malymatko21
18.10.10,21:20
Zdravim vsetkych poradcov a chcel by som sa opytat ci sa niekto z Vas stretol s pracou z domu. Na internete je mnozstvo serverov, ktore ponukaju jedinecnu moznost pracovat doma prostrednictvom internetu alebo telefonu...firmy s dlhorocnymi skusenostami...atd. priklad: zdomupraca.sk
Zaujimalo by ma ci sa niekto s takymto niecim stretol, ci je to seriozna praca a nie nejake oblbovanie, pyramidy a podobne.
Prosim Vas ak ste nieco podobne absolvovali (pohovor, konkurz,..)poradte mi. Dakujem
padro
18.10.10,20:10
na to je lahka rada..... zbytocne stracas cas s tym
marekdporada
18.10.10,20:15
Je to Herbalife, na úvod si musíš kúpiť ich produkty za 120 euro, ktoré sú úplne nanič. Neodporúčam.
mgpjohny
19.10.10,15:06
Takto by som to povedal: "Poriadna práca = poriadna pláca".
Aj z domu sa dajú zarábať peniaze, ale výsledkom musí byť užitočný produkt (dizajn, kód programátora, článok redaktora, viac klientov vďaka dobrému správcovi reklamnej kampane,...).

Navyše tá stránka asi hovorí za seba... nikde nič konkrétne, len všeobecné obkecy. Nikoho nechcem ohovárať, ale mne tá stránka nejde dokopy so serióznosťou.
profesional
19.10.10,17:21
Prevazne ide o mlm-ove hovadiny a kadeco ine. Zvycajne kozmetika, vyzivove doplnky a pod.

Ono v USA je to velmi rozsireny sposob podnikania. U nas je to este len v plienkach ale urcite sa to bude rozbiehat hlavne pri online sluzbach.
Lucyana
28.11.10,17:54
O tom zaplatení stovák eur za "nástupný balíček" je pravda, a podla mna je to fakt hovadina. žerie ma hlavne jedna vec a to, že mám pocit že už seriozna práca na doma neexistuje, a to ma mrzí fakt, som na MD a peniažky bokom by sa šikli ale ako ich získat ked nie je kde?! bud je to pyramída kde aj ked sa na to dáte a zarábate trvá to tak rok a potom nič z toho a iné sú samé podvody a iba drankajú peniaze, ja som ešte na nič seriozne nenarazila.
anela222
06.12.10,12:34
Ja som to skúšala už dávno. Odpovedala som na nejakú ponuku z novín. Vraj práca na doma - lepenie obálok, navliekanie gorálok atď. Zaplatila som vtedy nie veľký poplatok a čakala som. Prišiel mi list s inštrukciami, že si mám zriadiť P.O.BOX, skopirovať list čo som prave obdržala - boli tam aj nejake "akože práce" o ktorých tam ale nebolo podrobne nič uvedené a viac info kto chcel, musel zaplatiť a to už boli dosť vysoké sumy. Celé toto znenie listu aj s prílohami som mala v podstate ďalej distribuovať. Teda zadať takú istú ponuku ako tú na ktorú som reagovala aj ja. A čakať kto mi pošle ten vstupný poplatok. To mal byť potom môj príjem. A potom nejakej ďalšej naivnej osobe poslať - za odmenu - skopirované znenie listu čo som obdržala. Žiadna reálna práca na doma sa tam nenašla !!!!
profesional
06.12.10,14:44
Praca z domu je na Slovesnku este v plienkach. Poznam ludi co robia z domu. Ide prevazne o zamestnancov velkych nadnarodnych spolocnosti v oblasti IT a tiez nadnarodne uctovnicke skupiny.
A samozrejme - Ja. Nie som nici zamestnanec ale prevaznu cast prace mozem urobit doma. Je pravda ze by som mohol robit z domu, ale nakolko sukromie a pracu nerad miesam, tak sa snazim si aspon cast veci z domu odniest.

