kimart
21.10.10,07:01
Ahojte, skúsim sa s Vami poradiť, pretože Ste tu poväčšinou tak ako ja účtovníci. Stáva sa mi, že v náporových obdobiach ako je toto - štvrťrok, sa v noci budím a nemôžem spať, pretože stále nad niečím rozmýšľam, či som správne zaúčtovala ...a tak podobne. Stres? Ako to zvádate vy?:o
Stanislav 1975
21.10.10,05:06
Ahojte, skúsim sa s Vami poradiť, pretože Ste tu poväčšinou tak ako ja účtovníci. Stáva sa mi, že v náporových obdobiach ako je toto - štvrťrok, sa v noci budím a nemôžem spať, pretože stále nad niečím rozmýšľam, či som správne zaúčtovala ...a tak podobne. Stres? Ako to zvádate vy?:o

nič si z toho nerob,to sa aj mne raz za čas stáva,že nespím a rozmýšľam a potom zistím,že svitá...:)
arizona
21.10.10,05:16
kimart
21.10.10,05:17
ja len či nemám zmeniť povolanie...
Stanislav 1975
21.10.10,05:19
pozri aj tu : http://www.porada.sk/t136321-nespavost-nervozita-depresie.html

A tak zasa u kimart-i by som toto nehodnotil ako nejakú nespavosť chorobnú alebo proste niečo také, ale myslím si,že je moc zodpovedná a chce aby mala všetky papiere v účte OK...
calawen
21.10.10,05:21
večer pred zaspávaním si vezmem papier, kde si napíšem všetky myšlienky - čo treba dokončiť, čo skontrolovať (nielen pracovné), ľahnem do postele a hovorím si: "Teraz na nič nemysli, je čas spať"

A ono to funguje!
arizona
21.10.10,05:45
A tak zasa u kimart-i by som toto nehodnotil ako nejakú nespavosť chorobnú alebo proste niečo také, ale myslím si,že je moc zodpovedná a chce aby mala všetky papiere v účte OK...
Ja som kimart vôbec "nehodnotila" ani nepripisovala iné choroby, ani som sa jej nechcela nijako dotknúť. Dúfam, že som ju ani neurazila, lebo to nebolo mojim úmyslom.
Iba som priložila link (v tom linku sú ďaľšie linky na podobné témy nespavosti),kde sú príspevky od iných ako si poradili s nespavosťou,myslela som, že ju niečo zaujme.:)
kimart
21.10.10,06:03
A tak zasa u kimart-i by som toto nehodnotil ako nejakú nespavosť chorobnú alebo proste niečo také, ale myslím si,že je moc zodpovedná a chce aby mala všetky papiere v účte OK...
ďakujem to je pekne napísané
pasuliatko
21.10.10,19:06
to bude stresom :)
na nespavosť je dobrý sex... :o
Lubaba
21.10.10,20:28
u mňa je to takto, ak mám nejaké povinnosti, ktoré som mala urobiť a neurobila tak takisto sa v noci zobudím alebo nadránom a nemôžem spať, hlavne vtedy ak súri termín, inak spím výborne a " mohol by si ma aj s posteľou preniesť hocikam", ale ak je to len o tom, že nemáš účto v poriadku alebo teda v akom stave ako si predstavuješ, dodám, že to je ten problém...chceš byť skrátka tip-top... alebo ak nie tak tak aspoň ťa uspokojí ak máš svoju prácu " pod kontrolou"...:)
alabut
22.10.10,03:18
Vsimol som si, ze do tejto sekcie Porady prispievaju hlavne v noci. Tiez nemozte spavat?
lujza.j
22.10.10,19:39
Ahojte, skúsim sa s Vami poradiť, pretože Ste tu poväčšinou tak ako ja účtovníci. Stáva sa mi, že v náporových obdobiach ako je toto - štvrťrok, sa v noci budím a nemôžem spať, pretože stále nad niečím rozmýšľam, či som správne zaúčtovala ...a tak podobne. Stres? Ako to zvádate vy?:o
mesiac ide do splnu, ja nato reagujem tak, že v tomto čase zle spím,bolia ma kĺby, kríže a pravé koleno:D ale odkedy si zapálim sviečku alebo čajoví kahanček na nočnom stolíku pre vytvorenie lepšej energie spím ok:D
danushka
22.10.10,20:06
mesiac ide do splnu, ja nato reagujem tak, že v tomto čase zle spím,bolia ma kĺby, kríže a pravé koleno:D ale odkedy si zapálim sviečku alebo čajoví kahanček na nočnom stolíku pre vytvorenie lepšej energie spím ok:D
Lujzi, to si dobrá, keď tú veľkú guľu v splne odbiješ jednou sviečkou.
U mňa spln okrem nespavosti spôsobuje ešte aj nočné nálety na chladničku.:D
A môžem mať všetky papiere naporiadku, furt bláznim:eek:.
Ach jo, asi si dám frťana, vysvietim barák ako na dušičky, chladničku zamknem, aj tak tento víkend spania nebude...
lujza.j
22.10.10,20:16
za vyskúšanie nič nedáš:):)bol to typ od baby čo veští a vykladá karty:)
alabut
23.10.10,22:51
Alabutka si spokojne chrapka, mesiac-nemesiac. Do tej sviecky treba aj cucat, ci nech si hori do rana?
ivantt
24.10.10,03:37
to bude stresom :)
na nespavosť je dobrý sex... :o

