83, aj mne by sa zisiel :) ale hygienu musis mat, podla zakona ju musi mat kazda prevadzka, az po rozhodnuti Uradu verejneho zdravotnictva mozes prevadzku otvorit :)
arizona
17.11.13,17:51
tema je uz skoro 4 roky stara, vtedy fungovala este stara Porada, ked boli prispevky cislovane. teraz uz nie su. Ale mozes vyhladat cez vyhladavac, temy a prispevky zostali v archive