Realne je mozne z domu podnikat. Avsak nie s niekym v MLM matrici (MLM je este ten lepsi pripad, prevazna vacsina ponuk je v skutocnosti Ponziho schema, ludovo znama ako pyramidova hra). Trosku ma zaraza pristup Slovakov, ze namiesto toho aby vymyslali ako sami z domu podnikat, tak stravia stovky hodin surfovanim po internete aby nasli "spolahlivy" system ktory bude viest ich podnikanie.

Zabudnite na "spolahlive" systemy. Zadarmo Vam nikto nic neda. A ak mam mat Vasa praca d omu charakter podnikania, proste musite znasat podnikatelske riziko. Nic ako sto percentne zaruceny recept kde clovek nemusi vlastne nic vediet, nemusi znasat ziadne riziko a este aj vela zarobi a hlavne bude takto fungovat z domu, proste neexistuje. Lebo zisk je odmenou za podstupene riziko a za schopnosti a vedomosti toho kto podnika.

Existuju systemy v ktorych je mozne podnikat z domu. Ale to skor v USA, a Australii, tiez sa sem tam najdu v Anglicku a Canade. Avsak pre vstup do takeho systemu clove musi zaplatit pomerne vysoky Franshisingovy license fee (radovo desiatky tisic az stovky tisic Eur) a slovaci by najradsej ziskali pristup k ziskovemu systemu ZADARMO.

Zakladom je vediet aspon anglicky jazyk. A nech uz vies cokolvek, tak je mozne ponuknut svoje sluzby z domu ako freelancer. Portalov na to je dost. Webdesigneri, grafici, textari, hudobnici, osoby schopne viest uctovnictvo podla medzinarodnych standardov, konzultanti.

Este lepsie je ale zalozit si svoj biznis na webe a na pracu najimat cez internet lacnu pracovnu silu. Prevaznu cast biznisu dokaze clovek zmanazovat z domu. Ale to je len pre tych co maju nie len myslienku, ale aj schopnost vytvorit system.

Ak nemas ani poriadne vzdelanie, ani nevies jazyky, ani nemas sajnu o podnikani, ani nevies a nedokazes nic o co by bol na trhu zaujem, tak neocakavaj ze budes v skupine ludi co pracuju z domu. Nestazuj sa ze je to nespravodlive, lebo za to ze nebudes pracovat z domu si mozes len a len TY. Pracovat z domu moze elita, kapitelisti a slobodne povolania. Praca z domu nie je urcena pre kazdeho. Je urcena pre ludi co su v niecom spickou alebo su v niecom jedinecni, a ich vykon je mozne prijimat aj na dialku.

Lacna pracovna sila uz dnes doma nerobi. A robit nebude. Ta bola nahradena velkymi fabrikami v Cine. Ziadne navliekanie goralok, ci lepenie obalok. Na to su dnes uz stroje a na to na co nestacia stroje je tu lacna pracovna sila v Azii a kvalitna letecka doprava z Azie.

Ale aby som nebol sprdnuty ze iba kritizujem.

NUTNOSTOU JE VEDIET ANGLICKY.