To je pravda, pri sexse sa neda spat takze nepojde o nespavost :D
hubatá
24.10.10,04:01
Poď so mnou dnes na šípky, tam zabudneš na odvody, DPH a aj na sex, lebo je rozdiel pichnúť sa a pichnúť si .......... heh !
alabut
24.10.10,05:14
Teraz moc nevidno. V lete, to je zivot. Zenske vo zvysenej miere prijimaju vitamin D, niektorym ho chyba na kyble. :-)
JankaII
24.10.10,06:10
niekomu vitamín D ..niekomu vitamín L :)
ivantt
24.10.10,07:54
avatar hubatá Dnes, 07:01 AM
Poď so mnou dnes na šípky, tam zabudneš na odvody, DPH a aj na sex, lebo je rozdiel pichnúť sa a pichnúť si .......... heh !

Tak v poslednom case je to so mnou asi tak ze sa viac pichnem ako si pichnem lebo je zrovna sipkova sezona :D ale tu malo íst o nespavost, takze by som chcel len dolozit, ze ked clovek nieco robi tak sa môze stat ze aj pokazi a ked ma svedomie tak rozmysla ci nahodou nieco neopomenul a potom pride nespavost. Prejdu nápory prejde nespavost. No a ked su nápory, treba aj relax, potom si obcas clovek aj pospi... a ked nejde spat, vraj je vhodná studena sprcha na dolne koncatiny.. od kolien dolu.. rozprudi sa krv a clovek lahsie zaspi. Ja som to odskusal a funguje to ale mam malo odvahy to skusat viac krat lebo predsa len, studena voda :D
danushka
24.10.10,08:56
Alabutka si spokojne chrapka, mesiac-nemesiac. Do tej sviecky treba aj cucat, ci nech si hori do rana?

Tak do tej sviečky netreba čučať, tá sviečka sa má zapáliť preto, aby si čučal /spal po východniarsky/ :---
Keď budeš do nej čučať, tak sa nenačučáš;), leda ak by si chcel duchov vyvolávať:D...

A pre vysvetlenie doplním výkladový slovník z východniarčiny :
čuče - ženské poprsie
čučať - spať
ala čučala - ale už aj spať !
alabut
24.10.10,09:18
Som ochotny aj do sviecky cucat, aj do ladu vysekat dieru na chladenie koncatin, ale zda sa mi, ze najlepsie pomaha pohar poriadneho alkoholu, aj dva, ani sa clovek nepoti. Aky nazor ma ivant? :-)
danushka
24.10.10,09:24
:D
lujza.j
24.10.10,09:37
...si robíte šou z mojeho tipu zapáliť si sviečku alebo čaj. kahanček v čase blížiaceho splnu mesiaca dobre, nevadí nie ste sami:D:D:D ja sa ešte viem super vyspať vždy v pondelok /konečne sme zase v októbri začali/v tedy mám večer keramický krúžok, potom spím ako mimino:--- určite si nerobím srandu z nespavosti , mala som prácu kedy som to mala každú noc:( podarilo sa mi prácu v rámci "firmy" zmeniť. teraz mám nespavosť keď ma naserie moja akože dospelá 19r dcéra:D
buchač
24.10.10,09:50
večer pred zaspávaním si vezmem papier, kde si napíšem všetky myšlienky - čo treba dokončiť, čo skontrolovať (nielen pracovné), ľahnem do postele a hovorím si: "Teraz na nič nemysli, je čas spať"
A ono to funguje!
Na to je jedne žart ...
Ked je muž starý ???
Keď mu práca vonia a "eržika" nie ...