Nasledne staci najst nieco o co je zaujem a proste to zacat online predavat. Najlepsie na Ebay a podobnych serveroch. Nie je to tazke. Nie je to sice na zbohatnutie, ale na to aby clovek mal aspon nieco za cas ktory by inak iba tak zabil je to postacujuce.
Aj ked uz ani americky trh nepohlti vsetko co sa vyrobi, este stale je to oproti slovenskemu trhu OK.
Lucyana
17.12.10,18:10
fajn, tak povedzme, že máš pravdu, profesionál. tak je to prepchaté podvodmi, že sami sme uverili, že taká práca existuje. To je už možno sposobené našou naivitou, čo je u obyčajných ludí normálne. je to podmienené tým, že ludia sú do istej miery velkí optimisti. Ja mám 22 rokov, vyštudovala som ekonomickú školu, a to znamená že nemám žiadnu prax, a ani skúsenosti s podnikaním, a vlastne ani neviem či mám na to bunky, tú angličtinu som študovala a mohla by som sa ju doučit ak by som popracovala. Problém je v tom že ak na to bunky nemám tak je dost tažké sa zmierit s tým, že pre mna takýto sposob zárobku neexistuje, ked som sa napočúvala dost o tom ako je to možné. Ale asi máš pravdu jednoducho to asi pre každého nie je :D, a myslím, že niekedy je kritika potrebná :D
gulko1
17.12.10,18:58
Čo sa týka MLM,som v jednom.
Nesťažujem sa,vynáša to ale zatial to nieje o velkych prachoch ako niektorý sľubuju.Treba si uvedomiť že bez práce to naozaj nejde a treba byť hneď na zaciatku realistom a to je pre vačšinu ľudí problém.A som popri tomu ešte aj zamestnaný,keby som nemal zamestnanie tak zatial z toho nevyžijem.Časom verím že sa to bude zlepšovať a bude to vynášať lepšie.Ale viem že to bude o tri,pať a možno aj viac rokov.
MLM a pyramída je velký rozdiel,treba si na to davať pozor.
A je potrebné najsť produkt ktorý je dobrý a ľudia budu mať o to zaujem.
Ďalšia vec je-pozor na vysoké poplatky,často krát je to podvod.
A na koniec,poznam dvoch ľuďi ktorým MLM vynáša a maju krásny príjem.Ale poznám omnoho viacej ľudí ktorý s tým začali,zaplatili velke peniaze a níč z toho,len nadavaju aký je MLM "hlupy odrb".
lia75
09.03.11,11:08
Ja som pred nedávnom našla stránku, kde sa bude dať získať 5 euro za hodinu za sledovanie ich reklám. Celé je to ešte v štádiu získavania členov, lebo je to nové, takže spustiť to ešte len majú v blízkej dobe. Neviem zaručiť či to bude fungovať, ako sa píše, ale ja som si povedala, že skúsim. Som tu nováčik, tak sa mi nedá vložiť ani adresa, ani link, no kto by chcel napíšte mi svoj mail a pošlem info.
arizona
09.03.11,11:17
Ja som pred nedávnom našla stránku, kde sa bude dať získať 5 euro za hodinu za sledovanie ich reklám. Celé je to ešte v štádiu získavania členov, lebo je to nové, takže spustiť to ešte len majú v blízkej dobe. Neviem zaručiť či to bude fungovať, ako sa píše, ale ja som si povedala, že skúsim. Som tu nováčik, tak sa mi nedá vložiť ani adresa, ani link, no kto by chcel napíšte mi svoj mail a pošlem info.
mimotemy Ta stranka, co si nahodou "nasla" , ta musela strasne zaujat, ked duplujes tento oznam do vsetkych moznych tem... :eek::rolleyes::---
Ako novacikovi sa ti neda vlozit link, aby si zbytocne nespamovala ;) a najskor sa poobzerala po Porade, ako to tu vlastne chodi :)

http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
lia75
09.03.11,14:24
Vďaka za upozornenie. Už som si to nahlásila, nech to tu nie je toľko krát. Odkaz pre Babicka1: Mne sa nedá odpovedať na odkazy. Pravdepodobne preto, že som tu krátko.
eis4
24.10.12,21:00
ja som na materskej dovolenke a privyrábam si ako predajca dedry www.dedra.sk nemusíš nič dopredu nakupovať. registráciou je 1. objednávka. ktorá može byť aj 5 eur. ale vtedy platíš poštovné 6,60 čiže sa to neoplatí. nad 50 eur neplatíš poštovne nad 100 eur dostaneš vzorky.... pomocky k predaju v hodnote 20 eur. ak sa zaregistruješ sám nemáš zlavu pri prvej objednávke. ak ťa niekto zaregistruje zlavu máš hned do 60 eur 10% nad 60 eur 15 % a nad 100 eur 25 %. ak spravíš objednávku nad 50 eur kvoli poštovnému odrátaju ti 10 % . nemusíš objednávať pre seba. nazbieraj si objednávky napr cez net ,od známych ako som to urobila ja a potom objednaj. nezarobím s tým vela ,kedže sa tomu velmi nevenujem,mám tak 30-50 eur mesačne. podla toho kolko času tomu venujem,väčšinou je to raz do týždna hodinku , obnovým inzeráty,odpíšem .... ak by si sa chcel zaregistrovať napíš mi