Ale keď sa nedááááááááááááá ....;)

to bude stresom :)
na nespavosť je dobrý sex... :o
....že taká mladá a jak múdro vraví ....:D:)

avatar hubatá Dnes, 07:01 AM
Poď so mnou dnes na šípky, tam zabudneš na odvody, DPH a aj na sex, lebo je rozdiel pichnúť sa a pichnúť si .......... heh !

Tak v poslednom case je to so mnou asi tak ze sa viac pichnem ako si pichnem lebo je zrovna sipkova sezona :D ale tu malo íst o nespavost, takze by som chcel len dolozit, ze ked clovek nieco robi tak sa môze stat ze aj pokazi a ked ma svedomie tak rozmysla ci nahodou nieco neopomenul a potom pride nespavost. Prejdu nápory prejde nespavost. No a ked su nápory, treba aj relax, potom si obcas clovek aj pospi... a ked nejde spat, vraj je vhodná studena sprcha na dolne koncatiny.. od kolien dolu.. rozprudi sa krv a clovek lahsie zaspi. Ja som to odskusal a funguje to ale mam malo odvahy to skusat viac krat lebo predsa len, studena voda :D
...pichnem ako pichnem ...
...nápory ako nápory...
...od kolien dolu studenú vodu ????...nie tak náhodou trochu vyššie posunúť sprchu v tomto prípade ???? ;):D:D:D
alabut
24.10.10,10:19
Vazne, mesiac je v splne, rano ma zobudil papagaj, ktory tukal na okno od zimy a dnes v noci tu sviecku vyskusam, ladovou vodou sa oblejem pre istotu cely, zajtra napisem. Lujza, dcera by ta nemala nasrat, vsak ma tvoje geny. Ci si zabudla? :-)
danushka
24.10.10,10:49
...si robíte šou z mojeho tipu zapáliť si sviečku alebo čaj. kahanček v čase blížiaceho splnu mesiaca dobre, nevadí nie ste sami:D:D:D ja sa ešte viem super vyspať vždy v pondelok /konečne sme zase v októbri začali/v tedy mám večer keramický krúžok, potom spím ako mimino:--- určite si nerobím srandu z nespavosti , mala som prácu kedy som to mala každú noc:( podarilo sa mi prácu v rámci "firmy" zmeniť. teraz mám nespavosť keď ma naserie moja akože dospelá 19r dcéra:D
Tak keď už sme pri nespavosti spôsobenej svojimi najmilšími...
Môj syn bude mať stužkovú. Po rodičku tuším spania nemáme 3/4 rodičov z ročníka. Tak si plesneme po vreckách, že hlavne po nociach riešime, kde na to vziať:D.
pasuliatko
24.10.10,11:01
To je pravda, pri sexse sa neda spat takze nepojde o nespavost :D

ale po ňom sa dobre spíííííí... :rolleyes:
ivantt
24.10.10,11:53
alabut Dnes, 12:18 PM
Som ochotny aj do sviecky cucat, aj do ladu vysekat dieru na chladenie koncatin, ale zda sa mi, ze najlepsie pomaha pohar poriadneho alkoholu, aj dva, ani sa clovek nepoti. Aky nazor ma ivant? :-)

To nebolo správne trafene. Odkedy mi alkhol vzal zopar kamaratov a mamu (nebola alkoholicka ale cirhoza pecene z nekontrolovatelneho uzivannia liekov, mala porazku a konacik jej pomahal ale zaroven zabijal )odvtedy ja alkohol nemusim. Ale priznávam ze poharik cerveneho tiez pomoze a povko pred spanim nemôzem z dvoch dôvodov.. bud zaspim bez toho alebo vzhjladom na môj vek upada výkon :D:D
ivantt
24.10.10,11:55
...si robíte šou z mojeho tipu zapáliť si sviečku alebo čaj. kahanček v čase blížiaceho splnu mesiaca dobre, nevadí nie ste sami:D:D:D ja sa ešte viem super vyspať vždy v pondelok /konečne sme zase v októbri začali/v tedy mám večer keramický krúžok, potom spím ako mimino:--- určite si nerobím srandu z nespavosti , mala som prácu kedy som to mala každú noc:( podarilo sa mi prácu v rámci "firmy" zmeniť. teraz mám nespavosť keď ma naserie moja akože dospelá 19r dcéra:D

ja som si fakt nerobil srandu z tvojich riadkov a sviecok... ani z nespavosti. Obcas nou trpim aj ja a vylakali ma ked povedali ze to bude castejsie a castejsie :-( ... ale ja sa viem uspat. nie ze by som si rozpravky rozpraval pre seba ale dobra meditacia pomôže.
ivantt
24.10.10,11:56
Na to je jedne žart ...
Ked je muž starý ???
Keď mu práca vonia a "eržika" nie ...

Ale keď sa nedááááááááááááá ....;)

....že taká mladá a jak múdro vraví ....:D:)

...pichnem ako pichnem ...
...nápory ako nápory...
...od kolien dolu studenú vodu ????...nie tak náhodou trochu vyššie posunúť sprchu v tomto prípade ???? ;):D:D:D

daj pokoj, chces ma obrat o to posledne co este mam ??? :D:D:D
lujza.j
24.10.10,12:47
Tak keď už sme pri nespavosti spôsobenej svojimi najmilšími...
Môj syn bude mať stužkovú. Po rodičku tuším spania nemáme 3/4 rodičov z ročníka. Tak si plesneme po vreckách, že hlavne po nociach riešime, kde na to vziať:D.
mimotemytak to sme na tom rovnako, moja dcéra sama od seba povedala, že na stužkovú sa môže .... že je to čistá zlodejina. skonštatovala, že sú o ničom kolektív a pod.ja som jej na to povedal, že keď z toho nebude mať traumu, že stužkovú nemala, ja to len privítam. z mojej strany úprimné a pravdivé;) u nás pre tri osoby má byť jedlo za 120e a kde je ešte všetko ostatné:eek:
lujza.j
24.10.10,12:50
Vazne, mesiac je v splne, rano ma zobudil papagaj, ktory tukal na okno od zimy a dnes v noci tu sviecku vyskusam, ladovou vodou sa oblejem pre istotu cely, zajtra napisem. Lujza, dcera by ta nemala nasrat, vsak ma tvoje geny. Ci si zabudla? :-)
...gény? nezabudla som, len niekedy mám pocit, že má všetky po jej bio otcovi:mad::mad::mad::D:---
JankaII
24.10.10,18:14
Vazne, mesiac je v splne, rano ma zobudil papagaj, ktory tukal na okno od zimy a dnes v noci tu sviecku vyskusam, ladovou vodou sa oblejem pre istotu cely, zajtra napisem. Lujza, dcera by ta nemala nasrat, vsak ma tvoje geny. Ci si zabudla? :-)

aby si sa aj zobudil:eek:po toľkých procedúrach...vyskúšaj čo pasuliatko radí:rolleyes:
danushka
24.10.10,18:42
Vazne, mesiac je v splne, rano ma zobudil papagaj, ktory tukal na okno od zimy a dnes v noci tu sviecku vyskusam, ladovou vodou sa oblejem pre istotu cely, zajtra napisem. Lujza, dcera by ta nemala nasrat, vsak ma tvoje geny. Ci si zabudla? :-)
Počuj alabut...
Ten spln Ťa tak dobláznil, že až papagáj ráno na Tvoje okno ťukal?:eek::D
A to bol susedovie uletený papúch, či Tvoj? Lebo mám v tom zmätok kúštiček...
Teraz ja nebudem mať spania :rolleyes:...
calawen
24.10.10,19:36
Na to je jedne žart ...
Ked je muž starý ???
Keď mu práca vonia a "eržika" nie ...

Ale keď sa nedááááááááááááá ....;)

....že taká mladá a jak múdro vraví ....:D:)

...pichnem ako pichnem ...
...nápory ako nápory...
...od kolien dolu studenú vodu ????...nie tak náhodou trochu vyššie posunúť sprchu v tomto prípade ???? ;):D:D:D

Juraj, v mojom prípade sa jedná o dni, kedy idem spať až vtedy kedy moja polovička dávno píli drevo... (cca 23:00 a neskôr)
alabut
25.10.10,05:08
Vysledok vcerajsieho pokusu: teraz som vstal ... uaaaaaa.

Zhrniem: studena sprcha celeho tela, sviecku zhasla alabutka, vsetky TV programy som prespal, pre istotu som si vecer smaril dve piva, vonku prsi, cize vlci nevyli, ani cudzie papagaje ma rano nebudili.

Ktory z prostriedkov proti nespavosti zaucinkoval s istotou neviem. Musim pockat na dalsi spln. :-)
JankaII
25.10.10,05:11
určite Alabutkina zhasnutá sviečka:D
alabut
25.10.10,05:33
Ja som za dve piva + alabutka pri boku. :-)
ivantt
25.10.10,06:21
dva piva bez vsetkeho ? len tak ??? tak to nemohlo byt ... hovoril som sprcha na nohy, nie cele telo a sme pritom... ty si nespal, zmrzol si a keby niet to pivo tak si zmrznutý este dlho :-D
JankaII
25.10.10,06:28
Takže Alabutko,ako som ti aj do profilu poslala...ak nezaberie Alabutka;):rolleyes: ..potom ti už len to močenie ostáááva:D
http://image071.mylivepage.com/chunk71/3915106/2430/55a5ed279e1d133d6fc0f31c9fe6f40f_web.gif
JankaII
25.10.10,06:41
aj Erzet má vyriešené spanie ;)v Čo dnes na obed...inšpiruj sa:D
alabut
25.10.10,08:36
Jaaaj Janka, alabutka ma ostriha, oholi, napusti vodu do vane, naleje penu do kupela, vydrhne, staci mi ruky nohy vystrcit, spravi manikuru, pedikuru, vytiahne, vysusi, vyrajbe, nakrmi, postelie, nedostane za sluzby ani fuka, naopak, zivi ma, myslis ... ? :-)
JankaII
25.10.10,09:25
hm hm:eek: ja stále hovorím ty žiješ v rozprávkovom kraji zázrakov ... veď tam ti ani spať netreba:rolleyes:
kimart
25.10.10,09:45
tak to som prekvapená... nezaberá víno, sex čo ja viem, niekoho budiť o 2-hej vnoci?
alabut
25.10.10,10:56
Janka, hladnemu si iba o chlebe ... som mal na mysli. :-)
Lilka 1
25.10.10,11:05
to bude stresom :)
na nespavosť je dobrý sex... :o
Myslím, že to platí iba na mužov. Ženu to len viacej preberie. Veď dobrého nikdy nie je dosť :).
alabut
25.10.10,11:30
Janka sluchas? Mozno iba suhlasit. :-)
JankaII
25.10.10,11:45
už som tu... bola som sa napapať,aby mi lepšie pálilo:D.....hm a včul:confused:..., že kto je ten hladný?:eek:....Ja s Lillikou súhlasím:rolleyes:
JankaII
25.10.10,12:23
pozor !!!...recept na Alabutovú nespavosť
http://img137.imageshack.us/img137/3431/alabutka.gif
alabut
25.10.10,12:45
Janka, kohutovi by si sa mala venovat, aby nezacal hrabat na cudzom smetisku. Zajtra idem k susedke, uz volala, chce namontovat novu energiu. Vari dobru tarhonu a mava dobre domace likery. :-)
JankaII
25.10.10,14:05
nemaj strach ...ja všetko stihám:D
alabut
25.10.10,14:25
Verim ti, ja som pracovne nazval moje manzelstvo: "Skrotenie zlej zeny". Divozienku, ktora ma nadovsetko rada deti a psov, mozno kustik aj mna, som dlho krotil, ale skrotil. Asi si podobna. Dava ti kohut dostatok priestoru? :-)
JankaII
25.10.10,15:36
no Alabutko...ja by som to nenazvala v mojom prípade ako skrotenie zlej ženy:rolleyes:..možno divožienky,ktorá má rada psov a mačky a nadovšetko svoje deti a muža;)....asi tak ,ale to už by bolo do odkazov ,alebo ss:)...a nie do témy...mimotemy
evaj63
25.10.10,17:42
Čo tak čaj z medovky takú hodinku pred spaním. Upokojí a dobre sa po ňom spí.
lujza.j
25.10.10,18:26
Čo tak čaj z medovky takú hodinku pred spaním. Upokojí a dobre sa po ňom spí.
mala som taký asi pred hodinou:D čajík na nervy;) v predchádzajúcej práci sme ho volali "metadoňák":D:D
danushka
25.10.10,18:34
pozor !!!...recept na Alabutovú nespavosť
http://img137.imageshack.us/img137/3431/alabutka.gif
Človek Vás tu nechá pár hodín osamote a tu sa už vlní pani Alabutka :eek::D...
Toto môjmu danushkovi ani nejdem ukazovať, bo nezaspí;)...